تحصیل رایگان در کانادا

23 آذر 1399 3 نظر

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و همچنین شرایط تحصیل مجانی در کانادا به همراه موارد مهم دیگر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. دانشجویانی که می خواهند تحصیل رایگان در کانادا داشته باشند، بایستی حتماً اقامت و یا شهروندی این کشور را داشته باشند و یا دانش آموزان در صورتی می توانند در مدارس رایگان کانادا تحصیل کنند که از طریق پدر یا مادرشان اقامت کانادا را کسب کرده باشند. کانادا از جمله کشورهای انگلیسی زبان و بسیار بزرگی است که به دلیل وجود مدارس و دانشگاه های معتبر، همواره مورد توجه و علاقه دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل در این کشور می باشد. همچنین محیط انگلیسی زبان و دریافت اقامت دائم در مدت زمانی در حدود 3 سال، باعث علاقه بیشتر جهت مهاجرت به کانادا شده است. از جمله راه هایی که افراد متقاضی می توانند به کانادا مهاجرت کنند، از طریق تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد که در این مقاله سعی کرده ایم به جزئیات تحصیل در مقاطع مختلف، هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا، مدارک موردنیاز، ویزای همراه و دیگر موارد شرایط تحصیل رایگان در کانادا بپردازیم تا شما بتوانید اطلاعات دقیق و علمی در رابطه با تحصیل رایگان در کانادا به دست بیاورید. همچنین شما می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید و طی یک مشاوره رایگان تلفنی، اطلاعات زیادی را در این رابطه به دست بیاورید. 

 

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

 

در این مقاله موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

 •  شرایط عمومی تحصیل رایگان در کانادا
 • تحصیل رایگان در مدارس کانادا
 • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در کانادا
 • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا
 • تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • کار دانشجویی در کانادا
 • بررسی ویزای همراه در ویزای دانشجویی کانادا
 • معرفی دانشگاه های برتر در کانادا
 • مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا
 • سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در کانادا
 • سخن پایانی در باب تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در قبرس

 شرایط عمومی تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی پایین تا زمانی که شخص اقامت کانادا را نداشته باشد، عملاً امکان پذیر نیست. شما می توانید برای تحصیل در مدارس و دانشگاه ها و کالج های کانادا اقدام کنید و به واسطه تحصیل به این کشور بیایید و پس از آنکه در محیط قرار گرفتید، به دنبال کار بگردید و اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادا را دریافت کنید. کانادا از جمله کشورهای انگلیسی زبان است که مهاجرپذیر بوده و همواره متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل و دریافت اقامت از این کشور اقدام می کنند. دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار بالا و با رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع تحصیلی مختلف در این کشور وجود دارد که شما می توانید برای دریافت پذیرش از آن درخواست بدهید. موضوعی که برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزای دانشجویی از این کشور اهمیت بالایی دارد، این است که گپ تحصیلی و گپ سنی شما نباید بالا باشد، و گرنه شانس دریافت ویزای دانشجویی کانادا را از دست می دهید.

همچنین شما بهتر است قبل از ورود به کانادا و درخواست ویزا، حتماً شهریه یک سال از مدرسه و یا دانشگاه خود را بپردازید و تمکن مالی مناسب را داشته باشید تا بتوانید شانس دریافت ویزای خود را بالا ببرید. در این مقاله به تمامی مواردی که یک دانشجو جهت تحصیل در کانادا به آن نیاز دارد که در آن مورد اطلاعات داشته باشد را آورده ایم که می توانید آن را مطالعه کرده و اطلاعات علمی و به روز به دست بیاورید.

تحصیل رایگان در مدارس کانادا

تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای دانش آموزانی است که یا شهروند کانادا هستند و یا اقامت کانادا را دارند. همواره والدین به دنبال تحصیل فرزندان شان در بهترین کشورهای دنیا و بخصوص کشورهای انگلیسی زبان هستند و به همین دلیل کانادا می تواند مقصد بسیار خوبی برای تحصیل فرزندان تان در بهترین مدارس دنیا باشد که بتوانند از طریق یک سیستم آموزشی درست و قوی تعلیم ببینند. دانش آموزان در مدارس کانادا می توانند در مدارس دولتی و یا خصوصی این کشور درس بخوانند. مدارس دولتی برای دانش آموزان کانادایی که شهروند و یا اقامت کانادا را دارند، می باشد. اگر شما به عنوان والد، در کانادا تحصیل و یا کار کنید، فرزند شما که به عنوان همراه در کنار شما می باشد، می تواند در مدارس دولتی کانادا تحصیل کند. عموماً تحصیل در مدارس دولتی کانادا رایگان است و ممکن است نیاز باشد که شما تنها هزینه ثبت نام در مدارس را پرداخت کنید.

دانش آموزان بین المللی که می خواهند برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور بیایند، می توانند در مدارس خصوصی و شبانه روزی این کشور تحصیل کنند. این مدارس سرپرستی و یا قیومیت دانش آموز را می پذیرند و دانش آموزان می توانند از طریق ثبت نام در این مدارس، شانس دریافت ویزای دانش آموزی خود را بالا ببرند. دانش آموزان در سه مقطع تحصیلی مختلف در کانادا تعلیم می بینند. دانش آموزان از سن 6 سالگی به صورت اجباری باید در دوره ابتدایی تحصیل کنند و قبل از آن در سنین 4 تا 5 سالگی می توانند به صورت کاملاً اختیاری در مهدکودک ها تحصیل کنند. دانش آموزان پس از 6 سال تحصیل در دوره ابتدایی، در سن 12 سالگی شان، وارد دبیرستان می شوند و تا 18 سالگی در این مقطع تحصیل می کنند. در سن 18 سالگی پس از اینکه مدرک دیپلم خود را دریافت کردند، می توانند تصمیم گیری کنند که در کالج ها و دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل بدهند و یا به بازار کار ورود پیدا کنند.  

در فهرست زیر، نام تعدادی از مدارس بین المللی در کانادا که شما می توانید برای تحصیل فرزندان تان اقدام نمایید را می توانید مشاهده کنید :

 • مدرسه بادول
 • کالج بریمار
 • آکادمی الکساندر
 • آکادمی ویلیام
 • آکادمی سنت جانز(ونکوور)

 تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی برای افرادی امکان پذیر است که مقیم کانادا یا شهروند این کشور می باشند. همچنین شرایط تحصیل رایگان یا کم هزینه در کالج ها نیز برای شهروندان کانادا فراهم است. تحصیل در این مقطع که به مدت 3 الی 4 سال به طول می انجامد، نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دارد. همچنین برای سهولت دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است که شهریه سالیانه دانشگاه خود را قبلاً به صورت یک جا پرداخت کرده باشید. در باب شهریه تحصیل در کانادا باید گفت که هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا نسبت به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبانی مانند استرالیا، انگلستان و به ویژه آمریکا پایین تر است. علت این امر را می توان در پایین بودن قیمت دلار کانادا نسبت به پوند انگلیس و دلار آمریکا و همچنین وجود تعداد زیادی از دانشگاه ها در این کشور دانست.

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل پزشکی کانادا

پذیرش در بسیاری از رشته های تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی، نیاز به شرکت و قبولی در آزمون ورودی دارد و باید به این نکته توجه داشت که اکثر دانشگاه ها، سهمیه های ویژه ای را برای دانشجویان مقیم یا شهروند این کشور لحاظ کرده اند. بنابراین رقابت بین دانشجویان بین المللی برای تصاحب صندلی های دانشگاه های کانادا بالاست. دانشجویان لازم است که مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 ارائه دهند. از نکات قابل تأمل در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا، امکان شرکت در دوره های زبان و ارتقای سطح زبان خود قبل از ورود به دانشگاه می باشد. 

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد 

در صورت یافتن سوپروایزر یا اخذ بورسیه تحصیلی می توان در مقطع کارشناسی ارشد نیز به تحصیل رایگان در کانادا پرداخت؛ برای این امر نیز دانشجو باید نمره زبان عالی، رزومه تحصیلی قوی، مقالات علمی متعدد و شرایط مناسب تحصیلی از لحاظ علمی داشته باشد تا بتواند از استاد یا دانشگاه مورد نظر، بورسیه تحصیلی دریافت کند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک کارشناسی الزامی است. معمولاً تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 یا معادل تافل آن دارد. البته پذیرش با نمره آیلتس 6 نیز برای برخی رشته های کارشناسی ارشد و یا پذیرش در دوره زبان قبل از ورود به دوره اصلی کارشناسی ارشد امکان پذیر است. طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد به رشته و دانشگاه فرد بستگی داشته و حدود 1 تا 2 سال طول می کشد. در پایاین دوره نیز دانشجویان فرصت دارند که برای جستجوی کار مرتبط با تخصص خود در کانادا حضور داشته باشند. از آن جایی که طول دوره کارشناسی ارشد نسبت به دوره کارشناسی کوتاه تر است، هزینه تحصیلی نسبت به دوره کارشناسی کمتر است و ساعات کاری مجاز برای کار دانشجویی بیشتر است؛ تعداد متقاضیان این مقطع تحصیلی نسبت به کارشناسی بیشتر هست.

انشجویان جهت تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، در صورتی که بتوانند سوپروایزر و یا بورسیه هایی که برخی دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند را پیدا کنند، امکان تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد را دارند. دانشجویان باید حتماً مقطع لیسانس خود را به اتمام برسانند تا بتوانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس درخواست بدهند. معمولاً  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید مدرک زبان آیلس 6.5 یا معادل آن تافل داشته باشند. در صورتی که دانشجو آیلس 6 داشته باشد، ممکن است در برخی رشته ها بتواند پذیرش بگیرد و یا اینکه بتواند دوره زبان قبل از ورود به کورس اصلی بگذراند. تحصیل در این مقطع بسته به رشته و دانشگاه، بین یک تا 2 سال طول می کشد و دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی شان به دنبال کار در کانادا بگردند و برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

تحصیل رایگان در کانادا

کوآپ (CO-OP) کانادا

تحصیل رایگان در مقطع دکتری 

تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا برای دانشجویان امکان پذیر است و دانشجویان می توانند از تحصیل رایگان و یا بورسیه های تحصیلی در این مقطع در صورت واجدشرایط بودن، استفاده کنند. شما برای اینکه بتوانید تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا داشته باشید، باید حتماً بتوانید که یک سوپروایزر در این کشور پیدا کنید. پیدا کردن سوپروایزر مستلزم داشتن معدل بالا، مدرک زبان آیلس حداقل 7، مقالات بین المللی و ISI، کتب چاپ شده و شرکت در کنفرانس های بین المللی است. البته دارا بودن رزومه کاری و علمی قوی در برخی رشته ها و همچنین نمونه کار عملی در رشته های هنری، از الزامات پیدا کردن سوپروایزر است. اگر شما از مقاطع تحصیلی پایین تر مثلاً فوق لیسانس به کانادا بیایید و در دانشگاه های برتر این کشور تحصیل کنید، به دلیل اینکه در محیط حضور دارید و با اساتید مختلفی در سال های تحصیل تان کار کرده اید، شانس پیدا کردن سوپروایزر برای شما بالاتر خواهد برد.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا با توجه به رشته تحصیلی دانشجو، معمولاً  بین 3 تا 5 سال طول می کشد و اکثراً مبتنی بر تحقیق و پروژه می باشد. دانشجویان به غیر از تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا در صورتی که از هر لحاظ برجسته باشند، امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را نیز از اساتید و دانشگاه ها خواهند داشت.

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل بدون هزینه در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا که عمدتاً از سوی دانشگاه یا اساتید ارائه می شود لازم است که از شرایطی چون رزومه علمی و تحصیلی قوی، مقالات متعدد علمی، مدرک زبان عالی و داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه برخوردار باشید. با توجه به نگارش این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، هر گونه کپی برداری از محتوای آن بدون کسب اجازه و ذکر منبع دارای پیگرد قانونی و منع شرعی می باشد. اکثر بورسیه های تحصیلی کانادا در مقطع دکترا ارائه می شوند. برای کسب اطلاع از بورسیه های ارائه شده می توانید به سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه کرده، از انواع بورسیه ها و چگونگی اعطای آن ها اطلاع یافته و برای دریافت بورسیه مورد نظر خود درخواست دهید. چنانچه قصد دریافت بورسیه تحصیلی از طریق استاد راهنما دارید می بایستی استاد راهنما یا سوپروایزر مورد نظر را بیابید. با مراجعه به وب سایت دانشگاه های مختلف می توانید با اساتید فعال در حوزه کاری و تحقیقاتی خود آشنا شده و با ارسال رزومه خود، درخواست همکاری با ایشان را اعلام نمایید. در صورت تأیید رزومه علمی شما، جلسه مصاحبه ای به صورت آنلاین با استاد راهنمای مورد نظر برگزار می شود و پس از آن پاسخ نهایی به شما اعلام می شود. در جدول زیر، اسامی تعدادی از بورسیه های تحصیلی در کانادا به همراه توضیحات مربوطه ارائه شده است.

 

نام بورسیه

توضیحات

بورسیه Douglas College

 این کالج به دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. میزان بورسیه 7.000 دلار در سال است که به 5 دانشجو سالیانه تعلق می گیرد که انتخاب دانشجو، براساس شایستگی ها و توانایی هایش می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه به دانشجویان بین المللی در مقطع فوق لیسانس و دکتری بورسیه تحصیلی ارائه می دهد که مبلغ آن در حدود 3.200 دلار برای هر سال می باشد.

دانشگاه Fraser Valley

این دانشگاه در تمامی رشته ها به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. میزان بورسیه 10.000 دلار در سال است که به 5 دانشجو تعلق می گیرد.

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به این نوع اقامت شما چه می باشد، با هم متفاوت است. اگر شما به عنوان دانشجوی بین المللی به کانادا جهت تحصیل می آیید، بسته به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشگاهی که جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنید، هزینه های آن باهم متفاوت است. همچنین اگر شما اقامت کانادا را داشته باشید و یا شهروند کانادا باشید، شهریه ای متفاوت از دانشجو یا دانش آموز بین المللی پرداخت خواهید کرد. میانگین هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را در این قسمت ذکر می کنیم. اما حتماً به این نکته توجه داشته باشید که هزینه مدرسه و یا دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید و همین طور رشته تحصیلی که می خواهید در آن ادامه تحصیل بدهید، بسیار برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مهم است و نقش حیاتی دارد.

 • تحصیل در مدارس شبانه روزی بین 30.000 تا 50.000 دلار کانادا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی بین 5.000 تا 35.000 دلار کانادا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 12.000 تا 30.000 دلار کانادا
 • تحصیل در مقطع دکتری بین 10.000 تا 20.000 دلار کانادا

هزینه های زندگی در کانادا با توجه به شهر و منطقه ای که دانشجو در آن زندگی می کند و همچنین با توجه به سبک زندگی دانشجو باهم متفاوت است. متوسط هزینه زندگی برای یک دانشجو در کانادا به طور میانگین بین 1.300 تا 2.000 دلار کانادا ماهیانه می باشد. در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در کانادا آورده شده است:

 

هزینه های زندگی در کانادا

شرح

هزینه (دلار)

 

شرح

هزینه (دلار)

غذا در رستوران معمولی

16

بلیط یکطرفه (حمل و نقل عمومی)

3.2

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.8

تاکسی (یک کیلومتر)

2

شیر (یک لیتری)

2.4

گازوئیل (یک لیتر)

1.2

برنج (یک کیلو)

3.8

هزینه باشگاه (ماهیانه)

50

نان سفید (500 گرم)

2.9

هزینه انرژی (آب، برق و ... )

156

تخم مرغ (12 عدد)

3.3

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1322

سیب (یک کیلو)

4

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1073

موز (یک کیلو)

1.7

خرید آپارتمان در مرکز شهر (متر)

2145

گوجه فرنگی ( یک کیلو)

4

خرید آپارتمان در اطراف شهر (متر)

1761

سیب زمینی (یک کیلو)

2.8

اینترنت

76

مک دوتالد

10

سینما

14

کاپوچینو

4.2

شهریه مهدکودک خصوصی

992

تحصیل رایگان در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

بسیاری از دانشجویان که برای تحصیل به کانادا می آیند، برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی شان تمایل به انجام کار دانشجویی دارند. اگر شما برای تحصیل رایگان در کانادا اقدام کرده اید، ممکن است برای تامین بخشی از هزینه زندگی تان اقدام به انجام کار دانشجویی نمایید. دانشجویان در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی شان می توانند اجازه کار حین تحصیل دریافت کنند. معمولاً  تعداد ساعت مجاز جهت کار در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و دکتری تا 30 ساعت در هفته است. البته شما امکان کار در تعطیلات آخر هفته و یا تعطیلاتی که در کل سال وجود دارد به صورت تمام وقت را نیز دارید. دانشجویان می توانند در دانشگاه ها و یا شرکت هایی که کار مرتبط با رشته تحصیلی تان ارائه می دهند کار کنید و یا اینکه شغل غیرمرتبط مانند کار در فروشگاه ها و رستوران ها را داشته باشید تا بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی تان را تامین نمایید.

تحصیل رایگان در کانادا

کار ضمن تحصیل در کانادا

توصیه می شود پیش از هر اقدامی در زمینه امر خطیر مهاجرت و اصولاً تحصیل رایگان در کانادا، در خصوص روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا و قریب به هفتاد کشور دیگر در جهان، محصول ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور را تهیه کرده و با مشاهده آن، شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشور ها بررسی نمایید. بدین ترتیب شما می توانید با آگاهی کامل و همانند یک وکیل مجرب در این زمینه، نسبت به امور مربوط به مهاجرت خود تصمیم گیری نموده و اقدام بفرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

بررسی ویزای همراه در ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان متاهلی که به دنیال تحصیل در کانادا هستند، همواره می خواهند خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرند. منظور از خانواده در ویزای تحصیلی کانادا، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می باشد. بهتر است در ابتدا دانشجو به کانادا برود و سپس برای الحاق خانواده اش درخواست بدهد تا شانس ویزای خودش و همراهانش را پایین نیاورد. در کانادا همسر دانشجو غالباً اجازه کار تمام وقت را دارد و در مدت زمانی که نفر اصلی به عنوان در حال تحصیل است، همسر دانشجو می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و اقدام به دریافت اقامت دائم از طریق کار را بدهد.

در مورد دانش آموزان بین المللی که برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور می آیند، لازم به ذکر است که در اکثر موارد یکی از والدین (پدر یا مادر) می تواند به عنوان همراه، در کنار دانش آموز باشد و برای دریافت ویزا اقدام کند. البته حتماً در نظر داشته باشید که برای افزایش شانس دریافت ویزا بهتر است که در ابتدا دانش آموز به کانادا برود و سپس برای پدر یا مادرش درخواست الحاق بدهد.

تحصیل رایگان در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

معرفی دانشگاه های برتر در کانادا

دانشگاه های برتر کانادا سیستم آموزشی قوی و فوق العاده ای دارد و همچنین دارای رتبه بالایی در سطح دنیا می باشد. 20 دانشگاه برتر کشور کانادا، رتبه ای در حدود 300 را در میان کل دانشگاه های دنیا دارد که این نشان از دانشگاه های قدیمی و قوی این کشور دارد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی از مطالب آن بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد و موسسه رضایتی از این مورد ندارد. شما امکان تحصیل رایگان در کانادا را در برخی از این دانشگاه ها در صورت دریافت بورسیه تحصیلی را دارید. در جدول زیر می توانید نام بیست دانشگاه برتر در کانادا به همراه رتبه آنها در کشور کانادا و کل دنیا مشاهده کنید.

 

نام دانشگاه

Ranking

Ranking

جهانی

داخلی

دانشگاه تورنتو

18

1

دانشگاه بریتیش کلمبیا

29

2

دانشگاه McGill

55

3

دانشگاه آلبرتا

69

4

دانشگاه واترلو

90

5

دانشگاه کلگری

102

6

دانشگاه Simon Fraster

137

7

دانشگاه McMaster

142

8

دانشگاه مونترال

165

9

دانشگاه وسترن

169

10

دانشگاه کویین Kingston

189

11

دانشگاه اوتاوا

197

12

دانشگاه ویکتوریا بریتیش کلمبیا

200

13

دانشگاه یورک

215

14

دانشگاه دال هووس

233

15

دانشگاه Laval

256

16

دانشگاه منیتوبا

265

17

دانشگاه Saskatchewan

287

18

دانشگاه Guelph

312

19

دانشگاه Carleton

335

20

تحصیل رایگان در کانادا

دانشگاه های کانادا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا را در این قسمت مورد بررسی قرار داده ایم. از آنجاییکه دائما قوانین در حال تغییر است، حتماً قبل از هرگونه اقدامی، مدارک و شرایط لازمجهت تحصیل رایگان در کانادا و دریافت ویزای دانشجویی کانادا را با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در میان بگذارید و از آنها راهنمایی بخواهید تا در این زمینه کمک تان کنند. کانادا از جمله کشورهایی است که همانند انگلیس، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی به گپ تحصیلی و گپ سنی حساس است و در صورتی که شما نتوانید آفیسر را توجیه کنید که هدف شما از تحصیل در کانادا چیست، خدای نکرده با ریجکتی ویزا مواجه شوید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

 • پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس
 • ترجمه ریزنمرات و مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • مدرک زبان
 • نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه
 • مشخص بودن محل اقامت دانش آموز و یا دانشجو
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • بلیط رفت و برگشت
 • ارائه نامه تمکن مالی به سفارت
 • انگیزه نامه

از آنجایی که در ایران سفارت کانادا موجود نمی باشد، دانش آموزان و یا دانشجویان باید درخواست خود را به صورت آنلاین اعلام کنند و برای انجام کارهای بیومتریک (انگشت نگاری) به سفارت کانادا در کشورهای اطراف (کشورهایی مانند ترکیه، دوبی، ... ) مراجعه کند.

تحصیل رایگان در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

بسیاری از دانشجویانی که به جهت تحصیل رایگان در کانادا و یا تحصیل با هزینه شخصی شان به کانادا می آیند، قصد دارند که پس از تحصیل شان در این کشور بمانند تا بتوانند در ابتدا اقامت دائم و سپس برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند. کانادا از جمله کشورهایی است که دانشجو می تواند پس از تحصیل، در آن بماند و اجازه اقامت پس از تحصیل داشته باشد. البته دوره ای که دانشجو قصد گذراندن آن را دارد، بسیار در تعیین اقامت پس از تحصیلش نقش دارد. زیرا در برخی از دوره های آموزشی، ویزایی که به دانشجو تعلق می گیرد، نمی تواند پس از تحصیل در کانادا بماند اما دوره هایی هم هستند که اگر دانشجو حداقل به مدت 8 ماه در کانادا تحصیل کند، می تواند به مدت زمان تحصیل، در کانادا بماند و درس بخواند. یعنی اگر مثلاً دانشجو دوره تحصیلی اش 2 ساله باشد، می تواند 2 سال دیگر آن را تمدید کند و به مدت زمان 4 سال در کانادا بماند و اقامت داشته باشد.

تحصیل رایگان در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

با توجه به نیاز کانادا به نیروی کار متخصص، اگر شما در زمینه تحصیلی تان تخصص و مهارت کافی را داشته باشید و سطح زبان خوبی جهت برقراری ارتباط با دیگران داشته باشید، می توانید به کار موردنظرتان دست پیدا کنید. همچنین این امکان را دارید که در پروسه اسکیل ورکر کانادا ورود پیدا کنید و به اقامت دائم کانادا از ایتدا دست پیدا کنید. شما می توانید با خرید محصول زیر که توسط مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا، آقای مهندس افضلی، تهیه شده است، به راحتی مراحل کار خود را پیش ببرید.

تحصیل رایگان در کانادا

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

در نمودار زیر شما می توانید نرخ بیکاری کانادا در سال های اخیر را مشاهده نمایید:

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

اقامت کانادا


سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در کانادا

پرسش: ✅مبلغ تمکن مالی برای کانادا چه میزان است و چند ماه بهتر است که در حساب باشد؟

پاسخ: مبلغ تمکن مالی کانادا در حدود 30.000 دلار کاناداست که بهتر است به مدت حداقل 4 ماه در حساب شما باشد.

پرسش: ✅آیا می توان به عنوان مادر دانش آموزی زیر 18 سال، به عنوان همراه به کانادا رفت و آیا امکان اخذ اجازه کار وجود دارد؟

پاسخ: بله. شما امکان این را دارید که در صورت داشتن تمکن مالی لازم و شرایط خاص، در کنار فرزندتان در کانادا باشید، اما شما اجازه تحصیل و اجازه کار نخواهید داشت.

پرسش: ✅آیا می توانیم برای ویزای همراه، همزمان با همسرم اقدام کنم؟

پاسخ: بهتر است در ابتدا خودتان به کانادا بروید و سپس برای الحاق همسر درخواست بدهید تا شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید.

پرسش: ✅با کار دانشجویی می توانم همه هزینه های زندگی را تامین کنم؟

پاسخ: شما با توجه به مقطع تحصیلی خود می توانید تعداد ساعات مشخصی در روز را کار کنید و بهتر است برای حداقل یک سال اول زندگی در کانادا، هزینه های زندگی تان را به همراه داشته باشید و ساپورت مالی شوید.


_____________ سخن پایانی در باب تحصیل رایگان در کانادا _____________

تحصیل رایگان در کانادا به همراه هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا، اقامت پس از تحصیل، شرایط تحصیل مجانی در کانادا و مواردی که یک دانشجو جهت تحصیل و زندگی در کانادا به آن نیاز دارد، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که مطالعه فرمودید کانادا کشوری انگلیسی زبان است که دانش آموزان و دانشجویان در سنین مختلف تحصیلی می توانند به این کشور جهت ادامه تحصیل بیایند و از طریق برنامه های اقامتی که در این کشور وجود دارد، به اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادا دست پیدا کنند. جهت تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا یکی از عوامل مهم، گپ تحصیلی و گپ سنی می باشد. زیرا کانادا برای اعطای ویزا از جهت سن، در سال های اخیر سخت گیری زیادی اعمال می کند و ممکن است که شما در صورتی که از این قوانین به درستی آگاهی نداشته باشید، با ریجکتی ویزا مواجه شوید. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم تماس، مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید تا بتوانید با توجه به شرایط خود، بهترین مسیر و بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایید. همچنین شما این امکان را دارید که سوالات خود را در پایان همین مقاله در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید و در سریعترین زمان ممکن، به پاسخ مناسب و علمی توسط کارشناسان موسسه دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی یاری
سلام و وقت بخیر برای تحصیل در دوره دکتری می تونم برای همسرم هم همزمان درخواست ویزا بدم که در کنارم باشه؟ اگر نه، بهتره چه مدت بعد از ورودم برای ویزای ایشون اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معموملاً برای مقطع دکتری بلی این امکان وجود دارد که فرد با هکراه اقدام نماید، البته قبل از هر اقدامی بسته به نوع پرونده بهتر است با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. اگر نخواهید همزمان اقدام نمایید، یک تا دو ماه بعد از ورود می توانید اقدام نمایید. موفق باشید.
مانی راهش
سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون در خصوص تحصیل رایگان در کانادا سوالات زیادی واسم پیش آمد چطور میتوانم بورسیه راحتی بگیرم من میخواهم دانشگاه مونترال کبک را انتخاب کنم دادشم در این ایالت هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز برای گرفتن بورسیه تحصیلی شما باید یک رزومه خیلی قوی داشته باشید که این رزومه شامل مدرک زبان، کتاب یا مقاله چاپ شده، جوایز بین المللی ، معدل و موارد اینچنینی می باشد. شما می توانید با ارسال رزومه خود به دانشگاه مورد نظر شانس خود را برای گرفتن پذیرش تحصیلی امتحان کنید .
مهرزاد
سلام. من پانزده سالم هست و در مقطع تحصیلی متوسطه اول پایه نهم هستم. من قصد دارم برای پایه دهم بورسیه تحصیلی کاملا رایگان بگیرم. نمرات سالهای اخیرم بالای ۱۹/۵۰ بوده. ایا میتوانم از بورسیه تحصیلی رایگان برخوردار شوم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای افرادی هست که اقامت کشور کانادا را دارند و شما باید با هزینه خود در مدارس کانادا تحصیل کنید. و در صورت داشتن اختراعات و تواناییهای خاص ممکن است در صورت قبولی مسئولین مدرسه بورسیه تحصیلی به شما تعلق بگیرد.
مشاوره رایگان