مهاجرت به اتریش

19 آبان 1398 8 نظر

مهاجرت به اتریش، اقامت اتریش و شرایط کلی اخذ پاسپورت و شهروندی کشور اتریش در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. انواع روش های مهاجرت به اتریش کدامند؟ شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت اتریش چیست؟ میزان درآمد و هزینه ها در اتریش به چه صورت است؟ شرایط اقتصادی و کار در این کشور چگونه می باشد؟ آیا به صورت کلی مهاجرت به اتریش می تواند تصمیم مناسبی برای مهاجرت باشد؟ در این مقاله سعی شده است به تمامی پرسش های مطرح شده و دیگر سئوالات در خصوص مهاجرت به اتریش پاسخ علمی و کاربردی داده شود و تمام شش دسته بندی اصلی مهاجرت به اتریش، به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می شود در حین مطالعه مقاله به فایل ها و لینک های ارائه شده مراجعه فرمایید تا در خصوص موضوعات مطرح شده در مقاله، اطلاعات بیشتری به دست آورید. در صورت تصمیم به مهاجرت به اتریش می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاورین مجرب بهره مند گردید. چنانچه اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایید، مشاوران کارآزموده مؤسسه ملک پور با شما تماس خواهند گرفت و مشاوره تلفنی رایگان عرضه می دارند. در ادامه این مقاله زیر عنوان های زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 • مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اتریش برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به اتریش و هزینه های زندگی در اتریش
 • مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت اتریش
 • مهاجرت به اتریش و سخن پایانی

اقامت کار شرکتمهاجرت به اتریش و شرایط عمومی آن

مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی کشور اتریش در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. کشور اتریش به عنوان کشوری ثروتمند و مرفه محسوب شده و از لحاظ کیفیت زندگی همواره در رتبه های بسیار بالای جهانی قرار داشته است. شهر وین به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور با توجه به آمارهای جهانی در بررسی کیفیت زندگی، بیش از 11 سال به عنوان برترین شهر جهان از نظر کیفیت زندگی انتخاب شده است. این کشور از سمت شمال با کشورهایی چون آلمان و چک همسایه می باشد و کشورهای مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوییس و لیختن اشتاین از دیگر همسایه های این کشور هستند. این کشور با توجه به محل قرارگیری خود در اروپا، شرایط بسیار مناسبی داشته و دسترسی بسیار عالی با بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی دارد. طبق آمارهای اعلام شده کشور اتریش تا اکتبر 2018، دارای جمعیتی معادل 8857960 نفر بوده است. مساحت این کشور برابر 83879 کیلومتر مربع است و زبان رسمی آن نیز آلمانی می باشد.

مهاجرت به اتریش

با توجه به جمعیت کم و مساحت نه چندان وسیع اتریش، این کشور بر اساس آمار بانک جهانی جزو ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود. با توجه به رشد اقتصادی بسیار مناسب این کشور، نرخ بیکاری 4.8 درصدی این کشور، کیفیت بالای زندگی و آموزش در این کشور و... می توان گفت که اتریش یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری و کسب درآمد ارزی می باشد. شش روش اصلی مهاجرت به اتریش در ادامه این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی از روش های اصلی مهاجرت به اتریش، اقدام از طریق کار می باشد. روش های کاری همواره مورد علاقه متقاضیان مهاجرت بوده و به دلیل مزایای اقامتی و کم ریسک بودن پروسه، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار در صورت احراز شرایط خاصی می توانند برای ویزای کار در این کشور اقدام نمایند. به صورت کلی دو روش اصلی برای مهاجرت به اتریش از طریق کار پیش روی شما بزرگواران می باشد که در ادامه این بخش، به این دو روش به صورت اجمالی اشاره می گردد.

 • مهاجرت کاری با پیشنهاد شغلی (Job offer)

یکی از اصلی ترین طرق مهاجرت کاری به کشور اتریش، اخذ ویزای کاری با داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر می باشد. در کشور اتریش نیز مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی، زمانی که یک شرکت تصمیم به ارسال دعوتنامه و پیشنهاد شغلی برای فردی خارج از اتحادیه اروپا بگیرد، ابتدا باید موقعیت شغلی مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور اتریش و سپس به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند. چنانچه در اتحادیه اروپا فردی متقاضی انتساب در این موقعیت کاری نباشد، شرکت مورد نظر می تواند پیشنهاد شغلی خود را برای فرد مورد نظر در خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید. به صورت کلی پروسه ارسال جاب آفر، پروسه آسانی برای کارفرما نمی باشد و بسیاری از کارفرمایان در خصوص انجام این پروسه علاقه چندانی نشان نمی دهند. در کشور اتریش شرایط خاصی وجود دارد که بر اساس آن، در صورتی که افراد خارجی متقاضی کار در کشور اتریش بتوانند بیش از 70 امتیاز از سیستم امتیازبندی کار اتریش دریافت نمایند، می توانند بدون نیاز به آگهی کارفرما در منصب مورد نظر مشغول به کار شوند. شرایط محاسبه امتیاز برای افراد متقاضی در بخش بعدی در جدول مربوطه ارائه شده است.

 • مهاجرت کاری با استفاده از ویزای جست و جو کار (Job seeker)

برای مهاجرت به اتریش از طریق کار، روش دیگری نیز وجود دارد که بسیار محتمل تر بوده و درصد موفقیت بالایی دارد. این روش، ویزای جست و جو کار می باشد. ویزای جست و جو کار در کشور اتریش یک ویزای شش ماهه می باشد که با استفاده از آن، فرد می تواند وارد کشور اتریش شده و به کاریابی در این کشور بپردازد. اخذ این ویزا دارای شرایط خاصی می باشد و فرد متقاضی باید بتواند حداقل 70 امتیاز از جدول زیر را کسب کرده و مدارک اثبات آن را برای اخذ ویزا به سفارت ارائه نماید. مواردی چون سن، تحصیلات، سابقه کاری و سطح زبان از اصلی ترین موارد اخذ امتیاز در این جدول می باشند. در این نوع ویزا، اجازه ورود همراه وجود ندارد و برای ورود همراهان فرد باید ابتدا کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید،، سپس برای الحاق خانواده خود اقدام کند.

 

سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار مورد نیاز

امتیاز

مدارک تحصیلی

حداکثر 40 امتیاز

مدرک تحصیلی کارشناسی

20 امتیاز

مدرک کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر، علوم طبیعی و کشاورزی

30 امتیاز

مدرک تحصیلی دکترا

40 امتیاز

ثبت اختراع و کارهای تحقیقاتی

20 امتیاز

حقوق دریافتی در سال اخیر

حداکثر 30 امتیاز

50000 تا 60000 یورو

20 امتیاز

60000 تا 70000 یورو

25 امتیاز

بالاتر از 70000 یورو

30 امتیاز

سن

حداکثر 20 امتیاز

تا 35 سال

20 امتیاز

از 35 تا 40 سال

15 امتیاز

از 40 تا 45 سال

10 امتیاز

سطح زبان

حداکثر 10 امتیاز

زبان انگلیسی و یا زبان آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

سوابق کاری

حداکثر 20 امتیاز

هر سال سابقه کار

2 امتیاز

هر شش ماه سابقه کار در اتریش

10 امتیاز

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل به عنوان یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت به این کشور در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. فرد متقاضی با داشتن ویزای تحصیلی اتریش اجازه کار دانشجویی داشته و بعد از اتمام تحصیل نیز به مدت شش ماه تا یکسال اجازه خواهد داشت که در این کشور حضور داشته و با مدرک اخذ شده و دیگر مدارک و رزومه خویش به کاریابی بپردازد. فرد با یافتن کار پس از تحصیل و حتی حین تحصیل می تواند جهت اخذ ویزای کاری اتریش اقدام نموده و مسیر رسیدن به اقامت دائم در اتریش و دریافت تابعیت این کشور را طی نماید. مزایایی چون نظام آموزشی فوق العاده باکیفیت و همچنین کم بودن هزینه تحصیل در این کشور باعث محبوبیت کشور اتریش به عنوان مقصد تحصیلی برای بسیاری از مردم جهان به خصوص ایرانیان شده است.

 • تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس اتریش در مقطع ابتدایی از سن شش سالگی آغاز می شود و به صورت اجباری می باشد. تحصیل در مدارس این کشور برای فرزندان افرادی که به نحوی اقامت این کشور را داشته باشند، رایگان خواهد بود. تحصیل در مدارس اینترنشنال (بین المللی) کشور اتریش سالیانه هزینه ای در حدود 20 – 30 هزار یورو خواهد داشت. برای تحصیل در مدارس کشور اتریش دانش آموز باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام نموده و یا یک ضامن و قیم قانونی در اتریش داشته باشد. جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توانید مقاله ذیل را مطالعه نمایید:

تحصیل پزشکی فرانسه

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

 • تحصیل در دانشگاه

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اتریش، از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های این کشور اقدام می نمایند. دو دسته اصلی دانشگاه در این کشور وجود دارند. دانشگاه های دولتی که اکثراً تدریس در آنها به زبان آلمانی انجام می گیرد و دانشگاه های خصوصی یا اینترنشنال که اکثراً به زبان انگلیسی در آنها تدریس می شود. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش در تمامی مقاطع دارای هزینه سالانه بسیار جزیی بوده و می توان گفت تقریباً رایگان است. اما یکی از شروط اصلی آن، قبولی در دانشگاه های سراسری ایران و معتبر ایران می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش نیاز است که در حد سطح C1 به زبان آلمانی مساط باشید و اخذ پذیرش، حداقل باید مدرک زبان آلمانی در حد A2 داشته باشید. برای ورود به دانشگاه های دولتی این کشو در بسیاری از رشته ها مانند پزشکی و حقوق و غیره نیاز به قبولی در آزمون دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان پس از اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی اتریش و اخذ کارت دانشجویی 2 سال زمان دارند تا سطح زبان خود را به لول مورد نظر برسانند. دانشگاه دانشجویان را به مؤسسه های زبانی که مورد تایید خود دانشگاه است معرفی نموده و دانشجو باید در کلاس های زبان به صورت مستمر و اجباری شرکت نماید. برخی دیگر از دانشگاه های این کشور خصوصی و اینتر نشنال می باشند و تحصیل در آنها به زبان انگلیسی بوده و جهت ورود نیاز به ازمون ورودی ندارند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار متغیر بوده و می تواند در رنجی بین 8-20 هزار یورو در سال باشد. برای پذیرش در مقطع دکتری اصلی ترین آیتم مورد نیاز تایید داشتن استاد راهنما یا همان سوپروایزر و تایید ایشان می باشد و معمولاً نیاز به آیلتس حداقل 7 دارد. نکته بسیار حائز اهمیت این است که در مقطع دکترا فرد دانشجو در اکثر موارد حقوق دریافت کرده و دوران تحصیل وی جزو دورا نکاری و سوابق کاری فرد محاسبه می گردد. به صورت کلی شرایط اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های اتریش وجود داشته ولی دارای پروسه سخت و بسیار رقابتی می باشد و اکثراً به دانشجو های اتریشی و یا عضو اتحادیه اروپا تعلق می گیرد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری دارای روش ها ی متفاوتی بوده و در ادامه این زیر عنوان به صورت خلاصه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اتریش به دلیل ثبات اقتصادی مناسب، شرایط رو به رشد و رفتار بسیار عالی با سرمایه گذار خارجی و تفاوت قائل نشدن بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی مقصد بسیار امن و مناسبی برای سرمایه گذاری می باشددر ادامه اصلی ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور بررسی می گردند.

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

با توجه به نوسانات قیمت ملک در سالهای اخیر در اتریش مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک سرمایه گذاری سود آوری بوده است. نکته حائز اهمیت این است که در این کشور برخلاف برخی دیگر از کشور های اروپایی همچون یونان، اسپانیا و پرتغال صرف خرید ملک باعث اخذ اقامت در این کشور نمی گردد. در بازه سال های بین 2010 تا 2017 قیمت ملک در اتریش 51 درصد افزایش داشته است و این امر موجب رونق این صنعت گردیده است. ایرانیان بر خلاف اتباع بسیاری از کشور ها حق خرید ملک در اتریش را دارند و این املاک می تواند نسل به نسل منتقل گردد ولی تاکید مجدد بر این نکته الزامی است که خرید ملک در اتریش نمی تواند روشی برای مهاجرت به اتریش باشد و تنها میتواند روش مناسبی جهت کسب درآمد ارزی و سرمایه گذاری سود ده باشد. این مقاله توسط تیم پژوهشی مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و گرد آوری شده و هرگونه کپی برداری و یا استفاده از محتوای آن بدون اجازه و ذکر منبع کاملا غیر قانونی و خلاف قانون و شرع می باشد. بیشترین قیمت ملک در مرکز پایتخت این کشور یعنی وین می باشد هرچه که از مرکز دورتر می شویم از قیمت ملک در وین کاسته می شود. مؤسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل خرید ملک در اتریش و انتخاب محل مناسب سرمایه گذاری در املاک شما را یاری نموده و با بهره گیری از وکلای مطرح اتریشی در تمامی مراحل ساخت و خرید و فروش املاکمی تواند راهنمای شما عزیزان باشد.

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

از اصلی ترین روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری روشی است که فرد متقاضی در آن یک بیزینس جدید با هدف کارافرینی و ایده خلاقانه را شروع می نماید و یا بیزینس موجود را خریداری کرده و آن را با دادن ایده و تزریق سرمایه مجدداً راه اندازی نموده و به سود دهی می رساند. در این روش های سرمایه گذاری که زیر مجموعه روش های کارآفرینی هستند و در آنها بیزینس پلان نقش بسیار پر اهمیتی در اخذ اقامت این کشور دارد حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغ 100 هزاز یورو می باشد. سرمایه گذاری و شروع بیزینس در این کشور با هزینه های کمتر نزدیک به 35 هزار یورو نیز امکان پذیر می باشد ولی مستقیماً منجر به اقامت نمی گردد. ثبت شرکت و استارت بیزینس انواع متفاوتی در این کشور دارد. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود که از انواع بسیار محبوب شرکت های تجاری می باشد، فرد متقاضی باید حداقل 35 هزار یورو به حساب شرکت به عنوان سرمایه اولیه واریز نماید. صرف هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حدود 2-4 هزار یورو است و 35 هزار یورو برای مخارج شرکت در حساب شرکت قرار خواهد گرفت. نوع دیگری ازثبت شرکت نوع سهامی عام است که نیاز به حداقل 100 هزار یورو سرمایه اولیه دارد. البته در این نوع از شرکت ها سرمایه را می توان از فروش سهام به سرمایه گذاران تهیه نمود. ثبت شرکت با مشارکت عمومی روش دیگری از ثبت شرکت می باشد که در آن همکاری و مشارکت 2 یا چند فرد حقیقی یا حقوقی مورد نیاز می باشد. یکی از راه های غیر مستقیم مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت استخدام فرد در شرکت همسر وی می باشد. در این روش فردی که استخدام به استخدام شرکت در می آید باید از جدول امتیازی که در بخش جاب سیکر (Job seeker) ارائه گردید امتیاز مناسبی را اخذ نماید تا بتوان وی را به راحتی در شرکت استخدام نمود. در این روش فردی که استخدام یک شرکت اتریشی که مالک آن همسرش می باشد می شود از همان ابتدا کارت اقامت کاری دوساله اخذ می نماید. در مؤسسه حقوقی ملک پور که تنها شرکتی در خاور میانه می باشد که این روش را انجام می دهد و تا کنون پرونده نا موفق در این روش نداشته است، این پروسه به روش قرمز سفید قرمز معروف می باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص این روش فوق العاده مهاجرت به اتریش و آشنایی با مزایای اقامتی این روش می توانید به مقاله زیر مراجعه بفرمایید.

