هزینه زندگی در آمریکا

23 خرداد 1400 بدون نظر

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا، مخارج زندگی در آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت همچنین برای مطالعه بیشتر و مقایسه لینک ها و جداولی از بخش های مختلف هزینه زندگی در آمریکا ارائه شده است. کشور آمریکا جزو قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین کشور های جهان با اقتصاد بسیار قدرتمند و داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و تنوع آب و هوایی بسیار بالا همواره جزو مقاصد اصلی مهاجرت به خصوص برای ایرانیان بوده است. ایالات متحده آمریکا یک کشور فوق العاده پیشرفته و دارای تنوع فرهنگی بسیار بالا می باشد. اقتصاد کشور آمریکا بر مبنای میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بوده وکمپانی های بسیار مطرح در سطح جهان مانند شرکت اپل، آمازون، میکروسافت، فیسبوک و بسیاری از کمپانی های مطرح دیگر در این کشور قرار دارند که یک اقتصاد بسیار قدرتمند را ایجاد می نماید و این امر موجب ایجاد یک کشور با قدرت سیاسی بالا شده است. سالیان بسیار زیادی است که این کشور از همه فرهنگ ها و پیشینه ها استقبال مورد قبولی داشته و مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت ایجاد نموده است و شایان ذکر است که در حال حاضر در حدود دویست ملیت متفاوت در این کشور زندگی می نمایند. نظام بهداشت و درمان در کشور آمریکا همواره جزو برترین ها در میان کشور های جهان بوده است و بیمارستان ها این کشور با بودجه بالا، کارمندان کارآزموده و تکنولوژی های روز پزشکی موجب راحتی خیال شهروندان این کشور در شرایط بیماری ها و اتفاقات غیر منتظره می گردد. از سوی دیگر نظام آموزشی در مدارس این کشور بسیار پیشرفته بوده و استاندارد های بسیار بالایی دارد خیال والدین را از دریافت بهترین امکانات تحصیلی آسوده می نماید. دانش آموزان می توانند به مدرسه دولتی و یا در مدارس بین المللی در آمریکا وارد شوند و شروع به تحصیل نمایند و سپس وارد برترین دانشگاه های جهان و آمریکا شوند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) همواره تلاش نموده است که بالاترین کیفیت پروسه های مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی را با بهره گیری از وکلای برتر مقیم در هر کشور برای موکلین خود فراهم نماید. شما بزرگواران همواره می توانید با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس با دفاتر این شرکت از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود و خانواده محترمتان بهره مند گردید. در این نوشتار در خصوص هزینه زندگی در آمریکا به عناوینی به شرح زیر خواهیم پرداخت.

 • هزینه زندگی در ایالت های مختلف آمریکا
 • میانگین هزینه های زندگی در آمریکا
 • میزان درآمد در آمریکا
 • هزینه های مسکن در آمریکا
 • هزینه های پزشکی در آمریکا
 • مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و اروپا
 • سوالات متداول در زمینه هزینه زندگی در آمریکا
 • سخن پایانی هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکاهزینه زندگی در ایالت های مختلف آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا در جای جای این کشور تفاوت های بسیاری دارد. این کشور بسیار وسیع با مساحت 9.8 میلیون کیلومتر و جمعیتی در حدود 327 میلیون نفر است. این کشور دارای 50 ایالت است که به صورت فدرال اداره می گردند. وجود ایالت های مختلف در یک کشور با توجه به قوانین و شرایط آن ایالت موجب تفاوت هزینه های زندگی در میان ایالت ها می گردد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر نیویورک بسیار بسیار بالاتر از زندگی در یک شهر روستایی در ایالت تگزاس می باشد. هزینه خرید یا اجاره یک خانه ویلایی با متراژ 2-3 هزار متر و دارای زیر زمین و استخر در حاشیه شهر ها در برخی از ایالت ها ممکن است با هزینه های یک سوئیت 30-40 متری در مرکز شهر نیویورک برابری نماید. ارائه این مثال برای نشان دادن اوج تفاوت در هزینه زندگی در آمریکا می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

 

هزینه های زندگی (cost of living) که یک معیار جهانی می باشد به مقدار پولی گفته می شود که فرد برای حفظ سطح زندگی خود نیاز دارد. هزینه زندگی شامل هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا، حمل و نقل، لباس، مالیات، سرگرمی، تجهیزات و هزینه های تحصیل می شود. برای بهتر نشان دادن هزینه های زندگی در این کشور هزینه های زندگی را در برخی از ایالت های مطرح آمریکا در ادامه این بخش مقایسه خواهیم نمود. بدون شک اطلاع از شرایط زندگی در ایالات مختلف، انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان را راحت تر می کند. هزینه های زندگی، امنیت، آب و هوا، فرهنگ برخورد با مهاجرین و... از مهم معیارهای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان می باشد.

ارزان ترین ایالت های آمریکا:

 • ایالت میسی سیپی

با توجه به آخرین آمار ها در سال 2020 ایالت میسی سیپی رتبه 1 هزینه زندگی را در بین 50 ایالت آمریکا به خود اختصاص داده است. شاخص هزینه زندگی در ایالت میسی سیپی ۸4.5 می باشد و همچنین کمترین هزینه مسکن در این کشور را دارد. شاخص هزینه های زندگی در آمریکا عددی است که نشان می دهد ایالت و یا شهر مورد نظر نسبت به میانگین هزینه های زندگی در این کشور چه شرایطی دارد و میانگین آمریکا عدد 100 می باشد. مناطقی که شاخص هزینه های زندگی در آن بیشتر از 100 باشد یعنی از میانگین کشور آمریکا گران تر و اگر کمتر باشد یعنی دارای هزینه های زندگی کمتری نسبت به متوسط این کشور است. متوسط قیمت هزینه خرید ملک در این ایالت ۱۲۸ هزار دلار و میانگین نرخ اجاره یک آپارتمان دو خوابه در میسی سیپی ماهانه ۷۴۶ دلار می باشد. متوسط درآمد در این ایالت سالانه ۴۳,۵۶۷ دلار آمریکا است.

 • ایالت آرکانزاس

آرکانزاس با شاخص 86.9 دومین شاخص کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا می باشد. مسکن، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی به ویژه در آرکانزاس کمتر از سایر مناطق کشور است. دستمزد زندگی در این ایالت تنها 44،571 دلار می باشد.

 • ایالت اکلاهما

اکلاهما رتبه سوم کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا با شاخص 87 را دارد. هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز در ایالت اوکلاهما بسیار پایین است به صورت میانگین هزینه یک آپارتمان دو خوابه ماهانه ۸۷۹ دلار هزینه دارد و هزینه مورد نیاز برای خرید یک ملک به صورت متوسط ۱۳۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این ایالت همچنین دارای هزینه حمل و نقل پایینی می باشد. اوکلاهما همچنین به طور قابل توجهی دستمزد پایینی دارد. و دستمزد در این ایالت تنها 46613 دلار در سال می باشد.

گرانترین ایالت های آمریکا:

 • ایالت هاوایی

ایالتی با بیشترین شاخص هزینه زندگی هاوایی است که شاخص آن 192.9 است. این بدان معناست که هزینه زندگی در هاوایی 92.9٪ بیشتر از میانگین ایالات متحده آمریکا می باشد. هزینه مسکن نیز در ایالت هاوایی عدد بسیار بالایی است در این ایالت یک اتاق دو خوابه در هر ماه حدود 1895 دلار هزینه دارد و متوسط قیمت خانه حدود 660،000 دلار است. مواد غذایی نیز در هاوایی بسیار گران تر است زیرا جزیره ای است و بیشتر کالاها باید به آنجا حمل شوند.

 • ایالت کلمبیا

ایالت کلمبیا دارای بالاترین شاخص هزینه زندگی 158.4 و رتبه دوم گرانترین هزینه های زندگی در آمریکا را دارد. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه با قیمت ماهانه در حدود 2776 دلار آمریکا می باشد. دستمزد زندگی در دی سی 67،867 دلار است که بالاترین میزان در کشور است.

 • ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا با شاخص 151.7 سومین بالاترین هزینه زندگی را دارد. بعد از ایالت هاوایی، کالیفرنیا بالاترین شاخص حمل و نقل 138.9 را دارد، به لطف قیمت های بسیار معروف بنزین (بالاترین نرخ در این کشور). شاخص مسکن 227.3 است و هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه 2495 دلار در ماه می باشد که حتی بیشتر در شهرهایی مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو می باشد.

اقامت آمریکا

اقامت آمریکا

میانگین هزینه زندگی در آمریکا

در این زیر عنوان به برخی از اصلی ترین موارد در بررسی هزینه زندگی در آمریکا خواهیم پرداخت. میانگین هزینه زندگی در آمریکا در بازه بین 10000 تا 12000 دلار در سال تخمین زده می شود که به طور متوسط معادل ماهانه در حدود 700 تا 1000 دلار است. کیفیت زندگی آمریکا در سال 2020 در رتبه 15 در میان کشور های جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو رتبه بالاتر از نظر پاسخ دهندگان به نظرسنجی در خصوص کیفیت زندگی قرار گرفته است. میانگین برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در آمریکا در جدول زیر ارائه شده است ولی همانطورکه در بالا ارائه گردید میانگین کلی کشور آمریکا نمی تواند معیاری دقیق و به صورت کلی معیار تصمیم گیری در خصوص زندگی در این کشور باشد و نیاز است که فرد به صورت دقیق محل سکونت خود را برای محاسبه دقیق تر مشخص نماید. مقاله هزینه زندگی در آمریکا توسط تیم پژوهشی موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نگارش شده است و کپی برداری از محتوای آن غیر قانونی بوده و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

 

ردیف

شرح

قیمت به دلار آمریکا

1

یک وعده غذا در رستوران معمولی

15

2

یک وعده غذای کومبو در مک دونالد

8

3

نوشانه قوطی

1.89

4

یک بطری آب

1.54

5

1 لیتر شیر

0.85

6

1 کیلو گرم برنج

4.02

7

12 عدد تخم مرغ

2.34

8

1 کیلو سیب زمینی

2.66

9

ا کیلوگرم پیاز

2.65

10

1 کیلوگرم فیله مرغ

9.04

11

1 کیلوگرم گوشت گاو

12.47

میزان درآمد در آمریکا

در این زیر عنوان از مقاله هزینه زندگی در آمریکا به میزان درآمد در آمریکا خواهیم پرداخت. میانگین در آمد فرد در کشور آمریکا سالانه حدود ۸۷,۵۰۰ دلار در سال درآمد دارد پایین‌ترین میانگین حقوق سالانه ۱۱,۹۰۰ دلار می‌باشد. این میانگین حقوق دربرگیرنده حق مسکن، هزینه حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان تجربه در کار همواره تاثیر بسزایی در میزان حقوق دارد. کارمندان با تجربه به صورت میانگین ۳۲ درصد از افراد تازه کار در همه صنایع و رشته ها درآمد بیشتری اخذ می نمایند. در آمد در آمریکا برای افراد متخصص با تجربه بالاتر از پنج سال به صورت میانگین ۳۶ درصد از افراد با سابقه کمتر از 5 سال بالاتر است. برای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان میزان در آمد در ایالت های مختلف می تواند بسیار پر اهمیت باشد البته شایان ذکر است تنها میزان در آمد نمی تواند معیار انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان و دیگر علاقه مندان به آمریکا باشد و معیار های بسیاری مانند شرایط بیمه های تامین اجتماعی و شرایط و هزینه های درمانی و کیفیت زندگی و امنیت منطقه نیز جزو عوامل اصل هستند. در جدول زیر میانگین درآمد در آمریکا در برخی از ایالت ها نمایش داده شده است.

 

ردیف

نام ایالت

متوسط حقوق به دلار

1

آتلانتا

88400

2

آستین

103000

3

بالتیمور

89700

4

بوستون

95500

5

بریستول

74200

6

شیکاگو

101000

7

سینسیناتی

74900

8

کلیولند

77400

9

دالاس

104000

10

دنور

94600

11

دیتروید

95500

12

هونولولو

73900

13

هیوستون

109000

14

ایندیاناپولیس

92800

15

کانزاس سیتی

85300

16

جکسون ویل

100000

17

کنت

73100

18

لاس وگاس

89200

19

لوسانجلس

106000

20

ممفیس

93100

 

در ادامه در جدول زیر میانگین درآمد برخی از مشاغل در کشور آمریکا نمایش داده شده است.

 

متوسط درآمد برای مشاغل مختلف

لیست مشاغل

$25,790

کپی کننده

$60,405

تحلیلگر مالی

$83,559

طراح گرافیک

$52,253

برنامه نویس کامپیوتری

$79,717

مدیر تولید

$97,060

کارمند پذیرش

 هزینه های مسکن در آمریکا

یکی از مواردی که در کشور آمریکا همواره تغییرات فراوانی داشته است هزینه مسکن و اجاره محل زندگی می باشد. هزینه های محل اقامتی همواره یکی از اصلی ترین معیار ها در انتخاب مقصد مهاجرت و انتخاب کشور می باشد. میانگین هزینه اجاره آپارتمان در کشور آمریکا ممکن است از 500 دلار در مناطق روستایی به بالا باشد. در مجموع کشور ایالات متحده جزو کشور های گران در جهان می باشد و تفاوت هزینه مسکن در ایالت های متفاوت نیز بسیار متغیر است. از گران ترین شهر های ایالات متحده می توان به شهرهای سیاتل، سانفرانسیسکو، بوستون، نیویورک و لس آنجلس اشاره نمود. طبیعتا هر چه از مرکز شهر خارج شوید خواهید دید که هزینه ‌های زندگی و اجاره مسکن نیز کاهش قابل توجهی خواهد داشت. در جدول زیر میانگین هزینه های اجاره و خرید مسکن در ایالات متحده آمریکا و میانگین هزینه های نمایش داده شده است.

 

شرح

قیمت به دلار

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1353

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

1082

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

2174

اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه

1721

هزینه خرید یک متر مربع در مرکز شهر

3146

هزینه خرید یک متر مربع در خارج از شهر

2088

هزینه های آب و برق و گاز و... برای خانه 85 متری

162

هزینه های پزشکی در آمریکا

از اصلی ترین موارد در هزینه زندگی در آمریکا، هزینه های پزشکی و درمانی می باشد. هزینه های خدمات درمانی و پزشکی در هر کشور یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب مقصد مهاجرت می باشد. فردی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارد هزینه های پزشکی و درمانی و مراقبت های بهداشتی را در نظر بگیرد که می توان گفت در این کشور بسیار بالا است. لذا داشتن بیمه نامه و بهره مندی از یک سیستم جامع بیمه درمانی با کیفیت بالا که بتواند تمامی هزینه ‌های درمانی شما را پوشش دهد از جمله الزامات بسیار مهم به شمار می‌آید. بیمه های درمانی طرح های بسیار مختلفی دارد و با توجه به طرح انتخاب شده و هزینه ای که ماهانه بابت آن پرداخت می شود بیمه سقف مشخصی از هزینه ها را پوشش خواهد داد. در جدول زیر به عنوان مثال چند آیتم از هزینه های خدمات پزشکی در آمریکا نمایش داده شده است.

 

نوع خدمات پزشکی

میانگین هزینه

چک آپ توسط پزشک خانوادگی

$155

میانگین قیمت دارو

$9

هزینه آنتی بیوتیک ها

$23

مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و سایر کشورها

برای انتخاب آمریکا به عنوان مقصد مهاجرت بهتر است هزینه زندگی در آمریکا با سایر کشور ها در کنار میزان درآمد در آنها مقایسه گردد. با انجام مقایسه دقیق و علمی هزینه زندگی در آمریکا و دیگر کشور ها بر اساس آمار های جدید و از منابع موثق فرد قادر خواهد بود علاوه بر در نظر گرفتن هزینه ها و امکانات کشور مقصد بهترین مقصد مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نماید. موسسه حقوقی ملک پور محصولات ویدئویی فوق العاده ای را با نام گام به گام تا اخذ اقامت تهیه نموده است که در آن تمامی روش های مهاجرت و سرمایه گذاری و نکات مختلف در خصوص هزینه های زندگی و دیگر شاخص های مهم برای انتخاب مقصد مهاجرت بررسی گردیده و نکات اصلی قوانین کشور ها در آن به صورت علمی بررسی گردیده و برترین کشور های جهان از جمله اتریش، هلند، سوئیس، آمریکا، کانادا و استرالیا و... در آن مورد مقایسه قرار گرفته اند. شما بزرگواران با تهیه و مشاهده این محصول قادر خواهید بود همچون یک وکیل مهاجرت پرونده خود و خانوادتان را بررسی نمایید و مقصد مناسبتان را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این ویدئو به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه زندگی در آمریکا

 

ایالات متحده آمریکا از جمله کشورهای گران در جهان محسوب می گردد که در جدول زیر هزینه زندگی در آمریکا در دو شهر نیویورک و سانفرانسیسکو در با پایتخت کشور هایی چون انگلستان، استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردیده است.

 

نام شهر

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکزشهر (ماهانه)

۳ وعده غذای روزانه برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط

هزینه حمل و نقل ماهانه

نیویورک

$3,003

$75

$119

سانفرانسیسکو

$3,271

$75

$73.50

لندن

$2,178

$71

$170

سیدنی

$1,988

$61

$122

 

در لینک های زیر می توانید جزییات کامل تر در خصوص مهاجرت و هزینه های زندگی در کشور انگلستان و استرالیا را مشاهده نمایید.

سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در آمریکا

✅ آیا هزینه تحصیل در آمریکا رایگان است؟

هزینه های تحصیل در مدارس آمریکا برای فرزندان شهروندان آمریکایی رایگان است ولی دانشگاه های این کشور دارای شهریه نسبتاً بالایی می باشند.

✅ گرانترین ایالت در آمریکا کدام است؟

ایالت هاوایی، کلمبیا و کالیفرنیا در آخرین آمار ارائه شده به ترتیب گران ترین ایالت های آمریکا می باشند.

✅ هزینه زندگی در آمریکا بالاتر است یا اروپا؟

میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نسبت به میانگین هزینه ها در اروپا بالاتر است ولی برای بررسی دقیقتر باید محل دقیق اقامت در اروپا و آمریکا مقایسه گردد.

✅ آیا ایرانیان می توانند برای اقامت دائم و تابعیت آمریکا اقدام نمایند؟

در شرایط سیاسی فعلی تنها گزینه های تحصیلی و گزینه های سرمایه‌گذاری شرایط مناسب تری دارند ولی در مجموع هرکدام شرایط ویژه‌ای را می ‌طلبد.


_____________سخن پایانی درباره هزینه زندگی در آمریکا____________

در مقاله هزینه زندگی در آمریکا به اصلی ترین موارد در مخارج زندگی در آمریکا، هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا و کیفیت زندگی در آمریکا پرداخته شد و جزییات هزینه اجاره و خرید املاک در ایالات متحده آمریکا بررسی گردید. در این مقاله همچنین به معرفی گرانترین و ارزان ترین ایالت های آمریکا پرداخنه شد و به شرایط هزینه های درمانی و جزییات بیمه ها پرداخته شد. از سوی دیگر به میانگین میزان در آمد در ایالت های مختلف آمریکا پرداخته شد و مقایسه کلی بین برخی از هزینه های شهر های بزرگ آمریکا با پایتخت کشور انگلستان و استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردید. میانگین هزینه زندگی در آمریکا در بازه بین 10000 تا 12000 دلار در سال تخمین زده می شود که به طور متوسط معادل ماهانه در حدود 700 تا 1000 دلار است. کیفیت زندگی آمریکا در سال 2020 در رتبه 15 در میان کشور های جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو رتبه بالاتر از نظر پاسخ دهندگان به نظرسنجی در خصوص کیفیت زندگی قرار گرفته است. اگر در طی مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال یا نکته ابهامی به وجود آمد می توانید آن را در زیر همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اسرع وقت توسط مشاورین این موسسه یا افراد مطلع به آنها پاسخ داده شود. همچنین شما بزرگواران همواره می توانید با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس با دفاتر این شرکت از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود و خانواده محترمتان بهره مند گردید.

امتیاز 4.77 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش