موسسه فناوری کالیفرنیا

25 شهریور 1399 1 نظر

موسسه فناوری کالفرنیا(Clatech)

در این مقاله قصد داریم تا موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)  را به شما عزیزان معرفی کنیم. عناوینی از جمله شرایط تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا و همچنین مدارک مورد نیاز تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا را بررسی خواهیم نمود. در طی سالیات گذشته همواره جزو 5 دانشگاه برتر جهان معرفی شده است. طبق اعلام این موسسه، تنها 7% متقاضیان موفق به قبولی در این موسسه آموزشی می شوند و از بین آنها 93% موفق به فارغ التحصیلی می گردند. این موسسه با هدف پرورش ذهن های خلاق به منظور خلق پروژه های جدید علمی و تحقیقاتی راه اندازی شده است. این موسسه در تمامی زمینه های علمی از جمله فضایی فعالیت دارد و یکی از همکاران NASA به شمار می رود. این موسسه، موسسه آموزشی خصوصی است و در زمینی به مساحت 124 هکتار در شهر پاسادانا ایالت کالیفرنیا ساخته شده است. این دانشگاه دارای 948 دانشجوی فارغ التحصیل در دوره کارشناسی و 1.285 دانشجوی فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است و دانشجویان این دانشگاه تا به حال موفق به اخذ 39 جایزه نوبل شده اند. در این مقاله شما را با شرایط تحصیل در این موسسه علمی معتبر آَشنا خواهیم نمود. شما عزیزان چنانچه پس از مطالعه این مقاله، در زمینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) سوالی داشتید می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان داشته باشید.

همچنین عناوین ذیل را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید.

 • دوره ها و رشته های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)
 • هزینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)
 • هزینه زندگی در آمریکا
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)
 • سخن پایانی

 (Coventry University) تحصیل در دانشگاه کاونتری انگلستاندوره ها و رشته های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

رشته های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) در 6 گروه زیست شناسی و مهندسی بیولوژیک (زیست شناسی، مهندسی زیستی، سیستم های محاسباتی و عصبی، نوروبیولوژی یا عصب شناسی)، شیمی و مهندسی شیمی (بیوشیمی و بیوفیزیک مولکولی، مهندسی شیمی و شیمی)، مهندسی و علوم کاربردی (هوانوردی، ریاضیات کاربردی و محاسبات، مکانیک کاربردی، فیزیک کاربردی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، علوم محاسباتی و ریاضی، سیستم های کنترل و دینامیکی، مهندسی برق، علوم مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا)، علوم زمین شناسی و سیاره ای (مهندسی محیط زیست، زیست شناسی، ژئوشیمی، زمین شناسی، ژئوفیزیک، علوم سیاره ای)،  علوم انسانی و اجتماعی (علوم اجتماعی و نحوه تصمیم گیری، علوم اجتماعی)، فیزیک، ریاضی و نجوم (فیزیک نجومی، ریاضیات، فیزیک) تقسیم بندی می شوند.

انواع دوره های آموزشی در این دانشگاه به تحصیلات اولیه (لیسانس)، تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)، تحصیل بصورت آنلاین، آموزش اجرایی و دوره های تربیت مدرس تقسیم می شوند. طبق گفته این دانشگاه، اکثر دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در آینده به مدیران، سیاستمداران و رهبران برجسته جهان مبدل می شوند.

دانشگاه آکسفورد

تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا بجز برای متقاضیانی که دارای فاند تحصیلی این دانشگاه نمی باشند، مستلزم پرداخت هزینه است و دانستن این هزینه از آن جهت اهمیت بالایی دارد که متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می بایست به سفارت این کشور نامه گزارش تمکن مالی نشان دهد. طبق اعلام وبسایت رسمی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، میانگین شهریه مورد نیاز برای تحصیل در این موسسه بین 52.506 تا 74.763 دلار آمریکا در سال است که البته این مبلغ پس از دریافت کمک های مالی از سوی دانشگاه می تواند به حدود 24 هزار دلار آمریکا کاهش یابد. گفتنی است طبق اعلام سایت این دانشگاه، 100% دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه با توجه به اخذ بورسیه MERIT و فول فاند، معاف از پرداخت شهریه می باشند.

هزینه زندگی در آمریکا

اطلاع از هزینه زندگی در آمریکا نیز برای دانشجو دارای اهمیت است. هزینه زندگی در آمریکا برای یک دانشجوی مجرد عموماً می بایست از هزینه زندگی فرد عادی و متاهل کمتر باشد، ولی بهرحال دانشجو می بایست این هزینه ها را برای ارزیابی سرمایه مورد نیاز جهت تحصیل و زندگی در کشور آمریکا محاسبه نموده و در نظر داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده در ذیل بصورت میانگین بوده و این مبلغ بسته به سبک زندگی دانشجو می تواند کمتر و یا بیشتر از میزان اعلام شده باشد. لازم به ذکر است که امکان درخواست بورسیه تحصیلی در این دانشگاه قبل و پس از شروع تحصیل وجود خواهد داشت ولی توصیه می شود که پس از شروع تحصیل در این موسسه نسبت به درخواست وام دانشجویی و یا بورسیه تحصیلی اقدام شود. در ذیل، هزینه زندگی در آمریکا را برای شما آورده ایم:

بودجه تخمینی 2019-2020

 

در خوابگاه (یک نفره)

در خوابگاه (2 خوابه مشترک)

در خوابگاه (4 خوابه مشترک)

خارج از خوابگاه (2 خوابه مشترک)

اتاق

15،780 دلار

9،300 دلار

7،860 دلار

15،300 دلار

غذا

9125 دلار

9125 دلار

9125 دلار

9125 دلار

تسهیلات

1200 دلار

1200 دلار

1200 دلار

1800 دلار

کتاب / لوازم

1400 دلار

1.400 دلار

1400 دلار

1400 دلار

هزینه های شخصی

4500 دلار

4500 دلار

4500 دلار

4500 دلار

حمل و نقل

2400 دلار

2400 دلار

2400 دلار

2400 دلار

زیرمجموعه

34،405 دلار

27،925 دلار

26،485 دلار

34،525 دلار

شهریه

52506 دلار

52506 دلار

52506 دلار

52506 دلار

هزینه های اجباری

2031 دلار

2،031 دلار

2،031 دلار

2،031 دلار

دانشگاه آکسفورد

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیای آمریکا نیازمند ارائه مدارک و داشتن شرایط خاصی است. این مدارک به دو بخش مدارک مورد نیاز پذیرش و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آمریکا تقسیم بندی می شوند. در ذیل به ترتیب مدارک مورد نیاز پذیرش و ویزا را فهرست خواهیم نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech):

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش و ارسال آن تا تاریخ 1 نوامبر هر سال
 • پرداخت 75 دلار هزینه درخواست
 • قبولی در آزمون SAT/ACT
 • قبولی در مصاحبه با اساتید دانشگاه
 • ارائه کارنامه متوسطه دوم
 • ارائه توصیه نامه علمی
 • ارائه مدرک زبان Duolingo و یا TOEFL IBT
 • پرداخت شهریه جهت تحصیل در موسسه (بجز دانشجوی دارنده فاند)

 

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech):

 • ایجاد حساب کاربری در وبسایت موسسه
 • ارسال درخواست پذیرش تحصیلی از 1 دسامبر تا 1 ژانویه (بسته به رشته مورد تقاضا)
 • پرداخت شهریه جهت تحصیل در موسسه
 • ارسال SOP
 • ارسال مدرک زبان GRE، TOEFL و یا IELTS به ادرس موسسه
 • آپلود اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی ممهور به مهر و امضای دانشگاه محل تحصیل در حساب کاربری متقاضی
 • آپلود 3 توصیه نامه از اساتید دانشگاهی در حساب کاربری متقاضی
 • آپلود رزومه در حساب کاربری متقاضی

 

ویزای تحصیلی آمریکا F نام دارد و از نوع بلند مدت است. در ذیل می توانید مدارک مورد نیاز اخذ این ویزا را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که طبق گفته وزارت امور خارجه آمریکا، فرآیند صدور ویزای تحصیلی آمریکا ممکن است تا 120 روز (شروع از زمان درخواست) به طول بیانجامد.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی یا فرم DS-160
 • عکس پاسپورتی
 • قبولی در مصاحبه با سفارت
 • رسید پرداخت 160 یورو هزینه درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر (حداقل به مدت 6 ماه)
 • گواهی واجد شرایط بودن برای ویزای غیر مهاجرتی (F-1) دانشجویی برای تحصیلات دانشگاهی و دوره زبان ، فرم I-20 یا گواهی صلاحیت غیر مهاجرتی (M-1) برای دانشجویان فنی و حرفه ای ، فرم I-20
 • تاییدیه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات دروس تخصصی (در صورت نیاز)
 • نامه SOP
 • گواهی اثبات تمکن مالی

دانشگاه آکسفورد

تحصیل پزشکی در آمریکا

با توجه به اهمیت این موضوع، تهیه پکیج آموزشی زبان موسسه حقوقی ملک پور را جهت یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت، به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

 (Coventry University) تحصیل در دانشگاه کاونتری انگلستان

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

 

سوالات متداول در زمینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

شرایط تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)چیست؟

رزومه علمی قوی، داشتن مدرک زبان با نمره بالا و همچنین معدل بالا، اثبات داشتن هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا، قبولی در آزمون موسسه.

رشته های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) کدامند؟

به صورت کلی 6 گروه زیست شناسی و مهندسی بیولوژیک، شیمی و مهندسی شیمی، مهندسی و علوم کاربردی، علوم زمین شناسی و سیاره ای،  علوم انسانی و اجتماعی، فیزیک، ریاضی و نجوم جهت تحصیل در این موسسه وجود دارند.

هزینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) آمریکا چقدر است؟

بین 52.506 تا 74.763 دلار آمریکا در سال که البته این مبلغ پس از دریافت کمک های مالی از سوی دانشگاه می تواند به حدود 24 هزار دلار آمریکا کاهش یابد.

هزینه های زندگی در آمریکا چقدر است؟

به طور میانگین ماهیانه حداقل 1200 تا 1500 دلار (غیر از نیویورک و واشنگتن).

 

_____________سخن پایانی _____________

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، هزینه و شرایط تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا و همچنین نحوه درخواست ویزای دانشجویی آمریکا را با هم در این مقاله بررسی نمودیم. دانستیم که با توجه به تقاضای بالا، تنها 7% از متقاضیان تحصیل در این موسسه معتبر موفق به اخذ پذیرش از آن می شوند. شما عزیزان چنانچه کماکان قصد دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا را دارید می توانید از طریق راه های تماس ذکر شده در این وبسایت، در ساعات اداری با موسسه ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان اخذ کنید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم کریمی
ایا امکان اخذ بورسیه در موسسه فناوری کالیفرنیا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله اگر واجد شرایط باشید. برای دانشگاه های معتبر دیگه هم میتونید شانستون رو امتحان کنید