اقامت آمریکا

23 خرداد 1400 5 نظر

اقامت آمریکا، اقامت آمریکا برای ایرانیان، شرایط مهاجرت به آمریکا، روش های اخذ پاسپورت آمریکا و اقامت آمریکا با ویزای توریستی در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. با توجه به درخواست شما عزیزان بر آن داشتیم تا اطلاعاتی در مورد اقامت آمریکا برای شما عزیزان جمع آوری کنیم. با توجه به این که متقاضیان زیادی سالانه در خواست ورود به این کشور را دارند ما دراین مقاله به سوالات شما همچون، چگونه تابعیت آمریکا را بدست بیاوریم؟ بهترین روش ورود به آمریکا چیست؟  شرایط اقامت  آمریکا چگونه است؟ ما سعی کردیم تمامی موارد و سوالات شما عزیزان را پاسخ دهیم. آمریکا از بزگترین کشورهای دنیا با 325 میلیون نفر جمعیت می باشد این کشور دارای 50 ایالت می باشد با توجه به حجم درخواست ورود به این کشور پیشنهاد می کنیم دوستان عزیز قبل از هرگونه اقدام با وکیل مهاجرت آمریکا و وکلا و مشاورین بین المللی موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) مشاوره داشته تا با طی کردن بهترین روش مهاجرت به این کشور آینده ای موفق را رقم بزنید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

 • زندگی در آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا
 • اقامت آمریکا از طریق کار
 • اقامت آمریکا از طریق تحصیل
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آمریکا از طریق ازدواج
 • اقامت آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت آمریکا از طریق پناهندگی
 • اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت آمریکا با ویزای توریستی
 • هزینه های زندگی در آمریکا
 • اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا
 • سوالات متئاول در زمینه اخذ اقامت آمریکا
 • سخن پایانی درباره اقامت آمریکا

شرایط مهاجرت آسان به آمریکا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

اقامت آمریکا

 

اقامت آمریکا

زندگی در آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا

اقامت آمریکا و مهاجرت به آمریکا امروزه متقاضیان فراوانی دارد. اقامت این کشور از راه های متفاوتی امکان پذیر می باشد که ما به بررسی آنها پرداختیم. همان طور که گفته شده آمریکا از بزرگ ترین کشور های جهان می باشد و جمعیت قابل توجه دارد. نظام حقوقی این کشور مهاجر پذیر است و نکته جالب و قابل توجه آن است که آمریکا از مهاجران تشکیل شده است و 27% مردم این کشور را مهاجران تشکیل داده اند و اما در حال حاضر حدود 10 میلیون نفر مهاجر غیر قانونی در این کشور در حال زندگی می باشند با توجه با آن در سال 2016 دولت این کشور حدود 1 میلیون 200 هزار نفر را به رسمیت شناخت و به آن ها اقامت قانونی در این کشور اعطا کرد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اینکه چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟

 

متقاضیان باید بدانند طبق اعلام سازمان آمار این کشوردر سال 2018 حدود 4 میلیون نفر در صف سفارت این کشور می باشند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

 

متقاضیان ورود به این کشور باید بدانند که 71% مردم این کشور ورود مهاجران به این کشور را امری مناسب می دانند و از این موضوع نیز استقبال می کنند این نشان دهنده آن است که شما در صورت ورود به این کشور با مشکلات تبعیض نژادی نیز روبه رو نمی شوند.اصولاً این مسئله امری بسیار مهم می باشد ذهن متقاضیان ورود به این کشور را در خود کرده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا
 • ویدئوی اول

 • ویدئوی دوم

 

اقامت آمریکا از روش های مختاف امکان پذیر می باشد: اقامت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی ما در ادامه این مطالب به بررسی روش های مختلف اقامت این کشور پرداختیم.

اقامت آمریکا از طریق کار

اقامت آمریکا از طریق کار روش های مختلفی دارد که ما در برای شما عزیزان آن را کامل شرح دادیم. متقاضیان گرامی باید توجه داشته باشند برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای کاری می باشد و افراد می توانند با توجه به مهارت های خود درخواست ویزا های کاری نمایند. ویزای های کاری این کشور برای افراد با توجه به مهارت ها و تقاضای آن ها صادر می شود. ویزای های آمریکا شامل H-1B ، H-1B1 ، H-2A ، H-2B ، H3 ، L ، O ، P1 ، P2 ، P3 و Q1  می باشد که هر کدام از آن برای برای افراد خاص صادر می شود و ما سعی بر این داشتیم تا در مورد تمامی آن ها توضیحاتی برای شما عزیزان داشته باشیم. نکته مهم در مورد ویزا و دعوت نامه کاری آمریکا آگهی کار در قاره آمریکا می باشد. در صورتی که کارفرما یا شرکتی متقاضی جذب نیرو در کشور خود باشد در ابتدا باید 3 ماه در کل ایالات متحده آمریکا آگهی استخدام را منتشر کند و در صورت نبود نیروی متخصص 3 ماه در کل قاره آمریکا آگهی را منتشر کند در صورتی که بعد از 6 ماه نیروی متخصص یافت نشد در این صورت متقاضی می تواند از اداره کار درخواست ارسال دعوت نامه به فرد مورد نظر داشته باشد.

H-1B:

این نوع ویزا برای افرادی که توانایی های بالا با مدارک تحصیلی عالیه دارند این نوع ویزای برای افرادی قصد کار دولتی دارند صادر می شود اصولاً این نوع ویزا برای کار در سیستم نظامی این کشور صادر می شود.

H-1B1:

این ویزا برای افرادی که قصد تجارت و کار در زمینه های تجاری دارند صادر می شود صدور این ویزا نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارد و شما باید در ارتباط با کار مورد نظر حداقل 4 سال سابقه کاری مرتبط داشته باشید.

H-2A:

این ویزا برای متقاضیان کار کشاورزی در آمریکا صادر می شود اصولاً این ویزا ها فصلی بوده و به طور موقت صادر می شود افرادی که می توانند در خواست این نوع ویزای آمریکا داشته باشند تبعه کشور های کارائیب هستند.

H-2B:

این نوع ویزا برای کارگران ساده صادر می شود صدور ویزا می تواند به صورت فصلی و موقت باشد صدور این ویزا برای تمامی افراد مجاز نمی باشد و باید حتماًاز کشور های تعیین شده باشند.

H-3:

این نوع ویزا برای اساتید و مربی ها می باشد اساتید و مربیانی که می توانند این نوع ویزا را درخواست نمایند باید در زمینه آموزش به افراد معلول مشغول باشند و در ارتباط با این کار در خواست ویزا نمایند.

L:

این نوع ویزا برای اشتغال در شرکت های خانوادگی می باشد فرد متقاضی ویزا باید از مهارت های خاصی برخوردار باشد که در شرکت مد نظر مورد نیاز باشد فرد متقاضی باید حتماًدر زمینه کاری مرتبط 3 سال سابقه کاری داشته باشد.

O:

این نوع ویزا برای افراد صادر می شود که در زمینه های هنر، ورزشی ، سینما و تلویزیون فعایت داشته و در سطح بین المللی مورد تحسین واقع شده اند صادر می شود تا با ورود به این کشور در سطح بالا تری مشغول کار شوند.

P1:

این ویزا برای افرادی ورزشکاران حرفه ای صادر می شود که در سطح بین المللی مشغول فعالیت می باشد.

P2:

این نوع ویزا برای افراد سیاسی می شود که برای تبادلات سیاسی وارد این کشور می شوند.

P3:

این نوع ویزا برای افرادی که قصد استفاده از مهارت های خود را دارند و مربی در زمینه های موسیقی، تاتر و زمینه های هنری می باشند صادر می شود.

Q1:

این نوع ویزا برای افرادی که قصد ورود و ترویج فرهنگ خود در این کشور را دارند می باشد.

 

شما برای ورود به این کشور باید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید با توجه به درخواست شما مدارک مورد نظر باید ارائه شود متقاضیان باید در ابتدا فرم DS-160  را تکمیل نمایند در زمان تعیین شده برای متقاضیان باید این افراد وارد سفارت این کشور شده و به صورت حضوری با مامور سفارت مصاحبه داشته باشند.افراد متقاضی در صورت دارا بودن دعوت نامه کاری شانس بیشتری برای ویزا شدن دارند. افرادی که وارد این کشور می شود می توانند بعد از 3 سال کار دراین کشور گرین کارت این کشور را داشته باشند و 30 ماه کار بعد از اخذ گرین کارت خود می توانند تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشند نکته بسیار مهم در مورد کار در آمریکا نرخ بیکاری این کشور می باشد که در سال 2020، نرخ بیکاری این کشور در حدود 4% بوده که این عدد کمترین نرخ بیکاری در 18 سال اخیر در این کشور می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

مهاجرت به آمریکا

مدارک مورد نیاز ویزای کار:تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه دعوت نامه کاری 
 • ارائه مدارک ذکر شده در دعوت نامه
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه پاسپورت معتبر متقاضی
 • ارائه مدارک زبان مورد نیاز

 

کار درآمریکا

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

اقامت آمریکا و تحصیل در این کشور در سنین مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در این را دارند در ابتدا باید در مقطع تحصیلی خود در خواست پذیرش نمایند و بعد از اخذ این پذیرش می توانند برای ویزای تحصیلی اقدام نمایند. ویزای تحصیلی این کشور به 4 دسته:  F1، J1 ، M1 تقسیم شده که نسبت به شرایط تحصیلی و درخواست متقاضی صادر می شود ما در انتهای این متن به بررسی این ویزاهای پرداختیم.

 • F1: این نوع ویزا برای متقاضیان که قصد ورود به دانشگاه، دبیرستان، مدارس ابتدایی و سمینارها دارند صادر می شود.
 • M1: این ویزا برای افرادی که تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند صادر می شود. این نوع ویزا برای افرادی قصد تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای را دارند صادر می شود.
 • J1: این ویزا برای متقاضیانی تحصیلات عالیه که تقاضای فرصت مطالعاتی دارند صادر می شود.

 

 • ایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

 

تحصیل در مدارس آمریکا:

اعزام دانش آموز به آمریکا و تحصیل در مدارس آمریکا یکی از پر طرفدار ترین مهاجرت های تحصیلی می باشد.کودکان در آمریکا از سن 6 سالگی شروع به تحصیل می کنند. تحصیل در مدارس آمریکا به 2 صورت می باشد و در دو بازه زمانی انجام می شود. بخش اول 6 سال ابتدایی و بخش دوم 6 سال متوسطه می باشد که در مجموع 12 سال تحصیل و دیپلم 12 ساله اخذ می شود. بخش دوم مدارس آمریکا به دو بخش 1:middle school 2: high school  تقسیم می شود. دانش آموزانی که تحصیل در مدارس را به پایان می رسانند دیپلم 12 ساله دریافت می کنند و بعد به نسبت علم خود وارد کالج و یا دانشگاه می شوند.

اقامت آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا

تحصیل در مقطع کارشناسی:

تحصیل در مقطع کارشناسی در ابتدا نیاز به مدارک زبان دارد متقاضیان باید برای شرکت در این دوره ها مدرک زبان تافل با نمره 73 و یا آیلتس 6 ارائه دهند متقاضیان برای ورود به مقطع کارشناسی باید در آزمون ورودی  sat شرکت کنند و امتیاز لازم را کسب نمایید. از دیگر شرایط ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی دارند دیپلم ۱۲ ساله می باشد. قابل توجه این است که دانشجویان در دوره کارشناسی مدت 4 سال تحصیل دارند و می‌توانند به صورت پارت تایم کار داشته باشد و هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

افرادی که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید دارای مدرک کارشناسی 4 ساله مورد تایید وزارت علوم این کشور باشند .تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2 سال زمان می برد.دانشجویان در حین تحصیل می توانند به صورت پارت 20 ساعت در هفته و در تابستان ها و سایر فصول تعطیل 40 ساعت در هفته اجازه کار دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان تافل 79 و ایلتس 6 نیم می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 20.000 تا 45.000 دلار آمریکا هزینه در بر دارد.

تحصیل در مقطع دکترا:

افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند باید حداقل معدل 14 داشته باشند و دارای سوپروایزر باشند و بتوانند از یک استاد آمریکایی در دانشگاه مورد نظر راهنمایی و درخواست قبولی استاد را داشته باشند. تحصیل در مقطع دکترا نیاز به ایلتس 7 و بالا تر دارد و باید حتماًفرد دارای مقالات بین المللی (ISI) باشد.لازم به ذکر است تحصیل در مقطع دکترا 3 تا 6 سال زمان لازم دارد.  متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا باید دارای حداقل نمره 15 لیسانس و حداقل نمره فوق لیسانس 16 باشند. پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه ها تعداد محدودی می باشد.

اقامت آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا:

بورسیه تحصیلی در آمریکا که از طریق شایستگی به افراد تعلق می گیرد دارای شرایطی متفاوتی می باشد همچون کسب نمرات بالا، عملکرد ورزشی مناسب و شرکت در پروژه های تحقیقاتی می باشد. در آمریکا 5 دانشگاه بدون در نظر گرفتن سطح مالی دانشجویان اجازه تحصیل به آنها می دهد. 1: Amherst 2: Yale 3: Princeton  4: MIT 5: Harvard این 5 دانشگاه تعهد به پرداخت شهریه دانشجویان مستعد می کند. اصولاً دریافت بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی دشوار تر از دریافت بورس تحصیلی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. متقاضیان دریافت بورس تحصیلی در مقطع دکترا این امکان را دارند که فول فاند دریافت کنند اما دریافت بورس تحصیلی در دو مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد بستگی به رزومه تحصیلی افراد دارد و متقاضیان باید در ابتدای پروسه ی تحصیلی خود نمرات قابل قبول را دریافت کرده و در مرحله دوم درخواست فاند داشته باشند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. لیست از دانشگاه های برتر آمریکا برای شما عزیزان قرار داده شده است:

 

 

نام دانشگاه

رنک بین المللی

  1 

Harvard university

1

  2

Massachusetts university

3

  3

Columbia university

16

  4

New York university

43

  5

           Boston College

93

  6

Boston University

34

  7

Arizona state university

27

  8

California Institute of Technology

50

  9

Brigham young university

64

 10

Brown university

67

 11

California State University, Northridge

102

 12

California State University, Fullerton

111

 13

           Baylor University

128

 14

           Carnegie Mellon University

19

 15

           Colorado State University

63

 16

Columbia University in the City of New York

13

 17

Cornell University

6

 18

           Dartmouth College

79

 19

           Duke University

33

 20

           Emory University

75

 21

Florida State University

61

اقامت آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا

مدارک مورد نیاز اقامت تحصیلی آمریکا: تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه پاسپورت معتبر متقاضی
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه و مدارس
 • ارائه تمکن مالی فرد متقاضی 
 • ارائه انگیزه نامه جهت تحصیل 

 

 

اقامت آمریکا

تحصیل در آمریکا

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت آمریکا از طریق سرمایه در آمریکا دارای روش های گوناگون می باشد که در این مقاله برای شما عزیزان بیان شده است. افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند با توجه به برنامه سرمایه گذاری خود می توانند تقاضای ویزای سرمایه گذاری داشته باشند. ویزای های سرمایه گذاری آمریکا به 2 دسته: EB-5 و E2 تقسیم شده است که در ادامه مطالب به صورت جداگانه برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 

EB-5:

این نوع ویزا سرمایه گذاری آمریکا در سال 1990 توسط وزارت امور خارجه این کشور تصویب شده است با توجه به این تصمیم تا سال 2018 حدود 49 هزار شغل در این کشور ایجاد شده است که باعث شده مبلغی به میزان 6.8 میلیارد دلار وارد اقتصاد این کشور شود. این نوع ویزا با 2 مبلغ 800 هزار دلاری و 1800000 دلاری امکان پذیر می باشد. متقاضیان توجه داشته باشید مبلغ 800 هزار دلار جهت سرمایه گذاری در مناطق محروم و تعیین شده توسط دولت آمریکا می باشد. شما در این سرمایه گذاری ملزم به استخدام نیروی آمریکایی می باشید.

E2:

این ویزا برای افرادی می باشد که تقاضای ثبت شرکت در یا خرید مشاغل آماده در این کشوررا دارند می باشد متقاضیان باید برای ورود به این کشورشغل های آماده را خریداری نمایند برای خرید این شغل ها شما حداقل 300 هزار دلار آمریکا سرمایه احتیاج دارید این مبلغ به 2 بخش تقسیم می شد بخش اول جهت خرید شرکت و بیزنس پلن و بخش دوم به عنوان سرمایه اولیه شرکت باید در حساب شرکت وجود داشته باشد.

سرمایه گذاری فرانچایز ها:

فرانچایز ها و حق امتیاز که به نام فرانچایز ها شناخته می شود و گونه ای از کسب و کار محسوب می شود. در این نوع سرمایه گذاری به یک شرکت اجازه داده می شود تا محصولات کشور دیگر را بفروش برساند. فرانچایز معروف در سطح بین المللی مانند: مکدونالد ، KFC ، سابووی و... می باشد افراد می توانند با پرداخت هزینه ای به این برند ها نمایندگی آن ها را اخذ نمایند. قابل توجه است در فرانچایزی مانند مک دونالد نیاز به حداقل 900 هزار دلار سرمایه دارد اما نکته جالب آن است که تمام موارد مربوط به راهندازی و کسب و کار شما از سوی شرکت مرتبط تامین می شود و اما شما باید برای راه اندازی کسب و کار خود در کلاس های آموزش مرتبط با کسب و کار خود شرکت نمایید که هر برند در کشور متفاوتی می باشد. متقاضیان می توانند برای اطلاع بیشتر از مزایای سرمایه گذاری فرانچایر ها می توانید از وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره دریافت نمایید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

 

مدارک مورد نیاز اقامت سرمایه گذاری:تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه مدارک کاری
 • ارائه بیزنس پلن مورد نظر
 • ارائه تمکن ملی و حساب بانکی
 • ارائه مدارک هویتی فرد متقاضی

 

 

اقامت آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

اقامت آمریکا از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد یکی از قوانین بین المللی این است که شما با تبعه هر کشوری در سطح جهان ازدواج نمایید می توانید درخواست شهروندی آن کشور را داشته باشید. ویزاهای ازدواج یه 2 دسته k1 و k3 تقسیم می شوند. ویزاهای ازدواج و نامزدی ویزای k1 می باشد که متقاضی باید دارای شرایط باشید صادر کردن ویزا های نامزدی اصولاً 6 ماه تا 9 ماه طول می کشد افرادی که درخواست این ویزا را دارند باید مجرد باشند و اگر متاهل بوده و اقدام به این کار نماید توسط پلیس دستگیر می شود در برخی موارد شهروندی آنها نیز از بین می رود. دولت آمریکا قانون چند همسری را در این کشور منع کرده و اگر اثبات شود درخواست شما فقط جهت کسب تابعیت و اقامت این کشور می باشد متخلفان به 250 هزار دلار جرمه نقدی و 5 سال حبس محکوم می شوند‌. شما برای اثبات برخی موارد می توانید مدارکی دال بر ارسال پول، نامه، کارت پوستال و عکس های خانوادگی ارائه دهید. دوستان عزیز دقت داشته باشند سازمان مهاجرت آمریکا پرونده ازدواج شما را بررسی کرده و افرادی که از نظر فیزیکی، مالی، تحصیلی و... با هم تفاوت های فاحش داشته باشند امکان قبول نشدن درخواست آن ها افزایش می یابد.

اقامت امریکا از طریق ازدواج رسمی به اسم ویزای k3 شناخته می شود افرادی که با تبعه این کشور ازدواج می کنند می توانند درخواست اقامت این کشور را داشته باشند. افراد می توانند با ارائه مدارک رسمی ازدواج خود به اداره مهاجرت این کشور تقاضای ویزا k3 برای همسر خود داشته باشند لازم به ذکر است افرادی که جهت تحصیل و کار وارد این کشور می شوند می توانند تقاضای ویزای همراه داشته باشند پیشنهاد می شود متقاضیان اخذ ویزای ازدواج قبل از هر گونه اقدام با وکلای مهاجرت آمریکا و وکلا و مشاورین بین المللی موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته و بهترین مسیر مهاجرت را طی نمایند.

مدارک مورد نیاز اقامت از طریق ازدواج:تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدارک مربوط به ازدواج  رسمی
 • ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات صوری نبودن ازدواج

 

 

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا امکان پذیر می باشد. قوانین بین الملل کشور ها از سیستم خاک و خون جهت اعطا تابعیت  پیروی می کنند در حال حاضر تنها 30 کشور از قانون خاک پیروی می کند کشورهایی همچون آمریکا کانادا، برزیل، مکزیک، آرژانتین و... از قانون خاک پیروی می‌ کند و سایر کشورهای جهان از سیستم خون برخوردار هستند تفاوت کشورهایی همانند آمریکا بر آن است که از هر سیستم خون و خاک تبعیت می کند. قوانین در سیستم خاک به این صورت می باشد که هرگاه طفلی در خاک یک کشور متولد شد  می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید اما در قانون خون حتماً باید پدر و مادر یا یکی از ابوین تابعیت کشور مورد نظر را دارا باشند در این صورت طفل در هر کشوری متولد شود تابعیت پدر و مادر خود را داراست برخی افراد با مهاجرت به کشورهایی همچون آمریکا و کانادا تولد فرزند خود در این کشوربا این شرایط را فراهم می‌سازند که فرزند دارای 2 تابعیت باشد البته لازم به ذکر است کشور آمریکا از جمله کشورهایی می باشد که افراد دو تابعیتی را می پذیرد نکته بسیار مهم که برخی افراد به آن توجه ندارد این است که شما دوستان عزیز نمی ‌توانید از طریق تولد فرزند خود درکشورهایی مثل آمریکا و کانادا اقامت این کشور را دریافت نمایید و تنها فرزند شماست که تابعیت این کشور را اخذ می نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

اقامت آمریکا و پناهندگی در این کشور با توجه به شرایط و موقعیت اقتصادی و اجتماعی آمریکا مورد توجه پناهندگان زیادی  قرار گرفته است روش پناهندگی روش خطرناک و دشوار می باشد که به هیچ نحوی از سوی موسسه حقوقی ملک پور ارائه و پیشنهاد نمی‌ شود. سالانه افراد زیادی سعی در ورود به این کشور می کنند و بیشتر این افراد متقاضیانی هستند از کشورهای جنوبی قاره آمریکا و این شرایط باعث شده است تا این کشور موضع خود را با کشورهای جنوبی این قاره سختگیرانه تر بکند مواردی که باید در مورد پناهندگی بدانید این است که دولت یک کشور در صورتی به یک فرد اجازه پناهنده شدن در آن کشور را می دهند که فرد یک پناهنده شناخته شود و از کشور خود فراری باشد و از ترس جان مال ناموس و غیره از کشور خود گریخته باشد با توجه به آخرین آمار سازمان ملل متحد حدود 20 میلیون پناهنده در سرتاسر دنیا قرار دارند نکته جالب آن است که ده میلیون از این پناهنده ها در کشور آمریکا قرار دارد با توجه به آخرین اعلام این کشور و سازمان مهاجرتی آمریکا 27 درصد از افرادی که وارد این کشور شده‌اند مهاجران غیرقانونی بودند که در سال های گذشته طبق آمار اعلام شده یک میلیون و 200 هزار نفر از این افراد به رسمیت شناخته شده اند افرادی که درخواست پناهندگی در این کشور را دارند می‌ توانند بعد از ورود به این کشور درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور اعلام نمایند و نکته قابل توجه این است که در صورتی که پناهندگان جوابی از سوی اداره مهاجرت این کشور نگرفته باشند می‌توانند بعد از مدت‌ها 5 ماه درخواست اجازه کار نمایند. متقاضیان می توانن بعد از 4 سال کار در این کشور اقامت دائم این کشور را داشته باشند و 30 ماه بعد از اخذ اقامت دائم درخواست تابعیت این کشور را داشته باشند.

 

 • توصیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

اقامت آمریکا

پناهندگی آمریکا

اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت آمریکا و اخد تابعیت و شهروندی این کشور برای افراد فوق موفق امکان پذیر می باشد. امروز افراد موفق زیادی متقاضی کسب تابعیت و شهروندی این کشور را دارند. کشور آمریکا برای متقاضیان، ویزا های مربوط را در نظر گرفته است. ویزا های P1، P2 ، P3 و O برای افرد متخصص صادر می شود. اصولاً افرادی که می توانند تقاضای این ویزا را داشته باشند افرادی هستند که یا به عنوان ورزشکار حرفه ای وارد این کشور شوند و فعالیت ورزشی داشته باشند با به عنوان یک استاد وارد این کشور شوند و در شاخه های فرهنگی، هنری، موسیقی، تاتر و... تدریس کنند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

اقامت آمریکا

اقامت هنرمندان

اقامت آمریکا با ویزای توریستی

یکی از روش های اقامت آمریکا که به صورت موقت می باشد، مهاجرت به آمریکا با ویزای توریستی است. کشور آمریکا ویای توریستی 3 ماهه با امکان تمدید 3 ماهه ارائه می دهد که متقاضیان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، برای اخذ آن از طریق سفارت آمریکا اقدام نمایند. خوبی اخذ ویزای توریستی آمریکا این است که متقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا و تحصیل در آمریکا به همراه همسر و فرزندان خود می توانند ابتدا شرایط زندگی در آمریکا را از نزدیک مشاهده نموده و سپس در صورت رضایت، نسبت به تبدیل ویزای توریستی به ویزای سرمایه گذاری یا ویزای تحصیلی اقدام نمایند. متقاضیان اخذ ویزای توریستی آمریکا می بایست بدانند که افسر سفارت آمریکا برای موارد زیر جهت اعطای ویزا به متقاضیان اهمیت بسیاری قائلند:

 • درست پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا
 • ارائه درست و به ترتیب مدارک
 • اثبات داشتن علقه و وابستگی در ایران جهت اطمینان از عزم بازگشت به وطن
 • اثبات اینکه برای جامعه آمریکا خطرناک نیستید

مهاجرت به آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

هزینه های زندگی در آمریکا

اقامت آمریکا و هزینه های اقامت در این کشور متفاوت می باشد و متقاضیا ن باید توجه داشته باشند هزینه های زندگی در این کشور در مناطق و ایالات مختلف متفاوت می باشد. در ادامه مطالب می توانید به صورت جزئی تر از هزینه های زندگی در این کشور اطلاع داشته باشید.

 

موارد

هزینه ها

رستوران ارزان

14 دلار

رستوران متوسط برای 2 نفر

50 دلار

رستوران و فرانچایز ها(مکدونالد ، کی اف سی)

7 دلار

بطری آب

1.43 دلار

بطری پپسی و کولا

1.79 دلار

شیر ا لیتری

0.83   دلار

نان 500 گرمی

2.59 دلار

برنج 1 کیلو گرم

3.90 دلار

تخم مرغ 12 عدد

2.30 دلار

پنیر محلی 1 کیلو گرم

10.65 دلار

بلیط 1 طرفه

2.25 دلار

گذر ماهانه

70 دلار

بنزین ا لیتر

0.72 دلار

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.261 دلار

آپارتمان 1 خوبه خارج از شهر

989 دلار

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2.060 دلار

آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر

1.600 دلار

اقامت آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت این کشور از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که در این مقاله به طور کامل به آن اشاره شده است. دوستان که متقاضیان اخذ پاسپورت آمریکا را می باشد می توبنند بعد از 4 سال اقامت در این کشور و پرداخت مالیات از طریق کار درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند عزیزان توجه داشته باشید. شما 30 ماه بعد از اخذ اقامت دائم این کشور می توانید تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشید و شهروندی این کشور را بدست آورید. نکته دیگری که متقاضیان جذب می نماید اخذ پاسپورت از طریق تولد در این کشور می باشد و اطفالی که در این کشور متولد می شوند به صورت اتوماتیک جزو اتباع این کشور محسوب می شوند البته نکته ای بسیار مهم این است که دریافت حق شهروندی فرزندان و صدور پاسپورت برای اطفال باعث دریافت اقامت این کشور نمی باشد.

اقامت آمریکا

پاسپورت آمریکا


سوالات متداول راجع به اقامت آمریکا

پرسش: ✅اقامت آمریکا از چه روشی امکان پذیر است؟

پاسخ: روش های مختلفی جهت دریافت اقامت کشور آمریکا وجود دارد که تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی جزو آنها هستند و از طریق برخی روش های خاص دیگر نظیر لاتاری و... نیز می توان اقامت آمریکا را اخذ نمود.

پرسش: ✅هزینه اقامت آمریکا چگونه است؟

پاسخ: اخذ اقامت آمریکا و هزینه های آن بستگی به مسیر و روش متقاضی دارد. روش هایی مثل لاتاری و اخذ بورسیه تحصیلی بسیار کم هزینه و روش هایی مثل سرمایه گذاری، نیاز به تمکن مالی بالا دارند.

پرسش: ✅اقامت آمریکا از طریق روش سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

پاسخ: در شرایط فعلی سرمایه گذاری و هر گونه ویزای دیگری جز تحصیلی برای ایرانیان بسته است اما موسسه حقوقی ملک پور با ترفندهایی کاملاً قانونی و حقوقی می تواند برای شما در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا اقدام نماید.

پرسش: ✅اقامت آمریکا بهتر است یا اروپا؟

پاسخ: تفاوت های مختلف و زیاد بین اروپا و آمریکا وجود دارد و هر دو از بهترین نقاط دنیا جهت زندگی می باشند ولی هر شخص با توجه به اهداف و سلایق شخصی باید این انتخاب را انجام دهد.


_____________________  سخن پایانی درباره اقامت آمریکا _____________________

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که در متن بالا در مورد این موارد کامل بحث شده است. کشور آمریکا از دسته کشورها برتر دنیا می باشد آمریکا را کشور فرصت ها می نامند. با توجه به موارد که در بالا بیان شده است افراد زیادی می توانند وارد این کشور شوند اداره مهاجرت این کشور برای اکثر افراد شرایط حضور در این کشور را فراهم کرده است. افرادی که وارد این کشور می شوند می توانند 30 ماه بعد از اخذ اقامت دائم این کشور تقاضای تابعیت و شهروندی این کشور را داشته باشند جالب ترین نکته این است متقاضیان می توانند بعد از 3 سال اقامت در این کشور و پرداخت مالیات در این کشوراقامت دائم این کشور را بدست آورند.متقاضیان توجه داشته باشند که این کشور در تمام موارد در رتبه یک جهانی دارد اما با توجه به مسائل پیش آمده سیاسی در این کشور ورود اتباع 7 کشور: ایران، عراق، ،لیبی، سومالی، سودان، سوریه و ونزوئلا ممنوع می باشد و هموطنان گرامی اجازه ورود به این کشور را ندارد. با توجه به این موضوع و شرایط پیش آمده متقاضیان می توانند اطلاعات بیشتری را در سایت موسسه حقوقی ملک پور کسب کنند و ویدیوهای مربوط  و ویدیو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را مشاهده نمایند. به دوستان عزیز پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت آمریکا و مشاورین و وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته باشند و بهترین روش مهاجرتی را طی نمایند. این مقاله متعلق یه موسسه حقوقی ملک پور بوده و توسط موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تهیه و گردآوری شده است. متقاضیان اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان می توانید در قسمت انتهایی مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش ها سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

امتیاز 4.54 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حمید اکبری
سلام و عرض ادب بسیار ممنونم از مقاله اقامت آمریکا. می خواستم بدونم آیا با شرایط فعلی امکان مهاجرت به آمریکا امکان پذیر است؟ چه روش هایی ممکن است.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر با توجه به قانون بن ترامپ فقط ویزاهای F1 و j1 امریکا برای ما ایرانی ها باز ایت و می توانید در صورت داشتن شرایط تحصیل از این ویزا استفاده نمایید. البته درصورت داشتن شرایط لازم برای اخذ گرین کارت امریکا از طریق سرمایه گذاری هم اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عموی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسن اعتمادی
سلام و عرض ادب و احترام ممنون از مقاله کاملتون، یک سوالی داشتم با توجه به شرایط فعلی رابطه سیاسی ایران و آمریکا آیا شرایط اخذ هیچ یک از انواع ویزا های ذکر شده برای ایرانیان وجود دارد؟ آیا تضمینی وجود دارد که پرونده با موفقیت انجام شود؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر برای ایرانی ها فقط ویزای F1 و J1 که مربوط به ویزاهای تحصیلی و کنگره های علمی است میسر می باشد. البته درخصوص ویزاهای امریکا چون نظر افسر ویزا دخیل می باشد تقریباً 50/50 است. موفق باشید.
لاله
با سلام خدمت شما بنده دندانپزشک ۳۶ ساله هستم سوالی که دارم در خصوص اینه که آیا برای ادامه تحصیل تخصص هم نیاز به معادل سازی دارم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی مدارک پزشکان ما باید ابتدا معادلسازی شود چه برای ادامه تحصیل چه برای وارد بازار کار شدن. موفق باشید.
محمدجواد حسین زاده
سلام برای سرمایه گزاری تو امریکا مثلا لس انجلس باید تقریبا چند هزار دلار داشته باشی ؟میدونم سوالم یکم غیر منطقیه نمیخوام دقیقشو بگید فقط تخمینی میخوام.ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت کف مبلغ ۹۰۰ تا ۱.۸۰۰ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در آمریکا مورد نیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می‌توانید روی خطوط موسسه تماس برقرار بفرمایید.پیروز باشید.
حميد
سلام.وقت خوش.ممنون بابت مقاله کاملتون.یکی از راه کسب اقامت آمریکا ازدواج هست. ولی موضوع ویزای نامزدی چه فرقی با اقامت ازدواج می کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ویزای نامزدی در واقع ویزای موقتی است که به شخص اجازه می دهد تا برای آشنایی بیشتر برای مدتی در کنار پارتنر خود حضور داشته باشد و پس از آن و در صورت تمایل ویزای خود را به ازدواج تغییر دهند.