ویزای توریستی آلمان

10 فروردین 1399 1 نظر

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان، شرایط اخذ ویزای شینگن و گردشگری آلمان و هزینه های ویزای توریستی کشور آلمان در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان چیست؟ مدت زمان لازم جهت درخواست دریافت ویزای توریستی کشور آلمان چه مقدار است؟ چه عواملی منجر به ردی یا ریجکتی درخواست ویزای توریستی می شود؟ آلمان یک کشوری اروپاییست که با دریافت ویزای توریستی آن، امکان سفر و بازدید از این کشور فراهم شده و حتی دسترسی به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز فراهم خواهد شد. از طرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری متعددی در کشور آلمان وجود دارد. به همین علت، افراد بسیاری خواستار سفر به این کشور بوده و درخواست دریافت ویزای توریستی آلمان را دارند. در صورت همراهی با ما تا انتهای این مقاله می توانید اطلاعات مفید و کاملی در زمینه ویزای توریستی آلمان به دست آورید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل، آماده ارائه مشاوره و پذیرش پرونده های متقاضیان امر مهاجرت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان و بررسی شرایط خود، با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا اقدام به تکمیل فرم تماس نمایید تا از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این مجموعه بهره مند گردید. مواردی که در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از:

 • ویزای توریستی آلمان و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی آلمان و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی آلمان و مدت درخواست
 • ویزای توریستی آلمان و تمدید آن
 • ویزای توریستی آلمان و وقت سفارت
 • ویزای توریستی آلمان و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی آلمان (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی آلمان و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی آلمان و ریجکتی
 • ویزای توریستی آلمان تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی آلمان و نکات مهم
 • ویزای توریستی آلمان و سخن پایانی

ویزای توریستی آلمانویزای توریستی آلمان و شرایط عمومی آن

کشور آلمان در بخش اروپای مرکزی و غربی قرار دارد و با کشورهای فرانسه، هلند، اتریش، جمهوری چک، سوئیس، لهستان، لوکزامبورگ، بلژیک و دانمارک هم مرز می باشد. پایتخت این کشور، شهر برلین است و زبان رسمی مردم آن، آلمانی می باشد. کشور آلمان بعد از روسیه، پرجمعیت ترین کشور اروپاییست و کشوری صنعتی با اقتصادی پویا و قوی به شمار می آید. شرایط جغرافیایی مناسب و دسترسی به اکثر کشورهای اروپایی، وضعیت آب و هوایی معتدل و خوب، هزینه های مناسب، جاذبه های گردشگری بسیار زیاد، فرهنگی کهنه و غنی و... موجب شده است که آلمان به یکی از قطب های گردشگری اروپا تبدیل شده و درآمد بسیار زیادی را از صنعت توریسم کسب کند. در سال 2018 کشور آلمان نزدیک به 38 میلیون بازدید از سایر کشورها داشته است که آماری فوق العاده محسوب می شود. بیشترین تعداد توریست در کشور آلمان از کشورهای هلند، سوئیس و انگلستان می باشند. کشور آلمان طبق بررسی های بین المللی، از امن ترین کشورهای دنیا جهت گردشگری محسوب می شود. ذکر این نکته بسیار مهم است که ویزای توریستی آلمان، ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود و به همین دلیل به افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارند، توصیه می شود که به بررسی روش های مهاجرت به آلمان بپردازند.

ویزای توریستی آلمان

مهاجرت به آلمان

ویزای توریستی آلمان و مدارک مورد نیاز

در سال های اخیر، دریافت ویزای توریستی آلمان برای اتباع ایرانی تا حدودی با مشکل و دشواری همراه شده و بر تعداد ویزاهای رد شده افزوده شده است. رد شدن ویزای توریستی از کشور ایران، دلیلی جز دردسرهای متعدد برخی افراد پس از ورود به کشور آلمان نداشته است. برخی افراد واقعاً به هدف گردشگری و توریستی، درخواست ویزای توریستی آلمان را می دهند؛ اما در این بین متأسفانه افراد بسیاری با دریافت ویزای توریستی آلمان و به بهانه گردشگری، وارد این کشور شده و به اموری نظیر قاچاق، کار سیاه پرداخته و یا به پناهندگی با دروغ و تقلب و... متوسل می شوند. این افراد که برخی آگاهانه و برخی با ناآگاهی و به اجبار و یا به علت مشاوره اشتباه دست به این اقدام می زنند، موجب افزایش بدبینی و سخت گیری نسبت به صدور ویزای توریستی آلمان شده اند. به همین جهت متقاضیان ویزای توریستی آلمان باید علقه های قوی در کشور خود را که بازگشت آن ها را به وطن اثبات می نماید، ارائه دهند. وجود دعوتنامه جهت افزایش شانس ویزا بسیار مهم می باشد. علقه می تواند مادی یا معنوی باشد. مدارک ویزای توریستی آلمان که لازم به ارائه می باشد عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا که به آلمانی یا انگلیسی پر شده است.
 • فرم ادعای صحیح اظهارات
 • عکس پرسنلی
 • پاسپورت معتبر
 • حساب بانکی 3 ماهه
 • بیمه شینگن
 • مدرک اسکان که می تواند هتل رزرو شده و یا دعوتنامه اقوام و آشنایان باشد.
 • مدرک رزرو بلیط پرواز
 • نامه تمکن مالی و مدارک مالی
 • مدرک ازدواج (در صورت تأهل)
 • مدارک بازگشت به کشور خود (نظیر فیش حقوقی، اسناد مالکیت، جواز کسب و...)

ویزای توریستی آلمان و مدت درخواست

جهت درخواست ویزای توریستی آلمان، مدت زمان معینی مشخص شده است و شخص باید طی بازه خاصی درخواست بدهد. درخواست صدور ویزا که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد، پس از مرحله تکمیل مدارک است و ممکن است تهیه مدارک، مدت زمانی را به خود اختصاص دهد که با توجه به شرایط هر شخص، کاملاً متفاوت می باشد. این مقاله توسط تیم حقوقی مؤسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، قانوناً و شرعاً حرام بوده و قابل پیگیری قانونی می باشد. سریع ترین زمان اقدام برای درخواست ویزای توریستی آلمان، 6 ماه قبل از زمان مورد نظر برای سفر توریستی می باشد و کم ترین زمانی که می توان درخواست ویزای توریستی آلمان را به سفارت ارائه کرد، 2 هفته قبل از زمان سفر است. با توجه به مدت زمان لازم برای بررسی مدارک توسط سفارت، توصیه می شود که بیش از 1 ماه قبل از زمان سفر به آلمان، درخواست ویزا توسط متقاضی ارائه شود و این امر به دقایق آخر واگذار نشود.

ویزای توریستی آلمان و تمدید آن

ویزای توریستی آلمان معمولاً برای اولین بار به طور محدود و چند روزه صادر می شود و شخص برای مدت محدود حضور خود در آلمان ویزا دریافت می نماید. مدت زمان ویزای توریستی نمی تواند از 90 روز بیشتر باشد و مطابق با قوانین اتحادیه اروپا شخص گردشگر نهایتاً می تواند از هر 180 روز، 90 روز در حوزه شینگن به صورت توریستی حضور داشته باشد. در صورتی که فرد چند بار به اروپا رفت و آمد داشته باشد، می تواند ویزاهای مدت دار (multiple) دریافت کند که با استفاده از آن، امکان ورود و خروج متعدد به اروپا را خواهد داشت. اما باز هم شرایط و قوانین 90/180 بر آن حکمفرماست و شخص بیش از 90 روز نمی تواند در اروپا بماند. تمدید ویزای توریستی نیز بر خلاف ویزاهای اقامتی نظیر دانشجویی و کار امکان پذیر نیست. تمدید ویزای توریستی از داخل خاک آلمان معمولاً امکان پذیر نیست و برای مثال اگر ویزا برای 20 روز صادر شود، شخص نمی تواند این مدت زمان را در خاک آلمان تمدید نماید؛ اما تحت شرایط خیلی خاص و فوق العاده (برای مثال: بروز بیماری خاص یا حوادث غیر قابل پیش بینی) امکان درخواست تمدید ویزا وجود دارد.

 

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تمدید ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان و وقت سفارت

به علت تقاضای زیاد انواع ویزا و کار و وظایف زیاد سفارت آلمان در ایران، این سفارت مانند برخی سفارت های دیگر، با انعقاد قرارداد همکاری با شرکت خدماتی ویزامتریک، امور اولیه را به این شرکت سپرده است تا صرفه در زمان متقاضیان نیز ایجاد شود. به منظور دریافت وقت سفارت، متقاضی ابتدا باید مدارک خود را تهیه کرده و آماده سازد. بعد از این مرحله، وی درخواست وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کرده و به ویزامتریک رجوع می نماید. امکان کنسل کردن وقت مراجعه تا 3 روز قبل از وقت مراجعه فراهم می باشد و مبلغ پرداختی نیز عودت خواهد شد. همینطور امکان درخواست مراجعه به ویزامتریک به صورت ویژه و VIP نیز امکان پذیر است؛ اما دقت شود که خدمات VIP شامل وقت مراجعه زودتر نیست و شامل برخی خدمات اضافی نظیر پیامک و ارسال پاسپورت با پست و... می شود. لازم به ذکر است که برخی مؤسسات در ایران، ادعای داشتن روابط و برخی آشنایان در سفارت و یا ویزامتریک دارند که این موضوع به هیچ وجه صحیح نبوده و جز ادعایی پوچ برای تبلیغات دروغین نمی باشد؛ چرا که در نهایت، سفارت و مراجع مربوطه در آلمان، تصمیم گیرنده شرایط ویزای توریستی آلمان برای متقاضی خواهند بود.

ویزای توریستی آلمان و پروسه اقدام

قبل از اقدام برای ویزای توریستی آلمان، بایستی از پروسه اقدام و مراحل صدور و دریافت آن اطلاع داشت. بهتر است قبل از هر گونه درخواست ویزا با توجه به شرایط، با کارشناس متخصص در این زمینه مشاوره انجام شود تا شانس دریافت ویزا و مدارک مورد نیاز متقاضیان این ویزا مورد بررسی قرار گیرد. برخی افراد بدون تحقیق و اطلاعات کافی وارد مراحل اقدام می شوند که با ناآگاهی ممکن است دچار مشکلات و هزینه های بسیاری شوند. همینطور باید از اعتبار و صداقت مؤسسه ای که قصد اقدام از طریق آن برای دریافت ویزای توریستی آلمان دارید، مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد تا این پروسه با همکاری یک مؤسسه معتبر انجام شود؛ زیرا برخی مؤسسات غیرمعتبر و ناشناخته و بی تجربه با ارائه مدارک ساختگی و جعلی، سعی در بالا بردن شانس متقاضی دارند؛ در صورتیکه در نهایت منجر به خسارات فوق العاده وحشتناک نظیر ممنوعیت از درخواست مجدد برای چند سال و ورود به لیست سیاه می شود. مراحل و پروسه اقدام برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان به صورت زیر است:

 • تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز
 • پرداخت هزینه ثبت نام جهت درخواست ویزای شینگن
 • درخواست وقت ملاقات به صورت آنلاین
 • مراجعه در زمان رسیدن وقت

ویزای توریستی آلمان (با وثیقه یا بدون وثیقه)

با توجه به اینکه تمامی متقاضیان ویزای توریستی آلمان همواره هدف خود را صادقانه جهت ورود به کشور آلمان بیان نکرده و ممکن است به دروغ و با عنوان توریست، وارد کشور آلمان شده و پس از آن به اقدام به پناهندگی یا... نمایند؛ در برخی مواقع جهت درخواست ویزای توریستی، نیاز به ارائه وثیقه می باشد. افرادی که بدون دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا آشنایان در آلمان درخواست ویزای توریستی می دهند، معمولاً شانس کمی برای دریافت ویزا دارند. به همین علت برخی مؤسسات از طرف وکلا و یا دفاتر خود، تضمیناتی ارائه داده و یا دعوتنامه برای متقاضی صادر می نمایند تا شانس ویزای وی بالا باشد. در صورت ورود گردشگر به آلمان و ایجاد دردسر توسط وی و بازنگشتن به وطن، مشکلاتی برای صادرکننده دعوتنامه ایجاد می شود. به همین جهت در اکثر موارد، وثیقه جهت بازگشت شخص به کشور خود دریافت می شود که این وثیقه می تواند به صورت پول نقد و یا اسناد مالکیت باشد.

ویزای توریستی آلمان و خدمات مؤسسه MIE

مؤسسه حقوقی ملک پور با استقرار دفتر مرکزی خود در وین اتریش، خدمات صفر تا صد دریافت ویزای توریستی آلمان را برای متقاضیان عزیز ارائه می نماید. البته باید توجه شود که خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور کاملاً قانونی بوده و تنها متوجه افرادی می باشد که هدف آن ها از اخذ ویزای توریستی، سفر به کشور آلمان و بازگشت در موعد مقرر باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در موارد غیرقانونی ارائه نمی نماید. مؤسسه حقوقی ملک پور با کمک از وکلای اروپایی، پرونده شما در خصوص ویزای توریستی آلمان را انجام داده و در این مسیر از بهترین وکلا جهت انجام امور ویزا کمک می گیرد. در خصوص صدور دعوتنامه نیز باید گفت که مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند برای افرادی که برای امور مهم قصد ورود به اروپا (نظیر بررسی شرایط سرمایه گذاری و یا برخی موارد نظر دیدن ملک برای خرید و...) دارند، دعوتنامه از طرف وکیل اروپایی ارسال کند. خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه با تضمینات 100 درصد و وعده های دروغین نمی باشد و هر پرونده در نهایت منوط به تصمیم گیری مقامات مربوطه کشور مقصد می باشد؛ مؤسسه حقوقی ملک پور تضمین می دهد که در صورت عدم انجام کار، مبلغ توافق شده به متقاضی عودت داده می شود. به این نکته توجه نمایید که مؤسسه حقوقی ملک پور در سایر کشورهای اروپایی نیز دارای خدمات می باشد. شما می توانید با مراجعه به مقاله ذیل، شرایط آلمان را در مقایسه با کشورهای اسپانیا، سوئیس و اتریش مطالعه بفرمایید:

ویزای توریستی آلمان

 مقایسه شرایط زندگی در کشور اسپانیا با اتریش، آلمان و سوئیس

ویزای توریستی آلمان و ریجکتی

همانطور که اشاره شد بسیاری از متقاضیان به خصوص از کشورهای جهان سوم که به کشورهای اروپایی سفر توریستی انجام می دهند، برای اتباع و دولت کشور مقصد دردسر درست کرده و با روش های غیرقانونی و ادعاهای پناهندگی دروغین، درخواست اقامت و دریافت هزینه از دولت آلمان به عنوان یک پناهنده دروغین دارند. به همین علت، سخت گیری های فوق العاده زیادی جهت صدور ویزای توریستی آلمان برای ایرانیان در نظر گرفته شده است. بر این اساس، برخی افراد که هدف آنها واقعاً گردشگری بوده و یا با اهداف قانونی قصد ورود به آلمان دارند نیز نمی توانند برای ورود قانونی خود به کشور آلمان و حوزه شینگن، ویزا دریافت نمایند. برخی نیز با وجود پرونده قوی و شرایط مناسب، با اقدام توسط مؤسسات بی تجربه، پرونده خود را دچار مشکل می کنند. به همین جهت توصیه می شود که همواره قبل از اقدام جهت اخذ ویزا، بررسی های کافی انجام شود؛ زیرا پس از رد شدن ویزا، گاهی مواقع برگرداندن نتیجه بسیار سخت تر از دریافت نتیجه از ابتدا می باشد. پس از ریجکتی ویزای توریستی آلمان، امکان درخواست مجدد وجود دارد. همینطور امکان اعتراض به ردی ویزا نیز وجود دارد. متقاضیان اعتراض به ریجکتی ویزا باید فرم ریجکتی را پر کرده و در صورت وجود مدارک و مستندات کافی، آن ها را ارائه نمایند تا ویزای آن ها مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار گیرد.

ویزای توریستی آلمان تضمینی و با گارانتی

قطعاً اگر در خصوص ویزای توریستی آلمان تحقیق کرده و آگهی های مختلف مؤسسات را مشاهده فرموده باشید، با واژه ویزای توریستی آلمان به صورت تضمینی یا ویزای توریستی آلمان با گارانتی و حتی واژگان عجیبی نظیر ویزای 100% آلمان مواجه شده اید. این جملات در علم حقوق، بی پایه و اساس و گاهاً تخلف محسوب شده، هیچ پایه و اساس علمی و حقوقی نداشته و جز کلاهبرداری و شیادی نمی باشد. هیچ نوع ویزایی قطعی و صد درصد نیست، تمامی ویزاها در نهایت با موافقت افسر و مراجع مربوطه در کشور مقصد صادر می شوند و اختیار در دست یک مؤسسه حقوقی نمی باشد که دریافت ویزا را گارانتی و تضمین کند. مؤسسه حقوقی ملک پور نیز به رسم پایبندی به اصول اخلاقی و حقوقی، هیچ گونه وعده خلاف عرف نمی دهد؛ چرا که دریافت ویزای توریستی آلمان تضمینی نیست و تصمیم در نهایت با مراجع مربوطه می باشد. تنها تضمین مؤسسه حقوقی ملک پور نسبت به عودت وجوه پرداختی توافق شده می باشد.

ویزای توریستی آلمان و نکات مهم

ویزای توریستی آلمان نکاتی دارد که در صورت رعایت آنها، شانس دریافت ویزا بالاتر خواهد رفت و توصیه می شود که این نکات رعایت شوند. اولین مورد باید به این نکته اشاره شود که ویزاهای توریستی، کوتاه مدت و غیرمهاجرتی هستند و افرادی که هدف آنها مهاجرت و زندگی در کشور آلمان می باشد، ویزای توریستی هیچ کمک خاصی به آن ها جز اطلاع از وضعیت و شرایط کلی کشور آلمان نمی کند. متقاضیان اقامت آلمان و زندگی در این کشور بایستی با روش های مختلف مهاجرتی و انواع ویزای این کشور از جمله کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان، ویزا جهت تحصیل در آلمان و... آشنا شده و به همین منظور می توانند ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و با دقت مشاهده نمایند. با مشاهده این محصول، نکات مهاجرتی کشور آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر با تدریس استاد استاد ملک پور آموزش داده شده و بررسی می شود.

ویزای توریستی آلمان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

نکته دیگر اینکه در صورتی که نمی توانید علقه های کافی به کشور خود ارائه نمایید، برای درخواست ویزای توریستی نهایت احتیاط را پیش بگیرید؛ زیرا در صورت رد شدن ویزا بسیاری از هزینه ها به شما عودت داده نمی شود و متحمل ضررهای زیادی خواهید شد. مواردی و علقه هایی که می تواند شانس دریافت ویزا را افزایش دهد عبارتست از:

 • ارائه اسناد مالکیت مثل سند زمین و...
 • ارائه وابستگی خانوادگی نظیر والدین، فرزندان و یا همسر (پیشنهاد می شود اولین بار شخص با خانواده درخواست ندهد.)
 • ارائه مدارک شغلی و شرایط کاری مثل بیمه، فیش حقوقی، جواز کسب و...
 • ارائه مدارک تحصیلی مثل کارت دانشجویی و...
 • اقدام به همراه دعوتنامه از آلمان
 • ارائه مبلغ کافی در حساب جهت بازگشت به کشور
 • ارائه انگیزه کافی جهت گردشگری در کشور آلمان

 

_____________________ ویزای توریستی آلمان و سخن پایانی _____________________

ویزای توریستی آلمان، شرایط اخذ ویزای گردشگری و ریسک های اخذ ویزای توریستی کشور آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به سخت گیری های اخیر سفارت آلمان، قطعاً قبل از اقدام برای ویزای توریستی آلمان، نیاز به کسب مشاوره و بررسی تخصصی در این زمینه می باشد. همانگونه که در مقاله نیز به آن اشاره شد، متأسفانه برخی متقاضیان مهاجرت به آلمان بدون آگاهی و تحقیقات و حتی با داشتن شرایط بسیار عالی تحصیلی و کاری و رزومه مناسب، به دلیل دریافت دریافت مشاوره اشتباه توسط مؤسسات سودجو، مهاجرت از طرق غیرقانونی را انتخاب کرده و برای این امر، دریافت ویزای توریستی آلمان را بهانه کرده و با اخذ این ویزا وارد کشور آلمان می شوند. در حالی که اقدام از این طریق، پیامدهای خطرناکی برای افراد به دنبال خواهد داشت و ممکن است ضررهای مالی و روانی بسیاری را به متقاضیان متحمل نماید. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر حقوق بین الملل و مهاجرت قانونی، آماده راهنمایی شما عزیزان در خصوص مهاجرت از طرق قانونی و اخذ ویزای توریستی برای متقاضیان می باشد. به منظور استفاده از خدمات این مجموعه می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه شود. همچنین می توانید سئوالات خود را در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا توسط کارشناسان کارآزموده پاسخ داده شود.

 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مینا
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر خواهر من در المان زندگی می کنه من میتونم ویزای توریستی بگیرم و برم اونجا دنبال کار بگردم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بتوانند برای شما دعوتنامه بفرستند شانس ویزای شما را بالا می برد در مورد اینکه دنبال کار بگردید بلی ولی ماهیت ویزای شما توریستی و اجازه کار یا تحصیل ندارید و باید سر زمانی که ویزای شما تمام می شود از کشور خارج شوید. اگر هدف شما مهاجرت و اقامت است پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای ویزای جستجوی کار آلمان و همچنین دیگر روش های مهاجرت بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان