ثبت شرکت در اتریش

28 مهر 1399 3 نظر

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، هزینه و شرایط ثبت شرکت در اتریش و اقامت از روش ایجاد کسب و کار در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل قرار گرفته است. شرایط و مراحل ثبت شرکت در اتریش چگونه است؟ ثبت شرکت در اتریش چه هزینه هایی دارد؟ آیا ثبت شرکت در اتریش منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد؟ اتریش به عنوان یکی از بهترین نقاط دنیا جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار شناخته شده است. شرایط مناسب اقتصادی اتریش، تعداد زیاد بازدیدکنندگان و گردشگران و نظام سالم قضایی و اداری در این کشور، افراد بسیاری را مشتاق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش کرده است تا از این طریق علاوه بر کار و کسب سود، زمینه اقامت و تابعیت این کشور را برای خود و خانواده فراهم سازند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی، آماده اخذ پرونده شما در خصوص ثبت شرکت در اتریش و یا دیگر کشورهای مطرح جهانی می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نمایید. همچنین در صورتی فرم تماس را پر نمایید، از سوی مشاورین متخصص این مؤسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان عرضه خواهد شد. در این مقاله به مباحث ذیل حول موضوع ثبت شرکت در اتریش می پردازیم:

 • شرایط ثبت شرکت در اتریش
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش
 • بررسی تاثیرگذار بر استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش
 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر ثبت شرکت در اتریش
 • انواع شرکت در اتریش
 • هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در اتریش
 • نقاط مثبت ثبت شرکت در اتریش
 • وکیل ثبت شرکت در اتریش
 • مراحل ثبت شرکت در اتریش
 • طرح تجاری برای ثبت شرکت در اتریش
 • نکات مهم نهایی در زمینه ثبت شرکت در اتریش
 • سئوالات متداول راجع به ثبت شرکت در اتریش
 • سخن پایانی

ثبت شرکت در اتریششرایط ثبت شرکت در اتریش

اتریش کشوری در اروپای مرکزی و هم مرز با کشورهای سوئیس، ایتالیا، اسلوانی، اسلواکی، آلمانی، لیختنشتاین، چک و مجارستان است. زبان رسمی مردم اتریش زبان آلمانی است که البته در اتریش با لهجه متفاوتی بیان می شود.

 

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در اتریش با سرمایه کم

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در اتریش با سرمایه کم

فایل صوتی در باب اقامت قرمز سفید قرمز از طریق ثبت شرکت

فایل تصویری در باب اقامت قرمز سفید قرمز از طریق ثبت شرکت

 

پایتخت اتریش شهر وین می باشد که بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی شناخته شده و سالهاست متقاضیان زیادی خواستار زندگی در آن می باشند. جمعیت این کشور کمتر از 9 میلیون نفر است ولی با همین شرایط، دارای اقتصاد پویا و پر رونقی می باشد. نرخ بیکاری اتریش زیر 5 درصد است و در این زمینه با کشور آلمان در رقابت می باشد.

ثبت شرکت در اتریش

کشور اتریش در زمینه هایی مثل توریسم، هنر و صنعت بسیار پیشرفته و قوی می باشد و در زمینه ایجاد بستر تحصیل و کار برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، بسیار پیشرفت داشته است. قوانین این کشور در حوزه سرمایه گذاری بین المللی و همچنین شرایط مطلوب اقتصادی، موجب تشویق افراد بسیاری به سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اتریش کرده است. در ادامه مقاله شرایط و مراحل ثبت شرکت در اتریش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

یکی از 6 روش قانونی اخذ اقامت در کشورهای مختلف، روش سرمایه گذاری می باشد. ثبت شرکت در اتریش یکی از زیر شاخه های روش سرمایه گذاری است و بر همین اساس، افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار می باشند می توانند جهت ثبت شرکت در اتریش اقدام نمایند. اخذ اقامت برخی کشورها مانند مجارستان، به طور مستقیم از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است. برخی کشورها نیز برای اعطای اقامت خود از طریق ثبت شرکت، شرایطی نظیر حد نصاب معینی تزریق سرمایه به شرکت مورد نظر را تعیین کرده اند. از جمله این کشورها می توان به هلند و کانادا اشاره کرد. اما برخی کشورها مانند اتریش، رقم و میزان مشخصی سرمایه را جهت اعطای اقامت دائم از طریق ثبت شرکت مشخص نکرده اند.

ثبت شرکت در اتریش

علاقمندان به اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش در صورتی به نتیجه مطلوب دست می یابند که بتوانند ثابت کنند که کسب و کار آن ها، تأثیر خاص و قابل توجهی بر اقتصاد این کشور خواهد داشت (Significant influence). برای ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت از این طریق، میزان خاصی از سرمایه در نظر گرفته نشده است، اما ایجاد یک کسب و کار موفق و مفید لازمه آن می باشد.

همانطور که گفته شد، اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، نیاز به ارائه طرح تجاری موفق و ایده تجاری دارد. اما برای این منظور، روش دیگری نیز وجود دارد که متقاضیان از این طریق می توانند شرکت مورد نظر خود را به ثبت رسانده و بدون ارائه طرح تجاری یا نوآوری خاص، اقامت اتریش را دریافت نمایند. این روش به نام کار شرکت یا روش قرمز سفید قرمز در اتریش معروف است. در این روش متقاضی اقامت اتریش، اقدام به ثبت شرکت در اتریش کرده و با استخدام همسر خود (در صورتی که امتیازات ویزای کاری اتریش را دریافت کند.) اقامت این کشور را برای خود و اعضای خانواده اخذ می نماید. توضیحات تکمیلی در خصوص این روش را می توانید در مقاله زیر مطالعه بفرمایید.

ثبت شرکت در اتریش

قرمز سفید قرمز

بررسی تاثیرگذار بر استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

برای ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در این کشور، ابتدا باید از شرایط اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری در اتریش اطلاع کافی یافت. بدین منظور در این بخش به بررسی استانداردهای خطر مصادره اموال، نرخ کنترل فساد و همچنین شاخص کیفیت نظارتی در اتریش می پردازیم:

ثبت شرکت در اتریش

 • نرخ کنترل فساد در اتریش

نرخ کنترل فساد یکی از عوامل مهم جهت بررسی امنیت سرمایه گذاری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. هرچه نرخ فساد اداری در یک کشور بالاتر باشد، امکان اینکه سرمایه گذار بتواند از حفظ حقوق خود در آن کشور مطمئن باشد کمتر است. نرخ کنترل فساد در کشور اتریش در سال های اخیر بین 1.4 الی 2 بوده است و این عدد، گواه بر وضعیت مطلوب کنترل فساد در اتریش می باشد. لازم به ذکر است که نرخ کنترل فساد، با عددی در بازه منفی 2.5 تا مثبت 2.5 بیان می شود.

ثبت شرکت در اتریش

 

 • خطر مصادره ی اموال در اتریش

خطر مصادره اموال برای سرمایه گذار بسیار مهم است. چرا که سرمایه گذار باید از حفظ اموال و دارایی های خود از خطر مصادره بی دلیل اطمینان یابد. در سال های اخیر کشور اتریش آمار بسیار قابل قبولی در این زمینه ارائه کرده است. ریسک مصادره اموال در این کشور، 1 می باشد که کمترین عدد در طیف بندی ریسک مصادره می باشد.

ثبت شرکت در اتریش

 

 • شاخص کیفیت نظارتی در اتریش

از جمله استانداردهای سرمایه گذاری که لازمست توسط متقاضیان ثبت شرکت در اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، شاخص کیفیت نظارتی می باشد. میزان کیفیت نظارتی نشان دهنده پایبندی دولت به اجرای صحیح قوانین اقتصادی و ارائه قوانین مختلف در حمایت از بخش خصوصی و اقتصاد بازار می باشد.

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر ثبت شرکت در اتریش

چنانچه قبلاً گفته شد ثبت شرکت در اتریش، یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. بدون شک افرادی که اقدام به سرمایه گذاری می نمایند، در وهله نخست در پی کسب سود و افزایش سرمایه خود می باشند. بنابراین بررسی شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری برای این افراد ضرورت می یابد. برخی از مهم ترین شاخص های اقتصادی که بر سرمایه گذاری مؤثر بوده و باید بررسی شود، شاخص های تورم، مالیات و رشد اقتصادی در کشور اتریش می باشد.

ثبت شرکت در اتریش

 

 • نرخ مالیات در اتریش

شاید یکی از مهم ترین شاخص ها جهت بررسی و ارزیابی قبل از اقدام به ثبت شرکت در اتریش، نرخ مالیات در این کشور باشد. به طور کلی نرخ مالیات در کشورهای اروپایی بالاست. کشور اتریش نیز به علت ارائه خدمات اجتماعی بالا، نرخ مالیات تقریباً بالایی دریافت می کند.

ثبت شرکت در اتریش

 

 • تولید ناخالص داخلی در اتریش

تولید ناخالص ملی، میزان تولید کل کشور در طول یک سال می باشد و این نرخ با توجه به جمعیت و مساحت آن کشور مشخص می شود. با استفاده از شاخص تولد ناخالص داخلی (GPD) می توان میزان رشد اقتصادی یک کشور را ارزیابی کرد. نرخ تولید ناخالص ملی در اتریش مطلوب بوده و این کشور را به از این لحاظ به یکی از برترین های اروپا تبدیل کرده است.

ثبت شرکت در اتریش

 

 • نرخ تورم در اتریش

نرخ تورم در اتریش مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین بوده و از ثبات مناسبی برخوردار است. تورم یک شاخص اقتصادیست که به میزان تغییر قیمت ها در طی یک سال اشاره دارد. در نمودار زیر می توانید میزان تغییر این شاخص در چند سال گذشته کشور اتریش را مشاهده نمایید.

انواع شرکت در اتریش

جهت ثبت شرکت در اتریش، از 6 نوع شرکت می توان اقدام نمود که با توجه به شرایط، نیازها و مقاصد شما ممکن است یکی را به عنوان شرکت مورد نظر خود انتخاب نمایید.

 1. شرکت مسئولیت محدود (GMBH)

این نوع شرکت محبوب ترین نوع شرکت است که برای ثبت آن در اتریش، نیاز به سرمایه اولیه 35000 یورویی می باشد. گفتنی است که 50% این مبلغ باید از قبل در یک حساب اتریشی سپرده شود.

 1. شرکت سهامی اتریش (AG)

این نوع شرکت که باید حداقل 3 شریک داشته باشد، نیاز به سرمایه اولیه حداقل 70000 یورو دارد. شرکت به عنوان یک شخصیت واحد، مسئولیت حقوقی داشته و در خصوص اعمالش مسئول است.

 1. شرکت عمومی (OG)

در این نوع شرکت، حداقل 2 نفر شریک باید وجود داشته باشد و هر دو شریک در خصوص اعمال شرکت مسئولیت دارند. برای ثبت این شرکت حداقل یکی از شرکا باید صلاحیت خود را در خصوص موضوع انتخابی شرکت اثبات نماید.

 1. شرکت محدود اتریشی (KG)

این شرکت باید توسط حداقل 2 شریک ایجاد شود. تمامی اعضا در این نوع شرکت مسئولیت کامل دارند و در خصوص اقدامات شرکت مسئول می باشند. یکی از شرکا باید به عنوان شخص اصلی، تمامی مسئولیت را در خصوص مدیریت داشته باشد.

 1. شرکت ساکت اتریشی (stGes)

در شرکت ساکت اتریشی، یک شخص مسئول تمامی امور شرکت است و مسئولیت تام را بر عهده دارد. در این شرکت، سایر شرکا مسئولیتی در باب مدیریت ندارند و به اصطلاح شرکای ساکت می باشند.

 1. شرکت حقوق مدنی (GesnbR)

این نوع شرکت یک شرکت حقوقی رسمی نیست و برای اشخاصی مناسب است که میخواهند پروژه ای را در بازه مدتی محدود انجام دهند. ثبت و راه اندازی این نوع شرکت، راحت ترین آن از میان انواع ثبت شرکت در اتریش می باشد.

هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در اتریش

هزینه های کلی ثبت شرکت در اتریش بستگی به نوع شرکتی دارد که قصد ثبت آن را دارید. در این بخش از مقاله به هزینه های تأسیس و ثبت شرکت با مسئولیت محدود به علت رایج بودن این نوع شرکت پرداخته می شود. این مقاله در زمینه ثبت شرکت در اتریش توسط کارشناسان مؤسسه ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن غیرمجاز و غیرقانونی می باشد. در خصوص هزینه های کلی ثبت شرکت در اتریش، برخی مؤسسات حقوقی و مهاجرتی در ایران عمداً هزینه 50 تا 70 هزار یورو را اعلام کرده و حتی آن را از موکلین دریافت می نمایند این در حالیست که هزینه اولیه ثبت شرکت در اتریش بسیار ناچیز بوده و در حدود 4 هزار یورو می باشد. بنابراین لازم است که در خصوص هزینه ها ثبت شرکت در اتریش، مطالعات و تحقیقات کامل و همه جانبه ای را انجام داده و سپس اقدام نمایید. مهم ترین هزینه جهت ثبت شرکت در اتریش، سرمایه اولیه  35000 یورویی برای راه اندازی کسب و کار می باشد. اما باید توجه داشت که این مبلغ برای ادامه کار کافی نبوده و به یک پشتوانه مالی 100 تا 150 هزار یورویی نیاز می باشد. در جدول ذیل، هزینه های ثبت شرکت در اتریش به تفکیک بررسی شده است:

 

هزینه های ثبت شرکت در اتریش

ثبت اولیه شرکت

2750 یورو

هزینه تمدید سالیانه

1650 یورو

ثبت و تهیه اساسنامه

225 یورو

مالیات انتقال سرمایه 35000 یورویی

350 یورو

هزینه های ثبت در دفتر اسناد رسمی

980 یورو

هزینه های ثبت در اتاق بازرگانی اتریش

450 یورو

هزینه ثبت نام در روزنامه رسمی

250 یورو

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده

550 یورو

 

نقاط مثبت ثبت شرکت در اتریش

از نکات مهم ثبت شرکت در اتریش، بررسی مزایای ثبت شرکت در این کشور و نکات مثبت ثبت سرمایه گذاری در اتریش از این طریق می باشد. سرمایه گذاری خارجی یکی از اقدامات مهم است و باید تمامی نکات مثبت و نکات قوت آن مورد بررسی قرار گیرد. برای ارزیابی شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش، حتی می توان از تکنیک مقایسه استفاده کرد و به یک جمع بندی از مزایا و معایب آن دست یافت. کشور اتریش به علت برخورداری از شرایط رفاه و کیفیت بالای زندگی و همچنین سطح بالای توان و قدرت خرید و یا جذب فوق العاده توریست و گردشگر در طول سال، به عنوان یکی از بهترین کشورها به منظور سرمایه گذاری شناخته شده است. علاوه بر این، امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و تحت شرایطی از طریق ثبت شرکت در اتریش، از دیگر مزایا و نقاط مثبت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می باشد. در ادامه این بخش به طور خلاصه به برخی از نقاط مثبت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش اشاره می نماییم:

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

 

 • ثبات اقتصادی و سیاسی و نظام قضایی امن و مطمئن در اتریش
 • روابط مناسب بین کارگر و کارفرما
 • سطح خرید بالای مردم
 • چهارمین کشور ثروتمند اتحادیه اروپا
 • سطح مالیات مناسب
 • مکان جغرافیایی خاص
 • وکیل ثبت شرکت در اتریش

به علت تخصصی بودن مراحل ثبت شرکت در اتریش و روندی که باید به وکیل معتبر سپرده شود، شما عزیزان متقاضی ثبت شرکت در اتریش می توانید امور خود را در این زمینه به مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بسپارید. با توجه به اینکه پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت، کاملاً تخصصی بوده و هر گونه احمال و اشتباه در این مسیر ممکن است منجر به ضرر و زیان مالی شود، دریافت مشاوره و راهنمایی از وکلی متخصص  و معتبر در این زمینه ضرورت می یابد. در صورت سپردن امور سرمایه گذاری خود به مؤسسه حقوقی ملک پور، پروسه ثبت شرکت در اتریش با همکاری برترین وکلای اتریشی انجام خواهد پذیرفت. استقرار دفتر مرکزی مؤسسه حقوقی ملک پور در شهر وین، ارتباط با برترین وکلا و دفاتر وکالتی اتریش را میسر توسط مؤسسه ملک پور میسر کرده است.

توجه به این نکته ضروریست که تا زمانی که متقاضی ثبت شرکت در کشور اتریش حضور نیابد، ثبت شرکت در اتریش به نام شخص امکان پذیر نمی باشد. در چنین شرایطی می توان شرکت را از طریق وکیل، به نام شخص ثالث ثبت کرد و با گواهی دفترخانه اسناد رسمی، ثبت شرکت را پس از ورود شخص به اتریش به نام وی منتقل کرد. یکی از تخصصی ترین اقدامات مؤسسه حقوقی ملک پور که باعث مباهات آن می باشد، ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت اتریش از این طریق می باشد. در صورت مراجعه به بخش گالری ویزاها در وبسایت های رسمی این مؤسسه، مجموعه ای از نتایج عملکرد موفقیت آمیز مؤسسه ملک پور در زمینه اخذ ویزا و اقامت به نمایش گذاشته شده است. علاقمندان به کسب اطلاع از اقامت اتریش و روش های اخذ آن می توانند به مقاله ذیل مراجعه نمایند.

ثبت شرکت در اتریش

اقامت اتریش

مراحل ثبت شرکت در اتریش

مراحل ثبت شرکت در اتریش باید با نهایت دقت و توجه انجام شود. انجام مراحل ثبت شرکت در اتریش می تواند توسط شخص متقاضی و یا وکیل معتبر وی انجام شود. برای این کار لازم است که شخص متقاضی و یا وکیل وی، در کشور اتریش حضور یابند. چرا که ثبت شرکت در اتریش به صورت غیرحضوری امکان پذیر نیست. مراحل ثبت شرکت در اتریش به ترتیب زیر می باشد:

ثبت شرکت در اتریش

 • اسناد راه اندازی شرکت که قبل از ثبت در اداره ثبت شرکت ها، باید در دفترخانه اسناد رسمی اتریش به ثبت برسند.
 • آدرس حقوقی شرکت که می تواند در تمامی مراکز کسب و کار و تجاری در شهرهای مختلف اتریش باشد. حتی امکان ارائه شرکت و کسب و کار به صورت خانگی نیز امکان پذیر است.
 • ارائه تمامی مدارک شخصی شرکای شرکت
 • ارائه بیانیه ای که از طریق آن، مدیران منصوب می شوند و رضایت آنها برای ایفای نقش خود در شرکت را اعلام می نماید.
 • فرم رزرو نام شرکت که توسط ثبت تجارت اتریش صادر می شود.
 • پرداخت و واریز وجه 35000 یورو به حساب شرکت خود در اتریش به صورت سپرده

طرح تجاری برای ثبت شرکت در اتریش

در بخش های قبلی اشاره شد که جهت ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت مستقیم از این طریق، نیاز به ارائه یک طرح تجاری (بیزینس پلن) می باشد. سرمایه گذار باید طرح تجاری و ایده خود را در غالب یک طرح تجاری و برنامه تجاری کامل و مفصل ارائه بدهد. دولت اتریش و اداره مهاجرت آن پس از بررسی این ایده و طرح تجاری و در صورت موافقت با آن، اقامت اتریش را به متقاضی ثبت شرکت در اتریش اعطا می نمایند.

ثبت شرکت در اتریش

برای ارائه این طرح تجاری، نیاز به حضور آنالیزگر اقتصادی و سرمایه گذاری شدت می یابد. این امر باید توسط متخصصین این موضوع در داخل اتریش انجام گردد. بحث سرمایه گذاری و ارائه طرح تجاری، امر بسیار تخصصی و حرفه ای است و نمی توان با ارائه یک طرح ساده و تنها با تکیه بر ادعای نوع تجارت مورد نظر، انتظار تأیید آن و اخذ اقامت اتریش را داشت. برای ارائه یک طرح تجاری موفق باید شرایط جغرافیایی، شرایط اقتصادی و صنعتی بخش مورد نظر و تمامی اطلاعات و سرمایه مورد نیاز، هزینه ها و درآمدهای اولیه شرکت بررسی شود. در صورتی که طرح تجاری موفق و پر سودی ارائه شود، شانس موفقیت در اخذ اقامت از طریق ارائه طرح تجاری افزایش می یابد.

نکات مهم نهایی در زمینه ثبت شرکت در اتریش

با توجه به روند ثبت شرکت در اتریش و امکان اخذ اقامتی که از روش اقامت کار شرکت در اتریش، بدون نیاز به سرمایه گذاری هنگفت و ارائه طرح تجاری وجود دارد، می توان گفت که روش کار شرکت و ثبت شرکت در اتریش بسیار مطمئن و امن برای مهاجرت به این کشور می باشد. افرادی که قصد اخذ اقامت اتریش با اجازه کار و بدون صرف سرمایه گذاری های سنگین دارند، می توانند از روش های کار شرکت و قرمز سفید قرمز استفاده نمایند. در این روش ها با راه اندازی شرکت خود و تزریق سرمایه 35 هزار یورویی به آن، می توانید با استخدام در آوردن همسر خود و پرداخت حقوق و مالیات کارمندان خود از جمله همسرتان، اقامت اتریش را اخذ نمایید.

همینطور افرادی که هدف اصلی آنها اقامت و زندگی در اتریش نیست اما قصد ثبت شرکت و انجام فعالیت های تجاری در اروپا دارند، می توانند کشور اتریش را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای این منظور انتخاب نمایند. چرا که در اتریش، بسیاری از محدودیت هایی که در کشورهای دیگر برای ایرانیان لحاظ شده است، وجود ندارد و روند ثبت شرکت و حتی اخذ ویزای تجاری سریع تر می باشد. با توجه به اینکه ثبت شرکت در اتریش دارای پیچیدگی های ویژه ای می باشد، پیشنهاد می شود که جهت بررسی و مقایسه این روش با سایر روش ها و یا مقایسه شرایط ثبت شرکت در اتریش با دیگر کشورها، محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید.

ثبت شرکت در اتریش

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت


سئوالات متداول راجع به ثبت شرکت در اتریش

✅ هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدر است؟

هزینه اولیه ثبت شرکت در اتریش، 4 هزار یورو است. 35 هزار یورو سرمایه برای راه اندازی کسب و کار و 100 تا 150 هزار یورو به عنوان پشتوانه مالی برای ثبت شرکت در اتریش نیاز است.

✅ چگونه می توان از طریق ثبت شرکت در اتریش به اقامت دست یافت؟

با اثبات تاثیر مثبت فعالیت شرکت بر اقتصاد اتریش می توان اقامت این کشور را دریافت کرد. در روش دیگر از طریق کار شرکت اتریش و یا قرمز سفید قرمز می توان اقامت اتریش را به دست آورد.

✅ آیا در روش قرمز سفید قرمز نیاز به ارائه طرح تجاری قوی هست؟

خیر؛ در این روش، ارائه طرح تجاری قوی اهمیتی ندارد و افراد با ثبت شرکت و به استخدام درآوردن همسر خود می توانند اقامت اتریش را به دست آورند.

✅ آیا ثبت شرکت در اتریش بدون حضور در این کشور امکان پذیر است؟

ثبت شرکت در اتریش به صورت غیرحضوری امکان پذیر نیست و شخص متقاضی و یا وکیل وی باید در کشور اتریش حضور یابند.


_____________________ سخن پایانی _____________________

هزینه و شرایط ثبت شرکت در اتریش و اقامت از این طریق، مزایای سرمایه گذاری در اتریش با استفاده از ثبت شرکت و مراحل آن در این مقاله به صورت کامل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و پاسپورت می باشد که از طرق مختلف امکان پذیر می باشد. سرمایه گذاری در کشورهایی نظیر اتریش، علاوه بر حفظ سرمایه اولیه و افزایش سود، منجر به اخذ اقامت آن نیز می شود. یکی از روش های سرمایه گذاری، ثبت شرکت در اتریش است. ثبت شرکت در اتریش دارای مراحلی می باشد و اخذ اقامت از طریق آن، منوط به شرایطی است. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) مفتخر به ارائه مشاوره تخصصی در خصوص ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در آن می باشد. علاقمندان به ثبت شرکت در اتریش می توانند پس از مطالعه مقاله فوق، جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ارزیابی شرایط خود با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مزیت مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوند. ضمن این که تکمیل فرم تماس، به منزله درخواست شما جهت تماس مشاوران با شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان می باشد. در پایان این مقاله نیز در بخش "ثبت پرسش" امکان مطرح کردن سئوالات و ابهامات شما همراهان گرامی فراهم شده است.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مریم خندانی
با عرض سلام و وقت بخیر من مهندس مکانیک هستم و 10 سال سابقه کار درزمینه رشته ام دارم اما زبانم اصلا خوب نیست. می خواستم بدونم برای ثبت شرکت در اتریش 2 میلیارد سرمایه کفایت می کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی باتوجه به رزومه ای که می فرمایید بلی برای ثبت شرکت در اتریش می توانید اقدام کنید. هزینه های دولتی ثبت شرکت در اروپا 4-5 هزار یورو بیشتر نیست ولی برای دریافت اقامت باید شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
محمد جواد صادقی
با عرض سلام و خسته نباشید. در روش اخذ اقامت اتریش و یا هر کشور دیگر اروپایی شانس تایید درخواست اقامت موقت توسط سفارت کشور مورد نظر پس از ثبت شرکت چقدر هست و در صورت عدم تایید توسط سفارت کشور مورد نظر و رد شدن پرونده تکلیف شرکت ثبت شده و پولی که به حساب شرکت واریز شده چیست و نحوه بازپس گیری 35000 یورو پول واریزی به حساب شرکت چگونه است. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص ثبت شرکت و دریافت اقامت مد نظر داشته باشید که به صرف ثبت شرکت هیچ اقامتی داده نمی شود و کارهای اداری که صورت می گیرد را وکیل یا نماینده وکیل انجام میدهد. پول واریزی به حساب شرکت هم قابل عودت هست و به همان حسابی که از آن حواله شده حالا صرافی یا بانک عودت داده می شود و در این خصوص هیچ مانع قانونی وجود ندارد. موفق باشید.
الهه عباسی
سلام وقت شما بخیر، می خواستم بدونم آیا با 3 میلیارد سرمایه می تونیم برای ثبت شرکت در اتریش اقدام کنیم؟ من 33 ساله هستم و همسرم 38 ساله. یک فرزند 5 ساله هم داریم. هر دو گرافیک خوندیم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید و پشتوانه مالی تان بلی برای روش های قرمز سفید قرمز، بلو کارت می توانید اقدام کنید. اگر در زمینه گرافیک و نقاشی هم سابقه کار و فعالیت دارید و هنرمند هستید گزینه ویزای هنرمندان اتریش هم برای شما گزینه مناسبی می باشد.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان