کاریابی در آلمان

28 آذر 1399 9 نظر

کاریابی در آلمان

کاریابی در آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق کار، انواع ویزای کاری آلمان و همچنین لیست سایتهای معتبر کاریابی آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا امکان اخذ ویزای کاری آلمان برای ایرانیان وجود دارد؟ آیا مؤسسات کاریابی در آلمان را می شناسید؟ آیا نسبت به وضعیت شغلی رشته های مختلف آگاهی دارید؟ آلمان از صنعتی ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و به دلیل نیاز به نیروی کار، اقدام به جذب مهاجر می نماید. هر ساله تعداد بسیاری از افراد به قصد جست و جوی کار در آلمان راهی این کشور می شوند که با آگاهی از وضعیت کار برای رشته های مختلف و از طریق کاریابی در آلمان می توانند به مقصود خود دست یابند. در صورتی که قصد کاریابی در آلمان دارید، باید در ابتدا شرایط ویزای کار را داشته باشید تا بتوانید به کشور آلمان ورود نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کاریابی در آلمان می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان بهره مند گردید. علاوه بر این، با تکمیل فرم تماس، مشاوران مجرب مؤسسه ملک پور جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان، با شما تماس خواهند گرفت.

 • شرایط کاریابی در آلمان (ملک پور)
 • انواع ویزای کاری آلمان (ملک پور)
 • کاریابی در آلمان از طریق ویزای Job Seeker (ملک پور)
 • نرخ بیکاری و بازار کار آلمان (ملک پور)
 •   مشاغل مورد نیاز آلمان 2020 (ملک پور)
 • مراحل جست و جوی کار در آلمان (ملک پور)
  • کاریابی در آلمان به صورت مجازی (ملک پور)
  • کاریابی در آلمان به صورت حضوری (ملک پور)
 • مؤسسات کاریابی در آلمان (ملک پور)
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان (ملک پور)
 • نکات لازم جهت نگارش رزومه و مصاحبه سفارت (ملک پور)
 • میزان حقوق در آلمان (ملک پور)
 • کار در آلمان با مدرک دیپلم (ملک پور)
 • شرایط اخذ ویزای همراه آلمان (ملک پور)
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق کار (ملک پور)
 • سئوالات رایج درباره کاریابی در آلمان (ملک پور)
 • سخن پایانی در زمینه کاریابی در آلمان (ملک پور)

کاریابی در آلمان

شرایط کاریابی در آلمان (ملک پور)

کاریابی در آلمان مهمترین دغدغه افرادی است که قصد کار در این کشور را دارند که پس از اخذ ویزای کار می توانند با کمک مؤسسات کاریابی در آلمان به کار مورد نظر خود دست یابند. پیش از صحبت راجع به کاریابی در آلمان کسب اطلاعات از شرایط عمومی آلمان خالی از لطف نیست تا بتوانید با آگاهی کامل قدم در راه مهاجرت به کشور مورد نظر خود بگذارید. کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان Deutschland و نام رسمی آن بر روی نقشه Germany شناخته شده است. پایتخت این کشور شهر زیبا و بزرگ برلین می باشد. کشور آلمان از سمت شمال با دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال و از سمت جنوب با کشور اتریش و سوئیس و همچنین از سمت شرق با کشور چک، لهستان و از طرف غرب با لوکزامبورگ، هلند، فرانسه و بلژیک همسایه است. آلمان یکی از پر جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که 82 میلیون نفر جمعیت دارد.

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک موسسه MIE و اجازه کار المان

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک موسسه MIE و اجازه کار المان

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک موسسه MIE و اجازه کار المان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک موسسه MIE و اجازه کار المان

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با جستجوی کار در آلمان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد ویزای جستجوی کار در آلمان

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد ویزای جستجوی کار در آلمان

 

انواع ویزای کاری آلمان (ملک پور)

کاریابی در آلمان مستلزم آشنایی به ویزاهای کاری آلمان می باشد. در مورد ویزای کار در آلمان باید گفت که چندین ویزای کار وجود دارد که اشخاص متقاضی می توانند انتخاب نمایند.

