مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

28 اسفند 1397 1 نظر

بسیاری از علاقمندان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا به دنبال کشوری با شرایط اقتصادی خوب و امن و امکانات بالای زندگی هستند .امنیت بالا و کیفیت خوب زندگی و رفاه اجتماعی ایده ال اتریش را به عنوان یک کشور درجه یک و امن برای سرمایه گذاری معرفی می کند . مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت امروزه مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان است .اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است، که سرمایه گذاران خارجی را از سراسر جهان جذب می کند . اتریش با یک سیستم سیاسی و اقتصادی پایدار، سرمایه داران بسیاری را جذب می کند که تاکنون نقش مهمی در توسعه آن داشته است .اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است که از جمله بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است که به این معنی است که سرمایه گذاران می توانند با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی در این زمینه کار کنند.

 

جذابترین و پرطرفدارترین نوع شرکت در اتریشGMBH  (شرکت با مسئولیت محدود ) است .

 

انواع شرکت دراتریش

1.شرکت با مسئولیت محدود

2.شرکت سهامی خاص

3.تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا

 

تشکیلات شخصی

1.شرکت با تشکیلات باز

2.تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی

3.تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری

4.تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فی ما بین میباشند

 

ثبت شرکت با مسوولیت محدود در اتریش

1- شرکت خصوصی که به زودی به عنوان شرکت بین المللی شناخته می شود، باید حداقل یک سهامدار داشته باشد . که نمی تواند سهام شرکت را در بورس اوراق بهادار تجارتی  شرکت دهد . برای سرمایه گذاری به  حداقل 35000 یورو نیاز دارد.

2- شرکت دولتی، به عنوان AG شناخته می شود، که همچنین نیاز به حداقل یک سهامداردارد . کمترین سرمایه مورد نیاز در این نوع ثبت شرکت  70،000 یورو است . در مقایسه با GmbH، AG می تواند سهام خود را در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری  کند.

 

مشارکت در اتریش

چهار نوع مشارکت وجود دارد که می توانند در اتریش ثبت شوند:

  • مشارکت عمومی
  • مشارکت محدود
  • همکاری خفته
  • مشارکت قانون مدنی

 

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت  شرکت در اتریش :

برای ثبت یک شرکت در اتریش، سرمایه گذاران خارجی و محلی باید اسناد زیر را ارائه دهند:

  • گذرنامه یا شناسه که بسته به ملیت سهامداران باید تأیید شود؛
  • اسناد قانونی شرکت که توسط Memorandum و مقررات نمایندگی نشان داده شده است.
  • قرارداد اجاره ای که نشان دهنده آدرس محلی شرکت در اتریش است؛
  • اطلاعات در مورد مدیران یا مدیران شرکت، مانند گذرنامه یا کپی شناسنامه؛
  • اطلاعات در مورد سهم سهم هر سهامدار.

صاحبان کسب و کار نیز باید یک حساب بانکی را که سرمایه اولیه در آن سپرده می شود، باز کنند.

اسناد ذکر شده در بالا باید با ثبت نام تجاری به منظور کسب گواهی ادغام شرکت ارائه شود و سپس، شرکت باید برای مقاصد مالیاتی  ثبت نام کند.

 

مقدار مالیات شرکت در اتریش چقدر است؟

نرخ مالیات معمولا برای شرکتها در اتریش 25٪ است.

 

 

مالیات شرکت ها در اتریش

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص ثبت شده در این کشور مشمول قوانین مالیاتی کشورها میشوند.بر طبق این قوانین سود شرکت ها  با نرخ مالیاتی 25 درصد به طور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از 34 درصد به 25 درصد در سال 2005کشور اتریش بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزو کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال 2005 قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلوونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی،لهستان یکسان شده است و میزان مالیات در این کشور را کاهش داده است.

 

برای ثبت شرکت در اتریش شما در کنار مدارک مالی باید طرح اقتصادی مطلوبی را به اداره کار ارائه نمایید .

موسسات حقوقی معتبر می توانند شما را در نوشتن این بیزینس پلن یاری دهند .

 

کارت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

اگر با یکی ازاین روشهای ثبت شرکت به اتریش مهاجرت نمایید . کارت اقامت یکساله برای شما صادر می شود . چنانچه متقاضی ثبت شرکت در اتریش دارای خانواده باشد این کارت اقامت برای همسر و فرزندان زیر هجده سال وی نیز صادر می گردد.

تحصیلات فرزندان وی در اتریش رایگان خواهد بود . همسر شخص نیز اجازه تحصیل در دانشگاههای اتریش را دارد .در این نوع از اقامت شما بهترین نوع بیمه و خدمات درمانی را در اتریش خواهید داشت و حتی فرزندان شما حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

 

دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت :

چنانچه اشرکت ثبت شده در اتریش فعال باشد و مالیات بپردازد و بتواند گردش حساب متناسب با بیزینس پلن را ارائه نماید این کارت اقامت برای سال بعد نیز تمدید خواهد شد.

اگر شرکت ثبت شده به مدت 5 سال کار بکند و مالیات بپردازد در انتهای سال پنجم برای شخص و خانواده وی کارت اقامت دائم اتریش صادر می شود.پس از دریافت کارت اقامت دائم بعد از 5 سال شخص می تواند در خواست پاسپورت اتریشی کند . برای دریافت پاسپورت اتریش ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی است .

 

اگر علاقمند به مهاجرت به اتریش هستید اما نمیخواهید از راههای تحصیلی و یا ویزای کار یا سرمایه گذاری به اتریش مهاجرت کنید . ویزای خود حمایتی بهترین راه برای ورود شماست . در ویزای خودحمایتی شما اقامت یکساله اتریش را برای خودو خانواده تان خواهید داشت . در این ویزا خوشبختانه نیازی به بردن سرمایه به اتریش و یا دادن مالیات نیست . و از طریق این اقامت شما اول یک کارت اقامت یکساله دریافت میکنید که قابل تمدید است .

فقط کافیست که نشان دهید می توانید هزینه های زندگی خود و خانواده را در مدت اقامت در اتریش بپردازید .در این اقامت اجازه کار و استخدام شدن فرد وجود ندارد . بنابراین باید بتواند همه هزینه های خود را از کشور مبدا تامین کند .اگر علاقمند به این نوع اقامت هستید . مقالات سایت ما را در زمینه اقامت اتریش از طریق خودحمایتی را مطالعه نمایید .

 

در این مقاله به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت پرداختیم . علاقمندان ثبت شرکت در اتریش می توانند از موسسات مهاجرتی معتبر در این زمینه کمک بگیرند .

ثبت پرسش
حمید سالاری
سلام و عرض ادب من قصد مهاجرت و اقامت در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش را دارم سن من 52 سال و همسرم 41 سال و پسرم 16 سال است لطفا هزینه های دولتی و نیز اجرت موسسه شما برای انجام پروسه از صفر تا صد را اعلام بفرمایید در صورت امکان شرایط خود حمایتی را هم اعلام بفرمایید با سپاس فراوان

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به شرایط تحصیل شما و همسرتان، پتانسیل مالی و سایر فاکتورهای موردنیاز، امکان اقدام شما از طریق ثبت شرکت اتریش بررسی می شود. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به کارت قرمز سفید قرمز اتریش و یا خود حمایتی اتریش به مقالات مربوطه مراجعه فرمایید. https://www.mohajerati.com/تمکن-مالی-اتریش https://www.mohajerati.com/کارت-قرمز-سفید-قرمز * مانا باشید *