تحصیل در مدارس کانادا

6 اسفند 1399 12 نظر

تحصیل در مدارس کاناداتحصیل در مدارس کانادا، شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستان در کانادا، شرایط و قوانین مدارس کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا از شرایط ورود به مدارس کانادا اطلاع دارید؟ تحصیل در مدارس کانادا در چه سنی امکان پذیر است؟ تحصیل در مدارس کانادا جزو کشورهایی است که طرفداران بسیاری دارد و افراد بسیاری از سرتاسر دنیا در اندیشه تحصیل در مدارس کشور کانادا می باشند، چرا که می توانند در بهترین مدارس کانادا به تحصیل بپردازند و این موضوع برای آنان، آثار اقامتی و تابعیتی داشته باشد. در بسیاری از مواقع والدینی که قصد اخذ پذیرش در مدارس کانادا برای فرزندان خود را دارند، در این اندیشه هستند تا در طول تحصیل در کنار فرزندان خود حضور داشته باشند که در این مقاله به تمامی این موارد اشاره خواهد شد. با توجه به تکرار عبارت تحصیل در مدارس کانادا ملک پور در گوگل، موسسه حقوقی ملک پور در مقاله ای که پیش روی شما خوانندگان گرامی قرار دارد قصد دارد تا شرایط تحصیل در مدارس کانادا را بررسی نماید تا بتوانید برای انتخاب بهترین مدارس کانادا جهت تحصیل اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، آماده ارائه خدمات به شما خوانندگان گرامی در مورد تحصیل در مدارس کانادا می باشد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و جامع در مورد مدارس کانادا می توانید از طریق تماس تلفنی، از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی ما بهره مند گردید. علاوه بر این شما عزیزان می توانید با تکمیل فرم تماس، درخواست خود را مبنی بر تماس با ما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان اعلام فرمایید.

 • آشنایی با کشور کانادا و شرایط تحصیل در مدارس کانادا
 • نظام آموزشی و قوانین مدارس کانادا
 • کالج پیش پزشکی در کانادا
 • اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع مدارس
 • هزینه تحصیل و زندگی در مدارس کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا
 • معرفی کالج های کانادا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانش آموزی کانادا
 • شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل در مدارس کانادا
 • سوالات متداول درزمینه تحصیل در مدارس کانادا
 • سخن پایانی درباره تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

آشنایی با کشور کانادا و شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا در بین دانش آموزان، بسیار پر طرفدار می باشد، اما قبل از هر اقدامی جهت اخذ پذیرش و ویزا به منظور تحصیل در مدارس کانادا، بهتر است از شرایط کشور کانادا اطلاع کافی یابید؛ چرا که کانادا کشوریست که ایالت های متفاوتی دارد و هر ایالت شرایط متفاوتی خواهد داشت. کانادا کشوری می باشد در شمال قاره آمریکای شمالی که از اقیانوس آرام تا اقیانوس اطلس و از قسمت شمال، تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده است.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل زیر 18 سال-قسمت اول

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل زیر 18 سال-قسمت اول

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل زیر 18 سال-قسمت دوم

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل زیر 18 سال-قسمت دوم

 

در مورد کانادا باید گفت که این کشور، دومین کشور پهناور از نظر مساحت در جهان می باشد؛ چرا که مساحت این کشور 9.98 میلیون کیلومتر مربع است. همچنین کشور کانادا از نظر مساحت خشکی نیز توانسته است چهارمین کشور پهناور جهان باشد. پایتخت کانادا اوتاوا است و پر جمعیت ترین شهرهای این کشور، تورنتو، ونکوور و مونترال می باشند. برخی از شاخصه ها و اصلی ترین اطلاعات در خصوص این کشور در زیر نمایش داده شده است:

تحصیل در مدارس کانادا

 

کانادا دارای حکومت فدرال و متشکل از 10 ایالت و 3 قلمرو می باشد. شرایط آب و هوایی در آن متفاوت است و برخی از ایالت ها بسیار سرد هستند. هر ایالت دارای یک شورای نظارت بر آموزش و پرورش است که همگی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش کانادا فعالیت دارند.

نظام آموزشی و قوانین مدارس کانادا

جهت تحصیل در مدارس کانادا بهتر است در ابتدا نظام آموزشی و قوانین مدارس کانادا را بررسی نمایید و سپس جهت اخذ پذیرش از مدارس کانادا اقدام فرمایید. کانادا کشوریست که از سیستم آموزشی بسیار مناسبی برخوردار است و اغلب به صورت ایالتی اداره می شود. در خصوص شرایط تحصیل در مدارس کانادا باید گفت که وظیفه رسیدگی و نظارت بر آموزش این کشور به طور کلی در محدوده اختیارات ایالت ها قرار دارد، بنابراین نظام آموزشی فدرال در این کشور وجود ندارد. کانادا دارای دو سیستم آموزش عمومی و خصوصی است. سیستم آموزش پایه برای تمامی شهروندان کشور کانادا به صورت رایگان می باشد و شهروندان این کشور می توانند به صورت رایگان، به تحصیل در مدارس کانادا بپردازند. همچنین حوزه آموزش عالی مؤسسات در کانادا، به دو دسته کالج ها و دانشگاه ها تقسیم می شوند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و کپی برداری و استفاده از محتوای آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام می باشد. در کانادا تفاوت‌های بسیاری بین نظام آموزشی ایالت های مختلف وجود دارد، بدین صورت که برخلاف بسیاری از کشورها که کلاس 4 دبیرستان، آخرین سال تحصیلی مقطع متوسطه به حساب می آید؛ در کانادا براساس قوانین هر ایالت، پایان مقطع متوسطه از سال 11 تا 13 خواهد بود. مؤسسات آموزش عالی در کانادا به شرح ذیل می باشند:

 • دانشگاه‌های ایالتی
 • دانشکده‌های ایالتی
 • کالج‌های ایالتی
 • کالج‌های کاربردی
 • مؤسسات غیررسمی فنی و حرفه ای

همواره بودجه قابل توجهی از دولت کانادا به سیستم آموزشی این کشور، از پایه کودکستان تا دانشگاه اختصاص می یابد. به طوری که میانگین 6 درصد کل تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا در این زمینه هزینه می شود. بنابراین از میان اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کانادا بیشترین سرمایه گذاری در زمینه آموزش را دارد.

کالج پیش پزشکی در کانادا

برخی از دانش آموزانی که برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام می نمایند، قصد دارند تا پس از گذراندن دوره تحصیل خود وارد کالج های پزشکی شوند و تحصیلات خود را در این رشته ادامه دهند. در مورد تحصیل در دوره های پزشکی و کالج های پیش پزشکی در کانادا باید گفت دانشجویان در ابتدا باید یک دوره لیسانس علوم پایه را در کانادا بگذرانند و یا معادل آن را داشته باشند یعنی در رشته هایی مانند زیست، شیمی و فیزیک تحصیل کرده باشند. پس از گذراندن این دوره و با قبولی در آزمون (MCAT (Medical College Admission Test می توانند وارد رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دستیار پزشکی و... شده و تحصیلات خود را ادامه دهند. نکته در اینجاست که دانشجویانی که دوره علوم پایه را در کانادا می گذرانند، پس از قبولی در آزمون MCAT تنها کافیست که دوره های 3 تا 4 ساله از دوره پزشکی را بگذرانند تا پس از آن و با اخذ مدرک پزشکی خود بتوانند وارد بازار کار شوند.

در صورتی که قصد دریافت اطلاعات کامل در مورد تحصیل پزشکی در کانادا را دارید می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در ترکیه

تحصیل پزشکی در کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع مدارس

افرادی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند، شاید به دلیل بالا بودن هزینه های تحصیل در کانادا و زندگی در این کشور، در اندیشه اخذ بورسیه تحصیلی باشند تا بتوانند با خیالی آسوده تر، اقدام به تحصیل نمایند. در مورد اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا باید گفت این کشور، دارای بورس های تحصیلی متفاوتی می باشد. اما اخذ بورس تحصیل در مدارس کانادا به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و شخص متقاضی باید شرایط دریافت بورس تحصیلی را داشته باشد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دبیرستان و مدارس کانادا را دارید باید توانایی پرداخت هزینه را داشته باشید، چرا که تحصیل در این مدارس برای دانش آموزان بین المللی، هزینه دار می باشد. اخذ اقامت کانادا توسط والدین، باعث تحصیل رایگان و یا کم هزینه در مدارس کاندا می گردد. اشخاص متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا، بیشتر می توانند در مقاطع بالاتر، مانند دانشگاه، مقاطع فوق لیسانس و دکترا بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. برخی از بورسیه های تحصیلی در کانادا به شرح زیر است:

 • Banting postdoctoral fellowship
 • Canada Graduate Scholarships masters program
 • IDRC Research Awards
 • NSERC Postgraduate scholarship
 • Organization of American states (O A S) Academic scholarship program
 • Vanier Canada Graduate scholarship program

بورسیه تحصیلی غیر دولتی در کانادا:

 • Anne vallee Ecological fund
 • Trudeau scholarships and fellowship

در صورتی که قصد دریافت اطلاعات کامل در مورد بورسیه تحصیلی در کانادا را دارید، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. همچنین موسسه حقوقی ملک پور، در یک اقدام مؤثر، به طور رایگان به بررسی شرایط متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای مختلف می پردازد. متقاضیان می توانند با تکمیل فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه بر روی وبسایت موسسه، شرایط خود را جهت دریافت بورسیه در مراکز علمی کشور مورد نظر خود ارزیابی نمایند. 

تحصیل در مدارس کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در مدارس کانادا

از مهمترین مسائلی که جهت تحصیل در مدارس کانادا باید به آن پرداخته شود، هزینه تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. در مورد هزینه تحصیل در مدارس کانادا باید گفت که هزینه تحصیل با توجه به شهر محل تحصیل و همچنین نوع مدرسه ای که شخص دانش آموز در آن مشغول به تحصیل می باشد، متفاوت است. مدارس در کانادا به دو صورت شبانه روزی و روزانه هستند. دانش آموزان در مدارس شبانه روزی، تمام ساعات روز در مدرسه بوده و امکانات رفاهی و زندگی درون مدرسه برای آن ها فراهم می باشد. دانش آموزان مدارس روزانه پس از ساعات مدرسه، به منزل برگشته و در کنار والدین خود و یا در ازای پرداخت هزینه ای، در کنار خانواده کانادایی زندگی می نمایند (Homestay). قیمت مدارس روزانه نسبت به مدارس شبانه روزی به صرفه می باشد. هزینه های زندگی هر فرد نیز با یکدیگر کاملاً متفاوت است و بستگی به نوع زندگی و شهر محل سکونت دارد. در ذیل این مطلب به برخی از هزینه های زندگی در کانادا اشاره می نماییم. به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل فرزندان در کانادا از حدود 27000 دلار کانادا آغاز خواهد شد که این مبلغ می تواند افزایش نیز داشته باشد. هزینه های جانبی مانند هزینه کتاب و لباس فرم مدارس کانادا را نیز باید در نظر داشت. نام مدارس کانادا که در فهرست برترین مدارس دولتی و خصوصی این کشور قرار دارند به شرح زیر می باشد:

 • Bodwell High School
 • Thompson rivers university
 • Burnaby School District
 • Edmonton Public Schools
 • Braemar College

در ادامه هزینه تحصیل در مدارس کانادا به صورت گزیده ای ارائه گردیده است:

 

نام دبیرستان

هزینه تحصیل

Edmonton public schools
دبیرستان دولتی ادمونتون

از 8000 تا 12000 دلار کانادا

Bodwell high school

دبیرستان بادوول

از 22500 دلار کانادا

Braemar collage
کالج بریمار

از 13200 دلار کانادا

Thompson rivers college
کالج تامسون ریور

از 18000دلار کانادا

Westwood high school
دبیرستان وستوود

از 18000 دلار کانادا

 

البته لازم به ذکر است برخی کالج ها، خدمات خوابگاه در اختیار دانش آموز جهت تحصیل در مدارس کانادا قرار می دهند. هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل هزینه های زندگی در این کشور نیز می شود. در جدول ذیل، به قیمت برخی از کالا و خدمات در کانادا اشاره شده است:

 

خورد و خوراک

هزینه ها به دلار

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره

65.00 $

کاپوچینو

4.06 $

1 لیتر شیر

2.31 $

1 کیلوگرم برنج

3.94 $

12 عدد تخم مرغ

3.29 $

1 کیلوگرم پنیر محلی

12.59 $

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10 $

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.58 $

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.62 $

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

2.24 

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

148.07 $

 

بخش مهمی از هزینه زندگی در کشور کانادا، معطوف به هزینه اجاره بها و محل اسکان می باشد. همانطور که گفته شد، جهت اسکان دانش آموز در کانادا، روش ها و اقدامات متعددی وجود دارد. در صورت همراهی خانواده دانش آموز در مدت زمان اقامت تحصیلی وی، هزینه محل زندگی برای خانواده اهمیت می یابد. در جدول زیر، هزینه های مربوط به خرید و اجاره خانه در کانادا بررسی شده است:

 

اجاره بها و خرید خانه در کانادا

قیمت

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1,266.90 C$

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

1,030.42 C$

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2,040.61 C$

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1,660.14 C$

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

6,149.45 C$

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

4,042.75 C$

تحصیل در ترکیه

هزینه زندگی در کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

جهت تحصیل در مدارس کانادا، مهمترین دغدغه و نگرانی والدین، حضور آنها در کنار فرزندانشان می باشد. در این مورد باید گفت که برای فرزندان زیر 18 سال مشغول به تحصیل در مدارس کانادا، امکان همراهی والدین وجود دارد که اقامت ایشان از نوع توریستی (VISITORY) می باشد و اجازه کار و تحصیل برای والدین فراهم نیست. البته در سنین بالاتر نیز والدین می توانند با ویزای توریستی در کشور کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی به مدت 5 سال و به صورت multi صادر خواهد شد و والدین می توانند 6 ماه در سال، در کنار فرزند خود باشند که مدت 6 ماه حضور نیز به صورت 3 ماهه خواهد بود، یعنی والدین باید پس از 3 ماه حضور در کانادا، خروج از خاک داشته باشند و سپس برای 3 ماهه دوم وارد شوند. در این صورت می توانند مدت مشخصی را در کنار فرزندان خود حضور داشته باشند. اما نکته در اینجاست که والدین با اخذ ویزای توریستی، امکان اخذ اقامت دائم این کشور را نخواهند داشت و در صورتی که قصد اخذ اقامت داشته باشند، باید روش دیگری را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است به منظور بالابردن شانس ویزای توریستی جهت همراهی والدین با فرزند، ترجیحاً یکی از پدر یا مادر باید فرزند را همراهی نماید. به منظور دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا، به شما پیشنهاد می نماییم که از مشاورین رسمی مهاجرت در کانادا، درخواست کمک نمایید. حضور مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) و مسلط بر قوانین مهاجرتی در موسسه حقوقی ملک پور می تواند راهنمای مطمئنی در مسیر دستیابی شما به اهداف مهاجرتی خود باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات جامع درخصوص مهاجرت به کانادا، می توانید لینک زیر را مشاهده فرمایید.

تحصیل در مدارس کانادا

مهاجرت به کانادا

معرفی کالج های کانادا

تحصیل در مدارس کانادا طرفداران بسیاری دارد، چرا که این کشور از نظام آموزشی عالی برخوردار است. به همین دلیل، هر ساله تعداد بالایی از افراد، اقدام به اخذ پذیرش جهت تحصیل در مدارس کانادا می نمایند تا بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. در این بخش برخی از کالج های برتر کانادا را معرفی می نماییم:

 

اسامی کالج

مشخصات کالج

Burman University

کالج برمن

واقع در ایالت آلبرتا

مستقل از بودجه دولتی

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا

Robertson College

کالج رابرتسون

دارای 12 مکان در سطح دنیا

دانشگاه های کالج رابرتسون واقع در کانادا: وینیپگ، براندون، ادمونتون و کالگری

دارای 1 دانشگاه آنلاین

Alexander College

الکساندر کالج

واقع در بریتیش کلمبیا

یک موسسه خصوصی

دارای 2 دانشگاه در بورنبی و ونکوور

George Brown College

کالج جورج برون

واقع در شهر تورنتو

یکی از معتبرترین کالج های کانادا

شهرت و اعتبار در زمینه هنر و فناورین

 

نام بهترین دبیرستان های کانادا در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

اسامی دبیرستان ها

مشخصات دبیرستان ها

Edmonton Public Schools

دبیرستان دولتی ادمونتون

از بزرگترین دبیرستان های شهر آلبرتا

از بهترین دبیرستان های کانادا

دارای امکاناتی مانند غواصی، استخرهای شنا، زمین های گلف و...

Bodwell High School

دبیرستان بادوول

از بهترین دبیرستان های خصوصی کانادا

دارای کلاس های هشتم تا دوازدهم

قرارگیری در بهترین منطقه ونکوور

برخورداری از چشم انداز عالی

دارای امکاناتی مانند استخر پوشیده، زمین تنیس، سالن تئاتر و موسیقی و...

Delta School District

دبیرستان دلتا

از دبیرستان های معروف ایالت بریتیش

امکاناتی مانند سالن های ورزشی، تئاتر، کافه تریا و...

Braemar College

کالج بریمار

مدرسه خصوصی

واقع در مرکز شهر تورنتو

قرارگیری در نزدیکی دانشگاه بریمار و ایستگاه مترو

مدارس کانادا

دانشگاه های کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانش آموزی کانادا 

تحصیل در مدارس کانادا

به منظور تحصیل در مدارس کانادا، افراد متقاضی باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی را فراهم و تکمیل نمایند تا بتوانند برای اخذ پذیرش و ویزای خود اقدام داشته باشند. تکمیل مدارک، یکی از مهمترین اقدامات، در اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و یا کشورهای دیگر محسوب می شود. چرا که اگر مدارک به صورت کامل به سفارت ارائه نگردد، امکان ردی ویزا وجود خواهد داشت. بنابراین شخص متقاضی در تهیه مدارک خود نیز باید دقت کافی را داشته باشد. مدارک مورد نیاز اخذ ویزا جهت تحصیل در مدارس کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی که مدت اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد همچنین پاسپورت قیم قانونی شخص متقاضی
 • دو قطعه عکس از فرد متقاضی
 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی و قیم قانونی وی
 • ارائه نامه بانکی (تمکن مالی)
 • ارائه مدرک زبان (در صورت نیاز)
 • ارائه سوابق تحصیلی فرد متقاضی به همراه ریز نمرات آن ها
 • ارائه توصیه نامه مبنی بر رضایت اخلاقی و رفتاری و همچنین تحصیلی فرد دانش آموز
 • پرداخت شهریه کالج یا مدرسه (بین 30 درصد تا کل مبلغ شهریه) براساس درخواست کالج یا مدرسه فرد متقاضی

مدارس کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا 

تحصیل در مدارس کانادا، دریچه ای جهت ورود به دانشگاه های معتبر این کشور است. تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا، یکی از مطلوب ترین مقاصد برای داوطلبان سراسر دنیا می باشد. از این رو، روش های مختلف دستیابی به آن را جستجو می نمایند. تحصیل در مدارس کانادا می تواند موقعیت بسیار عالی و فوق العاده ای را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند، فراهم آورد. چرا که با تحصیل در مدارس کانادا می توان به بهترین دانشگاه های کانادا ورود یافت. همانطور که می دانید، دانشگاه های کانادا دارای رتبه جهانی بسیار عالی می باشند و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان را از اقصی نقاط جهان، به سوی خود جذب می نمایند. دانش آموزان که از مدارس کانادا فارغ التحصیل می شوند، جهت ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا مانند مک گیل و واترلو و... از فرصت و شانس پذیرش بیشتری برخوردار می باشند.

مدارس کانادا

دانشگاه های کانادا

وضعیت اقامت پس از تحصیل در مدارس کانادا

یکی از مهمترین مواردی که پس از تحصیل در مدارس کانادا مطرح می شود، موضوع اقامت پس از تحصیل در این کشور می باشد. درمورد کانادا این نکته قابل توجه است که تحصیل در این کشور، می تواند برای شخص آثار اقامتی داشته باشد. شخص پس از تحصیل در مدارس کانادا، با طی یک سری روند اداری می تواند در دانشگاه به تحصیل بپردازد. این تحصیلات در کانادا می تواند جهت اقدام برای اکسپرس اینتری (Express Entry) یا ویزای کار و اخذ اقامت دائم کانادا مفید فایده باشد. تحصیل در کانادا امتیاز ویژه ای در سیستم اکسپرس اینتری دارد. در روش اسکیلدورکر (Skilled Worker) که تحت سیستم اکسپرس اینتری است، شما می توانید با کسب بیشترین امتیاز در دو مرحله، موفق به اخذ ویزای کار کانادا شوید. در ویدئوی آموزش برنامه کاری دولت فدرال کانادا اطلاعات کاملی در مورد این روش بیان شده است:

تحصیل در مدارس کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا Post-Graduation Work Permit که اختصاراً PGWP  نامیده می شود نیز فرصتی جهت اقامت در کانادا پس ازتحصیل است. در این روش متناسب با مدت زمان تحصیل، به دانشجو فرصت جستجوی کار در این کشور داده خواهد شد. مظابق با نمودار زیر و نرخ بیکاری کانادا در حال حاضر (5.7%)، بازار کار کانادا آماده جذب نیروهای متخصص و ماهر می باشد.

تحصیل در مدارس کانادا

پس از تحصیل در کانادا در صورت یافتن کار مناسب و همچنین کسب امتیازات لازم، می توانید درخواست اقامت خود را مطرح نموده و اقامت کشور کانادا را بدست آورید. شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک زیر، اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت کانادا کسب نمایید.

تحصیل در مدارس کانادا

اقامت کانادا


سوالات متداول درزمینه تحصیل در مدارس کانادا

پرسش: تحصیل در مدارس کانادا چگونه امکان پذیر است؟

پاسخ: دانش آموزان برای تحصیل بایستی برای مدارس شبانه روزی اقدام نمایند یا در homestay سکونت داشته باشند. یا در کانادا دارای قیم باشند.

پرسش: بهترین مدارس کانادا برای تحصیل کدامند؟

پاسخ: مدارس ادمونتون، بادول، دلتا، بریمار، ...

پرسش: هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدر است؟

پاسخ: هزینه های تحصیل در مدارس کانادا از حدود 27000 دلار کانادا آغاز خواهد شد که این مبلغ می تواند افزایش نیز داشته باشد.

پرسش: شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

پاسخ: اخذ بورسیه تحصیلی برای این مقطع بسیار کار سختی است. مگر واقعا شخص نابغه باشد.


_____________________سخن پایانی درباره تحصیل در مدارس کانادا _____________________

تحصیل در مدارس کانادا، شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستان در کانادا، شرایط و قوانین مدارس کانادا و اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل در مدارس این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل در مدارس کانادا با توجه به نظام آموزشی برتر آن، بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. والدینی که قصد تحصیل فرزند خود در این کشور را دارند، می توانند از بهترین مدارس کانادا، پذیرش تحصیلی برای فرزند خود اخذ نمایند. تحصیل در مدارس کانادا از سن 6 سالگی آغاز خواهد شد. اقدام برای تحصیل فرزندان در کانادا، موقعیتی مناسب جهت تأمین آینده آن ها با توجه به وضعیت مهاجرپذیری کشور کاناداست که در نهایت می تواند منجر به اخذ اقامت کانادا شود. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و در اختیار داشتن مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آمادگی ارائه خدمات و یاری شما در مسیر مهاجرت خود و عزیزانتان می باشد. با جستجوی عبارت تحصیل در مدارس کانادا ملک پور می توانید به صفحات رسمی این موسسه و فایل های صوتی تصویری جدید در این زمینه دست یابید. شما همراهان گرامی می توانید از طریق تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، شرایط خود جهت اخذ ویزای تحصیل در مدارس کانادا را ارزیابی نمایید. همچنین درخواست شما جهت تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، از طریق تکمیل فرم تماس نیز ثبت می شود. در صورتی که سوالات و دغدغه های خود، پیرامون موضوع مورد بررسی را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید، پاسخ مناسب را از همکاران ما در این موسسه دریافت خواهید نمود.

امتیاز 4.58 از 5 ( 23 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی شهبازی
با سلام ممنون بابت سایت و مقالات به روز و علمی شما یک سوال داشتم برای تحصیل در مدارس کانادا میشه همزمان پدر مادر هم با بچه برند و اینکه مدارس شبانه بهتره یا روزانه من یک دختر 12 ساله دارم از نظر مالی مشکلی ندارم می توانم هزینه هایی که در مقاله اورده اید ساپورت کنم. ممنون می شوم به سوالم پاسخ بدهید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، امکان اقدام برای یکی از والدین فرزندان زیر 18 سال امکان پذیر است. در انتخاب مدارس شبانه روزی و روزانه بستگی به خود شخص دارد. مدارس شبانه روزی به دلیل تقبل تمامی هزینه ها و امور دانش آموزان، عموماً هزینه های بالاتری دارند. در صورت عدم امکان همراهی والدین، انتخاب مدارس روزانه و گزینه homestay جهت اقامت فرزندان به دلیل معاشرت با خانواده کانادایی و تطابق با فرهنگ آنان مناسب تر می باشد. * مانا باشید *
نوشین مشاک
سلام وعرض ادب خدمت شما ممنونم بابت مقاله بسیار خوب و اطلاعات کاملی که در اختیار ما میگذارید من میخواستم هر د و فرزندم رو برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا بفرستم سوالی که برای من پیش اومده این است که چطور میتونم کنار اونها زندکی کنم و ایا امکان کار یا تحصیل در اونجا را دارم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان سوال شما بسیار کلی است و بسته به سن و شرایط مالی شما دارد اگر فرزندان شما زیر 15 سال باشند می توانید با ویزای همراه اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهران احمدی
سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر ممنونم بابت مقالات خیلی خوبتون پیرامون تحصیل در مدارس کانادا . یگ سوالی از حضورتون داشتم. ایا هوم استی که فرمودید هزینه بالایی دارد؟ ماهیانه به طور میانگین چقدر هزینه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان هوم استی عموماً به همراه هزینه خورد و خوراک در سال بطور میانگین 18 تا 25 هزار دلار کانادا متغییر است که تقریبا 1300 تا 1700 دلار کانادا در ماه می باشد. موفق باشید
نسترن احمدی
سلام ممنون از اطلاعات مفید و سایت خیلی خوبتون من یک فرزند ۶ ساله دارم و قصد دارم برای تحصیل فرزندم اقدام کنم میخواستم در مورد نحوه پذیرش مدارس کانادا و اینکه خودم هم بتونم همراهش باشم راهنمایی کنید لطفا ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بخواهید برای فرزند زیر ده سال اقدام نمایید کشور کانادا و انگلستان گزینه مناسبی است و در سال هم فقط یک بار پذیرش دارند. کشور کانادا فقط به مادر یا پدر یکی از والدین ویزای همراه می دهد ولی با این ویزا اجازه کار ندارید. پیشنهاد می کنم اگر هدف شما مهاجرت از طریق تحصیل فرزند است حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
تینا رحمانی نسب
سلام خدمت مجموعه دلسوز و پر تلاش MIE. تشکر ویژه میکنم از آقای دکتر ملک پور. من دانش آموز کلاس نهم هستم و قصد انتخاب رشته تجربی برای سال بعد دارم. دلم میخاد که در کانادا رشته پزشکی بخونم. یکی از راه هایی که به ذهنم رسیده اینه که سالهای آخر دبیرستانمو برم کانادا که راحت تر بتونم وارد دانشگاه پزشکی کانادا بشم. به نظر شما چند سال قبل دیپلم اقدام کنم بهتره و تاثیر بیشتری داره؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی، ممنون از لطف و اظهار محبت شما، قطعاً با تحصیل در کالج های کانادا شرایط شما جهت ورود به دانشگاه های کانادا و رشته پزشکی بهبود خواهد یافت. از سن 12 سال شما به سادگی می توانید جهت تحصیل در مدارس کانادا اقدام فرمایید. شما می توانید با ارتباط با مشاورین، مقدمات لازم جهت ورود به کانادا در سال تحصیلی جدید فراهم آورید. * مانا باشید *
حسین فرح ابادی
سلام وقت بخیر با تشکر از مقاله خوبتون و اقای دکتر ایا تحصیل فرزند من که 12 سالش هست در کانادا رایگان میتونه باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف شما. امکان تحصیل در مدارس دولتی کانادا صرفً برای دانش آموزانی امکان پذیر است که والدینشان اقامت کانادا را داشته باشند. * مانا باشید *
عباس رحیمی
سلام خیلی مقاله خوبی بود برای تحصیل توی مدارس کانادا از چه سنی شانس ویزا هست واقعا؟ شنیدم زیر ۱۲ سال خیلی سخته و امکانش نیست. بعد معدل بچه خیلی خوب باشه میشه بورسیه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز مجموعه MIE از سن 8 - 9 سال هم برای بچه ها اقدام می کند منتها باتوجه به اینکه در حال حاضر کشور کانادا به راحتی ویزای گارین را به ایرانی ها نمی دهد و در شرایطی فقط پدر یا مادر یکی میتواند بعنوان همراه باشد بهتر است که بچه در سنی اقدام نمایند که بتوانند از پس برخی از کارهای خود بر بیایند. در مدارس ابتدا بورسیه وجود ندارد اما می توان در شهریه ها تخفیف گرفت. موفق باشید
حمیدپور
سلام و عرض ادب خدمت استاد ملک پور گرامی ما برای پسرمون میخوایم واسه مدارس اقدام کنیم به خاطر مهاجرپذیر و رفتار خوب با مهاجرا ما خودمون کانادا رو انتخاب کردیم پسرمون 16 سالشه و میتونه مدارسی درس بخونه که از نظر امنیت مورد تائید دولت باشه ؟ چون فقط بحث امنیت جانی مطرح نیست میدونیم کانادا امن هست از نظر امنیت روحی و ذهنی هستش که آیا مدارسی هستن که تو این موارد هم برای بچه ها خدماتی مثل روان شناس و ... داشته باشند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نگرانی شما کاملاً قایل درک هست و موسسه حقوقی ملک پور هم برای کاهش این نگرانی ها سعی بر ارائه بهترین خدمات دارد و فقط با 20 مدرسه کالج اول کشور کانادا که مورد تایید دولت و همچنین دارای بالاترین سطح آموزشی را داشته باشند پیشنهاد میکند. حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سینا داوودی
سلام و بسیار سپاسگزارم از مقاله خوبتان به خصوص ویدئو های جناب آقای افضلی و جناب ملک پور یک سوال داشتم. آیا در حین تحصیل فرزندان به پدرو مادر اقامت داده می شود؟ یک سوال دیگر این است که آیا فرزندانی که از کانادا فارغ التحصیل می شوند اقامت دریافت می کنند؟ خیلی ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عر ض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور کاناا و بچه هایی زیر 18 سال سال دارند شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده است و بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار یا دانشگاه های معتبر برای ادامه تحصیل شوند اما درخصوص پدر و مادر در حال حاضر کشور کانادا به یکی از والدین ویزای همراه می دهد.
محمدی
عرض ادب و ارادت آیا راهی هست که به هر طریقی بشه همزمان با دریافت اقامت تحصیلی برای فرزندانمون ما هم بتونیم اقامتی داشته باشیم که در کنار اون ها باشیم؟ دو پسر دوقلوی 13 ساله دارم و خودم 46 ساله و پزشک عمومی هستم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً کشور کانادا به همراه ویزای تحصیل فرزندان زیر 18 سال به پدر یا مادر ویزای همراه می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان بیشتر راهنمایی تان نمایند. موفق باشید.
مریم احمدی
سلام وقتتون بخیر و ممنون از مقاله خوبتون سوال من این هست که ایا در حال حاضر این امکان وجود داره که من بتونم فرزندم رو که متولد کاناداست در مدارس ابتدایی این کشور ثبت نام کنم و به واسطه تحصیل و حضور فرزند زیر 18 سالم در این کشور خودم هم بتونم اقامت بگیرم یا حتی ویزای توریستی ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحصیل فرزند شما به شما اقامت نمی دهد تنها می توانید از ویزا مالتی پل استفاده کنید تا سالی 6 ماه کنار ایشان حضور داشته باشید . با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر دریافت نمایید .
Mahyar
سلام من 14 سالمه الان پایه هشتم هستم میخواستم برای تحصیل پایه نهم در کانادا یا کشور های اروپایی اقدام کنم ؟ همه نمراتم در پایه هفتمم همه 19 19.5 و 20 بوده. از نظر مالی (1.000.000.000تومان یا بیشتر) زبان هم کمی بلدم (خوب) به نظر شما در کشور کانادا یا کشور های اروپایی میتونم اقدام کنم؟ و اگر میشه چه زمانی ميتونم اقدام کنم ؟ 👈👈آیا شما کسي یا داشتید که برای مدارس (پایه نهم و.) در کانادا یا کشور های اروپایی ويزای تحصیلی گرفته باشه؟؟👉 👈لطفا کامل و با جزئیات راهنمایی کنید 🙏🙏🙏🙏🙏 ممنون از سایت خوبتون 🙏🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله شرایط شما بسیار خوب می باشد بله برای کانادا یا اروپا می توانید اقدام فرمایید پروسه حدودا 9 ماه زمان می برد شما می توانید در مدارس کانادا تحصیل نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
مشاوره رایگان