تحصیل مهندسی در کانادا

19 آذر 1398 4 نظر

تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در رشته های مهندسی و اقامت پس از تحصیل در کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل مهندسی در کانادا چیست؟ بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه علوم مهندسی کدامند؟ انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا کدامند؟ شرایط اقامتی پس از تحصیل مهندسی در کانادا چگونه است؟ آیا تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا، گزینه ای مناسب جهت مهاجرت به این کشور هست؟ نویسندگان این مقاله تلاش نموده اند بهترین و دقیق ترین پاسخ ها را به پرسشهای فوق و دیگر سئوالات احتمالی در این زمینه ارائه نمایند. امیدواریم که مقاله پیش رو مورد توجه و حسن نظر شما همراهان گرامی قرار گیرد و موجب افزایش آگاهی و دانش شما در باب تحصیل مهندسی در کانادا شود. این امکان برای شما فراهم شده است تا با تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین در صورتی که فرم تماس را تمکیل نمایید، مشاورین ما در مؤسسه ملک پور با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه می نمایند. در ادامه این مقاله در باب تحصیل مهندسی در کانادا زیر عنوان های زیر مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند:

 • تحصیل مهندسی در کانادا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع دکتری (PHD)
 • تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در کانادا به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در کانادا و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در کانادا و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در کانادا و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا و شرایط عمومی

شرایط کلی کشور کانادا و شرایط عمومی تحصیل مهندسی در کانادا در این بخش بررسی می گردد. کانادا کشور مهاجر پذیریست که سالانه افراد و متقاضیان بسیاری را به عنوان مهاجر جذب می نماید. این کشور به همراه استرالیا و نیوزلند، کشورهای مهاجر پذیری هستند که به دلیل جمعیت کم و وسعت زیاد سرزمینشان، با روش های مهاجرتی متفاوت، افراد متخصص و یا ثروتمند را جذب می نمایند و به یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت در جهان و به خصوص ایرانیان تبدیل شده است. در آخرین آمار اعلام شده از منابع رسمی در سال 2019 در بررسی کشورهای مختلف در خصوص کیفیت زندگی، کشور کانادا رتبه اول را در آمار های جهانی بدست آورده است. کشور کانادا در شمالی ترین بخش آمریکای شمالی واقع شده است و وسیع ترین کشور جهان بعد از روسیه از لحاظ مساحت کلی می باشد. از لحاظ مساحت خشکی نیز در رتبه چهارم جهان می باشد. شایان ذکر است بخش بسیار زیادی از این کشور، یخ زده و نسبتاً غیر قابل سکونت است. کشور آمریکا همسایه جنوبی این کشور می باشد و مرز بسیار طولانی با این کشور دارد. کشور کانادا حدود 37 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت این کشور 9,984,670 کیلومتر مربع می باشد. این کشور دارای چندین ایالت و یک دولت فدرال می باشد و هر ایالتی به صورت مجزا تحت نظر دولت فدرال اداره می گردد. سیستم اداره این کشور، بسیار مشابه با کشور آمریکا می باشد. یکی از دلایل پیشرفت سریع این کشور، همین سیستم فدرالی حاکم بر آن می باشد، زیرا کنترل بهتر و دقیق تری را بر مناطق مختلف میسر می سازد. پایتخت کشور کانادا در ایالت اونتاریو واقع شده است و شهر اوتاوا می باشد که نسبتاً ساختاری اداری و مذهبی دارد و از سمت شرق بسیار نزدیک به استان کبک و شهر معروف مونترال می باشد. شهر های تورنتو، ونکوور و مونترال از اصلی ترین و پرجمعیت ترین شهر های این کشور می باشند.

تحصیل مهندسی در کانادا

روش های قانونی متعددی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. از آن جمله می توان به مهاجرت از طریق تحصیل نام برد. کشور کانادا دارای برترین دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی در سطح جهان می باشد و رشته های تحصیلی متنوعی را تحت آموزش قرار می دهد. دانشجویان و داوطلبان رشته های مهندسی، از جمله بیشترین متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا می باشند. رشد اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی در کشور کانادا، رونق صنعت و افزایش فرصت های شغلی در این زمینه را در پی داشته است. از این رو نیاز به نیروهای متخصص و تحصیلکرده در رشته های مهندسی در کشور کانادا محسوس می باشد. بنابراین دولت کانادا اقدام به بسترسازی مهاجرت و حضور متقاضیان تحصیل مهندسی در کانادا کرده است.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا بخش اول

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا بخش اول

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع لیسانس در این بند مورد بررسی قرار می گیرد. اگر متقاضی تحصیل مهندسی در کانادا هستید گزینه های بسیار متفاوت و مختلفی پیش روی شما قرار خواهد داشت. همانطور که می دانید نظام آموزشی کانادا چه در مقطع مدارس و چه در دانشگاه ها، یکی از برترین نظام های آموزشی می باشد. پیش نیاز اکثر دانشگاه های این کشور جهت اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در کانادا، نمره آیلتس حداقل 6.5 و معدل نسبتاً مناسب در مقطع دیپلم می باشد. جهت اخذ پذیرش در کانادا به عنوان مقصد تحصیل مهندسی در کانادا، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله ضروری می باشد. به صورت کلی می توان گفت تمامی زیر شاخه های علوم مهندسی در این کشور تدریس می گردند. مقطع لیسانس در رشته های مهندسی در کانادا در حدود 4-5 سال به طول می انجامد. مؤسسه حقوقی ملک پور سالیان درازی را در عرصه مهاجرت و فراهم نمودن شرایط تحصیلی مناسب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور فعالیت داشته و مقاصد تحصیلی کانادا یکی از تخصص های اصلی این کشور می باشد. مشاورین برجسته و وکلای عضو شورای قانونگذاری مهاجرت در کانادا (ICCRC) کاملاً بر قوانین جاری و کنونی بین المللی و حقوقی در کشور کانادا مسلط بوده و مناسب ترین و به روزترین خدمات را در پرونده های تحصیلی و دیگر پرونده های مهاجرتی به کار می گیرند. برای بررسی و مشاهده برخی از نمونه ویزاهای اخذ شده می توانید به لینک های زیر مراجعه بفرمایید.

تحصیل مهندسی در کانادا

گالری ویزاها

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در کاناداتحصیل مهندسی در کانادا در مقطع فوق لیسانس یکی از مقاطع تحصیلی بسیار پر طرفدار در کانادا می شود. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته مهندسی، در بسیاری از موارد تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی دارند. بسیاری از این اشخاص، دوره لیسانس خود را در کانادا گذراند اند. اما بسیاری دیگر در کشورهای دیگر، تحصیل کرده و به دلایل متفاوتی، متقاضی ادامه تحصیل و یا تحصیل مجدد در فوق لیسانس کشور کانادا هستند. مطالب ارائه شده در این مقاله توسط تیم پژوهشی مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و گرد آوری شده است و هرگونه کپی برداری یا استفاده از مطالب آن بدون ذکر منبع، قانوناً خلاف بوده و قابل پیگیری می باشد. مدرک مورد نیاز در اکثر دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس، حداقل آیلتس آکادمیک 6.5 می باشد. طول دوره های فوق لیسانس در این کشور معمولاً بین یک تا دو سال می باشد. به صورت کلی در کشور کانادا، دو نوع دوره در مقطع فوق لیسانس ارائه می گردد. برخی از این دوره ها آموزش محور بوده و برخی دیگر بر پایه پژوهش می باشد و در انتهای آن ها دانشجو باید پایان نامه ارائه نماید. فارغ التحصیلان دوره های آموزش محور، در اکثر موارد قادر به تحصیل در مقطع دکتری نمی باشند. متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیاز به حداقل معدل B+ در دوره قبلی تحصیل خود می باشند.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در کانادا بخش دوم

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد تحصیل در کانادا بخش دوم

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع دکترا در ذیل این عنوان بررسی می گردد. معمولاً دانشجویان دکترا در این کشور، به دو روش اصلی وارد دانشگاه می گردند. برخی از افراد با داشتن روزمه قوی در مقطع قبلی خود و همچنین داشتن پرونده پژوهشی مناسب، با موافقت اساتید به طور مستقیم در همان دانشگاه وارد مقطع دکتری می شوند. برخی دیگر باید برای اساتید مختلف، رزومه ارسال نموده و نظر آنها را جلب نمایند. به صورت کلی تحصیل دکترا در این کشور بیشتر پژوهشی، تحقیقاتی و یا آزمایشگاهی می باشد و معمولاً در این دوره،  حمایت مالی از دانشجویان صورت می پذیرد. برای کسب بورسیه ها یا حمایت های مالی، نظر استاد راهنما بسیار مهم است. از طرفی خیلی مهم است که استاد راهنما دارای پروژه باشد تا بتواند یک کمک مالی برای فرد متقاضی تحصیل مهندسی در کانادا باشد. برای تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع دکترا، سطح زبان بسیار مهم است. برای این دوره ها، حداقل آیلتس 7 نیاز است و در برخی از رشته ها نیاز به مدرک GRE می باشند. داوطلبان تحصیل مهندسی در کانادا می توانند با مراجعه به لینک زیر و تهیه محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)، سطح زبان خود را افزایش داده و به نمره مورد نظر جهت تحصیل در مقطع دکترا برسانند.

تحصیل مهندسی در کانادا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های تحصیل

 

تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مختلف در این بند بررسی می گردد. به طور کلی هزینه های تحصیل در کشور کانادا، با توجه به زمینه تحصیلی و دانشگاه می تواند بسیار متفاوت باشد. از این رو هزینه تحصیل، وابسته به رشته و دانشگاه و هزینه های زندگی، وابسته به سبک زندگی شما و شهری خواهد بود که می خواهید در آن زندگی و تحصیل نمایید. به صورت کلی هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس در سال 2019 به صورت میانگین در حدود 27000 می باشد. این مبلغ برای مقطع کارشناسی ارشد بسیار کمتر بوده و در حدود 16 هزار دلار است. ارقام اعلام شده معمولاً در رشته های پزشکی و دندانپزشکی معمولاً بالاتر می باشد. در جدول زیر می توانید هزینه های تحصیل در گرایش های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را به طور میانگین مشاهده نمایید.

 

ردیف

زمینه تحصیلی

مقطع کارشناسی

(دلار کانادا)

مقطع کارشناسی ارشد

(دلار کانادا)

1

آموزش

19461

15231

2

هنر های بصری و اجرایی و تکنولوژی های ارتباطی

22950

14144

3

علوم انسانی

26175

13520

4

علوم اجتماعی و رفتاری

24808

14304

5

حقوق

29756

15941

6

رشته های مهندسی

30742

17753

7

دندانپزشکی

55802

21635

8

داروسازی

34726

11642

 

به منظور برآورد دقیق تر هزینه های تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف می توانید به مقاله زیر رجوع نمایید.

تحصیل مهندسی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های زندگی

تحصیل مهندسی در کانادا و هزینه های مورد نیاز جهت تحصیل و زندگی در این کشور، در این بخش مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. به صورت کلی برای اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی، نیاز به نامه تمکن مالی 4 ماهه می باشد. در مواردی که فرد متقاضی، بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه مالی نداشته باشد، به خصوص به ایرانیان توصیه می گردد که هزینه های یک سال زندگی و تحصیل خود را در این کشور داشته باشند و در نامه تمکن مالی آن را نشان دهند. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا بسیار متفاوت می باشد. سبک زندگی افراد نیز تأثیر چشمگیری بر هزینه زندگی آن ها دارد. هزینه های اجاره مسکن نیز یکی از اصلی ترین هزینه های دانشجو به خصوص در شهرهای بزرگ می باشد. گران ترین شهر های کانادا ونکوور و تورنتو می باشند. با توجه به آخرین آمار سال 2019، شهر ونکوور نسبت به شهر تورنتو از نظر اجاره بهای مسکن و محل زندگی گران تر است، ولی میانگین هزینه های زندگی در شهر تورنتو نسبتاً بالاتر بوده است. برخی از میانگین هزینه های زندگی و مخارج روزانه در کانادا در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به دلار کانادا

1

غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط

65.00 $

2

یک فنجان کاپوچینو

4.06 $

3

یک لیتر شیر

2.31 $

4

یک کیلوگرم برنج

3.94 $

5

12 عدد تخم مرغ

3.29 $

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10 $

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.58 $

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.62 $

10

بطری آب معدنی – 1.5 لیتری

2.24 $

11

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

148.07 $

 

همانطور که گفته شد هزینه اجاره واحد مسکونی، یکی از بخش های اصلی مخارج زندگی در کانادا را شامل می شود. هزینه های واحد مسکونی در شهرهای مختلف، متفاوت است. همچنین به تناسب فاصله تا مرکز شهر، قیمت ملک و زمین متغیر می باشد. در صورتی که مسافت بین محل زندگی و مکان تحصیل مهندسی در کانادا زیاد باشد، باید بخش زیادی از اندوخته خود را صرف هزینه های رفت و آمد و حمل و نقل نمایید. در جدول زیر، هزینه خرید و اجاره مسکن در نقاط مختلف شهر نشان داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به دلار کانادا

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،225.74 $

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

993.70 $

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،976.76 $

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،615.54 $

 

پروسه مهاجرت، پروسه آسان و بدون دغدغه ای نمی باشد. متقاضیان مهاجرت باید عوامل و جنبه های متعدد و مختلفی را جهت انتخاب بهترین مسیر مهاجرت برای خود و خانواده خود مد نظر قرار دهند. به منظور انجام تحقیق و یک انتخاب آگاهانه، فرد متقاضی تحصیل مهندسی در کانادا باید اطلاعات کاملی از تمامی روش های پیش روی خود داشته باشد. مؤسسه MIE با تلاش استاد ملک پور برای اولین بار در خاورمیانه، سری ویدئویی کامل و جامع از تمام مسیرها و روش های مهاجرتی تهیه نموده و در اختیار متقاضیان عزیز قرار داده است تا با افزایش اطلاعات خود و تسلط بر نکات مهم، در خصوص مهاجرت و روش های قانونی آن تصمیم گیری نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا تهیه این مجموعه بی نظیر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل مهندسی در کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل مهندسی در کانادا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا و شرایط کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی در این عنوان بررسی می گردد. علاقه مندان به تحصیل مهندسی در کانادا باید بدانند که انواع متفاوتی از بورسیه ها و کمک هزینه های مالی در کشور کانادا وجود دارد که معمولاً از یکی از سه منبع دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و منابع دولتی تأمین می گردد. برای استفاده از بورسیه های تحصیلی در تحصیل مهندسی در کانادا، متقاضیان باید به این نکته توجه نمایند که دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در کانادا، برنامه ها و گزینه های متفاوتی برای تخصیص فاند، بورس های تحصیلی و کمک هزینه های مختلفی دارند. این بورسیه ها برای دانشجویان داخلی و در برخی موارد، دانشجویان خارجی ارائه می شوند. به صورت کلی سه نوع کمک هزینه و حمایت مالی به دانشجویان اعطا می شود که عبارتند از: اسکولارشیپ (Scholarships)، کمک هزینه تحصیلی (Grants) و بورسیه ها (bursaries). هریک از نمونه های اشاره شده تعریف متفاوتی دارند و شرایط اخذ آنها، جزییات خاصی دارد. اصلی ترین نوع حمایت های مالی و بورسیه های تحصیلی در کانادا که به دانشجویان خارجی نیز تعلق می گیرد، اسکولارشیپ یا همان فلوشیپ (Fellowship) می باشد.

به منظور دستیابی به اسکولارشیپ ها که مهم ترین بخش بورسیه تحصیل مهندسی در کانادا را شامل می شود، متقاضی می بایست معدل بالا و رزومه بسیار کاملی داشته باشد و سطح زبان وی نیز خیلی خوب باشد. در برخی موارد داشتن نمره بالا در آزمون GRE هم می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. دو دسته دیگر بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی، بسیار کمتر در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می گیرند. این بورسیه ها زمانی به فرد متقاضی تعلق می گیرد که دانشجو نیاز مالی شدید داشته باشد و قادر به تأمین نیازهای زندگی و تحصیل نباشد. به صورت کلی اکثر کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی در کانادا، بدون نیاز به بازپس (non refund) می باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب بورسیه تحصیلی کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل مهندسی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

در صورت قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل مهندسی در کانادا یا دیگر رشته های تحصیلی را دارید، می توانید شرایط خود را جهت اخذ بورسیه تحصیلی ارزیابی نمایید. این امکان به طور رایگان توسط مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در اختیار شما سروران قرار گرفته است که با وارد کردن اطلاعات خود در فرم های مربوطه، شرایط خود را جهت اخذ بورسیه در دانشگاه های مختلف بررسی و ارزیابی نمایید. بدین منظور مراجعه به لینک ذیل را به شما توصیه می نماییم.

تحصیل مهندسی در کانادا

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه 

تحصیل مهندسی در کانادا به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی در کانادا در تقریباً در تمامی دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی می باشد. زبان انگلیسی، شایع ترین زبان در جهان بوده و بسیاری از کشورها این زبان را به عنوان زبان دوم در نظام آموزش خود تدریس می نمایند. از این رو این زبان علاقه مندان بسیاری دارد و تعداد زیادی از افراد متقاضی یادگیری و تسلط بر آن هستند. زبان های رسمی کشور کانادا، انگلیسی و فرانسویست. به غیر از استان کبک که مردم در آن به فرانسوی صحبت می نمایند، در تمامی استان های دیگر کشور کانادا، زبان انگلیسی فراگیر می باشد. لذا اگرچه می تواند تحصیل مهندسی در کانادا به زبان فرانسوی و در استان کبک انجام گیرد، اما در اکثر استان ها و دانشگاه های این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. جهت تحصیل مهندسی در کانادا، دانشگاه های بسیار متنوعی در رشته های مختلف مهندسی وجود دارند. این دانشگاه ها در تولید محتوای علمی و پژوهش های مرتبط با علوم مهندسی، عملکرد مناسبی داشته اند. برخی از رشته های اصلی مورد پژوهش در این کشور مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی عمران هستند. همه دانشگاه های برتر این کشور به مفهوم اساسی مهندسی و استفاده از ریاضی و علوم برای حل مشکلات تکیه دارند. در جدول زیر، برترین دانشگاه ها و رتبه بندی جهانی آن ها جهت تحصیل مهندسی در کانادا نمایش داده شده است.

تحصیل مهندسی در کانادا

نام دانشگاه

رتبه کشوری (در رشته های مهندسی)

رتبه جهانی (در رشته های مهندسی)

University of Toronto

1 46

University of Waterloo

2 58

University of British Columbia

3 61

University of Alberta

4 78
McGill University 5 102

University of Montreal

6 121

University of Calgary

7 171

Concordia University

8 199

Ryerson University

9 207

McMaster University

10 256

فایل صوتی مؤسسه درمورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل مهندسی در کانادا و مدارک مورد نیاز

تحصیل مهندسی در کانادا و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای آن در ذیل این عنوان بررسی می گردد. اخذ پذیرش و ویزای کانادا نیازمند ارائه مدارک و داشتن شرایط خاصی می باشد. از جمله مدارک اولیه مورد نیاز در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیل مهندسی در کانادا برای دانشجویان غیر کانادایی و مهاجر از کشورهای غیر انگلیسی زبان، مدرک زبان می باشد. برخی از مدارک مورد نیاز جهت پذیرش، بسته به نوع رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه می تواند متغیر باشد. مدارک زیر در اکثر موارد، مورد نیاز می باشند.

 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • یک فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه و CV
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

در ادامه اصلی ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ارائه شده است.

 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر و ویزا های اخذ شده تاکنون
 • دو عکس گذرنامه ای
 • نامه پلن تحصیلی (Study plan) (در این نامه هدف از تحصیل خود را بیان می کنید و نشان می دهید نسبت به مسئولیت های خود به عنوان یک دانشجو آگاه هستید.)

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

تحصیل مهندسی در کانادا و وضعیت ویزای همراه

تحصیل مهندسی در کاناداشرایط تحصیل مهندسی در کانادا و وضعیت ویزای همراه در این بند بررسی می گردد. در ویزای تحصیل مهندسی در کانادا و به صورت کلی در ویزاهای دانشجویی، همسر و فرزندان فرد اصلی می توانند به همراه وی به این کشور وارد شوند. شرایط تحصیلی، سطح زبان، مدرک تحصیلی و سن وی می تواند در اخذ ویزای همراه بسیار تاثیرگذار باشد. یک نکته بسیار پر اهمیت این است که همراه در ویزای تحصیل مهندسی در کانادا اجازه کار بدون محدودیت (Open-work permit) دارد و می تواند در هر شغلی حتی خارج از رشته تحصیلی خود، مشغول به کار و کسب درآمد شود. این اجازه کار تمام وقت که به همسر فرد متقاضی تحصیل داده می شود، فرصت بسیار مناسبی را برای کسب درآمد و همچنین ورود به بازار کار این کشور و اخذ اقامت کانادا از طریق کار برای وی ایجاد می نماید. تاریخ انقضای ویزای همراه، کاملاً برابر با ویزای فرد اصلی و برابر با مدت زمان تحصیل وی می باشد. ویزای همراه تنها شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد متقاضی تحصیل مهندسی در کانادا می شود و به پدر و مادر و یا فرزندان بزرگتر از 18 سالوی تعلق نمی گیرد. برای حضور پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده (به جز همسر و فرزندان زیر 18 سال) در کانادا، روش های دیگری مانند ویزای توریستی و یا اخذ ویزای تحصیلی برای فرزند بالاتر از 18 سال پیشنهاد می شود.

تحصیل مهندسی در کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

تحصیل مهندسی در کانادا و شرایط اقامتی پس از دوره های تحصیلی در این کشور، موضوع این زیر عنوان می باشد. به صورت کلی با توجه به این که کانادا کشور مهاجرپذیریست و از حضور افراد تحصیل کرده و متخصص در خاک خود استقبال می کند، راه های بسیاری پس از تحصیل مهندسی در کانادا پیش روی شما وجود خواهد داشت. به صورت کلی شما باید سه ماه بعد از پایان تحصیل مهندسی در کانادا، خاک این کشور را ترک نمایید. در این بازه زمانی شما می توانید برای پذیرش در مقاطع بالاتر اقدام نموده و تحصیل را ادامه دهید. راه دیگر این است که درخواست اجازه کار پس از تحصیل نمایید. برای اخذ این دوره باید مدت تحصیل شما در کانادا بیش از 8 ماه باشد تا فرصت ماندن در کانادا و اجازه اقامت کاری پس از تحصیل مهندسی در کانادا را داشته باشید. در ادامه شرایط متفاوتی برای اخذ اقامت دائم کانادا پیش روی شما می باشد. می توانید با داشتن سابقه کاری و یا تحصیل و یا اخذ نامینیشن های استانی، از روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. سپس با دریافت پیشنهاد کاری، اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایید. برای اخذ اقامت دائم از طریق کار در این کشور، شرط حضور 3 سال طی 5 سال آخر وجود خواهد داشت. اگر در این بازه زمانی فرد بتواند اثبات نماید که بیمه و مالیات پرداخت کرده است، قادر خواهد بود برای اخذ اقامت و پس از آن اخذ پاسپورت کانادا اقدام نماید.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد اقامت پس از تحصیل

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد اقامت پس از تحصیل

مؤسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از مشاورین ارشد ICCRC و وکلای رسمی کانادا، یک سری ویدئو در باب روش اسکیل ورکر کانادا تهیه نموده است که تحت برنامه اکسپرس اینتری می باشد. این ویدئو با نام آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا و حاوی آموزش تمامی نکات و گام به گام انجام روش اسکیل ورکر، با قیمتی بسیار مناسب در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این مجموعه ویدئویی و تهیه آن می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

تحصیل مهندسی در کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

_____________________ تحصیل مهندسی در کانادا و سخن پایانی _____________________

تحصیل مهندسی در کانادا، شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا در رشته های مهندسی و اقامت پس از تحصیل در کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در تهیه و گرد آوری اطلاعات این مقاله سعی شد به تمامی پرسش های مطرح شده در ابتدای مقاله پیرامون موضوع تحصیل مهندسی در کانادا پاسخ علمی داده شود و در زیر عنوان های ارائه شده در این مقاله، به جزییات و نکات مهم در باب تحصیل مهندسی در کانادا پرداخته شود. مؤسسه حقوقی ملک پور طی سال های فعالیت خود سعی نموده است با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و استفاده بهینه از شرایط موجود در فضای مجازی، همواره اطلاعات تحصیلی، مهاجرتی و سرمایه گذاری بین المللی را به صورت رایگان و مطابق با آخرین تغییرات قوانین در اختیار شما بزرگواران قرار دهد. مؤسسه MIE با بهره گیری از مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا و همکاری نزدیک با برترین وکلای کانادایی و وکلای برتر در تمامی کشورها، انواع خدمات تحصیلی، مهاجرت و سرمایه گذاری را با بهترین کیفیت در اختیار موکلین گرامی قرار می دهد. شما عزیزان همواره می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور در اقسا نقاط جهان به سادگی ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این مؤسسه استفاده نمایید. همچنین با تکمیل فرم تماس، اطلاعات شما جهت تماس ما با شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان ثبت خواهد شد. علاوه بر این در صورتی که پرسش یا نکته مبهمی در حین مطالعه مقاله تحصیل مهندسی در کانادا برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید آنها را در انتهای همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا مشاورین کارآزموده این مؤسسه در سریع ترین زمان ممکن، به آن ها پاسخ داده و شما را راهنمایی نمایند.

 

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بابک فراهانی
سلام ممنون بابت توضیحات و فایل های صوتی و تصویری فوق العادتون خیلی مفید هستند . من دانشجوی دکتری در ایران هستم و 28 سال سن دارم. آیا می توانید برای من سوپروایزر پیدا کنید. من مقاله آی اس آی ندارم و معدل لیسانسم 15/55 و معدل فوق لیسانسم 17/10 است. بنده دانشجوی دکتری رشته مهندسی مکانیک هستم از دانشگاه دولتی در ایران. تا کی فرصت دارم برای پذیرش دانشگاها اقدام کنم؟ بدون مدرک زبان هم می توانم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، شما جهت تحصیل در کانادا شرایط مناسبی دارید. با اخذ نمره زبان آیلتس در سطح بالا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را خواهید داشت. البته ارائه مقالات بین المللی ISI قطعاً به شما در جهت دریافت فاند کمک خواهد نمود. اخذ پذیرش از کانادا در مقطع دکتری با نمره زبان کمتر از آیلتس 7 امکان پذیر نیست. * مانا باشید *
علی حمیدی
سلام ممنون از مقاله بسیار خوبی که داشتین. برای تحصیل مهندسی در کانادا نیاز هست حتما معدل خیلی خوبی داشته باشیم؟ من معدلم نزدیک 14 هست شانسی دارم برای پذیرش یا با این معدل خارج العاده نمیتونم جایی درس بخونم :-(
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر هدف شما ورود به دانشگاه باشد عموماً داشتن معدل بالای 15 مناسب است اما اگر هدف شما کار در کشور کانادا و دریافت اقامت باشد با معدل 14 هم می توانید اقدام کنید و پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید و شرایط خود را بریا دوره های یکساله و بیزنس اسکول های کانادا بررسی نمایید. موفق باشید
شایان عظیمی
با سلام و عرض ادب من ۳۴ ساله هستم و مدرک کارشناسی رشته مکانیک از دانشگاه امیر کبیر هستم. مدرک آیلتس ۶.۵ دارم و معدلم ۱۶ هست. آیا تحصیل مهندسی در کانادا در دانشگاه های خوب برای من امکان پذیر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در کشور کانادا باید روی سن و گپ یا فاصله تحصیلی خود خیلی دقت بکنید باتوجه به تغییراتی که در حال حاضر صورت گرفته ویزای تحصیلی برای افراد بالای 30 سال دارای ریسک می باشد. اگر سابقه کار داشته باشید اقامت کاری برای شما گزینه مناسبتری می تواند باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام من 20 ساله هستم و تمایل دارم در رشته کامپیوتر درس بخونم میخواستم بدونم هزینه تحصیل در کانادا سالیانه برای این رشته چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز هزینه های تحصیل بسته به شهر و دانشگاه و حتی خود رشته کاملاً متغییر می باشد و نمی توان عدد دقیقی را عنوان کرد اما بصورت کلی در کالج و دانشگاه های معتبر هزینه های تحصیل بصورت یالیانه از 11 تا 20 هزار دلار کانادا متغییر می باشد. موفق باشید.
مشاوره رایگان