مهاجرت به کانادا

19 آبان 1398 4 نظر

مهاجرت به کانادا، شرایط اخذ تابعیت کانادا و اقامت کانادا از طرق مختلف در این مقاله مورد بررسی علمی و تحلیلی قرار گرفته است. آیا تا به حال به مهاجرت به کانادا و شرایط آن اندیشیده اید؟ از چه روش هایی می توان اقدام به مهاجرت به کانادا نمود؟ شرایط هر یک از روش های مختلف مهاجرت به کانادا چیست؟ کانادا کشور مهاجرپذیری است که در سال های اخیر، بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به ویژه ایرانیان عزیز قرار گرفته است. شرایط مطلوب اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و رفاهی در این کشور، تعداد زیادی از افراد را به سوی خود جذب کرده است. روش های متعددی جهت مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور وجود دارد که متناسب با شرایط مختلف افراد، متفاوت می باشد. در این مقاله سعی بر آن نموده ایم که کلیه روش های مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت این کشور را بررسی نماییم. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. علاوه بر این، در صورت تکمیل فرم تماس، اطلاعات شما جهت تماس مشاورین با شما و ارائه مشاوره تلفنی در سیستم ثبت خواهد گردید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری است که در بخش شمالی قاره آمریکا واقع شده است. ده استان و سه ناحیه این کشور از آتلانتیک تا اقیانوس آرام کشیده شده اند. مساحت این کشور 9.98 میلیون کیلومتر مربع می باشد و همین امر، این کشور را تبدیل به دومین کشور وسیع دنیا تبدیل کرده است. مرزهای جنوبی این کشور با کشور ایالات متحده امریکا طویل ترین مرز دنیا را تشکیل داده اند. پایتخت این کشور شهر اوتاوا می باشد و سه شهر وسیع دیگر آن نیز تورنتو، مونترآل، و ونکوور هستند.

مهاجرت به کانادا

کانادا با توجه به سطح بالای رفاه اجتماعی، اقتصاد قوی و انگلیسی زبان بودنش مقصد بسیاری از مهاجران می باشد. دلیل دیگر این امر مهاجرپذیر بودن کشور کانادا است.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم ورود سریع (express entry)

تشخیص این که آیا صلاحیت لازم سیستم ورود سریع برای اخذ اقامت کانادا دارید یا خیر اولین و مهم ترین مسئله ای هست که می بایست بررسی نمایید.

شما بابت موارد ذیل امتیاز دریافت خواهید کرد :

·    ملیت

·    سن

·    مهارت های زبانی

·    تحصیلات

·    تجربه کاری

·    توضیحاتی در خصوص پیشنهاد شغلی

 

سن ( بیشترین امتیاز داده شده به این بخش : 110 )

کاندیداهای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم ورود سریع که بدون همسر یا پارتنر قانونی اقدام می نمایند در این بخش نهایتا 110 امتیاز اخذ می نماید. کاندیداهایی نیز که با همسر یا پارتنر مشترکشان اقدام می نمایند نهایتا تا 100 امتیاز اخذ خواهند کرد. متقاضیانی که تمایل دارند از طریق سیستم ورود سریع اقدام نمایند که 45 سال یا بیشتر سن دارند، بابت سنشان هیچ امتیازی دریافت نخواهند کرد.

 

سطح تحصیلات فرد ( بیشتر امتیاز مربوط به این بخش 150 می باشد. )

کانادا به عنوان یک کشور فوق العاده مهاجرپذیر تمایل بالایی به جذب نیروهای متخصص و کارآزموده دارد. به همین دلیل کانادا از طریق سیستم ورود سریع به کسانی که سطح تحصیلات آکادمیک دارند امتیازاتی را اختصاص می دهد. افرادی که متقاضی این روش هستند و همسر یا پارتنر  قانونی ندارند نهایتا 150 امتیاز بابت تحصیلاتشان اخذ خواهند کرد. و کاندیداهایی که همسر یا پارتنر دارند نهایتا 140 امتیاز خواهند گرفت.در واقع کاندیداهایی که هنوز از دبیرستان فارغ التحصیل نشده اند تحت این بخش هیچ امتیازی دریافت نخواهند کرد.

