مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

9 مرداد 1399 3 نظر

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در کانادا، اقامت و تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری و ویزای سرمایه گذاری کانادا 2020 در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. از چه روش هایی می توان در کانادا سرمایه گذاری کرد ؟ آثار اقامتی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟ آیا می توان با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، تابعیت این کشور را نیز اخذ نمود؟ سرمایه گذاری در کانادا از جمله روش های شش گانه مهاجرت به این کشور می باشد. مقاله پیش رو به منظور پاسخ به سئوالات و ابهامات ذهنی شما توسط کارشناسان متخصص مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به نگارش درآمده است. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، پیشنهاد می شود که فرم تماس را تکمیل نموده و یا با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه بهره مند گردید.

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خود حمایتی در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و معایب آن
 • سئولات متداول درزمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یکی از موضوعات مهم و اصولی در باب اقامت کشور کانادا می باشد. در این نوشتار به صورت مفصل و علمی به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری پرداخته ایم. در ابتدا لازم است اطلاعاتی کلی درباره کشور کانادا به دست آوریم. کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا می باشد که پایتخت آن شهر اوتاواست و نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. این کشور دومین کشور پهناور جهان از نظر مساحت کلی و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد سرمایه گذاری در کانادا در استان بریتیش کلمبیا

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد سرمایه گذاری در کانادا در استان بریتیش کلمبیا

کانادا دارای مرز مشترک زمینی طویلی با کشور آمریکاست. کشور کانادا بعد از روسیه، بزرگترین کشور جهان می باشد اما جمعیت آن به مراتب کمتر از روسیه است. جمعیت کشور کانادا 37 میلیون نفر است و شاخص رشد جمعیت آن در سال 2018، حدود 1.2 درصد اعلام شده است. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی است و در برخی نقاط این کشور همانند ایالت کبک افراد به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 جمعیت نسبتاً کم کانادا نسبت به مساحت آن، شرایط اقتصادی مطلوب این کشور و خدمات رفاهی و اجتماعی بالا در کانادا، کانادا را به کشوری مهاجر پذیر در جهان تبدیل کرده است و سالیانه افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری، کار و تحصیل به این کشور زیبا مهاجرت می نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارای زیرشاخه هایی می باشد که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

اکثر افرادی که تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارند، با هدف اخذ اقامت دائم این کشور، اقدام به سرمایه گذاری در کانادا می نمایند. باید توجه داشت ممکن است هریک از روش های سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نشود. بنابراین لازمست علاقمندان به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، بر روی مواردی تمرکز داشته باشند که برای آن ها، صدور کارت اقامت دائم را به همراه داشته باشد و در نهایت منجر به اخذ پاسپورت کانادا شود. به عنوان مثال خرید ملک و خرید اوراق قرضه در کانادا ممکن است منجر به صدور کارت اقامت دائم برای افراد متقاضی نشده و افرادی که تمایل دارند به واسطه سرمایه گذاری در کانادا، اقامت دائم خود را دریافت کنند باید از طریق ثبت شرکت و ایجاد تجارت و بیزینس، اقامت خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است طول دوره دریافت اقامت به واسطه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، 5 سال می باشد و فرد باید در طی این مدت، 30 ماه را به صورت متوالی در این کشور اقامت داشته باشد تا بتواند کارت اقامت دائم دریافت نماید. اطلاعات کامل در خصوص اخذ اقامت کانادا، در مقاله ذیل قابل دستیابی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از موارد مهم در امر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، بررسی و اطلاع از وضعیت استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا باید تمامی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایند. یکی از مهم ترین موارد جهت بررسی استانداردهای سرمایه گذاری، شاخص های ریسک مصادره اموال، کنترل فساد و کنترل نظارتی می باشد. اطلاع از موارد ذکر شده می تواند نقش مهمی در سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذارینرخ کنترل فساد:

یکی از شاخص های مهم در تعیین امنیت سرمایه گذاری در کانادا، نرخ کنترل فساد و بررسی میزان فساد اقتصادی و اداری در این کشور می باشد. هر چه نرخ کنترل فساد در یک کشور بیشتر باشد، از نفوذ و تأثیر غیرقانونی افراد ویژه در اقتصاد آن کشور کاسته می باشد. با توجه به نموداری که حاصل بررسی این شاخص در طی سال های گذشته است، نرخ کنترل فساد در کشور کانادا دارای شرایط مناسبی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

نرخ ریسک مصادره اموال:

شاید یکی از مهم ترین دغدغه های افراد و متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، خطر مصادره اموال آنان در کشورهای خارجی باشد. چرا که در برخی کشورها، در صورت بروز مشکلات سیاسی و... بین ایران و کشور مورد نظر، ممکن است دستگاه قضایی این کشور اقدام به ضبط اموال و مصادره سرمایه ای نماید که توسط سرمایه گذاران خارجی وارد این کشور شده است. نرخ مصادره اموال، به نحوه برخورد دولت و عدالت دستگاه قضایی این کشور در برخورد با اموال سرمایه گذاران در صورت بروز اختلاف میان کشورها اشاره دارد. در نمودار مقابل، میزان این شاخص در کشور کانادا نمایش داده شده است. همانطور که می بینید این شاخص در کشور کانادا، دارای کمترین نرخ ممکن در بازه عددی خود می باشد. چرا که ریسک مصادره با عددی بین 1 و 7 مشخص می شود. این به معنای امنیت سرمایه گذاری و خطر کم مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در کشور کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

نرخ کیفیت نظارتی:

شاخص کیفیت نظارتی در کانادا به معنای توانایی و قدرتمندی دولت این کشور در اجرای قوانین و بهبود شرایط اقتصادی در بخش خصوصی می باشد. این شاخص با عددی در بازه منفی 2.5 تا مثبت 2.5 بیان می شود و هرچه رو به مثبت پیش رود، شرایط را برای سرمایه گذاری خارجی در این کشور مساعد می کند. نمودار روبرو، نرخ کیفیت نظارتی در کانادا را که در سال های مختلف بررسی شده است، نمایش می دهد با توجه به آنچه که از نمودار قابل مشاهده می باشد، وضعیت این شاخص در جهت تأمین امنیت سرمایه گذاری در کانادا مطلوب می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

یکی از مواردی که افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشند، وضعیت شاخص های اقتصادی در این کشور است. شاخص هایی مانند رشد اقتصادی و رشد تولید ناخالص ملی، تورم و مالیات، جزو مهم ترین شاخص های اقتصادی می باشند که در سرمایه گذاری در کانادا بسیار تأثیرگذار می باشند. بررسی این شاخص ها در کشور کانادا می تواند خاطر علاقمندان به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را بابت حفظ سرمایه خود و افزایش سود آن در کشور کانادا آسوده نماید. به همین دلیل، در این بخش، به بررسی موارد یاد شده می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

نرخ تولید ناخالص داخلی:

بررسی و مطالعه رشد اقتصادی کشور کانادا دارای رابطه مستقیمی با بررسی نرخ تولید ناخالص داخلی در این کشور می باشد. این شاخص که با علامت اختصاری GDP نمایش داده می شود، نشانگر میزان تولید ملی کشور کانادا در طول یک سال می باشد. هر چه میزان این شاخص نسبت به شرایط و مشخصات کشور، در وضعیت بهتری قرار داشته باشد، اقتصاد کشور کانادا نیز شرایط مطلوبی را تجربه خواهد کرد. در این شرایط، سرمایه گذاری در کشور کانادا نیز منطقی و سودآور خواهد بود. در نمودار مقابل، میزان نرخ تولید ناخالص ملی در کشور کانادا در سال های گذشته نمایش داده شده است. این میزان از تولید ناخالص داخلی در کشور کانادا، دال بر رشد اقتصادی این کشور و شرایط مناسب آن برای سرمایه گذاری خارجی می باشد.

خرید ملک در کانادا

نرخ تورم:

تورم، یکی از شاخص های اقتصادی بسیار تأثیر گذار در رشد سرمایه گذاری بین المللی می باشد. این شاخص، به تغییر قیمت ها در طی یک سال اطلاق می شود و با رشد و ثبات اقتصادی کشور، دارای رابطه عکس می باشد. بدین معنی که هر چه نرخ تورم در یک کشور بیشتر باشد، سیستم اقتصادی آن کشور دارای ضعف و اشکالاتی می باشد. در چنین شرایطی، میزان سرمایه گذاری خارجی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. با توجه به نمودار نرخ تورم در کانادا، سرمایه گذاری در کشور کانادا امری سودآور خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

نرخ مالیات:

مالیات بر درآمد، شاخصی مهم برای سرمایه گذاران و متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. تعادل مالیات دریافت شده از سوی دولت، تأثیر مثبتی بر اقتصاد و پیشرفت آن کشور در حوزه های مختلف خواهد داشت. اما چنانچه کمتر یا بیشتر از آنچه که متناسب با درآمد و شرایط کلی اقتصاد کشور می باشد، دریافت شود، آثار و نتایج مخربی بر اقتصاد کشور و سرمایه سرمایه گذاران خارجی خواهد گذاشت. همان طور که از نمودار مقابل قابل برداشت می باشد، میزان مالیات دریافتی در کشور کانادا متناسب با شرایط کشور بوده و بر سرمایه اولیه و سود سرمایه گذاری خارجی، تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک در این کشور می باشد. باید توجه داشت اگر می خواهید به واسطه سرمایه در این کشور اقامت دائم و تابعیت خود را اخذ نمایید، بهتر است از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و دیگر طرق مربوط به ایجاد اشتغال اقدام نمایید. لازم به ذکر است که افرادی که اقامت کشور کانادا را دارند، می توانند چندین ملک را خریداری نموده و به واسطه این روش اقدام به تجارت نمایند.

قانون خرید ملک در کانادا برای تمامی افرادی که در این کشور ساکن هستند و در تمامی ایالت های کانادا شرایط یکسانی دارد. بر اساس قوانین موجود در این کشور، اجاره و نقل انتقالات ملک و خرید ملک در کانادا، پروسه ای 50 الی 90 روزه می باشد. البته در صورتی که ملک خالی از سکنه باشد، این پروسه زمانی در طول مدت 30 روز کاری انجام می گیرد.

نکته قابل ذکر در خصوص خرید ملک در کانادا این است که اگر فرد متقاضی، اقامت کانادا را نداشته باشد و قصد خرید ملک در این کشور را داشته باشد، باید حدود 35 درصد از ارزش ملک را به عنوان پیش پرداختی در نظر بگیرد. ضمن اینکه با در دست داشتن اسناد ملک، می تواند به بانک مراجعه نموده و درخواست وام نماید.

هزینه خرید املاک و مستغلات در مناطق مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت است و عواملی مانند متراژ ملک و منطقه استقرار آن، در قیمت ها تأثیرگذار خواهد بود. در ذیل به بررسی قیمت های املاک در برخی از ایالت های کانادا می پردازیم:

 

شهرهای کانادا

قیمت ملک (دلار کانادا)

ونکوور

11.643.71 دلار کانادا

تورنتو

9.958.33 دلار کانادا

کلگری

5.017.04 دلار کانادا

مونترال

5.043.82 دلار کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در کانادا می تواند به لینک زیر مراجعه نمایید:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا نیز به عنوان یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به شمار می باید که از جمله برترین روش های سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

ثبت شرکت در کانادا همانند دیگر کشورها مستلزم ارائه طرح توجیهی و بیزنس پلن است. طرح پیشنهادی باید گواه بر نوآور بودن فعالیت های شرکت باشد و مورد تأیید افراد ذی صلاح قرار گیرد. زمانی که طرح اولیه مورد تأیید قرار گرفت، به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اجازه ایجاد شرکت داده می شود. افراد باید نوع فعالیت شرکت، نام شرکت و هزینه هایی که بابت شرکت و تجارت خود در نظر گرفته اند را به صورت دقیق مشخص کرده باشند.

مهاجرت به کاانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع شرکت هایی که می توان در کانادا به ثبت رساند، شامل موارد ذیل است:

 • شرکت مشارکتی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تعاونی
 • شرکت مالکیت انفرادی

نکته مهم در مورد ثبت شرکت در کانادا این است که قوانین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هر ایالت و استان با دیگر ایالات و استان های کانادا متفاوت می باشد و هر استان قوانین خاص خود را در خصوص ثبت شرکت دارد. براساس قوانین موجود در کانادا، فرد متقاضی شرکت در طرح سرمایه گذاری ایالت بریتیش کلمبیا باید برای ایجاد شرکت و بیزینس، دارای حداقل سرمایه 100 الی 150 هزار دلار کانادا باشد تا به عنوان سرمایه اولیه در حساب شرکت خود تزریق نماید. البته میزان و حدود سرمایه اصلی شرکت، بستگی به نوع شرکت و میزان فعالیت تجاری آن دارد.

رعایت قوانین و مقررات ذیل برای ایجاد شرکت و ثبت آن برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت الزامیست:

 • مشخص نمودن نام شرکت
 • مشخص نمودن محل شرکت؛ به عنوان مثال استان و ایالت باید مشخص باشد.
 • هیئت مدیره و تعداد مدیران تصمیم گیرنده در شرکت باید مشخص باشد.
 • مشخص نمودن سهام و سرمایه شرکت
 • مشخص نمودن محدودیت های شرکت
 • اساسنامه و فرم قوانین شرکت باید به زبان انگلیسی تدوین و تنظیم شده باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا

یکی دیگر از روش هایی که جزو زیر شاخه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود، کارآفرینی در کانادا می باشد. این روش سرمایه گذاری می تواند یکی از بهترین و منحصر به فردترین روش ها برای اخذ اقامت دائم کانادا به شمار آید. برای ایجاد طرح کارآفرینی، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید طرح تجاری خود را با وکلا و متخصصان سرمایه گذاری در این کشور به شور و بررسی گذاشته و پس از آن که طرح مورد نظر توسط افراد صاحب نظر و متخصص مورد تأیید قرار گرفت، اقدام به کارآفرینی در این کشور نماید. افراد متقاضی کارآفرینی در کانادا باید به عنوان کارآفرین، شرایط لازم برای ایجاد اشتغال را داشته باشند و در این خصوص متقاضی باید ثابت نماید که توانایی مالی ارائه سرمایه اولیه کارآفرینی را خواهد داشت.

کارآفرینی در کانادا از طریق دو طرح سرمایه گذاری امکان پذیر است که توسط استان بریتیش کلمبیای کانادا ارائه شده است. در طرح اول که سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا می باشد، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید اثبات نماید که دارای سرمایه مالی حداقل 300000 دلار کانادا برای شروع سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی آن دارد. در طرح سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا، فرد باید ثابت نماید که حداقل 600000 دلار کانادا املاک و مستغلات و سرمایه نقدی مناسب را برای شروع فعالیت خود دارد و می تواند منابع مالی مناسب را تأمین نماید. جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص انواع طرح های کارآفرینی در کانادا و مقایسه شرایط و مزایای هر کدام، پیشنهاد می شود که به مقالات ذیل مراجعه نمایید.

نکته قابل توجه در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، ضرورت اثبات تحصیلات آکادمیک مناسب برای ایجاد کارآفرینی می باشد. همچنین فرد مورد نظر باید ثابت نماید که سابقه کار مدیریتی مناسب برای ایجاد اشتغال دارد.

علاقمندان به کارآفرینی و مهاجرت به کانادا از این طریق، باید مراحل زیر را پشت سر گذارند:

 • قدرت و آمادگی لازم برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی
 • ارائه طرح تجاری قوی به عنوان متقاضی اصلی ایجاد کارآفرینی
 • بررسی و تأیید گزینه های پیش رو
 • ارائه طرح تجاری پس از تأیید اولیه
 • مشخص نمودن محلی برای فعالیت تجاری
 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. نکته ای که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی باید بدانند آنست که کشور کانادا از ماه نوامبر سال 2017، امکان خرید اوراق قرضه دولتی برای اتباع کشورهای دیگر را محدوده کرده است. بنابراین اخذ اقامت کانادا از این طریق برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، امکان پذیر نمی باشد و اقدام از طرق دیگر سرمایه گذاری توصیه می گردد.

خرید اوراق قرضه دولتی در کانادا، یکبار در سال انجام می شود و زمان آن توسط دولت کانادا اعلام می گردد. ارزش اوراق قرضه قابل خرید در کانادا، به مبلغ 100 تا 300 هزار دلار کانادا می باشد. این در حالیست که با استفاده از طرح های سرمایه گذاری 100 و 200 هزار دلاری کانادا، می توان به سرمایه گذاری در این کشور پرداخت و از آثار مختلف آن سود جست.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و خود حمایتی در کانادا

یکی از انواع سرمایه گذاری در کانادا که منجر به اخذ اقامت دائم برای افراد متقاضی می شود، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی می باشد. باید توجه داشت گزینه خود حمایتی در برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه، اتریش، اسپانیا و یونان برای افراد متقاضی امکان پذیر است و در صورتی که افراد بخواهند در کشورهایی نظیر کانادا اقدام به سرمایه گذاری نمایند، باید از طرق دیگر سرمایه گذاری مانند خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه اقدام کنند.

شرط اولیه در سرمایه گذاری خود حمایتی، اثبات تمکن مالی زیاد و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و سایر اعضای خانواده، بدون نیاز به کار کردن در کشور مقصد می باشد؛ به طوری که هیچ هزینه ای از سوی فرد متقاضی خود حمایتی، به کشور مورد نظر تحمیل نشود. در کشور کانادا موردی در قالب خود حمایتی برای افراد متقاضی پیش بینی نشده است و افرادی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند، می توانند از طرق دیگر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت، کار آفرینی و دیگر روش های موجود اقدام نمایند.

اطلاعات کامل در خصوص خود حمایتی و سایر روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا و دیگر کشورهای جهان، در محصول ویدئویی گام به گام اتنخاب مسیر مهاجرت که برای اولین بار در خاورمیانه توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است، قابل دستیابی می باشد. جهت اطلاع از این محصول و چگونگی تهیه آن می توانید از لینک ذیل استفاده نمایید:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

باید توجه داشت کشور کانادا یکی از مقاصد مهم و ایده آل برای افراد متقاضی مهاجرت محسوب می شود. همچنین کشور کانادا برای سرمایه گذاری نیز دارای شرایط بسیار مطلوبی می باشد و سرمایه گذاری در آن، افزایش سود و سرمایه را در پی خواهد داشت. از این رو می توان گفت که مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارای مزایایی می باشد که در ادامه، به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

 

 • یکی از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، امنیت بالای اقتصادی و رشد روز افزون اقتصاد در کاناداست که موجب افزایش سرمایه گذاری خارجی در این کشور شده است.
 • یکی از مواردی که جزو مزایای سرمایه گذاری در کانادا و دیگر کشورها محسوب می شود، نرخ پایین شاخص رکود اقتصادی در کاناداست. کشور کانادا دارای نرخ بسیار پایین رکود اقتصادی می باشد.
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کانادا، نرخ های مناسب اخذ مالیات در کانادا می باشد.
 • شبکه حمل و نقل و زیر ساخت های مناسب اقتصادی کشور کانادا، یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در این کشور به شمار می آید.
 • یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، وجود دانشگاه های برتر جهان در کانادا و سطح بالای شاخص های بهداشت و امنیت اجتماعی در این کشور می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و معایب آن

ضمن اینکه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مزیت های بسیاری برای افراد متقاضی آن دارد؛ دارای معایبی نیز می باشد که در این بخش، به بررسی آن ها می پردازیم:

 • یکی از معایب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، در خصوص ثبت شرکت می باشد؛ زیرا افرادی که اقدام به ثبت شرکت در این کشور می نمایند، گاهاً با مشکلات بسیاری در خصوص اخذ وام های بانکی روبرو هستند و بانک ها معمولاً از ارائه وام به شرکت های خصوصی امتناع می نمایند.
 • از دیگر معایب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، پیرامون شرکت های مشارکتی است؛ زیرا در صورت داشتن بدهی شرکت، هریک از اعضا مسئول پرداخت بدهی های شرکت می باشند.
 • یکی از شاخص ترین معایب سرمایه گذاری در کانادا، هزینه های بسیار بالای ثبت شرکت و بیزینس در این کشور در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا می باشد.
 • یکی دیگر از معایب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، فاصله زیاد این کشور از ایران است؛ از این جهت که افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در کانادا می نمایند، به علت مسافت زیاد و دشواری های رفت و آمد میان دو کشور کانادا و ایران، نمی توانند کسب و کار خود را در ایران مدیریت نمایند.

 

سئولات متداول درزمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

✅بهترین راه سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا، کارشرکت و برنامه های کارآفرینی استانی است.

 

✅حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری چه میزان است؟

در برنامه های استانی حداقل سرمایه مورد نیاز 300،000 دلار کانادا است.

 

✅آیا با خرید ملک در کانادا می توان اقامت گرفت؟

خیر.

 

✅آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت کانادا را کسب کرد؟

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت کانادا را کسب کنید.

 

_____________________ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا و شرایط سرمایه گذاری در کانادا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های جذاب برای متقاضیان محسوب می گردد. افراد متقاضی می توانند در صورت داشتن شرایط لازم جهت سرمایه گذاری اقدام به ایجاد تجارت خود در این کشور نمایند. سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلفی امکان پذیر است که تنها تعدادی از آن ها منجر به اخذ اقامت می شود. بنابراین افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشند، لازمست که از روش هایی مانند کارآفرینی در این کشور اقدام نمایند. شما بزرگواران می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران متخصص مؤسسه دریافت نمایید. ضمن اینکه در صورت ایجاد ابهام یا پرسش در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، می توانید سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در انتهای این مقاله ایجاد شده است، مطرح نمایید و پاسخ را در اسرع وقت از مشاورین زبده این مجموعه حقوقی ملک پور دریافت نمایید.

امتیاز 4.52 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
kiani
سلام. خسته نباشید. اول تشکر می کنم بابت مقاله خوبتون. مرسی از آقای دکتر که به خوبی ما رو راهنمایی می کنند. سوالی که دارم اینه که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، لازم هست که مدرک زبان داشته باشیم؟ نمره خاصی نیاز داره یا خیر؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و محبت شما، در بعضی از برنامه های سرمایه گذاری کانادا شما نیاز به مدرک زبان دارید و در برخی خیر. برای مثال طرح کارآفرینی 200 هزار دلاری بریتیش کلمبیا و طرح سرمایه گذاری کبک نیاز به مدرک زبان ندارند. جهت دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر از طرح های سرمایه گذاری در کانادا با مشاورین مجموعه در ارتباط باشید. * مانا باشید *
حامد بشیری
با سلام و عرض ادب ممنون از سایت بسیار عالی شما سوال من اینه آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هم مثل نیوزیلند امتیازی است؟ من 45 ساله هستم و لیسانس کامپیوتر و فوق لیسانس MBA دارم با داشتن 10 ساله سابقه مدیریت در شرکت خودم و داشتن 150 پرسنل که حقوق به همراه بیمه دارند می توانم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی سرمایه گذاری در کشور کانادا هم دارای امتیاز می باشد و شرایط عمومی شما بسیار خوب است پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایط عمومی شما را بصورت رایگان بررسی نمایند. موفق باشید.
اناهیتا
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز من 38 ساله هستم و شرکت خدمات کامپیوتری دارم با 10 سال سابقه میخواستم بدونم از طریق ثبت شرکت میتونم به کانادا مهاجرت کنم ؟ و میزا سرمایه مورد نیاز چقدر می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور کانادا به صرف ثبت شرکت اقامت نمی دهد اما اگر طرح تجاری یا بیزینس پلان شما مورد تایید باشد و منجر به کارآفرینی شود با ثبت شرکت می توانید اقدام کنید و حداقل سرمایه شما هم باید 100 تا 200 هزار دلار کانادا باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان