مهاجرت به کانادا

2 دی 1398 7 نظر

مهاجرت به کانادا، اقامت کانادا و شرایط کلی اخذ پاسپورت و تابعیت کشور کانادا در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. پروسه مهاجرت به کانادا چگونه است؟ شرایط کلی اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا کدامند؟ میزان درآمد و هزینه های زندگی در کانادا چه مقدار است؟ شرایط اقتصادی و شرایط کار و کیفیت زندگی در این کشور چگونه است؟ آیا به طور کلی مهاجرت به کشور کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد؟ در این مقاله تلاش گردیده است که به تمامی سئوال های طرح شده و دیگر سئوالات احتمالی در باب مهاجرت به این کشور، پاسخ علمی و کاربردی داده شود و به صورت خلاصه تمامی شش روش اصلی مهاجرت به کانادا به صورت مجزا مورد بررسی و خواهد شد. توصیه می گردد که طی مطالعه و بررسی مقاله، فایل های صوتی و تصویری داخل مقاله را نیز مشاهده بفرمایید و به لینک های ارائه شده در متن مقاله جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه مهاجرت به کانادا رجوع نمایید. همچنین شما بزرگواران همواره قادر هستید با پر کردن فرم تماس و یا تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب مؤسسه بهره مند گردیده و شرایط مهاجرتی خود را بررسی نمایید. در ادامه مقاله مهاجرت به کانادا، زیرعنوان هایی به شرح زیر مورد بررسی و تحلیل قرار خواهند گرفت:

 • مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی در کانادا
 • مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت کانادا
 • مهاجرت به کانادا و سخن پایانی

پرستاری کانادامهاجرت به کانادا و شرایط عمومی آن

مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی در زیر عنوان پیش رو بررسی می گردد. کانادا کشور مهاجر پذیری می باشد که همه ساله متقاضیان بسیاری را به خود جذب می کنند. کانادا متدهای مهاجرتی بسیار فراوانی دارد که هر یک از این مسیرها به دقت و مطالعه طراحی گردیده اند تا بتوانند به صورت هدفمند نیروهای مورد نظر در هر ایالت و به صورت کلی دولت فدرال را تأمین نمایند. سه کشور کانادا و استرالیا و نیوزلند به دلیل مساحت زیاد و پتانسیل و منابع بسیار، نیاز به نیروهای کار مختلف در انواع مشاغل داشته و به همین علت به جذب سرمایه گذار و نیروی کار متخصص می پردازند. در بررسی کیفیت زندگی در میان کشورهای جهان در آخرین آمار اعلام شده در سال 2019، کشور کانادا بالاترین کیفیت زندگی در جهان یعنی رتبه اول را داشته است. کانادا در شمالی ترین بخش آمریکای شمالی واقع شده است که از شمال به قطب شمال منتهی می گردد و با داشتن مساحت در حدود یک میلیون کیلومتر مربع در رتبه دوم وسیع ترین کشور های جهان و بعد از روسیه قرار گرفته است. بخش وسیعی از مساحت خشکی این کشور مانند بسیاری از مناطق روسیه یخ زده و نسبتاً قابل سکونت نمی باشد. جمعیت این کشور در حدود 37 میلیون نفر می باشد. کشور کانادا دارای 10 ایالت و 3 قلمرو می باشد که توسط یک دولت فدرال اداره می گردد و هر ایالتی به صورت زیر نظر دولت مرکزی به صورت مستقل اداره می شوند و از این لحاظ شباهت بسیاری به کشور آمریکا دارد.

پرستاری کانادا

می توان گفت دو دلیل اصلی پیشرفت سریع کانادا در سال های اخیر وجود دولت فدرال و جذب نیرو های کار مورد نیاز به صورت دقیق و هدفمند بوده است. اوتاوا که پایتخت این کشور می باشد و در ایالت اونتاریو واقع شده است و می توان گفت به طور کلی ساختاری سیاسی، اداری و مذهبی دارد. ایالت اونتاریو از سمت شرق با ایالت کبک همسایه می باشد و شهر اوتاوا و مرکز استان کبک یعنی مونترال بسیار به هم نزدیک هستند. استان کبک ایالت فرانسوی زبان کانادا می باشد و شهر مونترال یکی از اصلی ترین و بزرگترین شهر های کانادا است. دو شهر ونکوور و تورنتو دیگر شهر های بزرگ کشور کانادا می باشند و جمعیت بسیاری را در خود جای داده اند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا و شرایط کار در کشور کانادا به صورت کلی شرایط مساعدی داشته و در این زیر عنوان بررسی خواهد شد. در آمار ارائه شده در سایت های آماری معتبر نرخ بیکاری کانادا در حدود 5.7 درصد در ابتدای سال 2019 بوده است. برای ورود به بازار کار و اخذ اقامت کاری در کشور کانادا دو روش اصلی پیش روی متقاضیان خواهد بود.