 

توانایی زبانی ( بیشترین امتیازی که فرد در این خصوص اخذ خواهد کرد 160 می باشد. )

زمانی که صحبت از موارد مورد نظر دولت کانادا می شود، توانایی فرد برای برقراری ارتباط از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد. دانش زبانی فرد در زبان انگلیسی و فرانسوی تحت 4 عنوان بررسی خواهد شد :صحبت کردن ، شنیدن، خواندن و نوشتن. متقاضیان سیستم اکسپرس انتری بابت هر کدام از این ها نهایتا 34 امتیاز خواهند گرفت در نتیجه بالاترین امتیازی که فرد مجرد می تواند دریافت دارد در این بخش 136 امتیاز خواهد بود. متقاضیانی که  همسر دارند بابت هر کدام از بخش ها نهایتا 32 امتیاز اخذ خواهند کرد نتیجتا بیشترین امتیازی که این افراد می توانند دریافت دارند در این بخش 128 خواهد خواهد بود.

فرد با دانستن زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم اگر مجرد باشد نهایتا 24 امتیاز می گیرد که مجموعا با امتیازات قبلی اش 160 امتیاز خواهد شد.اگر هم متاهل باشد با بیشترین امتیازی که به عنوان زبان دوم اخذ می کند در کنار امتیازات زبان انگلیسی اش نهایتا 150 امتیاز دریافت می کند.

 

توانایی و تجربه کاری فرد

متقاضیانی که همسر یا پارنتر دارند نهایت امتیازی که دریافت خواهند داشت بابت این مورد 70 و افرادی که مجرد هستند در این خصوص 80 امتیاز اخذ می دارند. اگر همسر فرد نیز تحصیلات آکادمیک داشته باشند نهایتا 10 امتیاز به همسرش اضافه خواهد کرد. دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی همسر فرد متقاضی هم نهایتا تا 20 امتیاز به وی اضافه خواهد کرد و تجربه کاری اش نیز حداکثر 10 امتیاز.

 

توانایی انطباق پذیری ( بیشترین امتیازی که فرد در این خصوص اخذ خواهد کرد 100 امتیاز خواهد بود. )

متقاضیانی که مشخص باشد راحت تر و سریع تر با فرهنگ و جامعه کانادا هماهنگ خواهند شد نهایتا 100 امتیاز اخذ خواهند کرد. امتیاز این بخش به افرادی داده خواهد شد که سابقه کار یا تحصیل در کانادا را دارند یا اقوام درجه یکشان در این کشور تبعه هستند در نتیجه عملا بهترین و سریع ترین راه برای اقدام از طریق اکسپرس انتری ابتدائا تحصیل در کانادا خواهد بود.

یک سری موارد دیگر نیز از جمله داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیز برای شما امتیازاتی خواهد داشت که جزییات آن در مقاله دیگری که به طور اختصاصی در مورد سیستم ورود سریع نوشته شده است توضیح داده شده است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم امتیازبندی ایالتی

سیستم امتیاز بندی ایالتی نسبت به سیستم ورود سریع سهل گیرانه تر است اما نکته ای وجود دارد این است که بین 3 تا 4 سال طول می کشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ویزای استارت آپ

این نوع ویزا به افرادی داده می شود که :

·    نو آوری دارند

·    می توانند برای کانادایی ها کارآفرینی کنند

·    می توانند در عرصه تجارت جهانی نیز رقابت کنند

 

آیا ایده تجاری نوآورانه ای دارید ؟

اگر حمایتی بابت ایدتان را بتوانید از سازمان های مربوطه دریافت دارید قادر خواهید بود از طریق اخذ این ویزا به کانادا مهاجرت نمایید.

 

دلایل متعددی وجود دارد که کانادا بهترین مکان برای راه اندازی تجارت است :

·    بهره از یک اقتصادی قوی

·    مالیات های کم

·    هزینه های پایین تجارت

·    سطح بالای زندگی

 

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

افرادی که می خواهند از این طریق اقدام به مهاجرت نمایند می بایست :

·    تجربه کاری در زمینه فعالیت های فرهنگی یا فعالیت های ورزشی

·    قصد ایجاد یک تحول بزرگ و چشم گیر در فرهنگ یا زندگی ورزشی کانادایی ها

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در صورتی که شما با یک فردی که پاسپورت کانادایی دارد ازدواج کنید به شما در ابتدا اقامت کانادا و در نهایت پاسپورت این کشور داده می شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

با توجه به این که سیستم اعطای تابعیت در کشور کانادا تابع سیستم خاک می باشد وقتی کسی در این کشور متولد شود تابعیت کانادایی می گیرد و به والدینش ویزای 6 ماهه داده می شود تا در این فرصت نوع اقامت خود را تحصیلی یا کاری کنند و بتوانند در این کشور بمانند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

از مزایای تحصیل در کانادا این است که این کشور با توجه به مهاجرپذیر بودنش تعداد سال های تحصیل شما را به عنوان سال های اقامتتان در نظر می گیرد. به عنوان مثال اگر شما دو سال دوران فوق لیسانس خود را در کشور کانادا بوده اید دو سال بعد از فارغ التحصیلی تان هم اقامت کانادا را دارید و در واقع دولت این اجازه را به شما داده تا در کانادا بمانید و دنبال کار بگردید تا در نهایت نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید.

در دوره های دانشگاهی هزینه تحصیل شما سالی بین 10 تا 16 هزار دلار کانادا می باشد و مدارس کانادا هم برای دانش آموزان بین المللی بین 25 هزار تا 45هزار دلار کانادا سالیانه هزینه در برخواهد اشت.

هزینه زندگی فرد هم ماهیانه بین 800 تا 1000 دلار کانادا می باشد.

دانش آموزان و دانش جویانی که به کانادا می روند هم می توانند از خوابگاه های مدارس و دانشگاه ها استفاده نمایند هم می توانند از طریق پروسه های home-stay با یک خانواده کانادایی زندگی کنند. این خانواده ها مورد تایید دولت کانادا می باشند و با خانواده اصلی دانش جو یا دانش آموز در ارتباط مستقیم خواهند بود.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

از طریق UN می توانید درخواست پناهندگی برای کشور کانادا را بدهید. منتهی پناهندگی در کانادا مثل سایر کشورها پروسه بسیار خطرناکی دارد و غیرقانونی است و در واقع روشی نیست که مورد تایید باشد. به عنوان مثال شما ممکن است مدتها در شرایط نامناسب کمپ های پناهندگی زندگی کنید، کمپ هایی که به لحاظ بهداشت و ... وضعیت زندگی را برای شما دشوار خواهند نمود.

 

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و پس از مطالعه مقاله بالا سوالاتی برایتان باقی مانده ،  پیشنهاد ما این است که قبل از شروع هر اقدامی با وکلای مهاجرتی در این خصوص مشاوره نمایید.

ثبت پرسش
Hasib shukori
من میخواهم به کشور کانادا بروم و زندگی کنم و اقامت بگیرم. راهنماییم کنید لطفا

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، جهت برآورد امکان اقدام به مهاجرت به کانادا و تشخیص روش مناسب، نیاز به اطلاعات دقیق در مورد شرایط شخص از قبیل سن، مدرک تحصیلی، وضعیت تأهل و فرزندان، سابقه کاری و مهارت های شخص، سطح دانش زبان خارجی و همچنین پتانسیل مالی فرد می باشد تا راه های متناسب با شخص ارائه گردد. * مانا باشید *
Farhad
ميخواهم به كانادا صفر كنم امكان دارد ياخير اگر دارد معلومات ضرورت است با احترام

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما، مهاجرت یک سری اصول و شرایطی داشته و کاملا وابسته به پتانسیل های شخص شماست. یا تماس تلفنی رایگان با مشاورین مؤسسه شرایط خود را امکان سنجی بفرمایید. صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود. * مانا باشید *
امیدکمالی اقدم
باسلام وخسته نباشید.من یه ورزشکارم و کشتی گیر هستم ومقامهای کشوری و بین المللی دارم.میخواستم ازکشور کانادا تو مسابقات جهانی و.. شرکت کنم. من باید چیکار کنم

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز، در صورتی که منظور شما اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص و مهارت شماست، لزوما باید دعوتنامه داشته باشید. اما در صورتی که قصد شرکت در مسابقات را دارید باید از طریق ویزای توریستی و ورزشی اقدام فرمایید. * مانا باشید *
عباس قلی پور
سلام و عرض ادب و احترام بنده ۲۸ ساله هستم و فوق لیسانس روابط بین الملل دارم. سطح زبان متوسط رو به بالا دارم. کدام روش مهاجرت به کانادا برای بنده می تواند مناسب. باشد. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خدمت شما، اگر شما سطح زبان خود را به سطوح بالا در حدود آیلتس 7-8 ارتقا داده و سابقه کاری مرتبط داشته باشید می توانید از طریق اسکیل ورکر اقدام فرمایید. در غیر این صورت بهترین گزینه برای شما این است که جهت ادامه تحصیل وارد کانادا شده و در ادامه با یافتن شغل، اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهید. * مانا باشید *

مطالب مرتبط و مفید