مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

22 آبان 1399 1 نظر

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش هاییست که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. کشور مجارستان نیز شرایط مهاجرت متقاضیان از طریق سرمایه گذاری را فراهم ساخته و برای این امر، روش های متنوعی مانند ثبت شرکت، خرید ملک و... را ارائه داده است. در این میان، مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت، دارای طرفداران و متقاضیان بسیاری می باشد. این روش مهاجرتی، دارای آثار اقامتیست و نیاز به حداقل سرمایه 10 هزار یورو برای ثبت شرکت دارد. لازم به ذکر است که ارائه طرح تجاری قوی و بیزنس پلن مورد تأیید، برای اخذ اقامت ضروریست. همچنین اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان نیز به 50 هزار یورو سرمایه و ارائه طرح تجاری نیاز دارد. شما می توانید با مطالعه مقاله پیش رو، اطلاعات کاملی در خصوص انواع روش های مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری به دست آورید. همچنین در صورت تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا پر کردن فرم تماس بر روی وب سایت مؤسسه، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شده و شرایط خود را بررسی خواهید نمود. مهمترین عناوینی که به بررسی آن ها پرداخته شده است عبارتند از:

 • اخذ اقامت و تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در مجارستان
 • مهاجرت از طریق خرید ملک در مجارستان
 • مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان
 • خرید سهام و اوراق قرضه دولتی مجارستان
 • مزایای سرمایه گذاری در مجارستان
 • معایب سرمایه گذاری در مجارستان
 • جمع بندی نکات مهم مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاریاخذ اقامت و تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد، روش سرمایه گذاری را برای مهاجرت به کشور مجارستان انتخاب می نمایند. در صورتی می توان برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت آن اقدام از این طریق اقدام نمود که سرمایه گذاری مورد نظر، دارای سوددهی کافی برای کشور مجارستان باشد. چنانچه موفق به دریافت مجوز سرمایه گذاری در این کشور شوید، با 3 سال کار و فعالیت اقتصادی در کشور مجارستان و پرداخت مالیات خود می توانید اقامت مجارستان را اخذ نمایید. دریافت تابعیت و پاسپورت مجارستان نیز پس از 5 سال حضور در این کشور امکان پذیر است. متقاضیان دریافت پاسپورت مجارستان نباید دارای سوء سابقه کیفری بوده و همچنین تا حدودی بر تاریخ و زبان این کشور مسلط باشند تا به تابعیت این کشور دست یابند. نکته بسیار مهمی که در مورد اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد این است که فردی که در این کشور اقدام به سرمایه گذاری می نماید، برای دریافت اقامت خود باید حداقل به مدت 9 ماه در این کشور حضور داشته باشد؛ در این صورت می تواند اقامت خود را بدست آورد. اطلاعات بیشتر در خصوص روش ها و جزئیات اخذ اقامت و پاسپورت مجارستان، در مقالات ذیل ارائه شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت مجارستان

استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در نیوزلند

چنانچه قصد سرمایه گذاری در کشور مجارستان و مهاجرت از این طریق را دارید، بایستی در ابتدای امر به بررسی شاخص های اقتصادی و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور بپردازید تا در وهله نخست از امنیت سرمایه گذاری و حفظ سرمایه خود مطمئن شده و سپس آینده سرمایه گذاری و سوددهی خود را پیش بینی نمایید. با بررسی شاخص ها و استانداردهای متنوعی می توان از شرایط کلی اقتصادی کشور مجارستان به منظور مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری را سنجید. مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری عبارتند از نرخ ریسک مصادره اموال، کنترل فساد و کیفیت نظارتی. چنانچه مجموع شاخص های فوق در وضعیت مناسبی باشند، می توان از امنیت سرمایه گذاری در این کشور و حفظ سرمایه اولیه خود اطمینان یافت. برای مثال، نرخ مصادره اموال در کشور مجارستان در نمودار ذیل نمایش داده شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

 

این استاندارد که در بازه عددی 1 تا 7 ارزیابی و سنجیده می شود، در کشور مجارستان، عدد 2 را به خود اختصاص داده است. هر چه این عدد به 1 نزدیکتر باشد، امکان از دست دادن سرمایه و مصادره اموال سرمایه گذار خارجی توسط دولت و دستگاه قضایی این کشور کمتر است. در خصوص دیگر استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان باید گفت که چنانچه نرخ کنترل فساد و کیفیت نظارتی که توسط دولت انجام می شود، مثبت باشد، امنیت سرمایه گذاری در این کشور مناسب است. هر دو استاندارد یاد شده با عددی در بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 نمایش داده می شود. نرخ منفی این استانداردها، حاکی از ضعف قوه قضاییه و دولت در کنترل فساد و اجرای قوانین اقتصادی به نحو مطلوب است. این شاخص ها در کشور مجارستان بین اعداد صفر و مثبت 1 قرار گرفته اند.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

شاخص کنترل فساد در مجارستان

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

شاخص کیفیت نظارتی در مجارستان

 

علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری، شاخص های اقتصادی نیز باید مورد قرار گیرند. چرا که یکی از اهداف اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان و مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری، کسب سود می باشد. شاخص هایی مانند نرخ تولید ناخالص داخلی یا رشد اقتصادی، نرخ تورم و مالیات می توانند شرایط بررسی امکان افزایش سود را برای سرمایه گذار فراهم آورند. برای مثال، روند افزایشی نرخ تولید ناخالص داخلی در یک کشور، گویای رشد اقتصادی آن کشور می باشد. در نمودار ذیل، این نرخ برای کشور مجارستان بررسی شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

 

مطابق با نمودار فوق، روند صعودی تولید ناخالص داخلی مجارستان و رشد اقتصادی این کشور مشهود است. این نرخ، مطابق با دلار آمریکا محاسبه می شود. تورم، از دیگر شاخص های مهم اقتصادیست که ثبات اقتصادی در یک کشور را نشان می دهد. هر چه تورم کمتر باشد، میزان تغییر قیمت ها در طول یک بازه زمانی کمتر است و ارزش سرمایه حفظ شده است. در نمودار ذیل، این شاخص نیز در کشور مجارستان بررسی شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق خرید ملک در مجارستان

یکی از انواع روش هایی که برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، خرید ملک در این کشور است. نکته بسیار مهمی که در مورد خرید ملک در مجارستان وجود دارد این است که اشخاص غیرتبعه مجارستانی تنها می توانند املاک مسکونی این کشور را خریداری نمایند و امکان خرید مستغلات و همچنین زمین های کشاورزی برای آنان فراهم نمی باشد. به طور کلی مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد. برای خرید ملک در این کشور فرد متقاضی باید بتواند مجوز خرید ملک را از شهرداری شهر مورد نظر دریافت کرده و سپس ملک مورد نظر خود را خریداری نماید. نکته حائز اهمیتی که در مورد خرید ملک در مجارستان وجود دارد و اشخاص متقاضی باید از آن آگاهی داشته باشند در مورد قیمت ملک در این کشور است. قیمت ملک در این کشور از حدود 60000 یورو آغاز می شود؛ اما اشخاص متقاضی که قصد دارند در این کشور ملکی را خریداری نمایند باید ملکی حدقل به ارزش 100000 یورو در این کشور خریداری نمایند. همچنین متقاضیان خرید ملک در مجارستان می توانند 2 ملک با مجموع ارزش 100000 یورو خریداری نمایند. همان طور که می دانید معمولاً هزینه ملک و قیمت خرید آپارتمان در بوداپست یا دیگر شهرهای بزرگ و پرجمعیت مجارستان، بیشتر از قیمت خرید آپارتمان در سایر شهرهای این کشور می باشد. در صورتی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان دارید، بایستی به این نکته توجه کنید که صرف خرید ملک در مجارستان منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد. بنابراین متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک بایستی ابتدا شرکتی را در مجارستان به ثبت رسانیده و سپس با خرید ملک در مجارستان، کسب و کاری را راه اندازی نمایند تا بتوانند از طریق آن، درخواست اقامت این کشور را اعلام نمایند. برای اطلاع از قوانین مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری، روش ثبت شرکت در این کشور است. با توجه به مناسب بودن و پایین بودن نرخ مالیات در مجارستان، بسیاری از افراد خواهان ثبت شرکت در این کشور هستند تا بتوانند از این طریق، اقدام به اخذ اقامت و تابعیت مجارستان نمایند. در صورتی که قصد مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت را دارید، باید سرمایه ای در حدود 10000 یورو را برای ثبت شرکت در این کشور هزینه کنید. نکته مهم در مورد سرمایه گذاری در مجارستان، ارائه بیزینس پلن یا همان طرح اقتصادیست؛ چرا که فرد متقاضی بایستی در ابتدا طرح اقتصادی مناسبی را ارائه نماید. در صورتی که بیزینس پلن شخص متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، وی می تواند شرکت مورد نظر خود را در مجارستان به ثبت برساند.

پروسه ثبت شرکت در مجارستان حدود 4 الی 6 ماه به طول می انجامد. مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در مجارستان بسیار کوتاه است و شخص متقاضی پس از سرمایه گذاری خود می تواند برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نماید. اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت را می توانید در مقاله ذیل به دست آورید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان

متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می توانند نسبت به اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان اقدام نمایند. کارآفرینی در مجارستان در سال های اخیر بسیار مورد توجه سرمایه گذاران و همچنین دولت مجارستان قرار گرفته است؛ چرا که کارآفرینی یک عامل مهم در جهت توسعه اقتصادی کشور است. سرمایه گذارانی که قصد دریافت ویزای کارآفرینی مجارستان را دارند، بایستی در ابتدا یک بیزینس پلن قوی ارائه نمایند تا مورد تأیید دولت مجارستان قرار گیرد. کارآفرینی در مجارستان به 3 بخش تقسیم شده که بخش اول آن مجارستان مرکزی، بخش دوم آن مجارستان شمالی و بخش سوم آن مجارستان جنوبی است. در واقع این کارآفرینی در مناطق ضعیف این کشور انجام می شود. حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی و ایجاد کارآفرینی در کشور مجارستان، 50 هزار یورو می باشد. در برخی از مواقع، اشخاصی که قصد کارآفرینی در مجارستان دارند بایستی پس از تأیید بیزینس پلن خود، شرکتی را در این کشور به ثبت برسانند تا بتوانند فعالیت خود را آغاز نمایند. در صورتی که تمایل دارید از طریق اخذ ویزای کارآفرینی در مجارستان، اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری را به دست آورده و یا از شرایط اخذ ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری در دیگر کشورها اطلاع یابید، پیشنهاد می کنیم که ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید. این ویدئو به تدریس استاد استاد ملک پور می باشد و به آن به جزئیات کلیه روش های مهاجرت به بسیاری از کشورهای جهان پرداخته شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

خرید سهام و اوراق قرضه دولتی مجارستان

از دیگر روش هایی که برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، خرید اوراق قرضه دولتی این کشور است؛ اما باید بدانید که این روش، نکات بسیاری دارد که لازمست به آن توجه شود. در سال های اخیر، کشور مجارستان پروسه خرید اوراق قرضه را متوقف کرده است و این بدین معناست که اشخاصی که متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مجارستان نمی توانند با خرید اوراق قرضه دولتی این کشور، به مقصود خود دست یابند. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد؛ بنابراین هر گونه کپی برداری از اطلاعات این مقاله، غیرقانونی و حرام می باشد و پیگرد قانونی دارد. متقاضیان اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری بایستی از طرق دیگر اقدام کرده و یا خرید سهام در کشورهای دیگر را برای اخذ اقامت و تابعیت خارج از کشور انتخاب نمایند.

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

به طور قطع، مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری مزایای بسیاری دارد که افراد متقاضی سرمایه گذاری در مجارستان باید از آن اطلاع داشته باشند. در ذیل به برخی از مزایای سرمایه گذاری در مجارستان می پردازیم.

 • ریسک سرمایه گذاری در مجارستان، پایین است.
 • اشخاصی که اقدام به سرمایه گذاری در مجارستان می نمایند می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن، اقامت و تابعیت مجارستان را دریافت نمایند.
 • مجارستان کشوری عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد؛ بنابراین با اخذ اقامت آن، دسترسی به سایر کشورهای عضو شنگن نیز راحت می باشد.
 • شخص متقاضی با انجام سرمایه گذاری در مجارستان می تواند علاوه بر خود، اقامت و سپس تابعیت اعضای خانواده خویش را نیز دریافت نماید.
 • مجارستان یکی از کشورهای ارزان و مناسب برای سرمایه گذاری در اتحادیه اروپاست.
 • کشور مجارستان از مالیات های بسیار پایینی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

معایب سرمایه گذاری در مجارستان

همانطور که مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری از مزایای متعددی برخوردار است؛ قطعاً دارای معایبی نیز می باشد. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، علاوه بر اینکه باید از مزایای آن اطلاع داشته باشند، بایستی از معایب سرمایه گذاری در مجارستان نیز مطلع بوده و سپس برای اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان اقدام نمایند. معایب سرمایه گذاری در مجارستان به شرح ذیل است:

 • پروسه سرمایه گذاری در کشور مجارستان، راحت و ساده نیست.
 • اشخاص خارجی که اقدام به سرمایه گذاری در مجارستان می نمایند، امکان اخذ وام از بانک های این کشور را ندارند. این مسئله می تواند یکی از بزرگترین معایب مجارستان برای سرمایه گذاری باشد.
 • در صورتی که قصد سرمایه گذاری در مجارستان را دارید باید بدانید که داشتن وکیل رسمی از این کشور در انجام پروسه سرمایه گذاری، امری الزامیست.
 • در صورتی که در مجارستان اقدام به کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی نمایید، امکان اخذ اقامت را نخواهید داشت.
 • برای دریافت اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، حتماً بایستی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.
 • روش های اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان، بسیار محدود است.

سئوالات متداول راجع به مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

✅ کدامیک از روش های سرمایه گذاری در مجارستان منجر به اخذ اقامت می شود؟

با ثبت شرکت در مجارستان و ارائه یک طرح تجاری یا بیزنس پلن قوی که مورد تأیید دولت مجارستان قرار گیرد، می توان برای اقامت مجارستان درخواست داد. هزینه ثبت شرکت در مجارستان، حداقل 10 هزار یورو می باشد.

✅ فرآیند اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

پس از ثبت شرکت در مجارستان، ابتدا یک اقامت 2 ساله به متقاضی اعطا می شود که در صورت ادامه فعالیت، به مدت 3 سال دیگر قابل تمدید است. با گذشت 5 سال از حضور و فعالیت اقتصادی در کشور مجارستان می توان برای اقامت دائم این کشور درخواست داد.

✅ چگونه می توان با خرید ملک در مجارستان، اقامت این کشور را دریافت کرد؟

خرید ملک در مجارستان به تنهایی منجر به اخذ اقامت مجارستان نمی شود. متقاضیان بایستی علاوه بر خرید ملک، اقدام به ثبت شرکت در مجارستان نمایند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

✅ آیا با خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

خیر؛ متأسفانه مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر نیست و برای این منظور بایستی از روش دیگری مانند ثبت شرکت اقدام کرد.

 

_____________________ جمع بندی نکات مهم مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری _____________________

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری، شرایط مهاجرت، انواع روش هایی که برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد و اقامت از طریق سرمایه گذاری در این مقاله بحث و بررسی شد. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور مجارستان وجود دارد؛ اما تمامی آن ها منجر به اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری نمی شود. برای مثال اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان اعطا نمی شود و متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک بایستی ابتدا برای ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایند. اخذ اقامت و مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری، با اقدام به ثبت شرکت و ارائه یک بیزنس پلن یا طرح تجاری قوی امکان پذیر است. بنابراین اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان، تنها محدود به یک روش است. هزینه لازم برای ثبت شرکت در این کشور، 10 هزار یورو است. کشور مجارستان از نرخ پایین مالیات و تورم برخوردار است و با توجه به سایر شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور، می توان انتظار افزایش سود ناشی از سرمایه گذاری در آن را داشت. اطلاعات کامل در خصوص اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان و سایر اطلاعات مربوطه را می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به دست آورید. بدین منظور کافیست که با شماره تلفن های مؤسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین با طرح پرسش های خود در بخش "ثبت پرسش" پاسخ مناسب را دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی رسولی
سلام وقت شما بخیر، آیا برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری میشه با 3 میلیارد سرمایه اقدام کرد؟ و این که آیا طرح تجاری اهمیت زیادی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادی دوست عزیز کشور مجارستان با روش هایی چون ثبت شرکت اقامت می دهد اما مسئله بسیار مهم این است که ایرانی ها در باز کردن حساب در این کشور با چالش های زیادی برخورد می کنند. پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان