اقامت کانادا

19 خرداد 1400 6 نظر

اقامت کانادا، شرایط اخذ شهروندی کانادا و شرایط و هزینه اقامت کانادا با کمترین هزینه در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. آیا می دانید از چه روش هایی می توان اقامت کانادا را دریافت کرد؟ آشنایی با کشور کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا چیست؟ برای اقامت در کانادا چه هزینه هایی باید پرداخت؟ تابعیت کانادا چه شرایطی دارد؟ کانادا یکی از کشورهای محبوب مهاجرین به ویژه ایرانیان برای اقامت و ادامه زندگی است. نرخ بیکاری پایین، کیفیت بالای نظام آموزشی، رفاه اجتماعی بالا، مهاجرپذیری و تداول زبان انگلیسی در آن، از علل این محبوبیت است. ما در این مقاله سعی داریم تمام روش های مختلف مهاجرت و اقامت در کانادا را که منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت آن می شود، بررسی نماییم. چنانچه در پایان مقاله سوالاتی در ذهن شما بدون پاسخ ماندند، می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ که انتهای مقاله قرار دارد وارد کنید و پاسخ را از مشاورین متخصص ما در موسسه ملک پور دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با 15 سال سابقه درخشان در زمینه حقوق بین الملل خصوصی، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. علاوه بر این می توانید با تکمیل فرم تماس، از مشاورین ما در این موسسه درخواست مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • آشنایی با کشور کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا
 • اقامت کانادا از طریق کار
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل
 • اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت کانادا از طریق ازدواج
 • اقامت کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت کانادا از طریق پناهندگی
 • اقامت کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در کانادا
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • سوالات متداول در زمینه اقامت کانادا
 • سخن پایانی درباره اقامت کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

اقامت کانادا

 

اقامت کانادا

آشنایی با کشور کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا

کانادا کشوری با سطح رفاه اجتماعی و رضایت بالا از زندگی (هفتمین کشور دنیا) است. شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و اوتاوا میزبان قومیت و فرهنگ های مختلف مردم می باشد. تورنتو به عنوان یکی از شهر های دنیا به لحاظ بیشترین تنوع فرهنگی شناخته می شود، به صورتی که بیش از 200 نوع  گروه فرهنگی را در خود جای داده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت دائم کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت دائم کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت دائم کانادا

 

جنوب کشور کانادا دارای آب و هوای 4 فصل می باشد، طبیعت زیبای این کشور کثیری از مهاجران را به سوی آن هدایت نموده است. کانادا از آن جهت که بسیار مهاجر پذیر می باشد عن قریب به 9/21 درصد از افراد سایر کشورها را در خود جای داده است. مقاله حاضر متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از  آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً مجاز نمی باشد. در تصویر ذیل نگاهی بر نقشه کشور کانادا خواهید داشت.

 

اقامت کانادا

 

کشور کانادا از هر دو نظام سوسیالیستی و سرمایه داری بهره می برد. درواقع دارای نظام اقتصادی بسیار پویا، زمینه تجاری آزاد و اقتصادی باز و از جهتی دارای سیستم آموزشی، بیمه درمانی و خدمات پزشکی رایگان برای شهروندان می باشد. فاصله طبقاتی در این کشور کم بوده و همین موجب پایین بودن شاخص جرم و جنایت شده است. مجموع این عوامل باعث شده است بسیاری کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. روش های اقامت کانادا متنوع بوده و هر روش نیازمند بررسی دقیق و علمی است. موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش با سابقه درخشان در امور مهاجرت و با داشتن وکلای خبره و کارشناسان برجسته در این امر می تواند راهنمای شما عزیزان باشد. جهت دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا، توصیه ما به شما ارتباط با مشاور رسمی مهاجرت در کاناداست، مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) با توجه به تسلط بر قواعد مهاجرتی، می توانند راهنمای مطمئنی جهت دستیابی به اهداف اقامتی شما در کانادا باشند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت کانادا
 • ویدئوی اول

 • ویدئوی دوم

 • ویدئوی سوم

اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا از طریق کار یکی از روش های مطمئن و امن برای دریافت اقامت و پاسپورت کاناداست. به طور کلی افرادی که قصد کار در کشور کانادا را دارند یا بایستی از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایند و یا از طریق برنامه استخدام نیروی کار ماهر دولت کانادا، ویزای کاری کانادا را دریافت کرده و پس از پیدا کردن شغل مربوطه اقامت دائم کشور کانادا را اخذ نمایند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اسکیلد ورکر

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور با موضوع اسکیلد ورکر

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با موضوع اسکیلد ورکر

 

قبل از پرداختن به ویزای کار و اقامت از این طریق، قصد بر آن داریم که شرایط کار در کانادا و نرخ بیکاری در این کشور را تحت بررسی قرار دهیم. با توجه به تصویر نمودار ذیل نرخ بیکاری در کانادا در سال 2021 و با توجه به شرایط کرونا، در حدود 8 درصد می باشد و بدین لحاظ این کشور می تواد مقصد مناسبی جهت مهاجرت از طرق کار باشد. 

کار در کانادا

اخذ اقامت کاری کانادا نیاز به سرمایه بزرگ ندارد اما شما باید بتوانید هزینه های زندگی خود را حداقل برای چند ماه اول ساپورت کنید. حداقل دستمزد ماهیانه در کانادا 2.284 دلار می باشد. اگر متقاضی کار در کانادا می باشید این نکته را در نظر داشته باشید که تنها با 3 سال کار کردن در این کشور قادر خواهید بود اقامت دائم این کشور را کسب نمائید و تنها پس از گذراندن 3 سال دیگر خواهید توانست شهروندی کانادا را اخذ نمائید. برنامه نیروی کار ماهر دولت کانادا (skilled worker)، امتیازی است. این برنامه برای مدیریت و تشخیص افراد متخصص و ماهر و ورود آنان به بازار کار کانادا در 12 ماه یا کمتر، طراحی شده است. افراد واجد شرایط برای ورود به خاک کانادا تحت عنوان سیستم رتبه بندی جامع (CRS) و با استفاده از یک سیستم مبتنی بر امتیاز (express entry) تعیین می شوند. بدین صورت که CRS، جهت ورود از طریق برنامه اکسپرس انتری، افراد را بر اساس عواملی که اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) شناخته، مورد ارزیابی قرار می دهد و شامل دو مرحله اول و مرحله دوم (استخر مجازی pool) می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ کار در کانادا می توانید به فایل های تصویری و صوتی که در قسمت ذیل قرار داده شده است، مراجعه نمائید.

در مرحله اول امتیازدهی پارامترهای سن، تحصیلات، مهارت ها و تجربه کاری، تسلط زبان فرانسوی یا انگلیسی و... برای هر فرد ارزیابی می گردد. یادآوری می شود که برای ورود به مرحله دوم، داشتن مدرک زبان حتی در صورت کافی بودن امتیاز سایر موارد، ضروری است.

امتیازات مرحله اول اسکیل ورکر کانادا با در نظر گرفتن حداکثر امتیازات هر بخش:

 

عنوان

توضیح

حداکثر امتیاز

سطح زبان

حداکثر CLB9 به بالا معادل آیلتس 7

28

تحصیلات

مدرک دکتری

25

تجربه کاری

6سال یا بیشتر

15

سن

18تا 35 سال

12

کار در کانادا

پیشنهاد شغلی تمام وقت با حقوق از کانادا

10

سازگار پذیری

سطح زبان همسر، تحصیلات در کانادا، حضور بستگان در جه یک نفر اصلی و یا همس در کانادا

10

مجموع امتیازات مرحله اول

100

 

اگر 67 امتیاز از 100 امتیاز این مرحله را کسب نمایید وارد مرحله دوم می شوید. در این مرحله تمام افرادی که وارد استخر شده اند به رقابت با یکدیگر پرداخته و مدارک و سوابق تحصیلی و مهارت های فردی آن ها با امتیازبندی جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این مرحله گزینه پیشنهاد کاری (Job offer) امتیاز بالایی دارد. امتیازات این مرحله از ۱۲۰۰ محاسبه می شود. دولت کانادا معمولا کف امتیازی بین ۴۱۵ تا ۴۷۰ را جهت خروج از استخر اعلام کرده است و برای افرادی که حداقل امتیاز را از سوی دولت کانادا دریافت نمایند قادر خواهند بود جهت دعوت برای برنامه اقامت دائم به این کشور اقدام نمایند. افراد باید طی ۶۰ روز فرم های مربوطه را تکمیل و مدارکشان را ارسال کنند. در صورت تایید مدارک، متقاضی موفق به اخذ ویزای کاری و اقامت دائم کانادا (Permanent residence) می شود. حداقل الزامات اولیه برای اقدام از این طریق و ورود به استخر:

 

شرایط ورود به استخر

توضیحات

سابقه کاری یک ساله طی 10 سال گذشته

مشاغل سطوح 0، A، B، C

سطح صفر برای بالاترین مشاغل مدیریتی

سطح A برای مشاغلی مانند مهندسین و وکلا که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند

سطح  B برای مشاغلی که تماماً به تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارد مانند تکنسین ها

سطح C برای مشاغلی که نیاز به مدارک تحصیلی ندارند مانند جوشکاری و برقکاری

سطح  D مشاغل در سطح کارگری

حدقل نمره زبان

CLB

نمره 7

IELTS

نمره 6

سرمایه مالی

سالیانه

15000 دلار

 

متقاضیان همچنین باید از نظر سابقه کار، مدارک تحصیلی معادل سازی شده، سن (زیر 40 سال) و در صورت داشتن سابقه تحصیل در کانادا و یا امتیازات همسر، امتیازات لازم را کسب نمایند. شما می توانید با مراجعه به لینک زیر به اطلاعات جامع تری در زمینه اقامت کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر دست یابید:

اقامت کانادا

کار در کانادا

همچنین ویدئوی راهنمای اقامت کاری کانادا جهت رفاه حال شما عزیزان تهیه شده است، با مشاهده این ویدئو می توانید بدون نیاز به وکیل، شخصاً خودتان تمامی مراحل انجام پروسه اسکیلدورکر کانادا را انجام داده و در نهایت به PR کانادا دست یابید. اطلاعات کامل تر در مورد این ویدئو در لینک زیر بیان شده است:

اقامت کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

 

روش دیگری که برای اقامت کانادا از طریق کار عنوان می شود، برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک است. این برنامه برای کارگران ماهر خارجی مناسب است که قصد کار کردن در استان های نیوفاندلند، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا را دارند. در این روش پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در حوزه آتلانتیک و اثبات استطاعت مالی برای پوشش هزینه های خود و همراه در هنگام ورود به کانادا، الزامی است. متقاضیان از روش های زیر می توانند از این برنامه برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند:

 1. برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک: افراد تحصیل کرده در حوزه آتلانتیک ( ۴ استان ذکر شده) و دارای حداقل مدرک دیپلم، مسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی؛
 2. برنامه آتلانیتک برای افراد ماهر: افراد با سابقه یک سال کار حرفه ای و یا مدیریتی، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی، حداقل گذراندن دوره دبیرستان در کانادا؛
 3. برنامه آتلانتیک برای افراد دارای مهارت متوسط: افراد دارای سابقه شغلی در مشاغلی که نیاز به مدرک دیپلم دارند، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، دارای حداقل مدرک دیپلم کانادا.

