تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

15 بهمن 1399 3 نظر

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

از دیرباز ایتالیا مهد هنرمندان بزرگی در زمینه های مختلف بوده است و همواره هنر در این کشور از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار بوده است. لئوناردو داوینچی و میکل آنژ از مشهورترین هنرمندان ایتالیایی هستند که آثار فاخری از خود به جا گذاشته اند. در گذشته هنرهایی همچون نقاشی، مجسمه سازی، معماری و... در این کشور رواج داشته و با گذشت زمان، هنرهای جدیدی همچون فشن و طراحی مد جایگاه خاصی پیدا کرده اند. تا حدی که بسیاری از کارشناسان تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا را در رده بهترین کشورها برای این رشته قرار داده اند. با توجه به تقاضای بالایی برای آشنایی با تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا از جانب شما مطرح شد تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی ملکپور (MIE اتریش) بر آن شد تا اطلاعاتی در این خصوص و همچنین در خصوص بورسیه رشته طراحی لباس در ایتالیا جمع آوری کرده و در اختیار شما سروران گرامی قرار دهد. پس از مطالعه این مقاله می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا و یا بررسی شرایط خود برای مهاجرت با کارشناسان مجرب موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

  • تحصیل در رشته طراحی مد
  • شرایط پذیرش و ویزای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا
  • هزینه تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا
  • هزینه های زندگی در ایتالیا
  • شرایط اسکان دانشجویان طراحی مد در ایتالیا
  • شرایط کار ضمن تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا
  • شرایط کار پس از تحصیل فارغ التحصیلان رشته طراحی مد در ایتالیا
  • سوالات متداول راجع به تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا
  • سخن پایانی در باب تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیاتحصیل در رشته طراحی مد

از دیرباز کشورها مطابق آیین و فرهنگ، شرایط جغرافیایی، مذهبی و... توجه خاصی به پوشش و البسه خود داشته اند و هم اکنون نیز در بسیاری از مناطق دنیا مردم از البسه خاص منطقه خود استفاده می نمایند. شاید نمونه های بارز طراحی مد و لباس را بتوانیم لباس پادشاهان و اشراف کشورها بدانیم که حساسیت های ویژه ای را به همراه داشت. پس می توانیم بگوییم که همواره مفهوم مد و طراحی آن وجود داشته است اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر شرایط، مد به یک صنعت عظیم تبدیل شده و رفته رفته به صورت علمی مورد تحقیق و آموزش قرار گرفت. رشته طراحی مد نیز یکی از رشته های مهمی است که تاثیر بسیار زیادی بر این صنعت داشته و به نوعی خط مشی مسیر مد است. در تعاریف از طراحی مد به عنوان هنری برای استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در تولید لباس، کیف، کفش، زیورآلات و... یاد کرده اند.

این هنر همانطور که قبلاً هم ذکر شد از آداب و رسوم و فرهنگ جوامع نشأت می گیرد و به واسطه تنوع فرهنگ ها و سلایق، هنری نامحدود شناخته می شود. اگر بیشتر وارد جزئیات شویم می بینیم که این رشته خود به شاخه های متعددی همچون طراحی مد و لباس مردانه، لباس زنانه، لباس کودکان، البسه ورزشی، طراحی زیورآلات، مدیریت برند، بازاریابی، فروش و رشته های متعدد دیگری تقسیم می شود و افراد به صورت حرفه ای در زمینه تخصصی خود آموزش می بینند. از این رو افراد می توانند در هر کدام از موارد ذکر شده تحصیل نموده و با داشتن مدرک تحصیلی شانس خود را برای کار بالا ببرند. تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا، انگلستان، فرانسه و... می تواند گزینه جذابی برای دوست داران و علاقمندان به این رشته باشد.

شرایط پذیرش و ویزای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

برخی از برترین انیستیتوها و دانشگاه های برتر دنیا در عرصه مد در کشور ایتالیا قرار دارند و دانشجویان زیادی هم برای پذیرش در این دانشگاه ها با هم رقابت می کنند تا بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل نمایند. دانشگاه های مختلف بسته به شرایط خاص خود الزامات خاص و ویژه ای برای پذیرش دارند اما ویزای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا را باید با شرایط سفارت سنجید. با توجه به دوره های مختلف تحصیلی که وجود دارد شرایط پذیرش نیز با هم متفاوت است. به طور مثال اغلب دانشگاه ها دوره های یک ساله فاندیشن، لیسانس و فوق لیسانس را دارند. اگر بخواهیم به صورت حدودی یکی از معتبرترین دانشگاه ها را در نظر بگیریم می توانیم شرایط پذیرش در این دوره ها را در جدولی به صورت ذیل نشان دهیم. البته دانشجویان برای بالا بردن شانس ویزای خود باید فاصله زیادی بین تحصیلاتشان نداشته باشند و نشان دادن تمکن کافی، داشتن مدرک زبان، برنامه تحصیلی مناسب و استفاده از وکیل مهاجرتی مجرب می تواند شانس ویزای شخص را تا حد زیادی بالا ببرد.

 

دوره

فاندیشن (1 ساله)

لیسانس (3 ساله)

فوق لیسانس (1 ساله)

حداقل شرایط پذیرش

مدرک دیپلم 12 ساله

مدرک زبان آیلتس 5 با بندهای حداقل 4.5

مدرک دیپلم 12 ساله

 مدرک زبان آیلتس در حد B1

مدرک لیسانس

مدرک زبان آیلتس در حد B2

2 توصیه نامه از اساتید لیسانس

نمونه کار (برای برخی رشته ها)

 

در صورتی که تمایل به بهبود سطح زبان خود را دارید می توانید محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) موسسه حقوقی ملک پور را تهیه و به آسانی استفاده نمایید. این محصول در زمانی کوتاه و با متدی پیشرفته سطح زبان شما را بهبود خواهد بخشید.

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

شرایط کلی تحصیل در ایتالیا را نیز می توانید در مقالات زیر مطالعه نمایید.

هزینه تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

یکی از مباحث مهم در امر مهاجرت و بخصوص مهاجرت تحصیلی بررسی هزینه های تحصیل است و متقاضیانی که تمایل به تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا را دارند نیز می بایست قبل از اقدام به بررسی دقیق این هزینه ها بپردازند. به طور کلی می توان گفت که هزینه های تحصیل بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و موارد بسیار دیگری متفاوت و متغیر است اما نمی توان گفت که هزینه تحصیل در ایتالیا رایگان است. در واقع دانشجویان برای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا باید شهریه پرداخت نمایند اما از طرفی می توانند بخش زیادی از این هزینه ها را به کمک بورسیه های تحصیلی متعددی که در این کشور برای دانشجویان در نظر گرفته شده است پوشش داده و یا حتی به صفر برسانند. از جمله مهم ترین بورسیه طراحی لباس ایتالیا می توانیم به DSU، JSU، بورسیه های دولتی، بورسیه دانشگاه ها و... اشاره کنیم که کمک مالی بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. بورسیه طراحی لباس ایتالیا بر اساس استعداد تحصیلی دانشجو یا وضعیت معیشت خانواده به شخص داده می شود.

اما اگر بخواهیم حدودی از شهریه های تحصیل در مقاطعی که ذکر شد را خدمت شما عزیزان عرض کنیم می توانیم در مقاطع اصلی مانند لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه های بین المللی به مبلغ حدودی 18,000 الی 25,000 یورو اشاره کنیم. البته این مبلغ برای دانشگاه های دولتی که تدریس در آن به زبان ایتالیایی انجام می شود بسیار کمتر و در حدود 5,000 الی 10,000 یورو است. دوره هایی مانند فاندیشن نیز هزینه های به مراتب پایین تری برای دانشجو به همراه دارد و ممکن است در حدود 10,000 تا 15,000 یورو در سال برای دانشجو هزینه داشته باشد.

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا

پس از بررسی هزینه های تحصیل، یکی دیگر از هزینه هایی که دانشجو با آن مواجه است را مورد بررسی قرار می دهیم. هزینه های زندگی در ایتالیا بخش مهمی است که دانشجویان باید آن را نیز در بودجه بندی خود مد نظر قرار دهند تا با مشکلات مادی مواجه نشوند. اگرچه مبحث هزینه های زندگی بسیار گسترده و وسیع است اما به طور حدودی می توانیم بگوییم که هزینه های زندگی برای یک نفر در ایتالیا در اکثر شهرهای آن در حدود 1,000 یورو در ماه هزینه خواهد داشت. البته زندگی در شهرهایی مانند ونیز هزینه هایی به مراتب بیشتر خواهد داشت. ضمن اینکه دانشجویان تا قبل از کسب درآمد یورویی باید هزینه های خود را با دقت بالایی مدیریت کنند و سبک زندگی آنها نقش به سزایی در افزایش یا کاهش هزینه های زندگی آنها خواهد داشت. با توجه به موارد ذکر شده و اینکه نمی توان عدد دقیقی برای هزینه های زندگی بیان کرد، قیمت برخی از هزینه های روزمره زندگی در ایتالیا را برای علاقمندان به تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا را به صورت میانگین تهیه نمودیم که در قالب جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

 

میانگین هزینه های زندگی در ایتالیا

شرح

هزینه (یورو)

 

شرح

هزینه (یورو)

غذا در رستوران معمولی

15

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

1.50

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.04

تاکسی (1 کیلومتر)

1.40

شیر (1 لیتری)

1.15

گازوئیل (1 لیتر)

1.55

برنج (1 کیلو)

1.94

هزینه باشگاه (ماهیانه)

47.91

نان سفید (500 گرم)

1.59

هزینه انرژی (آب، برق و...)

155.11

تخم مرغ (12 عدد)

2.77

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

603

سیب (1 کیلو)

1.80

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1102

سیب زمینی (1 کیلو)

1.22

اینترنت

28.89

مک دونالد

8

سینما

8.50

کاپوچینو

1.37

شهریه مهدکودک خصوصی

445.46

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

شرایط اسکان دانشجویان طراحی مد در ایتالیا

یکی از دغدغه های دانشجویان بین الملل که تاکنون به ایتالیا سفر نداشته اند شرایط اسکانشان در زمان تحصیل است. برای بسیاری از دانشجویان دانستن اینکه آیا دانشگاه ها خوابگاهی را در اختیار آنها قرار می دهند یا خیر نکته مهمی است. البته ذکر این موضوع نیز ضروری است که وضعیت بهداشت، امکانات، امنیت، دسترسی ها و... از نکات مهمی است که دانشجویان برای پذیرش خوابگاه باید به آن دقت نمایند. با توجه به اینکه موسسه حقوقی ملک پور این مقاله را تهیه و تنظیم نموده است، هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع مصداق عمل مجرمانه بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. بسیاری از دانشگاه ها برای سهولت سکونت دانشجویان خوابگاهی در نزدیکی محل دانشگاه دارند اما برخی دیگر فاقد خوابگاه می باشند. این دانشگاه ها نیز برای اسکان دانشجویان حامی آنها هستند و در یافتن محل اسکان به دانشجو کمک می کنند. هرچند برخی دانشجویان دوست ندارند از خوابگاه استفاده کنند و داشتن استقلال بیشتر را بیشتر ترجیح می دهند و می توانند در نزدیکی دانشگاه منزلی اجاره نمایند که قاعدتاً هزینه بیشتری نسبت به خوابگاه خواهد داشت. به دلیل اینکه هزینه های خوابگاه بسیار متغیر و متفاوت است نمی توانیم مبلغی را ذکر نماییم اما دانشجویان می توانند با هزینه زندگی خود هزینه اسکان را نیز پوشش دهند.

شرایط کار ضمن تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

کار ضمن تحصیل برای دانشجویانی که قصد دارند تا پس از تحصیلشان وارد بازار کار شوند و یا حتی هزینه های تحصیل خود را تا حد زیادی کاهش دهند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مطابق قوانین ویزای دانشجویی ایتالیا دانشجویان بین المللی در داخل اتحادیه اروپا این اجازه را دارند تا 20 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از بدو ورود اجازه کار نخواهند داشت. از این رو دانشجویان غیر اروپایی ابتدا باید بتوانند کارفرمایی برای خود پیدا کنند تا آنها را برای کار بپذیرد و پس از آن دانشجو پس از اخذ تاییدیه های لازم از اداره کار می تواند به صورت پاره وقت مشغول به کار شود و بخشی از هزینه های خود را جبران کند. البته همانطور که می دانید با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ایتالیا، یافتن شغل حتی برای دانشجویان شاید کار راحتی نباشد و برای پیدا کردن شغل مناسب زمان زیادی را سپری کنند.

اما دانشجویانی که قصد تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا را دارند نگران کار مرتبط برای بالا بردن سابقه کاری خود و همین طور کسب تجربه نباشند زیرا برخی دانشگاه های معتبر در این کشور دوره های کار تحصیل را ارائه می دهند. دوره های کار تحصیل در واقع دوره ای است که دانشجو پس از گذراندن بخشی از تحصیل خود می تواند در رشته مرتبط خود و در شرکت های معتبر دنیا مشغول به کار شود و حتی حقوق دریافت کند. به عنوان مثال برخی دانشگاه های برتر ایتالیا در زمینه طراحی مد این دوره ها را ارائه می دهند و دانشجویان در مقطع لیسانس پس از 2 سال تحصیل می تواند 1 سال در کمپانی های فشن و مد در دنیا مشغول به کار شود. دانشجو برای این دوره عمدتاً هزینه ای در حدود 11,000 یورو پرداخت می کند اما با دریافت حقوقی بالاتر از این مبلغ می تواند سود نیز ببرد. ضمن اینکه این دوره ها برای رزومه دانشجویان بسیار موثر است و این کمپانی ها نامه گذراندن دوره برای شخص صادر می کنند و یا حتی او را پس از فارغ التحصیلی جذب می کنند.

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

کار ضمن تحصیل در ایتالیا

شرایط کار پس از تحصیل فارغ التحصیلان رشته طراحی مد در ایتالیا

اگرچه در بسیاری از صنایع، ایتالیا با بحران کار مواجه است اما صنعت مد و فشن در این کشور از رونق بسیار بالایی برخوردار بوده و شرکت های معتبر بسیار زیادی در این کشور مشغول به فعالیت هستند. از جمله برندهای معروف ایتالیایی می توانیم به ورساچه، دولچه اند گابانا، آرمانی، گوچی، پرادا، جیووا، دیادورا، دیزل، لوتو، آتیکو، موسکینو و... اشاره کنیم که هر کدام سبک های خاص خود را ارائه داده و طرفداران خود را دارند. پس می توان گفت افرادی که به تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا مشغول هستند بستر کار در این کشور را دارند. اما برای اینکه بتوانند شانس خود را برای کار بالا ببرند باید بتوانند سوابق شغلی و نمونه کارهای خوبی ارائه دهند تا کارفرما را راغب کنند تا آنها را جذب کند.

کار در جمهوری چک

همانطور که در تیتر قبل عنوان شد دانشجویان با شرکت در دوره های کار تحصیل در رشته طراحی مد می توانند سوابق کاری خوبی برای خود ایجاد نمایند و شانس کاریابی خود را بسیار بالا ببرند. این دانشجویان حتی با مدرک خود می توانند برای استخدام طراح لباس در خارج از ایتالیا اقدام نمایند و مدرکشان معتبر است.

تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

کار در ایتالیا


سوالات متداول راجع به تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا

✅ شرایط پذیرش دانشجویان برای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا به چه صورت است؟

دانشجویان بسته به دانشگاه محل تحصیل الزامات خاصی دارند و به طور کلی مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی، مدرک تحصیلی با نمرات خوب و در برخی مقاطع توصیه نامه از اساتید و نمونه کار در زمینه رشته تحصیلی می خواهند.

✅ هزینه های تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا رایگان است؟

خیر، تحصیل در ایتالیا رایگان نیست اما دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی متعددی که برای جبران هزینه های تحصیل برای آنها در نظر گرفته شده است استفاده نمایند.

✅ آیا دانشجویان ایرانی اجازه کار دانشجویی در ایتالیا را دارند؟

دانشجویان خارجی از اتحادیه اروپا از ابتدای ورودشان اجازه کار ندارند و تنها با یافتن کارفرما و دریافت اجازه کار از اداره کار ایتالیا می توانند به کار دانشجویی به صورت نیمه وقت شوند.

