تحصیل در کانادا

26 شهریور 1399 14 نظر

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و همچنین شرایط سنی، هزینه، بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی تفصیلی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟ آیا از طریق تحصیل در کانادا می توان به اقامت و تابعیت کشور کانادا دست یافت؟ هزینه های زندگی و تحصیل در کشور کانادا چه مقدار است؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل در کانادا چیست؟ تحصیل در کشور کانادا از جنبه های متفاوتی قابل بحث می باشد که در این مقاله، به صورت ساده و مختصر به مهمترین نکات پیرامون آن پرداخته و خدمت شما همراهان گرامی ارائه می گردد. کیفیت بالای زندگی و آموزش در کشور کانادا، سالانه دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. همواره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، سئوال بسیاری از همراهان عزیز بوده است. چرا که در حال حاضر یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا می باشد. در این مقاله علمی سعی نموده ایم، پاسخگوی تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما بوده و اطلاعات کاملی در باب تحصیل در کانادا خدمت شما سروران عزیز ارائه نماییم. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به اطلاعات تخصصی، با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE  اتریش)، تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. از طریق تکمیل فرم تماس نیز می توانید برای ثبت درخواست تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور اقدام نمایید. در مقاله پیش رو، عناوین ذیل مورد بررسی قرار می گیرد:

 • تحصیل در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا در مقطع دکتری
 • تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • پاسخ به سئوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا دومین کشور پهناور جهان، دارای طولانی ترین مرز خاکی با ایالات متحده آمریکا می باشد. کانادا نزدیک به 190.000 دانشجوی بین المللی داشته و در بسیاری از دانشگاه ها از بالاترین سطح کیفیت آموزش عالی برخوردار می باشد. تحصیل در کانادا به همراه بیش از 100 ملیت مختلف از دانشجویان بین المللی، یک تجربه شگفت انگیز برای متقاضیان تحصیل در کانادا می باشد. تحصیل در کشور کانادا با دو زبان انگلیسی و فرانسوی، زندگی در میان جمعیت چند فرهنگی کانادا فرصتی برای یادگیری یک زبان جدید و آشنایی با فرهنگ های مختلف است. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی و خلاف شرع و قانون می باشد.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا 

اگر مشتاق به ادامه زندگی در کشور کانادا می باشید، تحصیل در کانادا فرصتی را فراهم می آورد تا به مدت زمان مشابه تحصیل در کانادا ، اقامت داشته و به جست و جوی کار بپردازید.

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

کشور کانادا مدارس بسیاری را جهت تحصیل در کانادا برای دانش آموزان بین المللی فراهم آورده است. این مدارس شامل مدارس ابتدایی و متوسطه، مؤسسات پس از دوره متوسطه و مدارس فنی و حرفه ای می شود. مدارس کانادا شامل دو دسته دولتی و خصوصی می شوند که تحصیل در مدارس دولتی آن، برای افراد دارای تابعیت کانادا رایگان است. هزینه مدارس دولتی برای دانش آموزان بین المللی که پذیرش می گیرند، بین 7000 دلار کانادا تا 14000 دلار کانادا می باشد و فقط به صورت روزانه امکان تحصیل فراهم است. هزینه تحصیل دانش آموزان در مدارس خصوصی بیشتر است و بسته به نوع مدرسه و ایالتی که در آن قصد ادامه تحصیل دارید متفاوت است. تحصیل در کانادا در مدارس متوسطه بین المللی، به صورت خصوصی و جایگزین سیستم آموزش دولتی می باشد. برخی از مدارس در کانادا شبانه روزی هستند. تحصیل در کانادا در مدارس خصوصی، مانند مدارس دولتی، توسط دولت های استانی کنترل می شوند، اما ظرفیت های پایینی برای ثبت نام داشته و آزادی بیشتری برای رویکردهای آموزشی و آموزش چندین زبان خواهند داشت. همچنین این مدارس، تسهیلات ویژه ای را برای دانش آموزان بین المللی، مثل خوابگاه، برنامه های فوق برنامه و توجه به برنامه های شخصی فراهم می نمایند. در جدول زیر هزینه تحصیل در تعدادی از مدارس و ایالت های مختلف کانادا نمایش داده شده است.

 

ایالت

مدرسه

نوع سکونت

زبان

شهریه سالیانه

بریتیش کلمبیا

کالج برنت وود

با خوابگاه

انگلیسی

74770 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

بروکس شائنیگان

با خوابگاه

انگلیسی

47500 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

مدرسه بادول

با خوابگاه

انگلیسی

38600 دلار کانادا

اونتاریو

مدرسه ترافاگل

باخوابگاه

انگلیسی

59515 دلار کانادا

اونتاریو

کالج بین المللی کلمبیا

باخوابگاه

انگلیسی

31491 دلار کانادا

 

هنگامی که برای فرزندتان، مدرسه ای جهت ادامه تحصیل در کانادا انتخاب می نمایید باید توجه داشته باشید که مدرسه مورد نظر شما در لیست مدارس مورد تأیید کانادا که برای پذیرش دانش آموزان بین المللی ثبت گردیده است، قرار داشته باشد. شروع تحصیل در مدارس کانادا از سن 4 تا 5 سالگی در مهدکودک است که ممکن است این دوره اختیاری باشد. اما تحصیل در دوره های بعدی مدارس در این کشور یعنی از 6 تا 18 سالگی، اجباری می باشد. سال تحصیلی از ماه سپتامبر شروع شده و در ماه ژوئن به اتمام می رسد. ساعات فعالیت مدارس، 7 ساعت در روز است. تحصیل در کانادا تا 16 سالگی و در استان های منی توبا، انتاریو و نیوبرانزوئیک تا 18 سالگی اجباری می باشد.

تحصیل در کانادا

شرایط سن تحصیل در کانادا در مدارس بصورت ذیل می باشد:

 • تحصیل در کانادا و برنامه های مدارس ابتدایی و مهد کودک از سن 4 تا 5 شروع می شود و 1 تا 8 سال به طول می انجامد. به طور کلی دانش آموزان از 6 سالگی ابتدایی را آغاز می نمایند و در 13 سالگی به پایان می رسانند.
 • تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان از کلاس نهم تا دوازدهم ارائه می شود. دانش آموزان در 14 سالگی دبیرستان را آغاز و در 18 سالگی فارغ التحصیل می شوند.

ویزای تحصیل در کانادا تنها برای دانش آموزانی صادر می شود که از یک مؤسسه آموزشی منتخب دولت کانادا موفق به اخذ پذیرش شوند. مدارس خصوصی ممکن است شرایط خاص پذیرش اعم از نمرات بالا، کسب رتبه خوب در آزمون و مصاحبه با دانش آموز و والدین داشته باشند. پیشنهاد می شود برای موفقیت در امر پذیرش معتبر از کانادا با کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور یا وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. مشاوران مسلط بر قواعد مهاجرتی و عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در مؤسسه حقوقی ملک پور حضور داشته و مفتخر به ارائه مشاوره به شما سروران گرامی می باشند.

کشور کانادا برای افراد زیر 18 سال که قصد مهاجرت و تحصیل در کانادا دارند، ویزای همراه (گاردین) را از همان ابتدا به ایرانیان ارائه نمی دهد. از این رو بهترین سن برای تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان ایرانی، سن 13 تا 18 سالگی می باشد. ویزای همراه برای والدین دانش آموزان، از نوع توریستی می باشد که برابر با مدت تحصیل صادر می شود. مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند با در نظر گرفتن تمهیداتی، شرایطی را فراهم آورد که پدر و مادر بتوانند به همراه فرزند اقدام نمایند.

تحصیل در کانادا

مدارس کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی سه یا چهارسال (در رشته های مهندسی، حقوق و پزشکی) به طول می انجامد، به این دلیل است که سیستم آموزش عالی کانادا نیازمند دانشجویانی است که علاوه بر دوره های ابتدایی، دوره های تکمیلی را هم گذرانده باشند. با این حال دوره های سه ساله هم با توجه به رشته برای مقطع کارشناسی وجود دارد که شامل دوره های تکمیلی نمی باشد. تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس در دانشگاه ها و کالج های مختلفی امکان پذیر می باشد که هرکدام دارای شرایط پذیرش منحصر به فرد خود می باشند. شرایط عمومی پذیرش در مقطع لیسانس:

 • سن متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی عموماً زیر 21 سال می باشد.
 • دیپلم دبیرستان که هم ارزش دیپلم کشور کانادا باشد. (دیپلم ایران به همراه مدرک پیش دانشگاهی)
 • آیلتس نمره 6.5 با حداقل نمره 6 در بخش نوشتاری.

تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس دارای مزایایی می باشد که از آن جمله می توان به امکان داشتن همراه و همچنین انجام20 ساعت کار پاره وقت در هفته اشاره کرد. همچنین در صورت نداشتن مدرک زبان، می توانید ابتدا در دوره های آموزش زبان در کانادا شرکت نموده و سپس وارد رشته تحصیلی خود در دانشگاه مورد نظر گردید.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، به عنوان برنامهgrad  نیز شناخته می شود. این دوره برای افرادی که قصد افزایش مهارت و تخصص خود را دارند مناسب است و به مدرک کارشناسی با حداقل میانگین معدل B+و مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 5/6 نیاز می باشد. البته چنانچه دانشجویی برای تحصیل در کانادا، فاقد مدرک زبان باشد می تواند پس از گذراندن دوره های آموزش زبان در کانادا و کسب نمره آیلتس لازم، وارد دوره کارشناسی ارشد شود. معمولاً برنامه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به شکل کارشناسی ارشد هنر (MA) و کارشناسی ارشد علوم (MSc) می باشد. مانند انگلستان، فوق لیسانس کانادا در مقاطع مختلف از جمله Master of Fine Arts (MFA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)  و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) وجود دارد و عموماً شامل یک پایان نامه است که بخش عمده ای از واحدهای درسی و اعتبار دوره را تشکیل می دهد.

تحصیل در کانادا در مقطع ارشد معمولاً بین 1 تا 2 سال ادامه می یابد و در این طول این مدت، دانشجو امکان 20 ساعت کار پاره وقت در هفته دارد. همچنین می تواند با خود همراه داشته باشد و همراه وی نیز امکان کار تمام وقت در مدت زمان تحصیل دانشجوی کارشناسی ارشد دارد. برنامه های درسی کارشناسی ارشد کانادا علاوه بر آموزش های عمومی، شامل برنامه های آموزشی تعاملی مانند بازدید از سایت، پروژه ها و کار گروهی است. هزینه های تحصیل در مقطع ارشد بطور میانگین 16.500 دلار کانادا است. تحصیل در کانادا در مقطع ارشد عموماً در ماه سپتامبر آغاز می شود، اما برخی از دانشگاه ها چندین دوره تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد دارند. پس از تعطیلات کریسمس، دانشجویان در آوریل به دوره تحصیلی خود بازگشته و تحصیل می نمایند. عموماً بهترین سن برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تا سن 32- 31 سالگی است.

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری به شما این امکان را می دهد تا با کارشناسان برجسته کار نموده و از امکانات پیشرفته ای برخوردار شوید. عموماً دوره های دکتری نیاز به حداقل 3 سال و حداکثر 6 سال تحصیلی به همراه تحقیق تمام وقت دارند. تحصیل در کانادا در مقطع دکتری باتوجه به شرایط آن می تواند کاملاً رقابتی باشد و روزمه قوی، یک عامل مؤثر در اخذ پذیرش دانشگاه است. متقاضی تحصیل در مقطع PHD به طور معمول از دو طریق برای درخواست دکتری اقدام می نماید:

 • یک پروژه تحقیقاتی پیدا کنید و برای آن درخواست پذیرش بدهید.
 • یک استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنید.

تحصیل در کانادا در دوره دکتری نیاز به مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 7 دارد. همچنین داشتن مدارکی مانند GRE برای برخی رشته ها در بسیاری از دانشگاه های کانادا الزامیست. اکثر دوره های دکتری، تحقیقاتی بوده و دارای حمایت مالی هستند. همچنین برای تحصیل در کانادا در این مقطع، امکان کار دانشجویی وجود دارد. دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می نماید، ممکن است بنا به نوع و شرایط بورسیه دریافتی خود، اجازه کار پاره وقت نداشته باشند.

 

تحصیلات دکتری در کانادا- جزییات کلیدی

تعداد دانشگاه ها

96

جایزه نوبل

25

قدیمی ترین دانشگاه

دانشگاه لوورال (1663)

تعداد دانشجویان بین المللی

573189 نفر

طول مدت دوره دکتری

3 تا 6 سال

هزینه تحصیل دوره دکتری

13000 تا 25000 دلار کانادا

سال تحصیلی

سپتامبر تا آوریل

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در کانادا به کمک انواعی از بورسیه های تحصیلی ممکن است که عمدتاً در سطح تحصیلات تکمیلی هستند. دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان تحصیل در کانادا، کمک های مالی بزرگی را ارائه می دهند. این بورس ها شامل ارائه کمک هزینه تحصیل و بورس های تحصیلی دولتی مانند بورس تحصیلی وینیر و انتاریو می شوند که به طور کامل از سوی دولت تأمین مالی می گردند. انواع بورس و کمک هزینه های تحصیلی عبارتند از: جوایز، بورسیه هایی که درصورت داشتن روزمه قوی به دانشجویان تعلق می گیرد، حمایت های مالی از پروژه های تحقیقاتی دانشجویی، کمک هزینه به دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه و وام ها. متقاضیان تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی توجه داشته باشند که اخذ بورسیه تحصیلی کامل بسیار دشوار است. اخذ بورس تحصیلی نیازمند استانداردهای تحصیلی بالا مثل: نمره آیلتس عموماً 7 به بالا، ارائه چندین مقاله علمی و چاپ شده در مجلات معتبر علمی (حداقل دو مقاله)، ارائه معدل و مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و از همه مهمتر داشتن یک استاد راهنما و سوپروایزر می باشد. متقاضیان تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه های ذیل، شرایط و مدارک کامل در خصوص اخذ بورس تحصیلی در کانادا را مطالعه نمایند.

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه یورک

برخی از بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا در جداول زیر معرفی شده اند:

 

بورسیه تحصیلی دولتی کانادا

نام بورسیه

شرایط بورسیه

بنتینک فلوشیپ

دانشجویان بین المللی؛

مقطع فوق لیسانس؛

رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی یا تحقیقات بهداشتی

ریسرچ IDRC

دانشجویان کشورهای در حال توسعه

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

NSERC

دانشجویان رشته علوم طبیعی و مهندسی؛

مقطع کارشناسی ارشد، دکتری و پست دکتری؛

شهروندان و ساکنان دائمی کانادا؛

Vanier

دانشجویان کانادایی و بین المللی؛

مقطع دکتری؛

مبلغ 50 هزار دلار

مدت 3 سال

سرمایه های تحقیقاتی:

FRQNT (طبیعت و تکنولوژی)

FRQs (سلامت)

FRQSC (جامعه و فرهنگ)

ایالت کبک؛

مقطع دکتری و پست دکتری؛

تحقیقات کوتاه مدت؛

توسعه های حرفه ای؛

 

بورسیه تحصیلی غیردولتی کانادا

نام بورسیه

شرایط بورسیه

صندوق زیست محیطی Anw Vallee

دانشجویان تحقیقات حیوانی؛

مقطع دکتری؛

بریتیش کلمبیا؛

ترودو

مقطع دکتری؛

 

علاوه بر بورسیه های دولتی و غیر دولتی، می توان از بورسیه های تحصیلی نام برد که به عنوان بورسیه تحصیلی خاص شناخته می شوند. این بورسیه ها دارای شرایط خاصی می باشند که عمدتاً به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد.

 

بورسیه تحصیلی خاص

نام بورسیه

شرایط بورسیه

دانشگاه کارلتون

دانشجویان بین المللی؛

مقطع کارشناسی ارشد؛

کونکوردیا

دانشجویان بین المللی؛

کارشناسی

دانشگاه دلشویی

دانشجویان بین المللی و داخلی؛

تمامی مقاطع؛

کالج هامبر

دانشجویان بین المللی؛

کارشناسی؛

دانشگاه مک گیل

دانشجویان بین المللی؛

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری؛

دانشگاه آلبرتا

دانشجویان بین المللی؛

مقطع کارشناسی؛

دانشگاه کالیاری

دانشجویان بین المللی؛

مبلغ 500 تا 60000 دلار

دانشگاه دلهاوزی

دانشجویان بین المللی؛

مقطع فوق لیسانس و دکتری؛

تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در آن به نسبت دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل بریتانیا، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند معمولا ارزان تر است. هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا باتوجه به سبک زندگی دانشجو، رشته، شهر و دانشگاه متفاوت می باشد. عموم هزینه های یک دانشجوی خارجی در کانادا به صورت ذیل می باشد:

 • میانگین هزینه های تحصیل و زندگی برای متقاضیان زیر 18 سال از 32.000 تا 45.000 دلار کانادا با توجه به رتبه و اعتبار کالج می باشد.
 • هزینه تحصیل در کانادا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس 10000 تا 20.000، (میانگین 14.000) دلار کاناد در سال است. عموما دوره های هنر و علوم انسانی ارزان تر هستند، در حالیکه رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی هزینه های بالاتری دارند.
 • هزینه تحصیلات تکمیلی مانند MBA بطور کلی گرانتر بوده و سالیانه حدود 42.000 دلار کانادا می باشد.
 • میانگین هزینه های زندگی در کانادا (برای مواد غذایی، مسکن) در هر ماه حدود 900 تا 1300 دلار کانادا، که برای یک سال 15.000 دلار کانادا می باشد. عموماً هزینه ها در شهرهای بزرگ بیشتر است.

تحصیل در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

برای متقاضیان تحصیل در کانادا، کار دانشجویی جهت پوشش برخی از هزینه های زندگی دارای اهمیت بسزایی می باشد. خوشبختانه با توجه به اینکه کشور کانادا از اقتصاد و رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است، فرصت های کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد. باتوجه به مقطع تحصیلی، اجازه کار دانشجویی در طول هفته از 10ساعت برای کارشناسی تا 30 ساعت برای مقطع دکتری متغیر است. بسیاری از شرکت های بزرگ، همکاری نزدیکی با دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا دارند و تحصیل در کانادا، این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا تجربه کاری مناسب مرتبط با رشته تحصیلی خود را به دست آورند. این فرصت ها در اکثر رشته ها در دسترس می باشد. بسیاری از شرکت ها و کارفرمایان از این فرصت به عنوان ابزار استخدام استفاده کرده و دانشجویان با مهارت و انگیزه بالا را استخدام می نمایند.

علاوه بر این، دوره های کار ضمن تحصیل در کشور کانادا وجود دارد که به نام کوآپ (CO-OP) شناخته می شود. مؤسسه حقوقی ملک پور فرصتی را برای تحصیل در کانادا فراهم آورده است که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی، وارد دوره های کار ضمن تحصیل شوند. بدین صورت که 6 ماه اول، درس ها به صورت تئوری ارائه شده و از 6 ماه دوم وارد دوره کارورزی یا اینترشیب می شود. این دوره ها فرصتی استثنائی برای دریافت شغل مورد نظر و اقامت در کانادا فراهم می آورد.

تحصیل در کانادا

کار ضمن تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال و اجازه کار تمام وقت همسر، یکی از دلایل اصلی محبوبیت تحصیل در کشور کانادا می باشد. عواملی از جمله سن، مدرک تحصیلی و مدرک زبان همسر، در امکان اخذ ویزای همراه موثر است. مدت زمان این ویزا همزمان با مدت تحصیل دانشجو می باشد. پدر و مادر مشمول ویزای همراه دانشجو نمی شوند و تنها از طریق ویزای توریستی می توانند پس از مدتی در کشور کانادا اقامت بگیرند.

با توجه به شرایط موجود و اعلام پناهندگی مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف، اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در کانادا دارای ریسک هایی می باشد. گاهاً ممکن است بین نفر اصلی و همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) فاصله افتاده و امکان اقدام همزمان وجود نداشته باشد. متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند با اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر، امکان دریافت ویزای همراه کشور کانادا را افزایش دهد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، با بررسی شرایط متقاضیان تحصیل در کانادا می تواند شرایط اقدام همزمان فرد اصلی و فرد همراه را فراهم آورد. نکته قابل توجه درمورد ویزای همراه، اجازه کار تمام وقت همسر شخص متقاضی تحصیل در کانادا می باشد.

تحصیل در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا دارای شهرت جهانی در تحصیلات عالی و نظام آموزشی برتر می باشد. برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا، کیفیت آموزش و رتبه دانشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و توسط تیم مشاورین متخصص این مجموعه نگارش شده است. لذا کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی بوده و خلاف شرع و قانون می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور آخرین آمار و رتبه بندی که توسط دانشگاه تایمز در خصوص دانشگاه های برتر کانادا در سه سطح رتبه بندی جهانی صورت گرفته است را در جدول ذیل آورده است. شش دانشگاه کانادا در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

 

نام دانشگاه

محل استقرار

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانشگاه تورنتو

تورنتو

1

23

دانشگاه بریتیش کلمبیا

ونکوور

2

35

دانشگاه مک گیل

مونترال

3

69

دانشگاه واترلو

واترلو

4

76

دانشگاه سیمون فراسر

برنابی

5

77

دانشگاه آلبرتا

ادمونتون

6

102

دانشگاه کلگری

کلگری

7

133

دانشگاه یورک

تورنتو

8

145

دانشگاه کویین

کینگستون

9

149

دانشگاه وسترن

لندن

10

155

تحصیل در کانادا

دانشگاه های کانادا

تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا مستلزم اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کاناداست. مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه کانادا لازم هست عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر؛
 • عکس پاسپورتی؛
 • مدارک هویتی؛
 • فرم درخواست تحصیل در دانشگاه؛
 • فیش واریز شهریه دانشگاه؛
 • آخرین مدرک تحصیلی؛
 • ریزنمرات سه سال آخر تحصیل؛
 • مدرک زبان IELTS.

برای تحصیل در کانادا پس از اخذ پذیرش، مدارکی جهت صدور ویزای تحصیلی مورد نیاز است که این مدارک، بسته به دانشگاه و شرایط متقاضی متفاوت است. به طور معمول آنچه که برای اخذ ویزا برای تحصیل در کانادا نیاز است عبارتند از:

 • پذیرش معتبر (از مدرسه، کالج و دانشگاه در مقطع مورد نظر)
 • پاسپورت معتبر حداقل دارای 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • عکس پاسپورت 2 قطعه (حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد)
 • ارائه سوابق کاری و رزومه مناسب
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • نمونه کار (پورتفوریو) برای برخی از رشته های هنر، طراحی و معماری
 • مدرک زبان انگلیسی (عموماً آیلتس نمره 6 به بالا) ُاحوالات شخصی
 • هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی 150 دلار کانادا (هزینه های سفارت متغییر می باشد.)
 • خرید بیمه درمانی (این هزینه حدود 600 دلار کانادا در سال خواهد بود. پوشش بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی بین استان ها متفاوت است.)
 • قبولی در آزمون های GREوGMAT  درصورت لزوم برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها
 • آخرین مدرک تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی (کارنامه دو سال آخر تحصیلی، دیپلم دوازده ساله، مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات)
 • معاینه پزشکی (برای برخی رشته ها)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه مسافرتی

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل، کشور کانادا را به یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. بر اساس آمار منتشر شده، نرخ بیکاری در کشور کانادا 5.7% می باشد. بر این اساس می توان گفت که فرصت های شغلی مناسب برای افراد تحصیلکرده در این کشور بسیار می باشد. پس از پایان مدت تحصیل، شما 90 روز فرصت دارید تا کشور کانادا را ترک نمایید. چنانچه قصد تمدید اقامت خود در این کشور را دارید می توانید اقدام به ادامه تحصیل یا اشتغال به کار در کانادا فرمایید. متقاضی مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات عالی خود در کانادا، یک کاندیدای عالی برای فرصت های شغلی در کشور کانادا می باشد. علاوه بر این، سیستم ویزای تحصیل در کانادا با توجه به قانون PGWP) post-graduation work permit)  موقعیتی را فراهم می آورد تا متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا تا 3 سال پس از اتمام تحصیل، اقامت کشور کانادا را جهت کار پس از تحصیل داشته باشد. 

طبق قانون PGWP، تحصیل در کانادا و مجوز کار پس از تحصیل، بستگی به طول دوره تحصیلی شما دارد:

 • تحصیل در کانادا کمتر از 8 ماه واجد شرایط PGWP نمی باشد.
 • تحصیل در کانادا بیش از 8 ماه اما کمتر از 2 سال؛ ممکن است مدت اقامت پس از تحصیل به اندازه طول مدت دوره تحصیلی شما معتبر باشد. (برای مثال اگر شما یک برنامه 9 ماهه را تمام کنید، مجوز کار ممکن است تا 9 ماه صادر شود.)
 • تحصیل در کانادا برای 2 سال یا بیشتر؛ PGWP ممکن است برای مدت 3 سال صادر شود.

تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل صوتی مؤسسه ملک پور راجع به اقامت پس از تحصیل (PGWP)

 

در روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) نیز که مربوط به جذب نیروی ماهر خارجی از طریق برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) می باشد، امتیازی جهت شخص با سابقه تحصیل در کانادا در نظر گرفته شده است. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به شرایط اسکیل ورکر کانادا می توانید به مقاله های زیر مراجعه فرمایید.

علاوه بر آن مؤسسه، اقدام به تهیه محصولی ویژه جهت اقدام از طریق برنامه اکسپرس اینتری نموده است که شما را به طور کامل قدم به قدم تا دریافت نتیجه حداکثری راهنمایی می نماید.

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا 

تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در کانادا یک فرصت استثنائی جهت اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت گرفتن پاسپورت یا تابعیت کانادا می باشد. باتوجه به قانون مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) این فرصت برای متقاضی مهاجرت به کانادا فراهم می شود که مبادرت به دریافت شغل مورد نظر خود نماید. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی بلند مدت قابل تمدید بوده و در صورت عقد قرارداد کاری، به ویزای کاری قابل تغییر می باشد، متقاضی مهاجرت به کانادا با دریافت حداقل حقوق 2.248 دلار در ماه و پرداخت بیمه و مالیات به مدت 3 تا 5 سال، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می نماید. با توجه به اینکه اقامت کانادا شرط حضور دارد، فرد با اقامت 3 سال از 5 سال به طور مستمر، می تواند موفق به دریافت اقامت دائم شده و پس از شش سال تقاضای پاسپورت کانادا را داشته باشد. لازم به ذکر است دریافت پاسپورت یا تابعیت کانادا مستلزم داشتن شرایط عمومی اعم از سازگار پذیری با محیط و قونین کانادا، تاریخ، زبان و فرهنگ این کشور می باشد و صرف اقامت در یک کشور منجر به پاسپورت نمی شود.

تحصیل در کانادا

اقامت کانادا


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام ۱۷ ساله هستم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایطی باید داشته باشم و ایا بهتر از کانادا گزینه ای هست؟

پاسخ:


پاسخ به سئوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا

پرسش:آیا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟

پاسخ: دانشگاه های کشور کانادا، از جمله برترین دانشگاه های جهان می باشند که در کشورهای مختلف نیز دارای شعبه می باشند.

پرسش:آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا دارای هزینه می باشد که مقدار آن بسته به مقطع آموزشی، محل تحصیل، رشته و طول دوره تحصیل، متفاوت می باشد.

پرسش:آیا برای تحصیل در کانادا می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

پاسخ: دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی امکان پذیر است. گرچه اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می شود.

پرسش:آیا تحصیل در کانادا دارای شرط سنی است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا و صدور ویزا، به سن، گپ تحصیلی و مدرک زبان دانشجو بستگی دارد.

 

______________ تحصیل در کانادا و سخن پایانی ________________

تحصیل در کانادا و شرایط سنی، هزینه، بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی در این مقاله علمی به صورت خلاصه و ساده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. از آنجا که تحصیل در کانادا به سبب کیفیت بالای آموزش در این کشور مد نظر بسیاری از افراد می باشد، برآن شدیم پیرامون مسائل مهم تحصیل در کشور کانادا و ویزای تحصیلی کانادا مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما سروران گرامی باشد. تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف، بورسیه تحصیلی، کار ضمن تحصیل و اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل از جمله مواردی است که در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سؤالات شما درباب تحصیل در کشور کانادا را پاسخ گفته باشیم. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید فرم تماس را تکمیل کرده و یا با کارشناسان و وکلای ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خورد را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مآهسون عزیزی
با سلام و عرض ارادت خدمت استاد ملک پور ضمن تشکر از مقاله بسیار خوب شما در خصوص تحصیل در کانادا می خواستم بپرسم برای تحصیل در کانادا برای فردی که 27 ساله، دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی و بدون مدرک زبان آیلتس برای فوق لیسانس چه شرایطی دارد؟ و پروسه کاری آن چقدر طول می کشد آیا بدون مدرک زبان شانسی دارم؟ با تشکر.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. جهت تحصیل در کانادا سن و رشته تحصیلی شما بسیار مطلوب می باشد. در صورت ارائه مدرک زبان، شانس ویزای شما بالاتر رفته و طول پروسه حدوداً 7 ماه می باشد. جهت بررسی دقیق تر شرایط خود می توانید با مؤسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. * مانا باشید *
سهیل فلاح زاده
ضمن تشکر از شما و مقاله بسیار مفیدتان میخواستم بپرسم من یک دانش آموز 18 ساله هستم و هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و حدود یک ماهه دیگه با امید خدا فارغ‌التحصیل میشم میخواستم بدونم که آیا هنوز فرصتی برای تحصیل در مقطع دبیرستان دارم یا خیر یا باید به فکر دانشگاه باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از توجه شما. در پاسخ به شما دوست عزیز باید گفت تا قبل از 19 سال شما امکان ورود به کالج دارید و پس از آن الزاماً باید وارد دوره های دانشگاهی شوید. در صورتی که مشمول خدمت باشید شرایط متفاوتی ایجاد می شود. با توجه به طول پروسه پذیرش و ویزا چنان چه سریعاً اقدام فرمایید، شانس ورود به کالج برای شما وجود دارد. * مانا باشید *
مصطفی
با سلام. من یک دختر ۵ ساله دارم و زبان انگلیسی هم بلد نیستم.ایا در کشور کانادا مدارسی هست ک دبیر فارسی زبان داشته باشه؟چون برای یک بچه ۵ ساله سخته ک بخواد با زبان دیگری شروع ب تحصیل کنه. و ایا اقامت برای پدر و مادر هم انجام میشه یا نه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، مدارس کانادا به نحوی است که فرزند شما از جهت آموزش مشکلی نخواهد داشت. البته با توجه به عدم ارائه ویزای گاردین برای والدین ایرانی، کالج خود قیم کودکان زیر 13 سال شده و پذیرش تحصیلی ارائه می دهد. لذا توصیه ما به شما اقدام پس از این سن یا اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق پتانسیل های خود شما می باشد. جهت دریافت راهنمایی بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
شهاب علي اكيرزاده
باسلام و تشكر از مقاله جنابعالي من ٣٢ سال - ليسانس برق قدرت- فوق ليسانس مديريت- داراي ١٠ سال سابقه كار به همراه سابقه بيمه.زبان در حد آيلتس ٦ آمادگي آزمون دارم-براي اخذ ويزاي تحصيلي داشتن مدرك پيش دانشگاهي الزامي ميباشد يا خير؟ هدف مجدد تحصيل در مقطع ارشد و يا اخذ ويزا كاري ميباشد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، مدارک تحصیلی شما جهت اخذ پذیرش تحصیلی نیاز است، اما در صورتی که دیپلم فنی داشته و مدرک دیپلم 12 ساله نداشته باشید، با توجه به تحصیلات شما جای نگرانی نیست. امکان اقدام برای شما به شیوه های مختلف و در مقاطع تحصیلی مختلف امکان پذیر است. جهت کار در کانادا از طریق اسکیلد ورکر امتیازات خود را در مقاله کار در کانادا محاسبه فرمایید. * مانا باشید*
علیرضا
سلام وقتتون بخیر. من ۳۱ سالمه فوق دیپلم و متاهل. مدرک آیلتس ندارم. میخاستم برای آموزش دوره های فنی برم کانادا. امکانش هست بدون مدرک زبان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، دوره های کوآپ کانادا نیاز به مدرک زبان ندارند اما به هر حال شما نیازمند تسلط بر زبان انگلیسی جهت انجام مصاحبه هستید. با توجه به اینکه جهت تحصیل در کانادا گپ تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است، امکان اخذ ویزا برای شما با ریسک هایی مواجه است. شما می توانید با دریافت مشاوره شرایط اقدام از طریق همسر خود را بسنجید یا جهت برترین کشورهای اروپایی اقدام فرمایید. * مانا باشید *
محسن جعفرپور
باسلام خدمت شما بزرگوار.میخواستم بدونم برای کالج ،دانشجوی خارجی هم بورسیه میشه.بهم گفتن مدرسه مدیریتی تورنتو دررشته حسابداری بورسیه میده.آیا صحت دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی در جریان باشید که عموم موسسات علمی بورسیه تحصیلی دارند اما اخذ بورسیه و فاند شرایط خاص خود را دارد و کاملا رقابتی است یکی از ساده ترین راه های اخذ تخفیف یا بورس این است که شما سال اول را که هزینه می کنید دانشجوی ممتازی شوید سپس با نمراتی که دارید برای سالهای بعد اخذ بورسیه نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
Hossein Tolouei Nodolaghei
متولد ۱۹۷۷/۰۵/۰۷ هستم . سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ در دانشگاه گرگان در رشته مهندسی خاکشناسی تحصیل و با معدل ۱۲/۳۰ فارغ التحصیل شدم . از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۰ در شرکت آب و فاضلاب تهران مشغول به کار بودم . از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۶ در کشور مالزی اقامت داشتم . در حال حاضر برای امتحان IELTS آماده می شوم . همسرم متولد سال ۱۳۶۵بوده و در رشته مامایی فارغ التحصیل شده است . او ۵ سال سابقه کار در شبکه بهداشت شهرستان میانه-اذربایجان شرقی را دارا است. ما فرزندی نداریم . هدفم اخذ ویزای تحصیلی کانادا است . تمایلی به ادامه تحصیل در رشته خودم را ندارم و علاقه مندم در رشته Design تحصیل کنم . برای ویزای تحصیلی چه کارهایی را باید انجام دهم ؟ انتخاب نخست من کانادا و انگلستان است . ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، با توجه به حساسیت بالای کشور کانادا روی سن، گپ تحصیلی و مرتبط بودن رشته تحصیلی قبلی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، توصیه ما به شما اقدام از طریق کشورهای اروپایی و دوره های زبان می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
حسین حضرتی
آیا در همه ویزاهای تحصیلی در کانادا بعد از کار می توان ماند و به دنبال کار گشت؟ اگر خیر به چه صورت می توان تشخیص داد. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، طبق قانون اداره مهاجرت کانادا، دوره های تحصیلی با طول مدت بیش از 8 ماه، فرصتی تحت عنوان PGWP، اقامت پس از تحصیل با اجازه کار دارند که این امکان را برای شخص فراهم می نماید دو برابر دوره تحصیلی خود در کانادا اقامت داشته و در جستجوی کار باشند(تا حداکثر 3 سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی). منطقاً دوره های کوآپ یکساله با وجود صرفاً 6 ماه تحصیل شامل PGWP نیستند. * مانا باشید *
نسیم موسوی
سلام و عرض ادب ممنونم بابت مقاله بسیار خوب و مفید شما من 35 ساله هستم و لیسانس حسابداری دارم اما سابقه کارندارم و یه دختر 10 ساله دارم دوست دارم به کانادا مهاجرت کنم نمیدونم اگر از طریق خودم اقدام کنم برای تحصیل شانس بالاتری دارم یا از طریق دخترم ؟ ضمنا همسرم نمیخواد با ما مهاجرت کنه و ایران می مونند چطور می تونم با مشاوران شما صحبت کنم و مشاوره تخصصی دریافت کنم؟ ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنونم از حسن نظر شما دوست عزیز. افسران سفارت کانادا به شدت روی سن و گپ تحصیلی حساسیت داشته و امکان ادامه تحصیل برای شما با ریسک بالایی همراه هست. در صورتی که با اقدام برای تحصیل فرزندتان، به سادگی شما می توانید ایشان را همراهی نمایید. از بخش "تماس با ما" با مشاورین مجموعه مرتبط شده و راهنمایی کاملی در این زمینه دریافت نمایید. * مانا باشید *
Ali mahmoudi
با سلام و خسته نباشید از زحمات با ارزشتون.من و خانمم هر دو ۳۳ ساله دارای مدرک فوق لیسانس خودم نفت و خانمم شیمی تجزیه.و دخترمون که ۳ سالشه.خواستم بدونم بهترین حالت برای اینکه بتونم کانادا مشغول کار بشیم چه نوع ویزایی هست که دردسر کمتر داشته باشه ؟ ضمن اینکه باید عرض کنم خودم ۹ سال سابقه کاری در پروژه های ساخت تاسیسات نفتی رو دارم که تخصصا” بهش میگن پایپینگ.ممنون اگر راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما باتوجه به شرایطی که می فرمایید یکی گزینه های خوب برای شما اسکیلدورکر کانادا می باشد که برای کار در کانادا اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
فرهاد زندی
سلام و عرض ادب و احترام. بسیار متشکرم از مقاله کاملتان آیا در خصوص تحصیل در کانادا همراه از ابتدا می تواند بیاید؟ آیا به وی اجازه کار fulltime داده می شود؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و واقعا بسته به شرایط پرونده است و کیس با کیس متفاوت است و باید بررسی شود که از کدام برنامه مهاجرتی می خواهید استفاده کنید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان شرایط عمومی شما را بررسی نمایند. موفق باشید
محسن فروزان
سلام ممنون از مقالتون، اطلاعات زیادی درباره تحصیل در کانادا دریافت کردم، سوالم این هست که ایا با ۳۰ سال سن امکان تحصیل در کانادا وجود دارد یا باید برای اروپا اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی اگر مدرک و گپ تحصیلی پایینی داشته باشید این شانس وجود دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نگار مرشدی
سلام ممنون از توضیحات خوبتون من 19 ساله هستم و قصد دارم پزشکی رو تو کانادا بخونم از کی میتونم اقدام کنم؟ و چه مدرک زبانی نیاز دارم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه بالای 18 سال هستید نمره زبان در حد آیلتس 6 تا 6.5 ارائه بدهید کفایت می کند. از همین الان می توانید اقدام نمایید اگر دیپلم 12 ساله ایران را دارید برای دانشگاه های علوم پایه کانادا می توانید درخواست بدهید اما اگر دیپلم ایران را هنوز نگرفته اید می توان برای شما پذیرش از مدارس یا اکادمی ها گرفت که پس از یک سال تحصیل در کانادا وارد دانشگاه شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگن بررسی شود. موفق باشید.
شایان قدیمی
سلام متشکرم از تیم موسسه ملک پور به دلیل مقالات کاملتون یک سوال از خدمتتون داشتم. من برای فرزند 14 ساله ام می خواهم برای تحصیل مدارس کانادا اقدام کنم. آیا به بنده و همسرم هم اجازه می دهند در کانادا باشیم و اجازه کار داشته باشیم؟ اگر به ما اجازه نمی دهند شرایط اقامتی فرزندم به چه صورت خواهد بود؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلادم و عرض ادب تحصیل در مدرسه برای فرزند شما منجر به اقامت شما نمی شود به پدر یا مادر ویزا مالتی پل تعلق می گیرد که سالی 6 ماه می توانید کنار فرزند خود حضور داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان