مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

25 اسفند 1398 2 نظر

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت و شرایط ثبت شرکت در آلمان از جمله موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. آیا مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، منجر به دریافت اقامت این کشور می شود؟ انواع شرکت ها در آلمان کدامند؟ میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان چه مقدار است؟ اینها بخشی از سئوالات در ذهن افرادیست که تمایل به مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت دارند. افراد زیادی با توجه به شرایط اقتصادی آلمان تمایل دارند تا با ثبت شرکت در این کشور، به آلمان مهاجرت نمایند و در این راستا سئوالات متعددی نیز برای آنها به وجود می آید که ما در این مقاله تلاش نموده ایم که به آنها پاسخ دهیم. با مطالعه این مقاله، شما اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت به دست خواهید آورد. در صورتی که همچنان سئوالات بدون پاسخی دارید که در جستجوی یافتن پاسخ آن هستید، می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. کارشناسان مجرب ما با دریافت شرایط شما، اطلاعات و راهنمایی های لازم را در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت یا سایر روش های مناسب به شما عزیزان ارائه می نمایند.

 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و شرایط عمومی
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت آن
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و هزینه های موردنیاز
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و نقاط مثبت
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و مراحل ثبت آن
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و طرح تجاری (بیزینس پلن)
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و نکات مهم نهایی
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکتمهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و شرایط عمومی

پیش از بررسی شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، شرایط کلی و عمومی این کشور را با هم بررسی خواهیم نمود تا با آشنایی بیشتر از موقعیت و شرایط اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و. . این کشور، به ارائه مطالب تخصصی در مورد مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت بپردازیم. کشور آلمان از لحاظ جغرافیایی، در قاره اروپا و در همسایگی کشورهایی همچون دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، هلند و... قرار گرفته است. بیش از 83 میلیون نفر در این کشور 357,386 کیلومتری زندگی می نمایند. آلمان یکی از بزرگترین قدرت های صنعت دنیا به شمار می رود که شرکت های بزرگی همچون مرسدس بنز، آدیداس، BMW، فولکس واگن، بوش و... را در خود جای داده و با ایجاد مشاغل مختلف در سالیان اخیر، با کمبود نیروی کار مواجه شده است. به همین دلیل این کشور از پذیرش مهاجران متخصص در رشته های مختلف مخصوصاً رشته های فنی و مهندسی استقبال می کند. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می نمایند و واحد پول آن نیز یورو می باشد. شهرهای بزرگی همچون مونیخ، هامبورگ، کلن و... در این کشور قرار دارند و پایتخت این کشور، برلین می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت آن

یکی از مهم ترین اهدافی که متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت آن را دنبال می کنند، این است که بتوانند ضمن کسب سود و افزایش سرمایه، اقامت این کشور را دریافت کرده و خانواده خود را در محیط امن، پیشرفته و زیبای آلمان مستقر نمایند. این مقاله توسط کارشناسان باتجربه مؤسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است و هرگونه استفاده از مطالب آن، غیرقانونی و غیرمجاز می باشد. متقاضیان زیادی به دنبال این هستند تا فرزندانشان به تحصیل در آلمان پرداخته و در این کشور رشد نمایند. برای این منظور باید بررسی کنیم که آیا مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، منجر به دریافت اقامت می شود یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که بله؛ شخص با ارائه یک طرح تجاری قوی، خلاقانه و نوآورانه و با سرمایه حداقل 25,000 یورو می تواند شرکتی در این کشور ثبت نماید و به واسطه آن برای خود و اعضای خانواده خود، اقامت آلمان را دریافت نماید. این اقامت پس از 5 سال، تبدیل به اقامت دائم آلمان شده و شخص 3 سال پس از دریافت اقامت دائم نیز می تواند اقدامات لازم برای دریافت تابعیت این کشور را انجام دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان

استانداردهای سرمایه گذاری، جزو اولین موضوعاتیست که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید در بررسی های خود لحاظ نماید؛ چرا که هرگونه سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن این استانداردها می تواند ریسک بسیار بزرگی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. در واقع اولین قدمی که سرمایه گذاران جهت مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می سنجند، باید شامل شاخص هایی باشد که اصل سرمایه آنها را حفظ نماید؛ زیرا حفظ سرمایه، اولین اصل در سرمایه گذاری می باشد. ما در این بخش، برخی از این شاخص ها را برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت با ذکر آمارهای بین المللی بررسی و تحلیل خواهیم نمود. از مهم ترین استانداردهایی که لازمست سرمایه گذاری از آن ها اطلاع یابد، نرخ ریسک مصادره اموال (Expropriation risk)، شاخص کنترل فساد اداری (Control of corruption) و شاخص کیفیت نظارتی (Regulatory quality) می باشد که در ادامه، توضیحاتی در خصوص هر یک از این شاخص ها خدمت شما سروران گرامی تقدیم می گردد:

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • نرخ ریسک مصادره اموال (سلب مالکیت)

پیش از بررسی ریسک سلب مالکیت برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، خوب است که با مفهموم این شاخص بیشتر آشنا شویم. این شاخص در واقع نشان دهنده این مفهوم است که میزان ریسک انجام اعمال تبعیض آمیز دولت مقصد علیه سرمایه گذار خارجی که شخص را از سرمایه گذاری و حتی سرمایه اولیه خود در کشور مورد نظر محروم می سازد چقدر است. این شاخص به صورت اعدادی از 1 الی 7 برای کشورهای مختلف مشخص می شود و هرچه میزان این شاخص برای کشورها پایین تر باشد، نشانگر این است که سرمایه شخص از نظر مصادره با امنیت بیشتری برخوردار است. این عدد برای کشور آلمان در چند سال گذشته بررسی شده است و نمودار آن به شکل زیر می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • شاخص کنترل فساد اداری

از دیگر شاخص هایی که توسط متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید مورد ارزیابی قرار گیرد، میزان کنترل فساد اداری است که نشان دهنده سلامت اجرای قوانین توسط ادارات و دستگاه قضای این کشور می باشد. در واقع شخص این معیار را بررسی می کند تا بداند در صورتی که با یک شخص یا دولت این کشور برای موضوعی به مشکل بخورد نگاه دستگاه قضایی به او و طرف دیگر به چه صورت است و تا چه میزان، نفوذ اشخاص در سیستم اداری و اقتصادی این کشور مؤثر است. برای این شاخص، بازه ای بین اعداد منفی و مثبت 2. 5 در نظر گرفته شده است که هرچه این عدد به مثبت 2. 5 نزدیک تر باشد، نشانه ای خوب برای سرمایه گذار بوده و نشان دهنده برابری قانون برای همه اقشار می باشد و بالعکس؛ هرچه این شاخص به عدد منفی 2. 5 نزدیک تر باشد، نشان از بی عدالتی و وجود فساد در دستگاه اداری آن کشور است. در نمودار زیر، شاخص کنترل فساد اداری در آلمان در بازه 10 ساله در نظر گرفته شده است که نشان دهنده سطحی مطلوب برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • شاخص کیفیت نظارتی

آخرین استاندارد سرمایه گذاری که در این قسمت برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی قرار خواهیم داد، شاخص کیفیت نظارتی است که نشان دهنده توان دولت برای سیاست گذاری ها و اجرای آن برای بهبود شرایط برای سرمایه گذاری های خصوصی می باشد. این شاخص هم مانند کنترل فساد اداری، در یک بازه منفی و مثبت 2. 5 برای کشورها نشان داده می شود. هرچه کشوری به عدد مثبت 2. 5 نزدیک تر باشد، استاندارد مطلوب تری برای سرمایه گذار محسوب می شود، نشان از کیفیت بالاتر برای نظارت بر قوانین و اجرای بوده و بر کشورهای نزدیک به عدد منفی 2. 5 برتری دارد. شاخص کیفیت نظارتی آلمان در 10 سال اخیر در نمودار زیر نشان داده شده است که نشان از معیاری مثبت برای سرمایه گذاران خارجی می باشد که حاکی از حمایت دولت از آنان هست.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

پس از اینکه متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، استانداردهای سرمایه گذاری را بررسی نمود و ریسک حفظ سرمایه اولیه خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار داد، با فرض مثبت بودن نظر او در خصوص این استانداردها، به بررسی شاخص های اقتصادی می پردازیم تا میزان بازده و عوامل مؤثر بر آن را شناخته و تدابیر لازم را اتخاذ نماییم. در واقع ما در این بخش، عوامل و شاخص های متعددی را نظیر تورم، مالیات، تولید ناخالص داخلی (GDP) بررسی می کنیم تا بدانیم مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، در چه زمانی می تواند برای افراد سوددهی داشته باشد. هدف ما از بررسی این شاخص ها آن است که با بررسی ریسک سرمایه گذاری در کشور آلمان، متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور را در مسیر درستی برای اقدام راهنمایی کنیم. اکنون به ارائه توضیحاتی در خصوص مواردی که در این بخش عنوان شد، خواهیم پرداخت:

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP)

سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورها یکی از مهم ترین شاخص هاییست که در بررسی اقتصادی کشورها، مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که این شاخص را به صورت سرانه در نظر بگیریم، نشان دهنده این موضوع است که تولید ناخالص کل کشور به ازای هر نفر به چه مقدار می باشد. به منظور امکان مقایسه بین کشورها، این مقدار را بر اساس واحد یکسان یعنی دلار آمریکا در نظر می گیریم تا انجام مقایسه بین جوامع راحت تر صورت بگیرد. کشور آلمان به عنوان یکی از قطب های اقتصاد اروپا و حتی دنیا، طی 10 سال گذشته همواره با روندی رو به رشد مواجه بوده است و این شاخص در سال 2018 برای هر نفر آلمانی به میزان 45,936 دلار رسیده است. سرانه تولید ناخالص داخلی برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، شاخصی مطلوب است که روند تغییرات آن در دهه گذشته، در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • نرخ تورم

همه ما به خوبی با مفهوم تورم آشنا هستیم و می دانیم که در واقع تورم، به معنای اختلاف قیمت محصولات در بازه های زمانی مشخص است که عموماً به صورت سالیانه در نظر گرفته می شود. این شاخص نه تنها بر زندگی مردم، بلکه در اقتصاد کشورها نیز بسیار تأثیرگذار است. متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید این شاخص را بررسی کند تا با روند قیمت های بازار آشنا شود. این قیمت می تواند برای مواد اولیه، هزینه های جانبی و حتی دستمزد پرداختی به نیروی کار تأثیرگذار باشد. علاوه بر این، تورم می تواند بر قیمت محصول یا خدماتی که شرکت متقاضی ارائه می نماید اثرگذار باشد و به همین منظور، شخص بایستی کشش مردم نسبت به تورم را هم در نظر بگیرد. این پارامتر را در کشور آلمان بررسی نموده و به نمودار زیر دست یافته ایم که جهت اطلاع شما سروران گرامی، این نمودار در ادامه ارائه می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • مالیات

نرخ مالیات، آخرین شاخصی است که جهت مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت بررسی خواهیم نمود و بررسی موارد دیگری چون نرخ بیکاری و موضوعات دیگر را بر عهده متقاضیان گرامی قرار می دهیم. مالیات از این نظر برای سرمایه گذار خارجی مهم است که شخص باید در ارزیابی سودآوری، این شاخص را در نظر گرفته و آن را از سود ناخالص کسر نماید تا بتواند سود خالص خود را محاسبه نماید. هر چند که در مواردی دیگر و با بررسی در کنار دیگر شاخص ها می توان به نتایج جالب دیگری نیز دست یافت. در نمودار زیر، نرخ مالیات بر سود و درآمد از سال 2009 تا 2018 برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت بررسی شده است. نرخ 17. 82 درصدی نسبت به بسیاری از کشورها، درصدی عالی برای سرمایه گذار محسوب می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت

انواع مختلفی از شرکت ها در تمام دنیا وجود دارد که شخص با توجه به شرایط خود یا شرکا می تواند اقدام به راه اندازی و ثبت آن نماید. به منظور مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، متقاضی نیاز دارد تا در ابتدای کار، انواع شرکت های قابل تأسیس در این کشور را شناسایی کرده و سپس با توجه به شرایط و اهداف خود، اقدام به ثبت شرکت نماید. ما بدین منظور به بررسی انواع شرکت ها در قوانین آلمان نمودیم و در این بخش، ضمن نام بردن تعدادی از آنها، توضیحات مختصری در مورد هر کدام ارائه می نماییم تا شما ذهنیتی درست از این شرکت ها به دست آورید. البته لازم به ذکر است که این توضیحات بسیار محدود می باشد و برای هرگونه اقدام نهایی نیاز است که شخص با وکیل مهاجرت مسلط به قوانین ثبت شرکت آلمان مشاوره نماید تا در مسیری درست قرار گیرد. البته شرکت های دیگری نیز به جز موارد بررسی شده وجود دارد که ما مهم ترین موارد را برای شما بر شمرده ایم.

 • شرکت با مسئولیت محدود (Gesellschaft Mit Beschränkter Haftung)

این نوع شرکت که به صورت مخفف GMBH نامیده می شود، رایج ترین و مناسب ترین شکل برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک و متوسط بوده و برای افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت را هدف خود قرار داده اند، روشی بسیار مناسب می باشد. برای ثبت این نوع شرکت، حداقل یک سرمایه گذار و حداقل سرمایه 25,000 یورو مورد نیاز می باشد. فرآیند ثبت این نوع شرکت نسبت به سایر انواع شرکت ها سریع تر بوده و شخص، برای اقدام جهت این شرکت، اقدامات کمتری را باید انجام دهد.

 • شرکت سهامی (AG (Aktien Gesellschaft

این نوع شرکت برای شرکت هایی که بزرگ تر هستند، بسیار مناسب است و به افرادی که به تازگی قصد ثبت شرکت دارند توصیه نمی شود. سرمایه اولیه ای که برای این نوع شرکت باید در نظر گرفت، حداقل مبلغ 50,000 یورو می باشد و نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، نیاز به سرمایه اولیه بیشتری دارد.

 • شرکت مشارکت کلی (OHG)

در این نوع شرکت، تمامی شرکاء در برابر تعهدات و بدهی ها مسئول بوده و سود و زیان بین آن ها به اشتراک گذاشته می شود. در واقع شرکت، فاقد تصمیم گیرنده ای واحد بوده و تصمیمات به صورت مشارکتی اخذ می شوند.

 • شرکت مشارکت محدود (KG)

این شرکت ها مانند شرکت های مشارکت کلی بوده و در آن حداقل دو نفر با هم شریک هستند که می توانند مسئولیت نامحدودی داشته و نقش تأثیرگذاری در تصمیم گیری های شرکت داشته باشند؛ ضمن اینکه اهداف تجاری مشترکی را دنبال می نمایند.

 • شرکت با مشارکت و مسئولیت محدود (GMBH & KG)

این شرکت تلفیقی از دو نوع شرکت است که با مسئولیت و مشارکت محدود به وجود می آید و برای کارآفرینانی که به سرمایه گسترده ای نیاز دارند، مناسب می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و هزینه های موردنیاز

در این قسمت به بررسی هزینه هایی که شخص برای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید پرداخت نماید می پردازیم. به طور کلی افراد برای ثبت شرکت در آلمان باید هزینه هایی انجام دهند و این هزینه ها بسته به نوع شرکتی که ثبت می نمایند، متغیر خواهد بود. به جز سرمایه اولیه ای که شخص باید برای شرکت ثبت شده در نظر بگیرد، می توانیم به موارد دیگری مانند هزینه های ثبت، حسابداری، ثبت نام شرکت و... اشاره نماییم. البته این هزینه ها نیز بسته به موضوعات مختلف متغیر هستند. به طور مثال هزینه حسابداری برای یک شرکت آلمانی، از 100 یورو در ماه آغاز می شود و یا هزینه های ثبت نام برای شرکت با مسئولیت محدود در این کشور تقریباً 400 یورو خواهد بود که بر این مبالغ، هزینه اسناد رسمی نیز افزوده می شود. شاید نباید سرمایه اولیه را به عنوان هزینه برای ثبت شرکت در نظر بگیریم؛ اما افراد باید توجه داشته باشند که برای ثبت شرکت خود باید حداقل بخشی از آن را در ابتدا تأمین نمایند. به طور مثال متقاضی ثبت شرکت GMBH حداقل باید 12,500 یورو را در حساب اولیه خود نشان دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و نقاط مثبت

تنها با یک جستجوی ساده و بررسی چند مقاله علمی می توان به نکات مثبتی رسید که افراد را مجاب به مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت کند. البته نکات مثبت برای هر شخص می تواند متفاوت باشد؛ اما ما در این بخش سعی می کنیم تا مواردی را بیان کنیم که برای یک سرمایه گذار با قصد مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، مهم بوده و نقش به سزایی در تصمیم گیری وی دارد. از جمله مهم ترین این نقاط مثبت می توانیم به قوانین مشخص و اجرای صحیح این قوانین، صنعت پیشرفته و وضعیت مطلوب شاخص های اقتصادی در این کشور، اشاره نمایم. موارد مهم دیگری هم در این رابطه وجود دارد که چند مورد از این نقاط مثبت را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

 • دریافت مالیات با نرخی مناسب نسبت به بسیاری از کشورها
 • امکان استفاده از آثار اقامتی برای سرمایه گذار خارجی
 • امکان سفر به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا
 • عدم الزام به شراکت با سرمایه گذار آلمانی
 • بالا نبودن میزان سرمایه اولیه مورد نیاز
 • امکان استفاده از وام دولتی این کشور
 • زیرساخت های قوی برای کسب و کار

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE

ثبت شرکت در کشورهای مختلف نیاز به مدارک خاص با توجه به قوانین آن کشور را دارد و متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت نیز باید به صورت دقیق، مدارکی که نیاز است را تهیه و ارائه نمایند. برای این منظور، افراد باید با شخصی که به قوانین مسلط بوده و با جزئیات آن آشنایی دارد مشاوره داشته باشند. مشاوه با یک وکیل ثبت شرکت می تواند برای سرمایه گذار بهترین گزینه باشد. در واقع ثبت شرکت با کمک و مشاوره با وکیل متخصص در انجام امور مهاجرتی موفقیت شخص را تا حد بالایی امکان پذیر می نماید و حتی پروسه انجام کار را سریع تر پیش می برد. متقاضی باید در نظر داشته باشد که کوچک ترین اشتباهی در مسیر انجام کار می تواند کل روند را به تأخیر انداخته و یا آن را منتفی کند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه کار در انواع روش های مهاجرتی، به خصوص انجام امور سرمایه گذاری می تواند در این پروسه در کنار شما بوده و بهترین اطلاعات و خدمات را به شما ارائه نماید. ضمن اینکه متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می توانند محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را که توسط جناب آقای استاد استاد ملک پور تهیه شده است، خریداری نمایند. در این صورت افراد می توانند با روش های مهاجرتی مختلف از جمله سرمایه گذاری در آلمان با جزئیات کامل آشنا شده و اطلاعات خود را تا حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرند.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و مراحل ثبت آن

جهت اینکه متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت بتوانند کار خود را شروع کرده و وارد مرحله اجرایی شوند، باید بتوانند شرکت خود را ثبت نمایند. برای انجام این کار، متقاضی بایستی مدارک خود را مطابق ضوابط، آماده کرده و طی مراحل مشخص شده به ادارات مربوطه ارائه نماید. البته این مدارک شامل جزئیاتی است که وکیل ثبت شرکت می تواند آن را برای شما انجام داده و راهنمای شما در پروسه ثبت شرکت باشد. این مراحل باید به صورت کامل و صحیح انجام شوند تا فرآیند ثبت شرکت به صورت درست و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

 • انتخاب نوع شرکت و تکمیل فرم های مربوطه
 • انتخاب یک نام برای شرکت
 • ارائه طرح تجاری به سازمان مربوطه
 • ارائه و ثبت اساسنامه در دفتر اسناد رسمی
 • تأسیس و راه اندازی شرکت
 • ایجاد یک حساب بانکی برای شرکت
 • واریز حداقل سرمایه به حساب بانکی ایجاد شده
 • مشخص نموده منطقه و محل تأسیس شرکت به منظور ارتباط با ادارات و مراکز محلی
 • ارائه تمامی مدارک شرکت به دادگاه محلی

موارد ذکر شده، مهم ترین مراحلیست که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید آنها را طی نماید تا شرکت او ثبت شده و شروع به کار کند. البته هر کدام از این مراحل، شامل جزئیات بسیاری است که بسته به نوع شرکت و شرایط اشخاص با هم متفاوت می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و طرح تجاری (بیزینس پلن)

طرح تجاری (Business plan) را می توان یکی از موثرترین عوامل برای اخذ اجازه راه اندازی کسب و کار در کشور دیگر نامید. این عامل برای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت نیز نقش ویژه و انکارناپذیری را ایفا می کند. متقاضی با یک طرح تجاری عالی، کشور میزبان را متقاعد می نماید که می تواند برای اقتصاد این کشور مفید بوده و بر این اساس، کشور میزبان به وی اجازه راه اندازی شرکت و کار در آلمان را می دهد. در واقع این طرح، حکم مجوز برای اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور را دارد. متقاضی در این طرح هدف خود را از ایجاد شرکت، نحوه ایجاد شرکت و پروسه کار، میزان جذب نیروی کار، سرمایه ورودی به کشور، هزینه های انجام کار، پیش بینی میزان سود راه اندازی کسب و کار و مواردی از این دست را باید به صورت شفاف و دقیق اعلام نماید. اگرچه برخی از متقاضیان می توانند طرح تجاری خود را بنویسند؛ اما پیشنهاد ما این است که برای بالا بردن درصد موفقیت خود، این طرح را به کمک متخصصان این امر پیش ببرند. مؤسسه حقوقی ملک پور با داشتن متخصصان امور تجاری می تواند در این پروسه در کنار شما بوده و به موفقیت شما برای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت کمک نماید.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و نکات مهم نهایی

در هر یک از عناوین قبل، نکاتی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت ارائه شد که هر کدام از آنها به نوبه خود می تواند نقش مهمی در مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت داشته باشد. از جمله مواردی که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، می توانیم به شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری اشاره نماییم که پایه و اساس یک سرمایه گذاری مطمئن است. انواع شرکت ها را بررسی نمودیم تا بدانیم که بسته به طرح تجاری موجود، چه نوع شرکتی را باید انتخاب نمایید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. هزینه ها و پروسه انجام کار به صورت کلی بیان شد تا ذهنیتی از این موارد برای شما عزیزان ایجاد شود. اهمیت نگارش درست طرح تجاری و اینکه تا چه میزان می تواند در پذیرش شخص مهم باشد عنوان شد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که نوآورانه بودن طرح تجاری، برای کشور آلمان بسیار حائز اهمیت می باشد. البته موارد بسیار دیگری نیز وجود داشت که در این مقاله به آن پرداختیم و از ابتدا تا انتهای این مسیر می توانیم در کنار شما متقاضیا مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باشیم.

 

_____________________  مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، هزینه های ثبت شرکت در آلمان و آثار اقامتی سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. به طور کلی در این مقاله ضمن بررسی فاکتورهای مهم اقتصادی در کشور آلمان، متوجه شدیم که این کشور به عنوان یکی از ابرقدرت های اقتصاد دنیا می تواند بستری مناسب برای سرمایه گذاری باشد. علاقمندان جهت مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می توانند اقدام نمایند و این سرمایه گذاری برای آنها با آثار اقامتی همراه خواهد بود. البته این شرایط در کشورهای دیگری مانند اتریش نیز برای اشخاص وجود دارد تا با ثبت شرکت، اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا را اخذ نمایند. در این مقاله سعی شد تا به سئوالات زیادی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری پاسخ داده شود. در صورتی که سئوالی در مورد مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت داشته باشید، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بدین ترتیب از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجرب ما استفاده نمایید. ضمن اینکه در انتهای این مقاله نیز این امکان برای شما فراهم آمده است تا سئوالات خود در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
وحید معصومی
سلام اولا از اطلاعات کامل و بدون چشم داشتی که در دسترس همگان گذاشته‌اید نهایت تشکر وسپاس گذاری را دارم وامیدوارم ،همکاران دیگر شما را الگوی خود قرار داده و باعث خیر وبرکت واقعی همگان در زندگی و از جمله خودشان گردد .از مدیر و مدیران آن موسسه محترم مجددآ قدر دانی می نمایم و برای این اقدام خیر خواهانه شما عزیزان به ایرانی بودن خود افتخار می کنم. دومآ دوستانی که از طریق شما موفق به دریافت ویزا شده‌اند اگر در اطلاع رسانی مشارکت حد اقلی داشته باشند. باعث دلگرمی وداشتن یک جامعه ایرانی مقید به همدیگر را خواهند نمود همچنان که الان در کانادا نخست وزیر آن کشور را مبهوت خود ساخته است واین که حاصل تلاشهای به ضم من صد در صد فرهنگی شما بیشتر درخشان خواهد شد. از شما متشکریم خانواده معصومی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان. انشالله که بتوانیم پیش از پیش خدمت رسانی درستی را برای مردم عزیزمان داشته باشیم.
ناهید
سلام و عرض ادب خدمت شما خیلی ممنونم از مقاله خوبتون میخواستم بدونم می تونم با راه اندازی رستوران در المان اقامت رو بدست بیارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص خرید رستوران با فرانچایز ها شما ابتدا باید اقامت دریافت نمایید و سپس اقدام کنید و به صرف خرید یک رستوران کشور آلمان اقامت اهدا نمی کند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان