مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک

18 اسفند 1397 بدون نظر

مهاجرت به برخی کشورها از طریق خرید ملک امکان پذیر است. اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک به طور مستقیم حاصل نمی شود ولی این کار روند اخذ اقامت در اتریش را سرعت بخشیده و این فرایند را آسان تر می کند. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد  تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را  با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید 


مجوز اقامت در اتریش

کشور اتریش مدت ویزاها را تمدید نمی کند بنابرین برای اقامت طولانی تر، اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای یک مجوز اقامتی درخواست دهند. این مجوزها عموما برای یک سال اعتبار دارند و می توانند برای یک سال دیگر هم تمدید شوند. پس از دو یا سه ویزای یک ساله می توان برای یک ویزای ۱۸ ماهه یا دو ساله درخواست داد. پس از پنج سال اقامت موقت می توان برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست داد.

به منظور تمدید هر نوع مجوز اقامتی، متقاضی باید نشان دهد که در جامعه اتریش، پیوند خود با کار، تحصیل، مشارکت در سازمان های خیریه و باشگاه ها، پرستاری از کودکان یا مدرسه و همچنین سطح زبان آلمانی خود را ارتقا داده است.

هر ایالت فدرال، منطقه و حتی شهرداری کمیسیون هایی دارند که در مورد متقاضیان و میزان بهره وری آنها برای آن منطقه به واسطه مهارت ها، دانش یا سرمایه شان، تصمیم گیری می کنند. برخورداری از درآمد یا حضور اعضای خانواده که در اتریش یا اتحادیه اروپا دارای درآمد هستند، همچنین درآمد حاصل از اجاره ملک، شانس موفقیت را برای اخذ ویزا بالا می برد.

 

قیمت های ملک در اتریش در سال ۲۰۱۸

اتریش به خاطر ثبات سیاسی و اقتصادی شناخته شده است و همین امر این کشور را به یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری در املاک بدل کرده است. بخش زیادی از قلمروی این کشور توسط کوه های آلپ پوشانده شده که در سرتاسر سال گردشگران را به خود جلب می کند. اتریش همچنین به خاطر معماری پیشرفته، دریاچه های چشم نواز و آب گرم های درمانیش مشهور است.

بر طبق گزارش Eurosat ، از اوایل سال ۲۰۱۰ تا اوایل ۲۰۱۷، قیمت املاک مسکونی در اتریش تا ۵۱٪ افزایش یافته که تقاضای زیاد و نرخ پایین رهن از علل این امر بوده اند.

در شهر گراتز، دومین شهر بزرگ اتریش پس از وین و یکی مرکز فرهنگی مهم این کشور ، قیمت ها برای هر متر مربع بین €3000-4000 هستند در حالی که قیمت هر متر مربع در شهر سالزبورگ بین €5000-6000 است.

خانه هایی که در نزدیکی دریاچه ها و پناهگاه های اسکی قرار گرفته اند بیش از ۱ میلیون یورو قیمت دارند. املاک واقع در نواحی محبوب و مورد توجه گردشگران در سرتاسر سال نیز قیمت بالایی دارند. یکی از این نمونه ها تایرول است که در زمستان مورد توجه اسکی بازان و اسنوبورد سواران است و در تابستان توجه طبیعت دوستان و علاقمندان به معماری را جلب می کند. قیمت املاک در کوه های آلپ نیز گران است: در زل ام سی، گران ترین پناهگاه، قیمت هر متر مربع به €56,600 نیز می رسد.

 

قیمت املاک مسکونی در اتریش

ایالت آپارتمان خانه
  پایین بالا متوسط پایین بالا متوسط
بورگنلند 1,855 3,292 2,380 1,232 3,275 1,848
وین 3,717 13,711 5,396 N/A
اتریش علیا 3,335 4,403 3,805 1,113 5,195 2,235
سالزبورگ 5,526 6,316 6,006 3,081 56,600 6,840
کارینتیا 2,125 2,629 2,421 1,424 3,393 2,295
اتریش سفلی 1,508 1,912 1,708 761 4,125 2,031
تایرول 5,061 5,585 5,227 2,206 8,590 4,263
وورالبرگ 3,103 3,710 3,479 N/A
استیریا 3,149 4,440 3,372 636 3,187 1,805

 

خرید ملک در اتریش

1- بررسی طرح های توسعه و ناحیه بندی

طرح های توسعه و ناحیه بندی در ادارات شهرداری برای بازرسی عمومی در دسترس هستند و چرایی و چیستی کاربری ملک مورد نظر شما را نشان می دهند.

ادارات شهرداری همچنین شما را در مورد مکان و علت طرح های توسعه و ناحیه بندی برای هر نوع مکان خاصی به صورت چاپی آگاه می کنند. هر نوع طرحی از این دست با یک هزینه اندک قابل خریداری است.

 

2- استعلام از ثبت زمین دولتی پیش از خرید یک ملک در اتریش

پیش از خرید ملک در اتریش باید همیشه ثبت ارض دولتی را برای آگاهی از شرایط قانونی، حقوق و محدودیت ها، شامل عنوان مالکیت فروشنده، رهن ها، اجاره ها، حقوق شفعه، حقوق راه ها، کانال ها، خطوط، چاه ها بررسی کنید. در این راستا، باید در رابطه با هر ملک اتریشی موجود از هر دادگاه ناحیه یا اداره نقشه کشی از ثبت ارض دولتی استعلام بگیرید.

دفاتر اسناد رسمی، وکلا و سایر افراد یا مراجع که به معامله ملک می پردازند نیز به داده های ملک دسترسی دارند.

 

3-قرارداد خرید ملک در اتریش

در زمان خرید ملک در اتریش، مسائل حقوقی و پیچیده ای مطرح می شوند و به همین دلیل است که توصیه می شود از یک دفت ثبت یا وکیل برای عقد قرارداد و پیش برد ثبت زمین کمک بگیرید.

در اصل، این امکان وجود دارد که قرارداد خرید خود را (شامل رضایت مبنی بر انتقال مالکیت) مبتنی بر توافقات دیگر الگوبرداری کنید و سپس برای ثبت رسمی امضاها، با طرف دیگر به یک اداره ثبت یا یک دادگاه منطقه ای بروید.

 

روال خرید خانه در اتریش

در ابتدا باید موارد خاص قانون اتریش را برای اخذ و از دست دادن حقوق شهروندی (ملک، حق رهن، خدمت اجباری و غیره) را در نظر بگیرید.

·   اصل ثبت با ثبت زمین

مالکیت ملک با امضاء قرارداد خرید، خرید ملک و پرداخت قیمت آن حاصل نمی شود. بلکه آنچه برای حصول مالکیت در اتریش نیاز است این است که در درخواست شما حق ملک وارد شده باشد، برای مثال، در ثبت ارض به عنوان متصرف جدید قید شده باشد.

·   اصل الویت

ترتیب ثبت در اداره ثبت ارض دولت اتریش بنا به تاریخ دریافت درخواست مربوطه تعیین می شود. علت بررسی دقیق از ثبت زمین پیش از خرید آن (به خصوص پیش از انتقال قیمت خرید) این است که همه حقوق وارد شده برای ثبت پیش از ثبت حق ملک خریدار، باید به طور کلی به نظر وی برسد یا این که در مورد وی اجرایی باشد.

روال تایید برای شهروندان کشورهای ثالث

برای خرید ملک در کشور اتریش باید مستقیما به اداره مربوطه مراجعه کنید و آنها می توانند شما را در جریان تمام اطلاعات مربوط به شرایط خاص استان و جزئیات دقیق (مثلا ضرب العجل ها) قرار دهند.

درخواست ها در صورتی تایید می شوند که معامله فرهنگی، اجتماعی یا در راستای منافع اقتصاد کلان باشد و هیچ اثر سوء بر منافع ملی نداشته باشد.

 

 

مدارک لازم جهت خرید ملک در اتریش

·   درخواست تایید
(بسته به مسئول مربوطه: فرم درخواست یا درخواست غیررسمی)

·   قرارداد یا پیش نویس (کپی)

·   اعلام مبنی بر نوع کاربری ملک مورد نظر دراتریش

·   طرح نقشه بردار

·   فرم چکیده کنونی از ثبت زمین
(ثبت زمین در دادگاه، در ادارات ثبت، و در اینترنت، برای بررسی در دسترس است)

·   پاسپورت

·   در صورتی که خریدار یک نهاد حقوقی باشد: بعلاوه

   -   استعلام از ثبت شرکت

   -   قرارداد شرکت

   -   پروانه کار

·   اگر خریدار یک مجمع باشد: بعلاوه

   -   استعلام از ثبت مجامع و وضعیت مجمع

   -   اثبات تابعیت برای اعضای هیئت مجمع

·   اثبات درآمد (در صورت نیاز)

 

همه املاک که برای توسعه در نظر گرفته شده اند باید موارد زیر را دارا باشند:

·   آب (تسهیلات آبی)

·   نیرو (تسهیلات نیرو)

·   گاز (تسهیلات گازی)

·   گرمایش منطقه ای (مراجع شهرداری)

·   تلفن (تلکام)

·   فاضلاب (مراجع شهرداری)

·   زباله (مراجع شهرداری)

 

مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک به طور صرف، به دست نمی آید ولی خرید ملک، علی رغم هزینه بالایی که در اتریش دارد، به تسریع اخذ اقامت و تابعیت در این کشور کمک شایانی می کند. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد  تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را  با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .

ثبت پرسش