 • ویزای جاب آفر

ویزای کاری عموم کشورها از طریق جاب آفر (Job Offer) قابل دستیابی است و کشور آلمان نیز از این امر مستثنی نبوده و شما در صورت داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آلمان می توانید نسبت به اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایید. در این نوع ویزا شخص متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از طرف شخص کارفرما داشته باشد تا بتواند برای ویزای کار آلمان نیز اقدام نماید. نکته ای که در این نوع ویزا وجود دارد این است که شخص کارفرما در ابتدا و قبل از اینکه برای شخص متقاضی دعوت نامه کاری ارسال نماید باید اثبات کند که در کشور مورد نظر و اتحادیه اروپا شخص واجد شرایط برای شغل مذکور موجود نبوده است، در این صورت می تواند برای فرد متقاضی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

 • ویزای جاب سیکر

نوع دیگری از ویزای کار وجود دارد که جاب سیکر (Job seeker) نامیده می شود. در این نوع ویزا شخص متقاضی می تواند ویزایی جهت ورود به آلمان به مدت 6 ماه دریافت نماید و در آلمان در جست و جوی کار باشد. با این نوع ویزا و اجازه اقامت 6 ماهه خود در آلمان می تواند به کاریابی در آلمان با توجه به رزومه و مدارک تحصیلی خود بپردازد تا پس از آن بتواند به اقامت بلند مدت دست یابد.

کار در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

 • ویزای خوداشتغالی

سومین نوع ویزای کاری که در آلمان وجود دارد، خود اشتغالی در این کشور می باشد. این نوع ویزا به اشخاص متقاضی این امکان را می دهد تا بتوانند کار و حرفه مورد نظر خود را در این کشور راه اندازی نمایند و مشغول به کار شوند. در این نوشته بیشتر اقدام از طریق ویزای جست و جوی کار مدنظر ماست تا با این ویزا شخص به کاریابی در آلمان بپردازد و اقامت کاری برای خود و خانواده مهیا نماید.

کار در آلمان

ویزای استارت آپ آلمان

کاریابی در آلمان از طریق ویزای Job Seeker (ملک پور)

پس از اخذ ویزای جست و جوی کار، مساله پراهمیت، کاریابی در آلمان در مدت محدود 6 ماه می باشد. چنانچه گفته شد یکی از روش هایی که برای ورود به آلمان و کار در این کشور وجود دارد اخذ ویزای Job Seeker می باشد که مورد تمرکز این مقاله است. در این نوع ویزا فرد متقاضی با اخذ اقامت 6 ماهه در آلمان، باید کار مورد نظر خود را که بیابد. برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 داشت. همچنین برای اخذ این ویزا حداقل باید مدرک  فوق دیپلم داشته باشید. طبق قانون جدید مهاجرت به آلمان مدرک فنی حرفه ای و دیپلم نیز در قابل قبول است، اما برای افرادی که از ایران اقدام می کنند ارائه حداقل مدرک فوق دیپلم الزامی است، چرا که مدرک تحصیلی شما باید در کشور آلمان معتبر باشد. اعتبار مدرک تحصیلی باید از طریق سایت آنابین (Anabin) یا زب (ZAB)، به آدرس زیر، بررسی شود. 

https://anabin.kmk.org/anabin.html

https://www.kmk.org/zab/central-office-for-foreign-education.html

شخص صرفاً در صورتی می تواند اقامت خود را تمدید بخشد که شغل مرتبط با رزومه تحصیلی و کاری خود بدست آورد تا پس از آن بتواند به اقامت بلند مدت و سپس تابعیت این کشور دست یابد. در صورتی که رشته تحصیلی شخص جزو مشاغلی باشد که آلمان با کمبود نیروی کار در آن زمینه ها روبروست، امکان کاریابی شخص در آلمان بالاست. در ادامه به مشاغل موردنیاز آلمان در سال 2020 و سایر نکات مورد نیاز جهت اقدام برای ویزای جاب سیکر خواهیم پرداخت.

کاریابی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

نرخ بیکاری و بازار کار آلمان (ملک پور)

اشخاصی که به دنبال کاریابی در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان هستند، لازم است قبل از اقدام به نرخ بیکاری در آلمان توجه نمایند. چرا که یکی از مهمترین موارد در مورد اخذ ویزای کار هر کشور، نرخ بیکاری آن می باشد. نرخ بیکاری بیانگر موقعیت کاری کشور مورد نظر و به معنای تعدا افراد فاقد شغل در بین افراد با توانایی کار کردن می باشد. بنابراین کشوری که نرخ بیکاری پایینی دارد کشوری مناسب برای کار و اخذ ویزای کار خواهد بود و امکان کاریابی در آن بالاست. در حال حاضر آلمان یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار است چرا که نرخ بیکاری در این کشور 3.39 می باشد. یعنی به ازای هر 100 نفر نیروی آماده به کار، کمتر از 4 نفر فاقد شغل هستند که در مقایسه با سایر کشورها رقم ایده آلی محسوب می شود. نمودار زیر نرخ بیکاری در آلمان را از سال 2008 تا 2024 را نشان می دهد. که پیش بینی ها نشان می دهد علیرغم جذب بالای مهاجر و نیروی کار، همچنان تا سال 2024 آلمان رقم پایینی در نرخ بیکاری را تجربه خواهد نمود.

کاریابی در آلمان

کاریابی در آلمان و مشاغل مورد نیاز 2020(ملک پور)

اطلاع از مشاغل مورد نیاز در آلمان جهت کاریابی در آلمان و یافتن کار مناسب یکی از مهمترین مواردی است که افراد متقاضی باید از آن اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به تحصیلات خود و سوابق کاری مرتبط کار مناسب خود را بدست آورند. با توجه به نرخ پایین بیکاری در آلمان در بسیاری از رشته ها کمبود نیروی کار وجود دارد که در این بخش به مشاغل مورد نیاز در سال 2020 پرداخته می شود. در حال حاضر برخی از مشاغل در آلمان، با توجه به کمبودی که وجود دارد، از محبوبیت بیشتری برخوردارند که در ذیل به برخی از این مشاغل اشاره می نماییم. لیست برخی از مشاغل مورد نیاز 2020 آلمان از قرار زیر است:

 

ردیف

مشاغل مورد نیاز

1

برنامه نویسان

2

مهندس نرم افزار

3

مهندسی مکانیک و خودرو

4

مهندس الکترونیک، برق

5

کارمند بهداشت و درمان و پرستار

6

مشاور فناوری اطلاعات، تحلیلگر فناوری اطلاعات

7

مهندسی ساخت و ساز

8

علوم رایانه و مخابرات

9

اقتصاد دان، مدیر بازرگانی

10

معمار، مهندس سازه

کار در آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مراحل جست و جوی کار در آلمان (ملک پور)

کاریابی در آلمان شاید بتوان گفت مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور باشد. قطعا اشخاصی که قصد اخذ ویزای کاری آلمان دارند و در اندیشه کاریابی در آلمان هستند پیش از حضور در آلمان باید مقدمات کاریابی در آلمان را فراهم نمایند. باید گفت جهت کاریابی در آلمان و یافتن کار در این کشور بهتر است قبل از اخذ ویزا برای یافتن کار اقدام نمایید تا بتوانید با شرایط بهتر و شانس بالاتر کار مورد نظر خود را بدست آورید. به طور کلی به دو شیوه امکان جست و جوی کار در آلمان وجود دارد که در ادامه بدان می پردازیم:

 • کاریابی در آلمان به صورت مجازی (ملک پور)

اشخاصی که برای ویزای کار آلمان اقدام نموده اند می توانند قبل از ورود به کشور و قبل از دریافت ویزا از طریق مؤسسات کاریابی در آلمان و به صورت غیرحضوری (آنلاین) کار مورد نظر خود را جست و جو کنند و شرایط خود را برای کاریابی در آلمان بسنجند. فرد متقاضی باید رزومه خود را برای شخص کافرما ارسال نموده و در صورت قبولی با وی مکاتبه نماید تا در صورت تایید کارفرما و اخذ ویزا در این کشور مشغول به کار شود. کاریابی در آلمان به صورت مجازی یکی از روش هایی است که متقاضیان قبل از اخذ ویزا و ورود به آلمان می توانند شرایط خود را بسنجند. افرادی که از ایران و برای ویزای کار آلمان اقدام می نمایند این امکان را دارند تا از طریق مؤسسات کاریابی و ارسال رزومه خود برای شخص کارفرما کار مناسب خود را بدست آورند در صورتی که شخص کارفرما رزومه فرد متقاضی را تایید نماید و مصاحبه اسکایپ کفایت نماید، شخص می تواند با دریافت پیشنهاد شغلی، اقامت کاری آلمان را از ابتدای امر دریافت نماید. در صورت نیاز به مصاحبه حضوری نیز می تواند با اخذ ویزای جست و جوی کار و امکان اقامت 6 ماهه، کار مورد نظر خود را بیابد. به هر حال اقدامات قبلی پیش از حضور در آلمان و مکاتبه با چندین کارفرما، شانس کاریابی در آلمان را برای شخص متقاضی بالا می برد.

 • کاریابی در آلمان به صورت حضوری (ملک پور)

در نهایت شخص با ورود به آلمان می تواند به کاریابی در آلمان با حضور در مؤسسات و شرکت ها بپردازد و مستقیماً با کارفرمایان وارد گفت و گو شود. در این روش فرد متقاضی کار در آلمان باید پس از اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) و ورود به آلمان به صورت حضوری به مؤسسات کاریابی در آلمان یا به خود شرکت ها، اداره ها، کارخانه جات و سایر مؤسسات اائه دهنده شغل مراجعه نماید و با انجام مصاحبه به صورت حضوری، کار مورد نظر خود را در صورت تایید کارفرما بدست آورد. در صورت اقدامات قبلی از طریق کاریابی مجازی، شخص با مراجعه به موارد از پیش تعیین شده، فرصت بیشتری جهت بررسی شرایط کاری مختلف در آلمان خواهد داشت.

کاریابی در آلمان

مؤسسات کاریابی در آلمان (ملک پور)

اشخاصی که قصد کاریابی در آلمان را دارند می توانند با مطالعه این بخش با مؤسسات کاریابی در آلمان آشنا شوند چرا که بهترین روش برای یافتن کار در آلمان استفاده از مؤسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشد تا شخص متقاضی بتواند با شانس بالاتری کار مورد نظر خود را بدست آورد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله و استفاده از محتوای آن حتی با تغییرات کوچکی در آن شرعاً و قانوناً حرام خواهد بود. لیست برخی از مؤسسات کاریابی در آلمان از قرار ذیل است:

 

مؤسسات کاریابی

آدرس

تلفن

S & W

شارلوتن استر 17

004903086098410

Personalkonzepte

ویلمرسدورف خیابان 108-111

00490303277590

Eurostaff

کارل لیبکنشت، خ. 5

00490303001406

Job Point Neukölln

کارل مارکس-است. 131

00490306808560

Job Center Berlin-Lichtenberg

خیابان گوتلینده 93

00490180100260116001

کاریابی در آلمان

موسسات کاریابی در آلمان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان (ملک پور)

چنانچه گفته شد افرادی که جهت کاریابی در آلمان اقدام می کنند باید ویزای کار آلمان را دریافت کنند. برای اخذ ویزای کار آلمان نکته مهمی که وجود دارد ارائه مدارک مورد نیاز به صورت کامل و صحیح می باشد چرا که تهیه و تکمیل مدارک در اخذ ویزای کار و کاریابی در آلمان بسیار حائز اهمیت است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آلمان به قرار زیر است:

 • تهیه و ارائه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی شخص متقاضی
 • تهیه و ارائه ریز نمرات مدارک تحصیلی شخص متقاضی
 • ارائه 2 قطعه عکس گذرنامه
 • تهیه و تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • ارائه گذرنامه معتبر شخص متقاضی که مدت اعتبار آن نیز بیشتر از 6 ماه باشد.
 •  ارائه بیمه نامه درمانی معتبر
 • ارائه پیشنهاد شغلی (در صورت دارا بودن)
 • ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی از بانک معتبر
 • ارائه عدم سو سابقه کیفری

کاریابی در آلمان

ویزای کار آلمان

نکات لازم جهت نگارش رزومه و مصاحبه سفارت (ملک پور)

با توجه به کمبود نیروی کاری که در آلمان وجود دارد هر ساله تعداد بسیاری از اشخاص قصد اخذ ویزای Job seeker و یا حتی Job Offer را دارند که در صورت دارا بودن شرایط اخذ ویزای کار می توانند برای این نوع از ویزا اقدام داشته باشند. نکته مهمی که وجود دارد و باید به آن پرداخته شود تکمیل صحیح پرونده و نگارش رزومه شخص متقاضی می باشد که باید تمامی مدارک تحصیلی، کاری و... به صورت کامل ارائه شود. نکته مهم در مورد مصاحبه سفارت این است که شخص متقاضی تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشد و در زمان مصاحبه سفارت بتواند به صورت روان زبان آلمانی صحبت نماید در این صورت می تواند ویزای کار آلمان را با شانس بسیار بالا بدست آورد. مؤسسه حقوقی ملک پور محصول جدیدی را تهیه و عرضه کرده است که برای اولین بار در آن به طور تخصصی و جامع به موضوع کار در خارج از کشور و چگونگی کاریابی، نکات مربوط به ارائه روزمه، انجام یک مصاحبه موفق با کارفرما و... پرداخته شده است. این محصول که با نام گام به گام تا کار در خارج از کشور تولید و عرضه شده است، با هزینه اندکی قابل تهیه می باشد.

علاوه بر این، محصول دیگری به نام راهنمای گام به گام اخذ اقامت، توسط استاد استاد ملک پور تهیه و تدریس شده است که در قالب آن، به کلیه روش های مهاجرت به بسیاری از کشورهای جهان از جمله روش کاری مهاجرت به آلمان پرداخته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاریابی در آلمان و سایر کشورها می توانید این ویدئو را از طریق لینک ذیل تهیه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

کار در آلمان با مدرک دیپلم (ملک پور)

بدون شک، از منابع مختلفی این عبارات را شنیده اید: "ویزای کار آلمان با دیپلم" و "ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای". باید به شما عرض کنیم که از بین شنیده های موجود در این زمینه، تنها این مطلب صحت دارد که افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای صادره از کشور آلمان و یا صادره از موسسات غیر آلمانی مورد تایید کشور آلمان هستند می توانند درخواست کار در آلمان را با مدرک فنی حرفه ای و غیر دانشگاهی داشته باشند. همچنین می بایست بدانید که برای مشاغل فوق مهم و ضروری نظیر برخی رشته های مهندسی و تکنولوژی مدرک فوق دیپلم نیز می تواند جهت درخواست ویزای کار قابل قبول باشد.

میزان حقوق در آلمان (ملک پور)

میزان حقوق و دستمزد در آلمان یکی از مهمترین مواردی است که جهت کاریابی در آلمان مورد اهمیت است و  باید به آن پرداخته شود. اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار آلمان دارند باید بدانند که در هر شغلی میزان حقوق و دستمزد به چه صورت می باشد. در مورد میزان حقوق و دستمزد در آلمان باید گفت که طبق آخرین آمار اعلام شده در سال 2017 میزان حقوق و مزایا در آلمان به طور میانگین در حدود 3.770 یورو در ماه بوده است که البته باید گفت میزان درآمد در هر شغلی کاملا متفاوت می باشد. حداقل میزان حقوق در آلمان طبق نمودار زیر روند صعودی را طی می نماید.

کاریابی در آلمان

در جدول ذیل به برخی از حقوق و مزایا در مشاغل مختلف می پردازیم:

 

مشاغل

میزان حقوق به یورو

مهندس مکانیک

5201

مهندس برق

5160  

مهندس کامپیوتر

4583  

مکانیک صنعتی

4150

مکانیک هواپیما

3791

مهندس عمران

4349

فیزیکدان

5163

وکلا

5506

خلبانان

6927

پزشک متخصص

7054

حسابدار

3427

تکنسین دندانپزشکی

3384

فیزیوتراپیست

2493

دستیار دندانپزشک

2068

شرایط اخذ ویزای همراه آلمان (ملک پور)

اشخاصی که قصد کار در آلمان را دارند پس از کاریابی در آلمان و یافتن کار مناسب می توانند درخواست ویزای همراه خود را مطرح نمایند. اشخاصی که در اندیشه کاریابی در آلمان هستند باید بدانند که در صورت اخذ ویزای Job Seeker، مطابق با قوانین آلمان می توانند به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته و در جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند که این مدت امکان همراهی خانواده وجود ندارد و صرفاً در صورتی که موفق به یافتن کار مورد نظر خود شوند و حقوق دریافتی بر اساس مقدار مشخص شده اداره کار پاسخگوی نیاز شخص و خانواده وی باشد و امکان حمایت مالی خانواده برای شخص فراهم باشد، می تواند درخواست ویزای همراه نماید و خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را همراه داشته باشند. لازم به ذکر است فرزندان امکان تحصیل رایگان به زبان آلمانی در مدارس آلمان خواهند داشت.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق کار (ملک پور)

کاریابی در آلمان از موارد پراهمیت پیرامون کاریابی در آلمان و یا مهاجرت به هر کشوری، مسئله اخذ اقامت و تابعیت در آن کشور می باشد. افرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق کار دارند باید بدانند در صورتی که موفق به یافتن کار مناسب شوند می توانند در نهایت پس از گذشت چندسال و طی شرایطی، درخواست تابعیت خود را مطرح نمایند. مطابق با قوانین کشور آلمان شخص متقاضی که در این کشور مشغول به کار می باشد می تواند تا 5 سال اقامت موقت خود را تمدید نماید. در صورتی که بتواند در طول 5 سال مالیات خود را پرداخت نماید، می تواند به اقامت دائم کشور آلمان دست یابد. همچنین پس از اخذ اقامت دائم و در سال هفتم حضور شخص در آلمان، فرد متقاضی امکان درخواست تابعیت را خواهد داشت که برای اخذ تابعیت شخص متقاضی باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد و بخشی از تاریخ این کشور را نیز بداند تا بتواند تابعیت کشور آلمان را بدست آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقامت آلمان می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کاریابی در آلمان

اقامت آلمان


سئوالات رایج درباره کاریابی در آلمان (ملک پور)

پرسش: اخذ وقت سفارت کشو آلمان چقدر طول می کشد؟

پاسخ: در حال حاضر وقت سفارت آلمان جهت مصاحبه برای درخواست ویزای کاری برای حدود یک سال دیگر اعطا می شود.

پرسش: با داشتن ویزای جستجوی کار آلمان چطور می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

پاسخ: ویزای job seeker آلمان این اجازه را به شما می دهد که به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. در صورت موفقیت در یافتن کار مناسب می توان برای ویزای کار آلمان اقدام نمود.

پرسش: برای اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان چطور می توانیم اقدام کنیم؟

پاسخ: برای جستجوی کار در کشور آلمان می توان از طریق موسسات کاریابی در این کشور اقدام نموده و یا به صورت حضوری به کاریابی در آلمان پرداخت.

پرسش: شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

پاسخ: برای اخذ ویزای job seeker آلمان می بایست متقاضی حداقل مدرک لیسانس، مدرک زبان آلمانی B1 و 3 سال سابقه کار داشته باشد. همچنین می بایست سن وی بیشتر از 40 سال نباشد.


_____________ سخن پایانی در زمینه کاریابی در آلمان _____________

کاریابی در آلمان دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد اخذ ویزای کار آلمان را دارند. افراد متقاضی کار در آلمان برای یافتن کار مناسب خود می توانند به مؤسسات کاریابی در آلمان مراجعه نمایند و یا به صورت مجازی مصاحبه کاری خود را انجام دهند تا بتوانند به کار مناسب خود در این کشور دست یابند. پیش از اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق کار و اخذ ویزای کاری توجه به نکاتی جهت کاریابی در آلمان حائز اهمیت می باشد از قبیل ویزای همراه، میزان حقوق در آلمان، وضعیت نرخ بیکاری در آلمان، لیست سایتهای معتبر کاریابی آلمان و... که کلیه اطلاعات مورد نیاز شما در این مقاله ارائه شد. مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه مشاوره MIE اتریش) آماده ارائه خدمات به شما متقاضیان گرامی می باشد و با تماس با مؤسسه می توانید از مشاوره تلفنی رایگان پیرامون کاریابی در آلمان بهره مند شوید. ضمن اینکه پر کردن فرم تماس نیز منجر به دریافت تماس و مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین این مجموعه می گردد. همچنین در صورت تمایل می توانید سئوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" سایت مطرح نمایید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان پاسخ خود را دریابید.

امتیاز 5 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Ghorban dadras
I need work My job is heavy machinery. I worked abroad for eight years
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
Hi dear friend Your work experience is very good But do we need more information for guidance? Thank you
سیما احدی
سلام ممنون از سایت خوبتون من همسرم ۳۴ ساله است و فوق لیسانس نرم افزار داره و ۱۰ سال سابقه کار چجوری می تونیم برای آلمان اقدام کنیم ؟ شانس کاریابی در آلمان رو داریم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، شرایط سنی و تحصیلی همسر شما بسیار مناسب می باشد و رشته ایشان جزو رشته هایی است که شدیداً با کمبود نیروی کار در آلمان روبروست و با تسلط بر زبان آلمانی در سطح B1، شانس خوبی برای کاریابی در آلمان خواهند داشت. * مانا باشید *
ساتین
با سلام آیا با رشته غیر فنی امکان کار پیدا کردن است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی کشور سوئد از اقتصاد قوی برخوردار است و قطعا امکان کار برای رشته های غیر فنی هم موجود می باشد. اما چون در رشته های فنی و مخصوصاً رشته های IT و کامپیوتر بحران نیروی کار وجود دارد اقدام به دریافت نیروی کار خارجی هم می کنند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
حمیدرضا زمانی آلمانی
با عرض سلام و خسته نباشید بنده کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست و ارشد رشته ایمنی صنعتی دارم و ۶ سال سابقه کاری بیمه ایی در زمینه ایمنی صنایع و HSE دارم..در حال خوندن آلمانی هستم و تصمیم دارم تا ۶ ماه آینده مدرک B2 رو بگیرم حتما و تمکن مالی در حد ۳۰۰ میلیون دارم...بنده متاهل و فاقد فرزند هستم ..و تصمیم دارم برای ویزا جستجو کار اقدام کنم.میخوام بدونم شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان و اتریش هرکدام به چه شکل هست؟پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کاش درمورد سن تان هم اطلاعات میدادید اما اگر بتوانید زبانتان را قوی کنید رشته شما رشته ی خوبی است شانس بالایی برای پیدا کردن کار دارید ولی نمیتوان در این خصوص به شما قول صد درصد داد چون بسته با نظر کارفرما در مصاحبه تان است. یک روش دیگر هم به برای شما میتواند کار تحصیل باشد که در اینصورت با کمک خود دانشگاه برای امر کاریابی شانس شما دو چندان می شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مريم ثابتى
سلام. من ٥٠ساله هستم. فوق ليسانس تربيت بدنى وسال آينده بازنشسته اموزش پرورش ميشم. معلم ورزش موفق در ايران بودم. چون دخترم قصد مهاجرت به المان دارد من وشوهرم هم مايل به مهاجرت هستيم. زبان المانى در حد a2هستم. آيا ميتوانيد به من كمك كنيد تا ويزاى شغلى بگيرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایط سنی و رزومه ای که می فرمایید برای شما گزینه های تمکن مالی و خودحمایتی مناسب است و افراد بالای 40 سال شانس کمی برای ویزاهای کاری دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
یوسف مرادی
سلام و ممنون از مطالب مفیدتون من فوق لیسانس مکانیک هستم و 33 سال سن دارم و 7 سال سابقه کار امکان کاریابی در آلمان هست که بعد از پیدا کردن کار بتونم وارد این کشور بشم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما مناسبایت و رشته شما جز رشته هایی است کهدر کشور آلمان با کمبود نیروی کار متخصص در آن مواجه اند که این باعث افزایش شانس کاریابی شما می شود. اگر هدف شما دریافت پیشنهاد شغلی یا کاریابی از ایران است پیشنهاد می کنم حتماً وارد لینک زیر بشید و بطور کامل نحوه کاریابی را یاد بگیرید. موفق باشد.https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
جعفر یزدی
سلام و تشکر بابت ارائه مطالب مفیدتون . من 41 ساله ام کارشناسی ارشد حسابداری و 15 سال سابقه کار دارم . آیا امکان اخذ ویزای کار آلمان وجود دارد . سپاس از همراهی صمیمانه شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایط سنی تان شانس اخذ ویزای کاری شما ریسک بالایی دارد، عموماً افرادی که زیر 40 سال دارند و در رشته هایی همچون کامپیوتر، IT، مکانیک، برق، الکترونیک و ... تحصیل کرده اند از شانس ویزا و کاریابی بالایی برخوردار هستند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای کار- تحصیل در اروپا بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سارا
سلام ممنون از مقاله خوبتون مدت زمان اخذ ویزا کاری المان چقدر می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض اد ب حدودا 12 تا 18 ماه زمانبر می باشد.
مجتبی فلاح
سلام وعرض ادب بنده ۳۶ سال ودیپلم مکانیک با گواهینامه ۹۰۰ ساعته فنی وحرفه ای و۱۵ سال دریکی از معتبر ترین شرکتهای استان تهران مشغول به کارهستم ومَشغول یادگیری زبان B1آلمان هستم متاهل ویک پسر۸ ساله دارم آیا بنده میتوانم برای ویزای کار جاب سیکر آلمان اقدام کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام اگر مدارک شما اعتبار بین المللی داشته باشد بله. اما باید شرایط شما تخصصی بررسی شود با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
مشاوره رایگان