مهاجرت به آمریکا

1 آبان 1399 3 نظر

مهاجرت به آمریکا

از نظر بسیاری از مردم، کشور آمریکا بهترین کشور برای زندگی بوده و به همین دلیل نیز خواستار مهاجرت به آن می باشند. بدون شک کشور آمریکا از جنبه های مختلفی مانند اقتصاد و... در صدر کشورهای جهان بوده و با به کارگیری پیشرفته ترین سیستم های آموزشی و مدیریتی، شرایط مناسبی را برای کار و زندگی فراهم کرده است. با توجه به شرایط حال حاضر و روابط تیره و تار سیاسی بین ایران و آمریکا، مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان بسیار دشوار شده و محدود به تعدادی از روش های خاص شده است. همانطور که می دانید مهاجرت از طرق هفتگانه امکان پذیر است؛ اما تنها تعدادی از این روش ها برای مهاجرت به آمریکا قابل استفاده می باشد که از جمله آن ها، مهاجرت به آمریکا از طرق مختلف کار و تحصیل است. گر چه اقدام برای سرمایه گذاری در آمریکا به طور مستقیم برای ایرانیان امکان پذیر نیست؛ اما با کمک مؤسسه حقوقی ملک پور می توان از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت به آمریکا اقدام کرد. با توجه به تدوین قوانین پیچیده و دشوارتر جهت اخذ ویزای کشور آمریکا در طی چند سال اخیر و تبدیل این کشور پهناور به یکی از اصلی ترین کشورهای مورد درخواست مهاجرین، ضرورت پرداختن به این موضوع، بیشتر احساس می شود. شما می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، با اقدامات مؤسسه در این راستا آشنا شده و شرایط خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان ارزیابی نمایید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، از سوی مشاورین مجرب این مؤسسه با شما تماس گرفته خواهد شد. در ادامه به صورت مفصل به تفسیر عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط عمومی مهاجرت به آمریکا
 • شرایط کار در آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
 • سرمایه گذاری در آمریکا
 • اخذ اقامت از طریق تولد در آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق به آمریکا
 • هزینه های زندگی در آمریکا
 • شرایط اخذ تابعیت آمریکا
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به آمریکا
 • نکات نهایی مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکاشرایط عمومی مهاجرت به آمریکا

کشور آمریکا در بخش غربی کره زمین واقع شده است. اقتصاد رایج و بزرگ کشور آمریکا باعث شده که این کشور، در شرایط مطلوب اقتصادی و در زمره کشورهای ثروتمند جهان قرار گیرد. سیاست حاکم در کشور آمریکا به صورت فدرال می باشد. نظام سیاسی موجود در کشور آمریکا بدین گونه سازمان دهی شده است که هیچ شخص یا سازمان و نهادی نتواند به تنهایی عهده دار قدرت مطلق باشد.

 

 • جدیدترین ویدئوی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

 

 • دیگر ویدئوی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

 

واشنگتن دی سی، پایتخت رسمی و سیاسی کشور آمریکا و یکی از بزرگترین شهرهای واقع در این کشور می باشد. واحد پولی دلار، واحد پول رایج در کشور آمریکاست که یکی از اصلی ترین واحدهای پولی دنیا نیز به شمار می آید. در سال های اخیر کشور آمریکا در زمینه وسایل ارتباطی، پیشرفت شایان توجهی داشته است. وضعیت مناسب اقتصادی این کشور، نرخ پایین بیکاری در آمریکا، نظام پیشرفته و مدرن آموزش و تحصیل در این کشور و بسیاری خدمات رفاهی و اجتماعی که به شهروندان و افراد مقیم کشور آمریکا اعطا می شود، کشور آمریکا را به مقصدی جذاب برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. مهاجرت به آمریکا نیز مانند مهاجرت به کشورهای دیگر، از روش های مختلفی امکان پذیر است. در مقاله پیش رو، روش های هفتگانه مهاجرت در خصوص کشور آمریکا بررسی می شود. اما آیا اقدام به مهاجرت به آمریکا از طریق تمامی روش های موجود، امکان پذیر است؟ با مطالعه ادامه این مقاله می توانید پاسخ این سئوال را یافته و اطلاعات بیشتری از روش ها و پیشنهادات ممکن برای مهاجرت ایرانیان به آمریکا به دست آورید. همچنین تماشای ویدئوی ذیل به شما عزیزان توصیه می شود.

شرایط کار در آمریکا

از آنجایی که کشور آمریکا دارای اقتصادی قدرتمند است؛ ویزای کار، یکی از موارد بسیار پرطرفدار در بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا می باشد. ویزای کار که تحت عنوان ویزای اچ وان بی شناخته می‌شود، برای افرادی صادر می گردد که از جانب یک کارفرمای آمریکایی، پیشنهاد کاری دریافت می‌نمایند. در نتیجه متقاضی مهاجرت به آمریکا در ابتدا باید دعوت نامه دریافت نماید و چنانچه تمامی مدارک وی آماده باشد، با صدور ویزای وی موافقت می شود. مدت زمان ویزای اولیه سه سال خواهد بود که پس از آن مجدداً سه سال قابل تمدید است. ویزای کار جهت مهاجرت به آمریکا عبارتند از:

 • ویزای H1B آمریکا
 • ویزای EB3 آمریکامهاجرت به آمریکا

در مهاجرت به آمریکا، ویزای کار بدین دلیل از بهترین انواع ویزا می باشد که فرد با انعقاد قرارداد کاری با کارفرمای خود سریعتر می‌تواند به هدف اقامتی خود دست پیدا نماید. در حالی که انواع ویزاهای دیگر، نیازمند طی مراحل قانونی سخت و طولانی مدت می باشند. شرایط دریافت ویزای کار برای مشاغلی نظیر امور تجاری، مهندسی، رایانه و مدیریت که از بهترین مشاغل در آمریکا بوده و بازار کار مناسبی دارند، تقریباً آسان ‌تر است. مشاغل دیگری که دارای بازار کاری مناسب در کشور آمریکا هستند عبارتند از: مهندس نرم افزار، بازاریابی، کاردرمانی، الکترونیک، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اجرایی، مدیریت بحران، مدیریت تولید، مهندس پروژه، مهندس امنیت نرم افزارها، مهندسی مکانیک، مدیر کیفی، طراحی وب، ارتباطات، حسابداری، تحلیل داده، مدیریت اقتصادی، مدیریت کیفیت، معماری، پرستاری، سخت افزار، گفتار درمانی، دستیاری پزشک.

کار درآمریکا

توجه به نرخ بیکاری کشور آمریکا و سیر نزولی آن در سال های اخیر، یکی از مهمترین مسایل در ارتباط با موضوع مهاجرت به آمریکا از طریق کار می باشد.

مهاجرت به آمریکا

کار در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

کشور آمریکا به دلیل برخورداری از دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی و سطح علمی بالا، همیشه مورد توجه متقاضیان ادامه تحصیل در دیگر کشورها بوده است. شخص متقاضی استفاده از شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل مجاز است تا به طور متوسط در هفته بین 10 تا 20 ساعت به کار همزمان با تحصیل بپردازد که با توجه به سبک زندگی انتخابی وی، درآمد حاصل از آن می تواند جوابگوی هزینه های زندگی باشد.

هزینه های مورد نیاز برای تأمین زندگی در آمریکا به طور میانگین ماهیانه شامل هزار دلار پول رایج کشور آمریکا می شود. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود و همه ساله افراد بسیاری برای این روش اقدام می نمایند. باید این نکته را خاطر نشان ساخت که تنها به صرف تحصیل در کشور آمریکا نمی توان به اخذ مجوز اقامت دایم کشور آمریکا نائل گشت؛ اما می توان پس از اتمام دوره تحصیلات دانشگاهی مبادرت به کار در این کشور ورزید.

مهاجرت به آمریکا

 هزینه های رایج برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا را می توان به صورت سالیانه، هزینه ای معادل 15 تا 17 هزار دلار برآورد کرد. هر چند طبیعی است که هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر بالاتر باشد و هزینه ای در حدود 40 تا 50 هزار دلار را شامل می شود. در دانشگاه های کشور آمریکا، ارائه دروس به زبان انگلیسی انجام می گردد. بنابراین متقاضیان استفاده از شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، موظف به ارائه مدارک معتبر زبانی می باشند. متأسفانه در چند سال اخیر با توجه به روابط تیره و تار میان سیاستمداران کشور آمریکا و کشور عزیزمان ایران و تحریم ها و سخت گیری های اعمال شده از سوی دولت این کشور، امکان مهاجرت به کشور آمریکا به جز از روش تحصیلی به هیچ روشی ممکن نمی باشد. ویزای تحصیلی آمریکا به انواع زیر شاخه های مختلفی تقسیم می گردد که در ادامه به ذکر انواع این ویزا و شرایط هر یک از آنها برای شما خواننده عزیز پرداخته ایم. مشهورترین ویزای دانشجویی، ویزای F1 است که امکان ورود دانشجو به دانشگاه های آمریکا را فراهم می‌نماید. ویزای F2 برای همسر و فرزندان کمتر از 21 سال دانشجوی متأهل صادر می گردد. در صورتی که دوره تحصیل کمتر از 6 ماه باشد، نوع ویزای صادر شده B1 است. برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا که تمایل به تحصیل در رشته های فنی دارند، ویزای M2 و در صورت تأهل، برای همسر و فرزند کمتر از 21 سال وی ویزای نوع M2 صادر می‌شود. J1 نیز که ویزایی با مدت زمان دو سال است، جهت شرکت در دوره های مطالعاتی می باشد.

مهاجرت به آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

در دسته بندی روش های مهاجرت، سرمایه گذاری یکی از انواع روش های قانونی مهاجرت محسوب می شود. اقدام برای هر یک از روش های مهاجرت، نیاز به مطالعه و ارزیابی همه جانبه شرایط، موانع و ریسک های موجود دارد. این امر در خصوص روش سرمایه گذاری، دارای اهمیت دوچندانی است. چرا که هدف از سرمایه گذاری در خارج از کشور، در وهله نخست حفظ سرمایه و کسب سود و پس از آن، بهره بردن از مزایای اقامتی می باشد. به همین منظور نیز متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور، به بررسی شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مقصد می پردازند. از جمله مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری که با مطالعه آن می توان شرایط کلی اقتصادی کشور مقصد را ارزیابی کرده و به چشم اندازی از سرمایه گذاری در آن کشور دست یافت، عبارتند از: ریسک مصادره اموال، نرخ کنترل فساد، کیفیت نظارتی، نرخ تورم، مالیات بر درآمد و میزان تولید ناخالص داخلی. به عنوان مثال، با بررسی نرخ ریسک مصادره اموال در کشور آمریکا، می توان احتمال مصادره اموال سرمایه گذاری در این کشور را در صورت بروز مشکل و بحران میان روابط دو کشور ایران و آمریکا ارزیابی کرد. نرخ مصادره اموال با عددی از میان طیف 1-7 سنجیده می شود. هرچه میزان این عدد به 1 نزدیک تر باشد، حاکی از امنیت سرمایه گذاری در کشور مورد نظر است. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، این نرخ در کشور آمریکا، کمترین مقدار یعنی 1 می باشد.

مهاجرت به آمریکا

نرخ ریسک مصادره اموال در آمریکا

 

از دیگر شاخص های اقتصادی که تأثیر بسیاری در سرمایه گذاری در خارج از کشور دارد، نرخ تورم است. تورم را می توان به میزان تفاوت قیمت کالا در بازه یک سال اطلاق کرد. کشورهایی که از رشد اقتصادی مناسبی برخوردار بوده و به ثبات اقتصادی دست یافته باشند، کمترین میزان نرخ تورم را دارا می باشند. نمودار ذیل، میزان نرخ تورم در کشور آمریکا را نمایش می دهد که شرایط ایده آل اقتصاد آمریکا را بازگو می کند.

مهاجرت به آمریکا

نرخ تورم در آمریکا

در خصوص شرایط کلی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید گفت که متقاضیان با اخذ ویزای EB5‌ می توانند در نهایت به اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا دست یابند. سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزا از این طریق، نیاز به سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰  یا ۱۰۰۰۰۰۰ دلاری در پروژه ای دارد که مورد تأیید دولت آمریکا واقع شده است. لازم به ذکر است که متقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا، دخالتی در انتخاب منطقه سرمایه گذاری خود ندارند؛ هر شخص تنها فرصت یکبار اقدام از طریق را داشته و احتمال سوددهی سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر، نسبی و احتمالی می باشد. اما سرمایه گذاری در آمریکا برای ایرانیان دارای محدودیت هاییست. با توجه به اختلافات سیاسی بین کشور ایران و آمریکا، مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان، به طور مستقیم امکان پذیر نیست. به همین دلیل متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری بایستی از روش های دیگری مانند سرمایه گذاری در کشور ثالث و اخذ پاسپورت آن کشور، برای دریافت ویزای EB5 آمریکا اقدام نمایند. برای مثال با خرید ملک در کشور ترکیه می توان پاسپورت کشور ارزان قیمتی را به دست آورده و با استفاده از تابعیت آن کشور، برای مهاجرت به آمریکا درخواست داد. علاقمندان به سرمایه گذاری در آمریکا می توانند با مراجعه به مقالات ذیل، اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط کشور آمریکا برای سرمایه گذاری و روش های اخذ پاسپورت از کشورهای ثالث به دست آورند.

 

اخذ اقامت از طریق تولد در آمریکا

در این بخش به بررسی قوانین تدوین شده کشور آمریکا در راستای دستیابی به اخذ تابعیت کشورها از طریق تولد می‌پردازیم. در کل، نظام تابعیت دهی هر کشوری بر اساس سی ویل لا و کامن لا، یا همان سیستم خاک و سیستم خون است. سیستم خاک مختص افرادی می باشد که تابعیت کشور محل تولد خود را اخذ می‌نمایند که در این سیستم، نوع تابعیت پدر و مادر فاقد اهمیت است. متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تولد باید توجه نمایند که کشورهای آمریکا و کانادا از این سیستم در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند.

اما سیستم تابعیت بر اساس خون، انتقال تابعیت از طریق نسب است. در این قانون، فرد برای دریافت تابعیت آمریکا باید به سن هجده سال رسیده باشد. همچنین کودکان متولد شده در خاک آمریکا که فاقد پدر و مادر مشخصی هستند، در صورتی که زیر پنج سال داشته باشند، می توانند تابعیت کشور آمریکا را دریافت کنند. بر اساس سیستم خاک، کودکی که در آمریکا متولد می شود، شهروند این کشور محسوب می شود و به استناد همین قانون، بسیاری از خانواده ها تمایل به مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند خود در این کشور دارند. اما بایستی به این نکته مهم توجه داشت که از زمان تولد فرزند در آمریکا تا سن 21 سالگی وی، هیچ نفعی در زمینه گرین کارت و تابعیت آمریکا به والدین فرزند تعلق نمی‌گیرد. حتی افرادی که برای مهاجرت به آمریکا لاتاری را انتخاب کرده اند، در صورتی که صاحب فرزندی در آمریکا شوند، باید پروسه معمول را طی نمایند. همچنین متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تولد باید بدانند که کودک متولد شده در این کشور که پدر و مادر وی دارای اقامت موقت بوده اند، پس از خروج از آمریکا می‌تواند مجدداً بازگشته و اقامت والدین خود را پیگیری نماید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. اما مهاجرت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف، دارای قوانین حقوقی مختص به خود است. برای مثال، در ایران ازدواج با یک مرد ایرانی، باعث تحمیل تابعیت ایرانی به زن است؛ اما این امر در خصوص ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی صدق نمی کند. متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید در ابتدا، فرم‌های موجود در این زمینه را تکمیل نموده و سپس تحویل دولت آمریکا دهند. متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج باید به این موضوع آگاه باشد که جهت اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج بایستی با فرد دارای تابعیت کشور آمریکا ازدواج نماید. اگر فرد دارای تابعیت آمریکایی صرفاً دارای گرین کارت باشد، اخذ اقامت برای نفر دوم، نیازمند زمانی بین سه الی چهار است؛ اما چنانچه شخص مورد نظر دارای پاسپورت آمریکایی باشد، این پروسه تنها بین 6 الی 1 سال به طول می‌انجامد. جالب است بدانید که قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، در ایالات مختلف این کشور متقاوت است. به طور کلی شرایط موجود این است که هر دو طرف دارای سن قانونی بوده و مدارک مورد نیاز را در صورت تجرد و مطلقه بودن به مقامات مربوطه تحویل دهند. همچنین باید اثبات گردد که حداقل زمان آشنایی دو سال بوده و این ازدواج با علاقه طرفین صورت گرفته است. علاوه بر این، مدارکی مانند پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی، اصل و کپی پاسپورت دارای اعتبار، شناسنامه فرد ایرانی و گواهی تولد فرد آمریکایی، چندین قطعه عکس، رسید پرداخت هزینه ویزا نیز باید به سفارت تحویل داده شود. افرادی که برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج اقدام نموده و با این قصد وارد آمریکا می شوند، 90 روز فرصت دارند تا ازدواج خود را به سرانجام برسانند. توجه داشته باشید که این مدت زمان، قابل تمدید نخواهد بود.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش ‌های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور، درخواست پناهندگی به علت تهدید جانی بر اثر شرایط سیاسی و اجتماعی و فقدان امنیت است؛ اما این پروسه بسیار دشوار است. گاهی مواقع این نوع درخواست، نیازمند تغییر مذهب نیز می باشد. در اینجا باید این مسئله را خاطر نشان سازیم که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچگونه فعالیتی در زمینه امور مربوط به مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد و این بخش از مقاله صرفاً جهت افزایش اطلاعات شما خواننده عزیز نگاشته شده است.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

 

در صورتی که متقاضی مهاجرت به آمریکا در کشور خود بر اثر عقاید سیاسی، مذهبی، اجتماعی مورد بازخواست و اذیت قرار گرفته باشد، می‌تواند درخواست پناهندگی بدهد. متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی، بعد از وارد شدن به این کشور، یک سال فرصت دارد تا درخواست خود را به دولت آمریکا ارائه داده و ثابت نماید که در صورت برگشت به کشور، مجدد مورد بازخواست و آزار قرار می‌گیرد. پس از ارائه درخواست، نماینده اداره مهاجرت آمریکا با متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل مصاحبه حضوری نموده و دلایل و مدارک وی را بررسی می‌نماید. در صورت پذیرفته شدن درخواست متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی، شخص می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز درخواست اقامت آمریکا را داده و بعد از یک سال، برای پروسه دریافت گرین کارت اقدام نماید. اما چنانچه بعد از پنج ماه، هیچ جوابی دریافت نکرد، می‌تواند تقاضای اجازه کار نماید. پس از دریافت اقامت از طریق پناهندگی، شخص مجاز سفر به کشور خود نیست و در صورت سفر، مورد بازخواست دولت آمریکا قرار گرفته و حتی ممکن است گرین کارت وی باطل گردد. دریافت شهروندی آمریکا از این طریق، نیازمند 4 سال زمان است و در این مدت، فرد حق نقض حقوق بشر و یا ارتکاب امور جنایی را ندارد.

مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق به آمریکا

در این بخش به بررسی موضوع مهاجرت به آمریکا از نقطه نظر قوانین کشور آمریکا در ارتباط با افراد هنرمند و فوق موفق خواهیم پرداخت. اخذ این نوع ویزا تحت عنوان ویزای نوع P برای هنرمندان و ورزشکاران موفق در عرصه های ورزشی و هنری امکان پذیر است. موفقیت این هنرمندان و ورزشکاران بدین صورت احراز می گردد که آنها باید در فاصله زمانی مشخص و نسبتاً طولانی در یک نوع ورزش بین المللی و جهانی و یا هنر، جزو افراد سر شناس و شناخته شده باشند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط وکلای مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به قلم تحریر در آمده است و کپی برداری از آن به هر نحو ممنوع می باشد. هر چه که شخص متقاضی مهاجرت به آمریکا، جوایز و هدایا و افتخارات بین المللی بیشتری را کسب کرده باشد، شانس وی برای دریافت این موقعیت افزایش می یابد. ورزشکاران و هنرمندانی که توانایی های فوق العاده و خاصی را دارند شامل این نوع ویزا خواهند شد. البته این روش برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به آمریکا 2020 قابل اقدام نمی باشد؛ چرا که بر اساس قوانین و محدودیت های جدید کشور آمریکا در صدور ویزا برای ایرانیان، تنها اقدام از روش هایی مانند مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل امکان پذیر است.

هزینه های زندگی در آمریکا

یکی از دغدغه های مهم متقاضیان مهاجرت به آمریکا، هزینه زندگی در این کشور است. در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا فاقد آگاهی و دانش کافی در خصوص هزینه زندگی در این کشور هستند. لازم به ذکر است که هزینه های هر ایالت، متفاوت از هزینه های زندگی در ایالت دیگر می باشد. انتخاب شغل می‌تواند هزینه زندگی در کشور آمریکا را تحت تأثیر قرار دهد؛ زیرا مالیات نیز بخشی از هزینه های زندگی در این کشور است و میزان مالیات با میزان حقوق رابطه مستقیم دارد. اجاره خانه نیز بخش بزرگی از هزینه زندگی را شامل می‌شود و اجاره بها در شهرهای بزرگ در سطح بالا و در شهرهای کوچک نسبتا کمتر است. به جداول زیر که هزینه های مربوط به تهیه مسکن و اقلام مورد نیاز مصرفی کشور آمریکا را به صورت مجزا برای شما نمایش داده است، توجه فرمایید:

 

شرایط اجاره و یا خرید آپارتمان در آمریکا

میزان هزینه به دلار

اجاره بهای یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

896$

اجاره بهای یک واحد آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

700$

اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1550$

اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1200$

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

1900$

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از شهر

1200$

 

سایر هزینه های زندگی را می توان در بخش های مختلفی مانند خورد و خوراک، حمل و نقل، پوشاک، ورزش و تفریحات و... گروه بندی کرد. با توجه به تعدد موارد و اقلام مصرفی، هزینه تعدادی از موارد ضروری را در جدول زیر گردآوری کرده و خدمت شما عزیزان تقدیم کرده ایم. متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید بدانند که با توجه به تفاوت نرخ ارز، هزینه های زندگی در آمریکا بالاست؛ اما با توجه به میزان درآمدی که در این کشور قابل حصول است، امکان ایجاد توازن وجود دارد. 

 

موارد مصرفی

میزان هزینه

موارد مصرفی

میزان هزینه

قیمت غذا در رستوران گرانقیمت برای هر نفر

15$

قیمت 1 بسته تخم‌ مرغ بسته 12 تایی

2$

قیمت غذای تک‌ نفره در فست فود

6$

قیمت 1 کیلوگرم پنیر

7.2$

قیمت کاپوچینو

1.5$

قیمت 1 کیلوگرم مرغ

2$

قیمت پپسی تک‌ نفره

1.5$

قیمت 1 کیلوگرم پرتقال

3.2$

قیمت هر بطری آب‌ معدنی

1.5$

قیمت 1 بوته کاهو

1.5$

قیمت 1 لیتر شیر

1.2$

قیمت 1 کیلوگرم سیب‌ زمینی

2$

مهاجرت به آمریکا

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

شرایط اخذ تابعیت آمریکا

کشور آمریکا یا ایالات متحده آمریکا، دارای مساحتی معادل 9 میلیون کیلومتر مربع بوده و متشکل از 50 ایالت است. این کشور یکی از ابرقدرت‌ های جهان بوده، از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند می باشد و دارای ثروت زیادی است. در نتیجه متقاضیان مهاجرت به آمریکا با توجه به شرایط موجود در این کشور، آرزوی رفتن به آن را در سر می‌پرورانند. مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ شهروندی و اقامت این کشور از طرق مختلفی نظیر ازدواج، اشتغال، تحصیل و پناهندگی و غیره امکان پذیر است و دارای شرایط مختص به خود است که در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفتند. با توجه به شرایط سیاسی موجود، چند سالی است که کشور آمریکا اجازه ورود مهاجران ایرانی به کشور خود را نمی‌دهد و تنها راه موجود، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل است. البته همانطور که گفته شد به روش غیرمستقیم نیز می توان برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد. متقاضیان مهاجرت به آمریکا که موفق به دریافت گرین کارت این کشور می‌شوند، با استفاده از این کارت می توانند از خدمات تحصیلی، بهداشتی و دیگر خدمات کشور آمریکا به صورت رایگان بهره مند شده و برای رفت و آمد در قسمت‌های مختلف این کشور، به ویزا نیازی نداشته باشند. اما باید در نظر داشت که مهاجرت به این کشور چندان کار ساده ای نیست؛ هر چند که حدود 56 درصد جمعیت آمریکا متشکل از مهاجران قانونی و افرادیست که اقدام به مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی نموده اند و بر همین اساس، کشور آمریکا در میان کشورهای جهان، از بالاترین میزان مهاجر برخوردار می باشد. در صورتی که شما نیز متقاضی مهاجرت به آمریکا می باشید، اطلاع از روش های اخذ اقامت و تابعیت آمریکا و آگاهی از شرایط آن امری ضروریست.

مهاجرت به آمریکا

پاسپورت آمریکا

از سوی دیگر به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از تصمیم گیری در باب کشور مقصد مهاجرتی خود و روش مهاجرتی مدنظرتان، به ویدئوی تصویری راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط جناب آقای استاد ملک پور، وکیل برجسته مهاجرتی تهیه و تدوین شده است، توجه فرمایید تا مسیر مهاجرتی صحیح و منطبق با شرایط خود را بیابید. در صورت مراجعه به لینک ذیل، اطلاعات کاملی در خصوص این ویدئو و نحوه تهیه آن به دست خواهید آورد.

مهاجرت به آمریکا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: سلام. من خیلی علاقه دارم که به آمریکا مهاجرت کنم. اما به ذهنم رسید که اول به یه کشوری مهاجرت کنم؛ اونجا مدرک تحصیلی معتبر یا سابقه کاری جمع کنم و بعد با اعتبار اونها به آمریکا مهاجرت کنم. من هنوز 18 سال دارم. دیپلم ریاضی دارم و تصمیم دارم که پزشکی بخونم. راهنمایی میخوام در این زمینه. چه کشوری بهتر ویزا میشم و مدرکش رو آمریکا هم قبول داره که بعدش مهاجرت کنم.

پاسخ:


سئوالات متداول راجع به مهاجرت به آمریکا

 • پرسش: بهترین راه مهاجرت به آمریکا کدام است؟
 • پاسخ: روش های مهاجرت به آمریکا گسترده می باشد ولی از بهترین روش ها می توان به مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری و مهاجرت به آمریکا از طریق کار اشاره کرد.
 • پرسش: آیا با توجه به ممنوعیت ورود برای ایرانیان، مهاجرت به آمریکا امکان پذیر می باشد؟
 • پاسخ: با وجود ممنوعیت اعمالی ترامپ برای ایرانیان، ویزای تحصیلی برای ایرانیان عزیز میسر می باشد و ویزای سرمایه گذاری نیز از روش های خاصی است که مؤسسه MIE برای ایرانیان فراهم کرده است.
 • پرسش: مهاجرت به آمریکا بهتر است یا اروپا؟
 • پاسخ: تفاوت های زیادی بین اروپا و آمریکا وجود دارد که برای هر شخص با توجه به سلیقه و اهداف می تواند متفاوت باشد و پاسخ قطعی به این سوال وجود ندارد.
 • پرسش: هزینه مهاجرت به آمریکا چه قدر است؟
 • پاسخ: مهاجرت از هر روش هزینه های مختلفی دارد و در برخی روش های سرمایه گذاری بالای 1 میلیون دلار و برخی مواقع حتی با هزینه ای ناچیز و با بورس تحصیلی امکان پذیر است.

_____________________ نکات نهایی مهاجرت به آمریکا _____________________

کشور آمریکا به عنوان کشوری پهناور و مهاجرپذیر که مورد استقبال بسیاری از مردم در سراسر جهان قرار گرفته است، محدودیت هایی را برای مهاجرت ایرانیان به این کشور در سال های اخیر وضع کرده است. بر این اساس، تنها روش مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحقیقاتی یا ویزای دانشجویی (F) برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به آمریکا فراهم می باشد. افراد بسیاری برای مهاجرت به آمریکا لاتاری را فرصت قانونی برای تصمیم خود می پندارند؛ اما در این خصوص نیز باید گفت که دولت آمریکا، تنها روش مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را برای ایرانیان مجاز دانسته و بر همین اساس نیز به منظور مهاجرت به آمریکا لاتاری، روش مناسب و قابل قبولی برای دولت آمریکا محسوب نمی شود. متأسفانه کمبود اطلاعات و جهل ناشی از عدم آگاهی، منجر به سوء استفاده برخی از مؤسسات و افراد فعال در حوزه مهاجرت شده است. به طوری که این افراد با وعده های دروغین مانند هماهنگی با افسر ویزای آمریکا و... اقدام به کلاهبرداری می نمایند و یا روش مهاجرت به آمریکا لاتاری را پیشنهاد می دهند. علاوه بر موارد فوق، باید گفت که سرمایه گذاری برای ایرانیان در کشور آمریکا به طور مستقیم ممنوع می باشد. اما با استفاده از روش هایی می توان مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری را برای ایرانیان ممکن ساخت. در این روش، از طریق سرمایه گذاری در کشور ثالث و خرید پاسپورت آن مانند اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک در ترکیه، می توان درخواست خود را برای ویزای EB5 آمریکا اعلام کرد. مهاجرت به آمریکا از طرق مختلف کار و تحصیل نیز در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. جهت اطلاع از جزئیات این روش و بررسی شرایط خود توصیه می شود که با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت مؤسسه کامل نمایید تا از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه بهره مند گردید. همچنین در بخش انتهایی این مقاله در قسمت "ثبت پرسش" می توانید سئوالات و انتقادات خود را مطرح نمایید تا در کمتر از 12 ساعت، پاسخ آن ها را بیابید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
امیر
سلام عرض ادب توی سایت رسمی امریکا، توی آپدیت هایی که دادن مبلغ های سرمایه گذاری شده 900 هزار دلار و یک میلیون و هشتصد هزار دلار درسته این؟ به چه صورت می تونیم برای این موضوع اقدام کنیم؟ من تا یک میلیون دلار سرمایه دارم که می خوام مهاجرت کنم به امریکا ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس از مقاله کاملتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز قوانین مهاجرتی معمولاً تغییر می کنند قوانین مهاجرتی کشور امریکا هم از این قاعده مستثنی نیست. باتوجه به قانون بن ترامپ ایرانی ها با ویزاهای F1 و G1 فقط می توانند اقدام کنند. اما برای روش های سرمایه گذاری این امکان وجود دارد که بتوانید گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسین مومنی
سلام. خسته نباشید. با شرایطی امکان مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل وجود داره؟ ایا برای بورس تحصیلی برای ایرانی ها سخت گیری شدید اعمال میشه و اینکه چقدر شانس اخذ بورسیه وجود داره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حالی حاضر ویزا های دانشجویی که به F1 هم معروف هستند برای ایرانی ها بازه و با داشتن شرایط عمومی مناست می توانید برای تحصیل در آمریکا اقدام نمایید. بورس تحصیلی شرایط ویژه خود را دارد و کاملا رقابتی است، مدارکی چون سطح زبان قوی، داشتن مقالات علمی و سوپروایز (استاد راهنما) برای موفقیت در امر بورسیه بسیار مهم است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ساسان میر صالح
با سلام و خسته نباشید. ممنون از مقاله خوبتون. ایا مهاجرت به امریکا در حال حاظر از چه راه هایی برای ایرانی ها ممکنه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور آمریکا در حال حاضر از طریق ویزاهای تحصلی f1 و j1 به ایرانی ها اجازه ورود می دهد. موفق باشید.
مشاوره رایگان