 PNP(Provincial Nomination Programs) گزینه ای دیگر جهت اخذ ویزای کار کاناداست. برخی استان های کانادا به حرفه ای خاص برای توسعه و رشد اقتصادی استان خود نیاز دارند. افرادی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری موفق به اخذ ویزا نشده اند، می توانند از روش استانی از کانادا اقامت دریافت کنند. برای مثال برنامه کاری دیگری با امتیازبندی متفاوت در استان کبک وجود دارد که فرد از طریق آن می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

کار در جمهوری چک

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کشور کانادا دارای نظام آموزشی پیشرفته ای می باشد و در سطوح مختلف مدارس ابتدایی، متوسطه، کالج و دانشگاه، خدمات آموزشی با کیفیتی را ارائه می دهد. به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان، خواستار و متقاضی تحصیل در سیستم آموزشی این کشور می باشند. بسیاری از افراد نیز که قصد اخذ اقامت کانادا دارند، اهداف خود را در مسیر تحصیل در این کشور جستجو می نمایند. از این رو کشور کانادا، سالیانه پذیرای تعداد زیادی داوطلبان و محصلان از کشورهای مختلف می باشد. با توجه به زبان رسمی و رایج در این کشور، تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دسترس می باشد. در جدول ذیل، فهرستی از 10 دانشگاه برتر کشور کانادا که در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند معرفی شده است:

 

ردیف

نام دانشگاه های کانادا

رتبه جهانی

1

University of Toronto

23

2

University of British Columbia

35

3

McGill University

69

4

University of Waterloo

76

5

Simon Fraser University

77

6

University of Alberta

102

7

University of Calgary

133

8

York University

145

9

Queen's University

149

10

Western University

155

 

سیستم آموزشی با کیفیت در کانادا شرایطی را فراهم کرده است که طی سال های اخیر، درخواست برای اقامت کانادا از طریق تحصیل را افزایش داده است و دانشجویان بسیار زیادی با اخذ ویزای تحصیلی کانادا به این کشور ورود پیدا نموده و مشغول به تحصیل می گردند. هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع عالی بسیار مقرون به صرفه می باشد. اخذ ویزای تحصیلی و اقامت کانادا در مقاطع مدرسه (زیر 18 سال)، کالج، لیسانس، فوق لیسانس، PHD امکان پذیر است. شما می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز اقدم فرمایید. با یک پذیرش از مدرسه، کالج و دانشگاه های کانادا که عموماً نیازمند به یک مدرک زبان (برای کلاس 12 در حد 5.5 و برای لیسانس و ارشد 6.5) می باشند اقدام به دریافت اقامت کانادا نمایید، البته شرایط اخذ پذیرش کاندیشنال (بدون مدرک زبان) نیز از طریق موسسه حقوقی ملک پور امکان پذیر می باشد و شما متقاضی مهاجرت به کانادا می توانید با سطح زبان زیر 6.5 هم برای تحصیل در کانادا اقدام کنید. در ادامه به صورت جزئی تر به تحصیل در مقاطع مختلف خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا:

در کشور کانادا دوره ابتدایی و راهنمایی تا سال ۸ ام تحصیلی ادامه داشته و دبیرستان از سال ۹ الی ۱۲ تحصیلی را شامل می شود. مدارس این کشور به دو صورت دولتی یا خصوصی می باشند که هزینه تحصیل برای مقیمان کشور کانادا رایگان می باشد. بنابراین مدارس کانادا شامل سه دوره ابتدایی و راهنمایی (مجموعاً 8 سال) و دبیرستان (4 سال) می باشد. اقامت دانش آموزان در خوابگاه (Boarding school) یا در کنار خانواده های کانادایی به صورت (Homestay) امکان پذیر است. البته برای یکی از والدین امکان اخذ ویزای ویزیتور کانادا نیز فراهم است تا به عنوان گاردین در کنار فرزند خود حضور داشته باشد. امکان اخذ ویزای توریستی 5 ساله صرفاً برای والدین فرزندان زیر 17 سال امکان پذیر است. هزینه تحصیل در مدارس از نرخ 17000 دلار کانادا برای مدارس دولتی تا 50000 دلار کانادا برای مدارش شبانه متغیر است. جزئیات بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس کانادا در لینک زیر بیان شده است:

اقامت کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

 تحصیل در دوره های کوآپ در کانادا:

هدف از این دوره، کسب مهارت های لازم برای ورود به بازار کار است. از این رو افراد زیادی برای حضور در بازار کار، تمایل به شرکت در این دوره ها نظیر طراحی وب، طراحی اپلیکیشن، دیجیتال مارکتینگ، توریسم، هتل داری و... دارند. نیمه اول این دوره ها عموماً مربوط به تحصیل و نیم دیگر شامل کار تضمینی است که برخی از هزینه های فرد را پوشش می دهد. این دوره های اینترشیپ، دوره های کارورزی هستند که افراد پس از گذراندن آن قادر به اشتغال در شرکت ها خواهند بود. اطلاعات تکمیلی من باب دوره های کوآپ کانادا در لینک زیر ارائه شده است:

اقامت کانادا

کوآپ کانادا

تحصیل در مقطع pathway در کانادا:

این دوره برای افرادی که شرایط لازم برای ورود به دانشگاه را نداشته باشند و از نظر مهارت زبانی نیاز به ارتقا دارند، مناسب می باشد.

 تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا:

طول این دوره 4 سال می باشد و از ملزومات آن، داشتن مدرک دیپلم است. MBA، علوم کامپیوتر و مهندسی از جمله رشته های پرطرفدار این دوره هستند. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی کانادا در مقطع لیسانس به طور میانگین 22 هزار دلار کانادا (20،540 دلار آمریکا) است. بخشی از این هزینه توسط کمک هزینه های تحصیلی جبران می شود. همچنین دانشجویان اجازه 20 ساعت کار در هفته را نیز دارند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا:

میانگین هزینه این دوره 1-2 ساله برای دانشجویان بین المللی 17000 تا 25000 دلار کاناداست. همچنین می توان در کنار 30 ساعت کار در هفته، بخشی از هزینه ها را پوشش داد.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا:

شرایط تحصیل در دانشگاه های مقاله محور و معدل محور متفاوت است. اما به طور کلی تحصیل در این دوره نیازمند تعیین یک استاد راهنما یا سوپروایزر، IELTS با نمره بالا، سوابق تحقیقاتی و معدل خوب می باشد. دانشجویان این مقطع فرصت 30 ساعت کار در هفته را دارند. جهت اخذ اقامت دائم کانادا پیشنهاد می شود در حین انتخاب رشته تحصیلی، بازار کار پس از تحصیل را نیز مدنظر بگیرید.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید باید به شرایط سنی مناسب و گپ تحصیلی کم (کمتر از 7-6 سال) و سطح زبان IELTS بالای 6.5 توجه داشته باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • پاسپورت معتبر حداقل دارای 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • پذیرش تحصیل دانشگاه
 • پرداخت هزینه تحصیل
 • گواهی اثبات تمکن مالی یک سال زندگی و تحصیل در کانادا

دانشجویانی که دوره تحصیلی آنان 3 الی 8 ماه به طول می انجامد، به همین میزان پس از تحصیل اجازه دارند در کانادا اقامت داشته و به دنبال کار باشند. دانشجویانی که طول دوره تحصیل آن ها بیش از 3 سال است، فرصت جستجوی کار تا حداکثر 3 سال را دارند.

همچنین برخی دانشگاه ها در برخی استان های کانادا برنامه های مهاجرتی را ترتیب داده اند که دانشجو به طور تضمینی پس از اتمام تحصلات در کشور کانادا، اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل، یا امتیاز لازم برای آن را بدست خواهد آورد. 

با مراجعه به مقاله ذیل می توانید اطلاعات کامل تری در زمینه تحصیل در کانادا کسب کنید.

اقامت کانادا

تحصیل در کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت کانادا است. شرایط اقتصادی کانادا به گونه ای است که موجب سرمایه گذاری کشورهای متفاوت در بخش های مختلف این کشور شده است. بررسی شاخص های اقتصادی ما را بیشتر با شرایط اقتصادی این کشور آشنا می کند: نرخ رشد اقتصادی، بیانگر تولید ناخالص داخلی یک کشور طی یک سال گذشته است. بر اساس نمودار زیر کشور کانادا در سال 2021 با توجه به شرایط کرونا دارای 3- درصد رشد اقتصادی بوده است.

اقامت کانادا

حفظ دارایی افراد و امنیت آن در کشور کانادا، یکی از مهم ترین موضوعات قابل توجه سرمایه گذاران است. کشور کانادا با نرخ مصادره اموال 1، حمایت خود را از سرمایه گذاران خارجی اعلام می کند. همچنین، کشور کانادا از نظر فساد مالی نیز در شرایط مطلوبی برای سرمایه گذار قرار دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون شاخص های امنیت سرمایه گذاری و اقتصادی در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید.

اقامت کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

 

برای سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا، می توان از دو برنامه زیر اقدام کرد که هر دو از سیستم امتیازبندی بر اساس سابقه کاری، میزان دارایی، مدارک زبان، بیزینس پلن و... استفاده می کنند:

 • سرمایه گذاری از طریق برنامه BASE
 • سرمایه گذاری جدید REGIONAL و PILOT

 

در جدول زیر شرایط لازم هر یک بیان شده است:

 

شرایط لازم

BASE

REGIONAL

میزان سرمایه

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

میزان تمکن

600 هزار دلار کانادا

300 هزار دلار کانادا

سابقه کاری

حداقل 3 سال سابقه مدیریت در 10 سال گذشته

حداقل 3 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته

مدرک زبان

مدرک زبان حداقل در سطح CLB 4

مدرک زبان حداقل در سطح CLB 4

محل سرمایه گذاری

در هر نقطه از استان بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در مناطق از پیش تعیین شده با جمعیت زیر 75000 نفر

حداقل امتیاز

120 امتیاز از 200 امتیاز

140 امتیاز از 200 امتیاز

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله های مربوطه را ملاحظه فرمایید:

 

 

روش های سرمایه گذاری کانادا در ایالت های مختلف، متفاوت است که هر کدام شرایطی دارد. از جمله:

 • سرمایه گذاری در ایالت کبک کانادا:

  • کسب اقامت کانادا با سرمایه گذاری مبلغ 800.000 دلار کانادا در ایالت کبک و نشان دادن دارایی بیش از 3.000.000 دلار کانادا؛
  • بازگشت مبلغ سرمایه گذاری شده به سرمایه گذار پس از 5 تا 7 سال؛
  • اقامت 5 ساله کانادا و شرط حضور 6 ماه از سال در کشور کانادا؛
  • بدون نیاز به ارائه بیزینس پلن؛
  • امکان کسب اقامت دائم با سرمایه گذاری کمتر (حتی 200000 دلار کانادا البته به صورت غیر قابل بازگشت)
 • سرمایه گذاری در ایالت های منیتوبا و ساسکاچوآن کانادا:

  • سرمایه گذاری 100000 دلاری کانادا و پرداخت 100000 دلار وثیقه به دولت؛
  • الزام مالکیت شخص سرمایه گذار بر تمام سهام بیزنس؛
  • صدور اقامت 2 ساله و اقامت دائم پس از 5 سال؛
  • نیاز به طرح تجاری (Business plan)؛
  • طولانی شدن پروسه اقامت (3 تا 4 سال).
 • سرمایه گذاری در ایالت نیوبرانزویک کانادا:

  • نیاز به 150 هزار دلار سرمایه گذاری
  • دریافت اقامت موقت کانادا با امکان تبدیل به اقامت دائم یا PR
  • آیلتس 5 در تمامی زیربندها

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اقامت دائم کانادا با استارت آپ

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد اقامت دائم کانادا با استارت آپ

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد اقامت دائم کانادا با استارت آپ

اقامت کانادا از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج ابتدا باید شرایط و قوانین ازدواج را در کشور کانادا مورد مطالعه قرار داد. اگر همسر قانونی فرد متقاضی، ساکن یا شهروند کانادا باشد، می تواند تحت حمایت مالی وی، درخواست اقامت نماید. در این جا منظور از همسر، پارتنر یا شریک زندگی می باشد که می تواند هم جنس نیز باشد. از الزامات همسر کانادایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد؛
 • حداقل 18 سال داشته باشد؛
 • حداقل تا 3 سال از پس هزینه های جاری اسپانسرشونده برآید؛
 • فاقد بدهی به دولت باشد؛
 • ساکن کانادا باشد و همسر او نیز پس از ازدواج ساکن آنجا شود؛
 • مالیات های خود را پرداخته باشد؛
 • طی سه سال گذشته حداقل یک سال با هم زندگی کرده باشند؛
 • اسپانسر در حال حاضر همسر دیگری نداشته باشد؛
 • تعهد به حمایت مالی فرد متقاضی برای 3 سال (حتی در صورت طلاق)؛
 • شخص اسپانسرشونده نیز باید حداقل 16 سال داشته و متعهد شود که برای استقلال مالی خود تلاش کند.

شما می توانید با استفاده از فایل های صوتی و تصویری زیر اطلاعات جامعی درمورد اقامت کانادا از طریق ازدواج بدست آورید.

اقامت کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت کانادااقامت کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور کانادا مبتنی بر سیستم خاک می باشد. بدین ترتیب نوزادی که در خاک کانادا به دنیا می آید، تابعیت این کشور را دریافت می کند. باور غلط بر این است که به واسطه تولد فرزند، پدر و مادر نیز اقامت کانادا را دریافت می کنند و با دریافت یک ویزای توریستی و تولد فرزند در کانادا می توانند موفق به دریافت اقامت کانادا گردند. هر چند که می توان از طرق دیگر جهت اقامت والدین نیز اقدام نمود؛ به این صورت که فرزندان پس از سن 18 سالگی قادر خواهند بود جهت اسپانسر شدن والدین و حتی پدربزرگ و مادربزرگ خویش اقدام نمایند. فرزند پس از 18 سالگی می تواند والدین و حتی پدربزرگ و مادربزرگ خود را حمایت مالی کرده و اقامت کانادای آن ها را فراهم کند.

پروسه اقامت از طریق تولد فرزند یک پروسه طولانی و پرهزینه است که اگر از طریق وکیل مهاجرت و اصول آن انجام نشود ممکن است بی نتیجه بماند. ویدئوی تولد که توسط جناب استاد ملک پور تهیه شده، می تواند اطلاعات شما را دراین زمینه افزایش دهد:

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

اقامت کانادا به واسطه پناهندگی یکی از طرق اشتباه مهاجرت به این کشور می باشد که عملاً آثار اقامتی برای فرد متقاضی این روش در پی نخواهد داشت. اگر کسی در کشور خود به واسطه عقیده اش، رنگ پوست، مذهب و تفکرات سیاسی اش مورد شکنجه قرار بگیرد، ترس از بازگشت به کشور و مرگ را دارد، می تواند اقدام به اقامت کانادا از طریق پناهندگی نماید. متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی عموماً از راه های غیرقانونی و قاچاق اقدام می کنند که دارای ریسک های جانی و مالی زیادی در طی مسیر است و برای اثبات ادعاهای خود دست به دامان دروغ شده که با عزت و شأن انسانی در تضاد است. در ویدئوی زیر، مدیریت موسسه حقوقی ملک پور، پیرامون پناهندگی و خطرت و ریسک های آن، نکاتی را بیان می دارند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مشکلات  پناهندگی

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مشکلات  پناهندگی

 

لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی نداشته و توصیه می کند که برای موفقیت در امر مهاجرت و انتخاب بهترین مسیر مهاجرت قبل از هر اقدامی تحقیق کرده و از طرق قانونی اعم از تحصیل و کار در کانادا اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت کانادا نمایید.

شما می توانید جهت جایگزین نمودن راه های قانونی با ما تماس حاصل نموده تا شرایط شما به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین می توانید با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت با تمامی مسیرهای قانونی مهاجرت آشنا گردید و با اطمینان خاطر در مسیر مهاجرت گام بردارید.

گام به گام تا اخذ اقامت

اقامت کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

کشور کانادا یک جامعه چند فرهنگی است و دولت کانادا وجود فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر را تشویق می کند. اقامت کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق امکان پذیر است، از جمله: عکاسان، نقاشان، رقصنده ها، آهنگسازان، خوانندگان، بازیگران سینما، صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی، ورزشکاران. این در صورتی است که افراد در حوزه مورد نظر حداقل 2 سال فعالیت حرفه ای را داشته و در سطح جهانی مطرح باشند. از دیگر ویژگی های این افراد عبارتند از:

 • تجربه کافی در زمینه ورزشی یا فرهنگی هنری
 • تلاش برای ارتقای وضعیت ورزشی یا فرهنگی هنری کانادا
 • توانایی خوداشتغالی در کانادا
 • عدم سوء پیشینه و معاینات پزشکی
 • تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده

تجربه کاری، تحصیلات، سن، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی و سازگاری از جمله ملاک های گزینش این افراد است. افرادی که از 100 امتیاز مربوط به خوداشتغالی، حداقل 35 امتیاز را بدست بیاورند، واجد شرایط هستند. معایب اقدام از طریق خوداشتغالی یا به عبارتی ویزای هنرمندان و افراد موفق، پروسه طولانی مدت آن حتی تا 5 سال و همچنین اثبات تأثیرگذاری فرد در کانادا می باشد.

مهاجرت به هلند

مهاجرت هنرمندان به کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

یکی از نکات بسیار مهمی که برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا و به طور کلی مهاجرت به دیگر کشورها حائز اهمیت می باشد، هزینه های زندگی و مسکن است. هزینه های زندگی، سطح کیفیت و رضایت از زندگی، از جمله موارد بسیار تأثیرگذار برای انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور بنا دارد تا در این قسمت به هزینه های زندگی در کانادا پرداخته و آن را با استناد به آمارهای جهانی برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا تشریح نماید. بنابر آخرین تحقیقات صورت گرفته در کشورهای بزرگ دنیا در خصوص هزینه های زندگی، بیشتر مردم انگلستان و اروپا هزینه های زندگی در کانادا را به میزان قابل توجهی کمتر از کشور خود می دانند.

هزینه های زندگی در کانادا در بخش های قیمت و اجاره مسکن، هزینه های مواد غذایی و اشکال تفریحی نسبت به دیگر کشورهای بزرگ دنیا ارزانتر است. در بین هزینه های زندگی اقامت در کانادا، هزینه اتومبیل قابل توجه است. با این حال عموم هزینه ها در کشور کانادا معقول بوده و شما متقاضی اقامت کانادا می توانید در جداول ذیل بخشی از قیمت کالاهای مصرفی روزانه را طبق آخرین آمار سال 2021 ملاحظه نمایید.

 

قیمت برخی از محصولات مصرفی روزانه

نام مواد غذایی

مقدار

قیمت (دلار کانادا)

نام مواد غذایی

مقدار

قیمت (دلار کانادا)

استیک گرد

1 kg

17.51

قارچ

1 kg

8.34

استیک راسته

1 kg

22.81

پیاز

1 kg

1.92

دئودورانت

60 g

4.58

سیب زمینی

4.54 kg

7.96

نوشابه کولا

2 L

2.17

گوشت خوک

1 kg

12.12

مرغ

1 kg

7.07

گوجه،کنسری

796 ml

1.48

ماهی قزل آلا

213 g

4.58

شکر سفید

2 kg

2.58

شیر پاستوریزه

4 L

5.63

قهوه، برشته شده

300 g

5.39

پنیر

250 g

2.53

چای کیسه ای

72

4.34

تخم مرغ

1 dz

3.07

روغن مایع

1 L

3.38

نان

675 g

2.76

غذای بچه

128 g

1.2

ماکارونی

500 g

1.43

کره بادام زمینی

500 g

3.06

موز

1 kg

1.61

بافت حمام رول

4

2.61

پرتقال

1 kg

3.91

شامپو

300 ml

4.2

آب پرتقال

1 L

4.14

خمیر دندان

100 ml

2.78

هویج

1 kg

2.46

سیگار

200

118.31

اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا

اقامت کانادا به دو صورت کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) و بلند مدت (حداقل 6 ماه) امکان پذیر است. اقامت کوتاه مدت قابل تمدید و تغییر می باشد. افرادی که خواستار اخذ تابعیت کشور کانادا می باشند، ابتدا باید اقامت کانادا را به صورت دائم دریافت نمایند. افرادی که دارای اقامت دائم  کانادا می باشند، ملزم به پرداخت بیمه و مالیات و احترام به قانون فدرال می باشند. دارندگان اقامت کانادا از کلیه مزایا و خدمات اجتماعی، بهداشتی و مراقیت های استانی برخورداند؛ اما تا زمان اخذ تابعیت و شهروندی این کشور، اجازه شرکت در رأی گیری های این کشور را نخواهند داشت. علاوه بر این، این افراد می توانند بدون محدودیت زمانی فرصت کار و زندگی در کانادا را داشته باشند.

چنانچه فردی تحت برنامه اسکیلد ورکر مقیم کانادا شود، به طور خودکار اقامت دائم را دریافت می کند. سایر افراد نیاز به تمدید و تغییر اقامت موقت خود و در نهایت کسب اقامت دائم دارند. جهت اخذ تابعیت کانادا، شخص باید طی 5 سال حداقل 1095 روز (معادل 3 سال) را در کانادا زندگی نموده و بیمه و مالیات پرداخت کند و در آزمون کتبی زبان و شهروندی این کشور شرکت نماید.

اقامت کانادا

پاسپورت کانادا


مهاجرت به کانادا

 

 • سوال شما عزیزان روی سایت، آقای سجاد نجفی: سلام من 23 سالمه لیسانس کامپیوتر هم دارم مدرک آیلتس 7 هم دارم و 5 سال سابقه کار با بیمه هم دارم خواستم ببینم شانس من چقدر هست برای اینکه بتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم؟


مهاجرت به کانادا

 

 • سوال شما عزیزان روی سایت: سلام؛ من پزشک عمومی، 47 ساله و دارای سابقه کار در بخش دولتی و خصوصی به مدت بیش از 15 سال هستم. سه فرزند 17، 13 و 8 ساله دارم. بچه ها به درس و مطالعه علاقه زیادی دارند. صاحب مقداری باغ و زمین کشاورزی هم هستم. میخواستم بدونم بهترین راه برای اخذ اقامت کانادا چیه تا هم خودم بتونم کار کنم و هم بچه ها آینده بهتری داشته باشند؟

 

فایل تصویری مشاور رسمی مهاجرت به کانادا موسسه ملک پور در پاسخ به شما

فایل صوتی مشاور رسمی مهاجرت به کانادا موسسه ملک پور در پاسخ به شما

 

در پاسخ به این سوال، ابتدا با توجه به سن ایشان که 47 سال است، باید گفت که تقریباً راه های ورود به کانادا از طریق برنامه های موقت مانند تحصیل و کار موقت محدود خواهد بود. معمولاً در این سن، افراد می توانند از طریق برنامه های مختلف کارآفرینی و یا سرمایه گذاری برای اقامت کانادا اقدام کنند. پزشکان عزیز در صورتی که بتوانند اثبات نمایند که در ایران کسب و کار داشته و یا در سطوح بالای مدیریتی فعال داشته اند، برای مثال کلینیک و یا مطب خود را داشته و آن را به عنوان کسب و کار نشان دهند، می توانند برای برنامه های استانی کانادا از طریق کارآفرینی اقدام نمایند. کار به عنوان پزشک در کانادا به صورت عادی میسر نخواهد بود. پزشکان پس از ورود به این کشور، برای ادامه فعالیت خود در پزشکی باید مدارک تحصیلی خود را معادلسازی کرده، آزمون بدهند و بتوانند مجوز پزشکی خود را دریافت نمایند تا بتوانند در استان محل زندگی خود به عنوان پزشک فعال باشند. به دلیل دشواری این پروسه، بسیاری از پزشکان برای بیزینس هایی که قصد راه اندازی آن ها در کانادا را دارند، موارد مرتبط با علوم سلامت و خدمات درمانی و شاخه پزشکی را در نظر می گیرند؛ مواردی که نیاز به ارائه مدارک و مجوزهای پزشکی نباشد. بنابراین در صورتی که شما بتوانید سابقه کاری مناسبی را نشان دهید، می توانید در زمینه های مختلف در کانادا برای کارآفرینی اقدام بفرمایید. بسیاری از پزشکان، از این طریق به کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را راه اندازی می نمایند. یکی از موارد مرتبط با شاخه پزشکی که نیاز به مجوزهای ساده ای دارد، موارد مربوط به زیبایی و بهداشتی می باشد. کلینیک های زیبایی، متقاضیان زیادی داشته و دارای درآمد بسیار بالایی می باشند. موارد اینچنینی بسیار می باشد و شما می توانید متناسب با علایق خود، اقدام به راه اندازی بیزینس مرتبط با شاخه پزشکی بدون نیاز به مجوزهای پیچیده نمایید. قطعاً ورود شما به کانادا از طریق برنامه های کارآفرینی، با اجازه کار موقت برای شما همراه خواهد بود. معمولاً بین 1 تا 2 سال به متقاضیان، اقامت کاری داده می شود و فرزندان زیر 22 سال می توانند در این مدت در کنار شما حضور داشته و به تحصیل در این کشور بپردازند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور، اطلاعات کاملی در خصوص برنامه های مهاجرتی کشور کانادا به دست آورید.


مهاجرت به کانادا

پرسش: سلام . من ۱۶سال دارم. شنیدم اگه قبل از سن دانشجو شدن برای مدرسه ثبت نام کنیم و از طریق همین کار درخواست ویزا کنیم به دلیل سن کم راحت تر ویزا میدن. از چند نفر پرسیدم گفتن این موضوع برای ویزای کانادا صدق میکنه.

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: سلام. میخواستم فرق بین اقامت دائم و پاسپورت کانادا رو بدونم چیه ؟ و یک چیز دیگه من میخواهم تو کانادا زندگی کنم و شاید در سال چند بار بخواهم بیام ایران پیش پدر و مادرم برای این جور سفر ها باید اقامت دائم داشت یا پاسپورت ؟

پاسخ:


پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت کانادا

چگونه می توان اقامت کانادا را به دست آورد؟
روش های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؛ مانند: کار، سرمایه گذاری، تحصیل، پناهندگی، ازدواج، تولد و گروه های خاص.
بهترین روش های دریافت اقامت کانادا چه روش هایی هستند؟
از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا می توان به کار و اسکیل ورکر اشاره کرد که در صورت کسب امتیاز در اسکیل ورکر کانادا، می توان اقامت دائم (PR) این کشور را دریافت کرد.

کیفیت و شرایط زندگی در کشور کانادا چگونه است؟
کشور کانادا در جایگاه برترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی، خدمات آموزشی و رفاهی و کیفیت زندگی قرار دارد.

آیا امکان دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان وجود دارد؟
سالیانه ایرانیان بسیاری برای مهاجرت به کانادا اقدام می نمایند که در صورت برخورداری از شرایط لازم و کافی می توانند به این کشور مهاجرت نمایند.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت کانادا _____________________

اقامت کانادا، هزینه و شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2021، شرایط و هزینه اقامت کانادا با کمترین هزینه و چگونگی دریافت شهروندی کانادا در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که به سبب کیفیت بالای زندگی در کانادا، زندگی در این کشور مدنظر افراد زیادی است، بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم راجع به مهاجرت به کانادا و طرق مختلف اخذ اقامت کانادا مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان مهاجرت به کانادا و همراهان همیشگی ما باشد. اخذ اقامت کانادا از طریق کار، تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، پناهندگی در کانادا، ازدواج و تولد در کانادا از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما عزیزان در باب اقامت کانادا را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و موفقیت در امر مهاجرت می توانید با مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید یا با تکمیل فرم تماس از ما درخواست تماس داشته باشید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" سوالات و نظرات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4.61 از 5 ( 35 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی نظری
سلام ممنون از مقاله خوبتان ببخشید یک سوالی کهپس از خواندن مقاله در رابطه با اقامت کانادا در ذهنم آمد این بود که آیا می توان با اجازه کار پارت تایم با ر مقطع فوق لیسانس 50 درصد از هزینه های زندگی را پوشش داد؟ منظورم این است که درامد در کانادا برای یک دانشجو با 30 ساعت اجازه کار در هفته جقدر است؟ آیا می بایست در حین کار بیمه پرداخت کنم؟ آیا بیمه پرداختیم زیاد است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، اجازه کار شما به عنوان دانشجو حدوداً 20 ساعت در هفته می باشد که بسته به کاری که انجام می دهید حقوق شما متفاوت می باشد. میزان بیمه نیز در هر استان متفاوت بوده و پاسخگویی به سئوال شما بدون مشخص بودن جزئیات بیشتر، امکان پذیر نمی باشد. * مانا باشید *
الهام دریا دل
سلام و عرض ادب ممنونم از مقاله خوبتون پیرامون اقامت کانادا. سوالی که داشتم از خدمتتون این هست که ایا برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار شخص می بایست حتما پیشنهاد شغلی در این کشور داشته باشد یا می توان بدون پیشنهاد شغلی هم اقدام کرد؟ و مورد دوم این هست که برای اگر فرد متاهل باشد و اقامت کانادا را در یافت نماید همسر من هم می تواند به تبع من اقامت کانادا را دریافت نماید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقامت کاری کانادا کاملاً امتیازی است و داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی بخشی از این امتیاز را فراهم می کند. بنابراین اگر شرایط شما خوب باشد بدون داشتن جاب آفر هم می توانید موفق به کسب اقامت کاری کانادا شوید. درخصوص سوال دوم هم جواب بلی است اگر شما اقامت کاری کانادا دریافت نمایید همسر شما هم اقامت می گیرند. موفق باشید
محمد نجفی
سلام و عرض ادب ممنون از مطالب بسیار عالیتون. میخواستم بپرسم که آیا امکان دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل در رشته ی پزشکی برای من که ۲۴ سال دارم و مدرک دانشگاهی لیسانس در رشته شیمی دارم امکان پذیر است؟ آیا برای تحصیل پزشکی نیاز به شرکت در آزمون دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این امکان با توجه به روال آموزشی کشور کانادا برای تحصیل پزشکی که بچه ها اول باید لیسانس علوم پایه دشاته باشند و سپس در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کانادا شرکت کنند بلی. اما چالشی که وجود دارد این است که سیاست کشورهایی چون کاناداو آمریکا این هست که شما لیسانس را در خود این کشورها بگیرید و با لیسانس ایران ریسک بالایی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
باقر جوادی
سلام و عرض ادب بنده لیسانس دارم و زبان انگلیسی در سطح خیلی خوب هستم. مدرک تحصیلیمم لیسانسه و کارم تو زمینه دامپروری هست و گاوداری دارم. به نظرتون از طریق ادامه تحصیل یا سرمایه گذاری مهاجرت کنم بهتره؟ من از فالور های سایت اقای دکتر ملک پور هستم و ویدئو های ایشون رو دنبال میکنم عاشق اقای دکتر هستم و از ایشون به خاطر کمک هایی که به ما میکنن ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری اعم از سن، میزان دارایی و... هستیم اما بصورت کلی روش های کار، و تحصیل و سرمایه گذاری در کانادا میتواند گزینه های مناسبی برای شما باشد که هرکدام از این روش ها مدارک و شرایط خاص خود را دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احسان اکبر زاده
سلام روزتان بخیر، یک سوالی داشتم آیا برنامه های تحصیلی همچنان در کانادا برای ایرانیان امکان پذیر است؟ چون شنیدم خیلی سخت گیری انجام می شود. آیا برای فرد 31 ساله متاهل که سال 94 فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس است می توان برای تحصیل فوق لیسانس مجدد اقدام کرد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط کشور کانادا در حال حاضر بلی برای ما ایرانی ها سختر شده است ولی رزومه شما باید دقیق تر بررسی شود واگر بتوانید مدرک زبان قوی ارائه بدهید و پشتوانه مناسبی در ایران داشته باشید شانس خوبی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
saeed heydarian
با سلام و خسته نباشید. من 50 سال سن دارم. و بازنشسته هستم. ( با حقوق ماهیانه 15 میلیون تومان ) از لحاظ سلامتی نرمال و سالم هستم . فقط افت شنوایی دارم. ( استفاده از سمعک ) مدرک مهندسی بهداشت شغلی ( و مهارت در زمینه ایمنی صنعتی ) دارم. سرمایه حدود 200 هزار دلار می توانم فراهم نمایم. ( ملک ) آیا می توانم از طریق سرمایه گذاری ( ارائه خدمات بهداشت شغلی و ایمنی صنعتی و یا موارد مشابه مثل فروش وسایل حفاظت فردی ) اقدام به کار و اقامت در کانادا نمایم؟ سطح زبان انگلیسی ام متوسط است. همسرم دارای مدرک لیسانس ادبیات فارسی و دخترم ( 19 ساله ) دارای مدرک دیپلم هنر( گرافیک) و نقاش نسبتاً ماهری است. و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هنر در کانادا را دارد. آیا امکان مهاجرت ما به کانادا ، زندگی ، کار و تحصیل فرزندم وجود دارد؟ با کمال تشکرفراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای سرمایه گذاری در کانادا باید از روش های کارآفرینی استفاده نمایید و در صورتی که سابقه مدیریت بیزنسی را داشته باشید و سرمایه کل شما بیش از 300 هزار دلار باشد امکان اقدام خواهید داشت. ضمن اینکه فرزند شما امکان تحصیل در کانادا را خواهد داشت. پیشنهاد میکنم که از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و توضیحات کامل در خصوص شرایط خود دریافت نمایید.