مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

19 مرداد 1399 2 نظر

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

دانمارک شادترین کشور دنیا و یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا می باشد. این کشور که در حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است، دارای نظام آموزشی بسیار نظام مند و پویا می باشد. نظام آموزش ابتدایی این کشور یکی از برترین نظام های آموزشی جهان در این مقطع می باشد. شرایط رفاهی بسیار فوق العاده ای که برای مقیمین و شهروندان دانمارک مهیا می گردد، بسیاری را به فکر مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل فرو می برد. از آن جایی که مهاجرت به دانمارک از طریق کار و یا سرمایه گذاری دارای پیچیدگی ها و دشواری های خاصی است، بنابراین مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های ورود به این کشور می باشد. در صورت اشتغال پس از فارغ التحصیلی در این کشور، امکان دریافت اقامت دائم دانمارک و تابعیت دانمارک نیز وجود دارد. در صورتی که سئوالات بیشتری در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل داشته باشید، می توانید با شماره تلفن های مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین امکان دریافت مشاوره تلفنی رایگان پس از پر کردن فرم تماس نیز وجود دارد.

 • شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل مدارس
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل دکتری در دانمارک
 • هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک
 • بورسیه تحصیلی دانمارک
 • بررسی ویزای همراه در دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک
 • موقعیت کار پس از تحصیل در دانمارک
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در دانمارک
 • سئوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل
 • کلام آخر درباره مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیلشرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقاطع تحصیلی متفاوت دارای تنوع بسیاری از نظر تعدد دانشگاه ها و برنامه های درسی متفاوت می باشد. علاوه بر این موضوع زیبایی کشور دانمارک، مناظر طبیعی فوق العاده و امکانات عمومی و اجتماعی خاصی که در این کشور وجود دارد، جذابیت مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل را دو چندان می کند. در این مقاله در خصوص تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط کامل دریافت پذیرش در دانشگاه های دانمارک بحث خواهد شد. شما مسلماً نیاز به آگاهی از هزینه های زندگی و تحصیل در دانمارک خواهید داشت، که در ادامه با جزئیات کامل مطرح می گردد. در برخی از مقاطع تحصیلی امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی و بورسیه نیز وجود دارد که به آن ها اشاره می شود. دانمارک از جمله کشورهایی می باشد که نیاز بسیار زیادی به پزشکان و دندانپزشکان دارد. پزشکان و دندانپزشکان از کشورهای دیگر می توانند وارد این کشور شده و با طی کردن یک فرایند خاص در دانمارک اشتغال داشته باشند.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل مدارس

یکی از مقاطعی که امکان اخذ پذیرش تحصیلی در آن وجود دارد مقطع مدارس می باشد. در کشور دانمارک دوره ی مهد کودک بصورت اجباری نخواهد بود. تحصیل در دانمارک از شش سالگی تا هیجده سالگی اجباری می باشد. دوره ی ابتدایی در کشور دانمارک ۱۰ سال به طول خواهد انجامید. پس از اتمام دوره ی ابتدایی دوره ی دبیرستان به مدت ۳ سال می باشد. لازمه ورود به دانشگاه گذراندن ۱۳ ساله تحصیلی و داشتن مدرک دیپلم است.تحصیل در این مقطع به زبان دانمارکی رایگان می باشد. بنابراین این روش بیشتر به افرادی که مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل داشته اند پیشنهاد می شود، تا از فرصت تحصیل رایگان فرزندانشان استفاده کنند. امکان تحصیل در مدارس بین المللی و انگلیسی زبان از قبیل مدرسه بین المللی پرینس هنرکس و مدرسه بین المللی هلر پو برای دانش آموزان خارجی وجود دارد. هزینه تحصیل در این گونه مدارس حدود 17000 الی 36000 یورو در سال می باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

دانش آموزان فارغ التحصیل که دارای مدرک دیپلم 12 ساله معتبر باشند، می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در دانمارک دریافت کرده و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل داشته باشند. البته تحصیل در این دانشگاه های بین المللی مستلزم پرداخت هزینه های تحصیل می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه از 7000 یورو تا 16000 یورو سالیانه متغیر می باشد. البته در صورتی که دانشجوی مورد نظر به زبان دانمارکی آشنایی و تسلط داشته باشد می تواند از تحصیل رایگان در دانمارک برخوردار شود. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند از اجازه کار دانشجویی در دانمارک تا 10 ساعت در هفته استفاده کنند. یکی از مزیتهای ادامه تحصیل در دانمارک مقطع تحصیلی فوق دیپلم (AP) می باشد. متقاضی با دارا بودن مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و بدون مدرک پیش دانشگاهی می تواند برای ورود به این مقطع اقدام نماید. طول دوره ی AP بین 2 الی 2.5 سال می باشد. پس از فارغ التحصیلی دانشجو می تواند وارد بازار کار گردد و یا جهت ادامه ی تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کند.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

تحصیل در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از پر متقاضی ترین راه های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. تحصیل در این مقطع از آن جا که برای افراد کمتر از 39 سال مناسب می باشد، می تواند بسیار از افراد را در بر بگیرد. تحصیل در این مقطع عمدتاً به زبان انگلیسی می باشد و ارائه نمره 6.5 آیلتس زبان انگلیسی الزامی می باشد. کشور دانمارک با توجه به بازار کار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی،علوم مهندسی، رشته های مدیریتی و رشته پزشکی فراهم آورده است، بیشتر مورد توجه اشخاصی بوده است که به دنبال یافتن شغل مناسب در کشور های اروپایی خواهند بود. بازار کار مناسب در یک کشور باعث ایجاد انگیزه در تحصیل می گردد. با تحصیل در دانشگاه های معتبردانمارک علاوه بر بهره مندی از کیفیت تحصیلی عالی، از کیفیت زندگی در آینده نیز برخوردار خواهید شد. هزینه تحصیل در این مقطع در کشور دانمارک به طور میانگین بین 12 الی 15 هزار یورو در سال می باشد. طول دوره های تحصیلی فوق لیسانس در دانمارک یک و دو ساله می باشند. امکان کار دانشجویی در دانمارک در در این ممقطع تا 20 ساعت در هفته وجود دارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

تحصیل دکتری در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع دکتری نیز وجود دارد. تحصیل رایگان در دانمارک در این مقطع وجود دارد. کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکتری در این کشور مشغول به تحصیل می باشند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریباً 2000 دلار را مدنظر قرار می دهند. بنابراین دانشجویان مقطع دکتری رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک در مقطع دکتری پیش رو خواهند داشت. جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی و فاند در مقطع دکتری در دانمارک شخص متقاضی می بایست فاکتورهای زیر را احراز نماید:

 • در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 • اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6.5
 • یک استاد راهنما (supervisor) که برنامه درسی دکتری فرد را پشتیبانی نماید.
 • داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب 
 • دوره های دکتری در این کشور 3 الی 5 سال به طول می انجامند. اجازه کار دانشجویی در این مقطع 30 ساعت در هفته می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی جهت مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل بسیار مهم می باشد. دانشجویان کشور های اتحادیه اروپا می توانند از تحصیل رایگان در دانمارک استفاده کنند. اما شهریه تحصیلی برای همه ی دانشجویان بطور سالیانه در حدود 6هزار الی 16 هزار یورو معادل 45 هزار الی 120 هزار کرون دانمارک می باشد. در نگاه کلی هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک بدین صورت است که هزینه ی زندگی در دانمارک ماهیانه 900 الی 1200 یورو می باشد. در جدول زیر می توانید با جزئیات هزینه های زندگی در دانمارک را مشاهده بفرمایید:

 

نام خدمات یا کالا

قیمت کالا یا خدمات به یورو

یک لیتر شیر

1.8

نان

2.15

یک کیلو برنج

1.80

12 عدد تخم مرغ

3.3

یک کیلو پنیر محلی

9.95

یک کیلو گوشت سفید

7.87

یک کیلو گوشت قرمز

12.6

یک کیلو سیب

2.41

یک کیلو موز

2.27

یک کیلو گوجه

2.74

بلیط یک طرفه مترو

2.95

اشتراک یک ماهه اینترنت پر سرعت

31.53

اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

900

اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در حومه شهر

700

یک لیتر بنزین

1.42

بورسیه تحصیلی دانمارک

چنانچه دانشجویی دارای سوابق تحصیلی خوبی باشد به عبارتی دیگر دارای معدل بالای 17 و همچنین مدرک زبان IELTS با نمره 6.5 باشد، می تواند از این تسهیلات استفاده نموده و نه تنها تحصیلات خود را بصورت رایگان ادامه دهد بلکه امکان دریافت کمک هزینه زندگی نیز برای او وجود دارد. البته اعطای بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی بسیار محدود و دشوار می باشد. اعطای این کمک هزینه ها در مقطع فوق لیسانس در مقایسه با مقطع کارشناسی کمی تسهیل شده است. البته بیشتر کمک هزینه ها و بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری ارائه می شود. در بخش های قبل اشاره شد که ارائه رزومه علمی که شامل مقاله های علمی و کنفرانس های خارجی و نمره زبان بالا بسیار تاثیر گذار می باشد. بهترین بورسیه تحصیلی دانمارک بورسیه اراسموس موندُس، بورسیه دولتی بخش فرهنگ دانمارک که سالیانه 6090 یورو به دانشجویان کمک مالی می کند و بورسیه مربوط به دانشجویان برتر دانشگاه روسکیلده به ارزش ماهیانه 7900 کرون دانمارک می باشند.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

بورسیه تحصیلی دانمارک

بررسی ویزای همراه در دانمارک

دانشجویان متاهلی که مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل داشته اند، بر اساس قوانین موجود در کشور دانمارک اجازه به همراه بردن همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را دارند. اجرای این گونه قوانین در راستای حمایت دولت های اروپایی از کانون خانواده و احترام به کانون خانواده می باشد. همسر متقاضیان تحصیل در دانمارک، اجازه کار تمام وقت در تمام مدت زمان تحصیل همسرشان در دانمارک را دارند. یکی از دلایلی که باعث می شود دانمارک به کشوری محبوب جهت ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی مبدل شود، این قوانین حمایتی می باشد. همچنین امکان ورود همزمان دانشجو و همسر و فرزندان کمتر از 18 سال موردی دیگر می باشد که باعث تمایز دانمارک با بسیاری کشور ها می گردد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) گرد آوری و نگارش گردیده است. بنا بر این هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع از نظر حقوقی و قانونی صحیح نمی باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر

طبیعتاً اشخاصی که به دنبال ادامه تحصیل و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشند، ضروری است که با دانشگاه های مختلف دانمارک آشنایی داشته باشند. همان گونه که بیان گردید، دانمارک دارای نظام آموزشی و دانشگاهی بسیار پیشرفته ای می باشد. دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه کپنهاگ، همان گونه که در جدول زیر می بینید،از جمله دانشگاه های برتر جهان هستند.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

Københavns Universitet

39

Aarhus Universitet

107

Danmarks Tekniske Universitet

112

Aalborg Universitet

260

Syddansk Universitet

370

Handelshøjskolen i København

768

Roskilde Universitet

1405

IT-Universitetet i København

1559

Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

4636

Københavns Erhvervsakademi

6047

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک

پس از آشنایی با شرایط کلی مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و آشنایی با مقاطع مختلف و دانشگاه های برتر این کشور زیبا، پس از ارائه مدارک مورد جهت دریافت پذیرش تحصیلی در هر یک از مقاطع مورد نظر، می بایست جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک اقدام صورت گیرد. در قدم اول باید از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک آگاهی کامل داشت. با ارائه این مدارک به سفارت می توانید درخواست اقامت تحصیلی در این کشور را بدهید. در ادامه به مهم ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک اشاره ای می شود:

 • نامه تمکن مالی از بانک
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه
 • تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • انجام تست پزشکی
 • چند قطعه عکس
 • انگیزه نامه
 • مدارک تحصیلی قبلی

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی دانمارک

موقعیت کار پس از تحصیل در دانمارک

در تمام فرایند مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل، به دلیل این که هدف نهایی دریافت اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم و تابعیت دانمارک می باشد، موضوع اشتغال پس از تحصیل بسیار اساسی و مهم می باشد. اشخاصی که در حال تحصیل در دانمارک هستند در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دانشجویی را دارند. اقامت این اشخاص پس از فارغ التحصیلی تا یک سال دیگر تمدید می گردد تا بتوانند از موقعیت کاری مناسب و بازار کار پویای دانمارک بهره گرفته و اشتغال داشته باشند. موضوعات و مسائلی که شانس کاریابی هر فرد را افزایش می دهد تسلط عالی به زبان انگلیسی، آشنایی به زبان دانمارکی، ارائه رزومه کار و علمی مناسب و همچنین برقراری ارتباط مناسب با کارفرمایان دانمارکی می باشد. در این جا اهمیت رزومه نویسی مشخص می شود که افراد می بایست علاوه بر دارا بودن خصوصیات عالی، بتوانند این ویژگی ها را به شکل مناسبی ارائه کنند. شما می توانید با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور به تدریس استاد ملک پور، اطلاعات بسیار زیادی در خصوص نحوه کاریابی در دانمارک و کشورهای دیگر جهان به دست آورید و با قوانین کاری این کشورها آشنا شوید.

مهاجرت به دانمازک از طریق تحصیل

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در دانمارک

همان گونه که می دانید با دریافت پذیرش تحصیلی، دانشجویان بین المللی اقامتی موقت به مدت طول دوره تحصیلی مورد نظر دریافت می کنند. این اقامت به تنهایی منجر به اقامت دائم دانمارک نمی گردد. دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در دانمارک می توانند تا یک سال پس از اتمام تحصیلاتشان در خاک دانمارک بمانند و مشغول به کاریابی شوند. این تمدید اقامت موقعیت خوبی را ایجاد می کند تا این افراد بتوانند از بازار کار کشور دانمارک استفاده کنند. نرخ بیکاری کشور دانمارک در سال های گذاشته از ثبات خوبی برخوردار بوده است. در اکثر سال ها حدود 6 درصد و در سه سال گذشته این نرخ تا پایین تر از 4 درصد نیز کاهش یافته است.

به علاوه، این اشتغال به اشخاص متقاضی اقامت موقتی را اعطا می کند که تا 5 سال قابل تمدید خواهد بود. پس از گذشت این 5 سال افراد اقامت دائم دانمارک را به دست می آورند. پس از آن گذشت 3 الی 4 سال دیگر آن ها می توانند در خواست تابعیت دانمارک را نیز بدهند.

 

سئوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

✅ آیا تحصیل رایگان در دانمارک ممکن می باشد؟

در صورتی که فرد تسلط کافی به زبان دانمارکی وجود داشته باشد امکان پذیر است.

✅ آیا همراهان دانشجو در دانمارک اجازه کار دارند؟

بله؛ همراه به صورت تمام وقت اجازه کار دارند.

✅ آیا فرزندان شخصی که در حال تحصیل در دانمارک است می توانند در مدارس دانمارک تحصیل داشته باشند؟

بلی؛ این امکان وجود دارد و فرزندان می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

✅ مقدار تمکن مالی در ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک چه میزان است؟

 این میزان به اندازه هزینه زندگی در این کشور به مدت یک سال می باشد که در مجموع حدود 13000 یورو است.

 

_____________کلام آخر درباره مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل_____________

دانمارک که مردمی بسیار با فرهنگ و تحصیل کرده دارد، سالیانه پذیرای تعداد زیادی دانشجو خارجی می باشد که به قصد مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل وارد این کشور شده اند. در این مقاله در مورد شرایط کلی و قوانین اخذ پذیرش های تحصیلی در این کشور بحث شد. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانمارک نیز بیان گردید. مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل به دلیل پیچیدگی های موجود در دریافت ویزای کاری دانمارک واقامت سرمایه گذاری در دانمارک، بهترین روش مهاجرت به این کشور می باشد. در بخش هایی از این مقاله نرخ بیکاری دانمارک و همچنین قوانین کار پس از تحصیل و شرایط کار همراهان متقاضی اصلی بررسی گردید. در صورتی که سئوالاتی بدون پاسخ در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل باقی مانده اند، می توانید با طرح آن ها در بخش دیدگاه انتهای همین صفحه پاسخ را دریافت کنید. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
عباس جاسبی
سلام و عرض ادب، ممنون از مقاله تحصیل در دانمارک - چند سوال داشتم - آیا با سن 38 سال می توان برای این کشور اقدام کرد؟ آیا حتما مدرک زبان نیاز است؟ می توان در آنجا زبان را خواند و بعد تحصیل کرد؟ متشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید بلی ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. اگر نمره زبان ندارید کشور اتریش می تواند گزینه خوبی باشد و می توانید زبان را در کشور اتریش بخوانید. پیشنهاد می کمک حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید. موفق باشید.
سحر
سلام وقتتون بخير آيا مهاجرت به دانمارك از طريق تحصيل در رشته هاي پزشكي شرط سني داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً تحصیل در رشته پزشکی نیازمند به گذراندن دوره های پیش پزشکی است، که بهتر است از افراد زیر 21 سال باشند و دلیل آن هم این است که این رشته آزمون ورودی دارد. علاوه بر این دوره های پزشکی اکثراً در هر کشوری به زبان همان کشور برگزار می شود موفق باشید.
مشاوره رایگان