 • روش اول اخذ ویزای مستقیم کاری می باشد برای اخذ ویزای کار متقاضی باید پیشنهاد شغلی (Job offer) از یکی از شرکت ها یا مؤسسات کانادایی داشته باشد و با استفاده از آن پیشنهاد شغلی برای ویزای کار اقدام نماید.
 • روش دوم اخذ اقامت دائم کانادا با یکی از روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری (Express Entry) می باشد. در این روش های اقامتی از همان ابتدا به فرد اقامت دائم کانادا داده می شود و سپس فرد می تواند با اجازه با داشتن اجازه کار و تحصیل و زندگی وارد این کشور شود. برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری راه هایی هستند که دولت این کشور برای جذب نیروهای ماهر آماده نموده است و منجر به اقامت دائم می گردند. برای کسانی که پیشنهاد شغلی ندارند و تجربه کار یا تحصیل در کانادا ندارند تنها روش اسکیل ورکر (Skilled worker) در دسترس می باشد. روش اسکیل ورکر معروف ترین روش مهاجرتی به کانادا در میان متقاضیان مهاجرت به کانادا می باشد. این روش پروسه نسبتاً زمان بر و پیچیده ای بوده و دارای نکات خاصی در ارائه مدارک می باشد و یک روش مبتنی بر امتیاز (PBS) است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و طریقه انجام گام به گام روش اسکیل ورکر برای خود و خانوادتان می توانید محصول در خصوص برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری می توانید از محصول آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا که توسط تیم پژوهشی مؤسسه حقوقی ملک پور و استاد ملک پور و مشاور رسمی ICCRC کانادا یعنی جناب افضلی تهیه شده است، بهره مند گردید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی و تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

پرستاری کانادا

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور کانادا در 10 سال گذشته ارائه شده است. همانطور که قابل رویت می باشد نرخ بیکاری در این کشور روند کاهشی داشته است.

پرستاری کانادا

از نظر شرایط کاری، در حدود 73٪ از مردم کانادایی در سن 15 تا 64 سال دارای شغل با حقوق می باشند و این رقم بالاتر از میانگین اشتغال OECD% 68 می باشد. در کانادا در حدود 76٪ از مردان در مقایسه با 71٪ از زنان دارای کار با حقوق هستند و کمی درصد مردان در این زمینه در این کشور بالاتر از زنان می باشد. در کانادا، تنها در حدود 4٪ از کارمندان بیش از ساعات کاری و به مدت طولانی مشغول به کار هستند که به طور قابل توجهی کمتر از میانگین 11٪ OECD می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اقامت پس از تحصیل در زیر عنوان پیش رو تحلیل خواهد شد. به صورت کلی با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا و شرایط و روش های مختلف اخذ اقامت پس از تحصیل، این روش دارای محبوبیت بسیاری در بین متقاضیان مهاجرت به کانادا می باشد. پس از فارغ التحصیلی در کانادا در بسیاری از موارد، معادل مدت زمان تحصیل فرد در این کشور، به وی اجازه داده می شود که در این کشور بماند، اجازه کار داشته باشد و از مسیرهای مهاجرتی موجود در این کشور و نیرو های مورد نیاز ایالت ها برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور بهره مند گردد. در حالت کلی، سه ماه پس از فارغ التحصیلی دانشجو باید از کانادا خارج شود، در این بازه زمانی فرد دو راه پیش روی خود دارد. راه اول این است که در مقطع تحصیلی بالاتر پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل شود و اقامت دانشجویی خود را تمدید نماید. راه دوم این است که دانشجو درخواست اجازه کار پس از تحصیل نماید. برای اخذ اجازه کار پس از تحصیل، دانشگاه و رشته ای که فرد از آن فارغ التحصیل شده است باید مجوز اجازه کار پس از تحصیل (PGWP) داشته باشد تا مجوز اقامت برای وی صادر شود و بتواند حداقل برابر با مدت تحصیل در این کشور، اقامت اجازه کار داشته باشد. برخی از دوره ها مانند دوره هایی که مدرک آکادمیک مانند لیسانس و فوق لیسانس و... ارائه نمی نمایند. دوره های کوآپ (CO-OP) معمولاً این مجوز را ندارند که لازم است این نکته در زمان دریافت پذیرش مد نظر گرفته شود. برای دریافت اجازه کار پس از تحصیل، دوره تحصیلی فرد باید بیش از 8 ماه باشد. در جدول زیر لیست برترین دانشگاه ها کانادا به ترتیب رتبه آن ها در کشور و رتبه جهانی آن ها ارائه شده است.

 

رتبه در کانادا

نام دانشگاه

رتبه در جهان

1

University of Toronto

23

2

The University of British Columbia

35

3

McGill University

69

4

University of Waterloo

76

5

Simon Fraser University

77

6

University of Alberta

102

7

University of Calgary

133

8

York University

145

9

Queen's University

149

10

Western University

155

 

در ادامه مسیر مهاجرت به کانادا پس از تحصیل، روش های متفاوتی برای اخذ اقامت دائم کانادا در پیش روی فارغ التحصیلان خواهد بود. متقاضی قادر است با بهره گیری از تحصیل خود و یا سابقه کار خود یا همسرش و یا استفاده از نوع رشته تحصیلی خود، از نامینیشن های استان های مختلف استفاده کرده و یا از روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری بهره مند شود و اقامت دائم کانادا را اخذ نماید. روش دیگر، اخذ پیشنهاد شغلی می باشد که می تواند امتیاز مناسبی برای فرد در برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری به ارمغان بیاورد. همچنین فرد می تواند با دریافت پیشنهاد شغلی، اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کند. در لینک های زیر می توانید اطلاعات کامل تری در خصوص برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری و روش اسکیل ورکر کسب نمایید.

پرستاری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

 با داشتن اقامت دائم کشور کانادا و رعایت شرط حضور سه سال از پنج سال آخر، متقاضی می تواند با نشان دادن پرداخت بیمه و مالیات خود، تخلف ننمودن از قوانین کانادا و مرتکب نشدن جرم در کانادا، پروسه مهاجرت به کانادا را تکمیل نموده و برای پاسپورت و تابعیت کانادا اقدام نماید. در این بخش در خصوص مدارس کانادا که یکی از با کیفیت ترین کشور های جهان از لحاظ نظام آموزشی جهان در مدارس می باشد به دلیل وسعت مطالب پرداخته نشد و شما بزرگواران برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مدارس به لینک زیر مراجعه نمایید.

پرستاری کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، دارای روش های بسیار و گستردگی بسیار زیادی می باشد و در این زیر عنوان به صورت مختصر مورد بررسی قرار می گیرد. این کشور به علت ثبات اقتصادی بالا، شرایط رو به رشد اقتصادی، رفتار فوق مناسب با سرمایه گذاران خارجی و تمایز قائل نشدن ما بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی، مقصدی مناسب و با امنیت بالا برای سرمایه گذاری می باشد. ایالت های مختلف کانادا با توجه به نیازهای ایالت خود و افزایش جمعیت برخی از شهرهای کوچک خود، روش های سرمایه گذاری مختلفی را برای مهاجرت به کانادا ارائه می نمایند. اکثر روش های سرمایه گذاری در کانادا زیر مجموعه روش های کارآفرینی می باشند و هریک دارای شرایط خاص و امتیازبندی متفاوتی هستند. در این اکثر این متدها متقاضی باید با توجه به سابقه کاری و تحصیلی و سابقه کار مدیریتی خود بیزینسی را از نو طراحی کرده و یا یک بیزینس موجود را خریداری نماید و برای پیشرفت آن و ایجاد تغییر مثبت در اقتصاد آن بخش از کشور، بیزینس پلنی (طرح تجاری) ارائه نماید. علاوه بر روش های سرمایه گذاری بر مبنای کارآفرینی، روش دیگری وجود دارد که محدودیت های روش های کارآفرینی را نداشته و در حال حاضر فقط در ایالت کبک ارائه می گردد. در این روش یا شما باید 1.2 میلیون دلار کانادا را به مدت پنج سال در اختیار بانک های دولتی کانادا قرار دهید و یا 350 هزار دلار کانادا را به برخی از شرکت ها اعطا نمایید تا آن ها به جای شما 1.2 میلیون دلار کانادا را در اختیار دولت ایالت کبک قرار دهند.

در ایالت های مختلف کانادا روش های سرمایه گذاری با مبالغ و نیازمندی های متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال دو روش سرمایه گذاری بر اساس کارآفرینی که در ایالت بیریتیش کلمبیا وجود دارد و شرایط اقامتی و سرمایه گذاری مناسبی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد، روش های سرمایه گذاری 100 هزار دلاری و 200 هزار دلاری می باشند. در این روش ها فرد ابتدا رزومه و اطلاعات و شرایط بیزینس مورد نظر خود را ارائه نموده و پس از تأیید، دعوتنامه ای دریافت کرده و به همراه سرمایه خود وارد این کشور شده و سرمایه خود را روی بیزینس خود سرمایه گذاری می نماید. این روش های مهاجرتی دارای امتیازبندی و جزییات مختلفی می باشد و شرایطی را برای متقاضیان فراهم می نماید تا بتوانند یک اقامت دو ساله دریافت نمایند و در حین این دو سال با نشان دادن مراحل پیشرفت بیزینس خود برای اقامت دائم اقدام نمایند. برای اخذ اطلاعات تکمیلی می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

 

بحث در خصوص روش های سرمایه گذاری در کانادا به عنوان روشی برای مهاجرت به کانادا بسیار گسترده است. در لینک های زیر می توانید در خصوص برخی از این روش های سرمایه گذاری اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.

پرستاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، یکی از مسیرهای مهاجرتیست که می توان با استفاده از آن اقامت دائم و تابعیت کانادا را اخذ نمود. برای رسیدن به شهروندی کانادا از طریق ازدواج، فرد متقاضی باید با فردی که اقامت دائم و یا تابعیت کانادا را دارد ازدواج کند. برای انجام قانونی پروسه ازدواج، هم شخص متقاضی و هم شهروند کانادا باید به سن قانونی رسیده باشند. تنها به صرف ازدواج با شهروند کانادایی نمی توان مستقیماً تابعیت این کشور را کسب نمود. شخصی که تصمیم به اخذ تابعیت کشور کانادا دارد، باید مراحلی را طی نموده و الزاماتی را رعایت نماید. اشاره به این نکته خالی از لطف نمی باشد که در روند اخذ تابعیت کانادا فرآیند جداگانه، متفاوت و خاصی برای این اشخاص به عنوان همسران شهروندان کانادا وجود ندارد و متقاضی می بایست مانند همانند تمامی دیگر متقاضیان تابعیت کانادا، حداقل 460 روز را در این کشور حضور فیزیکی داشته و این دوره زمانی باید طی پنج سال آخر از زمان درخواست اخذ تابعیت کانادا از طریق ازدواج باشد. در 5 سال آخر قبل از اقدام برای پاسپورت، متقاضی باید اقامت دائم کانادا داشته باشد و یا باید تمامی این مدت را دارای اقامت کوتاه مدت و قانونی باشد و یا به عنوان شخص تحت حفاظت باشد. همچنین در صورتی که فرد متقاضی، ساکن کانادا نباشد و یا اقامت دائم کانادا را نداشته باشد، می تواند توسط همسر کانادایی اسپانسر شود.

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند موضوع این زیر عنوان می باشد. اعطای تابعیت در خصوص تولد فرزند در کانادا، بر اساس قانون خاک می باشد. در کانادا بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان و به خصوص کشورهای اروپایی، فرزند متولد شده در این کشور، تابعیت کانادا را اخذ می نماید. تمامی کشورهایی که از اصل خاک در تولد فرزند پیروی می نمایند بدون توجه به تابعیت والدین، به فرزندی که در کشور آن ها متولد می شود تابعیت اعطا می نمایند. این قانون در اکثر کشورها تنها فرزند متولد شده را شامل می شود. شایان ذکر است این مقاله به وسیله تیم پژوهشی مؤسسه حقوقی ملک پور گردآوری و تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از متن آن بدون اجازه و ذکر منبع، غیر قانونی بوده و شرعاً حرام می باشد. از سوی دیگر اعطای تابعیت به فرزند متولد شده در کانادا، در پروسه مهاجرت به کانادا برای والدین تأثیری ندارد و والدین قادر نخواهند بود از این روش، اقامت کانادا را اخذ نمایند. تنها مزیتی که به والدین پس از تولد فرزند داده می شود یک اقامت شش ماهه است تا در صورت تمایل بتوانند از یکی از روش های تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در این زیر عنوان بررسی می گردد. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی از مسیرهای کسب اقامت کانادا می باشد که به هیچ عنوان برای کیس های غیرواقعی توصیه نمی گردد. با توجه به سختی ها و خطرات روش های پناهندگی، بلا تکلیفی و اتلاف وقت بسیار زیاد، مشخص نبودن نتیجه و همچنین نداشتن اجازه کار تا اعلام نتیجه پرونده های پناهندگی، به علاوه سخت گیری های بسیار زیاد بر روی پرونده های ایرانیان در سال های اخیر نمی توان این روش را به عنوان گزینه مناسبی جهت مهاجرت به کانادا در نظر گرفت. از نظر کلی، کشور کانادا عضو کنوانسیون ژنو و قوانین حمایت از پناهندگان است. پناهنده در قوانین بین المللی به معنای فردی تعریف شده است که به کشور دیگری سفر می نماید و به دلایلی مانند دلایل مذهبی، جنسی، سیاسی و... ترس از بازگشت و حضور در کشور خود دارد. زیرا اگر این فرد به کشور خود باز گردانده شود مورد آزار و اذیت، شکنجه و یا احتمال کشته شدن وی وجود داشته باشد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی فرد باید پس از ورود به کانادا و از داخل خاک کانادا برای پناهندگی اقدام نماید و یا از طریق دفاتر سازمان ملل (UN) درخواست پناهندگی خود را برای کشور کانادا اظهار نماید. پناهندگی در خاک کانادا می تواند روش پر فراز و نشیب و فوق العاده خطرناکی باشد. در روش درخواست از طریق UN، فرد پناهجو ممکن است سال ها به صورت بلاتکلیف در لیست UN قرار داده شود و در این چند سال نه حق کار داشته و نه می تواند به کشور خود بازگردد. اقدام به پناهندگی در کانادا نیز ممکن است چندین سال به طول بیانجامد و در انتها درخواست پناهندگی مورد قبول قرار نگیرد. این نکته حائز اهمیت است که در حین انجام پروسه های پناهندگی، پناهجو اجازه کار در کانادا و بازگشت به کشور مبدأ را نخواهد داشت. در صورتی که در انتها پرونده فرد رد شود و کیس مورد نظر در دادگاه مورد قبول قرار نگیرد، پناهجو باید طی بازه زمانی بسیار کوتاهی خاک کانادا را ترک کند. مؤسسه حقوقی ملک پور، روش های پناهندگی با کیس های غیر واقعی را به هیچ عنوان توصیه نمی نماید و این بند را برای آشنایی بیشتر شما و خطرات این روش ها تهیه نموده است.

مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به کانادا برای افراد موفق و هنرمندان در این زیر عنوان بررسی می گردد. هنرمندان و افراد موفق و ورزشکاران موفق در سطح بین المللی با داشتن اسپانسر و احراز شرایط خاصی می توانند جهت مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. روشی در کانادا به نام خود اشتغالی یا Self-employed وجود دارد. افرادی که قادر به اثبات کسب درآمد از طریق تخصص خود هستند، می توانند از این طریق وارد کانادا شوند. برای اثبات این امر، فرد باید در سطح جهانی دارای شهرت و مقام های بین المللی باشد و جوایز مختلفی را برنده شده باشد و در کشور خود از طریق تخصص خود چند سال بدون این که کارمند جایی باشد کسب درآمد کرده باشد. اثبات پروسه کسب درآمد، پروسه ای بسیار سخت و برای ایرانیان بسیار سخت گیرانه می باشد و پروسه های این پرونده ها معمولاً چند سال به طول می انجامد. توصیه می شود که این افراد با روش های دیگری مانند روش های تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری وارد این کشور شوند و از داخل کانادا برای پروسه های اقامتی خود اقدام نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور با تلاش استاد ملک پور برای اولین بار، سری ویدئویی هایی در بررسی کامل و تشریح تمامی روش های مهاجرتی و سرمایه گذاری بین المللی تهیه نموده و در دسترس شما بزرگواران قرار داده است. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در باب این سری ویدئویی فوق العاده می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

یکی از عوامل تأثیرگذار در مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها، هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. علی رغم این که کشور کانادا یکی از زیباترین کشورها و دارای کیفیت بسیار بالای زندگی است، هزینه های زندگی در آن در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی، سوییس و آمریکا پایین تر می باشد. شایان ذکر است مانند تمامی کشورهای جهان هزینه های زندگی و بخصوص هزینه اجاره و خرید ملک در شهرهای مختلف، تفاوت های زیادی خواهد داشت. به عنوان نمونه در برخی از شهر های اصلی بزرگ و پر جمعیت کانادا مانند ونکوور، مونترال و تورنتو هزینه های مسکن و زندگی از دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. نرخ تورم یکی از اصلی ترین و پر اهمیت ترین شاخص های اقتصادی برای سنجش شرایط زندگی در هر کشور و از عوامل انتخاب مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها به عنوان مقصد مهاجرت می باشد. شاخص نرخ تورم بیانگر تغییر قیمت کالاهای متفاوت در بازه زمانی یکساله می باشد. در نمودار میله ای زیر، نرخ تورم در کشور کانادا در ده سال گذشته نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید این نرخ، همواره در این بازه زمانی کمتر از 4 درصد بوده است و در آخرین آمار ارائه شده به عدد 1.7 رسیده است. قیمت برخی از اصلی ترین اغلام و مخارج زندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به دلار کانادا

1

غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط

65.00 $

2

یک فنجان کاپوچینو

4.06 $

3

یک لیتر شیر

2.31 $

4

یک کیلوگرم برنج

3.94 $

5

12 عدد تخم مرغ

3.29 $

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10 $

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.58 $

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.62 $

10

بطری آب معدنی – 1.5 لیتری

2.24 $

11

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

148.07 $

 

در ادامه در جدول پیش رو، هزینه های اجاره و خرید ملک در کشور کانادا به صورت میانگین کل کشور نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به دلار کانادا

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،225.74

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

993.70

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،976.76

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،615.54

5

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

6،164.92

6

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

4،050.23

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت کانادا

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا در این زیر عنوان بررسی می گردد. همانطور که در زیر عنوان های قبلی مورد بررسی قرار گرفت این کشور یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشور های جهان و دارای کیفیت زندگی بسیار بالا می باشد. برای اخذ اقامت دائم کانادا روش های مهاجرتی مختلفی وجود دارد که در بخش های قبل به آن ها اشاره شد. پس از اخذ اقامت کانادا به صورت دائم از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی، می توانید برای پاسپورت این کشور با احراز شرایط خاصی اقدام نمایید. برای اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا فرد متقاضی باید در پنج سال آخر، حداقل سه سال در این کشور حضور داشته باشد و در این بازه زمانی اقامت غیر قانونی نداشته و جرم سنگینی مرتکب نشده باشد. پاسپورت کانادا بر اساس آمار سایت پاسپورت ایندکس در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در کنار کشورهایی همچون چک، انگلستان و نیوزلند در رتبه ششم قرار گرفته است و دارندگان پاسپورت این کشور قادر هستند بدون محدودیت به 168 کشور جهان بدون ویزا و یا اخذ ویزا در محل سفر کنند. در مقالات ذیل، اطلاعات کامل و جامعی در خصوص اقامت و پاسپورت کانادا ارائه شده است.

 

_____________________ پرستاری کانادا و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به کانادا، اقامت کانادا و شرایط کلی اخذ پاسپورت و تابعیت کشور کانادا در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. در مطالب ارائه شده در این مقاله تلاش فراوان گردید تا به تمامی سئوالات و پرسش های مطرح شده در مقدمه این مقاله و دیگر سئوالات احتمالی در خصوص مهاجرت به کانادا پاسخ علمی داده شود و در برخی از بخش های مقاله لینک های مختلفی برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب مهاجرت به کانادا برای شما عزیزان ارائه گردد. مؤسسه حقوقی ملک پور(MIE) با مدیریت استاد ملک پور در تمامی 15 سال فعالیت خود تلاش نموده است تا با بهره گیری به روز از تکنولوژی های روز دنیای مدرن، به ارائه بالاترین کیفیت خدمات به موکلین خود بپردازد و از سوی دیگر همواره از طریق ارتباط با وکلا و دانشگاه های برتر جهان، برای رضایت موکلین و رساندن آن ها به خواسته هایشان، روش های مهاجرتی جدیدی را باز نموده و به موکلین خود ارائه نماید. شما عزیزان همواره می توانید با دفاتر مؤسسه MIE در سرتاسر جهان تماس گرفته و یا از طریق کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب و جوان این مؤسسه در تکمیل اطلاعات مهاجرتی خود بهره مند گردید و شرایط مهاجرتی خود و خانواده را برای کشورهای مختلف بسنجید. اگر سئوال یا ابهامی در موضوع مهاجرت به کانادا برای شما بزرگواران پیش آمد می توانید به راحتی آن را در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله مطرح نمایید تا مشاورین این مؤسسه در اسرع وقت به انها پاسخ دهند.

 

ثبت پرسش
Hasib shukori
من میخواهم به کشور کانادا بروم و زندگی کنم و اقامت بگیرم. راهنماییم کنید لطفا

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، جهت برآورد امکان اقدام به مهاجرت به کانادا و تشخیص روش مناسب، نیاز به اطلاعات دقیق در مورد شرایط شخص از قبیل سن، مدرک تحصیلی، وضعیت تأهل و فرزندان، سابقه کاری و مهارت های شخص، سطح دانش زبان خارجی و همچنین پتانسیل مالی فرد می باشد تا راه های متناسب با شخص ارائه گردد. * مانا باشید *
Farhad
ميخواهم به كانادا صفر كنم امكان دارد ياخير اگر دارد معلومات ضرورت است با احترام

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما، مهاجرت یک سری اصول و شرایطی داشته و کاملا وابسته به پتانسیل های شخص شماست. یا تماس تلفنی رایگان با مشاورین مؤسسه شرایط خود را امکان سنجی بفرمایید. صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود. * مانا باشید *
امیدکمالی اقدم
باسلام وخسته نباشید.من یه ورزشکارم و کشتی گیر هستم ومقامهای کشوری و بین المللی دارم.میخواستم ازکشور کانادا تو مسابقات جهانی و.. شرکت کنم. من باید چیکار کنم

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز، در صورتی که منظور شما اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص و مهارت شماست، لزوما باید دعوتنامه داشته باشید. اما در صورتی که قصد شرکت در مسابقات را دارید باید از طریق ویزای توریستی و ورزشی اقدام فرمایید. * مانا باشید *
عباس قلی پور
سلام و عرض ادب و احترام بنده ۲۸ ساله هستم و فوق لیسانس روابط بین الملل دارم. سطح زبان متوسط رو به بالا دارم. کدام روش مهاجرت به کانادا برای بنده می تواند مناسب. باشد. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خدمت شما، اگر شما سطح زبان خود را به سطوح بالا در حدود آیلتس 7-8 ارتقا داده و سابقه کاری مرتبط داشته باشید می توانید از طریق اسکیل ورکر اقدام فرمایید. در غیر این صورت بهترین گزینه برای شما این است که جهت ادامه تحصیل وارد کانادا شده و در ادامه با یافتن شغل، اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهید. * مانا باشید *
مهسا عباسی
سلام وقتتون به خیر سوالی داشتم از خدمتتون من برادرم با موسسه شما اقدام کردند برای اروپا ولی من قصد ادامه تحصیل در کانادا رو دارم، ۲۵ سالمه و فارغ التحصیل رشته زیست شناسی هستم ، برای فوق لیسانس میتونم برم یا دوره های کوتاه مدت برم بهتره؟ اصلا شرایط کاری برای رشته زیست شناسی در کانادا مناسب هست ؟

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به سن شما در صورتی که مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 ارائه دهید شانس اقدام برای دوره فوق لیسانس خواهید داشت. دوره های کوتاه مدت در صورتی که سطح بالای لیسانس داشته باشند، امکان پذیر است. در مورد شرایط کاری باید گفت با توجه به نرخ پایین بیکاری کانادا، شرایط مناسبی از جهت کار برای عموم رشته ها وجود دارد. * مانا باشید *

مطالب مرتبط و مفید