مهاجرت هنرمندان به کانادا

3 آذر 1399 2 نظر

مهاجرت هنرمندان به کانادا

در این نوشتار قصد داریم تا به موضوع مهاجرت هنرمندان به کانادا، سیستم امتیاز بندی مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان، روش مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کشور کانادا و شرایط اخذ ویزای کانادا بپردازیم و آنها را به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. کانادا یکی از کشورهایی است که این امکان را برای هنرمندان رشته های مختلف فراهم نموده است تا بتوانند با استفاده از هنر خود اقامت این کشور را کسب کنند و برای این منظور سازوکار منظمی را در قالب سیستم امتیازبندی قرار داده است تا واجدین شرایط بتوانند برای اقامت این کشور اقدام نمایند. در واقع روشی که امکان مهاجرت هنرمندان به کانادا را فراهم می آورد به عنوان خوداشتغالی شناخته می شود که افراد واجد شرایط باید بتوانند حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را کسب نمایند. این مقاله نیز با هدف بررسی شرایط مهاجرت هنرمندان به کانادا توسط تیم تحقیقاتی مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است تا پاسخگوی سئوالات متعدد شما عزیزان در این زمینه باشد. همچنین شما می توانید به منظور بررسی شرایط خود با مشاورین مؤسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کرده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

در این نوشتار موضوعات ذیل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 • روش های اخذ ویزای کانادا
 • واجدین شرایط اخذ ویزای هنرمندان کانادا
 • سیستم امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کانادا
 • ویزای همراه کانادا
 • هزینه های زندگی در کانادا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت کانادا
 • مقایسه اقامت هنرمندان در کانادا و اتریش
 • سئوالات متداول راجع به مهاجرت هنرمندان به کانادا
 • جمع بندی مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کاناداروش های اخذ ویزای کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که برنامه های مهاجرتی متنوع و متعددی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور اختصاص داده است تا به افراد حائز شرایط بتوانند به این کشور وارد شوند. از جمله روش های اخذ ویزای کانادا می توانیم به ویزای های توریستی، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، هنرمندان و افراد خاص اشاره نماییم. ضمن اینکه یکی از پرطرفدارترین برنامه های اقامتی این کشور برنامه نیروی کار ماهر دولت فدرال (Federal Skilled Worker) است که هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای دریافت اقامت دائم کانادا از این طریق اقدام می نمایند و بر اساس تحصیلات، سن، سوابق شغلی، نمره زبان و... امتیازاتی را کسب نموده و دولت کانادا برای افرادی که بالاترین امتیاز را در هر دوره دارند دعوتنامه جهت اقامت ارسال می نماید. البته در کنار این برنامه، برخی از ایالت ها و شهرهای کانادا همچون ساسکاچوان، آلبرتا و... نیز طرح های مشابهی دارند که واجدین شرایط می توانند برای آنها اقدام نمایند.

شاید از خود بپرسید که آیا افرادی که برای خودشان کار می کنند و اصطلاحاً خوداشتغالی دارند نمی توانند برای این کشور اقدام نمایند؟ در واقع ما در این مقاله قصد داریم تا راه ورود برای این افراد که در مشاغل مختلف هنری مشغول به کار هستند را ارائه نماییم.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت به کانادا

واجدین شرایط اخذ ویزای هنرمندان کانادا

شاید سئوالی که در ذهن بسیاری از هنرمندان برای این طرح به وجود می آید این باشد که چه افرادی می توانند از طریق ویزای هنرمندان به کانادا مهاجرت نمایند و شرایط اولیه برای دریافت این ویزا چه چیزی می باشد؟ در پاسخ به این سئوال می توان گفت افرادی که حداقل 2 سال از 5 سال گذشته را مشغول به کار هنری مانند نقاشی، موسیقی، بازیگری، نویسندگی، طراحی و... باشند و دارایی لازم به منظور حمایت از خود و خانواده خود را داشته باشند می توانند شرایط خود برای این برنامه را مورد ارزیابی قرار دهند. این افراد باید توجه داشته باشند که پس از ورود به کانادا امکان انجام کار دیگری را ندارند و تنها در زمینه هنری خود باید مشغول به کار شوند و از آن درآمد کسب نمایند.

