سرمایه گذاری در اتریش

18 اسفند 1397 بدون نظر

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در اتریش ، راه های سرمایه گذاری در کشور اتریش و شرایط مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ آیا سرمایه گذاری در کشور اتریش برای سرمایه گذاران سودآور خواهد بود؟ آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در اتریش به اقامت و تابعیت این کشور زیبا دست پیدا کرد؟ با توجه به اینکه اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی است و دستیابی به اقامت این کشور به گونه ای به منزله دستیابی به کل اتحادیه اروپا است، ما نیز در این مقاله به صورت علمی به بررسی سرمایه گذاری در اتریش پرداخته و نکات کلیدی و مهم در باب سرمایه گذاری در این کشور را به صورت ساده و خلاصه بیان خواهیم نمود. در زمینه سرمایه گذاری در اتریش و یا هر کشور اروپایی دیگر، شما می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی و رایگان این مؤسسه بهره مند شوید.

·       سرمایه گذاری در اتریش و شرایط عمومی آن

·       سرمایه گذاری در اتریش و بررسی اخذ اقامت و تابعیت اتریش

·       سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری

·       سرمایه گذاری در اتریش و شاخص های تاثیرگذار

·       سرمایه گذاری در اتریش و انواع آن

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و استخدام کارمند

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق رستوران های زنجیره ای

·       سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

·       سرمایه گذاری در اتریش و سخن پایانی

سرمایه گذاری در اتریش و شرایط عمومی آن

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یکی از بهترین راه های مهاجرت محسوب می شود. کشور اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در اروپای مرکزی واقع شده است. اتریش با کشورهای آلمان، سوئیس، جمهوری چک، ایتالیا و ... همسایه است. موقعیت جغرافیایی خوب کشور اتریش یکی از مزایای این کشور در زمینه سرمایه گذاری در اتریش محسوب می شود. کشور اتریش از نظر کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این، به دلیل کم بودن آمار جرم و جنایت، رفاه اجتماعی بالا و زیر ساخت های بسیار خوب در این کشور است. نرخ بیکاری در کشور اتریش پایین و حدود 4.8 درصد است. کشور اتریش در آمارهای اخیر جزو چند کشور برتر جهان بوده و ده سال پیاپی شهر وین بهترین شهر جهان شناخته شده است.

 
بالا 95.08 شاخص قدرت خرید
بالا 78.54 شاخص ایمنی
بالا 79.40 شاخص سلامت
بالا 77.74 شاخص آب و هوا
متوسط 71.68 شاخص هزینه زندگی
متوسط 10.19 قیمت ملک به نسبت درآمد
پایین 25.41 شاخص زمان حرکت ترافیکی
کم 21.85 شاخص آلودگی   

سرمایه گذاری در اتریش و بررسی اخذ اقامت و تابعیت اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طرق متفاوتی امکان پذیر است. اما تنها از چند روش می توانید به اقامت دائم کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری در اتریش دست پیدا کنید. دو روش سرمایه گذاری به طریق ثبت شرکت و خودحمایتی که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت، در نهایت به اقامت کشور اتریش منجر خواهد شد. در هر یک از این پروسه ها ابتدا به شما اقامت موقت 1 ساله داده می شود که این اقامت هر ساله تمدید می شود و پس از 5 سال به شما اقامت دائم کشور اتریش داده می شود. شما می توانید پس از 6 سال، از کشور اتریش درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید.

سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری

جهت سرمایه گذاری در اتریش و یا هر کشور دیگر، یکی از مهم ترین نکاتی که هر سرمایه گذار باید به آن دقت کند میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور مقصد است. هر چه سلامت نظام قضایی آن کشور، قانون مندی و پای بندی بر قراردادهای بین المللی و ثبات در رفتار با سرمایه گذار خارجی در کشور مقصد بالاتر باشد، سرمایه گذاری در آن کشور از امنیت بیشتری برخوردار است. در این صورت سرمایه گذار با اطمینان خاطر از حفظ سرمایه در آن کشور، می تواند سرمایه گذاری ایمنی را تجربه کند. کشور اتریش در این زمینه بسیار قوی بوده و از نظام قضایی بسیار قوی و عادلی برخوردار است. کشور اتریش بسیار سختگیرانه قوانین وضع شده را اعمال می نماید. از این رو می توان گفت سرمایه گذاری در اتریش بسیار ایمن است. با بررسی نرخ مصادره اموال در این کشور نیز می توان به این مهم دست یافت. این نرخ از 1 تا 7 ارزش گذاری شده و عدد 1 مربوط به مطمئن ترین و خوش سابقه ترین کشورها در رابطه با سرمایه گذار خارجی و عدم مصادره اموال خارجیان می باشد.

سرمایه گذاری در اتریش و شاخص های تاثیرگذار  

از جمله شاخص های مورد اهمیت برای یک سرمایه گذار به جهت سرمایه گذاری در اتریش، نرخ تولید ناخالص داخلی و میزان مالیات در کشور اتریش می باشد که در ادامه مورد بحث قرار می گیرند.

·       تولید ناخالص داخلی در کشور اتریش

عملکرد اقتصادی کشور اتریش از طریق تولید ناخالص داخلی آن منعکس می شود و نشان می دهد سرمایه گذاری در اتریش سودآور خواهد بود یا خیر. هرچه میزان تولید ناخالص داخلی بالاتر باشد نشان دهنده میزان توان تولید و فروش بالا در این کشور است. در نتیجه سرمایه گذاری در آن کشور سودآورتر خواهد بود. در سال 2017 نرخ تولید ناخالص داخلی اتریش 45436.69 دلار آمریکا ثبت شده است که آمار بسیار خوبی محسوب می شود. لازم به ذکر است مقادیر تولید ناخاص داخلی بالاتر از 35000 دلار آمریکا نشان از پیشرفته بودن اتریش و نویدبخش احتمال بالای سوددهی سرمایه گذاری در اتریش می باشد. 

·       مالیات در کشور اتریش

نرخ مالیات در کشورهای مختلف متفاوت است که این نرخ توسط دولت هر کشور تعیین می شود. بنابر قوانین تعیین شده جهت سرمایه گذاری در اتریش، نرخ مالیات حدود 21 درصد مشخص شده است که البته بسته به کسب و کار شما این میزان ممکن است افزایش یابد. بطور قطع میزان مالیات پایین تر مطلوب سرمایه گذاران خواهد بود، چرا که در این صورت سود آنها بالاتر خواهد رفت.

سرمایه گذاری در اتریش و انواع آن

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

جهت سرمایه گذاری در اتریش می توان از طریق ثبت شرکت در این کشور اقدام نمود. انواع مختلفی از ثبت شرکت در کشور اتریش وجود دارد مانند شرکت با مسئولیت محدود اغلب افراد جهت سرمایه گذاری در اتریش ، از شرکت با مسئولیت محدود استفاده می کنند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز است که فرد سرمایه اولیه حدود 35.000 یورو داشته باشد و این سرمایه را در حساب خود در اتریش نشان دهد. البته می توان این سرمایه را در دو مرحله نیز نشان داد. در شرکت با سهامی عام، سرمایه اولیه 70,000 یورو می باشد که عمده این مبلغ توسط سهام داران تأمین می شود. شرکت با سهامی خاص، شرکت با مسئولیت نامحدود، شرکت تضامنی و ... از انواع دیگر شرکت ها هستند. شما همواره می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا شما را در زمینه سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت به طور کامل راهنمایی نمایند. در ادامه به صورت جزئی تر به شرایط ثبت شرکت و آثار اقامتی ناشی از آن خواهیم پرداخت.

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

در این حالت سرمایه گذاری در اتریش ، فرد می تواند با ثبت شرکت و ارائه بیزینس پلن قوی نشان دهد که قصد دارد سرمایه گذاری در اتریش را در زمینه فعالیت مشخصی که در برنامه تجاری خود ذکر کرده، انجام دهد و از این طریق در اقتصاد اتریش تأثیر مثبتی ایجاد نماید و همچنین کار آفرینی نماید. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که؛

1-     بایستی حتما بیزینس پلن قوی داشته و ارائه دهید تا مورد تأیید قرار گیرد.

2-     باید سرمایه اولیه شرکت خود را حداقل 50.000 یورو نشان دهید.

3-     حداقل از کل سهام این شرکت 50 درصد آن را دارا باشید.

·       سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و استخدام کارمند (قرمز سفید قرمز)

روش دیگری که برای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد و یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین نوع ثبت شرکت در کشور اتریش می باشد، پروسه قرمز سفید قرمز است. در این پروسه، شرکت ثبت کرده و با استخدام همسر خود به عنوان کارمند در آن شرکت، از طریق استخدام همسر در شرکت اتریشی، به اقامت اتریش دست پیدا خواهید کرد. در این پروسه یکی از دو زوجه باید شرایط و امتیازات لازم جهت استخدام در اتریش را داشته باشد. جهت بررسی امتیازات و شانس موفقیت پرونده خود با مؤسسه حقوقی ملک پور مشورت نمایید. برای انجام این پروسه، شرکت با مسئولیت محدود ثبت می کنیم که سرمایه اولیه برای این شرکت 35.000 یورو است.

این مطالب مربوط به مؤسسه حقوقی ملک پور است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی بوده و مجاز نمی باشد.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

بسیاری از سرمایه گذاران علاقه دارند با سرمایه گذاری در اتریش در بخش املاک و مستغلات به اقامت این کشور دست پیدا کنند. در حال حاضر در بسیاری از کشورها، خرید ملک و نگه داری ملک در چند سال پیاپی به اقامت دائم آن کشور ختم می شود. برای مثال کشورهای اسپانیا، پرتقال و ... که این شرایط را برای کسب اقامت از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاران مهیا کرده اند. درمورد سرمایه گذاری در اتریش در بخش املاک لازم به ذکر است که به صرف خرید ملک به شخص اقامت داده نمی شود. البته نکته جالب توجه این است که ایرانی ها امکان خرید ملک در کشور اتریش را دارند و به طور کامل ملک به آنها تعلق می گیرد و به نسل های بعد هم منتقل خواهد شد. خرید ملک در اتریش از متری 3000 یورو شروع می شود و بسته به شهر و منطقه، این مبلغ افزایش پیدا می کند. در زمینه خرید ملک، مؤسسه حقوقی ملک پور شما را راهنمایی نموده و با همراهی وکلای اتریشی مجرب، تمامی مراحل قانونی این پروژه را به صورت دقیق انجام خواهد داد.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی

یکی از راه های سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی است. در این پروسه شخص باید نشان دهد که گردش مالی خوبی داشته و حدود 22.000 یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده خود در حساب بانکی در ایران دارد. علاوه بر سرمایه نشان داده شده در حساب بانکی، شخص باید تعدادی ملک نیز داشته باشد. در صورتی که شرایط ذکر شده را داشته باشید، می توانید سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی را انجام دهید. مؤسسه حقوقی ملک پور در این زمینه شما را کامل راهنمایی کرده و تمامی مدارک لازم برای پرونده خودحمایتی شما را در کنار وکلای اتریشی گرداوری می نماید و با ارائه پرونده شما، اقامت اتریش را به صورت موقت برای شما اخذ می نماید. شما پس از سپری شدن 5 سال از اقامت موقت خود در اتریش، اقامت دائم این کشور را کسب می نمایید. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که شما در طول اقامت موقت خود در اتریش، اجازه کار ندارید. اما می توانید به عنوان کارفرما در این کشور سرمایه گذاری نمایید و با سرمایه گذاری در اتریش، از سود حاصل از سرمایه گذاری خود بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق رستوران های زنجیرهای (فرانچایزها)

یکی ازانواع سرمایه گذاری در اتریش که با سود بسیار بالایی همراه است، سرمایه گذاری در فرانچایزها است. رستوران های زنجیره ای مانند مک دونالد، برگرکینگ، ساب وی، لی برگر و ... در اکثر کشورهای دنیا شعبه داشته و سود ماهیانه از فروش این رستوران ها بسیار بالا است. سرمایه لازم برای دریافت نمایندگی و شراکت در فرانچایزها در هر یک از این رستوران ها متفاوت است. برای دریافت نمایندگی رستوران هایی مانند ساب وی و لی برگر، سرمایه لازم در کشور اتریش حدود 70 تا 100 هزار یورو مشخص شده است، اما در مورد مک دونالد این سرمایه بالاتر است. سود حاصل از شراکت در این رستوران ها نیز حدود 20 تا 22 هزار یورو در ماه است و در مورد مک دونالد این سود حتی تا حدود 50 هزار یورو در ماه به صورت خالص تعیین شده است.  سود حاصل از سرمایه گذاری در اتریش از طریق فرانچایزها باعث شده است که این راه انتخاب بسیار فوق العاده ای برای سرمایه گذارانی باشد که به دنبال سود بالا هستند. در مورد سرمایه گذاری در اتریش از طریق فرانچایزها می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا بتوانید از تجربه بسیار بالا این مؤسسه در زمینه فرانچایزها بهره مند گردید. تنها نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که برای دریافت نمایندگی فرانچایزها فرد باید دوره هایی را پشت سر بگذارد که اغلب این دوره ها در آلمان و آمریکا برگزار می شود و نمایندگی فرانچایزها عموماً مختص افرادی است که اقامت کشورهای اروپایی را داشته باشند. 

سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

زیر به بررسی چندی از مزایای سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم:

·       رتبه 22 ام در میان 190 کشور، از نظر پیشرفتگی اقتصاد

·       دارای معتبرترین پاسپورت جهان

·       چهارمین کشور ثروتمند جهان

·       کشوری توسعه یافته و دارای زیرساخت های بسیار قوی

·       موقعیت جغرافیایی عالی، قرارگیری در اروپای مرکزی و همسایگی با بهترین کشورهای اروپا

·       کیفیت بسیار بالای زندگی در اتریش

·       ثبات سیاسی بالای کشور اتریش

·       نظام قضایی بسیار قوی

·       سطح رفاه اجتماعی بالای مردم

·       سطح ریسک بسیارپایین جهت سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش و سخن پایانی

سرمایه گذاری در اتریش فرصتی بسیار عالی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می آورد تا علاوه بر اینکه از سود بالای سرمایه گذاری در اتریش بهره مند می شوند، به اقامت این کشور نیز دست یابند. در این مقاله به طور کامل راجع به روش های مختلف سرمایه گذاری در اتریش، شاخص های اقتصادی تأثیرگذار و مزایای سرمایه گذاری در اتریش به طور کامل صحبت شد و گفته شد در کدامیک از روش های سرمایه گذاری در اتریش ، به شخص اقامت موقت تعلق می گیرد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خودحمایتی، از جمله بهترین راه های مهاجرت و کسب اقامت برای سرمایه گذاران محسوب می شود. در این راستا می توانید با مؤسسه ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سئوال، در انتهای همین مقاله، سئوالات و نظرات خود را بیان داشته تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما بزرگواران باشند.

ثبت پرسش