ویزای شینگن

14 آذر 1399 بدون نظر

ویزای شینگن

ویزای شینگن یکی از محبوب ترین و پر تقاضا ترین انواع ویزا در جهان می باشد. ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت می باشد که به دارنده اجازه می دهد برای مدت کوتاهی برای اهداف توریستی و یا کاری و ... در حوزه شینگن که شامل 26 کشور می شود وارد شود. دارنده ویزای شینگن می تواند به تمامی کشورهای حوزه شینگن آزادانه رفت و آمد کند و کشورهای مختلف را سفر کند. ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت می باشد و این ویزا اثر اقامتی و مهاجرتی ندارد و شخص باید پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازگردد. البته برخی نیز درخواست پناهندگی با ویزای شینگن داده و از این طریق در اروپا درخواست اقامت می دهند که این موضوع یکی از دلایل رد شدن درخواست ویزای بسیاری از متقاضیان می باشد. به همین جهت جهت دریافت ویزای شینگن اثبات بازگشت به کشور خود پس از مدت زمان حضور در حوزه شینگن الزامی و اجباری می باشد. در این مقاله ما به تعریف ویزای شینگن و معرفی بهترین کشور برای ویزای شینگن می پردازیم و جهت دریافت مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن و ارزیابی شرایط نیز می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در امر حقوق بین الملل و مشاوره مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

موضوعات زیر در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت:

 • ویزای شینگن چیست
 • قوانین و مقررات ویزای شینگن
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن
 • مراحل و مدت زمان گرفتن ویزای شینگن
 • هزینه اخذ ویزای شینگن
 • مزایای دریافت ویزای شینگن
 • بهترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن
 • درخواست پناهندگی با ویزای شینگن
 • پاسخ به سوالات رایج درباره ویزای شینگن
 • نکات پایانی درخصوص ویزای شینگن

 

کار در لهستان

ویزای شینگن چیست

ویزای شینگن ویزای کوتاه مدت جهت حضور در کشورهای عضو اتحادیه شینگن می باشد. حوزه شینگن بزرگترین مقصد دنیا برای سفر آزادانه می باشد. با داشتن ویزای شینگن نهایت می توان تا 90 روز در کشورهای اروپایی حضور داشت. ویزای شینگن پر تقاضا ترین نوع ویزا در اروپا می باشد و به دارنده آن اجازه می دهد تا 90 روز در کشورهای اروپایی برای اهداف توریستی و یا کاری و .... حضور داشته باشد و به هر یک از کشورهای حوزه شینگن سفر کند. تمامی کشورهای جهان سومی که با کشورهای حوزه شینگن جهت ورود بدون ویزا معاهده ندارند برای ورود به حوزه شینگن نیاز به دریافت ویزا دارند. البته امکان درخواست پناهندگی با ویزای شینگن در تمامی کشورهای اروپایی به جهت قانون دوبلین امکان پذیر نیست. جهت دریافت ویزای شینگن از هر یک از 26 کشور عضو اتحادیه شینگن می توان درخواست ویزا کرد. کشورهای عضو اتحادیه شینگن کشورهای زیر می باشند:

اتریش- بلژیک- جمهوری چک- دانمارک- استونی- فنلاند – فرانسه – آلمان- یونان- مجارستان- ایسلند- ایتالیا- لاتویا-لیتوانی- لوکزامبورگ- مالتا- هلند- نروژ-لهستان- پرتغال-اسلواکی- اسلوونی- اسپانیا-سوئد- سوئیس- لیختن  اشتاین

ویزای شینگن

قوانین و مقررات ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن بستگی به هدف از دریافت ویزا دارد. ویزای شینگن برای اهداف زیر صادر می شود:

 • اهداف تجارتی
 • دیدار اقوام و بستگان و دوستان
 • توریسم و گردشگری
 • مراسم فرهنگی و ورزشی
 • جابجایی هواپیمایی
 • بازدید ها و مراسم رسمی و سمینارها
 • موارد پزشکی و درمانی
 • فرصت های کوتاه مدت مطالعاتی و تحقیقاتی

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اخذ ویزا و حل مشکل ریجکتی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اخذ ویزا و حل مشکل ریجکتی

 

توجه شود برای هر یک از اهداف زیر وقتی درخواست ویزا صادر می شود نیاز به وجود مدارک مربوط می باشد و در صورت عدم ارائه مدارک مناسب درخواست ویزای شخص رد خواهد شد. با توجه به علت ورود به حوزه شینگن ممکن است برای شخص ویزای یک بار ورود و یا دو بار ورود و یا چند بار ورود (مالتی) صادر شود. مدت زمان اعتبار ویزا بستگی به دلیل حضور و نظر کنسولگری کشوری که به آن درخواست داده می شود دارد. برای افرادی که به صورت مداوم به اروپا سفر می کنند و سوابق ورود و خروج مناسب دارند احتمال صدور ویزای 5 ساله توریستی شینگن نیز وجود دارد که با این ویزا می توان تا 90 روز در هر 180 روز در حوزه شینگن حضور داشت. افرادی که قصد حضور در حوزه شینگن برای مدت بیش از 90 روز را دارند باید برای ویزاهای بلند مدت اقدام کنند. توجه کنید که ویزای شینگن ویزای مهاجرتی نیست و تنها برای اهداف کوتاه مدت صادر می شود. جهت بررسی شرایط اقامتی و ویزاهای اقامتی می توانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مهاجرت و اقامت اروپا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

مرحله تهیه مدارک و ارائه مدارک از مهمترین مراحل اخذ ویزای شینگن می باشد. برای دریافت ویزای شینگن مدارک زیر باید ارائه شود:

 • فرم ویزای شینگن (تکمیل و امضا شده)
 • دو عکس که اخیرا گرفته شده باشد. (عکس باید 3 ماه اخیر باشد)
 • پاسپورت معتبر (3 ماه پس از زمان مورد نظر برای خروج از حوزه شینگن اعتبار داشته باشد)
 • رزرو بلیط هواپیما و مشخص بودن زمان ورود و زمان بازگشت
 • بیمه مسافرتی تا سقف 30.000 یورو
 • مدرک محل اقامت نظیر رزرو هتل و ... برای مدت حضور
 • مدارک مالی کافی جهت حضور در مدت زمان مشخص شده
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

مدارک دیگری نیز غیر از مدارک عمومی اعلام شده معمولاً توسط کنسولگری ها از متقاضی با توجه به شرایط شغلی و نوع ویزای درخواست مورد نیاز است که این موضوع با توجه به شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

به علت درخواست پناهندگی با ویزای شینگن توسط برخی افراد هرچه مدارک اثبات کننده و علقه های شخص به کشور خود بیشتر باشد شانس دریافت ویزا بالاتر خواهد بود.

مراحل و مدت زمان گرفتن ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن شخص ابتدا باید از شرایط و شانس خود جهت دریافت ویزا مطلع باشد. برخی افراد بدون ارائه مدارک مناسب درخواست ویزا می دهند که با رد شدن درخواست و از بین رفتن هزینه های زیادی مواجه می شوند. در مرحله اول شخص باید شرایط و نوع ویزای درخواست خود را مشخص کند و نسبت به درخواست اخذ ویزای شینگن مدارک خود را تهیه و ترجمه نماید. برای مثال شخصی که به هدف شرکت در سمینار درخواست ویزای شینگن می دهد مدارک برگزاری سمینار و دعوتنامه از طرف سازمان برگزار کننده سمینار ارائه کند و یا شخصی که به قصد دیدار بستگان و دوستان در حوزه شینگن قصد سفر به این کشورها را دارد باید دعوتنامه از طرف این افراد را ارائه دهد. در مرحله بعد شخص باید به کنسولگری کشور مربوطه مراجعه کند و با پر کردن درخواست ویزا شینگن دهد. مدت زمان اخذ ویزای شینگن بستگی به وقت و زمان بررسی پرونده توسط سفارت دارد ولی معمولاً در کمتر از چند هفته انجام می شود.

هزینه اخذ ویزای شینگن

یکی از روش های کسب درآمد توسط برخی موسسات دریافت هزینه های بسیار سنگین از مردم بابت ویزای شینگن می باشد. درخواست ویزای شینگن هزینه های چند هزار یورویی ندارد و چنین هزینه هایی کشور مقصد جهت اعطای ویزا به افراد دریافت نمی کند. با توجه به اینکه هر شخص خود نیز می تواند درخواست ویزای شینگن بدهد نیازی به پرداخت هزینه های بالا ندارد. هزینه صدور ویزای شینگن که از طرف کنسولگری و سفارت کشورهای اروپایی از شخص دریافت می شود برای بزرگسالان هر نفر 80 یورو و برای فرزندان 6 تا 12 سال 45 یورو می باشد. در کنار این البته هزینه های بلیط هواپیما و بیمه نامه و رزرو هتل و ترجمه مدارک نیز هستند که شخص باید آنها را بپردازد. با توجه به این موارد باید دقت شود که هزینه های ویزای شینگن عموما همین موارد هستند و هزینه های چند میلیون تومانی به اسم هزینه ویزا معمولاً منطقی نمی باشند ولی متاسفانه افراد زیادی از این نوع ترفند ها و علاقه مردم به سفر به اروپا و دیدن کشورهای اروپایی سود و منفعت کسب می کنند.

مزایای دریافت ویزای شینگن

ویزای شینگن به شخص دارنده آن اجازه سفر بدون محدودیت به 26 کشور اروپایی را می دهد. شخص دارنده این ویزا می تواند طی مدت صدور ویزا کشورهای مختلف اروپایی را سفر کند و حتی از کشور دیگری از حوزه شینگن خارج شود و الزامی به بازگشت از کشور وارد شده نیز ندارد. همینطور افرادی که ویزای مالتی شینگن را دریافت می کنند می توانند طی مدت زمان ویزا که 5 ساله می باشد تا 180 روز در سال را در حوزه شینگن سپری کنند. این ویزا مزایایی نظیر امکان گردشگری در کل اروپا ، امکان شرکت در دوره های کوتاه مدت و کمتر از 3 ماهه جهت یادگیری زبان ، آشپزی و برخی دیگر از مهارت ها در بهترین کشورهای دنیا را فراهم می کند. این مقاله توسط تیم حقوقی ملک پور (MIE اتریش)تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً و اخلاقاً حرام است.

همین طور، از دیگر مزایای ویزای شینگن هزینه های پایین درخواست ویزا می باشد. ولی توجه شود شخص با دریافت ویزای شینگن اجازه کار در کشورهای اروپایی را ندارد و به جهت اینکه ویزای شینگن قابل تبدیل و یا تمدید نمی باشد شخص برای کاریابی و پیدا کردن کار نیز نیازی به ویزای شینگن ندارد زیرا در نهایت باید جهت دریافت اقامت کاری از کشور خود اقدام کند و از حوزه شینگن خارج شود. به این علت که برخی افراد به جهت مشاوره های غلط با دریافت ویزای شینگن وارد اروپا شده و دنبال کار و در جستجوی تبدیل ویزا به ویزای کاری می باشند توصیه می شود قبل از این اقدام پر هزینه که نیازی نیز به این کار نمی باشد، از ابتدا به صورت آنلاین کاریابی خود را آغاز کنند. ویدئو گام به گام تا کار در خارج از کشور به منظور کمک به عزیزان جویای کار و دریافت اقامت کاری تهیه و تنظیم شده است و تنها ویدئو آموزشی معتبر تهیه شده در خصوص ویزاهای کاری می باشد.

 

ویزای شینگن

 

اگر قصد اخذ ویزای شینگن و به طور کلی، مهاجرت را دارید بهتر است در ابتدا از قوانین مهاجرت به صورت کامل اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید به همین دلیل می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا از تمام قوانین اطلاع کافی را بدست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت

بهترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن باید توجه کرد از چه کشوری درخواست ویزا صادر می شود. برخی کشورها درصد ردی ویزاها و ریجکتی بالاتر از سایر کشورها می باشد و این موضوع با توجه به شرایط سیاسی و فرهنگی نیز تغییر می کند. برخی کشورها نظیر ایتالیا به علت عدم قبولی پناهنده از سایر کشورهای اروپایی راحت تر ویزای توریستی صادر می کند و در این کشور امکان درخواست پناهندگی با ویزای شینگن وجود ندارد. از بزرگترین دلایل ریجکتی ویزا عدم اثبات بازگشت شخص به کشور خود پس از اتمام مدت زمان ویزا می باشد. با توجه به درخواست های زیاد پناهندگی ایرانیان در اروپا، شرایط صدور ویزا در سالهای اخیر سخت تر شده است. برای مثال، کشور آلمان با توجه به تعداد بالای درخواست پناهندگی در سال های اخیر شرایط ویزای توریستی را سخت تر کرده است. با توجه به قانون دوبلین شخص اگر از یک کشور خاص در اروپا ویزای خود را دریافت می کند، نمی تواند در سایر کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی بدهد و به همین جهت کشورهایی که درخواست پناهندگی در آن کمتر است شانس دریافت ویزا بالاتر می باشد.

آمار های رسمی درصد قبولی و درصد ردی ویزاهای شینگن درخواست شده در اروپا را نیز مشخص کرده اند که در لیست زیر می توانید برخی از آنها را مشاهده بفرمایید:

نام کشور

درصد ویزاهای رد شده

لیتوانی

1.3%

استونی

1.6%

فنلاند

1.7%

ایسلند

1.7%

لاتویا

2.1%

لهستان

3%

لوکزامبورگ

3.7%

اسلواکی

4.2%

جمهوری چک

4.7%

یونان

4.9%

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

از بزرگترین دلایل رد شدن ویزای شینگن، عدم وجود اطمینان جهت بازگشت شخص به کشور خود می باشد. با توجه به درخواست های زیاد پناهندگی در سالهای اخیر کشورهای اروپایی از صدور ویزا برای افرادی که شرایط مناسب و مدارک کافی جهت بازگشت خود به کشور خود را ارائه نمی دهند امتناع می کنند. برخی افراد با دریافت ویزای شینگن وارد کشورهای اروپایی نظیر آلمان ، هلند ، فرانسه و .. شده و در آن کشورها اعلام پناهندگی می کنند. پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایلی نظیر فرهنگ ، نژاد ، جنسیت و قومیت در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و در صورت بازگشت به کشور خود از نظر جانی مورد تهدید است. بسیاری با ادعای پناهندگی دروغ و ارائه کیس های ساختگی اقدام به دریافت ویزای توریستی می کنند و پس از ورود اعلام پناهندگی می کنند که این موضوع موجب شده است صدور ویزاها سخت تر شود.

پناهندگی یک روش اشتباه می باشد که شخص حتی پس از سالها زندگی در کمپ ها ممکن است با دریافت اقامت مواجه نشود و به کشور خود دیپورت شود. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و پیشنهاد می کنیم برای مهاجرت روش های قانونی را بررسی و تحقیق بفرمایید.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مزایا و معایب پناهندگی


سئوالات متداول راجع به ویزای شینگن

✅ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن ویزای کوتاه مدت برای ورود به کشورهای اروپایی می باشد. با این ویزا امکان سفر به 26 کشور اروپایی وجود دارد.

✅امکان درخواست پناهندگی با ویزای شینگن وجود دارد؟

بله. ولی این کار با نام پناهندگی قانونی توسط بسیاری از موسسات معرفی می شود ولی در کل درخواست ورود به اروپا به صورت کوتاه مدت و با هدف بازگشت و پس از آن اعلام و درخواست پناهندگی با کیس های ساختگی در حقیقت امری غلط و نادرست می باشد.

✅شرایط اخذ ویزای شینگن با گارانتی چگونه می باشد؟

ویزای شینگن با گارانتی امکان پذیر نیست و تنها یک تبلیغ وسوسه انگیز جهت جلب مشتری می باشد و صدور ویزا توسط کنسولگری و سفارت مربوطه انجام می شود و در ید موسسات و آژانس های مسافرتی نمی باشد.

✅هزینه ویزای شینگن چقدر است؟

درخواست ویزای شینگن برای شخص اصلی 80 یورو و فرزندان بین 6 تا 12 سال 45 یورو می باشد که باید به سفارت کشور درخواست کننده پرداخت شود.

✅بهترین سفارت برای اخذ ویزای شینگن کدام است؟

با توجه به شرایط هر شخص ممکن است کشور متفاوتی برای وی جهت دریافت ویزا مناسب باشد. این موضوع به دعوت نامه شخص نیز بستگی دارد.


_______________نکات پایانی درمورد ویزای شینگن______________

ویزای شینگن برای متقاضیان سفر به کشورهای اروپایی و سفر کوتاه مدت یک ویزای بسیار مناسب می باشد و برای علاقه مندان به گردش و جهان گردی یکی از بهترین مقاصد دنیا می باشد. با دریافت ویزای شینگن امکان سفر و بازدید از 26 کشور اروپایی وجود دارد ولی با تمام این موارد باید در نظر داشت ویزای شینگن یک ویزای مهاجرتی نیست و برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند دریافت ویزای شینگن کمکی به این افراد نخواهد کرد و حتی این ویزا قابلیت تبدیل به ویزاهای دانشجویی و کاری را نیز ندارد و در نهایت فرد باید به کشور خود بازگردد. برخی نیز با اعلام پناهندگی از طریق ویزای شینگن درخواست اقامت می دهند که این موضوع نیز بسیار پر خطر و پر دردسر می باشد و احتمال رد شدن درخواست متقاضی بسیار بالا می باشد و در صورت دیپورت شدن و رد شدن درخواست این موضوع در پرونده بین المللی فرد ثبت می شود. برای مهاجرت می توانید شرایط مختلف مهاجرت قانونی را در وب سایت ما مطالعه و تحقیق بفرمایید و از ابتدا برای ویزاهای تحصیلی ، کاری و سرمایه گذاری و ... اقدام بفرمایید. در این مقاله بهترین کشور برای ویزای شینگن خدمت شما عزیزان  معرفی شد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 16 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و حقوق بین الملل آماده کمک به شما و مشاوره صحیح در خصوص اخذ ویزای شینگن می باشد و جهت مشاوره رایگان می توانید با دفاتر ما در سراسر جهان تماس حاصل فرمایید. همین طور نیز می توانید سوالات، نظرات و دیدگاه های خود را در وب سایت ما مطرح کنید تا کارشناسان به آنها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان