تحصیل دکترا در کانادا

19 دی 1399 8 نظر

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا، شرایط فول فاند دکترا کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. در این مقاله سعی بر این است به تمامی سئوالات شما عزیزان جهت تحصیل دکترا در کانادا پاسخ داده شود و شرایط و نکات مثبت و منفی تحصیل دکترا در کانادا بررسی شود. کشور کانادا از نظر اعتبار دانشگاهی و سطح کیفیت آموزش در مؤسسات عالی، جزو برترین کشورهای دنیا می باشد و در کنار آمریکا، انگلستان در بالاترین سطح کیفیت آموزش قرار دارد. کشور کانادا با 37 میلیون نفر جمعیت، دومین کشور وسیع دنیا می باشد. با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی این کشور، نیاز به نیروی کار بین المللی و افراد تحصیل کرده در کانادا به شدت احساس می شود. از این رو بستری برای تحصیل دکترا در کانادا فراهم شده است تا بدین طریق، مهاجرت افراد نخبه و متخصص به کشور کانادا و حضور آن ها در این کشور ممکن باشد. تحصیل دکترا در کانادا، یکی از بهترین اقدامات به منظور تحصیل در کانادا می باشد. چرا که به علت وجود بورسیه های تحصیلی و فاند های مختلف، شرایط ایده آلی برای دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در کانادا وجود دارد و افراد رزومه های علمی مناسب می توانند شاهد پیشرفت در رشته تخصصی خود در کانادا باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه مشاوره و حقوق بین الملل، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی به شما در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا می باشد. بدین منظور می توانید با مؤسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین از طریق تکمیل فرم تماس می توانید درخواست تماس با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان نمایید. در ادامه این مقاله به بررسی موضوعات ذیل می پردازیم:

 • شرایط تحصیل دکترا در کانادا
 • فول فاند دکترا کانادا چیست؟
 • بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل دکترا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • نحوه پیدا کردن سوپروایزر در کانادا
 • طول مدت تحصیل دکترا در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در کانادا
 • وضعیت کار بعد از تحصیل دکترا در کانادا
 • خدمات مؤسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکترا در کانادا
 • سئوالات متداول راجع به تحصیل دکترا در کانادا
 • سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کاناداشرایط تحصیل دکترا در کانادا

کانادا کشوری در آمریکای شمالی می باشد که در سال های اخیر به مهاجرپذیرترین کشورهای جهان تبدیل شده است. مساحت کلی این کشور حدود 10 کیلومتر مربع است از لحاظ وسعت کل، دومین کشور پهناور جهان می باشد. این کشور دارای آب و هوای متنوع در بخش های مختلف می باشد، به گونه ای که بخش های شمالی این کشور به علت کاهش محسوس دمای هوا، فاقد جمعیت می باشد. روش های قانونی متعددی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد و یکی از پرطرفدارترین آن ها، مهاجرت از طریق تحصیل به ویژه تحصیل دکترا در کانادا می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اقامت پس از تحصیل در کانادا (PGWP)

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد اقامت پس از تحصیل (PGWP)

 

کشور کانادا با دربرداشتن برترین دانشگاه های جهان و ارائه سطح بالایی از کیفیت در نظام آموزشی خود، زمینه حضور و تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور را فراهم کرده است. تحصیل مهاجرین بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی ممکن می باشد و یکی از برترین آن ها، تحصیل دکترا در کانادا می باشد. شرایط تحصیل دکترا در کانادا در دو بخش پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی باید مورد تحلیل قرار گیرد. برای تحصیل دکترا در کانادا، متقاضیان و دانشجویان دو مرحله را پیش رو دارند. مرحله اول پذیرش تحصیلی می باشد که پروسه ای تقریباً زمان بر و دشوار می باشد و نیاز به ارائه رزومه کامل دارد. از شرایط عمومی اخذ پذیرش دکترا در کانادا، داشتن مدرک زبان، سابقه کارهای تحقیقاتی و پروژه های مختلف در رشته خود، ارائه پروپوزال، تهیه یک رزومه فوق العاده خوب و کامل و ارائه مدارک تحصیلی قبلی معتبر و ترجمه شده می باشد. دانشجو جهت اقدام برای اخذ پذیرش باید از این شرایط عمومی برخوردار باشد تا شانس خوبی جهت تحصیل دکترا در کانادا داشته باشد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، مرحله دریافت ویزای تحصیلی پیش رو می باشد. از شرایط عمومی لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی می توان به ارائه پذیرش دانشگاهی، ارائه انگیزه کافی جهت تحصیل دکترا در کانادا، گپ تحصیلی پر شده با سوابق کاری و یا تحصیلی، داشتن مدرک زبان و سطح زبان مورد نیاز دانشگاه، ارائه تمکن مالی برای مدت حضور در کانادا و... اشاره کرد. حتی در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه جهت تحصیل دکترا در کانادا، برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز به برخورداری از شرایط عمومی یاد شده می باشد.

فول فاند دکترا کانادا چیست؟

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا 3 الی 5 سال به طول می انجامد و هزینه های عادی آن تقریباً سالیانه 20 هزار دلار می باشد. در این دوره، دروس تحصیلی به صورت فشرده ارائه می شود و زمان زیادی از فرد به تحصیل دکترا در کانادا اختصاص می یابد. از این رو معمولاً زمان برای کار دانشجویان و تأمین هزینه های زندگی و تحصیل دکترا در کانادا از این طریق، کم می باشد. بنابراین شهریه های سنگین دانشگاه و هزینه های زیاد زندگی و تحصیل در این کشور، دانشجویان را به تلاش برای دریافت فاند تحصیلی سوق می دهد. فاند تحصیلی یعنی حقوقی که به دانشجو در حین تحصیل اعطا می شود و کمک مؤثری برای تأمین هزینه زندگی وی و تحصیل دکترا در کانادا می باشد. معمولاً برای دانشجویان مقطع دکترا، فول فاند ارائه می شود. در اکثر دانشگاه های دولتی، دوره های تحصیل دکترا در کانادا همراه با حقوق و مزایا می باشد تا دانشجویان در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل خود مشکلی نداشته باشند. معمولاً بورسیه ها و فاندهای کانادا در مقطع دکترا، مبلغی به صورت سالیانه می باشد که به دانشجویان تعلق می گیرد. این مبلغ فاند تقریبا بین 15 الی 30 هزار دلار کانادا در سال می باشد و ممکن است در برخی دانشگاه ها و رشته های خاص به 50 هزار دلار کانادا نیز افزایش پیدا کند. البته باید توجه شود این مبلغ در ازای کارهای تحقیقاتی و آکادمیکی می باشد که دانشجو برای استاد و دانشگاه انجام می دهد. این کارها تقریباً تمام وقت دانشجو را خواهد گرفت و به نوعی دانشجو در استخدام دانشگاه می باشد. به همین علت برخی از دانشجویان تمایل به کار به جای تحصیل دارند، زیرا حقوقی که با استخدام در بازار کار دریافت خواهند کرد بسیار بالاتر از فاند های تحصیلی خواهد بود. با مراجعه به مقاله بورسیه های تحصیل در کانادا می توانید اطلاعات کامل و جزیی تری در این زمینه به دست آورید.

تحصیل دکترا در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل دکترا

یکی از نکات بسیار مهم و قابل توجه متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا به ویژه برای اخذ پذیرش دانشگاهی، بررسی رتبه دانشگاه و جایگاه آن در رتبه بندی دانشگاه های برتر کشور و جهان می باشد. در تحصیل دکترا در کانادا، کیفیت دانشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد. اکثر متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا، تمایل به پیشرفت آکادمیکی در رشته خود و رسیدن به درجات بالاتر علمی و تحقیقاتی می باشند. به همین جهت بسیاری از آنان تمایل دارند که در دانشگاه های برتر و با کیفیت کانادا، مشغول به تحصیل گردند. علاوه بر این اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا، شرایط را برای دریافت ویزای تحصیل دکترا در کانادا مساعد نموده و شانس اخذ ویزای وی را افزایش می دهد. در جدول زیر، لیستی از برترین دانشگاه های کانادا نمایش داده شده است:

 

نام دانشگاه

رتبه در کشور

محل استقرار

دانشگاه تورنتو

1

تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

2

ونکوور

دانشگاه مک گیل

3

مونترال

دانشگاه واترلو

4

واترلو

دانشگاه سیمون

5

برنابی

دانشگاه آلبرتا

6

ادمونتون

دانشگاه کلگری

7

کلگری

دانشگاه یورک

8

تورنتو

دانشگاه کویین

9

کینگستون

دانشگاه وسترن

10

لندن

تحصیل دکترا در کانادا

دانشگاه های کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع دکترا تقریباً با مدارک مورد نیاز در مقاطع دیگر یکسان می باشد، اما برخی مدارک نیز به صورت ویژه جهت تحصیل دکترا در کانادا لازم به ارائه می باشند. برخی مدارک جهت اقدام به اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا برای تمامی رشته ها و دانشگاه ها یکسان می باشد. این مدارک عمومی عبارتند از:

 • پاسپورت دانشجوتحصیل دکترا در اتریش
 • شناسنامه و مدارک هویتی وی
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی قبلی مثل کارشناسی ارشد، کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات
 • عکس پرسنلی جدید
 • رزومه دانشجو به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • توصیه نامه از حداقل 2 استاد
 • انگیزه نامه

برخی مدارک نیز برای رشته های خاص و یا دانشگاه های خاص مورد نیاز است که ممکن است برخی دانشگاه ها این مدارک را جزو الزامات ندانند. حتی مدرک زبان نیز در برخی از دوره های تحصیل دکترا در کانادا دارای الزام نمی باشد. برخی از مدارک خاص دانشگاه ها عبارتند از:

 • داشتن معدل بالاتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی که حداقل 7 آکادمیک باشد و یا مدرک زبان فرانسوی.
 • نمره مناسب در آزمون هایی که برای برخی رشته های خاص مورد نیاز است نظیرGRE ،GMAT و LSAT
 • ارائه مقالات بین المللی و رسمی
 • ارائه پروپوزال

 

نحوه پیدا کردن سوپروایزر در کانادا

داشتن استاد راهنما قبل از اقدام جهت پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا تاثیر فوق العاده مثبت و خوبی در اخذ پذیرش دارد به صورتی که دانشجویی که قبل از اقدام جهت پذیرش سوپروایزر خود را مشخص کرده است نظر هیئت علمی دانشگاه را خیلی راحت تر جهت موافقت با پذیرش جلب می کند. در برخی دانشگاه ها نیز پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما قبل از درخواست پذیرش الزامی می باشد. جهت یافتن سوپروایزر دانشجو باید مراحل مختلفی را سپری کند که می توان گفت یکی از سخت ترین مراحل جهت اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا همین مرحله یافتن سوپروایزر می باشد. برای این کار دانشجو باید رزومه مناسبی داشته باشد و رزومه خود را به صورت انگلیسی تهیه کرده و به همراه پروپوزال آماده کند. سپس در وب سایت دانشگاه های کانادا و در بخش و دانشکده مورد نظر اساتید رشته خود را در دانشگاه های کانادا بررسی کند. اساتیدی که مقالات و سوابق پژوهش در رشته مورد نظر دانشجو را دارند معمولاً جهت مکاتبه با دانشجو بین المللی به ایمیل های آنان پاسخ خواهند داد. ممکن است شخص دانشجو بالای 100 ایمیل ارسال کند تا جوابی دریافت کند و نا امید نشدن در این مسیر مهمترین مسئله می باشد. از مسائل دیگر که بسیار جهت متقاعد کردن استاد مهم می باشد داشتن مدرک زبان قبل از اقدام جهت مکاتبه با اساتید می باشد زیرا اساتید کانادا معمولاً رزومه هایی که مدرک زبان آنها مشخص نیست را تائید نمی کنند.

طول مدت تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

طول دوره تحصیل دکترا در کانادا معمولاً 3 الی 5 سال می باشد و در برخی موارد نیز به 6 سال می رسد. دانشجویان تحصیل دکترا در کانادا در طی این مدت، به تحصیل و تحقیق می پردازند. اکثر دوره های تحصیل دکترا در کانادا جهت پذیرش، نیاز به گذراندن دوره فوق لیسانس دارند. اما برای برخی دوره ها نیز امکان اقدام مستقیم از لیسانس به دکترا وجود دارد که این دوره ها کمی طولانی تر می باشند. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هیچ گونه کپی برداری از آن مجاز نبوده و پیگرد قانونی برای متخلّف خواهد داشت. ممکن است طول دوره تحصیل دکترا در کانادا برای دانشجویانی که در حین تحصیل به کار پاره وقت نیز می پردازند، بیش از 3 سال شود. به طور کلی دانشجویانی که تمام وقت و به صورت عادی واحدهای درسی خود را می گذرانند، باید 3 ساله دوره تحصیل دکترا در کانادا را به پایان برسانند. بنابراین طول دوره تحصیل دکترا در کانادا در بهترین حالت، 3 ساله و در بدترین حالت معمولاً 6 ساله می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

یکی از مهمترین موارد جهت پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا، شرایط ویزای همراه برای دانشجو می باشد. افراد متأهل عموماً تمایل دارند در زمان تحصیل دکترا در کانادا، همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشند. مدت زمان طولانی تحصیل و فاصله زیاد ایران تا کشور کانادا، از دغدغه های متقاضیان ویزا تحصیلی جهت تحصیل دکترا در کانادا می باشد. همراه آنها می باشد. کشور کانادا کشور مهاجرپذیریست و شرایط مناسبی برای مهاجرین و دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. بر خلاف بسیاری از کشورها، امکان بردن همراه با ویزای تحصیلی امکان پذیر می باشد. علاوه بر اینکه همراه شخص در حال تحصیل دکترا در کانادا امکان حضور در این کشور را دارد، این اجازه را نیز دارد که با دریافت ویزای کاری باز (Open work permit) در کشور کانادا و در هر منطقه ای که تمایل دارد مشغول به کار شود. ویزای دانشجویی همراه را می توان همزمان با ویزای دانشجو درخواست داد تا کل خانواده همزمان با یکدیگر وارد کشور کانادا شوند. بر اساس قانون کشور کانادا، همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می باشند. بنابراین پدر و مادر و سایر افراد شامل این قانون نمی شوند. پدر و مادر برای حضور در کنار فرزندان خود در دوره تحصیل دکترا در کانادا می توانند با ویزای توریستی مالتی وارد کشور کانادا شوند، اما اجازه کار در کانادا را نخواهند داشت.

تحصیل دکترا در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

فرزندان اشخاصی که در حال تحصیل دکترا در کانادا هستند، می توانند از امکانات تحصیلی این کشور، به طور رایگان استفاده نمایند. شرایط تحصیل فرزندان در مقاله ذیل، مورد بررسی قرار گرفته است:

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در کانادا

در خصوص اخذ پذیرش دکترا در کانادا که روند بسیار مهم و سختی می باشد، نکاتی وجود دارد که متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا باید رعایت نمایند. با اینکه روند اخذ پذیرش در دانشگاه های مختلف کانادا متفاوت است و تحصیل دکترا در کانادا در هر دانشگاه روند خاص خود را در پیش دارد، اما نکات کلی وجود دارند که رعایت آن ها برای اکثر متقاضیان ویزای تحصیلی از جمله طرفداران تحصیل دکترا در کانادا ضروریست. در ادامه به این موارد اشاره می شود:

 1. انتخاب دوره تحصیلی و سوپروایزر: در خصوص یافتن سوپروایزر نکات مهمی وجود دارد که باید رعایت شود. در ابتدا باید توجه داشت تنها به اساتیدی ایمیل زده شود که امکان انجام کارهای تحقیقاتی مشترک با آن ها وجود داشته باشد. ارسال ایمیل های بی هدف، نتیجه ای در پی نخواهد داشت. تکمیل نمودن رزومه و مدارک لازم، تأثیر بسزایی در متقاعد کردن سوپروایزر دارد. همچنین باید به کارهای تحقیقاتی، مقالات و رزومه علمی استاد علاقه و اشتیاق زیادی نشان داده شود. دقت کنید که از ابتدای مکاتبه با استاد راهنما، در خصوص فاند تحصیلی صحبت نشود.
 2. ارائه پروپوزال: در صورتی که دوره تحصیلی بدون نیاز به داشتن سوپروایزر بوده و اصطلاحاً جایگاه باز می باشد، دانشجو باید پروپوزال قوی ارائه دهد که چرا و به چه علتی قصد گذراندن این دوره را دارد و برنامه وی برای انجام کارهای تحقیقاتی در این دوره چیست.
 3. ارائه پورتفولیو یا نمونه کارهای خلاقانه و اختراعات (بیشتر برای رشته های هنر)
 4. رزومه: رزومه متقاضی نباید خیلی کوتاه و خلاصه و یا خیلی شلوغ و طولانی باشد. نمونه های رزومه مناسب از طریق جستجو در اینترنت، قابل دریافت می باشند.
 5. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان آیتلس بالای 7 و نمره قبولی در آزمون هایی نظیر GRE, GMAT, LSAT و نظیر آنها برای رشته های خاصی نظیر حقوق و مدیریت و رشته های مهندسی.

وضعیت کار بعد از تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

عموماً تحصیل دکترا در کانادا هدف اصلی دانشجویان برای ورود به کشور کانادا می باشد و پس از آنکه تحصیلات خود را در این کشور به پایان می رسانند، قصد اشتغال در کانادا و اخذ اقامت آن می نمایند. به جرأت می توان گفت تحصیل دکترا در کانادا، شرایط ورود فرد به بازار کار کانادا را متفاوت می کند. چرا که با افزایش تخصص و تحصیلات وی، موقعیت های شغلی بهتری پیش روی وی قرار خواهد گرفت. البته افرادی که پس از پایان دوره تحصیل دکترا در کانادا اقدام به ورود به بازار کار می نمایند، در مقایسه با افراد دارای لیسانس و فوق لیسانس، موقعیت های شغلی کمتری خواهند داشت. زیرا طبق قوانین کانادا، شخصی که در مقطع دکترا تحصیل کرده است باید در مشاغل بالا با حقوق مناسب استخدام شود و به همین علت به اصطلاح Overqualified می باشد. با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور کانادا (5.5 درصد)، اکثر دانشجویان در پایان دوره تحصیل دکترا در کانادا، موفق به دریافت پیشنهاد شغلی متناسب با رشته تخصصی خواهند شد.

کار در جمهوری چک

مطابق با قوانین PGWG، دانشجو پس از پایان تحصیل می تواند به مدت تحصیل خود در کانادا اقامت کاری دریافت نماید. بدین ترتیب دانشجوی دکترا که پس از 3 سال، تحصیلات خود را به اتمام رسانیده است می تواند تا 3 سال، ویزای کاری دریافت نماید. در این مدت فارغ التحصیلان تحصیل دکترا در کانادا فرصت دارند که در جستجوی کار مناسب با رشته خود برآیند. در صورت دریافت پیشنهاد شغلی با درآمد مناسب می توانند ویزای کار کانادا را دریافت نمایند و سپس طی 3 تا 5 سال اشتغال و پرداخت بیمه و مالیات، درخواست اقامت دائم دهند. برای دریافت اقامت دائم کانادا می توان از برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) و روش هایی چون اسکیل ورکر (Skilled Worker) اقدام نمود.

تحصیل دکترا در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

بسته آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا، محصولی از مؤسسه ملک پور می باشد که در آن، به آموزش اخذ اقامت کانادا از طریق کار، چگونگی کسب امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری و اقدام از طریق اسکیل ورکر می پردازد. برای تهیه این محصول بی نظیر، لطفاً به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل دکترا در کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

همچنین هر یک از ایالت های کانادا، برنامه های استانی مخصوص خود جهت کار و اخذ اقامت دائم دارند که از آن جمله می توان به اقامت دائم استان ساسکاچوان اشاره کرد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه، مطالعه مقاله ذیل را به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

تحصیل دکترا در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

خدمات مؤسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکترا در کانادا

مؤسسه حقوقی ملک پور با وجود دفتر رسمی خود در ونکوور کانادا و بسیاری از کشورهای معتبر جهان، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی در جهت یاری رساندن به متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا می باشد. همچنین در صورت تمایل به کسب اطلاع از سایر روش های قانونی مهاجرت به این کشور و اقدام از طریق آن ها می توانید با مشاورین ارشد این مؤسسه ارتباط گرفته و پس از تنظیم وقت مشاوره، از راهنمایی های کارشناسان ارشد بهره مند گردید. حضور وکلای برجسته و عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در مؤسسه ملک پور افتخاریست که زمینه پیشرفت و افزایش موفقیت در به ثمر رساندن پرونده های مهاجرتی را در مؤسسه ملک پور در پی داشته است. شما می توانید با مراجعه به لینک زیر، گزیده ای از موفقیت ها و سابقه درخشان این مؤسسه را در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی و بورسیه دانشگاهی مشاهده نمایید.

تحصیل دکترا در کانادا

گالری ویزاها

انتخاب دفتر مهاجرتی

نظرات موکلین

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

دفتر حقوقی ملک پور

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا پروسه ای رقابتی می باشد و تعداد متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی و فاند کامل جهت تحصیل دکترا در کانادا بسیار زیاد است. تنها دانشجویانی که در این رقابت، دارای شرایط و رزومه علمی بهتری می باشند، شانس بیشتری در خصوص اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی و فاند خواهند داشت. به همین دلیل حضور وکلای برجسته مهاجرتی در پروسه دریافت بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی، می تواند تأثیر بسیاری بر عملی کردن تصمیم شما جهت تحصیل دکترا در کانادا و دستیابی به اهداف خود باشد. البته جهت اخذ پذیرش و دریافت بورسیه جهت تحصیل دکترا در کانادا، حتماً باید رزومه و شرایط تحصیلی خود را بررسی نمایید. مؤسسه ملک پور جهت افزایش رضایتمندی متقاضیان عزیز، خدمتی رایگان به متقاضیان ویزای تحصیلی ارائه نموده است. شما می توانید از طریق تکمیل فرم زیر، شرایط خود را به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا بررسی و ارزیابی نمایید. بدین منظور پیشنهاد می شود به لینک زیر مراجعه فرمایید.

تحصیل دکترا در کانادا

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه 


سئوالات متداول راجع به تحصیل دکترا در کانادا

✅ شرایط عمومی اخذ پذیرش دکترا در کانادا چیست؟

از شرایط عمومی اخذ پذیرش دکترا در کانادا، داشتن مدرک زبان، سابقه کارهای تحقیقاتی و پروژه های مختلف در رشته خود، ارائه پروپوزال، تهیه یک رزومه فوق العاده خوب و کامل و ارائه مدارک تحصیلی قبلی معتبر و ترجمه شده می باشد. دانشجو جهت اقدام برای اخذ پذیرش باید از این شرایط عمومی برخوردار باشد تا شانس خوبی جهت تحصیل دکترا در کانادا داشته باشد.

✅ هزینه و طول دوره تحصیل دکترا در کانادا چه مقدار است؟

تحصیل دکترا در کانادا 3 الی 5 سال به طول می انجامد و هزینه های عادی آن تقریباً سالیانه 20 هزار دلار می باشد.

✅ آیا امکان اخذ فاند دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

معمولاً بورسیه ها و فاندهای کانادا در مقطع دکترا، مبلغی به صورت سالیانه می باشد که به دانشجویان تعلق می گیرد. این مبلغ فاند تقریباً بین 15 الی 30 هزار دلار کانادا در سال می باشد و ممکن است در برخی دانشگاه ها و رشته های خاص به 50 هزار دلار کانادا نیز افزایش پیدا کند. البته باید توجه شود این مبلغ در ازای کارهای تحقیقاتی و آکادمیکی اعطا می شود که دانشجو برای استاد و دانشگاه انجام می دهد.

✅ آیا صدور ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا امکان پذیر است؟

بله، همسر و فرزندان دانشجوی دکترا می توانند با اخذ ویزای همراه، در کشور کانادا حضور یافته و به تحصیل و کار در این کشور بپردازند.


_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در کانادا _____________________

تحصیل دکترا در کانادا، شرایط فول فاند دکترا کانادا و هزینه ها و شرایط مقدار فاند دانشگاه های کانادا در این مقاله به صورت کامل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. متقاضیان جهت تحصیل دکترا در کانادا باید نکته مهمی را رعایت نمایند. این نکته قابل توجه می شود که در صورت عدم برخورداری از شرایط لازم از جمله رزومه تحصیلی قوی و یا وجود نقاط ضعفی در پرونده تحصیلی خود مانند گپ تحصیلی زیاد، می توانید از روش های دیگر قانونی برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. روش های متعدد کار در کانادا و سرمایه گذاری در این کشور از طرق مختلف، می تواند در بسیاری موارد منطبق با شرایط شما و مناسب برای مهاجرت به کانادا باشد. به طور کلی تحصیل در کانادا از بهترین روش های مهاجرت می باشد و جهت تحصیل دکترا در کانادا، نیاز به روزمه قوی و پشتوانه علمی می باشد. شما عزیزان می توانید جهت بررسی رزومه شرایط خود در خصوص اخذ پذیرش مقطع دکترا و تحصیل دکترا در کانادا، با شماره تماس های مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. روش دیگری که در اختیار شما سروران گرامی قرار گرفته است، تکمیل فرم تماس می باشد. بدین منظور پس از وارد کردن اطلاعات خود در فرم تماس، همکاران مشاور ما در مؤسسه ملک پور با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی خدمت شما ارائه می نمایند. همچنین شما می توانید هر گونه سئوال و ابهام خود در زمینه تحصیل دکترا در کانادا را در بخش "ثبت پرسش" یادداشت نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ را از مشاورین کارآزموده دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بیتا سلیمانی
سلام ممنون بخاطر مطالب مفیدتون و سایت خوبتون من 30 ساله هستم و فوق لیسانس حقوق چطوری می تونم برای تحصیل دکترا در کانادا اقدام کنم؟ 2 مقاله isi دارم و آیلتس 7.5 ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و محبت شما. جهت بررسی شرایط شما به منظور دریافت فاند، فرم مربوطه در قسمت منوی سایت، بخش "سایر خدمات"، "ارزیابی اخذ بورسیه تحصیلی" را تکمیل فرمایید. با توجه به شرایط مناسب شما جهت اخذ بورسیه در مقطع دکترا، شانس بالایی جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی خواهید داشت. * مانا باشید *
جلیل توکلی
سلام و عرض ادب. ممنونم از مقاله فوق العادتون در مورد تحصیل دکتری در کانادا. سوالی که برای بنده پیش امده این هست که آیا در حیل تحصیل دکتری در کانادا امکان کار تمام وقت برای همسر بنده وجود دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم بابت الطافتان برای اینکه بهتر و درست شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری از شما هستیم. اما بصورت کلی بلی چون دوره دکتری تحصیل تمام وقت می باشد همرا اجازه کار فول تایم دارد اگر ویزای همراه ورک پرمیت بگیرد. اما اگر با ویزای توریستی در کانادا باشد اجازه کار ندارد. حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان شرایط عمومی شما را بررسی نمایند. موفق باشید
امیر
سلام من 46 سالمه و دکتری داروسازی دارم متاهل هستم و همسرم 39 سالشه و فوق لیسانس علوم آزمایشگاهی داره آیا می تونیم برای تحصیل دکترا در کانادا اقدام کنیم؟ شرایط زبان جفتمون در حد آیلتس 6 هست و مشکل مالی هم نداریم سپاس از مقاله بسیار خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض و ادب دوست عزیز برای تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر مدرک زبان شما نیازمند به 2 تا 3 مقاله علمی و چاپ شده و از همه مهمتر یک سوپروایزر یا استاد راهنما هستید در اینصورت شانس بالایی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای پذیرش دکتری در اروپا و کشور اتریش بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
AMG
سلام و خداقوت من ترم۲ کارشناسی ناپیوسته حسابداری هستم، و میخوام ارشد رو در داخل ایران بخونم و برای دکترا اقدام کنم آیا برای دکترای حسابداری فاند وجود داره؟ آیا با یک مقاله ی isi و تافل ۱۰۵ و معدل کارشناسی ۱۹٫۴۰ اگر بتونم ارشد رو در دانشگاه تهران با معدل بالا بگذرونم آیا میتونم فاند بگیرم؟ یک سوال دیگه من هم اینه که اگر ارشد مهندسی کامپیوتر بخونم و در دانشگاه تاپ (شریف یا تهران) قبول بشم و مقاله ای isi بدم آیا شانسی برای فاند گرفتن دکترا خواهم داشت یا چون کارشناسی من غیرمرتبط هست شانسی وجود نداره؟ بازار کار کدوم یک بهتره از لحاظ آماری تعداد قبولی های ویزای کاری کدوم رشته بیشتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای پذیرش در مقطع دکتری و دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی علاوه بر مقاله، نمرات بالا و سطح زبان عالی شما نیازمند به یک سوپروایزر یا استاد راهنما هم هستید که با شما مصاحبه می کند و در صورت قبولی در مصاحبه شانس بسیار بالایی دارید. تقریبا در همه رشته ها و همه جای دنیار بورسیه وجود دارد منتها کاملاً یک پروسه ی رقابتی است. درخصوص بازار کار هم هر دو رشته خوب هستند ولی در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی در کشورهای اروپایی مخصوصا المان و اتریش کمبود نیروی کار وچود دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ندا فلاحی
عرض ادب در حال حاضر ایا امکانش هست که من شخصا بتونم پذیرش دکتری به صورت فول تایم بگیرم آیا روی این پذیرش ویزا میشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پذیرش در مقطع دکتری ( بالاترین مدرک علمی) نیازمند دارا بودن شرایط خاصی چون مدرک زبان قوی داشتن چندین مقاله معتبر علمی نمرات بالا و از همه مهمتر داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. قطعاً با داشتن این شرایط و پذیرش از سوپروایزر شانس بسیار بالایی برای تحصیل در مقطع دکتری و کار تمام وقت دارید. موفق باشید.
علی شادمان
سلام ممنون از مقاله خوبتون، خواستم بدونم می تونم با دوره زبان به کانادا ورود پیدا کنم و بعد که وارد شدم برم برای دکترا پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر کشور کانادا روی دوره های زبان خیلی سخت ویزا می دهد و عملاً شانس زیر 10 درصد است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فاطمه کاظمی
سلام وقتتون بخیر. من 27 ساله هستم کارشناسیم توی پیام نور بودم، با معدل 15.82 ارشدم رو با معدل 16.10 از دانشگاه سراسری تموم کردم. یک مقاله کیو1 دارم و آیلتس هم نمره ام 6 هست.هیچ پشتوانه مالی ندارم و همین بتونم خرج دراومدن از کشور رو تامین کنم. آیا من میتونم از دانشگاه های تورنتو ، آلبرتا، واترلو یا بقیه فول فاند بگیرم در مقطع دکترا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما خیلی کلی است اگر سوپروایزر یا استاد راهنما شما را بپذیرد و دانشگاه پذیرش فول فاند بدهد بلی امکان پذیر اشت. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص دریافت بورسیه به مقاله بورسیه تحصیلی کانادا در همین سایت مراجعه کنید. موفق باشید.
حیدری
سلام، روزبخیر ببخشید میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که حین تحصیل دکترا بشه اقامت گرفت؟ در جستجو های انگلیسی دیدم که انگار پس از دوسال تحصیل در مقطع دکترا میشه برای اقامت اقدام کرد؟ ایا درست هست؟ تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله شما میتونید پس از اتمام تحصیل از طریق اسکیلد ورکر اقامت دائم بگیرید
مشاوره رایگان