مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

19 اسفند 1397 3 نظر

مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت یکی از راههایی است که علاقمندان مهاجرت به اروپا انتخاب می نمایند .ما قصد دارم در این مقاله انواع شرکت در مجارستان و شرابط اخذ اقامت مجارستان از این طریق را مورد بررسی قرار می دهیم.

اروپای شرقی و کشور مجارستان به دلیل هزینه های پایین زندگی و نرخ پایین مالیات همواره مقصد بسیاری از سرمایه گذاران بوده و هست . در ادامه مجموعه دلایلی که سرمایه گذاران را به سمت مجارستان جذب می کند می پردازیم :

 • تاسیس سریع و آسان شرکت در مجارستان گونه ای که شرکت شما  فقط در طول 2-3 روز کاری آماده است و می تواند به طور قانونی  فعالیت کند.
 • نرخ پایین مالیات بردرآمد در کشور مجارستان فقط 9 درصد است . که در واقع  یکی از پایین ترین نرخهای مالیات بر درامد  در اروپا است .
 • ارائه شماره ی مالیاتی بین المللی برای شرکت ثبت شده در زمان بسیار کم
 • سرمایه اولیه پایین که ملزوم به وثیقه گذاشتن آن نیستید.
 • هزینه پایین برای تاسیس و راه اندازی شرکت
 • موقعیت جغرافیایی ایده ال و مرکزیت در اتحادیه اروپا و شینگن
 • شرایط ویزای خوب و امکان اقامت با هزینه های بسیار پایین

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان :

 • گرفتن شماره مالیاتی محلی و بین المللی در بوداپست
 • افتتاح حساب بانکی به نام شرکت در مجارستان
 • ارائه  ترجمه اسناد و مدارک به دو زبان مجاری و انگلیسی
 •  ارائه نشانی دفترو محل شرکت ثبت شده برای یک سال
 • ارائه  نامه نگاری های اداری شرکت برای مدت یک سال
 • انجام کارهای حسابداری اولیه
 • شماره مالیاتی برای شرکت  و شماره بیمه ی  برای مدیر عامل شرکت
 • ثبت شرکت دراتاق بازرگانی بوداپست
 • ثبت شرکت دربوداپست در 2-3 روزکاری بعد از امضای قرارداد انجام میگردد
 • ارائه برنامه ی تجاری (بیزینس پلن ) جهت درخواست اقامت
 • شماره مالیاتی و شماره بیمه مدیرعامل و سرمایه گذار شرکت
 • اراه مدارک لازم و درخواست کارت اقامت
 • ارائه دعوتنامه تجاری که توسط اداره ی مهاجرت تایید شده باشد .
 • بعد از کارای موبرط به ثبت شرکت کارت اقامت 1-3 ماه برای مدیرعامل صادر می شود .

 

پس از گرفتن کارت اقامتِ نفر اصلی چنانچه مدیرعامل شرکت مایل باشد می تواند برای ویزای همراه ( همسر و فرزند زیر 18 سال ) خود نیز درخواست ویزا و پس از آن کارت اقامت دهد و فرزندان متقاضی می توانند از تحصیل رایگان درمجارستان برخوردار شوند .

 

یکی از جذابترین و بهترین برنامه های  اقامتی  در اروپا  یک نوع سرمایه گذاری در مجارستان بود که سرمایه گذار می توانست با مبلغ 300 هزار یورو در بخش دولتی  مجارستان سرمایه گذاری کند .در این نوع از سرمایه گذاری شخص می توانست تنها با این مبلغ و خیلی سریع کارت اقامت خود را بگیرد . این مبلغ پس از 5 سال قابل برداشت بود . در حال حاضر این برنامه سرمایه گذاری محبوب وجود ندارد . و تنها راه مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت است .

 

متقاضی ثبت شرکت در مجارستان می تواند با تمکن مالی 22000 یورو و ارائه بیزینس پلن قوی درمجارستان شرکت ثبت نماید . مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان را بریتان شرح دادیم.

مجموعه سرمایه گذاریهایی در مجارستان با عنوان اطاق بازرگانی نیز وجود دارد . که در ارتباط با کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن و کانادا و انگلستان می باشد . که زیر نظر این کشورها اداره و مدیریت می شود .  

اتاق بازرگانی هلند - مجارستان

 اتاق بازرگانی هلند - مجارستان از اتاق های بازرگانی تازه تاسیس در بوداپست است، تاریخ تاسیس این شرکت به سال 2002 می رسد. ماموریت این اتاق بازرگانی این است که روابط اقتصادی بین مجارستان و هلند را تسهیل و تسریع کند و زمینه ای برای تبادل دیدگاه ها و تجربیات بین شرکت های هلندی و مجارستان  فراهم آورد .

این اطاق بازرگانی ، رویدادهایی مانند کارگاه ها، سمینارها و سمپوزیوم هایی اختصاص داده شده به موضوعات مورد علاقه برای جامعه کسب و کار را سازماندهی می کند. اتاق بازرگانی هلند - مجارستان در آغاز سال 2006، در همکاری با سفارت هلند، کمیته تجاری را تاسیس کرد.

 

اتاق بازرگانی بریتانیا در مجارستان

اتاق بازرگانی انگلستان در مجارستان یک سازمان غیر انتفاعی مستقل است که از زمان تأسیس آن در سال 1991 توسط سرمایه گذاران بریتانیایی مشغول به کار بوده است .
این اطاق بازرگانی به نمایندگی بریتانیا، شرکت مجارستانی و بین المللی با اصول کلی کسب و کار بریتانیا و ترویج تجارت و سرمایه گذاری بین بریتانیا و مجارستان راه اندازی شد.
تنوع  بازار بین المللی و منطقه ای، نشریات، مشارکت های بین المللی و منطقه ای، خدمات تجاری درازمدت تجارب کسب و کار محلی BCCH اعضای اتاق خود، از جمله خدمات این اطاق بازرگانی است.

 

اتاق بازرگانی کانادا در مجارستان

اتاق بازرگانی کانادا که در سال 1992 ایجاد شد، از یک باشگاه کسب و کار کوچک  کانادایی هایی که به مجارستان پیوسته بودند،. کار این اطاق بازرگانی ایجاد فرصت هایی از طریق انتقال به  سیستم بازار آزاد منافع تجاری بین المللی در مجارستان است.

پس از ثبت شرکت در مجارستان برای شما کارت اقامت یکساله صادر می شود . چنانچه شرکت فعال باشد و گردش مالی متناسب با بیزینس پلن را ارائه نمایید . بیمه و مالیات شرکت را به موقع پرداخت نمایید پس از گذشت 5 سال می توانید برای خود و خانواده درخواست کارت اقامت دائم مجارستان نمایید . پس از دریافت اقامت دائم مجارستان بعد از سپری شدن 4 تا 5 سال می توانید درخواست پاسپورت کشور مجارستان را داشته باشید . ارائه مدرک زبان مجارستان برای دریافت پاسپورت مجارستانی الزامی است .

علاقمندان به مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت می توانند با کمک وکلای حقوقی در ارتباط با شرایط و هزینه ها و قوانین حقوقی مجارستان در ثبت شرکت مشورت کنند در حال حاضر با هزینه های ثبت شرکت در مجارستان امکان ثبت شرکت در کشورهای درجه یک مانند اتریش وجود دارد . شما می توانید با کمک کارشناسان مجرب و وکلای متخصص در زمینه ثبت شرکت در اروپا بهترین کشور را برای سرمایه گذاری و اقامت خود و خانواده خود به ارمغان آورید .

ثبت پرسش
علی عباسی
سلام و احترام فراوان ممنون از مقاله خوبتان در خصوص ثبت شرکت در مجارستان - بنده صاحب یک بیزینس کوچک در ایران هستم و 5 سال سابقه مدیریت آن را دارم. یک سوالی داشت آیا به صرف ثبت شرکت می توان در مجارستان به اقامت رسید؟ آیا روش کار شرکت در مجارستان امکان پذیر است؟ می توانم با این روش ها به همراه خانواده اقدام نمایم. بسیار سپاسگزارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی راه های سرمایه گذاری در کشور مجارستان که منجر به اقامت می شود گزینه ثبت شرکت و ارائه طرح تجاری است. منتها در حال حاضر ایرانی ها در باز کردن حساب با چالش های بسیاری روبه رو هستند. پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی بیشتر تحقیق نموده و با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
Ali
سلام برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت احتیاج به افتتاح حساب بانکی هست با توجه به تحریم ایا راهی هست چه راهی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است. ولی درخصوص ثبت شرکت که آثار و ماهیت حقوقی دارد شما در هر کشوری شرکتی ثبت کنید، آن شرکت می تواند حساب باز کند. البته پیچیده گی های حقوقی خاص خود را هم از نظر مسئولیت ها دارد که پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. موفق باشید.

مشاوره رایگان