اقامت دائم و تابعیت آلمان

9 مهر 1399 بدون نظر

اقامت دائم و تابعیت آلمان

اقامت دائم و تابعیت آلمان، راحت ترین راه گرفتن اقامت آلمان و تابعیت این کشور، هزینه های زندگی در آلمان و موضوعاتی از این دست در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آلمان، یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیاست که سالانه متقاضیان زیادی تمایل به مهاجرت به آن جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان را دارند. از جمله مهم ترین سئوالاتی که توسط شما در این زمینه مطرح گردیده است عبارتند از؛ بهترین روش برای مهاجرت به آلمان کدام روش است؟ آیا امکان اقامت دائم و تابعیت آلمان برای مهاجرین به این کشور وجود دارد؟ هزینه های زندگی در کشور آلمان به چه میزان است؟ شما با مطالعه دقیق این مقاله به پاسخ سئوالات متعدد خود در خصوص اقامت دائم و تابعیت آلمان و موضعات تکمیلی در این زمینه دست خواهید یافت. ضمناً اگر پس از مطالعه مقاله حاضر سئوالی داشتید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم تماس در صفحه اصلی سایت، از کارشناسان مجرب این مؤسسه مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

عناوین زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 • شرایط عمومی اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق پناهندگی
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در آلمان
 • سئوالات متداول راجع به اقامت دائم و تابعیت آلمان
 • اقامت دائم و تابعیت آلمان و سخن پایانی

اقامت دائم و تابعیت آلماناقامت دائم و تابعیت آلمان و شرایط عمومی آن

برای اینکه در خصوص اقامت دائم و تابعیت آلمان اطلاعات درست و مناسبی را کسب نماییم بهتر است که در ابتدا کمی با شرایط عمومی این کشور آشنا شویم و سپس به صورت جزئی، اقامت دائم و تابعیت آلمان را مورد بررسی قرار دهیم. کشور آلمان با بیش از 83 میلیون نفر جمعیت یکی از قطب های صنعت دنیا محسوب شده و با فعالیت بسیاری از برترین شرکت های دنیا مانند BMW، مرسدس بنز، فولکس واگن، پورشه، بوش، زیمنس، آدیداس، نیوآ و... نقش ویژه ای در اقتصاد اروپا و حتی دنیا را دارد. به دلیل وجود این شرکت های معتبر، آلمان در سالیان اخیر به شدت به نیروی کار نیاز داشته و درهای این کشور به روی مهاجرین متخصص و توانمند همواره باز است. واحد پول این کشور یورو بوده و در اطراف این کشور نیز همسایگانی با قدرت اقتصادی خوبی همچون اتریش، هلند، دانمارک، سوییس و... قرار دارند. زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و پایتخت آن نیز شهر برلین می باشد. ضمناً شهرهای شناخته شده دیگری همچون مونیخ، کلن، هامبورگ و... نیز در این کشور قرار دارند.

از روش های مختلفی می توان برای اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان اقدام نمود که بسته به شرایط هر متقاضی روش مناسبی وجود دارد. طبق بررسی های انجام شده امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از روش های کاری، ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری و حتی پناهندگی وجود دارد که ما توصیه می کنیم از روش پناهندگی استفاده نشود. هیچ روشی به جز تولد فرزندی که یکی از والدینش آلمانی باشند مستقیماً به اخذ تابعیت آلمان منجر نمی شود و اصولاً افراد باید ابتدا اقامت کوتاه مدت در یافت نموده و سپس پس از 3 الی 5 سال آن را به اقامت دائم تبدیل کنند و اغلب پس از 8 سال اقامت در این کشور اقدام به کسب تابعیت آلمان نمایند. روش های کاری و تحصیلی، از بهترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شوند. لازم به ذکر است که پاسپورت آلمان در رتبه 2 قدرتمندترین پاسپورت ها قرار دارد و شخص با داشتن آن برای ورود به 72 کشور نیاز به اخذ ویزا دارد. این در حالیست که دارندگان این پاسپورت، برای ورود به 91 کشور دنیا نیاز به اخذ ویزا ندارند و برای ورود به 35 کشور نیاز به اخذ ویزا در بدو ورود دارند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار

اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار یکی از روش هایی است که متقاضیان می توانند برای آن اقدام نموده و به آلمان مهاجرت نمایند. اخذ اقامت کاری در آلمان به دو روش امکان پذیر است. یکی از این روش ها از طریق ویزای پیشنهاد کاری (Job offer) و دیگری از طریق ویزای جستجوی کار (Job seeker) می باشد که افراد می توانند با هر یک از این روش ها به آلمان آمده و اقامت کاری دریافت نمایند. برای روش Job offer افراد باید یکی پیشنهاد شغلی از آلمان داشته باشند و به واسطه آن پیشنهاد می توانند اقامت کاری 1 ساله این کشور را دریافت نمایند. در روش Job seeker نیز به افراد واجد شرایط این اجازه داده می شود تا برای مدت 6 ماه به این کشور رفته و به دنبال کار بگردند و با یافتن شغل مناسب با توجه به رشته تحصیلی خود و عقد قرارداد کاری اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند. این ویزا برای افراد تحصیل کرده در رشته های فنی و مهندسی مانند: کامپیوتر، مکانیک، برق، الکترونیک و... موقعیتی بسیار مناسب برای کار و زندگی در یک کشور صنعتی و پیشرفته را فراهم می کند. حداقل شرایطی که فرد برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید داشته باشند عبارتند از:

 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط
 • مدرک زبان آلمانی (حداقل B1)

اقامت دائم و تابعیت آلمان

افراد از هر کدام از روش های مطرح شده فوق وارد شوند و بتوانند قرارداد خود را تمدید کنند و به واسطه آن اقامتشان نیز تمدید شود می توانند پس از گذشت 5 سال اقدام به اخذ اقامت دائم آلمان را نمایند. البته اگر حقوق سالانه شخص از مبلغ استاندار مشخص شده بیشتر باشد (مثلاً بیش از 40,000 یورو در سال)، به شخص بلو کارت داده شده و این فرد بعد از 3 الی 3.5 سال می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید. این افراد با استمرار اقامت خود در آلمان بعد از حداقل 8 سال می توانند برای دریافت تابعیت اقدام نمایند. افرادی که اقامت کاری دریافت می نمایند می توانند اعضای خانواده خود را به این کشور ببرند و همراهان اعم از همسر و فرزند اجازه تحصیل رایگان و همچنین همسر اجازه کار تمام وقت دارد. ضمناً متقاضیان ویزای جستجوی کار این موضوع را مد نظر قرار دهند که نرخ بیکاری در آلمان 3.2 درصد بوده و نشانگر نیاز شدید این کشور به نیروی کار می باشد. نمودار نرخ بیکاری این کشور در سال های 2010 الی 2019 را در تصویر روبرو مشاهده می نمایید:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در آلمان به لینک زیر مراجعه نمایید:

اقامت دائم و تابعیت آلمان

کار در آلمان

آشنایی با مهارت های کاریابی می توان تأثیر بسزایی در موفقیت شما جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار و اخذ اقامت و تابعیت این کشور باشد. با تهیه و مشاهده محصول ویدئویی گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید این مهارت ها را آموخته و آن ها را  در پروسه کاریابی در آلمان به کار گیرید.

اقامت دائم و تابعیت آلمان

اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق تحصیل

بسیاری از متقاضیان اقامت دائم و تابعیت آلمان این کشور را به دلیل تحصیل رایگان می شناسند. نکته ای که دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید در نظر بگیرند این است که دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی در آلمان اقدام به جذب دانشجو در مقاطع مختلف می نمایند. در این بین تنها دانشگاه های دولتی برای دانشجویان امکان تحصیل رایگان را فراهم آورده است که اغلب در این دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس می شوند و البته تعداد محدودی دانشگاه انگلیسی نیز وجود دارد که با توجه به کم بودن تعداد آنها، پذیرش در این دانشگاه ها بسیار رقابتی و سخت می باشد. علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشجویان می توانند در دانشگاه های خصوصی پذیرش شده و به زبان انگلیسی تحصیل نمایند که در این صورت تحصیل برای آنها رایگان نبوده و بسته به مقطع تحصیلی از حداقل 9,000 یورو به بالا شهریه تحصیل در یک سال را دارند.

دانشگاه های دولتی این کشور با توجه به رشته و مقطع تحصیلی الزامات متفاوتی دارند و هر دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر شرایط مخصوص به خود را دارد اما در مجموع می توان گفت که برای اکثر دانشگاه ها گپ تحصیلی بخصوص در مقطع لیسانس مهم بوده و نباید بیش از 3 الی 4 سال باشد و همچنین با توجه به تحصیل به زبان آلمانی باید حداقل مدرک B1 را داشته باشند و در آلمان آن را تقویت نمایند. برای تحصیل در اغلب دانشگاه های خصوصی و انگلیسی نیز داشتن حداقل مدرک زبان IELTS 6 در مقطع کارشناسی و IELTS 6.5 در مقطع کارشناسی ارشد الزامی بود و قالباً در مقطع دکتری نیز افراد باید IELTS7 ارائه نمایند. امکان تحصیل در رشته های مختلف از جمله مهندسی، مدیریت، هنر و... در این کشور وجود دارد و افراد محدودیت زیادی ندارند. با توجه به رایگان بودن تحصیل در این کشور بورسیه ای برای هزینه تحصیل بخصوص در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس وجود ندارد مگر اینکه از برخی سازمان ها برای هزینه های زندگی کمک هزینه دریافت گردد که آنها نیز محدود می باشند.

اقامت دائم و تابعیت آلمان

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری نیز ابتدا باید با یک استاد راهنما (سوپروایزر) ارتباط برقرار نموده و با ارسال رزومه خود برای وی او را مجاب به قبولی پذیرش در دانشگاه مربوطه نماید. دانشجویان باید توجه داشته باشند که مقاله های بین المللی ISI، سوابق تحقیقاتی، داشتن معدل بالا در مقاطع تحصیلی گذشته، توصیه نامه از اساتید مقلطع گذشته، انگیزه نامه جهت ادامه تحصیل، مدرک زبان با نمره خیلی خوب می تواند نقش بسزایی در پذیرش وی توسط استاد راهنما داشته باشد. لازم به ذکر است که شخصی که دارای اقامت تحصیلی است می تواند طبق قانون الحاق خانوده همراه خود را نیز به آلمان ببرد و برای اینکه مشکلی برای صدور ویزا ایجاد نشود توصیه می کنیم که همراه بعد از اخذ اقامت متقاضی اصلی اقدام نماید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان به لینک زیر مراجعه نمایید:

اقامت دائم و تابعیت آلمان

تحصیل در آلمان

اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

بسیار از متقاضیان تمایل به سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از این طریق را دارند. افراد باید توجه داشته باشند که دو نوع سرمایه گذاری می توانند انجام دهند و یکی سرمایه گذاری فعال (active investment) و دیگری سرمایه گذاری غیرفعال و منفعل (Passive investment) که هر دو در آلمان امکان پذیر است اما نکته ای که وجود دارد این است که سرمایه گذاری غیرفعال هیچ اثر اقامتی برای شخص سرمایه گذار نمی تواند داشته باشد. از جمله سرمایه گذاری غیرفعال می توان به خرید ملک اشاره نمود که در کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا موجب اعطای اقامت به شخص و اعضای خانواده او می شود اما در آلمان با خرید ملک به شخص اقامت این کشور داده نمی شود. اما روش دیگری که در سرمایه گذاری وجود دارد روش فعال است که در آن یک کسب و کار توسط شخص راه اندازی شده و خود نیز در آن کسب و کار مشغول به کار می شود.

در روش سرمایه گذاری فعال شخص باید اقدام به کارآفرینی در صندوق توسعه منطقه ای در آلمان انجام دهد. اولین شرطی که برای سرمایه گذار وجود دارد این است که او باید حداقل 18 سال سن داشته و فاقد هرگونه سابقه کیفری باشد تا بتواند اقدام به کارآفرینی در این کشور نماید. سرمایه گذار باید در این روش حداقل 350,000 یورو سرمایه گذاری انجام دهد به صورتی که 250،000 یورو آن را به خرید املاک و حداقل 100,000 یوروی دیگر را به ایجاد کسب و کار اختصاص دهد. افرادی که می خواهند کارآفرینی انجام دهند باید توجه داشته باشند که برای کسب و کار خود باید یک طرح تجاری (Business plan) مناسب تهیه نمایند که البته نوشتن طرح تجاری کاری تخصصی می باشد که تیم متخصص ما در زمینه امور مالی و تجاری می تواند کمک شایانی برای نوشتن طرح تجاری به شما داشته باشد. پس از راه اندازی این طرح تجاری یه سرمایه گذار و خانواده او اقامت داده می شود و پس از 3 سال آنها می توانند اقامت دائم دریافت نموده و پس از آن نیز برای اخذ تابعیت این کشور اقدام لازم را انجام دهند.

در لینک زیر شما می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد سرمایه گذاری در آلمان کسب کنید:

اقامت دائم و تابعیت آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق ازدواج

به طور کلی می توان گفت که ازدواج یکی از آسان ترین روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان به شمار می رود. در این روش تنها کافیست تا همسر متقاضی تبعه کشور آلمان باشد. البته افراد باید دلایلی بر وجود رابطه در یک سال گذشته را ارائه نمایند که افسر ویزا متقاعد شود که این رابطه صوری نبوده و یک رابطه واقعی می باشد. از طرفی شخصی که تابعیت آلمان را دارد باید مستنداتی نشان دهد که در این کشور کار می کند، محلی برای زندگی دارد و توانایی پرداخت هزینه های خود و همسرش را نیز دارد و در آینده مشکلی از این بابت نخواهد داشت. البته افراد می توانند در داخل آلمان و یا خارج از آن ازدواج خود را ثبت نمایند و تنها باید مستنداتی برای آن را به اداره مهاجرت ارائه نمایند تا به شخص اقامت آلمان داده شود. فردی که می خواهد برای اقامت آلمان اقدام نماید بهتر است تا مدرک A1 یا A2 آلمانی را کسب نماید و برای اخذ تابعیت نیز باید سطح زبان خود را بالاتر ببرد و حداقل به B1 برساند.

اقامت دائم و تابعیت آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان و سایر کشورها از طریق تولد برای نوزاد با توجه به قوانین کشورها بررسی می گردد. در برخی کشورها صرف به دنیا آمدن فرزند در خاک آن کشور باعث اعطای تابعیت به نوزاد از بدو تولد می شود که به این حالت قانون خاک برای اعطای تابعیت گفته می شود. در روش دیگر که به عنوان روش خون شناخته می شود اگر یکی از والدین نوزاد دارای تابعیت آن کشور باشند، فرزند نیز به تبعه آنها تابعیت آن کشور را اخذ می نماید. سیستم اعطای تابعیت در آلمان برای نوزادان سیستم خون می باشد و در صورت آلمانی بودن والدین، نوزاد نیز تابعیت این کشور را کسب می نماید. البته شرایط برای کودکی که از اول ژانویه سال 2000 از والدین غیرآلمانی و در خاک آلمان به دنیا بیاید وجود دارد که به صورت خاص تابعیت آلمان را کسب کند. شرایط شخص در سن 21 سالگی بررسی می شود و شخص باید به صورت کلی شرایط زیر را داشته باشند:

 • والدین مقیم دائم آلمان بوده و یا حداقل 8 سال در آنجا زندگی کنند.
 • حداقل 8 سال اقامت در کشور آلمان
 • حداقل تحصیل به مدت 6 سال در مدارس آلمان
 • گواهی فراغت از تحصیل یا ترک تحصیل از آموزشگاه های آلمان

اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق پناهندگی

سالانه افراد زیادی با این تفکر که می توانند از طریق پناهندگی مهاجرتی آسان و کم هزینه انجام دهند به سوی این مسیر خطرناک و نامعلوم قدم بر می دارند. شاید بتوان عدم آگاهی از خطرات و شرایط دشواری که در کشور مقصد در انتظار افراد هست را دلیل اقدام به انجام این روش دانست و شاید هم وجود تصوری اشتباه مبنی بر وجود شرایط و امکانات و بهترین زندگی برای پناهندگان. اصولاً پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل مختلف اعم از رنگ، نژاد، دین، عقیده و یا عضویت در برخی گروه های عقیدتی و سیاسی در کشور خود با خطر شدید مواجه هستند و به کشور دیگری پناه می برند. متقاضیان پناهندگی در آلمان نیز به محض ورود به این کشور با مراجعه به اداره پلیس باید تقاضای پناهندگی دهند و طبق کنوانسیون ژنو باید خوراک، پوشاک، مکان و یک کارت شناسایی به آنها داده شود تا در آنجا زندگی نمایند و شرایط آنها بررسی شود. در این مدت در یک کمپ با شرایط بسیار نامناسب به مدت حداقل یک سال باید منتظر بمانند تا پرونده آنها بررسی شود. معمولاً کمپ ها دارای اتاق هایی است که افراد مختلف با هم در آن زندگی می کنند و شما نمی توانید افرادی که با آنها زندگی می کنید را انتخاب نمایید و این شرایط را به مراتب سخت تر می کند. در صورت پذیرش شرایط افراد اقامت این کشور را می گیرند و در غیر این صورت باید این کشور را ترک نمایند. توصیه ما به افرادی که می خواهند از طریق پناهندگی اقامت دائم و تابعیت آلمان را کسب نمایند این است که قبل از اقدام به این روش حتما مقالات متعددی را بررسی نمایند و از عواقب این روش مطلع گردند. قطعاً مشاوره با یک وکیل مهاجرت می تواند بهترین راه برای انتخاب مسیر درست بوده و شما را در مسیری مطمئن و ایمن قرار دهد. لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه فعالیت و خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این روش را به متقاضیان مهاجرت توصیه نمی کند.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

اقامت دائم و تابعیت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

طبق بررسی های صورت گرفته دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق با این عنوان امکان پذیر نمی باشد و این افراد می توانند تحت شرایط دیگری به این کشور مهاجرت نمایند. البته با اینکه این نوع ویزا در کشور آلمان به هنرمندان به واسطه شغل آنها تعلق نمی گیرد اما آنها می توانند از طریق تحصیل به این کشور ورود پیدا کنند. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً حرام بوده و غیرقانونی محسوب می شود. البته کشور اتریش در همسایگی آلمان شرایط ویژه ای را برای هنرمندان فراهم آورده است تا این افراد با استفاده از آثار هنری خود بتوانند به این کشور مهاجرت نمایند و در آنجا اقامت دریافت کنند. این افراد تنها باید ثابت کنند که کار هنری انجام داده اند و از انجام این کار هنری درآمدی نیز داشته اند.

اقامت دائم و تابعیت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

متقاضیان مهاجرت به آلمان که خواهان اقامت دائم و تابعیت آلمان هستند باید هزینه های زندگی در این کشور را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهند. در کشور آلمان نیز مانند بسیاری از کشورهای دنیا زندگی در برخی شهرها مقداری گران تر از سایر شهرها می باشد. به طور مثال زندگی در شهر مونیخ که شهری لاکچری و لوکس نشین محسوب می شود با سایر شهرهای کوچک آلمان هزینه های بیشتری برای افراد می تواند به همراه داشته باشد. البته در این بین باید در نظر گرفت که سبک زندگی افراد نیز با یکدیگر متفاوت می باشد ولی در مجموع می توان گفت که آلمان نسبت به کشورهایی مانند انگلستان و سوییس کشوری ارزان تر محسوب می شود اما نمی توان آن را در دسته کشورهای ارزان برای زندگی قرار داد و زندگی در این کشور تقریبا معادل متوسط هزینه زندگی در اروپا بوده و کمتر از 1000 یورو در ماه می تواند باشد. در جدول زیر برخی هزینه های روزمره شهروندان در شهرهای آلمان بررسی شده و میانگینی از هزینه های زندگی در این کشور بدست آمده است:

 

میانگین هزینه های زندگی در آلمان

شرح

هزینه (یورو)

 

شرح

هزینه (یورو)

غذا در رستوران معمولی

10

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

2.7

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.9

تاکسی (1 کیلومتر)

2

شیر (1 لیتری)

0.7

گازوئیل (1 لیتر)

1.4

برنج (1 کیلو)

2

هزینه باشگاه (ماهیانه)

29

نان سفید (500 گرم)

1.4

هزینه انرژی (آب، برق و...)

216

تخم مرغ (12 عدد)

1.8

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

723

سیب (1 کیلو)

2.2

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

538

سیب زمینی (1 کیلو)

1.1

اینترنت

30

مک دونالد

8

سینما

11

کاپوچینو

2.7

شهریه مهدکودک خصوصی

315

سئوالات متداول راجع به اقامت دائم و تابعیت آلمان

✅ از چه روش هایی می توان اقامت دائم و تابعیت آلمان را به دست آورد؟

مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، از روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی امکان پذیر است.

✅ چه روش مهاجرتی مستقیماً به دریافت اقامت دائم و پاسپورت آلمان منجر می شود؟

از میان تمامی روش های مهاجرت به آلمان، روش تولد تنها روش مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان است؛ به شرطی که یکی از والدین فرزند یا هر دوی آن ها دارای تبعیت آلمان باشند. 

✅ بهترین روش های اخذ اقامت و تابعیت آلمان کدامند؟

روش های تحصیل و کار در آلمان، از بهترین و پرتقاضاترین روش های مهاجرت به آلمان هستند.

 

_____________اقامت دائم و تابعیت آلمان و سخن پایانی_____________

اقامت دائم و تابعیت آلمان، روش های مختلف مهاجرت به آلمان، هزینه های زندگی در این کشور، راحت ترین راه گرفتن اقامت آلمان و برخی موضوعات مهم دیگر در این نوشتار مورد تحلیل علمی قرار گرفته است. مطابق مطالب عنوان شده در این مقاله می توان نتیجه گرفت که با توجه به فراهم بودن شرایط کار و تحصیل در این کشور، اخذ اقامت تحصیلی و کاری از بهترین راه های ورود به این کشور می باشد. البته افراد می توانند با سرمایه گذاری نیز برای اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان اقدام کنند اما برای این افراد کشورهایی مانند اتریش، پرتغال، کانادا، اسپانیا، فرانسه و... نیز شرایط خیلی خوب به همراه امتیازات بیشتر وجود دارد. در صورتی که پرسشی در خصوص دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان یا کشورهای دیگر دارید، می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس بگیرید و یا پس از تکمیل فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. ضمناً شما می توانید سئوالات خود در خصوص اقامت دائم و تابعیت آلمان را در پایان همین مقاله بنویسید و پاسخ سئوال خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان