مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

28 اردیبهشت 1399 1 نظر

مهاجرت به مجارستان  از طریق پناهندگی یکی از راههای اخذ اقامت مجارستان است  . اما پناهندگی از راههای بسیار پر ریسک و خطرناک برای مهاجرت می باشد. در ابتدای این نوشتار جا دارد بیان کنیم که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی نگارش شده است. در این مقاله ما به بررسی موضوع  پناهندگی و شرایط پناهجویان در مجارستان میپردازیم.

 

پناهنده کیست ؟

پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایلی نظیر مشکلات  نژادی ، مذهبی ، ملیتی ، سیاسی یا اجتماعی در کشور مبدا خود  اذیت و آزارشده است . شخص پناهنده باید ثابت کند جان او یا  افرادخانوادش به دلایل مسایل امنیتی در خطر می باشد .

امنیت وی باید  از طرف دولت کشور مبدا خود مورد تهدید قرار گرفته باشد.  مجبور است برای حفظ جان خود یا خانواده کشور خود را ترک وکند . بنابراین  نمی تواند به کشور خود باز گردد.

ممکن است  بعضی از اشخاص برای رسیدن به  زندگی بهتر و ایده ال تصمیم  به پناهندگی بگیرند .  و با این تصور و توهم  کشور خود را ترک کرده و همه پلهای پشت سر خود را ویران کنند . این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر شرایط پناهجویان در کشورهای عضو کنوانسیون ژنو بسیار سخت است . و اولویت پناه در این زمان کسانی هستند که در کشور آنها جنگ وجوددارد .

فرد پناهجو برای اثبات شرایط پناهندگی روزهای سختی را پشت سر می گزارد. جلسات متعدد دادگاه بسیارآزار دهنده خواهد بود .

 

نکته مهم در رابطه با ورود غیر قانونی به مجارستان

در حال حاضر بسیاری از کلاهبرداران پیشنهاد ورود از طریق صربستان به خاک مجارستان را می دهند .

هرگز به دام این کلاه برداران نیفتید چرا که تمامی اشخاصی که بطور غیر قانونی و از صربستان وارد مجارستان می شوند بازداشت شده و به صربستان بازگردانده می شوند و تا چندین سال اجازه ورود قانونی به اتحادیه اروپا نخواهند داشت .

 

پس از ورود و اعلام پناهندگی در مجارستان

پناهجو مصاحبه ای دارد که در آن  باید مشکلات خود را در کشور خود واین موضوع که  چرا مجبور به ترک خانه شده است  را بیان کند. این نکته مهم است که در مورد همه چیز  جزئیات را نیز کامل بیان کند . مترجم در تمام این مراحل همراه شخص پناهجو است .پس از ورود به مجارستان و زمانی که شخص در اداره پلیس اعلام پناهندگی می کند  اولین سوالی که از او پرسیده می شود  این است که چگونه وارد خاک مجارستان شده است ..پس از آن از  متقاضی پناهندگی اثر انگشت گرفته می شود . و سپس جهت  ثبت برگه های اقامتی از پناهجو  عکس گرفته می شود .

بر اساس توافق نامه دوبلین در مجارستان  از اثر انگشت پناهجو استعلام  گرفته می شود  .وراجع به کشوری که شخص متقاضی پناهندگی در مجارستان از آن وارد خاک اروپا شده استعلام می کنند،اگر ورود او  از کشور دیگری باشد با کشور مبدا صحبت می شود و چنانچه کشور اول بازگشت شخص را بپذیرد . پناهجو به کشوری که از آن وارد خاک اروپا شده بازگردانده خواهد شد  .

 اگر پناهجو از کشور دیگری وارد نشده باشد درخواست پناهندگی وی در مجارستان ثبت و مورد بررسی قرار می گیرد.

بعد از این مرحله است که پرونده پناهجو مورد بررسی قرار می گیرد و در این مدت اقامت وی در کمپهای پناهجویان است .

چنانچه بعد از مراحل بازجویی و دادگاه متقاضی پناهندگی نتواند دادگاه را متقاعد کند، باید به کشور مبدا برگردد . در صورت ممانعت امکان زندانی شدن وی وجود دارد .

 

در پایان پرونده پناهندگی 4 نوع تصمیم گیری در مورد پرونده پناهجو وجود دارد:

1) وضعیت پناهندگی: شما یک کارت شناسایی دریافت می کنید، می توانید کار کنید، می توانید خانواده خود را در اینجا بیاورید ، فرزندان شما می توانند به مدرسه بروند.

2) حفاظت جانبی: شما یک کارت شناسایی دریافت می کنید، می توانید کار کنید، فرزندان شما می توانند به مدرسه بروند.

3) حفاظت بشردوستانه: یک سال یک ساله است، شما نمیتوانید کار کنید، شما نمی توانید خانواده خود را به عنوان همراه به مجارستان بیاورید.

4) تصمیم منفی: ادعای شما رد می شود و شما باید به کشور خود بروید. اگر منفی را قبول نکنید باید اعتراض کنید و باز هم جلسه دادگاه خواهید داشت.

ممکن است این جلسات دادگاه و بررسی پرونده چندین سال طول بکشد .

 

اگر درخواست پناهندگی شخص مورد قبول واقع شود امکانات اولیه زندگی مانند  مسکن ، خوراک ، پوشاک ، مراقبت های پزشکی ، بیمه درمانی ، کمک های مالی را از طرف سازمان ملل در مجارستان دریافت  خواهد کرد .

معمولا محل اقامت پناهجویان در کمپ است و شهرداری باید حداقل در چند ماه محل اقامت مناسبتری را پناهجویانی که دارای فرزند هستن مهیا کند . و یا اینکه حداقل مبلغ 200 یورو کمک هزینه محل اقامت به پناهجو بپردازد.

در حال حاضر که شرایط پناهجویان در کمپها بسیار سخت شده است . بررسی پرونده ها معمولا چندین سال طول می کشد و در این مدت زندگی در کمپهای عمومی بسیار سخت و دشوار است .

بسیاری از پناهجویان سالهای متمادی را با نگرانی و اضطراب در جلسات دادگاه سپری می کنند .

از آنجا که راههای قانونی بسیاری جهت مهاجرت وجود دارد . مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

شما می توانید به کمک وکلای با سابقه و توانا به بهترین کشورهای دنیا بطور قانونی مهاجرت کرده و کارت اقامت دریافت کنید.

 

در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی پرداختیم .در انتها متذکر می شویم که به هیچ عنوان از طریق راههای غیر قانونی درخواست اقامت ندهید . موسسات حقوقی معتبر با وجود وکلا و کارشناسان زبده می توانند شما را در رسیدن به بهترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت یاری کنند .

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محبي
سلام ممنون از مقاله خوبتون من واقعا آگاه شدم و حتما از راه قانوني اقدام خواهم كرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از توجه و همراهی شما موفق باشید .
مشاوره رایگان