مهاجرت همراه به کانادا

22 تیر 1399 4 نظر

مهاجرت همراه به کانادا

مهاجرت همراه به کانادا، شرایط ویزای همراه و اخذ اقامت همراه در کانادا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی، مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفته است. شرایط مهاجرت همراه به کانادا چیست؟ مدارک لازم جهت اقدام به مهاجرت همراه به کانادا کدامند؟ تا چه مدت می توان از طریق ویزای همراه، در کشور کانادا اقامت کرد؟ تسهیلات و امکاناتی که کشور کانادا برای همراهان در نظر گرفته است، کدامند؟ بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار، تحصیل و... دارند، در تکاپوی بررسی شرایط مهاجرت همراه به کانادا و اخذ ویزا برای آنان می باشند. با توجه به تعریف قانون کانادا از همراه، می توان برابر با مدت زمان اقامت موقت فرد اصلی، برای همراهان نیز اقامت موقت کانادا دریافت کرد. در صورت مطالعه کامل مقاله پیش رو می توانید مهم ترین نکات در خصوص مهاجرت همراه به کانادا را دریافت نمایید. چنانچه با سئوالات جدیدی روبرو شده و ابهاماتی در ذهن شما شکل گرفت، توصیه می شود که با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در غیر این صورت می توانید فرم تماس را کامل کرده و در اسرع وقت از سوی مشاورین مؤسسه ملک پور، تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. در مقاله مهاجرت همراه به کانادا، موضوعات زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 • شرایط عمومی مهاجرت همراه به کانادا
 • مهاجرت همراه به کانادا و اخذ اقامت کانادا
 • مهاجرت همراه به کانادا و ویزای کار در کانادا
 • مهاجرت همراه به کانادا و تحصیل در کانادا
 • مهاجرت همراه به کانادا و مدت زمان اقامت و اعتبار ویزا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزا برای مهاجرت همراه به کانادا 
 • مهاجرت همراه به کانادا و اخذ تابعیت
 • سئوالات متداول راجع به مهاجرت همراه به کانادا
 • کلام آخر درمورد مهاجرت همراه به کانادا

مهاجرت همراه به کاناداشرایط عمومی مهاجرت همراه به کانادا

کشور کانادا بستر مهاجرت از طرق مختلف را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم کرده است. از جمله این روش ها می توان به مهاجرت از طریق کار و تحصیل اشاره کرد. اما یکی از مهم ترین عوامل جهت بررسی شرایط عمومی کشور مقصد جهت مهاجرت، بررسی شرایط همراه است. مهاجرت همراه به کانادا، در قوانین مهاجرتی این کشور در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب افراد می توانند با خیال آسوده از بابت شرایط مهاجرت همراه به کانادا، برای مقاصد مهاجرتی خود اقدام نمایند.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت همراه به کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت همراه به کانادا

کشور کانادا با استقرار در آمریکای شمالی و قرار گیری در شمال کشور آمریکا، یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی در طی سال های اخیر بوده است. این کشور به علت وسعت زیاد و موقعیت قرارگیری خود، دارای آب و هوای متنوعی در بخش شمالی و جنوبی خود می باشد. بدین ترتیب که بخش های شمالی این کشور دارای آب و هوای بسیار سرد و حتی در برخی از نقاط یخ بندان است و مناطق جنوبی آن، از آب و هوای متعدل تری برخوردار است. زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی است و در برخی از ایالت های آن مانند کبک، زبان فرانسوی نیز مرسوم می باشد.

مهاجرت همراه به کانادا

مهاجرت همراه به کانادا و اخذ اقامت

کشور کانادا شرایط مهاجرت همراه به کانادا را نیز فراهم کرده است. افرادی که برای مقاصدی نظیر تحصیل و یا کار، تصمیم به مهاجرت به کانادا می گیرند،  می توانند با ارائه مدارک  لازم و رعایت شرایط مورد نیاز، همراهان خود را نیز در کنار خود داشته باشند. مهاجرت همراه به کانادا و قوانین ان شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال می شود. بنابراین دقت داشته باشید که پدر و مادر و یا سایر اعضای خانواده، شامل قوانین مهاجرت همراه به کانادا نمی شوند.

فرد اصلی که با استفاده از یکی از طرق قانونی، اقدام به مهاجرت کرده است، اقامت موقت کانادا را برای مدت مشخصی دریافت کرده است. همراهان وی نیز می توانند به کانادا مهاجرت کرده و برابر با مدت اقامت فرد اصلی، از اقامت موقت کانادا برخوردار باشند. مهاجرت همراه به کانادا می تواند به صورت ویزای توریستی انجام گیرد و یا به صورت ویزای کاری باز (Open Work Permit) اقدام کرد. در خصوص ویزای کاری باز همراه، در بخش های بعدی مقاله بیشتر توضیح داده می شود. در صورت تبدیل اقامت موقت فرد اصلی به اقامت دائم، مهاجرت همراه به کانادا نیز تبدیل به اقامت دائم این کشور می شود.

مهاجرت همراه به کانادا و ویزای کار

مهاجرت همراه به کانادا

مهاجرت همراه به کانادا دارای فرصت ها و نقاط مثبتی نیز می باشد که از آن جمله می توان به صدور ویزای کاری باز یا بدون محدودیت برای همراهان اشاره کرد. همسر فرد اصلی با در اختیار داشتن این ویزا می تواند در شهرها و ایالت های مختلف کانادا (به جز ایالت کبک) و برای کارفرمایان گوناگون مشغول به کار گردد. توجه به این نکته الزامیست که با استفاده از این ویزا نمی توان در ایالت کبک کانادا مشغول به کار شد. چرا که قوانین این ایالت متفاوت از قوانین سایر ایالات  و شهرهای کانادا در این زمینه می باشد. گفتنیست در صورتی که همسر فرد اصلی بتواند پیشنهاد کاری دریافت کرده و یا از امتیاز لازم برخوردار باشد، می تواند از طریق اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) اقدام کرده و در صورت کسب امتیاز و خروج از سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)، اقامت دائم کانادا را دریافت کند. بدین ترتیب مهاجرت همراه به کانادا از نوع توریستی و اقامت همراه به اقامت کاری و یا اقامت دائم (PR) تبدیل می شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات جامع در زمینه اخذ اقامت از طریق کار می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

مهاجرت همراه به کانادا

اقامت کانادا از طریق کار

در بسیاری از برنامه های مهاجرتی کانادا (مانند کارآفرینی) که در ابتدا به فرد متقاضی مهاجرت، ویزای کار کانادا اعطا می شود؛ این فرصت برای همسر و همراه وی نیز فراهم است که اجازه کاری باز داشته باشد و به صورت همزمان با وی وارد کانادا گردد.

مهاجرت همراه به کانادا و تحصیل در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

افرادی که به عنوان همراه، اقدام به مهاجرت به کانادا می نمایند، از تسهیلات و  امکاناتی در این کشور برخوردار می باشند. از جمله این امکانات می توان به اجازه تحصیل در کانادا اشاره کرد. در صورت تکمیل مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاهی یا مقطع تحصیلی مورد نظر، همسر فرد اصلی می تواند به تحصیل در این کشور بپردازد. مهاجرت همراه به کانادا و برخورداری از حق تحصیل، برای فرزندان نیز امکان پذیر است. این مقاله در مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و به نگارش درآمده است. چنانچه بدون اجازه و ذکر منبع، اقدام به کپی برداری از آن شود، عملی حرام و غیر قانونی صورت گرفته که مشمول پیگرد قانونی می باشد. بر اساس قوانین کانادا، فرزندان افرادی که اقامت موقت این کشور را دریافت می کنند، از حق تحصیل در مدارس کانادا برخوردار می باشند. با توجه به سطح بالای کیفیت مدارس کانادا توصیه می شود که اطلاعات بیشتر در این زمینه را از لینک ذیل به دست آورید. لازم به ذکر است که تحصیل همسر در کانادا، در افزایش شانس وی برای دریافت پیشنهاد کاری و اخذ اقامت از این طریق بسیار مؤثر است. اطلاعات کامل پیرامون تحصیل در کانادا، از طریق لینک ذیل در دسترس می باشد.

مهاجرت همراه به کانادا

تحصیل در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا و مدت زمان اقامت و اعتبار ویزا

مهاجرت همراه به کانادا

همان طور که در بخش های قبل نیز اشاره شد، مهاجرت همراه به کانادا از نوع توریستی می باشد. با توجه به روش مهاجرت و مدت زمان اقامت فرد اصلی که از روش تحصیل یا کار و ... اقدام کرده است، مدت زمان اقامت موقت همراه در کشور کانادا و اعتبار ویزای وی مشخص می شود.

یکی از مهم ترین موضوعات در خصوص مهاجرت همراه به کانادا، فاصله زمانی درخواست ویزای کانادا و ورود به خاک این کشور، نسبت به زمان درخواست ویزای فرد اصلی می باشد. با توجه به سخت گیری های انجام شده به ویژه در سال های گذشته، احتمال صدور ویزای همزمان برای فرد اصلی و همراهان وی با ریسک بسیاری همراه است. بنابراین توصیه می شود که ارائه درخواست ویزا برای فرد اصلی و مهاجرت همراه به کانادا به صورت همزمان نباشد و در فاصله زمانی مناسبی انجام شود. البته در صورت ارائه مدارک کافی به ویژه مدارک دال بر علقه و وابستگی به کشور مبدأ، احتمال جلب نظر آفسر ویزا و پذیریش همزمان درخواست ویزای فرد و همراهان افزایش می یابد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا برای مهاجرت همراه به کانادا

جهت مهاجرت همراه به کانادا، حداقل نیازمندی هایی تعریف نشده است و افراد می توانند بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان خاصی، اقدام به اخذ ویزای همراه جهت مهاجرت به کانادا نمایند. اما چنانچه قبلاً نیز گفته شد در سال های اخیر، کشور کانادا سخت گیری های بسیاری در صدور ویزای توریستی کانادا به ویژه برای ایرانیان اعمال کرده است. با توجه به شرایط موجود، در صورتی که همراه بتواند مدارک مناسبی ارائه نماید که وابستگی وی به وطن خود را نشان داده و یا دال بر تحصیلات و سابقه کاری وی در کشور مبدأ باشد، می توان از ریسک رد ویزا جلوگیری کرد. بنابراین ارائه مدارک ذیل توسط همراه، به منظور تسهیل و تضمین پروسه مهاجرت همراه به کانادا و اخذ ویزا توصیه می شود:

 • ارائه علقه و مدارک کافی مبنی بر وابستگی فرد از نظر عاطفی، کاری، مالی و ... به کشور خود
 • ارائه مدرک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان (حتی در پایین ترین سطح)
 • ارائه سوابق کاری

انواع ویزای کانادا و شرایط و مدارک مورد نیاز هر یک که به منظور مهاجرت و ورود به این کشور صادر می شود، در مقاله ذیل به طور کامل شرح داده شده است:

مهاجرت همراه به کانادا

ویزای کانادا

مهاجرت همراه به کانادا و اخذ تابعیت

مهاجرت همراه به کانادا

مهاجرت همراه به کانادا و ویزای دریافت شده توسط وی، به صورت موقت می باشد و فرد همراه باید پس از پایان اقامت موقت فرد اصلی، به همراه وی به کشور خود برگردد. اما بسیاری از افراد که به تحصیل در کانادا و یا کار در این کشور می پردازند، قصد ماندن در کانادا و اخذ اقامت دائم آن را دارند. بنابراین اغلب پس از ورود به این کشور، در جستجوی راهی برای تبدیل اقامت موقت خود به دائم می باشند. در صورتی که در تصمیم خود موفق بوده و بتوانند اقامت موقت خود را تمدید کرده و یا به اقامت دائم تبدیل نمایند، مهاجرت همراه به کانادا و ویزای وی نیز به اقامت کانادا به صورت دائم تبدیل می شود. توضیحات کامل در خصوص اقامت دائم کانادا و چگونگی اخذ آن در مقاله ذیل ارائه شده است:

 

مهاجرت همراه به کانادا

اقامت کانادا

اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا، مشروط به اخذ اقامت دائم و برخورداری از چند ویژگی نظیر هماهنگی با فرهنگ جامعه کانادایی و آشنایی با تاریخ این کشور، تسلط بر زبان کشور کانادا و قبولی در آزمون شهروندی این کشور می باشد. جهت اطلاع از کلیه روش های مهاجرتی به کانادا و شرایط اخذ اقامت موقت، دائم و تابعیت این کشور، توصیه می شود که ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و مشاهده نمایید. این ویدئو علاوه بر ارائه نکات مهم مهاجرت به کانادا، به بررسی شرایط مهاجرت اکثر کشورهای دیگر به ویژه کشورهای معتبر و برتر جهانی نیز پرداخته است.

مهاجرت همراه به کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سئوالات متداول راجع به مهاجرت همراه به کانادا

✅ آیا در قوانین مهاجرت کشور کانادا، شرایط مهاجرت همراه به این کشور لحاظ شده است؟

بله؛ با توجه به تنوع روش های مهاجرتی به کانادا، بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت با خانواده دارند و کشور کانادا، شرایط مهاجرت همراه به کانادا را علاوه بر مهاجرت فرد اصلی در نظر گرفته است.

✅ در قوانین مهاجرت، همراه به چه افرادی اطلاق می شود؟

به طور کلی در قوانین مهاجرت، همراه به همسر یا شریک زندگی و فرزندان زیر 18 سال و مجرد فرد اصلی گفته می شود. برای صدور ویزای همراه به فرزندان بالاتر از 18 سال، بایستی مدارک دال بر وابستگی فرزند به والدین ارائه شده و مورد تأیید اداره مهاجرت قرار گیرد.

✅ شرایط اقامت همراه در کانادا چگونه است؟

مادامی که متقاضی اصلی دارای اقامت موقت در کانادا باشد، همراهان وی نیز می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. در صورت تبدیل اقامت موقت فرد اصلی به اقامت دائم، اقامت همراهان نیز به اقامت دائم تبدیل می شود.

✅ امتیازات و مزایای مهاجرت همراه به کانادا چیست؟

فرزندان متقاضی اصلی می توانند از شرایط تحصیل در کانادا استفاده کرده و از نظام آموزشی این کشور بهره مند گردند. همچنین برای همسر فرد اصلی نیز می تواند ویزای کاری باز یا بدون محدودیت در کانادا (به جز ایالت کبک) صادر شده و اقامت وی به اقامت کاری کانادا تغییر کند و یا با شرکت در اکسپرس اینتری کانادا و کسب امتیاز کافی، اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

 

_____________________ کلام آخر درمورد مهاجرت همراه به کانادا _____________________

مهاجرت همراه به کانادا، شرایط اخذ ویزای همراه در کانادا و اقامت موقت همراه در کانادا در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفته است. شرایط مساعد کشور کانادا برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و زندگی، افراد بسیاری را ترغیب به مهاجرت به این کشور کرده است. در صورتی که فرد اصلی بتواند از یکی از طرق قانونی، اقامت موقت کانادا را دریافت کند؛ مبحث مهاجرت همراه به کانادا مطرح می شود. چرا که بسیاری از این افراد، دارای همسر و فرزند بوده و خواستار زندگی در کنار خانواده خود در مدت اقامت در کانادا می باشند. مهاجرت همراه به کانادا تابع قوانینی می باشد که از جمله آن می توان به روابط خانوادگی و افراد مشمول همراه، اجازه کار و تحصیل همراه در کشور کانادا و ... اشاره کرد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) علاوه بر فعالیت در زمینه اخذ ویزا از طرق قانونی برای افراد، در خصوص مهاجرت همراه به کانادا نیز فعالیت داشته و آماده ارائه خدمات و یاری رسانی به شما همراهان عزیز می باشد. شما می توانید از طریق تکمیل فرم تماس و یا تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور، جهت رفع ابهامات خود و کسب اطلاعات بیشتر اقدام کرده و بدین منظور از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همپنین در پایان این مقاله نیز بخش "ثبت پرسش" تعبیه شده است تا بستری برای بیان سئوالات شما و پاسخگویی مشاورین کارآزموده مؤسسه ملک پور به آن ها باشد.

امتیاز 4.14 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد کلایی
سلام و هرض ادب . وقت بخیر من مقاله مهاجرت همراه با کانادا را مطالعه کردم. سوالم این است که ایا اگر بنده از طریق خانمم مهاجرت تحصیلی کنم و من همراه ایشون باشم علاوه بر همسرم خوده من هم اجازه کار دارم یا خیر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض احترام خدمت شما. از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا، اجازه کار بدون محدودیت همراه هست. در صورتی که موفق به یافتن شغل مناسب در این کشور و دریافت پیشنهاد کاری شوید، می توانید درخواست اقامت کاری کشور کانادا را بدهید. در صورت تماس با مشاورین مؤسسه، شرایط شما و همسرتان برای مهاجرت به صورت دقیق بررسی خواهد شد. "پیروز باشید"
محمد گلستانی
سلام. عرض ادب. بنده پذیرش دوره کو اپ کانادا رو میخوام بگیرم. ایا تو این دوره امکان بردن همراه وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی کشور کانادا برای دانشجویان ویزا همراه هم صادر می کند منتها بسته به قوی بودن پروند ه یا ضعیف ممکن است فاصله ای هم بین نفر اصلی و همراه بیفتد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی بیشتری دریافت نمایید. موفق باشید.
احمد عزتی
سلام بنده در حال اقدام برای تحصیل در کانادا هستم و متاهل بوده و یک فرزند 3 ساله دارم. می خواستم بدانم که همسرو فرزندم بنده چه زمانی می توانند به بنده ملحق شوند؟ هزینه های اخذ ویزای همراه چه قدر است و آیا می توان برای ایشان اجازه کار گرفت؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پرونده و شرایط شما بطور دقیق توسط وکیل مهاجرت باید بررسی شود و نمی توان در یک کامنت پاسخ جامعی ارائه داد. اما بهتر این است که بعد صدور کارت اقامت خود برای ویزای همراه اقدام نمایید اگر همسر شما دارای مدرک لیسانس و دانش زبان مناسبی باشند می تواند بلی برای ایشان اقامت همراه با اجازه کار هم گرفت. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرشیدی
سلام ممنون از زحماتتون برای ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر طول می کشه تا همراه یعنی خانواده فرد هم با اون بیان؟ آیا همزمان با هم می تونن برن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در عموم ویزا های کارآفرینی و سرمایه گذاری همزمان برای خانواده می توانید اقدام نمایید، معمولاً این ویزاهای کارآفرینی کانادا ماهیت کاری دارند و همراه با همراه می باشند. موفق باشید.
مشاوره رایگان