ویزای تحصیلی کانادا

10 آذر 1399 7 نظر

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط سنی تحصیل در کانادا در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. اما چرا کانادا؟ آیا کانادا کشوری مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی می باشد؟ آیا از طریق دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توان به این کشور مهاجرت کرد؟ شرایط تحصیل در کانادا به چه صورت است؟ کشور کانادا در چند سال اخیر، به عنوان یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت محسوب می شود. کانادا که در شمال کشور ایالات متحده امریکا واقع شده است، از توابع کشور انگلستان به حساب می آید. واحد پولی آن دلار کاناداست و پایتخت آن، شهر اتاوا می باشد. این کشور با برخورداری از سیستم آموزشی با کیفیت و دارا بودن مراکز آموزشی و علمی معتبر در سطوح مختلف تحصیلی، سالیانه افراد زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می نماید. چنانچه شما نیز علاقمند به تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشید، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید فرم تماس را تکمیل نموده و از این طریق، درخواست خود جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را اعلام فرمایید.

 • زندگی در کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا در مقطع مدارس
 • ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری
 • اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا
 • هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • کار دانشجویی در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • کار پس از تحصیل در کانادا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق تحصیل
 • سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی کانادا

خلبانی در کانادازندگی در کانادا

کشور کانادا در آمریکا شمالی و در همسایگی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این کشور با مساحت حدود 10 میلیون مترمربع، دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه می باشد. زبان رسمی در کشور کانادا انگلیسی می باشد، اما در برخی ایالت های آن نظیر کبک، مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. این کشور متشکل از 10 استان و 3 قلمرو می باشد و آب و هوای عمده بخش های آن سرد است. کشور کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر می باشد که با ارائه بهترین خدمات در سیستم آموزشی، اقتصادی، اجتماعی و رفاهی، مورد توجه بسیاری از مهاجران در سراسر جهان قرار گرفته است. استقرار برترین دانشگاه های جهان در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان و داوطلبان تحصیل در سایر کشورها را مجذوب خود کرده است.

ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی یکی از راه های مهاجرت به کانادا می تواند از طریق تحصیل باشد. برای تحصیل در کشور کانادا باید از طریق ویزای تحصیلی وارد شد و برنامه تحصیلی خود را پیش برد. تحصیل در کانادا در مدارس، مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا باید یک پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه دریافت کرد. دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیازمند داشتن شرایط اصلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. برای موفقیت یک پرونده باید هر دو مرحله اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا، با نهایت دقت انجام شود تا شخص بتواند از این طریق وارد کشور کانادا شود. از جمله عواملی که می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسیار موثر باشد، باید به مدارک تحصیلی معتبر، دانستن سطح مناسبی از زبان انگلیسی، اثبات این موضوع که شما قصد ماندن و یا پناهندگی در این کشور را نخواهید داشت، ارائه تمکن مالی مناسب و داشتن سن مناسب و فاصله تحصیلی کم اشاره کرد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در مقطع مدارس

تحصیل در مدارس کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای فرزندان امکان پذیر است. مدارس بین المللی در کشور کانادا با امکانات متفاوت وجود دارند. فرزندان از 6 سالگی می توانند در این مدارس ثبت نام نمایند. البته برای سنین زیر 12 سال مدارس خیلی کمی وجود دارد و شانس ویزا نیز پایین تر می باشد. در صورتی که برای فرزندان افراد بالای 12 سال اقدام نمایید، می توانید از طریق ویزای توریستی کانادا، فرزند خود را در هر سه ماه ملاقات نمایید. مدارس در کشور کانادا به صورت های مختلف وجود دارند که با توجه به کیفیت و خدماتی که ارائه می دهند، دارای هزینه های متفاوتی می باشند.

ویزای تحصیلی کانادا

اشخاص زیر 18 سال برای تحصیل در کانادا باید قیم داشته باشند. در این مورد چند حالت امکان پذیر است. در برخی موارد، والدین دانش آموز همراه وی در کانادا حضور دارند و شخص دانش آموز، همراه آن ها در کانادا زندگی کرده و در مدارس روزانه شرکت نماید. در حالت دیگر، خود مدرسه قیم دانش آموز می باشد که در این حالت، مدارس شبانه روزی هستند که این امر را به عهده می گیرند و خدمات فوق العاده ای به افراد ارائه می دهند. این خدمات نظیر اقامتگاه، خدمات تفریحی، خدمات آموزشی، تور ها و سفر های کوتاه، خدمات درمانی کامل و... می باشد. البته که این گونه مدارس دارای هزینه هایی هستند. هزینه های مدارس در کانادا در حدود 15 الی 25 هزار دلار کانادا در سال می باشد در حالی که شهریه مدارس شبانه روزی نزدیک به 27 الی 50 هزار دلار می باشد. در مدارس شبانه روزی تمامی خدمات و امور دانش آموز به عهده مدرسه می باشد. مدارس با کیفیت در کانادا خدماتی نظیر فعالیت ها و کمپ های آموزشی و ورزشی، کلاس های آموزشی فوق برنامه نظیر کلاس های هنری، رقص، موسیقی و... دارند. شاید با خود گمان کنید که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است که از مقطع لیسانس اقدام شود. چرا که دانشجو اجازه کار نیمه وقت دارد و می تواند هزینه های خود را مدیریت کند. اما این نکته را همیشه باید در نظر داشت که شخص دانش آموز با تحصیل در مدارس کانادا، شانس پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا را دارد. بسیاری از دانش آموزان با نمرات خوب، شانس اخذ بورسیه های تحصیلی را نیز دارند و این شرایط و فرصت ها داخل خود کشور کانادا پدیدار می شود. مؤسسه حقوقی ملک پور مفتخر است به عنوان مأمور رسمی مدارس کشور کانادا، در زمینه ثبت نام و اخذ پذیرش و ویزای فرزندان شما، دقیق ترین مشاوره و راهنمایی را ارائه دهد تا بتوانید بهترین مدرسه را با توجه به علایق فرزند خود انتخاب نمایید. با مراجعه به لینک ذیل، می توانید اطلاعات بیشتری درمورد تحصیل در مدارس کانادا بدست آورید.

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی نیز امکان پذیر است. از اصلی ترین شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی، داشتن سطح مناسب زبان می باشد. این عامل باید توسط مدرک آیلتس اثبات شود. برای دریافت پذیرش تحصیلی از کشور کانادا، سطح زبان مورد نیاز بر اساس نوع دوره، رشته انتخابی و همچنین دانشگاه مورد نظر، متفاوت می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع کارشناسی، نمره 6.5 آیلتس می باشد. البته باید قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا، سطح مدرک زبان مورد نظر در سایت دانشگاه بررسی شود. برخی از دانشجویان با دریافت پذیرش تحصیلی به صورت مشروط، اقدام به گذراندن چند ترم زبان در کشور کانادا می نمایند. شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا در دانشگاه های مختلف، متفاوت است و هزینه های آن ها با توجه به شهر و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا از 15 تا 25 هزار دلار کانادا برای هر سال متغیر است. البته در این مقطع، دوره هایی هستند که قبل از لیسانس به حساب می آیند اما شرایط مناسبی برای ورود به بازار کار در کشور کانادا دارند. این دوره ها با نام کوآپ (CO-OP) شناخته می شود. کوآپ (cooperation) به معنی همکاری می باشد و همکاری بین دانشجو و مشاغل را نشان می دهد. این دوره ها با هزینه کمتری همراه هستند. دوره های کوآپ به صورت نیمه تحصیلی و نیمه کاری می باشد و بدین ترتیب، شانس متقاضی را برای ورود به بازار کار در این کشور افزایش می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این رشته ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

ویزای تحصیلی کانادا

کوآپ (CO-OP) کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد، بیشتر از کارشناسی متقاضی دارد. تحصیل در مقطع ارشد در کانادا معمولاً به مدت 1.5 سال تا 2 سال است. شخص دانشجو می تواند پس از اتمام دوره تحصیل، به همان مدت در کشور کانادا بماند و جویای کار شود. هزینه اقدام و دریافت پذیرش تحصیلی در کشور کانادا در دوره های کارشناسی ارشد از 15 الی 20 هزار دلار در سال متغیر می باشند.

متقاضی تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، جهت دریافت پذیرش مستقیم در مقطع کارشناسی ارشد، نیاز به مدرک ایلتس 6.5 آکادمیک دارد. در این دوره نیز همانند دوره های کارشناسی، امکان گذراندن دوره زبان پیش نیاز، قبل از ورود به دوره اصلی تحصیلی وجود دارد. رشته هایی همچون مهندسی، مدیریت، رشته های تلفیقی و... از محبوب ترین رشته های تحصیلی در کشور کانادا می باشد. برای تحصیل در کشور کانادا در مقاطع کارشناسی ارشد، بهتر است شخص رشته هایی را انتخاب نماید که استاندارد مشابه با کشور مبدأ دارد. در این صورت برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا با مشکل مواجه نخواهد شد.

با توجه به ضرورت یادگیری زبان و کسب نمره لازم در آزمون آیلتس، مؤسسه ملک پور مجموعه ویدئویی آموزش زبان انگلیسی در کوتاه ترین دوره ممکن و به مؤثرترین روش تهیه کرده است که با قیمت بسیار مناسبی، جهت خرید عرضه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این محصول آموزشی و تهیه آن می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری، نیازمند به داشتن سوابق قوی، ارائه پروژه های تحقیقاتی همانند مقالات بین المللی منتشر شده و سطح زبان خیلی خوب می باشند. یافتن استاد راهنما یکی از مراحل طولانی و زمان بر جهت تحصیل در مقطع دکتری می باشد. از مزایای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری می توان به ارائه بورسیه های مختلف و حتی بورسیه کامل اشاره کرد. برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری در کشور کانادا، شخص دانشجو باید قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی خود، استاد راهنما یا سوپروایزر خود را انتخاب نماید. پروسه انتخاب استاد راهنما ممکن است نیاز به ماه ها مکاتبه با اساتید مختلف داشته باشد.

تحصیل دکتری در کشور کانادا به صورت خود پرداخت، حدوداً 10 الی 20 هزار دلار کانادا در سال هزینه دارد. در مقطع دکتری شخص می تواند همراه با تحصیل، در پروژه ها و یا مشاغلی که مربوط به فعالیت خود می باشد مشغول به کار باشد و هزینه های خود را نیز تقبل نماید. در صورتی که بتوانید پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری را در این کشور دریافت نمایید، می توان به جرأت گفت که شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای شما بیشتر می باشد. با مطالعه مقاله ذیل می توانید اطلاعات مفیدی پیرامون تحصیل در کانادا کسب نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا  

به طور کلی اشخاصی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستند، می توانند از طریق بورسیه تحصیلی نیز وارد این کشور شوند. از آن جایی که کشور کانادا به صورت فدرال اداره می شود، به طور تقریبی هر استان برای خود برنامه بورسیه جداگانه ای دارد. این برنامه بورسیه تحصیلی، بر اساس نیاز هر استان می تواند مناسب باشد. طبق آخرین تحقیق ها، برای دانشجویان بین المللی، 19 برنامه بورسیه استانی وجود دارد که در اینجا به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

ویزای تحصیلی کانادا

 

 • Vanier Canada Graduate Scholarship
 • University of Waterloo International Master's and Doctoral Awards
 • Ontario Graduate Scholarship
 • Ontario Trillium Scholarship
 •  University of Manitoba Graduate Fellowships
 •  University of Calgary Graduate Awards
 •  Trudeau Foundation Scholarships

 

عموماً این بورسیه ها برای بهبود توانایی های کشور کانادا در جذب و نگهداری از دانشجویان مقطع دکتری و همچنین تبدیل کانادا به عنوان مرکز جهانی تعالی در تحقیقات و آموزش عالی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

یکی از مهمترین عواملی که برای افراد متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در اولویت است، چگونگی و مقدار هزینه های زندگی در کانادا می باشد. اهمیت این عامل از آن جهت است که پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا، بسته به مقطع تحصیلی دانشجو، رشته تحصیلی، نوع دانشگاه و... هزینه های متفاوتی به شخص متقاضی تحمیل می شود. به طور کلی هزینه های زندگی یک دانشجو، می تواند بسیار متنوع و متغیر باشد. چرا که سبک زندگی هر شخص با دیگری متفاوت است و این خود یک معیار مهم و تأثیرگذار در هزینه های زندگی هر فرد می باشد. بخش بزرگی از هزینه های زندگی در کانادا صرف خوراک و بازار، حمل و نقل و اجاره یا خرید مسکن می شود. شما عزیزان می توانید در جدول ذیل، بخشی از هزینه های زندگی در کانادا را مشاهده و بررسی نمایید.