تحصیل پزشکی فرانسه

کارت قرمز سفید قرمز

 • مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی

مهاجرت به اتریش از طریق روش خودحمایتی یا تمکن مالی یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به اتریش می باشد. در این روش مهاجرتی بسیار پر طرفدار که سالانه تعداد محدودی کارت اقامتی از این روش توسط اداره مهاجرت اتریش ارائه می گردد نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری وجود ندارد. در مهاجرت به اتریش از روش خود حمایتی تنها کافی است که فرد نشان دهد در کشور خود شرایط مالی مناسبی داشته و درآمد ماهانه در حدود 2-3 هزار یورو به ازای هر فرد دارد و بتواند به مدت حداقل 3- 4 ماه به ازای هر فرد خانواده 20 هزار یورو در حساب کوتاه مدت شخصی نشان دهد. در ایران این مبلغ می تواند به ارز دولتی باشد. در این نوع اقامت اگر فرد شش ماه از سال را در این کشور حضور داشته و زندگی نماید اقامت وی برای سال بعد تمدید می گردد و پس از پنج سال فرد می تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد. یکی از نکات بسیار مهم در این روش این است که فرد اجازه کار در این کشور در این پنج سال ندارد و پس از اخذ اقامت دائم اجازه کار به وی باز خواهد گشت. در مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی همانطور که گفته شد فرد نمی تواند به عنوان کارمند یا کارگر در یک شرکت یا مؤسسه کار نماید ولی می تواند خود صاحب بیزینس بوده و با تاسیس یک شرکت و استارت یک بیزینس و یا خرید ملک و اجاره دادن آن کسب درآمد ارزی نماید. مهاجرت به اتریش از روش تمکن مالی یا خود حمایتی یکی از تخصص های اصلی مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و شما نمونه کارت های اقامتی در این روش را که توسط این مؤسسه اخذ شده است می توانید به راحتی در لینک زیر که گالری ویزاهای این مؤسسه است مشاهده بفرمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج در این بند مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از روش های اصلی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج با فرد شهروند اتریشی یا فردی که اقامت اتریش دارد می باشد. ازدواج با شهروند اتریشی در زمانی که فرد متقاضی شرایط لازمه را رعایت نماید می تواند منجر به اخذ اقامت اتریش گردد. یکی از اصلی ترین نکات جهت مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج اثبات واقعی بودن ازدواج می باشد. پس از اثبات واقعی بودن ازدواج فرد مستقیماً اقامت دائم را دریافت نمی نماید و شرایطی که فرد در حدود 5 سال با فرد شهروند یا دارای اقامت دائم اتریش زندگی مشترک نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت اقدام نماید. برای اخذ تابعیت اتریش همانند بسیاری از کشور ها نیاز به احراز شرایط خاصی دارد. شرایط برای اخذ پاسپورت نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی، پیروی از قوانین اتریش و آشنایی با تاریخ و فرهنگ این کشور و عدم ارتکاب جرم و جنایت در طی سال های اقامت در این کشور، می باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص پاسپورت اتریش می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

تحصیل پزشکی فرانسه

پاسپورت اتریش

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به اتریش از طریق تولد موضوع بحث در زیر عنوان پیش رو می باشد. قانون حاکم در تولد در اتریش مانند اکثر کشور های اروپایی قانون خون می باشد. قانون خون به صورت کلی به این مفهوم است که تابعیت و شهروندی وابسته به تابعیت پدر و مادر فرد می باشد و ارتباطی به کشوری که کودک در آن متولد می شود نخواهد داشت. اگر پدر یا مادر فرد تابعیت اتریش داشته باشند فرزند متولد شده نیز تابعیت این کشور را اخذ خواهد نمود. همچنین اگر در شرایط خاصی کودکی که در خاک کشور اتریش به دنیا بیاید که پدر و مادر وی نا معلوم بوده یا تابعیتشان نامعلوم باشد فرزند کودک می تواند اقامت اتریش را اخذ نماید. در کشور هایی مانند آمریکا، کانادا و برزیل که از قانون خاک پیروی می نمایند بدون توجه به تابعیت پدر و مادر، کودکی که در خاک این کشو ها متولد گردد تابعیت دریافت می نماید. البته شایان ذکر است که این تابعیت در بسیاری از موارد به جز موارد خاصی همچون برزیل تاثیری در اقامت والدین نخواهد داشت. در کشور برزیل علاوه بر اینکه فرزند تابعیت برزیل را اخذ می نماید پدر و مادر نیز می توانند تابعیت این کشور را بدست آورند.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

روش مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است که برای کیس های غیر واقعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. با توجه به سختی خا و خطرات روش های پناهندگی و بلا تکلیفی های بدون اجازه کار و همچنین سخت گیری هایی که در سال های اخیر بر روی پرونده ها به خصوص پرونده های ایرانیان اعمال می گردد به عنوان روش مناسبی برای مهاجرت به اتریش نمی تواند گزینه مناسبی باشد. از نظر کلی کشور اتریش عضو کنوانسیون ژنو و حمایت از پناهندگان می باشد. از نظر حقوق بین الملل پناهنده شخصی است که به کشور دیگری سفر کرده و به دلایل خاصی همچون دلایل مذهبی، جنسی، سیاسی و غیره بیم این می رود که اگر به کشورش بازگردد مورد آزار، اذیت شکنجه و یا مرگ قرار گیرد. بر اساس قانون دوبلین فرد متقاضی در هریک از کشور های عضو شنگن که انگشت نگاری انجام داده باشد می تواند اعلام پناهندگی نماید و در غیر این صورت به کشوری که ابتدا از طریق آن وارد شده است بازگردانده می شود و باید حتماً در آنجا اعلام پناهندگی نماید.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی دارای مراحل و شرایط خاصی می باشد. متقاضیانی که از روش پناهندگی برای اخذ اقامت اتری اقدام می نمایند باید این نکته را بدانند بسته به نوع کیس آنها شرایط بررسی و مدت زمان بررسی پرونده آنها متفاوت خواهد بود و در برخی موارد ممکن است چندین سال به طول بیانجامد. در صورتی که طی بررسی پرونده رای منفی برای فرد داده شود و کیس ارائه شده در دادگاه مورد قبول قرار نگیرد فرد پناهجو موظف خواهد بود طی بازه زمانی بسیار کوتاهی خاک اتریش را ترک نماید. مؤسسه حقوقی ملک پور، روش های پناهندگی را چه در اتریش در دیگر کشور ها توصیه نمی نماید و هیچگونه خدماتی در موضوع پناهندگی ارائه نمی نماید.

مهاجرت به اتریش برای هنرمندان و افراد فوق موفق

برای هنرمندان و افراد موفق و ورزشکاران موفق در سطح بین المللی با داشتن اسپانسر و احراز شرایط خاصی مهاجرت به اتریش امکان پذیر نیست. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اگر در یک شرکت اتریشی به عنوان یک نیروی کار کلیدی و پر اهمیت با احراز بند ها و شرایط جدول زیر می تواند برای اقامت کاری 2 ساله اتریش یا همان کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام نماید.

 • برای نیروی کار کلیدی بالای 30 سال حقوق دریافتی حداقل مبلغ دریافتی ماهانه باید 3،132 یورو باشد
 • برای نیروی کار کلیدی زیر 30 سال حقوق دریافتی حداقل مبلغ دریافتی ماهانه باید 2،610 یورو باشد.
 • لیستی از معیارهای زیر با حداقل 55 امتیاز:

 

امتیازات

معیارهای واجد شرایط برای نیروهای کار کلیدی

حداکثر امتیاز: 30

واجد شرایط بودن

20

آموزش حرفه ای یا مهارت خاص در شغل مورد نظر

30

تکمیل یک برنامه مطالعاتی با حداقل مدت سه سال در مؤسسه آموزش عالی

25

واجد شرایط برای پذیرش در دانشگاه

حداکثر امتیاز: 20

تجربه کاری

2

هر سال تجربه کاری

4

هر سال تجربه کاری در اتریش

حداکثر امتیاز: 15

مهارت زبان آلمانی

5

در سطح A1

10

در سطحA2

15

در سطحB1

حداکثر امتیاز: 10

مهارت زبان انگلیسی

5

مهارت زبان انگلیسی در سطح A1آلمانی

10

مهارت زبان انگلیسی در سطح A2آلمانی

حداکثر امتیاز: 15

سن

15

تا 30 سالگی

10

تا 40 سالگی

90

مجموع امتیازات مجاز

20

امتیاز اضافی برای ورزشکاران و مربیان ورزشی حرفه ای

*از جدول فوق باید حداقل 55 امتیاز کسب نمایند.

مهاجرت به اتریش و هزینه های زندگی در اتریش

مهاجرت به اتریش و هزینه های زندگی در این کشور در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه های زندگی یکی از مسائل بسیار مهم و تاثیر گذار در انتخاب مقصد مهاجرت می باشد. با اینکه کشور اتریش یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی با کیفیت زندگی بسیار بالا می باشد اما هزینه های زندگی در آن نسبت به بسیاری از کشور ها بسیار مناسب می باشد و ساکنان آن می توانند با حقوق متوسط زندگی خوبی داشته باشند. هزینه های زندگی در این کشور با توجه به محل زندگی، سبک زندگی می تواند بسیار متفاوت باشد. در جدول زیر برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در شهر وین پایتخت این کشور ارائه شده است.

 

بازار ها

قیمت

یک وعده غذا در رستوران معمولی

10.00 €

یک لیتر شیر

1.03 €

تخم مرغ

3.15 €

پنیر

10.63 €

یک کیلوگرم پیاز

1.36 €

یک کیلوگرم برنج

1.60 €

یک قرص نان

1.73 €

یک کیلوگرم گوجه فرنگی

2.16 €

حمل و نقل

قیمت

تاکسی (1 کیلومتر)

1.50 €

بنزین(1لیتر)

1.24 €

بلیط یک طرفه مترو

2.40 €

 

در جدول زیر میانگین هزینه های اجاره و خرید ملک در شهر وین نمایش داده شده است.

 

اجاره خانه در هرماه

میانگین قیمت

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

724.65 €

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز

577.29 €

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1،326.04 €

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز

1،028.50 €

خرید آپارتمان

میانگین قیمت

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

4،638.73 €

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز

3،213.09 €

 

تصمیم گیری در پروسه مهاجرت و انتخاب بهترین روش برای هر فرد و خانواده وی می تواند بسیار پر اهمیت و دارای نکات بسیاری باشد. فرد برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی باید اطلاعات مهاجرتی در خصوص تمامی روش های پیش روی خود داشته تا بتواند با سنجش شرایط بهترین راه را برای مهاجرت خود و خانوادشان انتخاب نماید. مؤسسه حقوقی ملک پور ویدئویی را در راستای آشنایی با انواهع روش های مهاجرتی تهیه نموده و آن را در اختیار شما بزرگواران قرار داده است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این سری ویدئویی و تهیه آن می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت اتریش

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش در این زیر عنوان بررسی می گردد. همانطور که در متن مقاله ارائه گردید کشور اتریش یکی از امن ترین و ثروتمند ترین کشور های اروپایی بوده و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. مزایای ذکر شده در این کشور به علاوه اینکه پاسپورت اتریش دارای اعتبار بسیار بالایی در جهان می باشد، باعث شده که شهروندی این کشور در میان مردم جهان بسیار مورد علاقه قرار گیرد. مهاجرت به اتریش از بعضی طرق مهاجرت مانند تولد، ازدواج، ثبت شرکت، خودحمایتی و کار به همان شکل که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت امکان پذیر است و در تمامی موارد فرد در ابتدا اقامت موقت، سپس بعد از 5 سال زندگی اقامت دائم اخذ نموده و پس از مدت مشخصی زندگی در این کشور و احراز شرایط خاصی می تواند برای پاسپورت این کشور اقدام نماید. پاسپورت اتریش در میان دیگر کشور های جهان اعتبار بسیار بالایی است. اعتبار پاسپورت به معنی این است که دارنده پاسپورت این کشور به چه تعداد از کشور های جهان بدون اخذ ویزا و یا اخذ ویزا در مقصد می تواند سفر نماید. پاسپورت اتریش با توجه به آخرین آمار سایت پاسپورت ایندکس در سال 2019 به همراه 10 کشور دیگر از جمله سنگاپور، ژاپن و ایتالیا در رتبه سوم جهان قرار دارد و دارندگان آن به 169 کشور جهان می توانند آزادانه سفر نمایند.

تحصیل پزشکی فرانسه

اقامت اتریش

_____________________ مهاجرت به اتریش و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به اتریش، اقامت اتریش و شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. در این مقاله سعی شد به تمامی پرسش های مطرح شده در ابتدای مقاله و بسیاری از دیگر پرسش های احتمالی پیرامون مهاجرت به اتریش پاسخ کاربردی داده شود. از سوی دیگر تمامی شش روش اصلی مهاجرت به اتریش در این مقاله به صورت اجمالی مورد بررسی قرار گرفت و برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه، مقالات مفید و متعددی معرفی گردید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بهره گیری هوشمندانه از تکنولوژی و اینترنت، به کارگیری اپلیکیشن های روز دنیا و استفاده از برترین مشاورین و وکلای مجرب بین المللی در سرتاسر جهان، با کمال افتخار آمادگی خود را در ارائه انواع خدمات مهاجرتی اعلام می نماید. گواه کیفیت عملکرد این مؤسسه را می توانید در تعدد ویزاها و کارت های اقامتی اخذ شده توسط مؤسسه حقوقی ملک پور مشاهده نمایید و سابقه 15 ساله آن را بررسی کنید. شما بزرگواران همواره قادر هستید با تلفن های مؤسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر جهان تماس بگیرید. در این صورت ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، می توانید اطلاعات شرایط خود را جهت اقدام به مهاجرت به اتریش بررسی نمایید. همچنین چنانچه فرم تماس را تکمیل نمایید، مشاوران ما در مؤسسه ملک پور با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان به شما بزرگواران ارائه می دهند. اگر طی مطالعه و بررسی این مقاله در باب مهاجرت به اتریش، پرسش یا ابهامی برای شما بزرگواران ایجاد شد، به سادگی می توانید آن ها را در بخش "ثبت پرسش" در پایان این مقاله طرح نمایید. مشاورین مهاجرتی این مؤسسه در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی پرسش های شما خواهند بود.

 

ثبت پرسش
Masoume yekeshenas
اگر الان بخایم برای ویزای تحصیلی یا کاری اتریش اقدام کنیم ، سفارت کی وقت مصاحبه میده؟

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، وقت سفارت اتریش حدوداً بین 4 تا 6 ماه می باشد. * مانا باشید *
masoume
سلام و عرض ادب. ممنون از پاسخگوییتون

پاسخ کارشناسان
خواهش می کنیم. انجام وظیفه است.
هادی قمری
با سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم ک ایا من میتونم برای تمکن مالی سند ملک ب اسم همسرم باشه ومن در اتریش بلکا بتونم حق کار داشته باشم و پروسه تمکن مالی چند ماه طول میکشد با تشکر از اقای ملک پور

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی، در پرونده های خودحمایتی اتریش، تمکن مالی توسط شخص اصلی نشان داده می شود و کل اعضای خانواده اجازه کار نداشته و صرفاً فعالیت به عنوان کارفرما میسر می باشد، مگر اینکه طی فرایندی نوع اقامت خود را تغییر داده و ویزای کاری دریافت کنند. * مانا باشید *
پاک سرشت
سلام عرض می کنم خدمت شما. خسته نباشید و خداقوت. من 32 سال سن دارم. مدرک کارشناسی ارشد معماری دارم ، تجربه زیادی در کارم ندارم و حدود 1 سال سابقه بیمه در این زمینه دارم. سرمایه زیادی ندارم که بخوام از روش های سرمایه گذاری اقدام کنم. آیا شرایط من برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل مناسب هست؟ یا به نظرتون با این سابقه کاری، امکانش هست که ویزای جستجوی کار اتریش بگیرم؟ در ضمن من مدرک ارشدم رو حدود 2 سال پیش گرفتم و دارم خودم را برای آزمون آیلتس آماده می کنم. اگر منو یاری کنید خیلی ازتون ممنون میشم. بسیار سپاسگذارم از وقت و انرژی که برای کمک به ما صرف می کنید.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، در صورت تحصیل در دانشگاه های دولتی ایران، شما به راحتی می توانید با سوپروایزر مرتبط شده و جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های ملی اتریش با هزینه ناچیز اقدام فرمایید. در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی نیز می توانید با پرداخت شهریه در دانشگاه های اینترنشنال اقدام نمایید. جهت اخذ ویزای جست و جوی کار باید شرایط شخص به طور دقیق تر سنجیده شود و اطمینان حاصل شود که شرایط کاری شما در کشور مقصد مناسب بوده باشد. * مانا باشید *