پاسپورت کانادا

24 مهر 1399 8 نظر

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا، روش های اخذ تابعیت کانادا، مدارک مورد نیاز پاسپورت کشور کانادا و مزایای پاسپورت کانادا در این مقاله به صورت جامع مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. دریافت پاسپورت کانادا چه شرایطی دارد؟ آیا از راه های مختلف مهاجرت به کانادا که در نهایت منجر به اخذ پاسپورت کشور کانادا می شود، اطلاع دارید؟ کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا می باشد که سالیانه از کشور ما ایران نیز جهت اخذ اقامت کانادا، به این کشور بسیار مهاجرت می شود. یکی از سئوالات بسیار مهمی که پیش می آید این است که آیا تمام راه های مهاجرت به کانادا منجر به دریافت پاسپورت این کشور می شود؟ ما در این مقاله علمی سعی داریم تا تمام راه های مهاجرت به کانادا که منجر به دریافت پاسپورت کانادا می شود را بررسی نماییم. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجع به پاسپورت کانادا با کارشناسان مجرب ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از سراسر دنیا تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. ضمن اینکه در صورت پر کردن فرم تماس نیز می توانید تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

 • شرایط اخذ پاسپورت کانادا
 • اعتبار پاسپورت کانادا
 • روش های اخذ پاسپورت کانادا
  • پاسپورت کانادا از طریق کار
  • پاسپورت کانادا از طریق تحصیل
  • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد
  • پاسپورت کانادا از طریق ازدواج
  • پناهندگی در کانادا
 • نکات مهم در باب پاسپورت کانادا
 • وکیل معتبر مهاجرت به کانادا
 • سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت کانادا
 • سخن پایانی

کار در کانادا

شرایط اخذ پاسپورت کانادا

کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکا با شرایط مطلوب اقتصادی و رفاهی که به جهات بسیاری مورد علاقه افراد جهت مهاجرت و البته اخذ پاسپورت آن کشور می باشد.

 

 • فایل های ویدئویی موسسه ملکپور در زمینه روش های اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا:

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اخذ پاسپورت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اخذ پاسپورت کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تصحیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تصحیل در کانادا

 

 

در تصویر زیر، اطلاعات کلی از کشور فرانسه را مشاهاده می کنید.

کار در کانادا

برای دریافت پاسپورت کانادا و تابعیت یک کشور باید ابتدا به تعریف تابعیت پرداخت. بنا به تعریف، تابعیت مجموعه ای از روابط سیاسی، حقوقی، اجتماعی و معنوی است که بین یک شخص حقیقی یا حقوقی و یک دولت، وجود داشته یا ایجاد شده است. اشخاص تبعه یک کشور، اعم از حقیقی یا حقوقی در قبال تبعیت، نسبت به یکدیگر دارای حقوق و تکالیفی می باشند. تابعیت دارای سه اصل کلی در حقوق بین الملل می باشد:

 1. هر فردی باید دارای تابعیت باشد.
 2. هیچ شخصی نمی بایست بیشتر از یک تابعیت را دارا باشد.
 3. افراد حق تغییر تابعیت را دارند.

تابعیت اصلی تابعتی است که از بدو تولد فرد، به حکم قانون به وی تحمیل می شود، این تحمیل تابعیت، از دو طریق خون و خاک امکان پذیر می باشد. تابعیت از طریق سیستم خون، از طریق پدر یا مادر به فرزند تحمیل می شود، یعنی فرزند از بدو تولد، لزوماً تابعیت پدر یا مادرش را دریافت می کند. تابعیت از طریق سیستم خاک، تابعیتی است که از طریق مکان تولد فرد، به وی تحمیل می گردد. کشور کانادا از سیستم خون پیروی می کند یعنی افراد به واسطه تولد در خاک این کشور، پاسپورت کانادا را دریافت می کنند. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف شرع و قانون می باشد.

پاسپورت کانادا و اعتبار و ارزش آن

پاسپورت کانادا از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار می باشد و یکی از دلایل محبوبیت کشور کانادا در بین عموم مردم علاوه بر سطح بالای رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی، اعتبار پاسپورت کانادا می باشد. پاسپورت کانادا از نظر اعتبار و ارزش رتبه سوم دنیا را دارا می باشد. با اخذ پاسپورت کانادا می توان به 116 کشور در سراسر دنیا سفر کرد. از دیگر کشورهایی که هم امتیاز با پاسپورت کانادا می باشند می توان به کشورهایی چون نروژ، سوئد، ایتالیا، دانمارک و هلند اشاره کرد. در امتیاز بندی پاسپورت کانادا و عموم کشورها سه عامل دخیل می باشد:

 • تعداد کشورهایی می توان بدون ویزا سفر کرد؛ که برای پاسپورت کانادا 80 کشور می باشد.
 • تعداد کشورهایی که نیاز به ویزای ورودی دارد؛ ویزای ورودی یعنی شما بدون مراجعه به سفارت و دریافت وقت قبلی به کشور مورد نظر خود سفر می کنید و ویزا در مرز یا فرودگاه صادر می گردد. با پاسپورت کانادا برای 36 کشور می توان با ویزا در هنگام ورود اقدام کرد.
 • تعداد کشورهایی که از قبل نیاز به ویزا دارند؛ با پاسپورت کانادا شما برای 80 کشور نیاز به صدور ویزا از قبل از مسافرت به آن کشور دارید.

با توجه به مطالب بالا، مجموع کشورهایی که شما بدون ویزا و ویزای ورودی می توانید سفر کنید، امتیاز پاسپورت آن کشور را تشکیل می دهد. تصویر ذیل به طور جامع اعتبار پاسپورت کانادا را نشان می دهد.

پاسپورت کاناداپاسپورت کانادا

روش های اخذ پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از روش های مختلفی قابل دست یابی می باشد. اما باید در نظر داشته باشید در تمامی این راه ها همان ابتدا به شما پاسپورت کشور کانادا تعلق نمی گیرد، اما تمامی این راه ها دریافت پاستورت کانادا را مفتوح می سازد. برای دریافت پاسپورت کشور کانادا شما باید اول اقامت این کشور را داشته باشید و پس از طی فرآیندی موفق به اخذ پاسپورت کانادا گردید. اقامت و در نهایت تابعیت کشور کانادا از طرق مختلفی اعم از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج مقدور می باشد. تمامی این طرق در شرایطی منجر به دریافت پاستورت کشور کانادا می شود که به صورت خلاصه به بررسی این طرق می پردازیم. برای مطالعه بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

پاسپورت کانادا

اقامت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق کار

اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار یکی از مناسب ترین و مطمئن ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت این کشور می باشد. کشور کانادا با نرخ بیکاری 6.6 درصد و اقتصاد رو به رشد، یکی از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت می باشد.

پاسپورت کانادا

سیستم مهاجرت از طریق کار به کانادا امتیازی بوده و از طریق اسکیلد ورکر کانادا صورت می پذیرد. سیستم اسکیلد ورکر کانادا به صورت دو مرحله ای می باشد و بعد از کسب حداقل امتیاز مرحله اول معادل 67 امتیاز از 100 امتیاز، شما وارد مرحله دوم یا به اصطلاح استخر خواهید شد، در مرحله دوم درون استخر امتیازات از 1200 محاسبه می شود و دعوتنامه اقامت در کانادا ماهیانه به افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نمایند، ارسال می گردد. باتوجه به رقابتی بودن اسکیلد ورکر، اخذ پاسپورت کانادا از این راه احتمالی و وابسته به دیگر افراد می باشد.

پاسپورت کانادا

کار در کانادا

عواملی که برای موفقیت و کسب امتیاز بالا در اسکیلد ورکر موثر می باشند:

 • سن متقاضی زیر 40 سال
 • مدرک تحصیلی بالاتر از لیسانس
 • مدرک زبان نسبتاً خوب (آیلتس 6 به بالا)
 • سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

با توجه به این که مهاجرت به کانادا از طریق کار یک پروسه بعضاً طولانی و کاملاً رقابتی می باشد، مؤسسه حقوقی ملک پور توصیه می کند متقاضیان پاسپورت کانادا از طریق کار ابتدا با دوره های تحصیلی اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند و پس از گرفتن مدرک کانادایی و پیشنهاد شغلی از خاک کانادا اقدام به ثبت نام در اسکیلد ورکر، ورود سریع به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا نمایند. جهت محاسبه امتیازات خود، کسب اطلاعات کافی در خصوص مهاجرت کاری به کانادا و اقدام جهت اکسپرس اینتری بدون نیاز به وکیل مهاجرت می توانید ویدئوی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا را به تدریس استاد ملک پور تهیه فرمایید.

پاسپورت کانادا

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

دریافت پاسپورت کانادا از طریق تحصیل یکی از روش های هموار و محبوب می باشد. تحصیل در کانادا باتوجه به کیفیت آموزش عالی در کشور کانادا مورد توجه و آرزوی بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد. تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف دبیرستان، کالج، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد. برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به کانادا شما به یک پذیرش تحصیلی معتبر در ه ریک از مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کانادا نیازمند هستید که عموماً به یک مدرک زبان آیلتس 6.5، سن مناسب و مدرک تحصیلی معتبر جهت پذیرش از کانادا، نیاز دارد. برای موفقیت در این امر و در نهایت کسب پاسپورت کانادا از طریق تحصیل به موارد ذیل توجه نمایید:

 • گپ یا فاصله تحصیلی از زمان آخرین مدرک تحصیلی بیشتر از 5 تا 7 سال نباشد.
 • هزینه های تحصیل در کانادا معقول بوده و سالیانه در مقاطع مختلف بین 12 تا 40 هزار دلار کانادا متغیر می باشد.
 • درصد موفقیت افرادی که زیر 35 سال می باشند برای مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر است.
 • برای سهولت و موفقیت در کسب پاسپورت کانادا از طریق تحصیل اقدام به پذیرش از دانشگاه و رشته هایی نمایید که شانس کاریابی شما را پس از تحصیل افزایش می دهند.
 

با توجه به قانون (Post-Graduation work permit(PGWP، به مدت زمان تحصیل در کانادا، پس از تحصیل فرصت کاریابی و اقامت پس از تحصیل به دانشجو داده می شود. این فرصت مناسبی برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد تا با دریافت شغل مورد نظر خود در کانادا و پرداخت بیمه و مالیات از طریق کار، راه خود را برای دریافت پاسپورت کانادا هموار نمایند، اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل یک راه مناسب و مطمئن می باشد.

پاسپورت کانادا

تحصیل در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کاناداپاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران و علاقمندان سرمایه گذاری در کشور کانادا مقدور می باشد. در حال حاضر سرمایه گذاری در کانادا و اخذ پاسپورت کانادا از این طریق یک راه پر هزینه و طولانی می باشد. روش های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا متفاوت بوده و عموماً بسته به شرایط اقتصادی و کمک به توسعه اقتصادی کانادا طراحی شده است. در ذیل به برخی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا اشاره می شود:

 • ایالت کبک: برنامه جدید سرمایه گذاری در کبک از تاریخ 10 سپتامبر 2018 شروع شده و قرار است تا تاریخ 31 اوت 2019 اجرا شود. این برنامه سرمایه گذاری، سهمیه بندی بوده که از 1900 برنامه کاربردی، حداکثر 1235 درخواست از کشور چین (از جمله هنگ کنک و ماکائو) مورد پذیرش قرار می گیرد. حداقل سرمایه مورد نیاز در این روش 1.200.000 دلار کانادا می باشد که توسط دولت کبک بعد از 5 سال عودت داده می شود. این روش سرمایه گذاری ایالت کبک امتیازی است و عواملی چون سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه مدیریت و عواملی از این دست تأثیرگذار می باشد.
 • ایالت بیریتیش کلمبیا: حداقل سرمایه گذاری در این ایالت 350.000 هزار دلار کانادا می باشد و یکی از جذابیت های این سرمایه گذاری این است که دو خانواده با هم می توانند اقدام کنند. در این روش سرمایه گذاری که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا می گردد، سرمایه گذار باید طرح تجاری ارائه دهد که در ایالت بیریتیش کلمبیا پیش از این وجود نداشته است. ارائه این طرح تجاری برای یک سرمایه گذار ایرانی که هیچگونه سابقه اقامتی در کانادا و بریتیش کلمبیا نداشته کار چندان آسانی نمی باشد.
 • ایالت ساسکاچوآن و منی توبا: برنامه سرمایه گذاری در این ایالت ها برای دریافت پاسپورت کانادا بدین صورت است که سرمایه گذار حداقل باید 100.000 دلار کانادا به دولت وثیقه دهد. پس از آن با نشان دادن چندین میلیون دلار پشتوانه مالی و ارائه یک طرح تجاری سودده که باید مورد تأیید قرار گیرد و نشان دهنده یک سرمایه گذاری واقعی باشد می تواند ابتدا اقامت این کشور را دریافت نماید و پس از 5 سال اقدام به درخواست پاسپورت کانادا نماید.

برای دریافت پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری، متقاضی از همان ابتدا به همراه خانواه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می تواند اقدام نماید. تمام پروسه های سرمایه گذاری در کانادا بیش 4 سال به طول می انجامد و ممکن است با طرح تجاری شما موافقت نگردد. توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری و گرفتن پاسپورت کانادا تحقیق کرده و با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. برای مطالعه بیشتر درخصوص سرمایه گذاری در کانادا به لینک های زیر مراجعه نمایید.

پاسپورت کانادامهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کانادا از طریق تولد

پاسپورت کانادا و اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد بر پایه سیستم خاک می باشد. سیستم خاک بیان می دارد که صرف تولد یک نوزاد در خاک کانادا تابعیت کانادا به وی تعلق می گیرد. کشورهایی چون برزیل و آمریکا نیز از قاعده خاک پیروی می کنند. در خصوص تابعیت در ماده 976 قانون مدنی کشور ما ایران نیز سخن رانده شده است. سیستم تابعیت ایران نَسَبی است و به واسطه این که پدر نوزاد متولد شده، ایرانی است، نوزاد چه در ایران یا خارج از کشور متولد شود، تابعیت ایران به وی تعلق می گیرد. بنابراین کودک متولد شده در خاک کانادا از پدر و مادری ایرانی، دوتابعیتی است. در حال حاضر بسیاری از افراد به اشتباه این تصور را دارند که به صرف تولد نوزاد در خاک کانادا به پدر یا مادر نیز اقامت و تابعیت تعلق می گیرد. بلکه این امر بر پایه شرط و شروط اقامتی است و پس از چندین سال ممکن می شود. پاسپورت کانادا از طریق تولد یک پروسه طولانی و حقوقی پیچیده ای می باشد که توصیه می شود باتوجه به هزینه های بالا و پیچیدگی قوانین، قبل از هر اقدامی در این خصوص تحقیق کافی نموده و با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام فرمایید.

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کاناداپاسپورت کانادا از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا می باشد. در خصوص ازدواج با یک تبعه خارجی قبل از هر اقدامی باید آثار نکاح در کشور ایران و کانادا را مطالعه نمایید و نسبت به آن آگاه باشید. با توجه به اینکه به ازدواج های صوری و نامتعارف که شامل ریسک و ضررهای جبران ناپذیری می باشد، هیچ گونه اقامتی تعلق نگرفته و عواقب ناخوشایندی اشخاص را تهدید می کند، توصیه می شود راه اصولی و قانونی آن طی شود. برای موفقیت در کسب پاسپورت کانادا از طریق ازدواج باید مدارک لازم جهت اینکه اداره زندگی مشترک از نظر مالی بدون هیچ مشکلی قابل تأمین است، ارائه شود. توجه داشته باشید که در امر ازدواج ابتدا یک اقامت موقت صادر می شود و پس از گذشت 3 تا 5 سال با ارائه مدارک و اسپانسری همسر کانادایی خود می توانید موفق به دریافت پاسپورت کانادا گردید. مدارک مورد نیاز ازدواج در کانادا به قرار ذیل می باشد:

 • پاسپورت یا گواهی معتبر صادر شده توسط دولت (فرد مورد نظر باید تابعیت کشور کانادا را داشته باشد.)
 • گذرنامه معتبر
 • سوابق قانونی اقامت زوج مهاجر در کانادا
 • مجوز رانندگی معتبر
 • کارت معتبر اقامت استانی
 • پرداخت هزینه (هزینه ازدواج متفاوت است و به شهرداری بستگی دارد.)

مجوز ازدواج برای مدت 90 روز از تاریخ صدور، دارای اعتبار می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص قوانین ازدواج در کانادا و اخذ پاسپورت کانادا از این طریق به لینک زیر مراجعه نمایید.

پناهندگی در کانادا

!!! لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه اکید به عدم اقدام از این مسیر نادرست دارد.

 مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی یکی غلط ترین و پرخطر ترین راه های مهاجرت به کشور کانادا برای دریافت اقامت و تابعیت می باشد. مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا دارای ریسک های فراوانی است و عموماً از طریق قاچاقچیان صورت می پذیرد. در ابتدای امر به پناهنده هیچگونه خدماتی در خصوص تحصیل و کار ارائه نمی شود. کشور کانادا عضو کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) بوده و به مفاد و اصول این کنوانسیون پایبند می باشد. طبق تعریف کنوانسیون پناهندگی؛ پناهنده به کسی اطلاق می گردد که بنا بر یک ترس واقعی اعم از شکنجه شدید، داشتن عقاید سیاسی و دینی مغایر با حکومت، عضویت در یک گروه اجتماعی و سیاسی خاص جانش در خطر می باشد و نمی تواند به کشور خود باز گردد.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

 

مسیر پناهندگی کانادا یک مسیر پر خطر بوده و عموم افراد برای موفقیت در این موضوع ناچار به گفتن دروغ و ساخت پرونده های جعلی می باشند که ریسک و خطرات پناهندگی را دو چندان می کند. لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه می کند قبل از هر اقدامی در خصوص آن تحقیق و مطالعه نموده و از یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره تخصصی دریافت و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام نمایید.

کار در کانادا

پناهندگی کانادا

نکات مهم در باب پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادااخذ پاسپورت کانادا و تابعیت کانادا از طرق مختلفی که در بالا ذکر شد، شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد در کانادا امکان پذیر می باشد. اما هرکدام این مسیر ها دارای پروسه زمانی مختلف، ریسک، هزینه و چالش می باشند. شما زمانی می توانید اقدام به دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا نمائید که شرط حضور 3 سال اقامت در کانادا را پر کرده، بیمه و مالیات پرداخت نمایید. علاوه بر آن در آزمون شهروندی کانادا جهت گرفتن پاسپورت کانادا قبول شوید. آزمون شهروندی عموماً شامل 20 سئوال 4 گزینه ای از موضوعات ذیل می باشد:

 • روش های انتخابات در کانادا
 • حقوق و مسئولیت های یک شهروند
 • جغرافیای کانادا
 • تاریخ سیاسی کانادا
 • تاریخ نمادهای فرهنگی و اجتماعی کانادا

متقاضیان باید به 80 درصد سؤالات پاسخ صحیح دهند، اگر در آزمون کتبی موفق به کسب نمرات لازم نگردند به یک مصاحبه 30 تا 90 دقیقه ای که توسط قاضی شهروندی صورت می گیرد، فرا خوانده می شوند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی، شرعاً حرام و غیر قانونی می باشد.

وکیل معتبر مهاجرت به کانادا

پاسپورت کانادا و طرق مختلف مهاجرت به کانادا در بالا به طور کلی عنوان شد. مهاجرت به طور طبیعی دارای ریسک و نگرانی هایی می باشد. بسیاری از افراد به دلیل ناآگاهی و افتادن در دام تبلیغات افراد سودجو، در امر مهاجرت خود شکست خورده و متحمل ضررهای جبران ناپذیری می شوند. بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی جهت انتخاب بهترین مسیر مهاجرت خود تحقیق کرده و شرایط و برنامه های خود را با شرایط کشور کانادا مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. برای موفقیت در این امر مهم و تسهیل در مسیر مهاجرت نقش یک منبع آگاه و وکیل مهاجرت معتبر، تعیین کننده بوده و درصد موفقیت شما را برای دریافت پاسپورت کانادا افزایش می دهد.

کار در کانادا

وکیل مهاجرت در کانادا

یکی از بهترین و جامع ترین منابع حقوق خصوصی بین الملل در امر مهاجرت "ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت" می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور، حاصل 15 سال دانش علمی و تجربه مهاجرتی خود را در قالب یک ویدئو جمع آوری نموده و به تدریس تمام راه های مهاجرت پرداخته است.

پاسپورت کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت


سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت کانادا

پرسش: روش های اخذ پاسپورت کانادا کدامند؟

پاسخ: به طور کلی ۶ روش برای مهاجرت به کانادا تعریف شده (کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی) که ۵ مورد از این روش ها قانونی و یک مورد (پناهندگی) غیر قانونی است.

پرسش: آیا خرید پاسپورت کانادا ممکن است؟

پاسخ: برخلاف کشورهایی نظیر قبرس یا برخی کشورهای حوزه دریای کارائیب ، در حال حاضر دولت کانادا هیچ برنامه ای مبنی بر خرید پاسپورت به متقاضیان ارائه نداده است.

پرسش: مزایای اخذ پاسپورت کانادا چیست؟

پاسخ: متقاضی با داشتن پاسپورت کانادا علاوه بر برخورداری از تمامی امکانات و حقوق شهروندی ( نظیر حق رای ، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی ، بیمه و … ) به آزادی سفر قابل ملاحظه ای نیز دست می یابد.

پرسش: مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کانادا چیست؟

پاسخ: متقاضی با گذراندن آزمون های ادغام شدن با فرهنگ مردم کانادا و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین آشنایی با قوانین شهروندی و تاریخ این کشور می تواند پاسپورت کانادا را از آن خود کند.


_____________________ سخن پایانی_____________________

پاسپورت کانادا، مزایای پاسپورت کانادا و شرایط و مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کشور کانادا در این نوشتار بررسی شد. از آنجایی که اخذ پاسپورت کانادا به سبب کیفیت بالای زندگی در این کشور، مد نظر افراد بسیاری می باشد، برآن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به مهاجرت به کانادا و طرق مختلف آن که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور کانادا می گردد، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان مهاجرت به کانادا و همراهان همیشگی ما باشد. اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق کار، تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، پناهندگی کانادا، ازدواج و تولد در کانادا امکان پذیر است و مواردی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما سروران گرامی در خصوص شرایط اخذ پاسپورت کانادا را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و موفقیت در امر مهاجرت و دریافت پاسپورت کانادا می توانید با مشاوران و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" سئوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Sara karami
Mamnoonam , etelatetoon vaghean alie
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
Hassan Ahmadi
hello dears i hope this email find you all well my name is Hassan Ahmadi i live at Barika camp at sulaymanaih in kirdistan of iraq ,i am iranian refuge i am married and i have 4 child ,before i came here i was refuge at Ramadi in the south of iraq but because of the war between iraq and USA to leave there and came to another camp ,until now we are living in the bad stituation without any ID cards and till nowi can not decided that i am from where so i can not do any thing for the future my 4 child ,and i can not return back to iran because we are politic kurdish , i want your help as soon as its possible i have all documents if you want i can send it. regards Hassan Ahmedi
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
Hello dear friend. Malekpour Law Firm has no asylum services.
hila mohammadi
سلام ممنونم از اطلاعات جامعتون. خیلی از سوالات من در این خصوص پاسخ داده شدند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
نکیسا احمدزاده
سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات مفیدی که ارائه میدید میخواستم بپرسم بعد از تحصیل به چه شکلی میشه پاسپورت کانادا رو دریافت کرد؟ من لیسانس حقوق دارم و ۲۵ ساله هستم آیلتس ۶.۵ هم دارم میتونم واسه ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم و بعدش پاسپورت این کشور رو بگیرم ؟ ممنون از راهنماییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از حسن نظر شما دوست ارجمند. شما می توانید جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید و پس از تحصیل از طریق اسکیلدورکر اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید که نهایتاً منجر به اخذ پاسپورت کانادا خواهد شد. * مانا بشید *
انصاری
با سلام و خداقوت ممنون از سایت بسیار خوب و مقالات علمی با کیفیت شما. می خواستم بپرسم کشور کانادا برنامه سرمایه گذاری که که منجر به دریافت پاسپورت کانادا همان ابتدا بشود ندارد؟ سریع ترین روش اخذ پاسپورت کانادا چه روشیه؟ ممنون از راهنمایی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم بابت الطافتان کشور کانادا برنامه خرید پاسپورت شبیه کشور قبرس جنوبی که که مبلغ 2.5 میلیون یورو و خرید ملک با این مبلغ که منجر به دریافت پاسپورت همان ابتدا شود ندارد. و اکثر برنامه های سرمایه گذاری در کانادا ابتدا اقامت موقت است و سپس اقامت دائم و پاسپورت. البته اگر در استان نیوبرانزویک سرمایه گذاری کنید در همان ابتدا به شما اقامت دائم کشور کانادا اهدا می شود. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
حامد محسنی
سلام. وقت شما بخیر. ایا بعد از گذشت این مدت فقط به خود شخص اصلی پاسپورت داده میشه یا به صورت همزمان به همه اعضای خانواده پاسپورت کانادا صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر نفر اصلی تابعیت را اخذ نماید عموماً همسر و فرزندان زیر 18 می توانند دریافت کنند و نیاز به آزمون تابعیت مثل نفر اصلی ندارند. موفق باشید.
Hassan Ahmadi
hello dears i hope this email find you all well my name is Hassan Ahmadi i live at Barika camp at sulaymanaih in kirdistan of iraq ,i am iranian refuge i am married and i have 4 child ,before i came here i was refuge at Ramadi in the south of iraq but because of the war between iraq and USA to leave there and came to another camp ,until now we are living in the bad stituation without any ID cards and till nowi can not decided that i am from where so i can not do any thing for the future my 4 child ,and i can not return back to iran because we are politic kurdish , i want your help as soon as its possible i have all documents if you want i can send it. regards Hassan Ahmedi
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
Hello dear friend. Malekpour Law Firm has no asylum services.
زهرا صعود
با سلام و خسته نباشید. من 23 سال سن دارم از یکی از دانشگاه های ونکوور پذیرش رو گرفتم. ایا من از طریق تحصیل امکان این رو دارم که بتونم پاسپورت این کشور رو اخذ کنم و بعد از پایان تحصیلات شهروند کانادا بشم؟ یا بعد از تحصیل باید برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل در کشور کانادا به شما پاسپورت اهدا نم یشود. تحصیل یکی از راه های ورود شما به کاناداست که می توانید با آن وارد با فرهنگ کشور کانادا آشنا شده و همچنین وارد بازار کار شوید و سپس با پرداخت بیمه و مالیات و زندگی در این کشور حداقل 3 تا 4 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. موفق باشید.
saman mohammadi
عرض ادب و ارادت شما گپ تحصیلی رو 5 تا 7 سال ذکر فرمودید اگر فرد 45 ساله باشه و 3 سال گپ تحصیلی داشته باشه یا اصلا گپ تحصیلی نداشته باشه مهاجرت تحصیلی به کانادا امکان پذیر هست؟ منظور اینه که هم سن مهمه هم گپ تحصیلی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی موارد مختلفی اعم از سن، مدرک تحصیلی، گپ تحصیلی، داشتن نمره زبان مناسب و همچنین تمکن مالی خیلی مهم است و باید همه این موارد را باهم سنجید. موفق باشید.
مشاوره رایگان