مهاجرت به ایتالیا

3 مهر 1399 3 نظر

مهاجرت به ایتالیامهاجرت به ایتالیا، روش های اخذ تابعیت ایتالیا و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می دهیم. آیا مهاجرت به ایتالیا منجر به اقامت و در نهایت تابعیت می شود؟ شرایط تحصیل و کار در این کشور به چه صورت می باشد؟ به طور کلی از طریق کدام روش های مهاجرتی می توان اقامت دائم ایتالیا را اخذ کرد؟ سعی ما در این مقاله بر آن است که سئوالات و ابهامات شما عزیزان را به صورت علمی پاسخ دهیم. ایتالیا کشوری واقع در جنوب اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه تولید ناخالص داخلی به شمار می رود. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه درخشان در زمینه مهاجرتی می تواند می تواند همراه شما عزیزان در امر مهاجرت به ایتالیا باشد. این امکان برای شما عزیزان وجود دارد که با برقراری تماس با مؤسسه، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین ما در میان گذاشته تا شرایط شما در یک مشاوره تلفنی رایگان مورد بررسی قرار گیرد. همچنین از طریق تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و تماس با شما ثبت می شود. در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

 • مهاجرت به ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به ایتالیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به ایتالیا و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا و سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیامهاجرت به ایتالیا و شرایط عمومی آن

جمهوری ایتالیا، کشوری واقع در اروپای جنوبی می باشد. شبه جزیره ایتالیا، جزیره ساردنی و جزیره سیسیل، کشور ایتالیا را تشکیل می دهند. همچنین دو کشور کوچک و مستقل به نام سان مارینو و واتیکان در خاک این کشور واقع شده اند. پایتخت ایتالیا، شهر زیبای رم می باشد که با تمدنی چند هزار ساله از قدیمی ترین شهرهای جهان به شمار می رود و سالانه مقصد بسیاری از گردشگران خارجی می باشد. از دیگر شهرهای مهم ایتالیا می توان به میلان، شهر زیبای ونیز، ناپل نیز اشاره کرد. این کشور توسعه یافته از قدرت های مهم و اصلی جهان به شمار می رود که در زمینه تولید ناخالص داخلی در رتبه هشتم جهان قرار گرفته است. بر اساس آخرین آمار که توسط سازمان ملل منتشر شده است، جمعیت ایتالیا 60.493.782 نفر تخمین زده می شود که از نظر جمعیت، رتبه پنجم در قاره اروپا و رتبه بیست و سوم در جهان را به خود اختصاص داده است. مساحت ایتالیا 301.338 کیلومتر مربع است. زبان رسمی در این کشور، ایتالیایی بوده و واحد پول در ایتالیا، یورو می باشد. نزدیک به 94 درصد مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک می باشند و مابغی را مسلمانان و یهودیان تشکیل می دهند. در ادامه به بررسی روش های مهاجرت به ایتالیا می پردازیم.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

مهاجرت از راه ها و روش های مختلفی امکان پذیر است. یک از این روش ها، مهاجرت از طریق کار می باشد. به طور کل متقاضیانی که قصد دارند به واسطه کار به کشورهای مختلف مهاجرت نمایند، می بایست یک پیشنهاد شغلی از یک کار فرما یا شرکت در آن کشور دریافت نمایند. مهاجرت به ایتالیا از روش کار به طور کل از2 روش ممکن می باشد:

 • روش اول؛ ویزای کار ایتالیا از طریق پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما در ایتالیا

در این روش، فرد متقاضی باید از سمت یک کارفرما یا شرکت در ایتالیا پیشنهاد کاری دریافت نماید. در این روش ابتدا کارفرما باید به منظور جذب نیروی کار مورد نیاز خود به مدت 3 ماه در ایتالیا و در صورت پیدا نکردن نیروی مناسب، 3 ماه در اتحادیه اروپا، شغل مورد نظر را آگهی کند و در صورت نبود نیروی مورد نیاز می تواند پیشنهاد شغلی را برای متقاضی ارسال نماید. به علت نرخ بالای بیکاری در ایتالیا، یافتن کارفرما در این کشور، یک امر بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. نرخ بیکاری در ایتالیا در سال 2019 با توجه به آمار منتشر شده 9.8 درصد می باشد.

مهاجرت به ایتالیا

روش دوم؛ ویزای کار فصلی ایتالیا

این نوع ویزا برای کارگران با قراردادهای فصلی و پاره وقت می باشد. این ویزا به مدت 6 ماه صادر می شود و به مدت 3 ماه دیگر نیز قابل تمدید است. بر اساس موافقت نامه ویزای کار فصلی، در صورتی که شهروندان کشورهای استرالیا، نیوزلند و کره جنوبی بین 18 تا 30 سال سن داشته باشند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند. همچنین شهروندان کانادا که بین 18 تا 35 سال سن دارند می توانند برای این ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. این ویزا برای شهروندان کانادا ممکن است تا دو سال قابل تمدید باشد.

مهاجرت به ایتالیا

کار در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می باشد. ایتالیا کشوری محبوب در اروپا با معماری زیبای، فرهنگ و تاریخ متنوع می باشد. تحصیل در ایتالیا به شما این اجازه را می دهد که از رشته کوهای آلپ در شمال، سواحل در جنوب و مجموعه ای باور نکردنی از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور دیدن نمایید. آموزش و پرورش در ایتالیا با طیف گسترده ای از مؤسسات عالی دانشگاهی که در این کشور وجود دارد، از دانشجویان بین المللی استقبال به عمل می آورد. دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند ابتدا باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس 4 سال و در فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. دانشگاه های ایتالیا برنامه های مطالعاتی متنوعی را ارائه می نمایند. امکان تحصیل در ایتالیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان ایتالیایی و انگلیسی فراهم می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا:

 • مدارک هویتی (گذر نامه و شناسنامه)
 • عکس 4*3
 • فرم درخواست دانشگاه
 • توضیحات دوره مطالعاتی (باید شامل تعداد ساعات دوره ها یا فعالیت های آموزشی باشد که طبق برنامه دانشگاهی خود را گذرانده اید.)
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه
 • نامه انگیزه
 • مهارت زبان (انگلیسی یا ایتالیایی)
 • نمونه کارها (فقط برای متقاضیان معماری، شهرسازی یا هر برنامه طراحی)
 • نمره رسمی SAT یا ACT

متقاضیان تحصیل در ایتالیا پس از اخذ پذیرش باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. دانشجویانی که تابعیت کشور های عضو اتحادیه اروپا، کشور های عضو EFTA و سوییس را دارند، امکان تحصیل در ایتالیا بدون داشتن ویزا را دارند و تنها با داشتن گذر نامه می توانند به تحصیل در این کشور بپردازند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا جهت تحصیل در این کشور، نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند.

مهاجرت به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

بسته به مدت زمان تحصیل، در ایتالیا دو نوع ویزای دانشجویی وجود دارد:

 • ویزای نوع C: ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای مسافرتی که برای مدت 90 روز صادر می شود و و برای دوره های تحصیلی که کمتر از 90 روز هستند صادر می گردد. این ویزا برای دوره های زبان صادر می شود.
 • ویزای نوع D: این ویزا به هدف تحصیل در دوره های بلند مدت صادر می گردد. این ویزا برای دوره هایی صادر می شود که در هفته 20 ساعت برنامه آموزشی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای نوع C و D عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس در اندازه گذرنامه
 • اثبات محل اقامت برای طول دوره تحصیل در ایتالیا (رزرو خوابگاه یا اجاره خانه)
 • اثبات منابع مالی کافی برای طول دوره تحصیل (900 یورو در ماه)
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی به مبلغ 150 یورو برای سال اول تحصیل
 • کپی مدارک تحصیلی در مقطع قبلی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه در ایتالیا
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 50 یورو

در ایتالیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز در بعضی از دانشگاه های این کشور وجود دارد که در این قسمت به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم:

 

نام بورسیه دانشگاه های ایتالیا

هزینه

بورسیه تحصیلی dsu

هزینه ماهینه 3000 تا 4000 یورو

بورسیه تحصیلی از دانشگاه Trieste

هزینه ماهیانه 4000 تا 7000 یورو

بورسیه تحصیلی دانشگاه itn

هزینه ماهیانه 3000 تا 4000 یورو

بورسیه تحصیلی دانشگاه pavia

هزینه ماهیانه تا مبلغ 8000 یورو

مهاجرت به ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش هایی که افراد از طریق آن می توانند اقدام به مهاجرت به ایتالیا نمایند، روش سرمایه گذاری می باشد. خبر خوب این است که ایتالیا در سال های اخیر، ایتالیا در ردیف کشور هایی قرار گرفته است که برنامه هایی را جهت دریافت اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری فعال کرده اند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را دارند ابتدا باید به بررسی شاخصه های اصلی سرمایه گذاری در آن کشور پرداخته و مواردی چون نرخ مصادره اموال، نرخ تورم و میزان فساد اداری را مورد بررسی قرار دهند.

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا دو نوع می باشد:

 • ویزای اقامت انتخابی ایتالیا (elective residence visa):

این نوع ویزا برای خارجیانی صادر می شود که تصمیم به خرید ملک در ایتالیا دارند و علاقه ای به کار در بازار محلی نداشته باشند.

 • ویزای خوداشتغالی (self-employed visa):

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد افتتاح یک تجارت نو پا در ایتالیا را دارند. برای این دسته از افراد، ویزای اقامت طولانی مدت نوع D صادر می شود. ویزای نوع D صرفاً به افراد اجازه ورود به ایتالیا را می دهد و برای ماندن در این کشور و کار کردن نیاز به اخذ مجوز های دیگر می باشد. هر ساله دولت ایتالیا برای حرفه های خاص، ویزاهای خوداشتغالی صادر می کند که انواع آن عبارتند از:

 • ویزای استارتاپ ایتالیا: این ویزا برای خارجیانی صادر می گردد که مایل به افتتاح یک شرکت نوآورانه در ایتالیا هستند و همچنین برای افرادی که می خواهند به یک شرکت که از قبل وجود داشته، به عنوان یک نقش اجرایی بپیوندند.
 • ویزای فریلنسر ایتالیا: این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند کار خوداشتغالی و مستقل را انجام دهند و پیشنهاد از شرکتی که قصد استخدام آن ها را داشته باشد ندارند.
 • ویزای کارآفرین ایتالیا: این ویزا برای خارجیانی که قصد راه اندازی یک برنامه سرمایه گذاری (به ارزش حداقل 500 هزار یورو) دارند صادر می شود. برای اخذ این ویزا لازمست که متقاضی، سودمند بودن سرمایه گذاری خود برای کشور ایتالیا را اثبات نماید.

مهاجرت به ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج، یکی از 6 روش مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج بدین صورت است که در ابتدا رابطه زوجین بررسی می شود و پس از تأیید صحت آن می توان برای مهاجرت اقدام کرد. شخص خارجی پس از ثبت ازدواج در ایتالیا باید به طول مدت حداقل 3 سال در این کشور به همراه همسر خود زندگی کند تا موفق به دریافت اقامت دائم و پس از آن، تابعیت شود. مدارک و اسناد لازم شامل شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج و در صورت طلاق، سند طلاق باید به صورت ترجمه شده به زبان ایتالیایی ارائه شود. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری از آن، شرعاً غیرقانونی می باشد. همچنین باید تأیید شود که طبق قوانین ایالتی، هیچ مانعی برای ازدواج وجود ندارد و بنابراین شخص می تواند ازدواج کند. درخواست های تابعیت ایتالیایی از طریق ازدواج به صورت آنلاین و به زبان ایتالیایی ارائه می شود.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

در این قسمت از مقاله، مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد را بررسی و تحلیل خواهیم کرد. به طور کلی کلیه کشورها جهت اعطای تابعیت از طریق تولد، از 2 روش خاک و خون پیروی می نمایند. اخذ تابعیت از طریق خاک به این صورت است که فرد متولد شده باید در خاک آن کشور متولد شده باشد. اما برای دریافت تابعیت از طریق خون، پدر و مادر فرزند متولد شده باید تابع آن کشور مربوطه باشند. کشورهایی که از طریق خاک، تابعیت را اعطا می نمایند؛ روش خون را به صورت فرعی پذیرفته اند. برای کشورهایی با سیستم اعطای تابعیت از طریق خون نیز همین موضوع صادق است. کشور ایتالیا از روش خون تابعیت کرده و از این طریق، تابعیت را به متولدینی که پدر و مادرشان تابع کشور ایتالیا باشند اهدا می نماید. این کشور با دو تابعیتی مشکلی نداشته و به کسانی که ممکن است تابعیت اولیه داشته باشند، بدون مانع تابعیت خود را اعطا می کند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی هیچگونه فعالیتی ندارد و ارائه اطلاعات در این مقاله صرفاً به منظور آگاهی شما عزیزان از خطرات و آسیب های جانی و مالی در این راه می باشد. مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی همراه با شرایطی سخت و پر خطر می باشد. همچنین امکان رد شدن و پذیرفته نشدن این اقامت نیز به هر دلیلی وجود دارد. ضمن این که نگاه افراد جامعه و دولت به پناهنده اصلاً مناسب نمی باشد.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

روند پناهندگی به طور کلی به این صورت است که پس از ورود به کشور ایتالیا، افراد به اداره پلیس مراجعه کرده و می توانند با زبان خود، فرم درخواست پناهندگی ایتالیا را ارائه دهند. پس از گذشت روند درخواست، افراد از 6 ماه تا یک سال منتظر می شوند که مصاحبه شوند و پس از مصاحبه ممکن است حدود 2 تا 6 ماه زمان لازم باشد تا نتیجه نهایی اعلام شود. همچنین در طی مراحل پناهندگی، شما حق داشتن اجازه اقامت موقت به نام مجوز اقامت درخواست پناهندگی را دارید.

مهاجرت به ایتالیا

پناهندگی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در برخی از کشورها، برنامه برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این برنامه ها عمدتاً برای استفاده از مهارت های این افراد در آن جامعه ارائه می شود. کشور ایتالیا برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق به کشور خود برنامه ای را تا کنون ارائه نکرده است. هنرمندان و افراد معروفی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند می توانند از روش های دیگری همانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ازدواج اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند که در بخش های قبل این مقاله به بررسی این راه ها و روش ها پرداخته شد. هنرمندان می توانند به واسطه سابقه هنری خود، با ارائه مدارک و مستندات و نشان دادن تمکن مالی مناسب از طریق ویزای هنرمندان اتریش به این کشور مهاجرت نمایند. همچنین کشور کانادا نیز از مهاجرت افراد فوق موفق و هنرمند حمایت به عمل می آورد. مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با داشتن سال ها سابقه در امور مهاجرتی می تواند شما هنرمندان عزیز را در امر مهاجرت یاری نماید.

مهاجرت به ایتالیا

اقامت هنرمندان در اتریش

مهاجرت به ایتالیا و هزینه های زندگی

یکی از مسائل مهمی که متقاضیان مهاجرت به ایتالیا باید به آن توجه نمایند، هزینه های زندگی در این کشور می باشد. شرایط و هزینه های زندگی در ایتالیا از انگلستان، ارزان تر و از آلمان، گران تر است. مطابق با آمار منتشر شده، ایتالیا در رتبه 28 گران ترین کشورهای جهان قرار دارد؛ رتبه اول این لیست به کشور سوییس تعلق دارد. هزینه زندگی در ایتالیا به نوع زندگی هر شخص در ایتالیا بستگی دارد. برای مثال، اجاره آپارتمان در شهر میلان می تواند دو برابر هزینه آپارتمان در ناپل باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در ایتالیا نسبتاً بالا می باشد. هزینه های زندگی در ایتالیا در هر شهر نسبت به شهر دیگر متفاوت است. در این قسمت به بررسی قیمت بعضی از اجناس در پایتخت ایتالیا شهر رم می پردازیم. مخارج و هزینه های زندگی برای یک زوج بدون در نظر گرفتن هزینه اسکان، به طور متوسط در ایتالیا برای هر ماه 1000 یورو می باشد.

 

نوع

وزن/ مقدار

قیمت

شیر

1 لیتر

1.23 یورو

نان

500 گرم

1.51 یورو

برنج

1 کیلو

2 یورو

تخم مرغ

12 عدد

2.88 یورو

پنیر

1 کیلو

13 یورو

مرغ

1 کیلو

8.40 یورو

گوشت

1 کیلو

14.80 یورو

سیب

1 کیلو

1.90 یورو

موز

1 کیلو

1.80 یورو

پرتغال

1 کیلو

1.86 یورو

گوجه فرنگی

1 کیلو

2 یورو

سیب زمینی

1 کیلو

1.40 یورو

پیاز

1 کیلو

1.26 یورو

کاهو

1 کیلو

1 یورو

آب معدنی

1.5 لیتر

0.41 یورو

 

هزینه اجاره و خرید ملک در شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا به بلغ زیر می باشد. همان طور که می دانید این هزینه ها، بخش مهمی از هزینه های زندگی در هر کشوری را تشکیل می دهد.

 

نوع

تعداد

قیمت

اجاره آپارتمان در مرکز شهر

1خوابه

965 یورو

اجاره آپارتمان در مرکز شهر

3 خوابه

1856 یورو

اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر

1 خوابه

668 یورو

اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3 خوابه

1167 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1متر مربع

6.341 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

1 متر مربع

2.929 یورو

 

همان طور که ملاحظه نمودید، مهاجرت به ایتالیا را می توان از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد.

مهاجرت به ایتالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

در نظر داشته باشید که تنها از طریق بررسی همه جانبه امر مهاجرت و کشور مورد نظر می توان به جمع بندی درست و تصمیم گیری آگاهانه دست یافت. به همین دلیل پیشنهاد می شود که با مراجعه به لینک ذیل و تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که به تدریس استاد ملک پور می باشد، اطلاعات کاملی در زمینه انواع روش های مهاجرت و شرایط مختلف کلیه کشورها برای مهاجرت به دست آورید.

مهاجرت به ایتالیا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت

6 روش مهاجرت به ایتالیا به طور کامل در بخش های گذشته این مقاله بررسی و تحلیل شد. مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و کار امکان پذیر می باشد. در بحث تحصیل، فقط در شرایطی که فرد پس از فارغ التحصیلی بتواند مشغول به کار شود و اقامت خود را به کاری تغییر دهد، امکان اقامت و پس از آن دریافت تابعیت فراهم می شود. اما با داشتن نرخ بالای بیکاری کشور ایتالیا، جستجو و پرداختن به کار در این کشور، بسیار سخت و دشوار است. بنابراین بهتر است برای اخذ اقامت و پس از آن تابعیت، از طریق تحصیل و کار، به کشورهایی با نرخ بیکاری پایین تر مانند کشورهای آلمان و اتریش مهاجرت نمایید. برای درخواست تابعیت از کشور ایتالیا باید به مدت 10 سال در این کشور حضور داشته و کار و زندگی کرده باشید. اما در شرایطی خاص ممکن است مدت زمان برای این امر، از 10 سال کم تر شود.

