مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

28 اسفند 1397 بدون نظر

امروزه روش سرمایه گذاری به یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت تبدیل شده است. سرمایه گذاری در کشور اتریش نیز با وجود مزیت های بسیارش هدفی مناسب برای متقاضیان این امر می باشد. کسب و کار مناسب، موقعیت بی نظیر در قلب اروپا، کیفیت مطلوب زندگی، اعتبار بالای پاسپورت، ثبات سیاسی، سیستم آموزشی بی نظیر، اقتصاد قوی و پویا و بسیاری از مزیت های دیگر این کشور را مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار داده است. مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری روش مناسبی برای اخذ اقامت و تابعیت در این کشور محسوب می گردد که با دریافت پاسپورت این کشور امکان سفر به کل اتحادیه اروپا و کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلیس، امکان کار و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میسر می باشد.

 

سرمایه گذاری در کشور اتریش

کشور اتریش نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان برای پویایی اقتصاد خویش در مقابل سرمایه گذاری ممانعتی نداشته و با اهداء سرمایه متقاضیان، بدون نیاز به اقامت قبلی آن ها، اقامت و تابعیت را به آن ها اعطا می نماید. دولت اتریش به متقاضیان این فرصت را اعطا می نماید تا با پرداخت نقدی در پروژه های دولتی امکان سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند، این امر در صورتی که پرداخت به صورت غیر نقدی باشد امکان پذیر نخواهد بود. در خصوص سرمایه ای که متقاضیان برای سرمایه گذاری در این کشور وارد می کنند شرایطی تعیین شده است. منابع مالی که برای سرمایه گذاری در کشور اتریش در نظر گرفته می شود باید مشخص باشد و اثبات شود که به صورت قانونی اخذ شده است، سرمایه هایی که از روش هایی نظیر فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و ... به دست آمده باشد با مشخص شدن منبع آن قانونی بوده و در صورتی که منبع سرمایه مشخص نباشد یا از روش غیر قانونی به دست آمده باشد دولت با سرمایه گذاری در این کشور مخالفت می نماید.

 

میزان سرمایه گذاری در کشور اتریش

میزان سرمایه گذاری در کشور اتریش بسته به نوع و نقشه کاری و همین طور سرمایه گذاری در پروژه های عمومی یا خصوصی با منافع عام به صورت سپرده در اقتصاد اتریش از حداقل ۲ میلیون یورو به بالا و اگر به صورت سرمایه گذاری باشد مبلغی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون یورو هزینه خواهد داشت که باید به صورت فعال یا سود ده باشد و این امر به تایید دولت این کشور برسد. از شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش ارائه ایده های خلاقانه و نو، پیشنهادات جدید در زمینه تکنولوژی و علوم، امکان دریافت سودهای کلان اقتصادی در پروژه های سرمایه گذاری و .... در صورت تایید دولت می باشد. سرمایه اصلی بسته به نوع سرمایه گذاری امکان برداشت یا استرداد را خواهد داشت اما برخی مخارج همچون هزینه های کارشناسی پروژه، هزینه های قانونی، ترجمه، پست و ... هزینه های مصرفی بوده و در صورت ردی پروژه یا عدم اخذ اقامت یا تابعیت قابل بازگشت نمی باشد.

سرمایه گذاری در بخش های مختلفی نظیر ایجاد مشاغل جدید، کارخانه جات، پروژه های علمی و تحقیقاتی و ... امکان پذیر است و متقاضی می تواند به صورت مستقیم در پروژه های کسب و کار کشور اتریش تا میزان مبلغی که می خواهد سرمایه گذاری نماید. نوع سرمایه گذاری، محل آن و روش آن باید مورد تایید دولت قرار گیرد و در صورتی که در مواردی نظیر اوراق قرضه دولتی، املاک و ... که مورد قبول دولت نمی باشد سرمایه گذاری گردد مورد تایید نخواهد بود. دولت اتریش برای متقاضیان سرمایه گذاری در پروژه های دولت اتریش حساب تضمین شده در نظر گرفته و متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، سرمایه خود را به حساب مورد نظر به نام خود واریز می نماید، حساب فرد پس از انتقال سرمایه مسدود شده و تا زمان تکمیل و انتهای پرونده حق برداشت برای فرد مورد نظر و همراهان وی وجود نخواهد داشت. با دریافت تابعیت، مبلغ مورد نظر برای بهره مندی سرمایه در پروژه های دولتی باز خواهد شد و در صورتی که تحت هر شرایطی پرونده متقاضی رد شود، مبلغ سرمایه گذار آزاد گشته و به خود فرد بازمی گردد. برنامه سرمایه گذاری متقاضی باید به صورت جداگانه مورد تصویب هر یک از وزیران دولت اتریش قرار گیرد و تصویب گردد که متناسب با منافع دولت اتریش می باشد.

زمان انجام پروسه بسته به ارسال مدارک، مستندات و پیگیری های متقاضی به طور معمول بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان خواهد برد. نکته ای که بسیار مورد توجه قرار می گیرد عدم نیاز به تسلط و اخذ مدرک زبان آلمانی برای سرمایه گذاری و همچنین آزمون دولتی اتریش برای اخذ اقامت و تابعیت کشور اتریش می باشد.

 

خدمات دولت اتریش برای متقاضیان سرمایه گذاری

دولت اتریش برای کمک به اقتصاد کشور و متقاضیان سرمایه گذاری همکاری های بسیاری با سرمایه گذاران می نماید که عبارتند از:

·    همکاری برای جستجو و ایجاد مناسب ترین سرمایه گذاری

·    مشاوره های کارشناسی شده و تخصصی در زمینه سرمایه گذاری مطلوب

·    ارتباط با شرکای سرمایه گذاری (در صورت تمایل به سرمایه گذاری مشترک در کشور اتریش)

·    ارتباط با مقامات مربوطه در امر سرمایه گذاری

·    کمک برای افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش

·    ارائه مدارک رسمی به مقامات صالحه دولت اتریش

·    پیگیری درخواست تا اخذ کارت اقامت متقاضی

·    و ....

 

اخذ تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری

متقاضی با سرمایه گذاری در کشور اتریش به صورت سالیانه اقامت موقت دریافت می نماید و می تواند در این کشور حضور داشته باشد. سرمایه گذار پس از اقامت به مدت ۱۰ سال در این کشور با تایید مراحل مختلف اقامت توسط دولت اتریش می تواند تابعیت کشور اتریش را دریافت نماید. تابعیت کشور اتریش با سرمایه گذاری در این کشور به خود فرد و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی اعطا می گردد که اعطای آن به تایید اقامت متقاضیان در کشور اتریش توسط دولت این کشور وابسته است.

 

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کشور اتریش

از شرایط و مدارک لازم برای دریافت پاسپورت کشور اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·    پاسپورت و مدارک شناسایی

·    مدارک مربوط به تولد و ازدواج

·    گواهش عدم سوء سابقه کیفری

·    سوابق شغلی و  پس زمینه متقاضی

·    گواهی تمکن و پشتوانه مالی قوی

 

با اخذ تابعیت کشور اتریش متقاضی امکان سفر و زندگی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا را خواهد داشت و الزامی برای سکونت و اقامت فرد و خانواده وی در کشور اتریش وجود ندارد. با دریافت تابعیت کشور اتریش، متقاضی و خانواده وی می توانند به عنوان یک شهروند در کشور اتریش سکونت نموده و از مزیت هایی نظیر حق تحصیل، حق کار، انجام فعالیت های تجاری، خرید و فروش ملک، امکان افتتاح حساب در تمام دنیا و اخذ کارت اعتباری و .... بهره مند شوند. علاوه بر نقاط مثبت سرمایه گذاری در کشور اتریش، وجود روش های سخت و پیچیده کاری، عدم وجود حمایت های مالی در بخش سرمایه گذاری، قوانین محدود در امر سرمایه گذاری و وجود ریسک و خطر برای متقاضیان نا آشنا با قوانین سرمایه گذاری در کشور اتریش و اتحادیه اروپا و ... را می توان از نقاط ضعف و منفی کشور اتریش برای سرمایه گذاری نام برد. در نتیجه نیاز است که متقاضیان اخذ اقامت اتریش برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت این کشور با تمامی جزئیات و قوانین موجود در این روش آشنایی کسب نمایند و با اطمینان در این امر قدم بردارد.

ثبت پرسش