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در پاسخ به این سئوال که اقامت برای هنرمندان در اتریش و کانادا کدام بهتر است؟

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در پاسخ به این سئوال که اقامت برای هنرمندان در اتریش و کانادا کدام بهتر است؟

فایل صوتی موسسه ملک پور در پاسخ به این سئوال که اقامت برای هنرمندان در اتریش و کانادا کدام بهتر است؟

فایل تصویری موسسه ملک پور در پاسخ به این سئوال که اقامت برای هنرمندان در اتریش و کانادا کدام بهتر است؟

 

البته شخص باید برای اثبات هنر و توانایی خود مدارک و مستنداتی را نشان دهد که از جمله این موارد می توانیم به برگزاری نمایشگاه ها، قرارداد با گالری ها و... را اشاره نماییم تا هنر و کسب درآمد شخص از طریق آن برای افسر ویزا محرز گردد. در جدول زیر می توانید کد رشته های شغلی مرتبط با ویزای هنرمندان کانادا را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه صدور ویزا و اقامت دائم هنرمندان حدود 2500 دلار کاناداست که این مبلغ بدون در نظر گرفتن مبلغ لازم برای اثبات تمکن مالی، ترجمه مدارک، بیمه، بلیط سفر به کانادا و... می باشد.

 

عنوان شغل

کد شغلی

کتابدار

5111

سرپرستان نمایشگاههای هنری، کتابخانه ها و موزه ها

5112

سرپرست بایگانی و آرشیو

5113

مولف و نویسنده

5121

ویراستار

5122

خبرنگار و روزنامه نگار

5123

کارشناس روابط عمومی و ارتباطات

5124

مترجم و مترجم شفاهی و لغت شناسی

5125

تولید کننده ، کارگردان و طراح رقص

5131

آهنگ ساز و تنظیم کننده

5132

موسیقی دان و خواننده

5133

رقاص حرفه ای

5134

هنرپیشه و کمدین

5135

نقاش، مجسمه ساز و هنرهای بصری

5136

تکنیسین و بایگان کتابخانه

5211

تکنیسین موزه و گالریها

5212

عکاس

5221

اپراتور فیلم و ویدیو

5222

تکنیسین هنر ی و گرافیک

5223

تکنیسین پخش

5224

تکنیسین ضبط رادیو و ویدیو

5225

سایر تکنیسینهای حرکت ، پخش،  صحنه (انیمیشن)

5226

طراح صحنه، لباس، نور و…

5227

گوینده خبر و …

5231

سایر هنرمندان صحنه و پشت صحنه

5232

طراح گرافیک

5241

طراح داخلی

5242

هنرمند صنایع دستی

5244

طراح نقاشی برروی پارچه و چرم و مواد دیگر

5245

ورزشکار

5251

مربی

5252

داور و دیگر متخصصین فنون ورزشی

5253

رهبر گروه های ورزشی و لیدرها در بدن سازی و ورزش

5254

سیستم امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کانادا

همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره شد، هنرمندان برای اینکه بتوانند ویزای خوداشتغالی دریافت نمایند باید بتوانند از سیستم امتیازبندی که برای آنان مشخص شده است امتیازات لازم را بدست آورند. برای مهاجرت هنرمندان به کانادا، متقاضیان در این سیستم بر اساس فاکتورهایی از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و تطبیق پذیری با کشور کانادا امتیازاتی را اخذ می نمایند و در هنگام پر کردن فرم های مربوطه باید تمام مدارک خود را به صورت دقیق و واقعی ثبت نمایند و هرگونه اظهار خلاف واقع می تواند تبعات بدی برای شخص به همراه داشته باشد. هنرمندان عزیز در این سیستم امتیازبندی باید بتوانند تا حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را بدست آورند تا شرایطشان برای دریافت اقامت مورد بررسی قرار گیرد و افرادی که نسبت به سایرین امتیازات بالاتری کسب نمایند می توانند از این کشور دعوتنامه دریافت نموده و اقامت دائم این کشور را بدست آورند. در جدول زیر امتیازاتی که به هر یک از فاکتورهای نام برده شده اختصاص می یابد قابل مشاهده می باشد:

 

معیار

محدوده دارای امتیاز

حداکثر امتیاز

سن

17 الی 53 سال

10 امتیاز برای سن 21 تا 49 سال

تحصیلات

دبیرستان تا دکتری

حداکثر 25 امتیاز برای فوق لیسانس و دکتری

سوابق کاری

حداقل 2 سال

35 امتیاز برای 5 سال و بیشتر

سطح زبان

انگلیسی یا فرانسوی

24 امتیاز

تطبیق پذیری

تحصیل در کانادا، کار در کانادا، تحصیلات همسر و...

6 امتیاز

مجموع

100 امتیاز

شما هنرمند عزیز برای بالا بردن سطح زبان خود می توانید از محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) که به همت دپارتمان زبان مؤسسه تهیه شده است استفاده نموده و سطح زبان خود را افزایش دهید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

ویزای همراه کانادا

یکی از موضوعاتی که در بسیاری از روش های مهاجرتی برای متقاضیان متاهل از اهمیت بالایی برخوردار است ویزای همراه برای سایر اعضای خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. همانطور که مستحضر هستید برخی روش های مهاجرتی ویزای همراه نداشته و برخی دیگر همراهان با یک فاصله زمانی نسبت به شخص اصلی می توانند به وی ملحق شوند. حالا سئوال این است که این موضوع برای مهاجرت هنرمندان به کانادا به چه صورت می باشد؟ از آنجایی که اقامت هنرمندان در این روش کاری می باشد و به شرط نشان دادن درآمد کافی می توانند برای اعضای خانواده خود نیز از ابتدا اقامت دائم دریافت نموده و همه اعضای خانواده با هم به این کشور مهاجرت نمایند. در نتیجه تمام اعضای خانواده می توانند از روز اول از مزایای اقامت دائم کانادا استفاده نمایند و پس از مدتی برای پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

بررسی هزینه های زندگی یکی از موضوعات مهمی است که در امر مهاجرت باید در نظر گرفته شود. هنرمندانی که تمایل دارند تا برای مهاجرت هنرمندان به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی اقدام نمایند نیز باید قبل از اقدام شرایط زندگی و مناطق مختلف را مورد بررسی قرار داده و پس از بررسی هزینه ها و انطباق آن با بودجه و درآمد خود اقدام نمایند. طبیعتاً زندگی در ایالت ها و شهرهای مختلف تفاوت هایی برای افراد ایجاد می کند و به عنوان مثال زندگی در شهری مانند تورنتو یا ونکور به مراتب هزینه های بیشتری نسبت به شهرهای کوچک تر می تواند برای افراد به همراه داشته باشد اما به صورت کلی می توان گفت میانگین هزینه های زندگی در کانادا در حدود 1000 یورو می باشد. حال ما با توجه به اطلاعات بدست آمده از آمارهای بین المللی میانگینی از هزینه های زندگی را در جدول زیر به نمایش در آورده ایم که می توانید آن را مشاهده نمایید.

 

میانگین هزینه های زندگی در کانادا

شرح

هزینه (دلار)

 

شرح

هزینه (دلار)

غذا در رستوران معمولی

15

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

3.25

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.84

تاکسی (1 کیلومتر)

2

شیر (1 لیتری)

2.49

گازوئیل (1 لیتر)

1.17

برنج (1 کیلو)

3.80

هزینه باشگاه (ماهیانه)

49.93

نان سفید (500 گرم)

2.92

هزینه انرژی (آب، برق و...)

156.74

تخم مرغ (12 عدد)

3.42

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1320

سیب (1 کیلو)

4.06

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1081

سیب زمینی (1 کیلو)

2.84

اینترنت

76.23

مک دونالد

10

سینما

14

کاپوچینو

4.26

شهریه مهدکودک خصوصی

980

مهاجرت هنرمندان به کانادا

هزینه زندگی کانادا

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت کانادا

از مهم ترین نکاتی که متقاضیان مهاجرت به آن توجه می نمایند این است که در صورت ورود، وضعیت اقامتشان به چه صورت خواهد بود و آیا امکان دریافت تابعیت کشور مقصد برای آنان وجود دارد؟ نکته مثبتی که برای مهاجرت هنرمندان به کانادا وجود دارد این است که این افراد به همراه اعضای خانواده خود از همان ابتدای کار می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند و پس از مدتی حضور در این کشور برای دریافت تابعیت و پاسپورت ارزشمند این کشور اقدام نمایند. کپی برداری از محتوای این نوشتار و انتشار آن بدون ذکر منبع مشمول پیگرد قانونی بوده و از نظر شرعی حرام می باشد. این کشور دو تابعیتی را می پذیرد و نیازی نیست تا شخص با دریافت تابعیت کانادا از تابعیت قبلی خود صرف نظر نماید. در خصوص اعتبار این پاسپورت نیز باید به این نکته اشاره نموده که پاسپورت کانادا دارای امتیاز 164 است و به وسیله آن می توان بدون دریافت ویزا به 120 کشور دنیا مسافرت نمود و برای 44 کشور ویزا در مرز یا فرودگاه برای اتباع این کشور صادر می گردد.


مقایسه اقامت هنرمندان در کانادا و اتریش

بسیاری از هنرمندان برای انتخاب بین اقامت هنرمندی کانادا و اقامت هنرمندی اتریش دچار شک و تردید هستند، لذا در این بخش به صورت تیتر وار قصد داریم تا تفاوت های اقامت هنرمندان در کانادا و اتریش را با بیان نماییم:

 • اقامت هنرمندان در اتریش نیازی به ارائه بیزنس پلن ندارد.
 • اقامت هنرمندان اتریش دارای محدودیت سالیانه بوده و تنها به تعداد افراد خاصی در سال اعطا می شود.
 • ویزای همراه اقامت هنرمندی برای اعضای خانواده فردد هنرمند، مدتی بعد از ورود و اسکان وی در اتریش امکان صدور دارد در صورتی که در کشور کانادا ویزای همراه بصورت همزمان برای شخص هنرمند و خانواده وی صادر می گردد.

سئوالات متداول راجع به مهاجرت هنرمندان به کانادا

✅ آیا هنرمندان پس از ورود به کانادا می توانند شغل دیگری اختیار نمایند؟

خیر، هنرمندان باید افسر ویزا را قانع کنند که می خواهند در شغل خود در کانادا فعال باشند و در غیر این صورت با اقامت آنها موافقت نمی شود.

✅ هزینه های ماهانه زندگی در کانادا به چه صورت است؟

هزینه زندگی در شهرهای مختلف با هم تفاوت بسیاری دارد و عمده هزینه مربوط به هزینه های مسکن می شود که به طور میانگین می توان گفت هزینه زندگی در کانادا در حدود 1000 یورو در ماه می باشد.

✅ آیا با کسب 35 امتیاز می توان اقامت کانادا از این طریق را بدست آورد؟

خیر، شما حتما باید نشان دهید که حداقل 2 سال از 5 سال گذشته در شغل هنری فعال بوده اید و مستنداتی برای آن ارائه نمایید و درآمد مناسبی از این طریق نشان دهید.

✅ شرایط حضور همراه برای این ویزا به چه صورت است؟

در اقامت هنرمندان در کانادا به تمام اعضای خانواده اعم از همسر و فرزندان از ابتدای امر اقامت دائم اعطا می گردد.


_____________جمع بندی مهاجرت هنرمندان به کانادا_____________

در این مقاله موضوعات متعددی همچون سیستم امتیاز بندی ویزای هنرمندان، وضعیت ویزای همراه و همچنین روش مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کانادا را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دادیم. همانطور که مشاهده نمودید هنرمندان برای دریافت اقامت کانادا از این طریق باید بتوانند از سیستم امتیازبندی حداقل 35 امتیاز را کسب نمایند و هرچه امتیاز بیشتری کسب کنند شانس بالاتری برای دریافت دعوتنامه از دولت فدرال خواهند داشت. البته پروسه انجام کار پیچیده بوده و داشتن یک وکیل مهاجرت می تواند نقش مهمی در پیشبرد پرونده شما داشته باشد. ضمن اینکه شرایط برای دریافت اقامت توسط هنرمندان در اتریش نیز فراهم می باشد که هنرمندان می توانند برای آن نیز اقدام نمایند. این مقاله توسط کارشناسان و محققین مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است تا شما را با شرایط مهاجرت هنرمندان به کانادا آشنا نماید. در صورتی که در این زمینه نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با مشاورین مؤسسه تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، درخواست خود برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی را اعلام نمایید. همچنین این امکان فراهم شده است تا سئوالات و نظرات خود در خصوص این مقاله را در زیر همین مقاله در قسمت "ثبت پرسش" یادداشت نمایید و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4.92 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مانا مرادپور
عرض ادب و ارادت به فرض داشتن تمام این شرایط سوال بنده این هست که آیا در حال حاضر چنین ویزایی به ایرانیا تعلق میگیره؟ و اگر میگیره چه مدت زمان طول میکشه؟ و این که متوجه نشدم دقیقا این همون زیر شاخه همون پروسه اسکیل ورکر هست؟ در همون اساس امتیازات محاسبه میشه؟پس اگر اینطور باشه حداقل 1 سال طول میکشه و بین افراد واجد شرایط میان انتخاب میکنن و به همونا پی آر میدن، درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر این برنامه اسکیلدورکر نیست اما از نظر امتیازی شباهت هایی دارند. ویزای افراد خاص یا هنرمندان عموماً بالای یکسال طول می کشد و فردی که برای این ویزا اقدام می کند باید از رزومه هنری قوی در سطح بین المللی برخوردار باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
میلاد محمدزاده
سلام ممنون از مقاله خوبتون، میخواستم بدونم مهاجرت هنرمندان به کانادا بهتر و راحت تره یا مهاجرت هنرمندان به اتریش؟ چون آقای دکتر در مورد اتریش هم توضیح دادند. من نقاش هستم و 2 تا نمایشگاه هم شرکت کردم و درآمد خوبی هم از این طریق دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم، اما بطور کلی مهاجرت هنرمندان به اتریش مسیر امن و سریعتری می باشد که با نشان دادن رزومه کاری معتبر و اوضاع مالی خوب می توانید دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان