ویزای کار آلمان

2 بهمن 1399 15 نظر

ویزای کار آلمانویزای کار آلمان، ویزای کار آلمان با دیپلم، ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای، ویزای کار آلمان ملک پور و نحوه اخذ ویزای کار آلمان تضمینی در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا آلمان، کشوری مناسب برای مهاجرت است؟ آیا می توان به راحتی ویزای کار آلمان را دریافت کرد؟ آیا با دریافت ویزای کار آلمان می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟ چگونه می شود از طریق کار به آلمان مهاجرت کرد؟ این ها عمده سئوالاتی است که در ذهن متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار مطرح می شود. با توجه به این که کشور آلمان، کشوری صنعتی و مطرح در این زمینه است، از شرایط کاری مناسبی نیز برخوردار است و بسیاری از افراد، متقاضی دریافت ویزای کار آلمان و مهاجرت به آلمان از این طریق می باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه حقوق بین الملل و مهاجرت، قادر به راهنمایی شما عزیزان در زمینه چگونگی دریافت ویزای کار آلمان می باشد تا بتوانید با با اطلاعاتی کامل و به روز از شرایط کاری این کشور، اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق کار نمایید.به منظور پیگیری این موضوع می توانید از طریق تکمیل فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با مؤسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاوران کارآزموده برخوردار شوید. عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از:

 • درباره زندگی در آلمان و شرایط کار در آلمان (ملک پور)
 • انواع ویزای کاری آلمان (ملک پور)
 • ویزای کار آلمان با مدرک دیپلم (ملک پور)
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان (ملک پور)
 • نرخ بیکاری در آلمان (ملک پور)
 • مشاغل مورد نیاز آلمان 2021 (ملک پور)
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در آلمان (ملک پور)
 • تمکن مالی لازم برای ویزای کار آلمان (ملک پور)
 • نحوه کاریابی در آلمان (ملک پور)
 • معرفی مؤسسات کاریابی در آلمان (ملک پور)
 • شرایط اخذ ویزای همراه آلمان (ملک پور)
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار (ملک پور)
 • سخن پایانی درباره ویزای کار آلمان (ملک پور)

ویزای جستجوی کار آلماندرباره زندگی در آلمان و شرایط کار در آلمان (ملک پور)

جمهوری فدرال آلمان، کشوری در اروپای غربی است که با کشورهای سوئیس، اتریش، فرانسه و بلژیک هم مرز می باشد. پایتخت این کشور، برلین است و زبان رسمی آن، آلمانی می باشد. مساحت این کشور 357 هزار کیلومتر مربع است و دارای جمعیت 82 میلیونی می باشد. واحد رسمی وجه این کشور یورو می باشد و از اقتصادهای پویا و تأثیرگذار در صنعت و تکنولوژی اروپا به شمار می آید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه ویزای کار آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به ویزای کار آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به ویزای کار آلمان

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه ویزای جستجوی کار آلمان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد ویزای جستجوی کار در آلمان

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

 

کشور آلمان با داشتن فضای مناسب و پتانسیل رشد اقتصادی و صنعتی، به بازاری پیشرفته برای متقاضیان کار در سراسر دنیا تبدیل شده است. این کشور با داشتن بهترین افراد متخصص، شرایط کاری فوق العاده و همچنین نرخ بیکاری پایین که به نسبت جمعیت این کشور در حد عالی قرار دارد، پرطرفدارترین مقصد برای متخصصین و افراد ماهر در حرفه های مختف شناخته شده است. مؤسسه حقوقی ملک پور در ادامه این مقاله شرایط کار و دریافت ویزای کاری آلمان را برای شما تشریح می کند. به طور کلی متقاضیان دریافت ویزای کار در آلمان باید این موضوع را در نظر بگیرند که کار در آلمان، خود به دو نوع تقسیم می شود: آن دسته از افراد که پیشنهاد شغلی رسمی و تأیید شده از طرف دولت و کارفرمای این کشور دارند و دسته دیگر، افرادی که متقاضی دریافت ویزای جست و جوی کار در آلمان می باشند. افراد متقاضی دریافت ویزای کار آلمان باید به تفاوت های برجسته این دو نوع ویزا توجه نمایند تا خللی در تصمیم خود و راه مورد نظر خود ایجاد نشود. در ادامه به بررسی این تفاوت ها خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کاری آلمان (ملک پور)

عموم افرادی که متقاضی دریافت ویزای کار آلمان هستند، شاید به این موضوع آگاهی نداشته باشند که از طریق چه نوع ویزایی باید وارد کشور آلمان شوند. مؤسسه حقوقی ملک پور در این قسمت به بررسی انواع ویزای کار آلمان پرداخته است تا شما عزیزان و سروران گرامی بتوانید برای روند مهاجرتی خود یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

 • ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر (ملک پور):

این نوع ویزای کار آلمان، برای آن دسته از افرادی صادر می شود که با توجه به آگهی رسمی کارفرما مبنی بر استخدام نیروی خود اقدام می نمایند. در این ویزا، کارفرما باید ثابت کند که هیچ نیرویی نیازمند کار متناسب با شرایط مورد نظر کارفرما، در کشور آلمان و اتحادیه اروپا و همچنین کشور سوئیس وجود ندارد. عموماَ این نوع ویزا برای مدت یک سال صادر می شود و به میزانی که شخص در آن نهاد مشغول به کار است، دارای اعتبار می باشد.

 • ویزای جست و جوی کار آلمان (ملک پور):

این نوع ویزای موقت، برای آن دسته از افراد ماهر و متخصص صادر می شود که دارای مدرک تحصیلی مناسب، سابقه کاری حداقلی 5 سال مرتبط با رشته پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و تمکن مالی مناسب هستند. همچنین دانستن سطح زبان آلمانی به شما کمک شایانی در دریافت ویزای جست و جوی کار در آلمان می کند. دریافت این نوع ویزا به معنی صدور اجازه کار در آلمان نیست؛ بلکه بدین معناست که شما می توانید به مدت 6 ماه وارد کشور آلمان شوید، از این کشور دیدار کرده و خود را برای یافتن شغل مرتبط با تخصص خود، آماده نمایید. به محض اینکه در مدت این 6 ماه، موفق به یافتن کار مورد نظر خود گردید‌ می توانید اجازه کاری خود را به صورت تمام وقت و بلند مدت دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نموده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جست و جوی کار آلمان

 • ویزای کار پس از تحصیل در آلمان (ملک پور):

ویزای کار پس از تحصیل در آلمان برای آن دسته از افرادیست که در کشور آلمان مشغول به تحصیل بوده و اکنون فارغ التحصیل شده اند. کشور آلمان برای ایشان تا 18 ماه، اجازه اقامت پس از تحصیل صادر می کند تا شغل مورد نظر خود را بیابند.

 • بلوکارت (کارت آبی یا کارت اقامت کاری اروپا) (ملک پور):

این کارت برای آن دسته از افرادی صادر می شود که شغل تضمین شده در این کشور دارند و درآمد سالیانه 50000 یورو دارند. البته این مقدار درآمد برای مشاغل مورد نیاز می تواند 39624 یورو باشد. این کارت به مدت 4 سال اعتبار دارد و افراد دارای آن می توانند در تمامی کشورهای اروپایی به جز دانمارک و انگلستان مشغول به کار و زندگی شوند. علاوه بر این، فرد می تواند با داشتن این کارت، خانواده خود را به همراه داشته باشد.

 • اجازه کار در حین تحصیل در آلمان (ملک پور):

این نوع ویزای کاری در حین تحصیل برای افراد محصل در کشور آلمان صادر می شود. افراد با داشتن این نوع ویزای کار آلمان می توانند از کارهای غیر تخصصی و نیمه وقت در این کشور استفاده نمایند. البته این نوع ویزای کاری در هنگام دریافت اقامت تحصیلی برای افراد صادر می شود.

 

ویزای جستجوی کار آلمان

کار ضمن تصحیل در آلمان

 • ویزای خود اشتغالی آلمان (ملک پور):

این نوع از اقامت برای افرادی که متقاضی راه اندازی کسب و کار در کشور آلمان هستند صادر می شود. این اقامت به مدت 3 سال اعتبار داشته و در صورت موفق بودن کسب و کار خود می تواند اقامت را تمدید کند. البته دریافت این نوع از ویزای کار آلمان چندان آسان نیست و شما باید کارهای زیادی را برای دریافت این نوع از ویزا انجام دهید. اول، باید نشان دهید که کمبود کسب و کار مورد نظر در کشور آلمان به خوبی احساس می شود و شما می توانید با راه اندازی این کسب و کار، به اقتصاد کشور آلمان کمک نمایید. ارائه یک بیزینس پلن بسیار کارآمد و مفید برای کسب و کار خود، سابقه فعالیت مرتبط با شغل مورد نظر و همچنین بودجه کافی از جمله شرایط اولیه دریافت این نوع از اقامت می باشد.

ویزای جستجوی کار آلمان

کارآفرینی در آلمان

ویزای کار آلمان با مدرک دیپلم (ملک پور)

بدون شک، از منابع مختلفی این عبارات را شنیده اید: "ویزای کار آلمان با دیپلم" و "ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای". باید به شما عرض کنیم که در حال حاضر اینها تنها تبلیغات غیر واقعی محسوب می شود. البته دولت آلمان قرار بود در سال 2020، شرایطی را برای درخواست ویزای کار آلمان برای دارندگان مدرک دیپلم و حتی فنی و حرفه ای فراهم سازد. باید در این زمینه خاطر نشان کنیم که از بین شنیده های موجود در این زمینه، تنها این مطلب صحت دارد که افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای صادره از کشور آلمان و یا صادره از موسسات غیر آلمانی مورد تایید کشور آلمان هستند می توانند درخواست کار در آلمان را با مدرک فنی حرفه ای و غیر دانشگاهی داشته باشند. همچنین می بایست بدانید که برای مشاغل فوق مهم و ضروری نظیر برخی رشته های مهندسی و تکنولوژی مدرک فوق دیپلم نیز می تواند جهت درخواست ویزای کار قابل قبول باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان (ملک پور)

به منظور مهاجرت از هر یک از طرق قانونی، به مدارک خاص خود نیاز می باشد. دریافت ویزای کار آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین جهت و به منظور دریافت ویزای کار آلمان، لازمست که موارد مورد نیاز به طور دقیق و مرتب به مراجع ذی صلاح ارائه شود. از این رو، نقش مؤسسه حقوقی ملک پور و مشاوره مهاجرت به آلمان که توسط این مؤسسه ارائه می شود، در این مرحله پر رنگ می گردد. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار آلمان خواهیم پرداخت.

ویزای کار آلمان

 • ارائه پاسپورت معتبر (12 ماه بعد از تاریخ برگشت شما معتبر باشد.)
 • ارائه یک برگه کپی از اطلاعات پاسپورت
 • سه عدد عکس پرسنلی
 • ارائه نامه حمایتی (کاور لتر مبنی بر اینکه اهداف سفر و دریافت ویزای خود را بیان کنید.)
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه رزومه کاری خود
 • اثبات تمهیدات اقامتی مثل اجاره مسکن
 • ارائه نامه تمکن مالی مبنی بر اینکه توانایی حمایت و مدیریت شرایط مالی خود را در مدتی که در کشور آلمان هستید، دارید.
 • ارائه بیمه سلامت
 • ارائه و بیان شرایط فعلی خود (مثل مدارک تولد، مدارک ازدواج و...)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق دریافت ویزای کار، می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و از اطلاعات کافی و مفید این مقاله استفاده فرمایید.

ویزای جستجوی کار آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

نرخ بیکاری در آلمان (ملک پور)

برای مهاجرت به هر کشوری از طریق کار، ابتدایی ترین نکته ای که باید در نظر گرفت میزان نرخ بیکاری در کشور مقصد است. این نرخ، بیانگر این موضوع است که آیا کشور مورد نظر، توانایی حمایت و مدیریت نیروهای کاری خود را دارد یا خیر. به بیان دیگر، افرادی که پتانسیل کار را در کشوری دارند، آیا توانسته اند در آن کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند یا خیر. چنانچه نرخ بیکاری در کشوری با توجه به جمعیت آن کم باشد، کشور مورد نظر برای مهاجرت کاری مناسب است. جهت دریافت ویزای کار آلمان نیز باید نرخ بیکاری کشور آلمان را مورد بررسی قرار داد.

ویزای جستجوی کار آلمان

 

با توجه به جمعیت 82 میلیون نفری کشور آلمان، در صورتی که نرخ بیکاری این کشور کمتر از 5 درصد باشد، می توان گفت که میزان رشد صنعت و اقتصاد آلمان پویا بوده و از کشورهای مناسب برای مهاجرت از طریق کار می باشد. در نمودار روبروی، نرخ بیکاری در کشور آلمان در سال های مختلف بررسی شده است. همانطور که در تصویر دیده می شود، این نرخ در سال های اخیر به حدود 3 درصد رسیده است.

مشاغل مورد نیاز آلمان (ملک پور)

برای مهاجرت به هر کشوری از طریق کار، دانستن مشاغل مورد نیاز آن کشور از ملزومات است. چرا که در صورت توانایی اشتغال در مشاغل مورد نیاز کشور مقصد، امکان دریافت ویزا و کاریابی فرد در کشور مورد نظر خود افزایش می یابد. در کشور آلمان نیز چنین است. افرادی که خواهان دریافت ویزای کار آلمان هستند می توانند از این اطلاعات استفاده نمایند. هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز هر کشور توسط اداره کار و مهاجرت دولت مورد نظر صادر می شود و دولت ها بر اساس کمبود مشاغل در سطح کشور، عناوین شغلی مورد نیاز را اعلام می نمایند. عموم این مشاغل از دسته رشته های فنی و مهندسی می باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور لیست مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان را برای شما عزیزان تهیه کرده است تا بتوانید با آخرین تغییرات مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا گردید.

 

مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در سال 2020

مهندسین مکانیک اعم از سیالات و جامدات

مهندسین تجهیزات کشاورزی

مهندسین برق اعم از کنترل و نصب

مهندسین اتصالات بتنی

نجاران تخصصی با مدرک آکادمیک تحصیلی

جوشکاران تخصصی با مدرک آکادمیک تحصیلی

پرستاران فارغ التحصیل با نظام آموزشی منطبق با کشور آلمان

چشم پزشک و بینایی سنج مطابق با استاندارد آموزشی کشور آلمان

مهندسین عمران

حسابدار و حسابرس با استداندار های آموزشی مطابق با کشور آلمان

مدیریت کسب و کار

مدیریت توریست و گردشگری

سرآشپز با مدارک آکادمیک تحصیلی

مهندسین تاسیسات اعم از لوله کش، کاشی کار و... با مدارک آکادمیک تحصیلی

مهندسین کامپیوتر اعم از نرم افزار و سخت افزار

دیگر مشاغل فنی که سطح تخصص شان با مدارک تحصیلی آکادمیک قابل اثبات است.

اقامت می باشد.

ویزای جستجوی کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

میزان حقوق و درآمد مشاغل در آلمان (ملک پور)

از جمله اقداماتی که متقاضیان امور مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار انجام می دهند، بررسی و تخمین میزان حقوق و مزایای خود در کشور آلمان می باشد. این موضوع برای برخی از افراد موضوعی نگران کننده است. چرا که نگران تأمین مخارج و ما یحتاج زندگی خود هستند. با توجه به ضرورت بررسی این موضوع و اهمیت درخواست های متقاضیان ویزای کار آلمان، مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) اقدام به تحلیل و بررسی میزان حقوق مشاغل مختلف در کشور آلمان کرده است. جدول ذیل بر اساس تحقیقات گسترده مؤسسه حقوقی ملک پور در راستای استخراج میزان درآمد سالیانه مشاغل و عناوین شغلی متفاوت در آلمان می باشد.

 

عنوان شغلی    

دستمزد سالیانه

پزشک

85000 یورو

وکیل

67000 یورو

مدیر منابع انسانی

65000 یورو

مهندس

61000 یورو

متخصص فناوری اطلاعات

59000 یورو

تحلیل گر مالی

58000 یورو

مدیر فروش

57000 یورو

دانشمند علوم طبیعی

54000 یورو

مدیریت بازاریابی

53000 یورو

داروساز

53000 یورو

معلم

50000 یورو

معمار

50000 یورو

کارمند اجتماعی

38000 یورو

پرستار

35000 یورو

نگهدار کودک و سالمند

31000 یورو

نیروی ماهر تخصصی

29000 یورو

فیزیوتراپیست

28000 یورو

آشپز

25000 یورو

گارسون (انعام محسوب نمی شود)

21000 یورو

حداقل دستمزد سالیانه یک کارگر ساده

18000 یورو

تمکن مالی لازم برای ویزای کار آلمان (ملک پور)

برای بسیاری از مخاطبین اینت سئوال پیش می آید که تمكن مالي ويزاي تحصيلي و كاري آلمان چقدر می باشد؟ آیا برای ارائه ی تمکن مالی جهت اخذ ویزای کاری آلمان مهم است که پولتان را در کدام بانک سپرده کنید؟ طبق تجربه ١٥ ساله ما و با توجه به آخرين تغييرات در قوانين آلمان در حال حاضر براي ويزاي كاري معادل ريالي٦٠٠٠ يورو به نرخ يوروي آزاد بايد پول داخل حساب شما سپرده گردد. نکته جالب در این زمینه این است که براي ويزاي كاري يك هفته قبل از وقت سفارت هم پول را در حسابتان بگذارید، جهت ارائه ی پرینت حساب به سفارت کافیست. بدین صورت ديگر نگران كاهش ارزش پولتان هم نيستيد

نحوه کاریابی در آلمان (ملک پور)

ویزای کار آلمانعموم افرادی که برای مهاجرت و دریافت ویزای کار آلمان اقدام می کنند، نگران چگونگی پیدا کردن کار خود هستند. این موضوع می تواند برای افراد متقاضی بسیار نگران کننده باشد. اما نکته اصلی اینجاست که افراد قبل از ورود خود به کشور آلمان نباید نگران بحث کاریابی باشند. چرا که کشوری همچون آلمان، دارای صنعت قوی و نرخ پایین بیکاری است که فرصت های شغلی فراوانی را در این کشور فراهم ساخته و امکان کاریابی را افزایش می دهد. در این کشور عموماً کارفرمایان به دنبال جذب نیروهای کاری مناسب هستند تا نقص و کمبود نیروی کار مورد نیاز خود را برطرف نمایند. از این رو عمده افرادی که به کشور آلمان وارد شده و در جستجوی کار در این کشور بر می آیند، می توانند از موقعیت بسیار مناسب کاریابی ها در این کشور استفاده کرده و ویزای کار آلمان را دریافت نمایند. نکته بسیار مهم این است که بسیاری از مؤسسات داخل ایران، وعده ارائه پیشنهاد شغلی را از طرف کارفرمایان کشور اروپایی به افراد متقاضی کار در خارج از کشور می دهند. این موضوع یک امری بسیار سخت است. چرا که ارائه درخواست از سوی کارفرمای آلمانی برای جذب نیروی کاری که در ایران حضور دارد، امری سخت و پیچیده است که معمولاً با عدم تمایل کارفرمایان آلمانی یا دیگر کشورها همراه می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر‌ می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و پروسه کاریابی در آلمان را دریابید.

ویزای جستجوی کار آلمان

کاریابی در آلمان

مؤسسه حقوقی ملک پور در اقدامی جدید با توجه به شرایط کنونی و در راستای اهداف معنوی خود، خدمات کاریابی در تعدادی از کشورها را به مدت محدود ارائه می نماید. از جمله این کشورها کانادا می باشد و اطلاعات بیشتر در خصوص این اقدام و کمپین راه اندازی شده در این راستا در مقاله کار در خارج از کشور ارائه شده است.

کار در جمهوری چک

همچنین برای نخستین بار، محصولی را تهیه و ارائه کرده که در آن به موضوع کار در خارج از کشور پرداخته شده است و کلیه نکات مهم و کلیدی در این زمینه از جمله اصول کاریابی، چگونگی تدوین و ارائه رزومه و... آموزش داده شده است. این محصول با نام راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور با هزینه اندک در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معرفی مؤسسات کاریابی در آلمان (ملک پور)

همانطور که ذکر شد افرادی که خواهان دریافت ویزای کار آلمان می باشند، می توانند از طریق مؤسسات معتبر کاریابی به منظور یافتن شغل مورد نظر خود اقدام نمایند. فعالیت کاریابی ها و مؤسسات کاریابی به دو صورت حضوری و غیرحضوری یا آنلاین می باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار آلمان و یا به عبارتی دقیق تر ویزای جستجوی کار آلمان می شوند، می توانند به مدت 6 ماه در کشور آلمان حضور داشته و با مراجعه به نهادهای کاریابی، در جستجوی شغل مورد نظر برآیند.

در صورت دیگر، افراد قبل از اینکه وارد کشور آلمان شوند می توانند از طریق سایت های کاریابی معتبر، شرایط خود را جهت کاریابی در کشور آلمان ارزیابی نمایند و از طریق این وب سایت ها، موقعیت های شغلی خود را بیایند. سپس به محض ورود به کشور آلمان، مصاحبه حضوری با شرکت ها و مؤسسات کاری و یا تحویل مدارک کاری به آن ها انجام می گیرد. مؤسسه حقوقی ملک پور در ادامه به بررسی چندی از سایت های کاریابی در آلمان پرداخته است.

 • https://www.jobvector.de/
 • https://www.stepstone.de/
 • https://www.ingenieur-jobs.de/
 • https://de.indeed.com/
 • https://www.make-it-in-germany.com/en/jobs/looking-for-a-job/
 • https://jobs.thelocal.de/

شرایط اخذ ویزای همراه آلمان (ملک پور)

یکی از سئوالات مطرح برای افرادی که تمایل به دریافت ویزای کار آلمان دارند، در زمینه صدور ویزای همراه و امکان حضور همراهان در کشور آلمان می باشد. در گام اول باید به تعریف همراه بر اساس قوانین کشور آلمان پرداخت. همسر و یا پارتنر رسمی فرد که با وی دارای زندگی مشترک می باشد و همچنین فرزندان مجرد زیر 18 سال وی شامل ویزای همراه کشور آلمان می شوند. افرادی که دارای ویزای کار آلمان هستند پس از این که در این کشور مشغول به کار شده و به شرایط پایداری دست یافتند می توانند درخواست خود را جهت الحاق خانواده و صدور ویزای همراه اعلام نمایند. لازم به ذکر است که این افراد باید بتوانند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده در کشور آلمان برآیند و قادر به تأمین مخارج باشند. همراهان نیز از امتیازات ویژه ای در کشور آلمان برخوردار می باشند. از جمله این امتیازات، بهره مندی از خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی، اجازه کار فول تایم برای همسر و تحصیل فرزندان در مدارس آلمان می باشد. برای کسب اطلاعاتا بیشتر در خصوص شرایط همراه در کشور آلمان و یا دیگر کشورهای معتبر جهان توصیه می شود که به ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت مراجعه کرده و اطلاعات خود را در حد یک وکیل مهاجرتی آگاه افزایش دهید.

گام به گام تا اخذ اقامت

اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار (ملک پور)

ویزای کار آلمان

کار در کشور آلمان در صورتی که طی چند سال انجام شود و همراه با پرداخت بیمه و مالیات و رعایت سایر شرایط لازم باشد، منجر به اخذ اقامت دائم کشور آلمان خواهد شد. به همین دلیل، بسیاری از افراد که برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام می نمایند، تصمیم به دریافت اقامت آلمان به صورت دائم و سپس اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان می باشند. این مقاله در خصوص نحوه دریافت ویزای آلمان نگارش و تهیه شده است و هر گونه کپی و رو نوشت از آن که بدون اجازه انجام شود، غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. به متقاضیان اخذ اقامت آلمان از طریق کار این مژده داده می شود که چنانچه به مدت 5 سال به صورت مداوم در کشور آلمان مشغول به زندگی قانونی و کار همراه با پرداخت مالیات باشند، می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. از این رو پس از مدتی بعد از دریافت اقامت دائم کشور آلمان، شخص با دانستن تاریخ این کشور و سطح زبان پیشرفته آلمانی می تواند درخواست تابعیت این کشور را اعلام نماید. با مراجعه به لینک ذیل، اطلاعات کامل و جامعی در خصوص مهاجرت به آلمان و چگونگی دریافت اقامت آن از طرق مختلف از جمله کار در آلمان به دست خواهید آورد.

ویزای جستجوی کار آلمان

اقامت آلمان


سئولات متداول در زمینه اخذ ویزای کار آلمان

وقت سفارت کشور آلمان چند روزه داده می شود؟
در حال حاضر وقت سفارت آلمان جهت مصاحبه برای درخواست ویزای کاری به علت کرونا به سختی صادر می شود، ولی در شرایط عادی حدود یک سال زمان می برد.
انواع ویزاهای کاری آلمان کدامند؟
ویزای job seeker آلمان و ویزای کار آلمان.
چگونه می توانیم برای کار در آلمان اقدام کنیم؟
برای جستجوی کار در کشور آلمان می توان از طریق موسسات کاریابی در این کشور اقدام نموده و یا به صورت حضوری به کاریابی در آلمان پرداخت.
شرایط اخذ ویزای کار آلمان چیست؟
حداقل مدرک لیسانس، مدرک زبان آلمانی B1 ، 3 سال سابقه کار، سن کمتر از 40 سال، داشتن کارفرما (برای ویزای کار)


_____________________ سخن پایانی درباره ویزای کار آلمان (ملک پور) _____________________

ویزای کار آلمان، ویزای کار آلمان با دیپلم، ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای، ویزای کار آلمان ملک پور و نحوه اخذ ویزای کار آلمان تضمینی در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کشور آلمان با داشتن اقتصادی پویا و نرخ بیکاری پایین، یکی از بهترین گزینه ها جهت مهاجرت از طریق کار می باشد. یکی از روش های دریافت ویزای کار آلمان، دریافت ویزای جستجوی کار این کشور و یافتن شغل مورد نظر در مدت 6 ماه حضور در کشور آلمان می باشد. دارندگان ویزای کار آلمان می توانند پس از تثبیت شرایط کاری خود و اخذ اقامت موقت کاری در کشور آلمان، خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با تجربه بسیار و دانش به روز در زمینه دریافت ویزای کار آلمان، آماده ارائه خدمات و مشاوره به متقاضیان عزیز می باشد. شما می توانید فرم تماس را پر کرده و یا با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا بدین ترتیب از مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه بهره مند گردید. در پایان این بخش نیز امکان طرح پرسش ها و سئوالات شما در بخش "ثبت پرسش" فراهم شده است. در صورت طرح سئوالات خود می توانید پاسخ دقیق را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 27 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد باباییان
سلام ممنون از مقاله مفید ویزای کار المان ، سوالی دارم این هست که از کی میتونم خانواده ام رو به المان بیارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، شما پس از یافتن شغل در آلمان و ارائه مدارک دال بر اینکه توانایی حمایت مالی از خود و خانواده خود را دارید، می توانید نسبت به صدور دعوتنامه برای همسر و فرزندان اقدام نمایید. * مانا باشید *
یلدا.طاها
سلام وقتتون به خیر ممنون از مقاله خوبتون ممکنه بیشتر در خصوص ویزای کار خود اشتغالی در آلمان توضیحاتی رو ارائه بفرمایید؟ در حال حاضر این ویزا صادر میشه؟برای چه مشاغل و کسب و کاری و با چه میزان سرمایه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر کشور آلمان به ایرانی ها ویزای جستجوی کار می دهد که یک فرصت 6 ماهه مناسب برای جستجوی کار در کشور آلمان است. ویزاهای خود اشتغالی در زیر شاخه ویزاهای سرمایه گذاری قرار می گیرند و نکته حائز اهمیت علاوه بر داشتن یک طرح تجاری سود ده نشان دادن این موضوع است که طرح شما یک طرح نوآورانه است و کمبود آن در جامعه آن را نشان بدهید. پیشنهاد حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل و رایگان بررسی شود. موفق باشید
مریم احمدی
سلام و درود بر شما و سایت خوبتون همسر بنده قصد کار کردن توی آلمان رو داره و زبان آلمانی رو در سطح متوسط داره دنبال میکنه ایا میشه با لیسانس برق که داره وارد آلمان بشه ولی تو رشته های دیگه هم کار کنه؟ چون مدرک بین المللی اشپزی هم داره. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بصورت کلی بلی اما اگر منظور شما این است که ایشان ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت نمایند با رشته برق می توانند در آلمان به کار آشپزی مشغول شوند، ریسک بالایی دارد. ولی می توان با ویزاهای تحصیلی برای شما اقدام کرد که همسرتان به عنوان همراه اجازه کار تمام وقت و آزاد داشته باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سارا امامی
سلام من 27 ساله هستم، کامپیوتر خوندم و 3 سال سابقه کار دارم. در کل 300 میلیون هم سرمایه دارم. میخواستم بدونم که آیا با این شرایط می تونم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شرایط و رزومه ای که شما می فرمایید برای کار در کشور المان مناسب است و شانس خوبی دارید. حتی پیشنهاد می کنم قبل هر اقدام و هزینه ای از ایران برای کاریابی اقدام نمایید درخصوص کاریابی لطفا وارد لینک زیر شوید شما با استفاده از این محصول حتی از ایران هم می توانید جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت نمایید. موفق باشید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
محمود احمدی
سلام و وقت بخیر ممنون از شما، مقالتون اطلاعات خیلی خوبی در خصوص ویزای کار آلمان در اختیارم قرار داد. من فوق لیسانس برق قدرت دارم و 2 سال هم سابقه کار دارم. میخواستم بدونم آیا میتونم ویزای جاب سیکر بگیرم؟ چه مدت زمان دارم تا آلمانی یاد بگیرم برای سفارت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما برای دریافت ویزای جستجوی کار المان بسیار مناسب است و می توانید ادقام نمایید در مورد طول پروسه ی کار هم چون سفارت المان خیلی شلوغ است بین 10 تا 12 ماه در حال حاضر طول می کشد. درمورد اینکه قبل اخذ ویزا هم اقدام به کاریابی نمایید پیشنهاد می کنم به لینک زیر مراجعه کنید و ویدیوی راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور را هم ملاحظه بفرمایید. موفق باشید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
محمد بهنام
سلام من 28 ساله هستم و لیسانس مدیریت دارم و 4 سال سابقه کار امکان دریافت ویزای کار آلمان رو دارم؟ چقدر شانس هست که بشه ویزای کار آلمان رو گرفت؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص ویزای کار المان باید مد نظر داشته باشید که رشته هایی چون مکانیک، IT، کامپیوتر، برق، نرم افزار و... رشته هایی که کمبود نیروی انسانی دارند شانس کاریابی بیشتر است. برای شما که مدیریت را در ایران تحصیل کرده اید یکی از بهترین راه ها می تواند اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا مدارس کسب و کار باشد که بر اساس آن وارد بازار کار شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل بررسی شود. موفق باشید.
امین حضرتی
با سلام و خسته نباشید.ممنون بابت مقاله خوبتون. من 29 سالمه. فوق لیسانس برق دارم. 7 سال سابقه کار مرتبط دارم همراه با مدارک بین المللی. مدرک a2 المانی رو تازه گرفتم و دارم برای b1 میخونم. قصدم مهاجرت و گرفتن ویزای کار المان هست. ولی میخوام از ابتدا شغل داشته باشم و نخوام برم دنبال کار بگردم. چون در کارم حرفه ای هستم و تخصصی کار میکنم. ایا موسسه شما میتونه در این زمینه به من کمک کنه؟ ممنون از موسسه شما بابت این سطح از اطلاعات که در اختیار مردم قرار میدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید شانس بالایی دارید اما اینکه موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شوید نیازمند به کاریابی و ارسال رزومه های قوی از ایران می باشید که اگر همت کنید می توانید موفق شوید در خصوص کاریابی موسسه حقوقی ملکپور محصول گام به گام تا کار در خارج کشور را تهیه کرده است که قدم به قدم کاریابی را یاد می دهد. پیشنهاد می کنم وارد لینک زیر شوید و حتما حداقل قسمت اول را ملاحظه بفرمایید. قطعاً کمکتان می کند.https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
ناهید
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر من 30 ساله هستم و مهندسی عمران دارم با شش سال سابقه کار می تونم برای ویزای کاری کشور المان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید بلی اما نکته حائز اهمین درمورد شما رشته تان می باشد اینکه با مهندسی عمران ایران در کشور آلمان کار پیدا کنید نسبت به رشته هایی مثل IT کامپیوتر مکانیک و.. که نیاز به معادلسازی ندارند پایین است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرد تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
ساسان علیمرادی
با سلام و عرض ادب و احترام ممنون از مقاله مفیدتون. آیا دریافت ویزای کار آلمان برای رشته های مدیریتی امکان پذیر است؟ من ۳۳ ساله هستم و ۶ سال سابقه مدیریتی هم دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایطی که کار در آلمان دارد یکی دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است. و دیگری دریافت ویزای جستجوی کار فاکتورهایی که مورد نیاز است داشتن لیسانس، سن زیر 40 سال، دانش زبان و سابقه کاری استو درمورد رزومه شنا چالشی که وچود دارد آیا می توانید با مدیریت المان کار پیدا کنید؟! به نظرم اگر با دوره های تحصیلی مرتبط با رشته تان وارد آلمان شوید نتیجه بهتری می گیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احمد طهماسبی
سلام روزتان بخیر، خیلی متشکرم از مقاله کاملتان به خصوص بخشی که شرایط کاری در آلمان بررسی نموده بودید یک سوال داشتم آیا برای بنده که مهندس برق هستم و سابقه کاری مرتبط دارم و 37 ساله هستم شما شرایط مناسبی را در آلمان می بینید؟ آیا همسرم هم می تواند به همراه من بیاید در زمان ویزای جست و جو کار؟ بسیار متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزاهای جستجوی کار همراه ندارند و شما پس از پیدا کردن کار می توانید همراه ببریدو رزومه عمومی شما خوب است و می تواند اقدام نمایید پیشنهاد می کنم در طول پروسه کاریتان حتما از ایران اقدام به کاریابی و صحبت با کارفرماهای آلمانی نمایید تا روال کاریابی را یاد بگیرید برای این کار وارد لینک زیر شوید که بطور کامل این محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور شما خواهد بود. موفق باشید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
حامد شکری
سلام و درود برشما و مقاله خوبتون من 32 سالمه و لیسانس کامپیوتر از دانشگاه دولتی دارم و نزدیک به 10 سال هست کار برنامه نویسی انجام میدم. به نظرتون شانسم خوبه برای ویزای کار آلمان؟ بعد انگلیسی رو خیلی پیشرفته بخونم بهتره یا آلمانی رو یاد بگیرم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه و سابقه کاری که می فرمایید شانس شما خیلی خوب است و رشته شما جز رشته های پرتقاضا در کشور آلمان می باشد. برای کار در کشور المان اگر زبان آلمانی را تقویت بفرمایید بهتر است اما اگر اتریش مد نظرتان باشد چون شرایط شما برای کشور اتریش هم مناسب است و مدرک زبان انگلیسی هم ارائه بدهید امتیاز دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهسا رضایی
سلام وقت بخیر، در مورد ویزای کار آلمان میخواستم بدونم میشه با مدرک روانشناسی با لیسانس اقدام به کاریابی کرد؟ من 200 میلیون سرمایه دارم و 33 ساله هستم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دوست عزیز اینکه می توانید با رزومه ای که می فرمایید برای کار اقدام یا نه قطعا جواب بلی است اما آیا با روانشناسی که در ایران تحصیل کرده اید می توانید در آلمان کار پیدا کنید؟! رشته شما رشته است که نیازمند ارائه یک مدرک زبان قوی در حد C1 می باشد به نطرم اگر ابتدا با دوره های کوتاه مدت 1 تا 2 ساله تحصیلی اقدام نمایید و سپس دنبال کار باشید نتیجه بهتری را کسب نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی سجودی
سلام و وقت بخیر من 29 ساله هستم و فوق دیپلم رشته جوشکاری دارم و دوره های فنی و حرفه ای زیادی در این زمینه سپری کردم.مجرد هستم و تا A1 رو با پگیج زبان آلمانی آقای دکتر پیش رفتم و میخوام پکیج دوم رو بگیرم. میخواستم بدونم شانس دارم با این شرایط در آلمان کار پیدا کنم؟ من هدفم مهاجرته و میدونم بهتر از شما کسی نمیتونم کارمو انجام بده. ممنون میشم کمکم کنید ویزای کار آلمان رو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما مناسب است و تنها ریسکی که وجود دارد روی مدرک تحصیلی شماست که در حال حاضر کشور آلمان روی فوق دیپلم خیلی سخت ویزای کار صادر می کند اما شما سن خیلی خوبی دارید و می توانید برای کشور اتریش اقدام نمایید و هم اینکه از طریق تحصیل ابتدا اقامت خود را دریافت و سپس در محیط دنبال کار بگردید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سمر مرادی
عرض ادب با توجه به سخت گیری های سفارت آلمان در چند سال اخیر برای کدوم ویزای آلمان و کدوم مسیر مهاجرتی به این کشور امکانش هست که زیر 1 سال یا 6 ماه وقت سفارت دریافت کرد؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از دلایلی که سفارت المان وقت های مصاحبه را خیلی دیر صادر می کند شلوغ بودن این سفارت در ایران است. اما در حال حاضر وقت سفارت برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس زیر 6 تا 7 ماه و ویزای جستجوی کار زیر یک سال است.البته همه این زمان ها در ید سفارت است بسته به زمانی دارد که شما اقدام می کنید و اطلاعات دقیق وقت ها را شما می توانید از خود سفارت دریافت نمایید و معمولاً بصورت پرینت یا ایمیل ارائه میشود. موفق باشید
جواد دارابی
سلام و روز تان بخیر مرسی از مقاله خوبتان ممنون میشم اگر به این سوالات پاسخ دهید. در حین ویزای جست و جو کار آیا همسر و فرزندان اجازه دارند به همراه فرد اصلی بیایند؟ اگر در 6 ماه کار پیدا نشود شرایط تمدید ویزا وجود دارد؟ در غیر اینصورت باید به کشور بازگردیم؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در ویزاهای جستجوی کار فرد تنها اقدام می کند و همراه ندارد و فردا ابتدا تنها اقدام میکند بعد از عقد قرارداد کاری می تواند ببرد برای اینکه شانس کاریابی خود را افزایش دهید ما پیشنهاد می کنیم از ایران اقدام به کاریابی بکنید و برای این کار هم می توانید به لینک زیر مراجعه کنید که راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور می باشد. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
مشاوره رایگان