✅ آیا رشته طراحی مد بازار کار خوبی در ایتالیا دارد؟

بله، یکی از صنایع پر رونق ایتالیا صنعت مد و فشن است که وجود برندهای معروفی همچون گوچی، دولچه اند گابانا، آرمانی، ورساچه و... گواهی بر این ادعاست اما دانشجو باید بتواند رزومه خوبی برای خود در ایام تحصیل فراهم کند که شانس کار خود را بالا ببرد.

✅ دوره های کار تحصیل برای رشته طراحی مد در ایتالیا به چه صورت است؟

برخی دانشگاه ها دوره هایی را دارند که دانشجو پس از 2 سال تحصیل، 1 سال را در شرکت های معتبر مد، فشن، کمپانی های بزرگ تولید البسه در زمینه های مختلف کار می کند و پس از آن تحصیل خود را به پایان می رساند.


_____________سخن پایانی در باب تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا_____________

مباحث مختلفی از جمله شرایط پذیرش و ویزای متقاضیان تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا، هزینه های تحصیل در این دوره ها، شرایط کار، دوره های کار تحصیل، بورسیه رشته طراحی لباس در ایتالیا و موارد متعدد دیگری پیرامون رشته طراحی مد را در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار دادیم. با توجه به موضوعات مطرح شده می توان گفت که ایتالیا می تواند مقصد جذابی برای دوست داران این رشته باشد و متقاضیان با ارائه مدارک و داشتن شرایط مورد نیاز می توانند برای تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا اقدام نمایند. اگرچه دانشجو برای تحصیل باید هزینه پرداخت کند اما با توجه به وجود بورسیه های متنوع می توان گفت این هزینه های بسیار کم شده و یا حتی به صفر می رسد. همین طور دانشجو با گذراندن دوره های کار تحصیل می تواند شانس خود برای کار در این کشور یا سایر کشورهای دنیا را افزایش دهد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) این مقاله را با هدف آشنایی شما با تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا تهیه نموده است. در صورتی که پس از مطالعه آن سوالی در این زمینه داشتید یا تمایل دارید شرایطتان برای مهاجرت بررسی شود می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. البته شما می توانید سوالات خود در زمینه رشته طراحی مد را در ذیل همین مقاله یادداشت نموده و پاسخ آن را در زمانی کوتاه بدست آورید.

امتیاز 4.21 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مائده يحيوي
سلام خسته نباشيد ببخشيدمن ٢٦سالمه يه مدرك ليسانس مهندسي دارم اما ميخوام در رشته طراحي لباس براي مقطع كارشناسي اقدام كنم مدرك فني حرفه اي طراحي لباسم دارم به نظرتون شانسي دارم براي بورسيه گرفتن؟ و اينك حتما بايد آيلتس داشته باشم يا زبان ايتالياييمو قوي كنم نمره خوبي كسب كنم كافيه؟ با تشكر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله شانس دارید هم به زبان انگلیسی هم به زبان ایتالیایی با مشاوران تماس بگیرید بطور کامل راهنماییتون میکنن
فاطمه جوزی
سلام. وقتتون بخیر. من لیسانس رشته مترجمی زبان انگلیسی دارم. برای این رشته چجوری میتونم بورس بگیرم؟ برای لیسانس میتونم اقدام کنم یا فوق؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت عموما دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری با داشتن مجموع شرایط من جمله؛ داشتن رزومه کاری و تحصیلی مرتبط و قوی،معدل بالا، نمره زبان بسیار بالا،داشتن مقالات آی اس آی، ثبت اختراع و ...امکان پذیر می باشد. دریافت بورسیه در مقاطع پایین تر نظیر لیسانس و فوق لیسانس به ندرت اتفاق می افتد.شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان تلفنی روی خطوط موسسه ارتباط برقرار نمایید.موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 20 سالمه و میخوام در رشته طراحی مد درس بخونم و بورس بگیرم؟ ایلتس چند نیاز دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و ارادت دوست عزیز شما برای تحصیل در این رشته باید مدرک زبان در حد B1 ارائه نمایید و زمینه دریافت بورسیه در کشور ایتالیا فراهم است و شانس بالایی برای دریافت بورسیه دارید.
مشاوره رایگان