 

هزینه های زندگی در کانادا

غذا، رستوران ارزان قیمت

16.00 C$

شیر، (1 لیتر)

2.35 C$

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

4.05 C$

12 عدد تخم مرغ

3.31 C$

1 کیلو مرغ

13.10 C$

1 کیلو سیب

3.94 C$

 

بخشی دیگر از هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان، متوجه هزینه های حمل و نقل و رفت و آمد به دانشگاه و سایر نقاط شهر می باشد. هزینه های حمل و نقل همواره جزو پر هزینه ترین مخارج زندگی در کشورهای آمریکایی می باشند. در جدول ذیل، برخی از هزینه های مربوط به این بخش بررسی شده است.

 

هزینه های حمل و نقل

بلیط یک طرفه مترو (حمل و نقل محلی)

3.10 C$

هزینه تاکسی برای هر 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

1.88 C$

بنزین (1 لیتر)

1.26 C$

 

علاوه بر هزینه هایی که در این بخش بررسی شد، یکی از مهم ترین هزینه ها برای داوطلبان اخذ ویزای تحصیلی کانادا، هزینه های اقامتی و اسکان در این کشور می باشد. بسیاری از دانشجویان به منظور کاهش هزینه های زندگی خود، از خدمات خوابگاه های دانشجویی استفاده می نمایند. اما عده بسیاری نیز به دلایلی، امکان زندگی در این خوابگاه ها را نداشته و تمایل به خرید و یا اجاره منزل مسکونی دارند. در جدول ذیل، هزینه های مربوط به اجاره و خرید آپارتمان و واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر بررسی شده است:

 

هزینه های اقامتی

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1,262.93 C$

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز

1,028.85 C$

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2,030.63 C$

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز

1,655.87 C$

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

6,116.43 C$

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز

3,959.30 C$

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه زندگی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

از دیگر موارد مورد بررسی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا، کار دانشجویی ضمن تحصیل برای دانشجویان می باشد. به علت هزینه های نسبتاً بالای تحصیل در کانادا، اکثر دانشجویان به منظور تأمین و مدیریت هزینه های خود، نیاز به کار نیمه وقت دارند. به طور متوسط، هر دانشجو در کشور کانادا در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته اجازه کار نیمه وقت و غیر تخصصی دارد که در زمان های تعطیلات بین هر ترم و یا تابستان، این مدت می تواند به صورت تمام وقت باشد. شرایط کار دانشجویی در کشور کانادا بسیار مناسب است و با توجه به زبان رسمی این کشور که انگلیسی می باشد، دانشجویان در مقایسه با کشور های اروپایی، سریع تر به کار نیمه وقت دست پیدا می کنند. مقدار درآمد دانشجویان از طریق کار نیمه وقت حدود 8 الی 16 دلار کانادا در هر ساعت می باشد. جهت کار نیمه وقت، دانشجو باید در نظر داشته باشد که این فعالیت نباید با تحصیل وی در تناقض باشد. زیرا در صورت عدم حضور در کلاس ها و یا اخذ نمرات ضعیف، ممکن است تمدید ویزای تحصیلی شخص با مشکل روبرو شود. بنابراین شخص دانشجو باید در هر صورت، تحصیل را در اولویت خود قرار دهد. در کشور کانادا اشخاصی که مشغول به کار می باشند -اعم از نیمه وقت و تمام وقت- از تمامی حقوق قانونی که کارکنان تبعه کانادا دارا می باشند، برخوردار هستند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

کار ضمن تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

با دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شخص متقاضی می تواند همراهان خود را که شامل همسر قانونی و فرزندان مجرد کمتر از 18 سال وی می باشند، با خود به کشور کاناده برده و با هم در این کشور زندگی نمایند. همراهان شخص اصلی که دارای ویزای تحصیلی کانادا می باشد، به دو صورت امکان حضور در کانادا را دارند. اول به صورت دریافت ویزای دیداری یا توریستی می توانند به صورت موقت، در کنار شخص دارنده ویزای تحصیلی کانادا حضور داشته باشد. در این صورت به همراهان، اجازه کار قانونی درکشور کانادا داده نمی شود، اما می توانند دوره های تحصیلی کوتاه مدت را در کشور کانادا بگذرانند. در نوع دیگر، شخص همراه، ویزای کاری همراه یاOpen work permit دریافت می نماید و با ویزای کاری تمام وقت، وارد کشور کانادا می شود. این ویزای کاری به شخص همراه، اجازه کار تمام وقت بدون محدودیت می دهد و بدینوسیله می تواند در هر شهر و ایالت و برای هر شرکت و کارفرمایی، به صورت قانونی مشغول به کار شود.

طبق قوانین، محدودیتی برای درخواست ورود همزمان شخص همراه با شخص دانشجو نیست. اما به منظور افزایش شانس ویزای شخص اصلی و متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، همیشه توصیه می شود بین ورود شخص دانشجو و همراهان، مدت زمانی فاصله ایجاد شود تا شانس اخذ ویزا پایین نباشد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

از جمله موضوعاتی که جهت تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدنظر قرار داده شود، بررسی دانشگاه ها و دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از این مراکز علمی و دانشگاه ها در کانادا می باشد. هر دانشگاه در هر کشوری، با رتبه جهانی شناخته و اعتبار سنجی می شود. اگر دانشگاهی در سطح کشور کانادا دارای رتبه برتر نسبت به سایرین باشد، طبیعتاً متقاضیان بیشتری نیز خواهد داشت. به ویژه که مدرک معتبر تحصیلی این دانشگاه ها، امکان اشتغال پس از تحصیل افراد دارای ویزای تحصیلی کانادا را تضمین می نماید. به منظور آشنایی بیشتر با مؤسسات معتبر و دانشگاه های برتر کشور کانادا، لیستی از برترین دانشگاه های کانادا را بر اساس رتبه بندی جهانی در سال 2020 تهیه کرده و خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه می نماییم. این نکته را توجه داشته باشید که صرف داشتن پذیرش از دانشگاه های معتبر، موجب سهولت فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی شود.

 

دانشگاه

شهر

دانشگاه تورنتو

تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

ونکوور

دانشگاه مک گیل

مونترال

دانشگاه واترلو

واترلو

دانشگاه سیمون فریزر

برنابی

دانشگاه آلبرتا

ادمونتون

دانشگاه کلگری

کلگری

دانشگاه یورک

تورنتو

دانشگاه کویین

کینگستون

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

دانشگاه های کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا، مراحل و مقدماتی را در بر خواهد داشت. یکی از این مقدمات، تهیه مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی می باشد. افراد زیادی هستند که به علت کمبود سطح اطلاعات و عدم توانایی در تنظیم و تهیه مدارک، در اخذ ویزای تحصیلی با مشکل مواجه خواهند شد. هر چند که سطح علمی و تحصیلی آنان بسیار هم قوی باشد، زمانی که از نحوه ارائه مدارک آگاهی نداشته باشند و آن ها را به طور کامل و صحیح ارائه ندهند، با شکست در پرونده مهاجرتی خود و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مواجه می شوند. دریافت ویزای تحصیلی کانادا از اصلی ترین موضوعاتی می باشد که هر داوطلب مهاجرت تحصیلی باید بدان توجه نماید. کشور کانادا در خصوص صدور ویزای تحصیلی کمی سخت گیر می باشد. این مقاله به صورت اختصاصی در خصوص ویزای تحصیلی کانادا نوشته شده است و هر گونه رو نوشت و کپی برداری از آن غیر قانونی بوده و پیگیرد قانونی خواهد داشت. بنابراین بهتر است حتماً قبل از اقدام، جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا با یکی از مشاورین رسمی اداره مهاجرت کانادا مشورت نمایید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، مفتخر به حضور مشاورین رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در تیم خود می باشد. تسلط مشاورین بر قوانین مهاجرتی، ریسک عدم پذیرش ویزای تحصیلی کانادا را برای شما سروران عزیز کاهش می دهد. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا چند بخش دارد که به صورت خلاصه در این قسمت بدان اشاره می شود:

 • مدارک پذیرش تحصیلی: ارائه مدرک پذیرش تحصیلی از مؤسسه یا دانشگاهی که پذیرش را صادر کرده است.
 • مدارک هویتی: شخص دانشجو و افراد خانواده وی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، باید مدارک هویتی خود را که شامل پاسپورت و عکس پرسنلی می شوند ارائه نمایند.
 • مدارک تمکن مالی: روش های مختلفی جهت اثبات تمکن مالی وجود دارد که معمول ترین آن، ارائه پرینت حساب بانکی می باشد. مبلغ مورد نیاز برای هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا، باید در حساب بانکی متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا موجود باشد.
 • انگیزه نامه: نامه ای که هدف و قصد از تحصیل در کشور کانادا را به افسر ویزا نشان داده و اثبات می کند.

کار پس از تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای اکثر افراد، یکی از روش های مناسب برای یادگیری تخصص کافی، ورود به بازار کار و اخذ اقامت این کشور می باشد. یکی از اصلی ترین علت هایی که تعداد متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا زیاد می باشد، وضعیت مناسب کار و اقامت پس از تحصیل در کشور کاناداست. کانادا کشوری بزرگ و وسیع با جمعیت پایین می باشد. از سویی فعالیت های اقتصادی به طور گسترده در این کشور وجود دارد. به همین علت، نیاز به نیروی کار ماهر در کشور کانادا احساس می شود. بر این اساس، دولت کانادا جهت تأمین نیروی کار مورد نیاز خود، اقدام به انتخاب از میان مهاجرین متخصص می نماید. اشخاصی که تخصص کافی را دارند از روش اکسپرس انتری (express entry) وارد بازار کار کانادا می شوند. اما اشخاصی که قصد یادگیری، کسب مهارت و یا حتی تقویت رزومه و افزایش امتیاز خود در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری را دارند، از روش تحصیل وارد کشور کانادا می شوند تا شانس خود را جهت کاریابی و ورود به بازار کار این کشور افزایش دهند.

در کشور کانادا طبق قانون، اگر شخص در دانشگاه و یا کالج های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا تحصیل نماید و دوره تحصیلی خود را بگذراند، میتواند از قانون PGWP  استفاده کند. بر اساس این قانون، افراد فارغ التحصیل از کانادا می توانند تا مدت زمان مشخصی در کشور کانادا بمانند و جویای کار شوند. این مدت زمان توسط دولت کانادا تعیین می شود. این ویزای اقامت موقت پس از تحصیل، قابل تمدید نمی باشد و شخص پس از اتمام این ویزا، در صورت یافتن شغل جدید باید ویزای خود را به ویزا کاری و یا اقامت دائم تبدیل نماید. طبق این قانون، اشخاصی که در دانشگاه های مورد تائید این کشور، تحصیلات خود را با موفقیت به اتمام رسانده اند، فرصت ماندن در کانادا و اشتغال را دارند. در صورتی که مدت و طول دوره تحصیلی این افراد، بیش از 8 ماه باشد می توانند حتی تا 3 سال در این کشور بمانند و به کار مشغول شوند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

به منظور افزایش اطلاعات شما در زمینه کار در کانادا، اسکیل ورکر و برنامه اکسپرس اینتری در کانادا، می توانید ویدئوی آموزش جامع اخذ ویزای کار کانادا را تهیه کرده و با شرایط سیستم امتیازبندی کشور کانادا آشنا شوید.. برای دسترسی به این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

دریافت ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این کشور، به تنهایی موجب دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود. اما تحصیل در این کشور، شاید بیشترین کمک را به متقاضی اخذ اقامت می کند. قوانین موجود که افراد می توانند اقامت دائم را در کشور کانادا اخذ نمایند، متفاوت و متنوع می باشد. شخصی که ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده و به عنوان دانشجو وارد کشور کانادا می شود، از روش های مختلف می تواند اقامت دانشجویی خود را تبدیل به اقامت دائم کند. برخی افراد از روش های سرمایه گذاری استفاده می نمایند که شامل برنامه هایی نظیر ثبت شرکت، خرید اقامت، کارآفرینی و استارت آپ می شود. عده ای نیز پس از اتمام تحصیل، مشغول به کار شده و از طریق کار و پرداخت مالیات بعد از چند سال، درخواست اقامت به دولت کانادا می دهند. برخی افراد نیز پس از اتمام دوره تحصیلی و تکمیل مدارک، درخواست اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری یا اسکیل ورکر (Skilled Worker) می دهند. معمولاً افرادی ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده اند، به علت اخذ امتیازات بالا در خصوص کار، زندگی و یا تحصیل در خاک کانادا، بسیار آسان تر موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

پس از اخذ اقامت دائم از یکی از روش های فوق، در صورتی که شخص متقاضی، 3 سال از 5 سال اقامت خود را در خاک کانادا حضور داشته و بیمه و مالیات پرداخته باشد، می تواند پاسپورت و تابعیت کانادا را درخواست نماید. چنانچه ادغام وی با جامعه کانادایی تشخیص داده شود، با درخواست وی جهت صدور تابعیت موافقت می شود. دانستن سطح پیشرفته زبان اصلی کشور، دانستن فرهنگ و تاریخ معاصر و قانون اساسی کشور کانادا از ملزومات دریافت تابعیت کشور کانادا می باشد. برای تکمیل اطلاعات خود در خصوص پاسپورت کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

پاسپورت کانادا


پاسخ به سئوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا

پرسش: ✅آیا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟

پاسخ: دانشگاه های کشور کانادا، از جمله برترین دانشگاه های جهان می باشند که در کشورهای مختلف نیز دارای شعبه می باشند.

پرسش:آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا دارای هزینه می باشد که مقدار آن بسته به مقطع آموزشی، محل تحصیل، رشته و طول دوره تحصیل، متفاوت می باشد.

پرسش:آیا برای تحصیل در کانادا می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

پاسخ: دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی امکان پذیر است. گرچه اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می شود.

پرسش: ✅آیا تحصیل در کانادا دارای شرط سنی است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا و صدور ویزا، به سن، گپ تحصیلی و مدرک زبان دانشجو بستگی دارد.


____________ سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی کانادا ____________

ویزای تحصیلی کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط سنی تحصیل در کانادا در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفت. کانادا در زمره برترین کشورهاییست که برای مهاجرت به آن می توان اقدام نمود. اخذ ویزای تحصیلی کانادا یکی از بهترین روش های ورود به کشور کانادا می باشد که با توجه به شرایط کاری کانادا، می توان جهت کار و زندگی پس از تحصیل نیز در این کشور اقدام کرد. کشور کانادا دارای معتبرترین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سطح جهان می باشد. از این رو همواره افراد زیادی، متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا و ورود به این مراکز آموزشی می باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، افتخار وکالت پرونده های متعدد تحصیلی را دارد که منتهی به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده است. شما عزیزان در صورت تمایل می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در این زمینه، از مشاوران متخصص ما مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. علاوه بر این، شما سروران عزیز می توانید فرم تماس را تکمیل کرده و درخواست خود را جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت نمایید. در صورتی که سئوالات خود را در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید، پاسخ را از مشاورین مؤسسه دریافت خواهید نمود.

 

امتیاز 5 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حسین مرادی
سلام ممنون از مقاله خوبتان من میخواستم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم . من 28 سال دارم فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستم مقاله هم ندارم. برای مقطع دکتری چطور می توانم استاد پیدا کنم و آیا می توانم دوره زبان را در کانادا داشته باشم؟ با کار دانشجویی در مقطع دکتری چقدر درآمد خواهم داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز، شرایط شما جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا بسیار مناسب است. شما می بایست با ارائه رزومه قوی شامل مقالات بین المللی و مدرک زبان بالا نظر استاد راهنما را جلب نموده تا بتوانید پذیرش دکتری اخذ نمایید. با توجه به سن شما ارائه مدرک زبان ضروری است. میزان درامد از کار دانشجویی وابسته به کار شماست و منطقاً بخش اعظم هزینه های زندگی شما را پوشش خواهد داد. * مانا باشید *
سیما مشایخ
سلام و ممنون از سایت خوبتون و مطالب فوق العاده اتون من 27 ساله هستم و کارشناسی شیمی دارم می تونم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم؟ سطح زبانم خوبه اما آیلتس ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، جهت اقدام برای تحصیل در کانادا و برآورد شانس شخص جهت ورود، سن و گپ تحصیلی به طور ویژه مورد اهمیت می باشد. گپ تحصیلی بالای 4 سال حتی در صورت ارائه سابقه کاری مرتبط، شانس شخص را جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا پاییی می برد. شما همچنان جهت اقدام برای اتحادیه اروپا شانس بالایی دارید. * مانا باشید *
عباس شیخی
سلام خیلی متشکرم از مقاله. آیا می توان هم زمان برای کانادا با همراه اقدام کرد؟ اگر نمیشود ممنون میشم بفرمایید معمولا چقدر فاصله زمانی بین نفر اصلی و همراه خواهد بود. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر و درست راهنمایی بکنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی کاملا بستگی به شرایط پرونده شما دارد و اگر پرونده قوی داشته باشید همزمان هم می شود برای کانادا اقدام اگرد عموما فاصله همراه تا نفر اصلی بیشتر از 3 - 4 ماه نمی باشد. حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایط عمومی شما را بصورت رایگان بررسی نمایند. موفق باشید
سارا رجبی
با عرض سلام و وقت بخیر برای ویزای تحصیلی کانادا از چه سنی می شه اقدام کرد؟ من فرزندم 7 سالشه می خواستم سال دیگه بفرستمش. و اینکه آیا خودم هم می تونم به عنوان همراه باهاش برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل فرزندان در کشورهای خارجی و کانادا با توجه به اینکه در حا حاضر به ایرانی ها ویزای همراه گاردین به پدر و مادر نمی دهند و یکی از والدین پدر یا مادر می تواند بعنوان همراه برود، بهتر است که سن فرزندان بالای 12 و 13 سال باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهرداد احمدی
سلام و عرض ارادت خیلی ممنون از این مقاله خوب فقط من میخواستم ببینم برای اقدام جهت ویزای تحصیلی کانادا با سن 28 سال لیسانس مهندسی معدن و معدل 19 شانس خوبی دارم؟ معدل خوب میتونه شانس ویزا رو افزایش بده ؟ بعد رشته معدن تو کانادا میشه اقدام کرد اصلا؟ دستتون درد نکنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی شانس عمومی شما خوب است باتوجه به اینکه در حال حاضر شانس ویزا برای پذیرشهایی که از کالج کانادا است پایینه معدل شما یک تاثیر مثبتی در اخذ پذیرش از دانشگاه های خوب این کشور دارد که شانس شما را هم برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت دقیق بررسی شود.
سارا اسكندري
با سلام و عرض ادب براي ويزا تحصيلي كانادا در مقطع فوق ليسانس معدل مهمه؟ هزينه تحصيل حداقل چه ميزان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و. عرض ادب دوست عزیز در پذیرش و ویزای شما عوامل زیادی می تواند تاثیر گذار باشد ولی بیشتر از معدل دانشگاهی که پذیرش اخذ کرده اید در پروسه ویزا تاثیر گذار هست و همچنین تمکن مالی. هزینه تحصیل نیز براساس هر رشته تحصیلی از 15000 دلار تا ۲۵ هزار دلار متغیر می باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
محمود اميري
سلام ممنون از مقاله خوبتون ايا بدون مدرك زبان هم ميشود پذيرش كالج و دانشگاه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای اخذ مدرک کارشناسی و همچنین ارشد ارائه ایلتس شش و نیم ضروری می باشد. و در صورتی که نمره کمتری مثلا ۶ اخذ کنید پذیرش کاندیشنال می گیرید. ولی بدون ارائه مدرک ایلتس ریسک ویزا خواهید داشت. سپاس
مشاوره رایگان