ثبت شرکت در کانادا

28 مهر 1399 3 نظر

ثبت شرکت در کاناداثبت شرکت در کانادا، مراحل سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت و شرایط وهزینه ثبت شرکت در کانادا و اقامت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا شرایط ثبت شرکت در کشور کانادا را می دانید؟ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق ثبت شرکت وجود دارد؟ آثار اقامتی ثبت شرکت در کانادا چیست؟ ثبت شرکت در کانادا، یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد که افراد می توانند از طریق آن و تحت شرایطی، به اقامت و تابعیت این کشور دست یابند. قطعاً ثبت شرکت در کانادا شرایط خاص خود را دارد که متقاضیان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا ملزم به رعایت آن هستند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در مقاله ای که پیش روی شما خوانندگان گرامی قرار دارد، سعی در بررسی شرایط ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا، مشاورین ما در مؤسسه ملک پور، آماده ارائه خدمات و مشاوره تلفنی رایگان می باشند. علاوه بر این، شما همراهان گرامی می توانید فرم تماس را تکمیل نموده و از این طریق، درخواست تماس با شما جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان بفرمایید.

 • شرایط ثبت شرکت در کانادا
 • امنیت سرمایه گذاری در کانادا
 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر ثبت شرکت در کانادا
 • انواع شرکت در کانادا
 • حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در کانادا
 • ثبت شرکت در کانادا در فدرال یا استانها
 • مراحل ثبت شرکت در کانادا
 • تعیین قوانین شرکت ها در کانادا
 • نقاط مثبت ثبت شرکت در کانادا
 • نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در کانادا
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا
 • خدمت موسسه ملک پور در زمینه ثبت شرکت در کانادا
 • سخن پایانی

ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

کشور کانادا طی سال های اخیر، به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان شناخته شده است. روش های قانونی متعددی جهت مهاجرت به این کشور زیبا و پیشرفته وجود دارد که از انواع آن می توان به مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... اشاره کرد. سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلفی امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق ثبت شرکت در کاناداو تحت شرایطی خاص، اقدام به مهاجرت نموده و پس از گذشت مدتی معین، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در ادامه مقاله، به بررسی ثبت شرکت در کانادا از جنبه های مختلف می پردازیم.

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی می باشد که شامل 10 استان و 3 قلمرو است. در حال حاضر، کشور کانادا دارای یک حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال و همچنین یک پادشاهی مشروطه است و ملکه الیزابت دوم، رئیس این کشور می باشد. حکومت کانادا از پادشاه و یا ملکه بریتانیای کبیر، دو مجلس سنا و عوام، دولت فدرال، دولت های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کنند، تشکیل شده‌است. کشور کانادا دارای مساحت 98/9 میلیون کیلومتر مربع می باشد، جالب است بدانید که کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت است، همچنین این کشور از نظر مساحت خشکی نیز، چهارمین کشور پهناور جهان می باشد. مرز مشترک کشور کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان شناخته شده است. پایتخت این کشور، شهر زیبای اتاوا است و تورنتو بزرگترین شهر این کشور می باشد.

ثبت شرکت در کانادا

امنیت سرمایه گذاری در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا می باشد که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند تحت شرایطی ویژه از این طریق اقدام نمایند. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا را دارند، باید در ابتدا به اطمینان خاطر کافی جهت امنیت سرمایه گذاری در کانادا دست یابند. منظور از در امنیت سرمایه گذاری در کانادا این است که دادگاه های این کشور، تحت تأثیر دولت نباشند. همچنین کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری، کشورهایی هستند که بین تبعه خود و تبعه کشورهای خارجی، تبعیض قائل نمی شوند. در مورد امنیت سرمایه گذاری در کانادا باید به این نکته اذعان داشت که این کشور، استاندارد های لازم را برای سرمایه گذاری دارا می باشد و امنیت سرمایه گذاری در این کشور بالاست.

ثبت شرکت در کانادا

 

ریسک مصادره اموال:

ریسک مصادره اموال که در امنیت سرمایه گذاری بررسی می شود، شاخصی می باشد که بیانگر وضعیت کشورها در برخورد با سرمایه گذاران خارجی می باشد. شاخص نرخ مصادره اموال، برخورد دولت با قراردادهای منعقد شده با تبعه کشورهای خارجی را بررسی می می نماید و همچنین برخورد ناعادلانه سیستم قضایی کشور با شهروندان را مدنظر قرار می دهد. جالب است که بدانید کشور کانادا از بهترین نظام قضایی برخوردار بوده و در طی 5 سال گذشته، عدد 1 را در نرخ مصادره اموال به خود اختصاص داده است. نرخ مصادره اموال هر کشوری با اعداد بین 1 تا 7 بیان می شود. عدد 1 مربوط به کشورهای امن از نظر اقتصادی و سرمایه گذاری می باشد و عدد 7 نشان دهنده وجود ریسک و خطر سرمایه گذاری در برخی کشورها می باشد. در نمودار ذیل، نرخ خطر مصادره اموال در کشور کانادا نمایش داده شده است. چنانکه مشاهده می نمایید، این کشور دارای کمترین نرخ خطر مصادره اموال می باشد.

ثبت شرکت در کانادا

 

کیفیت نظارتی:

از موارد دیگری که در بحث امنیت سرمایه گذاری وجود دارد، بررسی کیفیت نظارتی در کشور مورد نظر می باشد. در مورد کشور کانادا باید گفت این کشور از امنیت بالایی برای اجرای سیاست های خود برخوردار بوده و توانسته است جایگاه 1.89 را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل کانادا به عنوان یکی از کشورهای امن و مورد اعتماد برای سرمایه گذاری معرفی شده است. شاخص کیفیت نظارتی از منفی 2.5 تا مثبت 2.5 را شامل می شود.

ثبت شرکت در کانادا

 

کنترل فساد:

کنترل فساد، یکی دیگر از مواردیست که در بخش امنیت سرمایه گذاری باید به آن پرداخت. به طور کلی نرخ کنترل فساد با عددی از مثبت 2.5 تا منفی 2.5 بیان می شود و کشور کانادا در حال حاضر، نرخ 1.92 را به خود اختصاص داده است. بنابراین می توان گفت از امنیت سرمایه گذاری در کانادا از نظر شاخص کنترل فساد، در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد. شما می توانید در نمودار زیر، شاخص کنترل فساد کشور کانادا را ملاحظه فرمایید.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر ثبت شرکت در کانادا

همانطور که می دانید ثبت شرکت در کانادا یکی از شاخه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که افراد می توانند تحت شرایطی برای مهاجرت خود به کانادا، از آن بهره جویند. در بحث ثبت شرکت در کانادا و سرمایه گذاری در این کشور، باید شاخص های اقتصادی کشور کانادا مانند رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی، تورم و میزان مالیات را مورد بررسی قرار داد. از این رو در این بخش، به بررسی شاخص های ذکر شده می پردازیم.

ثبت شرکت در کانادا

 

تولید ناخالص داخلی:

شاخص تولید ناخالص داخلی، مربوط به ارزش خدمات و کالا در هر کشور می باشد. تولید ناخالص داخلی در واقع بیانگر وضعیت اقتصادی کشورهاست. به همین دلیل به منظور بررسی شاخص رشد اقتصادی در کشور کانادا، وضعیت تولید ناخالص داخلی (GDP) را در این کشور مطالعه می نماییم. برای مقایسه کشورها از نظر وضعیت اقتصادی و تولید ناخالص داخلی می توان کشور پیشرفته ای چون ایالت متحده آمریکا را مبنا قرار داد. در کشور آمریکا، میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر، بالای 35000 دلار می باشد که این میزان، نشان دهنده رشد اقتصادی آن کشور است. اما نکته جالب در خصوص کشور کانادا این می باشد که میزان تولید ناخالص داخلی کانادا طی ده سال گذشته، 40000 دلار بوده است. این میزان تولید ناخالص داخلی، نشان دهنده وضعیت مطلوب و رو به رشد اقتصاد کانادا می باشد.

ثبت شرکت در کانادا

 

تورم:

شاخص دیگری که توسط شخص متقاضی ثبت شرکت در کانادا باید مورد بررسی قرار گیرد، نرخ تورم در این کشور می باشد. نرخ تورم مربوط به تغییرات قیمتی هاییست که در طول 1 سال گذشته بر قدرت خرید مردم تأثیر گذاشته است. در سال 2018 کشور کانادا نرخ تورم 2.3 درصد را داشته است که از نظر اقتصادی، میزان قابل قبولی می باشد. بنابراین اقتصاد کشور کانادا از نظر شاخص تورم نیز دارای وضعیت مطلوبی می باشد.

ثبت شرکت در کانادا

 

مالیات:

از موارد بسیار مهمی که برای سرمایه گذاران و اشخاص متقاضی ثبت شرکت در کانادا دارای اولویت می باشد، نرخ مالیات بر درآمد این کشور می باشد. دولت کانادا برای توسعه بخش خصوصی و رشد اقتصادی کشور خود و همچنین برای جذب سرمایه گذاران خارجی، نرخ مالیات ها را به میزان قابل توجهی در این کشور کاهش داده است. نرخ مالیات کانادا در ایالت های مختلف آن در جدول زیر ارائه شده است.

 

نرخ مالیات بر کسب و کار

نرخ مالیات های عمومی

منطقه

10.0 درصد

15.0 درصد

فدرال

2.0 درصد

12.0 درصد

بریتیش کلمبیا

انواع شرکت در کانادا

بارها به این موضوع اشاره شد که ثبت شرکت در کانادا یکی از روش های پرطرفدار برای سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به این کشور، تحت شرایطی خاص می باشد. اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام به ثبت شرکت در کانادا، با انواع شرکت در کانادا آشنا شوید و سپس اقدام به این امر نمایید. اولین قدم برای ثبت شرکت در کانادا، انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار می باشد. اقدام برای ثبت نام تجاری، به نوع مالکیت و کسب و کار فرد متقاضی در کانادا بستگی دارد. به همین دلیل روش اساسی که برای ثبت نام تجاری و ثبت شرکت های خصوصی بدین ترتیب می باشد که ابتدا باید یک نام تجاری برای شرکت خود مشخص نمایید و سپس مراحل ثبت نام را انجام دهید. در تعیین نام شرکت تجاری خود باید به این نکته توجه داشته باشید که نام شرکت، باید خاص و ویژه باشد. از این رو، انتخاب نام شرکت بسیار حائر اهمیت می باشد.

ثبت شرکت در کاناداانواع شرکت هایی که در کانادا قابل ثبت می باشند، عبارتند از:

1- مالکیت انحصاری

2- شرکت مشارکتی

3- شرکت تعاونی

4- شرکت با نوع مسئولیت محدود

 • مالکیت انحصاری

یکی از انواع شرکت هایی که می توان در کانادا به ثبت رساند، شرکت با مالکیت انحصاری می باشد. این نوع شرکت، یکی از ارزان ترین و ساده ترین انواع شرکت و کسب و کار در کانادا می باشد. بهتر است بدانید که این شرکت ضمن ارزان و ساده بودن، معایبی نیز دارد. از جمله معایبی که برای شرکت با مالکیت انحصاری وجود دارد، مربوط به مسئولیت های مالک شرکت می باشد. چرا که مسئولیت شخص مالک این نوع شرکت، به صورت نامحدود است و علاوه بر این، بانک ها تمایلی به پرداخت وام به این شرکت ها ندارند.

 • شرکت مشارکتی

در این نوع شرکت، خطراتی که در بحث کسب و کار ایجاد می شود، متوجه تمام اعضا خواهد بود. همچنین در شرکت مشارکتی، مدیریت به اشتراک گذاشته خواهد شد. قطعاً شرکت مشارکتی مانند اکثر شرکت ها معایبی نیز خواهد داشت. از جمله معایب شرکت های مشارکتی، امکان وجود اختلاف نظر در بین شرکای این شرکت می باشد. ذکر این نکته ضروریست که در صورت ضرر و زیان شرکت، تمامی شرکا مسئول بدهی شرکای دیگر شرکت نیز خواهند بود.

 • شرکت تعاونی

مسئولیت ها در شرکت های تعاونی به صورت محدود است و شرکت به تمام اعضا تعلق دارد. در این نوع شرکت، خطر اختلاف بین اعضای شرکت وجود دارد و تصمیمات شرکت به کندی انجام می گیرد.

 • شرکت با مسئولیت محدود

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مسئولیت بدهی های شرکت با مالکین نخواهند بود و جذب سرمایه در این شرکت نیز ساده می باشد. اما جالبست بدانید که این نوع شرکت، یکی از گران ترین نوع کسب و کار در کانادا می باشد. اگر در اندیشه مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت هستید، با مطالعه مقاله ذیل می توانید با شرایط خاص این روش آشنا شوید.

ثبت شرکت در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در کانادا

در صورتی که قصد ثبت شرکت در کانادا را دارید، مهمترین مسئله ای که باید به آن بپردازید میزان سرمایه اولیه برای شرکت می باشد. میزان سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت در کانادا با توجه به شرایط مختلف از جمله نوع شرکت، مکان آن و طرح بیزینس پلن شرکت می تواند متفاوت باشد. هر چه بیزینس پلن یا همان طرح اقتصادی شرکت ثبتی شما گسترده تر باشد، میزان سرمایه مورد نیاز شرکت برای شروع کسب و کار نیز افزایش خواهد یافت. اما به طور کلی هزینه ثبت شرکت در کانادا زیاد نمی باشد. هزینه ثبت اساسنامه شرکت های بخش فدرال، 200 دلار کانادا می باشد. دقت داشته باشید که هزینه ثبت شرکت در کانادا، متفاوت از هزینه کارآفرینی در کانادا می باشد. چنانکه قصد اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا دارید، باید هزینه بیشتری مانند 100 تا 150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنید.

به منظور ایجاد و راه اندازی یک شرکت و کسب و کار در کانادا، باید با توجه به قوانین استان انتخابی خود، سرمایه اولیه شرکت مورد نظر خود را به حساب شرکت در کانادا منتقل نمایید. هزینه ثبت شرکت در ایالت های مختلف و بخش فدرال، متفاوت می باشد. در ادامه، هزینه های ثبت شرکت در برخی از ایالت های کانادا در قالب جدولی نمایش داده شده است.

 

هزینه ثبت شرکت در ایالت های کانادا

کبک

326 دلار

نووا اسکوتیا

337 دلار

بریتیش کلمبیا

350 دلار

اونتاریو

360 دلار

آلبرتا

450 دلار

 

در صورتی که قصد ثبت شرکت در کانادا را دارید، توصیه می نماییم قبل از اقدام برای این پروسه، از کارشناس و وکیل رسمی این کشور راهنمایی بگیرید.

ثبت شرکت در کانادا در فدرال یا استانها

ثبت شرکت در کانادا

اگر در اندیشه ثبت شرکت در کانادا هستید باید بدانید که شرکت ثبت شده، دارای یک شخصیت حقوقی مستقل است که مستقل از شخصیت مالک آن می باشد. چنانچه تمایل به ثبت شرکت در کانادا دارید، شما این امکان را دارید که شرکت خود را در فدرال و یا در یکی از استان های کانادا به ثبت برسانید. در صورت تصمیم به ثبت شرکت در یکی از استان های کشور کانادا، لازمست که دفتر خود را در استان مورد نظر افتتاح نمایید. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد اینست که در صورت تأسیس شرکت و راه اندازی کسب و کار خود در بخش فدرال، می توانید دفاتر خود را در ایالت های مختلف کانادا نیز افتتاح کنید. کانادا جزو کشورهاییست که بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. کانادا کشوری دارای بازار پایدار و اقتصادی قوی می باشد. همچنین پشتیبانی دولت را نیز داراست. به همین دلیل، دسترسی کشور کانادا به بازارهای ایالت متحده آمریکا و بازارهای جهانی، آسان می باشد. کلیه این موارد موجب افزایش توجه و تمایل سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در این کشور شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در کانادا و ایالت های مختلف آن، می توانید به مقالات زیر که توسط تیم مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، مراجعه نموده و از فرصت های سرمایه گذاری در این کشور آگاهی یابید.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا باید مراحل آن به ترتیب طی شود تا بتوان شرکت خود را در این کشور به ثبت رسانید. مراحل ثبت شرکت در کانادا به شرح زیر می باشد:

ثبت شرکت در کانادا

1- انتخاب نام شرکت: نام شرکت باید شامل یک عنصر قانونی باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

 • Limited (LTD)
 • Corporation (Corp)
 • Incorporated (INC)

2- تعیین مقررات شرکت

3- مهر و موم شرکت: مهر و موم شرکت باید در تمام مدارک زیر ذکر شود:

 • اوراق بهادار، قطعنامه سهامداران، صورت جلسه های مدیران، قطعنامه مدیران، مبادلات شرکت و صورت جلسه های سهامداران

4- دریافت مجوزهای ثبت شرکت

5- افتتاح حساب

دولت کانادا برای اشخاص خارجی و مهاجر که قصد ثبت شرکت در کانادا دارند، سختگیری بسیاری دارد. برای ثبت شرکت در کانادا و انجام طرح تجاری، در ابتدا باید از طریق ویزای توریستی وارد خاک این کشور شده و به بررسی مناطق مختلف کانادا جهت راه اندازی کسب و کار خود بپردازید. سپس با ارائه طرح تجاری خود، طرح شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تأیید نام شرکت و طرح تجاری، برای توضیح بیزینس پلن خود احضار خواهید شد. این مصاحبه توسط سفیر کانادا و در سفارت کانادا انجام می پذیرد.

تعیین قوانین شرکت ها در کانادا

در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد تعیین قوانین برای ثبت شرکت در کانادا، خدمت شما سروان گرامی ارائه دهیم. در موضوع ثبت شرکت در کانادا، یکی از مهمترین مسائل، پیرامون تعیین قوانین شرکت می باشد که اشخاص متقاضی، مسئول تعیین و اجرای آن هستند. زمانی که شرکت خود را در کانادا به ثبت می رسانید، باید قوانین شرکت را تعیین نمایید. این قوانین باید به امضای مدیرعامل شرکت و همچنین هیئت مدیره شرکت برسد. لازمست که در فرم مقررات شرکت، به موارد زیر اشاره شود:

 1. نام شرکت
 2. استان و یا ایالت مورد نظر برای ثبت شرکت
 3. مشخص کردن تعداد مدیران شرکت
 4. تعیین تعداد سهام شرکت و نحوه انتقال آنها به اشخاص
 5. هر گونه محدودیتی که برای کسب و کار در کانادا وجود دارد
 6. قوانین شرکت
 7. فرم قوانین شرکت که باید آن را به زبان فرانسوی یا انگلیسی تنظیم کرد

حضور وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) این فرصت را برای شما عزیزانی که قصد ثبت شرکت در کانادا دارید فراهم آورده است که از به روزترین قوانین و راهنمایی ها در این زمینه مطلع شوید.

نقاط مثبت ثبت شرکت در کانادا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا برای متقاضیان آن، دربردانده مزایا و منفعت هایی می باشد. بدین ترتیب افرادی کهسرمایه گذاری در استرالیا اقدام به ثبت شرکت در کانادا می نمایند، می توانند از مزایای جانبی آن نیز بهره ببرند. در صورتی که بیزینس پلن خلاقانه ای نیز ارائه داده و سرمایه لازم را جهت راه اندازی آن به کار گیرند، می توانند از بزرگترین مزیت آن، یعنی اخذ اقامت کانادا بهره مند گردند. اکنون به طور خلاصه به مزایای ثبت شرکت در کانادا می پردازیم:

 • در صورت ثبت شرکت در کانادا، شرکت شما دارای یک شخصیت حقوقی می شود.
 • ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت، موجب سلب مسئولیت سهامداران، از بدهی های شرکت می شود. در صورت بدهی شرکت، طلبکاران اجازه شکایت از سهامداران شرکت را نخواهند داشت.
 • نرخ مالیات شرکت ها، کمتر از نرخ مالیات افراد هست، در نتیجه تشکیل شرکت به شما امتیازاتی دهد.
 • شرکت ها نسبت به دیگر مشاغل، راحت تر می توانند سرمایه مورد نیاز را از طریق انتشار اوراق قرضه و یا روش های دیگر، جمع آوری نمایند. در حالی که دیگر مشاغل، عموماً متکی بر سرمایه و وام خود فرد می باشند.
 • در صورت فوت سهامداران و مالکان، شرکت به فعالیت خود ادامه داده و مالکیت، به ورثه سهامداران شرکت تعلق می گیرد.

نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در کانادا

قطعاً ثبت شرکت در کانادا، دربردارنده ریسک هایی نیز می باشد. بنابراین اطلاع از ریسک های ثبت شرکت در کانادا، برای افراد متقاضی این روش سرمایه گذاری ضروری می باشد. از نکات مهمی که باید در این بخش به آن پرداخته شود، بحث پرداخت مالیات می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در کانادا، پس از آنکه شرکت مورد نظر خود را به ثبت رساندند، باید شماره شناسایی مالیاتی جهت پرداخت مالیات دریافت نمایند. بدین منظور افراد باید فرم RC1 را تکمیل نمایند و پس از آن، شماره مالیاتی خود را از CRA دریافت نمایند. نکته مهم و حائز اهمیت در این مرحله، لزوم دریافت مشاوره و راهنمایی از وکیل کانادایی می باشد. چرا که متقاضیان ثبت شرکت به علت عدم آگاهی از قوانین مالیاتی کشور کانادا ممکن است موظف به پرداخت جریمه های هنگفت و در برخی موارد، اخراج از خاک کشور کانادا گردند. مقاله فوق، توسط مؤسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است. هرگونه کپی برداری از این مقاله شرعاً و قانوناً حرام می باشد. در صورتی که در شرکت ثبت شده شما نیاز به استخدام کارمند می باشد، توصیه می شود قبل از هر اقدامی، اطلاعات کافی در زمینه حقوق و مزایا و همچنین مالیات هایی که باید برای کارمندان پرداخت شود بدست آورید. برای اطلاع از تمامی این موارد و نکات مهم در باب ثبت شرکت در کانادا، می توانید از راهنمایی ها و دانش و تجربه مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا در مؤسسه MIE استفاده نمایید.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا به خودی خود منجر به اخذ اقامت کانادا نمی گردد، اما در صورت وجود شرایطی می توان از این طریق نیز اقدام به دریافت اقامت کانادا نمود. در صورتی که ساکن کشوری غیر از کانادا هستید و قصد اخذ اقامت کانادا را دارید، این امکان برای شما فراهم است تا با ثبت شرکت در یکی از استان های کانادا مانند بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، کبک و جزیره پرنس ادوارد، اقامت کانادا را از طریق ثبت شرکت اخذ نمایید. یکی از مهمترین مسائلی که در رابطه با ثبت شرکت و اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت وجود دارد، انتخاب درست طرح تجاری یا همان بیزینس پلن می باشد. اگر در انتخاب طرح تجاری خود موفق باشید و بتوانید طرح مناسب برای کسب و کار خود ارائه نمایید، می توان گفت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تقریباً قطعی خواهد بود. به همین دلیل بهتر است از وکلای باتجربه و کارآمد برای تهیه طرح تجاری خود کمک و راهنمایی بگیرید تا بتوانید با شرایط را برای اخذ اقامت کانادا مهیا نمایید. اقامت کار شرکت، روش جدیدی برای کسب اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت می باشد که شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد. اما از مزایای آن می توان به هزینه اندک راه اندازی آن اشاره کرد. در مورد اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت کار شرکت می توانید به ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت مراجعه نموده و از تمامی قوانین کشور کانادا در این زمینه اطلاع یابید. راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، اولین محصول ویدئویی در زمینه امور مهاجرت می باشد که به طور کامل به روش های قانونی مهاجرت به کشورهای مختلف پرداخته است.

ثبت شرکت در کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

خدمت موسسه ملک پور در زمینه ثبت شرکت در کانادا

مؤسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین مؤسسه حقوقی در خاورمیانه، در این مقاله به تحلیل و بررسی شرایط ثبت شرکت در کانادا را پرداخته است تا بتوانید با قوانینی که بدین منظور در کشور کانادا وضع شده است، بیشتر آشنا گردید. ثبت شرکت در کانادا یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد و آثار اقامتی آن منوط به وجود شرایطی تعریف شده می باشد. بنابراین به طور کلی نمی توان ادعا کرد که سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا منجر به اقامت این کشور می شود. چرا که این مهم، تنها در صورت وجود شرایطی مانند به کار گیری مبلغ مشخصی در جهت ثبت شرکت و... امکان پذیر می باشد. در صورتی که تمایل به آشنایی با شرایط ویژه تعریف شده برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا از روش ثبت شرکت دارید، پیشنهاد می شود از وکلای برجسته و راهنمای مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این زمینه یاری جویید. چرا که 15 سال سابقه درخشان این مؤسسه در تمام امور مهاجرت و حقوق بین الملل و دانش و تجربه اعضای برجسته و متخصص آن، مسیر موفقیت و دستیابی شما به اهدافتان را هموارتر می سازد. وکلای کشور کانادا که تحت مؤسسه ملک پور فعالیت دارند، دوره های آموزشی لازم در خصوص قوانین کشور کانادا را با موفقیت طی کرده اند و مورد تأیید دولت کانادا می باشند. جهت کسب اطلاع در خصوص مؤسسه ملک پور و سابقه فعالیت های آن در امور حقوق بین الملل، می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید و با خدمات این مؤسسه بیشتر آشنا گردید.

ثبت شرکت در کانادادفتر حقوقی ملک پور

ثبت شرکت در کانادا

گالری ویزاها


سئوالات متداول راجع به ثبت شرکت در کانادا

✅ شرایط اقتصادی و قوانین کشور کانادا برای ثبت شرکت در این کشور چگونه است؟

کشور کانادا از ثبات اقتصادی و امنیت اقتصادی بالایی برخوردار است. قوانین و نظام قضایی این کشور، امنیت سرمایه گذاری در کانادا را ایجاد کرده و کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت تبدیل کرده است.

✅ هزینه ثبت شرکت در کانادا چقدر است؟

میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در کانادا با توجه به نوع شرکت، مکان آن و طرح بیزینس پلن شرکت می تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه ثبت شرکت در کانادا زیاد نیست؛ اما در صورتی که قصد اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا را دارید، باید بین 100 تا 150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنید.

✅ آیا با ثبت شرکت در کانادا می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

با ثبت شرکت در یکی از استان های کانادا مانند بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، کبک و جزیره پرنس ادوارد، تحت شرایطی می توان اقامت کانادا را از طریق ثبت شرکت دریافت کرد.

✅ مهم ترین نکته برای گرفتن اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت چیست؟

یکی از مهمترین موضوعات در رابطه با ثبت شرکت و اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت، انتخاب درست طرح تجاری یا همان بیزینس پلن می باشد.


_____________________ سخن پایانی _____________________

ثبت شرکت در کانادا، مراحل سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت و شرایط وهزینه ثبت شرکت در کانادا و اقامت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که می دانید ثبت شرکت در کانادا یکی از روش های سرمایه گذاری و تحت شرایطی مهاجرت به کانادا می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در کانادا دارند، باید سرمایه کافی را به منظور انجام پروسه سرمایه گذاری خود در کانادا داشته باشند همچنین برای اخذ اقامت کانادا از این طریق، باید طرح تجاری قابل قبولی ارائه نمایند. در صورتی که طرح تجاری آنها مورد تأیید قرار گیرد، می توانند شرکت خود را در کشور کانادا به ثبت رسانیده و پس از آن، درخواست اقامت کانادا نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با حضور کارشناس رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) در مجموعه خود، آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه ثبت شرکت در کانادا و سرمایه گذاری در این کشور می باشد. به منظور دستیابی به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در مؤسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان به صورت تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید درخواست خود را جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از طریق تکمیل فرم تماس اعلام نمایید. در صورتی که در مقاله حاضر، قادر به یافتن پاسخ سئوالات خود نیستید و یا سئوالات جدیدی ذهن شما را درگیر کرده است، می توانید با طرح آن ها در بخش "ثبت پرسش" پاسخ مناسب را از مشاورین متخصص مؤسسه ملک پور دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علیرضا تهرانی
سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون پیرامون ثبت شرکت در کانادا خیلی عالی بود و اطلاعات جامعی به بنده داد یک سوال برام پیش اومده اونم این هستش که مدرک زبانی که بعد باید ارائه بشه را چه زمانی نیاز هستیم که داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، نیاز به مدرک زبان کاملاً بستگی به روش اقدامی داشته و در بعضی برنامه ها مانند سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا مدرک زبان الزامی بوده و شما از این بخش امتیاز کسب می نمایید. در برخی روش های دیگر مانند سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا نیازی به مدرک زبان نبوده و این مورد صرفاً پرونده شما را قوی تر می نماید و مسلما توانایی صحبت به زبان انگلیسی امتیاز مثبتی برای شما در زمان مصاحبه سفارت خواهد بود. * مانا باشید *
کاظمی
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص ثبت شرکت در کانادا آیا امکانش هست با ثبت شرکت و اوردن سرمایه مثلا به جای 200 هزار دلار 1 میلیون دلار اقامت 4 خانواده رو گرفت ؟ یعنی یه سرمایه گذاری بزرگ و کم ریسک انجام بدیم و خانوادگی اقامت بگیریم ؟ ممنون از مقاله ها و سایت عالیتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید پرونده شما بصورت دقیق تر بررسی شود در بصورت کلی خیر و فق ط شخص اصلی و خانوده او اقامت می توانند بکیرند که صاحب 51% سهام می باشد. این کار زمانی مقدور است که شما برای افرادی که می خواهید جاب آفر یا پیشنهاد شغلی بفرستید، که این هم مسیر و چالش های خاص خود را دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهدی
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 50 ساله هستم و در ایران بیزینس دارم می تونم همین بیزینس رو در کانادا راه اندازی کنم؟ حدودا کل سرمایم 9 میلیارد هست اما اصلا زبان بلد نیستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور کانادا باتوجه به برنامه های سرمایه گذاری که اعلام کرده است شما برای راه اندازی کسب و کار خود در این کشور برای استان های بریتیش کلمبیا که طرح های: 100 هزار دلاری و 200 هزار لاری استان انتاریو که طرح های: 200 هزار دلاری 400 هزار دلاری و استان نیوبرانزویک می توانید اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان