بلوکارت اتریش

30 تیر 1399 6 نظر

بلوکارت اتریش

بلوکارت اتریش، شرایط اخذ مجوز کار در اروپا و بلوکارت آلمان و اتحادیه اروپا در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. بلوکارت چیست؟ ماهیت حقوقی بلوکارت چه می باشد؟ روش های دریافت بلوکارت اتریش چگونه است؟ آیا می توان با مبلغ 100 هزار یورو، بلوکارت را تهیه نمود؟ برای تهیه بلوکارت اتریش به چه مقدار پشتوانه مالی نیاز است؟ اگر شما نیز در پی تحقیق و کسب اطلاعات درمورد بلوکارت اتریش می باشید، درمقاله پیش رو می توانید اطلاعات مفید و به روزی در این مورد بدست آورید. بلوکارت اروپا که معمولاً به نام بلوکارت آلمان شناخته می شود، یکی از روش های جدید مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا مانند اتریش می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که در کشورهای اتحادیه اروپا دارای کار بوده و درآمد آن ها از میزان مشخصی، بیشتر است. در ادامه به توضیحات بیشتری درمورد بلوکارت اتریش و اروپا و شرایط آن می پردازیم. در صورتی که شما عزیزان نیز خواستار مهاجرت به کشور اتریش و یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می باشید، می توانید با تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. چنانچه اقدام به تکمیل فرم تماس نمایید، درخواست شما جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، ثبت خواهد شد. در این مقاله به موارد زیر پرداخته خواهد شد:

 • بلوکارت اتریش و شرایط عمومی آن
 • بلوکارت اتریش و دریافت آن از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر
 • بلوکارت اتریش و مراحل ثبت شرکت
 • بلوکارت اتریش از طریق برنامه نیروی کار بسیار ماهر
 • بلوکارت اتریش از طریق برنامه نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیرو
 • بلوکارت اتریش از طریق برنامه سایر کارگران کلیدی
 • بلوکارت اتریش و مدارک مورد نیاز
 • بلوکارت اتریش و امنیت سرمایه گذاری در اتریش
 • بلوکارت اتریش و شاخص های اقتصادی در اتریش
 • بلوکارت اتریش و هزینه های زندگی در اتریش
 • بلوکارت اتریش و مزایای اخذ آن از طریق ثبت شرکت
 • بلوکارت اتریش و خدمات مؤسسه MIE اتریش
 • سئوالات متداول راجع به بلوکارت اتریش
 • بلوکارت اتریش و سخن پایانی
  بلوکارت اتریش

بلوکارت اتریش و شرایط عمومی

اتریش یکی از کشورهای خوش آب و هوای قاره اروپا می باشد که در مرکز آن و در نزدیکی کشورهای آلمان، ایتالیا، مجارستان و سوییس واقع شده است. سطح رفاه و شاخص های کیفیت زندگی در کشور اتریش، در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به بلوکارت اتریش

فایل صوتی مؤسسه ملک پور راجع به بلوکارت اتریش

به طوری که پایتخت این کشور –شهر وین- از جمله برترین شهرهای جهان و ایده آل برای زندگی می باشد. علاوه بر وضعیت مطلوب اجتماعی و فرهنگی حاکم بر این کشور، شرایط سیاسی و اقتصادی اتریش نیز این کشور را به مکانی مناسب برای زندگی و اقامت تبدیل کرده است. از این رو همواره افراد زیادی خواستار اخذ اقامت اتریش می باشند. واحد پول کشور اتریش، یورو و زبان رسمی آن، آلمانی می باشد.

بلوکارت اتریشبلوکارت (blue card) اتریش و سایر کشورهای اروپایی که بیشتر نام بلوکارت آلمان شناخته می شود، یکی از روش های جدید مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپاست که در حال، برترین روش اقامتی اروپا نیز می باشد.. این روش برای افرادی مناسب است که در کشورهای اتحادیه اروپا دارای کار می باشند و حقوق دریافتی آن ها بالاتر از میزان مشخصی می باشد. سطح حقوق دریافتی افرادی که قصد دریافت بلوکارت اتریش را دارند، باید بیشتر از 4،200 یورو باشد. بنابراین افرادی که پیشنهاد کار کارگری در کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، شامل دریافت بلوکارت اتریش نمی شوند. زیرا حقوق دریافتی کارگران، از میزان مبلغ مشخص شده برای اخذ بلوکارت اتریش کمتر می باشد. اما روش دیگری نیز برای اخذ بلوکارت اتریش وجود دارد. این روش، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اتریش و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری اندک در کشورهای اروپایی و ثبت شرکت، موفق به اخذ بلوکارت اتریش یا بلوکارت اروپا شوید. بر این اساس می توان گفت، اخذ بلوکارت اتریش به سرمایه زیادی نیاز ندارد و بیشتر بر روی پیشنهاد کاری (Job Offer) مانور می دهد.

بلوکارت اتریشذکر این نکته ضروریست که قوانین مربوط به بلوکارت اتریش، از جمله قوانین کلی اتحادیه اروپا می باشند و به همین دلیل، شرایط کلی و مزایای آن در همه کشورهای اتحادیه اروپا یکسان است. همانطور که می دانید اتحادیه اروپا دارای کشورهای معمولاً کوچک با وسعت و جمعیت کم می باشد. برای مثال کشور سوییس که در جهان به عنوان کشوری ایده آل برای زندگی شناخته می شود، دارای 5 میلیون نفر جمعیت می باشد. شهرهای کوچکتری با جمعیت 2 میلیون و حتی جمعیت چند هزار نفری نیز در قاره اروپا وجود دارند. کشور موناکو دارای 35 هزار نفر جمعیت است و با این وجود، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد. وسعت و جمعیت کم عمده کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا را به سمت اداره این کشورها به صورت یک کشور سوق داده است. بسیاری از افراد تمایل دارند که اتحادیه اروپا تبدیل به کشور شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید مساحت کل اتحادیه اروپا در حدود تقریباً 2 برابر مساحت کشور ایران می باشد. بنابراین وضع قوانین کلی برای این اتحادیه و اداره آن به صورت یک کشور، به دور از تصور و غیرممکن نمی باشد. اتحادیه اروپا دارای پارلمان و دادگاه است و بسیاری از قوانین برای کل اتحادیه اروپا و همه کشورهای عضو آن وضع می شود. قانون بلوکارت اروپا نیز مربوط به کل اتحادیه اروپا می شود و مختص کشورهایی مانند هلند، آلمان یا اتریش نمی باشد. افرادی که بلوکارت اتریش را دریافت می نمایند، محدودیتی جهت زندگی و کار در این کشور یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخواهند داشت. این افراد می توانند همزمان با خانواده خود وارد اتریش شده و پس از گذشت یک سال، در هر کشوری از اتحادیه اروپا اقامت نمایند.

بلوکارت اتریش و دریافت آن از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر

همانطور که قبلاً اشاره شد، یکی از روش های دریافت بلوکارت اتریش، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می باشد. نکته جالب و مهم در این سرمایه گذاری، عدم نیاز به سرمایه زیاد می باشد. عزیزانی که قصد اخذ بلوکارت اتریش یا دیگر کشورهای اروپایی را از طریق سرمایه گذاری دارند می توانند با پشتوانه مالی 100-150 هزار یورو اقدام نمایند. برای این کار، لازمست که در ابتدا شرکتی با شخصیت مستقل حقوقی در کشور اتریش یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تأسیس نمایید. هزینه ثبت شرکت در اتریش، 1000 تا 4000 یورو می باشد. پس از ثبت شرکت، باید سرمایه ای را جهت بکارگیری آن در شرکت خود هزینه نمایید. این سرمایه در کشور آلمان حدود 25 هزار یورو و در کشور اتریش، مبلغ 35 هزار یورو می باشد. مقاله بلوکارت اتریش توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است. بنابراین هرگونه کپی برداری از آن بدون اشاره به منبع، عملی غیرقانونی و حرام می باشد. حال باید در پی جذب کارمند برای شرکت خود باشید. از آن جایی که شرکت شما در کشور اتریش یا اروپا ثبت گردیده است، پس یک شرکت اروپایی تلقی می شود و امکان کار همسر شما (در صورت داشتن مدرک لیسانس) در این شرکت، فراهم می گردد. بنابراین شما می توانید با بکارگیری سرمایه نه چندان زیاد، اقدام به ثبت شرکت در کشور اتریش کرده و علاوه بر اشتغال خود در این کشور و برخورداری از مزایای کار در آن، برای همسر خود نیز پیشنهاد کاری دریافت نمایید. در صورتی که حقوق دریافتی همسر شما از میزان مبلغ مشخص شده (4،200 یورو) بیشتر باشد، همسر شما موفق به دریافت کارت آبی یا بلوکارت اتریش می شود و در پی آن، اعضای خانواده نیز می توانند اقامت اتریش را دریافت نمایند. با استفاده از بلوکارت اتریش می توانید پس از یک سال، در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا به کار و زندگی مشغول گردید.

بلوکارت اتریش

ثبت شرکت جهت اخذ بلوکارت اتریش نیاز به ارائه بیزینس پلن ندارد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، با سابقه سالها فعالیت در حوزه مهاجرت، جهت تأسیس و ثبت شرکت در کشور اتریش و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا خدمات مشاوره ارزنده ای ارائه می دهد. از آن جایی که ثبت شرکت در اروپا توسط ایرانیان و افتتاح حساب بانکی برای آنان در اروپا با موانعی روبرو می باشد، دانش و تجربه وکلای متخصص مؤسسه حقوقی ملک پور، می تواند راهگشای شما در این مسیر باشد. شما عزیزان می توانید جهت اخذ اقامت اتریش از روش های متعددی از جمله سرمایه گذاری 100 هزار یورویی اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درمورد روش های اخذ اقامت اتریش و انواع سرمایه گذاری در آن، به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

بلوکارت اتریش و مراحل ثبت شرکت

اخذ بلوکارت اتریش و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از طریق ثبت شرکت، نیاز به سرمایه اولیه و پشتوانه مالی حدود 150 هزار دلاری دارد. البته تمامی این مبلغ در مراحل ثبت و سرمایه گذاری اولیه به منظور اخذ بلوکارت اتریش استفاده نمی شود، بلکه به عنوان پشتوانه مالی بر آن تأکید می گردد. چنانچه در بالا گفته شد در صورت ثبت شرکت خود در اتریش و استخدام همسر خود در آن با حقوق بالای 4،200 یورو، همسر شما می تواند بلوکارت اتریش را دریافت نماید. مراحلی که برای ثبت شرکت به منظور اخذ بلوکارت اتریش باید طی شود، عبارتند از:

 • تعیین نوع شرکت خود
 • تعیین نام تجاری برای شرکت خود
 • تهیه مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اتریش
 • تعیین میزان سرمایه و سهام هر یک از سهامداران شرکت
 • تهیه مهر رسمی شرکت
 • تعیین نماینده و وکیل رسمی خود (در صورت عدم حضور در اتریش)

بلوکارت اتریش از طریق برنامه نیروی کار بسیار ماهر

بلوکارت اتریش بر اساس پیشنهاد کاری افراد در کشور اتریش یا کشورهای اروپایی می باشد. میزان حقوق حداقلی تعیین شده برای افراد واجد شرایط بلوکارت اتریش، بالا می باشد. به طوری که ممکن است بسیاری از افراد با مدارک تحصیلی معتبر نیز موفق به دریافت پیشنهاد شغلی با حداقل حقوق 4،200 یورو در ماه نشوند. برنامه نیروی کار بسیار ماهر (Very Highly Qualified Workers) اتریش، یک سیستم امتیازبندی برای استخدام افراد بسیار ماهر در مشاغل مهم می باشد. عوامل مختلفی مانند سن، مدرک تحصیلی و... در این سیستم امتیازدهی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در جداول زیر، امتیازات مربوط به هر یک از عوامل را در برنامه نیروی کار بسیار ماهر اتریش مشاهده می نمایید. حداکثر امتیازی که در این سیستم، قابل کسب می باشد 100 امتیاز است. افرادی که قصد استخدام در مشاغل مهم با حقوق های بالا را دارند، باید حداقل 70 امتیاز از کل امتیاز موجود را کسب نمایند.

 

عامل: سن

حداکثر امتیاز 20

تا 35 سال

20

35-40 سال

15

40-45 سال

10

 

عامل: تحصیلات در اتریش

حداکثر امتیاز 10

کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در اتریش

10

فوق دیپلم در اتریش

5

 

عامل: مهارت های ویژه

حداکثر امتیاز 40

فارغ التحصیل دکترای ریاضیات، علوم پایه، تکنولوژی و رایانه

40

فارغ التحصیل کارشناسی ریاضیات، علوم پایه، تکنولوژِی و رایانه

30

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی

20

ثبت اختراع و فعالیت پژوهشی

20

کسب جوایز علمی معتبر

20

دریافت حقوق بیش از 70 هزار یورو

(در رشته های مدیریتی ارشد و با دارا بودن بورس اوراق بهادار و یا شرکت مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش)

30

دریافت حقوق 60 هزار تا 70 هزار یورو

(در رشته های مدیریتی ارشد و با دارا بودن بورس اوراق بهادار و یا شرکت مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش)

25

دریافت حقوق 50 هزار تا 60 هزار یورو

(در رشته های مدیریتی ارشد و با دارا بودن بورس اوراق بهادار و یا شرکت مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش)

20

 

عامل: سابقه کاری

حداکثر امتیاز 20

سابقه 6 ماه کار در اتریش

10

سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی

2

                                                                 

عامل: مدرک زبان

حداکثر امتیاز 10

مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی سطح A2

10

مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی سطح A1

5

 

دقت فرمایید که در هر یک از جداول بالا، تنها یکی از امتیازات را کسب خواهید نمود. با توجه به تأثیر مدرک زبان در امتیازبندی نیروی کار بسیار ماهر اتریش، می توانید از محصول آموزش زبان آلمانی مؤسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایید و بدین ترتیب امتیاز خود را جهت استخدام در مشاغل مهم اتریش، افزایش دهید. شما سروران عزیز می توانید با مراجعه به لینک زیر، اطلاعات بیشتری درمورد این مجموعه آموزشی با کیفیت بدست آورید.

بلوکارت اتریش

آموزش سریع زبان آلمانی

بلوکارت اتریش از طریق برنامه نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیرو

برنامه نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیرو (Skilled Workers in Shortage Occupations) برای افرادی می باشد که در سیستم امتیاز بندی برنامه نیروی کار بسیار ماهر، امتیاز لازم را دریافت نکرده اند. شرکت ها و مشاغل اتریش، ابتدا نیاز خود به نیروی کار را در اتریش و کشورهای اتحادیه اروپا اعلام می نمایند. پس از آن که نیروی مورد نظر خود را نیافتند، به افرادی که در برنامه نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیرو امتیاز کسب نموده اند، پیشنهاد کاری ارائه می نمایند. در صورت دریافت پیشنهاد کاری از این مشاغل، موفق به اخذ بلوکارت اتریش خواهید شد. سیستم امتیازبندی در این برنامه نیز بر اساس عوامل سن، تحصیل و... می باشد، اما امتیازاتی که به هر یک از این عوامل تعلق می گیرد، متفاوت از امتیازات برنامه نیروی کار بسیار ماهر می باشد. در جداول زیر، امتیاز هر یک از عوامل به تفکیک بیان شده است. در هر یک از جداول، یکی از امتیازات به شما تعلق خواهد گرفت.

 

عامل: سن

حداکثر امتیاز

تا 30 سال

15

30-40 سال

10

 

عامل: تحصیلات

حداکثر امتیاز

تکمیل برنامه مطالعاتی سه ساله در مؤسسات آموزشی عالی

30

واجد شرایط پذیرش در دانشگاه

25

تحصیلات فنی حرفه ای در زمینه شغل های کم درآمد

20

 

عامل: سابقه کاری در مشاغل کم درآمد

حداکثر امتیاز

کار در اتریش به ازای هر سال

4

سابقه کاری به ازای هر سال

2

 

عامل: سطح زبان آلمانی

حداکثر امتیاز

مهارت زبان آلمانی سطح B2

15

مهارت زبان آلمانی سطح A2

10

مهارت زبان آلمانی سطح A1

5

 

عامل: سطح زبان انگلیسی

حداکثر امتیاز

مهارت زبان انگلیسی سطح B1

10

مهارت زبان انگلیسی سطح A2

5

 

مجموع کل امتیازات این برنامه 90 امتیاز می باشد و افراد متقاضی اقدام از طریق این برنامه، باید حداقل 55 امتیاز را دارا باشند. همانطور که در جدول بالا نیز قابل مشاهده می باشد، یکی از فاکتورهای کسب امتیاز در این برنامه، سطح زبان انگلیسی می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور اقدام به تهیه محصول آموزشی دوره فوق فشرده زبان انگلیسی کرده است. در این محصول، زبان انگلیسی به مؤثرترین شیوه خود و در کمترین زمان ممکن تدریس می شود. شما عزیزان در صورت تمایل به تهیه این بسته آموزشی می توانید به لینک زیر مراجعه نموده و اطلاعات بیشتری در این خصوص، کسب نمایید.

بلوکارت اتریش

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

بلوکارت اتریش از طریق برنامه سایر کارگران کلیدی

روش دیگری نیز برای دریافت بلوکارت اتریش برای سایر کارگران کلیدی وجود دارد. دریافت بلوکارت اتریش از طریق برنامه سایر کارگران کلیدی، مستلزم برخورداری از شرایطی می باشد. طبق این برنامه، افراد بالای 30 سال باید حداقل 3.132 یورو و افراد زیر 30 سال، 2610 یورو در ماه حقوق داشته باشند. در این روش نیز در صورتی که کارفرما و شرکت اتریشی موردنظر، نتواند از میان شهروندان خود اتریش یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فردی را برای شغل مورد نیاز خود بیابد، به شما پیشنهاد کاری داده می شود. حداکثر امتیاز برنامه سایر کارگران کلیدی، 90 امتیاز می باشد. در این برنامه برای ورزشکاران حرفه ای و مربیان حرفه ای ورزشی نیز امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شده است. بر این اساس، به این افراد 20 امتیاز تعلق می گیرد. متقاضیان دریافت بلوکارت اتریش از طریق برنامه سایر کارگران کلیدی باید حداقل 55 امتیاز ازمجموع امتیازات را بدست آورند. در جدول زیر، امتیازات مربوط به هر عامل نوشته شده است:

 

عامل: سن

حداکثر امتیاز

تا 30 سال

15

30-40 سال

10

 

عامل: تحصیلات

حداکثر امتیاز

تکمیل برنامه مطالعاتی 3ساله در مؤسسات آموزش عالی

30

واجد شرایط پذیرش در دانشگاه

25

تحصیلات فنی حرفه ای/ آموزش و مهارت های خاص در شغل های کلیدی

20

 

عامل: سابقه کاری در زمینه شغل کلیدی

حداکثر امتیاز

کار در اتریش به ازای هر سال

4

به ازای هر سال

2

 

عامل: سطح زبان آلمانی

حداکثر امتیاز

مهارت زبان آلمانی سطح B2

15

مهارت زبان آلمانی سطح A2

10

مهارت زبان آلمانی سطح A1

5

 

عامل: سطح زبان انگلیسی

حداکثر امتیاز

مهارت زبان انگلیسی سطح B1

10

مهارت زبان انگلیسی سطح A2

5

بلوکارت اتریش

کارت قرمز سفید قرمز

بلوکارت اتریش و مدارک مورد نیاز

اخذ بلوکارت اتریش منوط به دریافت پیشنهاد کاری در اتریش، با حقوق بالای 4،200 یورو می باشد. روش دیگری که جهت اخذ بلوکارت اتریش پیشنهاد گردید، ثبت شرکت در اتریش و استخدام همسر خود در آن با حقوق بالای 4،200 یورو است. هزینه ثبت شرکت در اتریش و اتحادیه اروپا از 1000 تا 4000 یورو می باشد. علاوه بر هزینه ثبت شرکت، سرمایه اولیه ای نیز جهت هزینه و بکارگیری آن در شرکت خود مورد نیاز است. این سرمایه در کشور اتریش 35000 یورو می باشد. در نظر داشته باشید که پس از ثبت شرکت، باید توانایی پرداخت حقوق و مزایای کارمندان خود از جمله همسر خود را نیز داشته باشید. یادآوری می شود که جهت اخذ بلوکارت اتریش، همسر شما باید حقوق بالای حد مشخص شده دریافت نماید. بنابراین به یک پشتوانه مالی 100 تا 150 هزار دلاری جهت ثبت شرکت، استخدام کارمندان و پرداخت حقوق و مزایای بالای آن ها از جمله حقوق همسر خود، جهت دریافت بلوکارت اتریش نیاز می باشد. بنابراین جهت اقدام به اخذ بلوکارت از این طریق، نیاز به تمکن مالی بالا و سرمایه مناسب می باشد. علاوه بر پشتوانه مالی و سرمایه اولیه، مدارک دیگری نیز جهت ثبت شرکت لازم می باشد که در ادامه از آن ها نام برده می شود:

 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • مدرک تحصیلی ترجمه شده و مورد تأیید سفارت اتریش در ایران
 • سند ازدواج ترجمه شده و مورد تأیید سفارت اتریش در ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه و مورد تأیید سفارت اتریش در ایران
 • ارائه سند مالکیت یا اجاره محل شرکت

اکنون به معرفی مدارک مورد نیاز جهت دریافت بلوکارت اتریش می پردازیم. چنانچه خودتان یا همسرتان موفق به دریافت پیشنهاد کاری با درآمد بالاتر از حد مشخص شده گردید، باید مدارک زیر را جهت به منظور اخذ اقامت اتریش از طریق بلوکارت، ارائه نمایید:

بلوکارت اتریش

 • مدارک هویتی معتبر شامل شناسنامه و پاسپورت متقاضی
 • عکس پاسپورتی (حداکثر 6 ماه اخیر)
 • مدارک زبان (آلمانی یا انگلیسی معادل)
 • مدارک تحصیلی
 • فرم درخواست ویزا
 • دعوتنامه پیشنهاد کار و حقوق ماهیانه از شرکت اتریشی
 • آدرس محل زندگی در اتریش
 • مدارک بیمه درمانی
 • سایر مدارک مورد نیاز سفارت اتریش

بلوکارت اتریش و امنیت سرمایه گذاری در اتریش

دریافت بلوکارت اتریش از طریق ثبت شرکت، نیاز به مبلغی اندک جهت ثبت شرکت و سرمایه ای جهت تزریق به شرکت برای راه اندازی و شروع فعالیت های خود دارد. بدین منظور نیاز به پشتوانه مالی 100 تا 150 هزار یورویی می باشد که بتوانید تا زمان سوددهی شرکت، از پس هزینه های شرکت و کارمندان خود برآیید. اما یکی از موضوعاتی که برای همه سرمایه گذاران در کشورهای خارجی اهمیت دارد، امنیت سرمایه گذاری می باشد. چرا که هر سرمایه گذار خارجی انتظار دارد در وهله نخست، سوددهی سرمایه گذاری وی تأمین شود و سپس از دیگر مزایای سرمایه گذاری، مانند اخذ اقامت و... بهره مند گردد. به همین علت، قبل از اقدام به سرمایه گذاری در کشور اتریش، لازمست که ابتدا امنیت سرمایه گذاری را در این کشور بررسی نماییم. برای این کار، وضعیت شاخص های نرخ مصادره اموال، کنترل فساد و کیفیت نظارتی را در کشور اتریش مورد مطالعه قرار می دهیم.

تمکن مالی اتریش

 

ریسک مصادره اموال در اتریش:

نرخ مصادره اموال، شاخصی می باشد که به نحوه برخورد دولت با قراردادهای خارجی و برخورد عادلانه سیستم قضایی کشور با سرمایه گذاری های خارجی اشاره دارد. این شاخص با گستره عددی 1 تا 7 نمایش داده می شود. کشورهای دارای نرخ مصادره اموال 1، امن ترین کشورها و کشورهای دارای نرخ مصادره اموال 7، ناامن ترین کشورها از نظر سرمایه گذاری می باشند. بر این اساس، کشور اتریش یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری می باشد.

تمکن مالی اتریش

 

کنترل فساد در اتریش:

شاخص کنترل فساد، وضعیت کشور اتریش را از نظر فساد اداری و دخالت برخی افراد صاحب نفوذ بررسی می نماید. بنابراین بررسی این شاخص، می تواند امنیت سرمایه افراد خارجی را در سرمایه گذاری های کشورهای اروپایی تضمین نماید. این شاخص با عددی در بازه منفی و مثبت 2.5 نمایش داده می شود. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، وضعیت شاخص کنترل فساد در کشور اتریش مناسب می باشد.

تمکن مالی اتریش

 

کیفیت نظارتی در اتریش:

شاخص کیفیت نظارتی، نشان دهنده توانایی دولت در اجرای قوانین و حمایت و توسعه اقتصاد در بخش خصوصی می باشد. این شاخص نیز عددی از فاصله منفی 2.5 تا مثبت 2.5 را نشان می دهد. چنانچه دولت از بخش خصوصی حمایت نماید و نسبت به تعهدات خود پایبند باشد، امنیت سرمایه افراد خارجی در کشور اتریش نیز تأمین می شود. در نمودار زیر، وضعیت این شاخص در کشور اتریش به نمایش درآمده است.

بلوکارت اتریش و شاخص های اقتصادی در اتریش

بررسی شاخص های اقتصادی اتریش قبل از اقدام به سرمایه گذاری در ثبت شرکت به منظور اخذ بلوکارت اتریش، ضروری می باشد. چرا که وضعیت شاخص های اقتصادی کشور اتریش، می تواند بر سرمایه شما در این کشور تأثیر مطلوب یا منفی بگذارد. بدین صورت که هر چه شاخص های اقتصادی کشور اتریش، دارای وضعیت مطلوبی باشند، امکان سوددهی سرمایه و شرکت ثبتی شما افزایش می یابد. در غیر این صورت، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش با شکست و زیان مواجه می شود. خوشبختانه کشور اتریش از نظر اقتصادی، از ثبات مناسبی بر خوردار می باشد. نرخ پایین بیکاری در این کشور، گواه رونق اقتصادی کشور اتریش می باشد. با این وجود، شاخص های اقتصادی رشد اقتصادی (میزان تولید ناخالص داخلی)، تورم و مالیات بر درآمد در این بخش مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.

خودحمایتی اتریش

 

رشد اقتصادی در اتریش:

رشد اقتصادی در کشور اتریش را با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور ارزیابی می نماییم. چرا که هر چه تولید ناخالصی یک کشور بیشتر باشد، آن کشور دارای رشد اقتصادی بیشتری می باشد.

تمکن مالی اتریش

 

تورم در اتریش:

تورم، یکی از شاخص های مهم اقتصادی در هر کشوری می باشد. تورم به معنای میزان تغییر قیمت در طول یک سال می باشد. بنابراین این شاخص به خوبی بیانگر ثبات اقتصادی یک کشور می باشد. هرچه ثبات اقتصادی در یک کشور بیشتر باشد، قابلیت پیش بینی وضعیت آن نیز بیشتر شده و قطعاً خاطر سرمایه گذاران را بابت تغییر ارزش سرمایه خود در کشور اتریش، آسوده می نماید. در نمودار ذیل، میزان تورم اتریش طی ده سال اخیر نشان داده شده است.

تمکن مالی اتریش

 

مالیات بر درآمد اتریش:

مالیات بر درآمد، شاخص مهم دیگریست که بررسی آن قبل از سرمایه گذاری در اتریش ضروری می باشد. این شاخص برای تمامی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی دارای اهمیت می باشد. چرا که وضعیت مالیات قابل پرداخت آن ها را نسبت به دولت و کشور اتریش نمایش می دهد. در نمودار زیر، میزان مالیات بر درآمد در کشور اتریش طی سال های گذشته مشخص شده است.

بلوکارت اتریش و هزینه های زندگی در اتریش

در صورتی که قصد دارید بلوکارت اتریش را از طریق ثبت شرکت دریافت نمایید، لازمست که هزینه و سرمایه لازم جهت ثبت و راه اندازی شرکت و پرداخت حقوق و مزایای کارمندان خود را داشته باشید. در نظر داشته باشید که در این روش، همسر شما باید از شرکت ثبت شده توسط شما حقوقی بالاتر از 4،200 یورو دریافت نماید. بنابراین لازم است شما در ابتدای سرمایه گذاری از این طریق و تا زمان دستیابی به سوددهی مالی شرکت، پشتوانه مالی مناسبی داشته باشید. علاوه بر این، هزینه های مربوط به زندگی در اتریش که شامل طیف گسترده ای از خدمات و کالاها از جمله حمل و نقل و هزینه اجاره و خرید مسکن می شود را هم در نظر بگیرید. با توجه به اهمیت میزان سرمایه مورد نیاز جهت اخذ بلوکارت اتریش از روش ثبت شرکت، به نظر می رسد که بررسی متوسط هزینه های زندگی در کشور اتریش ضروری باشد. بر این اساس، جداول زیر را تهیه نموده ایم که در آنها به بخشی از هزینه های زندگی در اتریش اشاره شده است. هزینه زندگی در اتریش، بسته به سبک زندگی افراد متفاوت می باشد، اما به طور کلی هزینه زندگی در این کشور 76.47 درصد بیشتر از هزینه زندگی در ایران می باشد. همچنین اجاره بها در اتریش نیز 95.59 درصد بیشتر نسبت به ایران می باشد.

 

کالا و خدمات

قیمت (یورو)

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان قیمت

12.00 €

شیر (1 لیتر)

1.08 €

نان سفید (500 گرم)

1.77 €

برنج سفید (1 کیلوگرم)

1.74 €

تخم مرغ (12 عدد)

2.75 €

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

10.55 €

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

16.79 €

سیب زمینی

1.33 €

گوجه

2.16 €

آب (بطری 1.5 لیتری)

0.61 €

 

خرید و اجاره واحد مسکونی

قیمت (یورو)

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

722.03 €

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز

575.81 €

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1,331.51 €

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز

1,026.96 €

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4,795.46 €

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز

3,417.42 €

 

چنانچه خواستار کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در اتریش می باشید، مطالعه مقاله زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم:

بلوکارت اتریش

هزینه زندگی در اتریش

بلوکارت اتریش و مزایای اخذ آن از طریق ثبت شرکت

بلوکارت اتریش

ثبت شرکت در اتریش نیاز به سرمایه زیادی ندارد و بیشتر بر اساس پیشنهاد کاری شما می باشد. البته باید توجه داشته باشید که شرط اولیه اقدام برای اخذ بلوکارت اتریش، داشتن تمکن مالی مناسب و سرمایه کافی می باشد. چرا که باید علاوه بر ثبت شرکت، توانایی پرداخت هزینه دستمزد کارمندان، حق بیمه آن ها و... را داشته باشید. بلوکارت اتریش، برترین روش اقامتی اروپا می باشد که نیاز به اوضاع مالی مناسب دارد. برخلاف قرمز- سفید- قرمز که امتیازی می باشد، بلوکارت اتریش امتیازی نیست. درواقع باید گفت که بلوکارت اتریش از طریق ثبت شرکت، بیشتر با پایه اصول حقوقی استوار است. شما می توانید با بکارگیری سرمایه مشخصی، در کشور اتریش یا کشورهای اروپایی، شرکت خود را بدون نیاز به بیزینس پلن ثبت و راه اندازی نمایید. با استخدام همسر خود در این شرکت و پرداخت حقوق بالای 4،200 یورو به وی، همسر شما قادر به دریافت بلوکارت اتریش خواهد بود. در پی اخذ بلوکارت همسر، خانواده وی نیز به صورت همزمان، اقامت کشور اتریش را دریافت می نمایند. بنابراین از مزایای اخذ بلوکارت از طریق ثبت شرکت، ارائه پیشنهاد کاری با حقوق بالاتر از سطح تعیین شده به همسر شما می باشد. همسر شما اجازه کار تمام وقت در کشور اتریش یا دیگر کشورهای اروپایی را خواهد داشت. ضمن اینکه از این طریق، خودتان نیز اجازه کار تمام وقت داشته و مشغول به کار می باشید و از مزایای آن مانند بازنشستگی و بیمه درمانی استفاده می نمایید. علاوه بر این، امکان اقامت اتریش اعضای خانواده، به طور همزمان و بدون فاصله با فرد دارای بلوکارت اتریش، از دیگر مزایای اقدام از طریق ثبت شرکت می باشد.

بلوکارت اتریشاز دیگر مزیت های اخذ بلوکارت اتریش از طریق ثبت شرکت، امکان تغییر محل زندگی و کار شما پس از یک سال، به هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. بدین ترتیب شما می توانید در یکی از کشورهای برتر دنیا اقامت و زندگی نمایید و بدون هیچ محدودیتی، مکان زندگی و کار خود را در اتحادیه اروپا تغییر دهید.

یکی دیگر از مزایای اقدام از طریق ثبت شرکت، امکان تحصیل رایگان فرزندان در این کشورها می باشد. نکته جالب توجه اینکه دولت اتریش به فرزندان افرادی که دارای بلوکارت هستند، ماهیانه 200-300 یورو حقوق پرداخت می نماید. امنیت سرمایه گذاری در اتریش بالاست و احتمال زیان در سرمایه گذاری کشور اتریش، کم می باشد. بنابراین احتمال زیان در سرمایه ای که در شرکت خود به کار می گیرد، کم است. مزیت دیگر این روش جهت اخذ بلوکارت اتریش، ریسک کم آن می باشد.

بلوکارت اتریش و خدمات مؤسسه MIE اتریش

اخذ اقامت اتریش و دیگر کشورهای اروپایی از طریق بلوکارت اتریش و یا به طور کلی بلوکارت، یکی از روش های جدید مهاجرتی و اخذ اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این روش می توان بدون نیاز به سرمایه زیاد، اقدام به ثبت شرکت در کشور اتریش و یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا کرد و از این طریق، بلوکارت اتریش را دریافت نمود. نکته قابل توجه، محدودیت هایی می باشد که برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان در کشورهای اروپایی وجود دارد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، دارای وکلای برجسته و متخصصی می باشد که با تسلط بر قواعد و قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف و دانش بسیار در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها، آماده همکاری با شما سروران عزیز و ارائه خدمات می باشد. شما می توانید با تکیه بر صداقت و تجربه فاخر این مؤسسه، موفقیت خود در اخذ بلوکارت اتریش یا آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تضمین نمایید.

 

بلوکارت اتریش

سئوالات متداول راجع به بلوکارت اتریش

✅ روش های اقدام از طریق بلوکارت چیست؟

اقدام از طریق بلوکارت مناسب برای افرادیست که در کشورهای اتحادیه اروپا دارای کار می باشند و حقوق دریافتی آن ها بالاتر از میزان مشخصی 4،200 یورو است. روش دیگر برای اخذ بلوکارت اتریش، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. این روش نیاز به سرمایه زیادی ندارد و بیشتر بر روی پیشنهاد کاری مانور می دهد.

✅ اخذ بلوکارت اتریش از طریق ثبت شرکت چگونه است؟

برای این روش لازمست که در ابتدا شرکتی با شخصیت مستقل حقوقی در اتریش یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تأسیس نمایید. سپس با استخدام همسر خود در این شرکت و اعطای حقوق حداقل 4،200 یورو در ماه به وی، همسر شما موفق به دریافت بلوکارت اتریش شده و علاوه بر وی، سایر اعضای خانواده نیز اقامت دریافت می کنند.

✅ حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اتریش چقدر است؟

ثبت شرکت در اتریش به 35 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. با توجه به لزوم پرداخت حقوق کارمندان و سایر مخارج، پشتوانه مالی 100-150 هزار یورو برای ثبت شرکت لازم می باشد.

✅ مزایای اقدام از طریق بلوکارت اتریش چیست؟

این روش نیاز به سرمایه زیادی ندارد و با تمکن مالی 150 هزار یورویی امکان پذیر است. ثبت شرکت بدون نیاز به ارائه بیزنس پلن قوی امکان پذیر است. این روش برخلاف قرمز سفید قرمز، امتیازی نیست. امکان اقامت همزمان اعضای خانواده با فرد دارای بلوکارت اتریش فراهم می باشد. صاحب شرکت می تواند از مزایای بازنشستگی و بیمه درمانی بهره مند گردد. تحصیل رایگان و امکان تغییر محل کار و زندگی، از دیگر مزایای اخذ بلوکارت اتریش است.

 

_____________________ بلوکارت اتریش و سخن پایانی _____________________

بلوکارت اتریش، شرایط و امتیازات لازم جهت دریافت پیشنهاد شغلی در اروپا و روش های اخذ اقامت اتریش و سایر کشورهای اتحادیه اروپا از طریق بلوکارت در این مقاله مورد مطالعه و بررسی علمی قرار گرفت. بلوکارت اتریش یکی از روش های جدید مهاجرت به اتریش و دیگر کشورهای اروپایی می باشد. این روش مهاجرتی بر پایه پیشنهاد شغلی می باشد و نیاز به سرمایه زیادی ندارد. بلوکارت اتریش یا به طور کلی بلوکارت، بر اساس اصول حقوقی می باشد و براحتی می توان آن را اخذ نمود. البته در صورتی که از مؤسسات معتبر و وکلای مجرب در زمینه اخذ بلوکارت و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، مشاوره دریافت شود. عزیزانی که قصد اخذ بلوکارت اتریش و اقامت کشورهای اروپایی را از این طریق دارند، می توانند با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرمایند و از مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه بهره مند شوند. همچنین تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را ثبت می نماید. شما سروران گرامی می توانید سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله وارد نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
متین مرادی
سلام ممنون از مقاله خوبتون من ۳۵ ساله هستم و کارشناسی ارشد مکانیک جامدات دارم آیا میتونم از طریق ویزای کار برای اتریش اقدام کنم و بلوکارت اتریش بگیرم؟ و این پروسه چقدر طول میکشه تا بتونم بلوکارت اتریش رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به اینکه شما از نظر شرایط تحصیلی، سن و سابقه کار در سطح مناسبی قرار دارید، در صورت ارائه مدرک زبان در سطح A2 زبان آلمانی یا انگلیسی، حدنصاب 70 امتیاز لازم را کسب نموده و ویزای جاب سیکر دریافت می نمایید و در صورت پرداخت بیمه و مالیات حدود 40 هزار یورو در سال واجد شرایط دریافت بلوکارت خواهید بود. * مانا باشید *
سیما پریچهر
سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون من ۲۷ ساله هستم و کارشناس It میخواستم بپرسم برای ویزای کار اتریش میتونم اقدام کنم ؟ و میتونم از این طریق بلوکارت اتریش رو دریافت کنم ؟ واینکه کل پروسه چقدر زمان میبره تا بتونم برم؟ البته من مدرک B2 زبان آلمانی هم دارم ممنونم از پاسخگوییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از حسن نظر شما. جهت اخذ ویزای جست و جوی کار اتریش، رشته شما جزو رشته های موردتقاضاست و در صورت کسب امتیاز لازم از سابقه کاری، شما امکان اخذ ویزای جاب سیکر را خواهید داشت. در صورت داشتن شغلی با حدود 90 تا 100 هزار یورو درآمد سالیانه، شما واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا خواهید بود. مدت زمان انجام پروسه به نوبت دهی سفارت بستگی دارد. * مانا باشید *
شهاب احمدی
سلام خیلی مقاله خوبی بود فقط در خصوص بلوکارت اتریش میشه در ابتدای دریافت تو کشورهای دیگه هم دنبال کار گشت و دیگه محدودیت های دریافت پیشنهاد شغلی رو نداشت یا باید چند سال یا چند وقت ازش سپری شده باشه ؟ خیلی ممنونم از وقتی که میزارید هم تلفنی رایگان جوابمونو میدید هم اینجا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در روش بلوکارت شما در شرکت خودتان استخدام می شوید بنابراین اگر یک مدتی حداقل یک تا دوسال اول از آن بگذرد بهتر است. پیشنهاد می کنم برای راهنمایی و بررسی بهتر حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کاظمی
سلام و عرض ادب در خصوص بلوکارت اتریش میتونم بپرسم مراحلش چطوری هست ایا به رشته خیلی اهمیت داره ؟ مثلا با رشته ای مثل جامعه شناسی ارشد میشه براش اقدام کرد یا نه رشته هایی مثل مهندسی و ... امکان پذیر هست ؟ ممنون از مقاله های عالیتون خیلی خوب هستن.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلوکارت اتریش از طرق ثبت شرکت و استخدام نیروی کاری امکان پذیر است و چون روی استخدام اقامت و بلوکارت صادر می شود رشته تحصیلی اهمیت خاصی دارد و عموماً رشته های فنی و مهندسی و مدیریت برای این پروسه مطلوب تر هستند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مبینا زارع
با سلام و عرض ادب ممنون از مقاله عالیتون. من ۲۸ ساله هستم، فارغ التحصیل رشته مکانیک با ۵ سال سابقه کار. آیا امکان دریافت بلوکارت و مهاجرت از این طریق برای من امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلوکارت را از دو طریق است یک مورد داشتن پیشنهاد شغلی است و راه دوم از ثبت ثبت شرکت می باشد. با توجه به رزومه ای که می فرمایید شانس بسیار خوبی دارید و پیشنهاد می کنم حتما از محصول گام به گام تا کار در خارج کشور هم برای گرفتن پیشنهاد شغلی یا جاب افر استفاده نمایید.https://officialmalekpour.com/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
یاشار سلطان منش
سلام. تشکر میکنم بابت مقالات خوبتون. ایا با بلوکارت اتریش می توان در کشور های دیگر اروپا مشغول به کار شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی بلوکارت اصلا کارت اتحادیه اروپا است و می توانید با اخذ این کارت پس از یک سال در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوید. موفق باشید.
مشاوره رایگان