مهاجرت به ایتالیا

پاسپورت ایتالیا

 

سئولات متداول در زمینه مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا از کجا می بایست شروع کرد؟
اولین گام برای مهاجرت به ایتالیا شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.
بهترین روش مهاجرت به ایتالیا کدام است؟
کار در ایتالیا تحصیل در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا از بهترین راه های مهاجرت به ایتالیا می باشند.
کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به ایتالیا کدام است؟
کار در ایتالیا و تحصیل در ایتالیا.
آیا برای مهاجرت به ایتالیا حتماً می بایست از طریق وکیل اقدام نمود؟
خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به ایتالیا را بیاموزید، اما مسلماً وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

 

_____________________ مهاجرت به ایتالیا و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به ایتالیا، روش های اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف قانونی و غیرقانونی در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار داده شد. ایتالیا کشوری زیبا واقع در اروپای جنوبی می باشد که هر ساله مقصد گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد. کشور ایتالیا در چند ساله گذشته، نرخ بیکاری بالایی داشته و افراد خارجی که در این کشور حضور دارند، عموماً برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه می شوند و کارفرمایان تمایلی به جذب نیروی کار خارجی ندارند. مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با سابقه ای درخشان و کادری مجرب و حرفه ای می تواند شما عزیزان را در امور مهاجرتی یاری نماید و همراه شما دوستان گرامی در مسیر مهاجرت به ایتالیا باشد. شما می توانید با برقراری تماس با مؤسسه با بهره مندی از مشاوره تلفنی رایگان، به بررسی شرایط مهاجرتی خود بپردازید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت مؤسسه و تکمیل فرم تماس، درخواست دریافت مشاوره تلفنی رایگان نمایید. در صورت وجود هر گونه سئوال و ابهام می توانید سئوالات خود در زمینه مهاجرت به ایتالیا را در قسمت پایان مقاله و بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سهراب نیک روش
سلام با تشکر از مطالب مفیدتون. من به زبان ایتالیایی مسلطم.ضمن این که پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد از ایتالیا دارم. سوالم اینه که بعد از اتمام تحصیل اگه بتونم از یکی از کشور ها مثل آلمان یا اتریش پیشنهاد شغلی دریافت کنم...امکان نقل مکان و دریافت مجوز اقامت برای من وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان و بابت اخد پذیرش هم خدمتتان تبریک می گوییم درخصوص سوالتان بلی چون شما دانشجو در اتحادیه اروپا و شنگن هستید اگر از هرکدام ازاین کشورها پیشنهاد شغلی معتبری داشته باشید می توانید برای کار در همان کشور اقدام نمایید. موفق باشید.
فاطمه امینی
سلام وقتتون بخیر در خصوص مهاجرت به ایتالیا میشه بپرسم با گپ تحصیلی 10 ساله میشه برای تحصیل اقدام کرد؟ بعد اگر با تحصیل توی ایتالیا وارد بشیم و توی آلمان کار پیدا کنیم میشه اقامت رو تبدیل کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال درخصوص سوال اول بستگی به سن شما هم دارد اگر زیر 30 سال باشید میتوان ادقام کرد ولی 10 سال فاصله زیادی است و باید مدارک قوی ارائه بدهید. درمورد سوال دوم بلی باتوجه به اینکه ایتالیا هم در حوزه شنگن است با اقامت آن می توانید در کشورهای دیگر حوزه شنگن هم رفت و آمد و دنبال کار باشید و کارهای اقامتان را در کشور دوم پیگیری کنید. موفق باشید.
حسین بحری
سلام و احترام - روز بخیر ممونون از این که تمامی مسیر های مهاجرت به ایتالیا را توضیح دادید. برای یک فرد 30 ساله که لیسانس برق دارد آیا می توان به صورت کاری به ایتالیا مهاجرت کرد ؟ شما کدام روش را پیشنهاد می کنید؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور ایتالیا به نسبت بقیه کشورهای اتحادیه اروپا از وضعیت کاری مناسبی برخوردار نیست و نیازمند به پیشنهاد شغلی می باشد که بتوانید کاری اقدام نمایید. اما با رشته ای که دارید برای کشورهای آلمان و اتریش از شانس کاریابی مناسبی برخوردار هستید و می توانید ویزای جستجوی کار بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان