پاسپورت اتریش

6 مرداد 1399 8 نظر
 

پاسپورت اتریش

پاسپورت اتریش، مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پاسپورت کشور اتریش، روش های مهاجرت به اتریش و بهترین روش دریافت شهروندی اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روش های اخذ پاسپورت  اتریش کدامند؟ اعتبار پاسپورت کشور اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای جهان چگونه است؟ مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پاسپورت اتریش چیست؟ پاسخ به سئوالات فوق و دیگر سئوالاتی که در زمینه مهاجرت به اتریش مطرح می شود، انگیزه اصلی برای نگارش این مقاله می باشد. اتریش کشوری در قلب اروپای غربی می باشد که از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و رفاهی در وضعیت بسیار مطلوبی به سر می برد. از این رو بسیاری از افراد، خواستار مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت آن می باشند. پاسچورت اتریش از اعتبار مناسبی در میان کشورهای جهان برخوردار است و با استفاده از آن می توان به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کرد. متقاضیان اخذ اقامت و پاسپورت اتریش می توانند جهت افزایش اطلاعات خود و یا اقدام به مهاجرت، با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و از مشاوران متخصص این مجموعه، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایند. همچنین در صورت تمایل می توانید فرم تماس را تکمیل نموده و از این طریق، درخواست خود مبنی بر دریافت تماس و مشاوره تلفنی رایگان را به مؤسسه حقوقی ملک پور اعلام نمایید. در مقاله پیش رو، اطلاعات مفیدی در خصوص پاسپورت اتریش تحت عناوین ذیل ارائه خواهد شد:

 • پاسپورت اتریش و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت اتریش و اعتبار آن
 • پاسپورت اتریش و روش های اخذ آن
  • پاسپورت اتریش از طریق کار
  • پاسپورت اتریش از طریق تحصیل
  • پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت اتریش از طریق تولد
  • پاسپورت اتریش از طریق ازدواج
  • پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اتریش و نکات مهم در باب اتریش
 • پاسپورت اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت اتریش
 • پاسپورت اتریش و سخن پایانی

پاسپورت اتریشپاسپورت اتریش و شرایط عمومی آن

پاسپورت اتریش با توجه به آنکه کشور اتریش از نظر شرایط اقتصادی و سیاسی یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و از کیفیت آموزشی بالایی نیز برخوردار است، همواره مورد توجه مهاجران بسیاری جهت کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. کشوراتریش از کشورهای اروپای مرکزی است.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به اتریش و پاسپورت اتریش

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به اتریش و پاسپورت اتریش

زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی و نوع حکومت آن جمهوری پارلمان فدرال می باشد. واحد پولی اتریش یورو و جمعیت آن حدود 8 میلیون نفر است. با توجه به اینکه اتریش جزو هفت کشور ثروتمند جهان است و نرخ بیکاری آن حدوداً 4.7 درصد می باشد، می توان گفت برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و کار جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش هستند، مطلوب می باشد. فرد به دو صورت اکتسابی و اصلی می تواند تابعیت را اخذ نماید. در تابعیت اصلی فرد از ابتدا بدون هیچ اقدامی تابعیت را دریافت می کند مثلاً فردی که از پدر یا مادر اتریشی متولد شود، تابعیت و پاسپورت اتریش را اخذ می نماید. در تابعیت اکتسابی، شخص به واسطه ی یکی از روش های قانونی برای مثال ازدواج، تابعیت اتریش را دریافت می نماید.

پاسپورت اتریش و اعتبار آن

پاسپورت اتریش یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا محسوب می گردد. متقاضیان پس از اخذ پاسپورت اتریش می توانند در هرکجای اتحادیه اروپا که تمایل داشته باشند، کار، تحصیل و زندگی کنند. پاسپورت کشور اتریش در جایگاه دوم دنیا قرار دارد. اتباع اتریشی می توانند بدون ویزا به 85 کشور جهان، از طریق اخذ ویزا در فرودگاه به 32 کشور و با دریافت ویزا به 81 کشور سفر نمایند. اتریش دو تابعیتی را قبول ندارد و تک تابعیتی می باشد. فرد جهت اخذ پاسپورت کشور اتریش می بایست تابعیت قبلی خود را از دست دهد. تنها در صورت داشتن شرایط خاص، فرد می تواند دو تابعیت داشته باشد برای مثال افرادی که تابعیت کشور دیگر را از طریق تولد در خاک آن کشور کسب کرده اند (سیستم خاک) و پدر و مادر آنها اتریشی هستند می توانند دو تابعیت را دریافت نمایند. اخذ پاسپورت اتریش از روش های گوناگونی امکان پذیر است که ما در این نوشتار به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. اگر تمایل دارید بهترین راه مهاجرت خود را از یک منبع معتبر با اطلاعات کافی کسب نمایید، توصیه می شود نسبت به تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به تدریس استاد ملک پور اقدام نمایید تا با شناخت کامل و بدون نیاز به وکیل، بهترین مسیر مهاجرت خود را بیابید.

پاسپورت اتریش

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

 

پاسپورت اتریش و روش های اخذ آن

پاسپورت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت و پاسپورت اتریش از طریق کار، همواره یکی از پرطرفدارترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور بوده است. متقاضیان اخذ ویزای کار می توانند در صورت واجد شرایط بودن به کشوراتریش مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند و اقامت اتریش را برای خود و خانواده دریافت نمایند. در این حالت ابتدا به فرد اقامت موقت داده می شود و پس از پنج سال اقامت کاری و پرداخت مالیات به دولت، می تواند اقامت دائم دریافت نماید. بر طبق قانون، کشور اتریش افرادی که شش سال در خاک این کشور کار کرده و زبان آلمانی فراگرفته و با فرهنگ اتریش ادغام شده باشند، می توانند برای اخذ پاسپورت اتریش درخواست دهند. نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری کشور اتریش در چند سال اخیر می باشد:

پاسپورت اتریش

دریافت ویزای کاری اتریش به دو طریق امکان پذیر است:

اخذ ویزای کار از طریق دعوت نامه یا پیشنهاد کاری:

درصورتی که فرد یک پیشنهاد شغلی از یک کافرمای معتبر اتریشی داشته باشد، می تواند ویزای کار اتریش را دریافت کند. دریافت این دعوت نامه بسیار سخت می باشد چرا که بایستی کارفرما آن شغل را به مدت 3 ماه در کشور اتریش آگهی کند و سپس این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه ی اروپا تکرار شود و در صورتی که شخص واجد شرایط موجود نباشد، این موقعیت شغلی به فرد خارجی می رسد.

ویزای جستجوی کار:

ویزای جستجوی کار یک ویزای شش ماهه است که به فرد این امکان را می دهد در کشور اتریش به دنبال کار گشته و در صورتی که کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد، کارت اقامت دریافت می نماید. این ویزا امتیاز بندی می باشد و سن، سابقه، مدرک زبان و مدرک تحصیلی از جمله عوامل مؤثر دراین امتیاز بندی هستند. فرد بایستی حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز را اخذ نماید. این ویزا همراه ندارد و فرد با اخذ ویزای کاری اتریش نمی تواند همسر و فرزندان خود را ببرد و پس از پیدا کردن کار امکان الحاق خانواده وجود دارد. جدول زیر شرایط امتیاز بندی این ویزا را نشان می دهد:

سیستم  امتیاز بندی برای نیروی کار مورد نیاز

مدارک تحصیلی حداکثر  40 امتیاز
مدرک تحصیلی کارشناسی 20 امتیاز
مدرک تحصیلی در رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر،علوم طبیعی و کشاورزی 30 امتیاز
مدرک تحصیلی دکترا 40 امتیاز
ثبت اختراع و کارهای تحقیقاتی 20  امتیاز
حقوق دریافتی در سال اخیر حداکثر 30 امتیاز
50000 تا 60000 یورو 20 امتیاز
60000 تا 70000 یورو 25 امتیاز
بالاتر از 70000 یورو 30 امتیاز
سن حداکثر  20 امتیاز
تا 35 سال 20 امتیاز
از 35 تا 40 سال 15 امتیاز
از 40 تا 45 سال 10 امتیاز
سطح زبان حداکثر  10 امتیاز
زبان انگلیسی و یا زبان آلمانی در سطح A1 5 امتیاز
زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح A2 10 امتیاز
سوابق کاری حداکثر  20 امتیاز
هر سال سابقه کار 2 امتیاز
هر شش ماه سابقه کار در اتریش 10 امتیاز
جمع امتیازات 100 امتیاز
حداقل امتیاز مورد نیاز 70 امتیاز

پاسپورت اتریش از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت اتریش از طریق تحصیل به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل با توجه به اینکه از روش های عالی آموزشی و شهریه پایین برخوردار است، یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به این کشور می باشد. دانشجو در ضمن تحصیل خود اجازه کار پاره وقت داشته و پس از تحصیل نیز فرصت شش ماهه تا یک ساله برای پیدا کردن کار دارد. در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا نماید، می تواند اقامت اتریش را دریافت کند و از طریق کار به اقامت دائم و پاسپورت دست یابد.

در کشور اتریش مقطع ابتدایی از شش سالگی آغاز می شود. هزینه ی تحصیل در مدارس خصوصی سالانه بین 20000 تا 30000 یورو می باشد و اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال در صورتی امکان پذیر است که در مدارس شبانه روزی ثبت نام کرده یا یک قیم در اتریش داشته باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریباً رایگان می باشد و قبولی دانشگاه ایران را نیاز دارد. فرد برای تحصیل در دانشگاه رایگان اتریش بایستی به زبان آلمانی مسلط باشد. البته برای اخذ پذیرش، داشتن مدرک زبان در سطح A2 کفایت می کند و دانشگاه به فرد پس از ورود به کشور، فرصت دو ساله ای جهت تکمیل دانش زبان آلمانی می دهد. لازم به ذکر است که اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارد. همچنین تحصیل در برخی از رشته ها نیازمند آزمون ورودی است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازمند مدرک زبان آیلتس است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه متغیر و در سال عموماً بین 7000 تا 15000 یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نیازمند داشتن سوپروایزر و مدرک زبان آیلتس 7 آکادمیک است. در مقطع دکترا امکان اخذ بورس وجود داشته و با توجه به اینکه فرد پروژه دریافت می کند با حقوق همراه است.

پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری

دریافت پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور یکی از امن ترین و کم ریسک ترین راه های مهاجرت برای سرمایه گذاران می باشد. خرید ملک، خودحمایتی، ثبت شرکت و کارآفرینی از راه های سرمایه گذاری در اتریش هستند. در برخی از پروسه های سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت و خود حمایتی، فرد می تواند به اقامت اتریش دست یابد. خرید ملک در اتریش با توجه به نرخ رشد 51 درصدی ملک از سال 2010 تا 2017  سرمایه گذاری سودآوری می باشد اما منجر به اخذ اقامت و دریافت پاسپورت اتریش نمی گردد. فرد با خرید ملک صرفاً ویزای بلند مدت برای رفت و آمد دریافت می کند. در کشور اتریش امکان خرید ملک برای ایرانیان وجود دارد. همچنین متقاضیان خرید ملک می توانند برای تهیه مسکن از وام با بهره پایین استفاده نمایند.

ثبت شرکت در اتریش می تواند منجر به اخذ پاسپورت اتریش شود. نوع شرکت به میزان سرمایه و هدف فرد بستگی دارد. در پروسه ثبت شرکت در صورتی که همسر متقاضی، شرایط لازم را براساس سیستم امتیازبندی کار در اتریش داشته باشد، می تواند در شرکت او استخدام شود واز این طریق کل خانواده اقامت اتریش را دریافت نمایند. کارآفرینی از دیگر راه های اخذ اقامت و پاسپورت اتریش است. این روش نیازمند سرمایه حداقل 50000 یورو، برنامه تجاری قوی و همچنین نوآوری می باشد.

اقامت خود حمایتی اتریش از دیگر روش های پرطرفدار اخذ اقامت و پاسپورت اتریش است. این روش مناسب افرادی است که بازنشسته و دارای توانایی مالی بالا هستند و نیازی به کار کردن ندارند. در روش اقامت خود حمایتی نیازی به انتقال سرمایه نیست. فرد باید در حساب خود به ازای هر نفر از اعضای خانواده حدود 22000 یورو داشته باشد و نشان دهد که گردش حساب و درآمد خوبی دارد. در این روش فرد در ابتدا اقامت موقت دریافت کرده و پس از پنج سال، در صورت داشتن شرایط لازم اقامت دائم به وی اعطا می گردد. پس از آن می تواند درخواست پاسپورت اتریش را داشته باشد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری حرام می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در اتریش و خودحمایتی به لینک های زیر مراجعه نمایید: 

 

پاسپورت اتریش از طریق تولد

درخصوص اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش از طریق تولد لازم به ذکر است که برخی از کشورها تابع اصل خاک (فردی که در خاک کشور متولد می شود تابعیت آن را دریافت می نماید) و برخی دیگر تابع اصل خون ( فرد می بایست از والدینی که شهروند آن کشور هستند متولد شود) می باشند. کشور اتریش تابع اصل خون می باشد و صرفاً تولد فرزند از پدرو مادر اتریشی سبب اخذ اقامت و پاسپورت اتریش خواهد شد. همچنین طفلی که در خاک کشور اتریش از پدر و مادری نامعلوم به دنیا بیاید نیز اقامت اتریش را دریافت می کند. افرادی که به دنبال به دنیا آوردن فرزند برای اخذ اقامت و پاسپورت هستند، باید کشورهایی را مد نظر قرار دهند که از قانون خاک پیروی می کنند مانند آمریکا، کانادا، برزیل و... در برخی از این کشورها مانند برزیل علاوه بر فرزند، والدین نیز پاسپورت دریافت می کنند.

پاسپورت اتریش از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت اتریش است. متقاضی از طریق ازدواج با یک فرد اتریشی و رعایت شرایط لازم می تواند اقامت و در نهایت پاسپورت اتریش را دریافت نماید. مهم ترین نکته برای اخذ اقامت و تابعیت اتریش از این طریق، اثبات واقعی بودن ازدواج است و در صورتی که حدود 5 سال از زندگی مشترک آن ها سپری شده باشد، فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور اتریش اقدام کند.

پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی، از پیچیده ترین و خطرناک ترین طرق مهاجرت و اخذ تابعیت این کشور می باشد. کشور اتریش عضو کنوانسیون ژنو است. طبق تعریف کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) پناهنده به کسی گفته می شود که کشور خود را از ترس کشته شدن یا آزار و اذیت به خاطر نژاد، مذهب، باورهای سیاسی و ملیت ترک می نماید. پناهندگی در کشور اتریش طی مراحل خاصی انجام می پذیرد. طول مدت بررسی هر کیس متفاوت است و گاهاً ممکن است سال ها به طول انجامد. پناهجویان پس از اخذ اقامت اتریش و زندگی در این کشور به مدت 6 سال، می توانند پاسپورت اتریش را دریافت نمایند. طی سال های اخیر، دولت اتریش سخت گیری های بسیاری را در بررسی پرونده های پناهندگی به کار گرفته است. بر این اساس، احتمال رد درخواست پناهندگی بالا می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) هیچ گونه مشاوره و خدماتی در خصوص پناهندگی نداشته و به متقاضیان این روش نیز توصیه می نماید که  اقدام از طرق قانونی را مد نظر خود قرار دهند. چرا که روش های قانونی متعددی برای مهاجرت به اتریش و اخذ پاسپورت آن وجود دارد که متناسب با شرایط افراد، متفاوت می باشند.

پاسپورت اتریش و نکات مهم در باب اتریش

اخذ پاسپورت اتریش، دارای شرایط ویژه ای می باشد که متقاضیان آن، ملزم به رعایت آن ها هستند. چنانچه شما نیز متفاضی دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور می باشید، لازم است که از شرایط اخذ آن آگاهی یافته و در این زمینه اطلاعات کامل به دست آورید. پس از اعلام درخواست شما جهت دریافت پاسپورت اتریش، در صورت دارا بودن شرایط لازم و تأیید دولت این کشور، با تقاضای شما موافقت شده و تابعیت این کشور به شما اعطا می گردد. مهم ترین شرایط و الزامات دریافت پاسپورت اتریش عبارتند از:

 • تسلط بر زبان آلمانی
 • آشنایی با تاریخ کشور اتریش و اذغام با فرهنگ و جامعه اتریش
 • عدم سوء پیشینه و ارتکاب جرم و عدم ارتباط با گروه های تروریستی و ضد صلح
 • حداقل 5 سال حضور در کشور اتریش
 • حداقل 6 سال سابقه پرداخت بیمه
 • اثبات درآمد کافی
 • تسلیم تابعیت قبلی خود
 • اشتغال به کار طی یک سال اخیر
 • تعیین محل سکونت و آدرس منزل

پاسپورت اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت اتریش واساساً امر مهاجرت دارای پیچیدگی ها و زوایای پنهان می باشد. بهتر این است که از وکیل مجرب وحرفه ای که به قوانین کشور اتریش مسلط باشد، استفاده نمایید. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه ی انواع راه های مهاجرت قانونی به شما متقاضیان گرامی می باشد. همچنین در زمینه ی اخذ اقامت و پاسپورت اتریش به همراه بهترین وکلای اتریشی شما را راهنمایی می نماید وهمراه شما خواهند بود. جهت کسب اطلاعات تخصصی و تکمیلی در باب انواع طرق مهاجرت به اتریش با شعبه مرکزی در وین اتریش و یا با دفاتر همکار درایران تماس حاصل نمایید.

 

سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت اتریش 

پرسش: ✅ شرایط خرید پاسپورت اتریش امکان چگونه است؟

پاسخ: برخی از کشورها مانند قبرس جنوبی، در صورتی که مبلغی را در آن کشور سرمایه گذاری کنید بلافاصله به شما پاسپورت می دهند که به اصطلاح به آن خرید پاسپورت می گویند، اما اتریش از آن دسته از کشور ها نیست و برای کسب پاسپورت آن باید ابتدا اقامت این کشور را کسب کنید و پس از حداقل 6 سال زندگی در این کشور برای اخذ پاسپورت درخواست دهید.

 

پرسش: ✅ اعتبار پاسپورت اتریش چقدر است؟

پاسخ: پاسپورت اتریش دومین پاسپورت معتبر در جهان است.


پرسش: ✅ با داشتن پاسپورت اتریش به چند کشور می توان سفر نمود؟

پاسخ: با پاسپورت اتریشی می توان به 85 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد.


پرسش: ✅ راحت ترین روش های برای گرفتن پاسپورت اتریش کدامند؟

پاسخ: روش هایی مثل کار، ازدواج و خودحمایتی را می توان سریعترین روش های اخذ اقامت اتریش دانست.

 

_____________________ پاسپورت اتریش و سخن پایانی _____________________

پاسپورت اتریش، روش های مهاجرت به اتریش و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت و تابعیت کشور اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. پاسپورت اتریش یکی از معتبرترین پاسپورت ها در سطح جهان می باشد و به همین دلیل، مورد توجه و تقاضای افراد بسیاری می باشد. اخذ پاسپورت اتریش بلافاصله پس از ورود به خاک این کشور امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان پاسپورت اتریش می توانند چند سال پس از دریافت اقامت دائم این کشور و در صورت دارا بودن شرایط لازم، درخواست خود را برای اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش اعلام نمایند. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت تابعیت و شهروندی کشور اتریش می توانند با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردند. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، از سوی مشاورین متخصص مؤسسه ملک پور، تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت خواهید نمود. شما بزرگواران می توانید سئولات خود را در انتهای مقاله و در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا پاسخ مناسب را در اسرع وقت، از مشاورین کارآزموده مؤسسه دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سیما باقری
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون من لیسانس کامپیوتر دارم و ۲۷ ساله هستم و سابقه کار هم دارم چجوری میتونم برای اخذ پاسپورت اتریش اقدام کنم ؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، شما به منظور اخذ پاسپورت اتریش مسیرهای متفاوتی پیشروی خود دارید. در صورتی که در سیستم امتیازبندی جاب سیکر امتیاز لازم را کسب نمایید واجد شرایط شده و از ابتدا مستقیماً برای کار اقدام می نمایید و با ورود به بازار کار بعد از 5 سال می توانید جهت اقامت دائم اقدام نموده و با گذشت یکسال، تحت شرایطی مهیای دریافت پاسپورت اتریش شوید. در غیر این صورت امکان اقدام برای تحصیل ارشد در اتریش و یا ورود از طریق دوره های زبان را خواهید داشت و پس از تحصیل وارد بازار کار شده و اقامت خود را تغییر دهید. * مانا باشید *
اسماعیل عباس زاده
خیلی ممنونم فقط در خصوص پاسپورت اتریش ایا میشه با این پاسپورت توی کشورهای دیگه اروپا کامل زندگی کرد یا محدودیت اقامت داره؟ و اجازه کار هم هست تو سایر اروپا یا باید بازم مجوز کاری دریافت کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، شما با اخذ پاسپرت اتریشی محدودیتی جهت اقامت در سایر کشورهای اتحادیه اروپا نخواهید داشت. مجوز کار در سایر کشورها صرفاً در قالب یک تأییدیه ارائه شده و عملاً منعی بر این موضوع وجود ندارد. * مانا باشید *
مهران پور سخا
سلام. خدمت شما. بنده مقاله شما رو خوندم. سوالی که واسم پیش اومده اینه که ایا خرید ملک تو اتریش منجر به اقامت و در نهایت منجر به اخذ پاسپورت اتریش میشود؟ بعد از چند سال زندگی پاسپورت اتریش داده میشه؟ و ایا این پاسپورت برای همه اعضای خانواده همزمان صادر میشه؟ ممنون میشم اگر جواب سوال بنده رو بدید. ممنون از مجموعه ی عالی ملک پور.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز همانطور که در مقاله و راه های اخذ پاسپورت کشور اتریش ذکر ابتدا شما اقامت دریافت می کنید از این طرق. اما درخصوص سوال اولتان به صرف خرید ملک کشور اتریش اقامت نمی دهد مگر در موارد خاص که سرمایه گذاری نسبتا بزرگی انجام بدهید. روال دیافت پاسپورت کشور اتریش بدین صورت است که شما با 5 سال پرداخت بیمه و مالیات یا داشتن اقامت خود حمایتی می توانید اقامت دائم اتریش را کسب کنید. سپس بعد از یکسال از اقامت دوم یعنی تقریبا پایان سال ششم درخواست پاسپورت اتریش را بدهید. پیشنهاد می کنم برای بررسی بیشتر حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علی حمیدپور
سلام وقت بخیر ممنون بابت این مقاله خیلی خوب در خصوص پاسپورت اتریش بهترین روش کدوم هست؟ من 29 سالمه و لیسانس کامپیوتر دارم و خیلی زبانم خوبه تو رشته خودم هم فعالیت داشتم و تو زمینه سخت افزار کار کردم. چقدر شانس دارم به اتریش مهاجرت کنم ؟ البته من المانی بلد نیستم انگلیسی فقط بلدم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما در خصوص اینکه بهترین روش کدام است خیلی کلی است و در یک کامنت نمی توان پاسخ درست داد. اما باتوجه به سن، مدرک تحصیلی و سوابق کاری تان مهاجرت به اتریش از طریق کار می تواند گزینه خوبی و ارزانی باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سعید آزادی
سلام، ممنون از مقاله خوبتون، من از طریق خودحمایتی اقامت اتریش رو با کمک موسسه شما گرفتم و بی نظیر بود خدماتتون. الان 2 ساله که مقیم اتریش هستم و میخواستم خودم رو از الان برای دریافت پاسپورت اتریش آماده کنم، خواستم بدونم چه مواردی باید بدونم و برای آزمون براش آمادگی داشته باشم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان و خرسندیم که مجدد در خدمتتان هستیم، درخصوص پاسپورت نکته حائز اهمیت سازگارپذیری شما با محیط است یا اسطلاحاً اینکه چقدر اتریشی شده اید مواردی چون دانش زبان، اطلاعات عمومی درخصوص فرهنگ و سیاست این کشور داشته باشید عموماً کفایت می کند. موفق باشید.
سارا صالحی
سلام وقت بخیر من ۲۹ سالمه با تحصیل و کار دانشجویی بعد از چند سال میشه پاسپورت گرفت ؟ ایا با تحصیل پاسپورت اتریش تعلق میگیره؟ ممنون میشم پاسخ بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل پاسپورت داده نمی شود شما اگر کاری داشته باشید که در آن بیمه و مالیات پرداخت کنید و درصورت داشتن شرایطی می توانید بعد 5 یا 6 سال درخواست پاسپورت نمایید. موفق باشید.
احسان مقامی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خیلی خوبتون. آیا با داشتن مدرک مهندسی برق و سابقه کار مرتبط می تونیم برای اقامت قرمز سفید قرمز اتریش اقدام کنیم و اگر آره این اقامت بعد از چند سال به پاسپورت می رسه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری اعم از سن میزان دارایی و سطح زبان شما هستیم. اما بصورت کلی بلی با مدرکی که دارید می توانید اقدام نمایید و در اقامت قرمز سفید قرمز می توانید بین 6 تا 7 سال به پاسپورت برسید. موفق باشید.
Abdullah NAVID
معلومات در مورد اخذ تابیعت اتریشی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام روشهای مختلفی وجود دارد. ابتدا باید شرایط شما بررسی شود و روش مناسب انتخاب گردد. با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
مشاوره رایگان