هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

9 دی 1399 11 نظر

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا، هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا و شرایط تحصیل رایگان در آمریکا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. آمریکا به طور قطع و بدون تردید کشور اول دنیا از نظر کیفیت تحصیل و دستاورد دانشگاهی می باشد. بهترین دانشگاه های دنیا در آمریکا قرار دارد و افرادی که قصد دارند در تعیین سرنوشت دنیا مؤثر بوده و در رشته خود در بالاترین سطح ممکن تحصیل و تحقیق کنند، حتماً کشور آمریکا را جزو بهترین گزینه ها و ایده آل های خود قرار می دهند. بهترین دانشکده های پزشکی، مهندسی، حقوق و... در کشور آمریکا قرار دارد ولی دانشگاه های آمریکا در مقابل کیفیت بسیار بالا، هزینه های بالایی نیز جهت تحصیل در نظر گرفته اند که این مقدار هزینه حتی برای شهروندان آمریکایی نیز بسیار بالا هستند. البته کشور آمریکا بورسیه های مختلف و متنوعی جهت کمک به دانشجویان برتر برای تحصیل در این کشور در نظر گرفته است و سالیانه متقاضیان زیادی با دریافت بورسیه تحصیلی و حتی برخی با دریافت فول فاند، اقامت تحصیلی آمریکا را اخذ می نمایند. در این مقاله و تحت عناوین مختلف، جنبه های گوناگون هزینه  زندگی در آمریکا و هزینه دوره های تحصیلی مورد بررسی قرار گرفته است. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 16 سال سابقه در امر حقوق بین الملل و مهاجرت آماده کمک به شما عزیزان جهت مهاجرت به آمریکا می باشد و در این زمینه مشاوره تلفنی رایگان ارائه می نماید. علاقمندان می توانند با شماره تلفن های این مؤسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایند.

 • دوره های تحصیلی در آمریکا
 • شرایط سنی تحصیل در آمریکا
 • هزینه های تحصیل در آمریکا
 • شرایط تحصیل رایگان در آمریکا
 • هزینه زندگی در آمریکا
 • اقامت پس از تحصیل در آمریکا
 • سئوالات متداول راجع به هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا
 • سخن پایانی درباره هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکادوره های تحصیلی در آمریکا

قبل از بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا بهتر است دوره های تحصیلی در آمریکا بررسی شوند. هزینه های دوره های مختلف در آمریکا متفاوت می باشد و برخی دوره ها از نظر اقتصادی شرایط مناسب تری دارند. دوره های تحصیلی در آمریکا از دبستان شروع می شوند که دانش آموزان بین المللی می توانند در کشور آمریکا تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در دبستان ها و دبیرستان های آمریکا به علت شبانه روزی بودن، هزینه های بیشتری نسب به دانشگاه دارد. البته مدارس بین المللی در آمریکا اکثراً کیفیت بسیار بالایی دارند و اکثر دانش آموزان این مدارس در بهترین دانشگاه های آمریکا مشغول به تحصیل می شوند. پس از اتمام دوره دبستان و دبیرستان، متقاضیان تحصیل در آمریکا برای دوره های لیسانس در دانشگاه و یا دوره های فنی حرفه ای در کالج ها اقدام می کنند. هزینه و طول دوره های فنی حرفه ای به مراتب پایین تر و از نظر اقتصادی کمتر می باشد؛ ولی با توجه به شرایط سخت ویزا برای کشورهای جهان سوم در آمریکا به خصوص ایران توصیه می شود که برای تحصیل در دوره های دانشگاهی و دانشگاه های معتبر و بزرگ اقدام شود. همچنین دوره های فنی حرفه ای شانس ویزای پایین تری دارند.

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در آمریکا بالاتر از بسیاری از کشورها می باشد، افرادی که از اوضاع مالی و توان مالی قوی برخوردار بوده و یا رزومه تحصیلی بسیار مناسب جهت دریافت بورسیه دارند، شانس مناسبی جهت اقدام برای تحصیل در آمریکا دارند.

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

یکی از عبارات رایج در جامعه برای افرادی که قصد تحصیل و آموزش دارند، عدم وجود محدودیت سنی جهت تحصیل و کسب علم می باشد. قطعاً کسب علم سن نمی شناسد و دانشگاه های مختلف نیز همین موضوع را درک کرده و حتی برای دانشجویانی که سن بالایی دارند پذیرش صادر می کنند؛ ولی برای مهاجرت تحصیلی دو بحث اخذ پذیرش و ویزا مطرح می باشد. کشور آمریکا برای صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان سخت گیری های بسیار زیادی دارد و اگر فاصله زمانی زیادی از مقطع تحصیلی قبلی فرد گذشته باشد، انگیزه متقاضی جهت تحصیل برای صدور ویزا نامشخص خواهد ماند و ویزای وی رد خواهد شد. کشور آمریکا برای صدور ویزای تحصیلی روی موضوع سن سخت گیری های خاصی دارد و این موضوع نیز در جهت مخالفت با تحصیل فرد نیست. علت سخت گیری روی عامل سن، سوء استفاده بسیاری از افراد از روش تحصیل جهت مهاجرت می باشد. چرا که هدف اصلی برخی از افراد تحصیل نمی باشد و به بهانه تحصیل قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند. به همین جهت برای سنین بالاتر و گپ های تحصیلی بالا، ریسک ویزا بسیار زیاد خواهد بود. اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کلی تحصیل در آمریکا در مقاله زیر ارائه شده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

تحصیل در آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا

با توجه به سطح بالای کیفیت و خدمات زندگی در کشور آمریکا، جای تعجب ندارد که هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها بالا باشد. دانشگاه های زیادی در سطح این کشور فعال می باشند که رشته های درسی مختلف را با شرایط آموزشی مختلف و در مقاطع گوناگون ارائه می دهند؛ و به همین دلیل همین تنوع در دانشگاه، نمی توان مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه تحصیل در آمریکا مشخص کرد. محل دانشگاه، سطح کیفی آن، مقطع تحصیلی، رشته دانشجو و مواردی از این دست، در تعیین شهریه و هزینه تحصیل در آمریکا مؤثرند و با توجه به گستردگی این موارد می توان بازه 10 هزار دلار تا 100 هزار دلار شهریه سالیانه تحصیل در آمریکا را در نظر گرفت. هزینه تحصیل در آمریکا کارشناسی ارشد نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی و دکتری متفاوت است و برای برآورد دقیق شهریه تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا بایستی تمامی عوامل و فاکتورهای تأثیرگذار را مد نظر قرار داد. به طور میانگین، هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا 60 هزار دلار در سال برآورد شده است و مجدداً یادآور می شویم که با توجه به شهر و محل دانشگاه، نوع دانشگاه و... ممکن است هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا بیشتر از متوسط تعیین شده یا کمتر باشد. در برخی از آمارهای ارائه شده، هر دانشجو پس از پایان دوره تحصیلی خود در آمریکا، مجموعاً 90 هزار دلار هزینه کرده است که گر چه مبلغ بالایی نسبت به کشورهای مطرح دیگر است؛ اما با توجه به بازار کار این کشور و سطح درآمد در آن، صرف این هزینه ارزش دارد. در یک جمع بندی باید گفت که هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان سالیانه 40 هزار دلار هزینه و در مقطع کارشناسی 10 تا 20 هزار دلار هزینه در سال است. هزینه تحصیل در آمریکا کارشناسی ارشد و دکتری نیز معمولاً بیش از 20 هزار دلار در سال می باشد. 

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا

همانطور که اشاره شد تحصیل در آمریکا هزینه های بالایی نسبت به بسیاری از کشورها دارد. تحصیل در آمریکا بر خلاف کشورهای اروپایی که برخی از آنها هزینه های تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی دارند، برای اتباع آمریکایی نیز هزینه در بردارد. البته با اینکه تحصیل در آمریکا شامل هزینه های بالایی می باشد، باید این نکته را نیز در نظر داشت که کشور و دولت آمریکا بیشترین میزان بودجه را برای بورسیه های تحصیلی در میان تمامی کشورهای دنیا برای دانشجویان برتر در نظر گرفته است. در کنار بورسیه های دولتی که بودجه آنها بیش از 10 میلیون دلار در سال می باشد، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت های بزرگ زیادی نیز در کشور آمریکا برای پروژه های تحقیقاتی و یا تحصیلات خاص در دانشگاه های مختلف در آمریکا، بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر ارائه می دهند. برای افرادی که دارای شرایط تحصیلی مناسب، معدل عالی، سطح زبان خوب و در مجموع رزومه بسیار مناسب می باشند یکی از بهترین گزینه ها، دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا و تحصیل رایگان می باشد. برخی مواقع نیز در مقطع دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی حتی برای تأمین هزینه های زندگی وجود دارد. اخذ بورسیه تحصیلی کمک بسیاری به هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا می کند.

برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی آمریکا:

 • Fulbright Foreign Student Program in USA
 • 2020 Fortis Fellowship
 • ICSP Scholarships at University of Oregon USA

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی در آمریکا، مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا یکی از مهمترین بخش های مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد. هزینه زندگی در آمریکا با توجه به شهر و ایالت متفاوت است و حتی نوع زندگی فرد نیز تأثیر زیادی در هزینه های زندگی در آمریکا دارد. در برخی شهرهای کوچک تر با کمتر از 1000 دلار در ماه نیز امکان زندگی در آمریکا وجود دارد ولی در برخی شهرهای بزرگ هزینه زندگی بیش از 2000 دلار در سال می باشد. برای دانشجویان که در ابتدا درگیر درس و تحصیل هستند معمولاً دانشگاه های مختلف در شهرهای کوچک تر به علت هزینه های پایین تر زندگی انتخاب می شود. هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا برای دانشجویانی که همزمان با تحصیل مشغول به کار می شوند تا حدودی قابل تأمین است. توجه شود معمولاً هزینه های تحصیل را نمی توان از طریق کار دانشجویی تأمین کرد؛ ولی هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان عمدتاً توسط کار دانشجویی فراهم می شود. در جدول زیر متوسط هزینه برخی موارد در آمریکا مشخص شده است:

 

اقلام

هزینه

وعده غذایی در رستوران

15 دلار

پپسی

1. 8 دلار

1 لیتر شیر

0. 8 دلار

تخم مرغ 12 عدد

2. 3 دلار

1 کیلو سیب

4. 6 دلار

1 کیلو موز

1. 5 دلار

1 پاکت سیگار

8 دلار

حمل و نقل ماهیانه

80 دلار

1 لیتر بنزین

0. 7 دلار

باشگاه بدن سازی

37 دلار

آپارتمان 1 خوابه

1350 دلار

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

یکی از دلایل محبوبیت آمریکا جهت تحصیل، شرایط و امکانات مناسب آمریکا برای کار و اقامت پس از تحصیل می باشد. گرچه هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا بالا می باشد، ولی شرایط کار در کشور آمریکا پس از تحصیل بسیار مناسب است. امکان کار برای افرادی که در کشور آمریکا تحصیل می کنند فراهم می باشد. در آمریکا برای افرادی که ویزا تحصیلی F1 دریافت کرده اند، امکان اقامت پس از تحصیل جهت پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری تا 12 ماه وجود دارد و این فرصت بسیار مناسب جهت کاریابی می باشد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا بالا می باشد، شرایط دریافت ویزای کاری برای اکثر متقاضیان اقامت و مهاجرت به آمریکا حائز اهمیت است. البته کاریابی امری پیچیده و تخصصی می باشد و دانشجویان باید برای یافتن کار مراحل کاریابی را انجام دهند.

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

اقامت آمریکا

جهت آموزش مراحل کاریابی نیز می توانید با تهیه ویدئو گام به گام تا کار در خارج از کشور مانند یک وکیل کاریابی خود را انجام دهید.

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا


سئوالات متداول راجع به هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

✅ هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا بستگی به شهر و ایالت و دانشگاه دارد؛ ولی به طور میانگین باید سالیانه 60 هزار دلار بابت متوسط هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان در آمریکا در نظر گرفت.

✅ شرایط سنی تحصیل در آمریکا به چه صورت است؟

برای اخذ ویزا در کشور آمریکا شرایط سنی حائز اهمیت می باشد و نباید سال های زیادی از تحصیلات قبلی شخص گذشته باشد.

✅ امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد؟

بله؛ ولی به صورت کلی نظام آموزشی در آمریکا رایگان نیست و تحصیلات رایگان برای افرادی که شرایط دریافت بورسیه را دارند فراهم است.

✅ شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

با اینکه برای ایرانیان ممنوعیت ورود در آمریکا مطرح است؛ ولی تنها امکان درخواست ویزای تحصیلی وجود دارد که شانس پذیرش آن بستگی به شرایط فرد دارد.


_____________سخن پایانی درباره هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا _____________

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور آمریکا به علت شرایط سخت ویزا و هزینه های بالای تحصیل شاید برای تمامی متقاضیان گزینه ایده آلی نباشد؛ اما برای متقاضیانی که شرایط تحصیلی مناسب و رزومه خوبی داشته و یا امکان پرداخت هزینه های دانشگاه های خوب آمریکا را دارند، تحصیل در آمریکا و به خصوص اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا می تواند از بهترین گزینه ها باشد. با توجه به تحریم های آمریکا و ممنوعیت ورود ایرانیان، تنها روش ورود ایرانیان به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی می باشد؛ ولی برای صدور ویزای تحصیلی آمریکا نیز سخت گیری هایی وجود دارد و تنها افرادی که از شرایط مناسب تحصیل در آمریکا برخوردارند، شانس مناسب دریافت ویزا را خواهند داشت. با توجه به نکاتی که در خصوص هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا اشاره شد پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام، شرایط و بودجه خود را سنجیده و با شرایط تحصیل در سایر کشورهای مختلف نظیر کانادا و یا کشورهای اروپایی مقایسه کنید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت و حقوق بین الملل آماده مشاوره و کمک به شما عزیزان در خصوص اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می باشد. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین می توانید سئوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" در پایان مقاله مطرح بفرمایید تا کارشناسان به سئوالات شما پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 28 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مرجان
خسته نباشید. هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا نسبت به اروپا چقدر هست و با توجه به اختلافات ایران و امریکا، ممکنه بعد از فارغ التمصیلی نتوانیم تو این کشور پیشنهاد کاری بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز هزینه ها در کشور آمریکا بسته به رشته و ایالت بسیار متفاوت است ولی به صورت میانگین بین 30 تا 50 هزار یورو هزینه تحصیل و زندگی با هم در نظر بگیرید. در برخی از ایالت ها بلی این امکان وجود دارد که با مسئله عدم کاریابی مواجه بشید ولی راه تحصیل رد حال حاضر یکی از راه های مهاجرت است که ایرانی ها بن نیستند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
لیلا دیبایی
با سلام و عرض ادب با توجه به بالا بودن نسبی هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا و نیز مشکل بودن پروسه اخذ ویزای این کشور پیشنهاد شما برای مهاجرت از طریق تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان با سن ۳۰ سال و مدرک لیسانس چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید رزومه شما دقیق تر بررسی شود و ما برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. ولی اگر نمره زبان خوبی ارائه بدهید کشور کانادا هم می تواند برای شما گزینه خوبی باشد یا اگر متاهل هستید در صورت داشتن شرایط سنی پایین تر و ... ایشان نفر اصلی باشد و شما بعنوان همراه اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
شیوا
آیا در امریکا بورسیه ای هست که هزینه های تحصیل و زندگی در امریکا رو پوشش بده ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً بورسیه هایی که بصورت فول فاند هستند شامل هزینه زندگی و تحصیل می شوند. موفق باشید.
سجاد رمضانی
عرض ادب و ارادت من سوالم این هست که آیا اصلا در حال حاضر گرفتن ویزای دانشجویی برای آمریکا امکان پذیر هست؟ من کارشناسی ارشد کامپیوتر دارم و گپ تحصیلی ندارم و ضمنا زبانم هم خوبه و مدرک آیلتس 6.5 دارم آکادمیک.رتبه 1 شریف بودم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی ایرانی ها در حال حاضر می توانند با ویزاهای تحصیلی (F1) برای این کشور اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب پسر من 14 ساله است و میخوام برای ادامه تحصیل بفرستمش امریکا هزینه تحصیل و زندگیش حدودا چقدر میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بطور دقیق نمی توان مبالغی را اعلام کرد چون هزینه های زندگی ایالت به ایالت و دبیرستان به دبیرستان متفاوت است. اما بطور میانگین هزینه تحصیل و زندگی باهم 45 تا 60 هزار دلار آمریکا بطور سالیانه می باشد. موفق باشید.
علی گودرزی
سلام وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون من شرایط تحصیلی فوق العاده خاصی ندارم و خیلی شرایط معمولی هست 25 سالمه و لیساتس شیمی خوندم دانشگاه ازاد و زبانمم خوبه. میتونم برای امریکا اقدام کنم یا ریسک ویزاش بالا هست ؟ اگر به ریسکش نمیارزه کدوم کشور برای این رشته شرایط مناسب تری دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید اگر بتوانید نمره زبان و تمکن مالی خوبی بدهید می توان مستقیم برای کشور آمریکا اقدام کرد، علاوه بر کشور آمریکا کشور کانادا و انگلستان هم می تواند گزینه خوبی باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شهاب گریزان
سلام. خسته نباشید. من 18 سالمه دیپلم رو د دبیرستان تیزهوشان با معدل بالا گرفتم. نمره زبانم ایلتس 7/5 هست و معدل دیپلمم 19/90 هست. ایا میتونم برای دانشگاه بورسیه بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ بورسیه تحصیلی باید از شرایط علمی بالایی برخوردار باشید و بدون گذراندن دوره های آکادمیک و داشتن مقاله اخذ بورسیه برای شما کار آسانی نخواهد بود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
مهدی سلیمانی
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله کاملتون در مورد تحصیل آمریکا. یک سوال داشتم. آیا در حال حاضر شرایط تحصیل در آمریکا برای ایرانیان امکان پذیر است؟ من آیلتس 7 دارم و 25 ساله هستم می توانید برای من برای آمریکا اقدام نمایید؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی ایرانی های با ویزای F1 (تحصیلی) می توانند اقدام کنند. با توجه به رزومه ای که می فرمایید از شرایط عمومی خوبی برخوردارید و امکان اقدام برای شما فراهم است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی شکوهی
سلام و خسته نباشید. ممنون از مقاله خوبتون، خواستم بدونم با توجه به تحریم ها مشکلی برای ویزای دانشجویان پیش نمیاد؟ شما اقدامی برای این ویزا دارید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای کشور آمریکا با اینکه ایرانیها در قانون بن ترامپ هستند ولی همچنان ویزاهای دانشجویی باز است و ایرانی ها می توانند اقدام کنند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شایان رهبری
سلام ، ممنون از مقاله یک سوال داشتم. من قصد دارم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس مجدد به آمریکا برم. 31 ساله هستم و از یک دانشگاه در بوستون پذیرش دارم. آیا می توانم به همراه همسرم اقدام کنم؟ آیا همزمان ویزا داده می شود؟ همسرم میتواند در آنجا کار کند؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله می توانید ،الحاق همراه چند ماه با فاصله می باشد برای دریافت اطلاعات کاملتر با موسسه تماس بگیرید
مصطفی جانی
سلام ممنون بابت مقاله بسیار عالیتون در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا اکثر سوالاتم را پاسخ گرفتم و این واسم خیلی ارزشمند هست خاله من آمریکا هست آیا این می توانید تاثیری در پرونده من داشته باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر این مورد تاثیری در پرونده شما ندارد .
مشاوره رایگان