مهاجرت به دانمارک

10 شهریور 1399 8 نظر

مهاجرت به دانمارکمهاجرت به دانمارک، شرایط و قوانین جدید مهاجرت به دانمارک و همچنین شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. چه راه ها و روش هایی برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد؟ آیا می توان پاسپورت کشور دانمارک را به دست آورد؟ روش های ممکن برای اخذ اقامت و تابعیت دانمارک کدامند؟ شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به دانمارک از طرق مختلف چیست؟ هزینه لازم برای مهاجرت به دانمارک چه مقدار است؟ در این مقاله سعی بر آن نموده ایم که برای این قبیل سئوالات، بهترین و دقیق ترین پاسخ های علمی را ارائه نماییم. علاقمندان به مهاجرت به دانمارک می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام نمایند و یا با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرمایند. در ادامه، موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت:

 • مهاجرت به دانمارک و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به دانمارک از طریق کار
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت دانمارک
 • پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت به دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک و سخن پایانی

مهاجرت به دانمارکمهاجرت به دانمارک و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند می بایست اطلاعاتی در مورد شرایط عمومی این کشور داشته باشد. کشور دانمارک کشوری اروپاییست که در شمال این قاره و در محدوده اسکاندیناوی قرار دارد. کشور دانمارک دارای مرز مشترک با آلمان است و توسط پل اورسوند، به این کشور متصل شده است. چرا که دور تا دور این کشور را آب فرا گرفته است. زبان رسمی کشور دانمارک، زبان دانمارکی می باشد. علاوه بر این، زبان آلمانی و گرینلندی نیز به عنوان زبان محلی در این کشور پذیرفته شده است. واحد پول کشور دانمارک کرون است و با توجه به اینکه این کشور به منطقه یورو نپیوسته و فقط عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، از واحد پولی یورو استفاده نمی کند. مساحت کشور دانمارک ۴۳ هزارکیلومتر مربع است که جمعیتی در حدود ۵ میلیون نفر را در خود جای داده است.

مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک و مردمان آن در رتبه نخست شادترین کشور و راضی ترین مردمان دنیا قرار گرفته اند. از طرفی این کشور دارای کمترین فساد اداری در جهان می باشد. این موارد می تواند از مهم ترین دلایل تقاضا برای مهاجرت به دانمارک و زندگی در این کشور باشد. از این رو، در بخش های بعدی مقاله، به مطالعه انواع روش های مهاجرت به این کشور می پردازیم.

فایل صوتی مؤسسه درمورد مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک، اقدام از طریق کار است. همانطور که پیش تر نیز خدمت شما عزیزان بیان شد، این کشور دارای راضی ترین نیروی کار در سطح جهان می باشد، اما نکته مهمی که باید بدان توجه کرد این است که دانمارک جزو کشورهایی نیست که ویزای جستجوی کار را ارائه کند و این مهم فقط در کشورهایی چون اتریش و آلمان در سطح اروپا میسر است. بنابراین افراد که تمایل دارندبرای کار، به کشور دانمارک مهاجرت نمایند می‌بایست از جانب یکی از کارفرمایان این کشور، پیشنهاد شغلی به دست آورده و برای کار دعوت شوند. بر اساس آمار منتشر شده، نرخ بیکاری کشور دانمارک 3.7 درصد است. با توجه به نرخ پایین بیکاری در دانمارک، این عامل می تواند یکی از عوامل جذب مهاجران کاری و متقاضیان مهاجرت به دانمارک باشد. علاوه بر پیشنهاد شغلی، در گذشته ویزاهای کاری دیگری همچون ویزای GR1 یا گرین کارت دانمارک و همچنین ویزای کار برای پزشکان در این کشور ارائه می‌شد؛ اما متأسفانه این مهم در حال حاضر برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

از دیگر نکات جالب و قابل توجه در خصوص کار در دانمارک، میزان ساعت کاری در این کشور است. 37 ساعت کار در طول یک هفته، این فرصت و آزادی عمل را به افراد می دهد تا علاوه بر کار، به سایر شرایط و امور زندگی خود در دانمارک بپردازند. در مقاله کار در دانمارک، به طور اختصاصی به این موضوع و جزئیات مهاجرت به دانمارک از طریق کار، پرداخته شده است:

مهاجرت به دانمارک

کار در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان، مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. در این بخش، به توضیح هر یک از این مقاطع تحصیلی خواهیم پرداخت:

مهاجرت به دانمارک

تحصیل در مدارس دانمارک:

 برای تحصیل در مدارس دانمارک، ابتدا دانش آموزان یک دوره پیش دبستانی را خواهند گذراند و پس از پشت سر گذاشتن این دوره، وارد دوره دبستان می شوند. سن تحصیل در مدارس دانمارک از سن ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی می باشد. از جمله نکات مهم تحصیل در مدارس دانمارک، تحصیل به صورت رایگان در مقاطع ابتدایی و متوسطه است. دانش آموزان پس از طی دوران ابتدایی، وارد دوره تحصیلی مقطع متوسطه و دبیرستان خواهند شد که این خود به سه بخش تقسیم می‌شود:

 • مقطع دبیرستان عمومی که دانش آموزان در آن برای ورود به دانشگاه آماده می‌شوند.
 • بخش متوسطه فنی و حرفه‌ای برای افرادیست که می خواهند وارد بازار کار شوند.
 • مقطع متوسطه برای رشته های کسب و کار و ورزشی.

تحصیل در مقطع لیسانس:

تحصیل در دانشگاه های دانمارک برای ایرانیان امکان پذیر است. افراد می‌توانند در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف و متعددی پذیرش گرفته و از این طریق، اقدام به مهاجرت به دانمارک نمایند. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی در دانمارک 3 سال است و افراد پس از آن، به فارغ التحصیلی نائل خواهند آمد علاوه بر دوره های لیسانس، دوره های دیگری نیز وجود دارد که فرد طی این دوره های 2 ساله می تواند مدرکی همچون دیپلم را کسب نماید و سپس وارد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گردد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دانمارک، بستگی به مقطع و رشته، متفاوت است و در بازه بین ۶ تا ۱۶ هزار یورو قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تحصیل در دوره کارشناسی در کشور دانمارک، نیازمند ارائه مدرک آیلتس 6 می باشد.

مهاجرت به دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

 به منظور مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید ابتدا پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های این کشور اخذ نماید. دوره کارشناسی ارشد در دانمارک بین ۱ الی ۲ سال به طول خواهد انجامید؛ اما در برخی از رشته‌ها همچون رشته های هنری این مدت بیشتر نیز خواهد بود. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی، متقاضی مهاجرت تحصیلی به دانمارک باید مدرک آیلتس 6.5 را ارائه نماید. میزان هزینه های تحصیل در این دوره نیز متفاوت بوده و در بازه ۱۰ الی ۱۵ هزار یورویی می باشد.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در دانمارک

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا:

امکان تحصیل در دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا نیز وجود دارد. مقطع دکترا در دانمارک و در عموم کشورهای اروپایی بین ۳ الی ۴ سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان تحصیل در این مقطع می بایست مدرک آیلتس ۷ را برای این دوره ارائه نماید. علاوه بر آن نیاز است که دانشجو، سوپروایزر یا استاد راهنمای خود را انتخاب نموده و تأیید همکاری با وی را دریافت کرده باشد. همچنین ارائه رزومه علمی قوی و مقالات بین المللی ISI، برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا بسیار حائز اهمیت می باشد. تحصیل در دانمارک در دوره دکترا، شامل هزینه ای حدود 10 تا 16 هزار یورو می شود.

نکته مهم برای افرادی که قصد تحصیل در دانمارک را دارند این می باشد که دانشجویان دانشگاه های دانمارک می توانند در طی مدت زمان تحصیل خود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. علاوه بر این، دانشجویان در دوره تحصیلی خود، مجاز به اشتغال به کار دانشجویی می باشند. چنانچه در پایان تحصیل خود نیز بتوانند به کار تمام وقت مشغول شده و درآمد کافی کسب نمایند، اجازه حضور در این کشور و تغییر ویزای خود به ویزای کاری دانمارک را دارند.

بورسیه تحصیلی در دانمارک، از دیگر نکات مهم مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد. در این خصوص باید گفت که امکان اخذ بورسه تحصیلی در کشور دانمارک وجود دارد و متقاضیان باید جهت دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک، واجد شرایطی نظیر کسب معدل بالا، کسب مقام بین المللی، صاحب اختراع، دارای سابقه تحقیقاتی و ارائه مقالات بین المللی باشند. در جدول زیر می توانید لیست دانشگاه های برتر دانمارک را مشاهده نمایید:

 

نام دانشگاه

نوع دانشگاه

رتبه کشوری

رتبه جهانی

Københavns Universitet

دولتی

1

39

Aarhus Universitet

دولتی

2

107

Danmarks Tekniske Universitet

دولتی

3

112

Aalborg Universitet

دولتی

4

260

Syddansk Universitet

دولتی

5

370

Handelshøjskolen i København

دولتی

6

768

Roskilde Universitet

دولتی

7

1405

IT-Universitetet i København

دولتی

8

1559

Det Kongelige Danske Kunstakademis, Skoler for Arkitektur, Design og Konservering

دولتی

9

4262

Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

خصوصی

10

5223

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به دانمارک

روش های مختلفی برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت به دانمارک از این طریق وجود دارد. اما نکته قابل ذکر این است که تمامی روش ها منجر به اخذ اقامت دانمارک نخواهند شد. برای سرمایه‌گذاری در دانمارک، امکان ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید ملک وجود دارد که در این میان خرید ملک در دانمارک منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. افرادی که تمایل به مهاجرت از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت دارند، ابتدا اقامت سه ساله دریافت خواهند کرد و در صورتی که این سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور دانمارک دارای تأثیر مثبت و قابل توجهی باشد، اقامت آن ها تمدید خواهد شد. به همین علت، مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می تواند دارای شرایط ویژه و دشواری هایی باشد.

در توضیحات تکمیلی این بخش می توان گفت که در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری بتواند نزدیک به یک دهه در این کشور زندگی کرده و به زبان دانمارکی مسلط گردد، می تواند درخواست دریافت پاسپورت این کشور را  از دولت دانمارک داشته و تابعیت آن را دریافت نماید. اطلاعات تکمیلی در خصوص این روش، در مقالات ذیل ارائه گردیده است:

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

اگر فرد تبعه خارجی بتواند با فردی که دارای تابعیت دانمارک است ازدواج نماید، می تواند مهاجرت به دانمارک را تجربه نموده و حتی از این طریق به اقامت و تابعیت کشور دانمارک نائل گردد. فردی که با تبعه دانمارک ازدواج می کند باید اثبات نماید که این ازدواج صوری نبوده و حداقل دو سال از ازدواج رسمی آن ها گذشته است. همچنین مسکن و درآمد کافی برای تأمین مخارج زندگی خانواده خود را داشته باشد. فرد در این ۲ سال باید آگاهی و تسلط لازم به زبان دانمارکی را به دست آورده و بتواند به این زبان صحبت نماید. در این صورت و تحت شرایط ذکر شده، ابتدا یک اقامت ۲ ساله‌ به فرد اعطا شده و پس از آن، اقامتی چهار ساله دریافت خواهد شد. با پشت سر گذاشتن مدت تعیین شده، دستیابی به اقامت دائم دانمارک، امکان پذیر خواهد بود.

فایل صوتی مؤسسه درمورد ازدواج با فرد دانمارکی

 نکات مهمی پیرامون مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج وجود دارد که در ادامه این بخش به آن خواهیم پرداخت. از جمله این موارد، ازدواج فرد پناهنده با یک تبعه دانمارکی می باشد. بر اساس قوانین دانمارک، اگر شخصی در دانمارک پناهنده شده باشد، امکان ازدواج وی با تبعه دانمارکی وجود ندارد. ازدواج در کشور دانمارک برای افراد بالای ۱۸ سال میسر است و دو شاهد نیز برای این مراسم باید حضور داشته باشند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به دانمارک

کشورها و دولت ها برای اعطای تابعیت خود به فرزندان متولد شده از دو سیستم پیروی می کنند: سیستم خاک و خون. در سیستم خون، تابعیت بر اساس تابعیت والدین (پدر یا مادر) به فرزند منتقل می شود و در سیستم خاک، تابعیت کشوری که محل تولد فرزند است، به وی اعطا می گردد. البته در کشور دانمارک، تابعیت این کشور به فرزندانی تعلق می گیرد که پدر یا مادر آن ها دارای پاسپورت و تابعیت دانمارکی باشند. البته در صورت اقامت موقت والدین در دانمارک (برای مثال اقامت تحصیلی در دانمارک) و تولد فرزند آن ها در این کشور، با توجه به سیستم خون نسبی در دانمارک، فرزند می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و در صورتی که به مدت حداقل 8 سال در این کشور زندگی کند، می تواند تابعیت دانمارک را به دست آورد. اما این امر، اخذ اقامت دائم و تابعیت پدر و مادر وی در این کشور را به همراه ندارد. 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

یکی از راه ها و شاید بتوان گفت بی راهه های مهاجرت به دانمارک، مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی است. افرادی که بخواهند از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت نمایند، جان و مال خود را در اختیار قاچاقچیان انسان قرار داده و در موارد متعدد این افراد جان و مال خود را نیز از دست خواهند داد. مؤسسه حقوقی ملک پور ضمن اینکه صرفاً بر روی روش های قانونی مهاجرت تمرکز نموده و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد، به همه هم وطنان عزیز نیز توصیه می نماید که آینده و جان و مال خود و خانواده خویش را به خطر نینداخته و از طرق قانونی، اقدام به مهاجرت به دانمارک نمایند. تعدد روش های قانونی مهاجرت، این امکان را در اختیار متقاضیان قرار داده است تا متناسب با شرایط خود، از یکی از طرق قانونی مهاجرت استفاده نمایند.

متأسفانه علت اصلی اغلب افرادی که از طریق پناهندگی، اقدام به مهاجرت می نمایند، عدم آگاهی از اطلاعات مهاجرتی و قوانین کشورها در این زمینه می باشد. از این رو پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام برای پناهندگی، با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نموده و شرایط خود را برای روش های مختلف مهاجرت مورد ارزیابی قرار دهید.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

مهاجرت به دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند می بایست پیرامون هزینه های زندگی در دانمارک اطلاعات لازم را به دست آورند. به طور معمول، پایتخت هر کشور، گران ترین شهر در کشورهای قاره اروپا می باشد. در کشور دانمارک نیز پایتخت آن، شهر کوپنهاگن، گران ترین شهر این کشور محسوب می شود. معمولاً هزینه های زندگی در پایتخت دانمارک برای یک نفر، حدوداً بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو و برای یک زوج تقریباً بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه مهاجرت به دانمارک، جدولی تهیه و تنظیم کرده است که در آن، قیمت برخی از اقلام و خدمات در کشور دانمارک بررسی شده است:

 

کالا و خدمات

هزینه (یورو)

آب (در رستوران)

هر لیتر 2.15 یورو

شیر

هر لیتر 1.8 یورو

نان

2.15 یورو

برنج

هر کیلو 1.80 یورو

تخم مرغ

هر 12 عدد 3.3 یورو

پنیر محلی

هر کیلو 9.95 یورو

گوشت سفید

هر کیلو 7.87 یورو

گوشت قرمز

هر کیلو 12.6 یورو

سیب

هر کیلو 2.41 یورو

موز

هر کیلو 2.27 یورو

گوجه

هر کیلو 2.74 یورو

بلیط یک طرفه مترو

2.95 یورو

اینترنت پر سرعت ماهیانه

31.53 یورو

بنزین

هر لیتر 1.42 یورو

 

همانطور که می دانید، بخش زیادی از هزینه های مهاجرت به دانمارک و زندگی در شهرهای مختلف آن، صرف اجاره یا خرید ملک در این کشور می شود. قیمت ملک در شهرهای مختلف دانمارک متفاوت می باشد. همچنین این تفاوت قیمت در نقاط مختلف شهر نیز به چشم می خورد.

 

اجاره یا خرید ملک در دانمارک

قیمت (به یورو)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

844 یورو

آپارتمان یک خوابه خارج شهر

638 یورو

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1607 یورو

آپارتمان سه خوابه در خارج شهر

1214 یورو

مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت دانمارک

طرق مختلف مهاجرت به دانمارک در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در بخش های قبل بررسی شد، روش هایی چون تحصیل و کار، بهترین طرق مهاجرت به دانمارک می باشند؛ چرا که فرد پس از تحصیل، اجازه کار در این کشور را به صورت تمام وقت دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی دانمارک، پس از پایان تحصیلات خود و در صورت دستیابی به شغل مورد نظر می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و پس از پنج سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم این کشور را به دست آورند. سپس با گذشت دو سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست پاسپورت دانمارک را به دولت این کشور اعلام نمایند.

همجنین امکان مهاجرت از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک وجود دارد. با توجه به اینکه کارآفرینی و یا ثبت شرکت می بایست موجب تأثیر مثبت در اقتصاد کشور دانمارک گردد، اقدام از این طریق با مشکلات و دشواری های خود همراه می باشد. بنابراین این روش به منظور اقدام برای مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت پیشنهاد نمی شود. با مراجعه به لینک ذیل، اطلاعات جامعی در خصوص پاسپورت کانادا در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت:

ثبت شرکت در اتریش

پاسپورت دانمارک

علاوه بر روش های فوق، اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق ازدواج و تولد نیز در بخش های قبلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به دانمارک می توانید از راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به تدریس استاد ملک پور استفاده نموده و اطلاعات لازم را به دست آورید. متقاضیان مهاجرت به دانمارک می توانند با خرید این محصول، خود به مانند یک وکیل متخصص برای امور مهاجرتی خود اقدام نمایند. کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول و نهیه تهیه آن، با مراجعه به لینک ذیل امکان پذیر است:

مهاجرت به دانمارک

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

 

پاسخ به سئوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک

پرسش: ✅روش های مهاجرت به دانمارک کدامند؟

پاسخ: روش های مهاجرت را می توان در 6 گروه تقسیم بندی کرد؛ مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی که به جز مورد آخر، سایر روش ها قانونی می باشند. افراد بسته به شرایط خود می توانند از یکی از طرق یاد شده، اقدام به مهاجرت به دانمارک نمایند.

 

پرسش: ✅بهترین راه مهاجرت به دانمارک کدام است؟

پاسخ: با توجه به شرایط حال حاضر و نیاز به دریافت پیشنهاد کاری جهت مهاجرت به دانمارک از طریق کار، می توان گفت که اقدام از طریق تحصیل، بهترین روش مهاجرت به این کشور می باشد.

 

پرسش: ✅هزینه مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل چه مقدار است؟

پاسخ: هزینه های تحصیل در دانمارک بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی می توان گفت که سالیانه بین 12 تا 15 هزار یورو متغییر می باشد.

 

پرسش: ✅کدام روش مهاجرت به دانمارک، منجر به دریافت پاسپورت می شود؟

پاسخ: دریافت تابعیت و پاسپورت کشور دانمارک تنها در صورتی امکان پذیر است که ابتدا اقامت دائم این کشور را از طریق هر یک ازانواع روش های مهاجرتی و اقامتی کسب نموده باشید.

 

_____________________ مهاجرت به دانمارک و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به دانمارک، روش های اخذ اقامت و تابعیت دانمارک و قوانین مهاجرت به کشور دانمارک در سال 2020 در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. روش های شش گانه مهاجرت به دانمارک عبارتند از روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی که هر یک دارای شرایط و قواعد ویژه خود در این کشور می باشند. یکی از شروط اولیه مهاجرت به دانمارک از طریق هر یک از روش های یاد شده، توان پرداخت هزینه های زندگی در این کشور است. به همین منظور، در مقاله فوق به بررسی هزینه های زندگی در کشور دانمارک پرداخته شد. قابل ذکر است که کلیه روش های مهاجرت به دانمارک، منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و برای کسب تابعیت و شهروندی دانمارک لازمست که از شرایط لازم برخوردار بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به دانمارک و همچنین اخذ اقامت این کشور می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، از مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه بهره مند گردید. همچنین چنانچه فرم تماس را تکمیل نمایید، از سوی مشاورین متخصص مؤسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان عرضه خواهد شد. شما سروران گرامی می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، سئوالات خود را نگارش مطرح نمایید تا پاسخ صحیح را از مشاوران برجسته این مجموعه دریافت نمایید.

ثبت پرسش
دکتر کوشا
سلام وقت بخیر بنده دکتر متخصص هستم شنیدم دانمارک برای پزشکان و پرستارا خیلی شرایط مناسبی گذاشته و نیاز به تکمیل کادر درمانی خودش داره. به نظرتون خوبه دانمارک برای اقامت پزشکان ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بلی کشور دانمارک شرایط بسیار خوبی برای پزشکان ایرانی فراهم کرده است که با ویزای 2 ساله بتوانند اقامت کاری کشور دانمارک را دریافت کنند و برای پرستاران هم ویزای 3 ساله صادر می کند. علاوه بر دانمارک کشور سوئد هم برای پزشکان مسیر معادلسازی مناسبی را فراهم کرده است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی مهاجر
َسلام پسرم 9سالس است ایامیتوانم برایش ویزای تحصیلی دانش آموزی بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که تحصیل بچه های زیر 17 سال نیازمند به قیم است و خیلی از کشورها به ایرانی ها این ویزا را نمی دهند. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محبوبه خاری
درود برشما من و همسرم سالها در زمینه راهنمای اکو تور فعالیت داشتیم آیا همین رشته تحصیلی رو میتونم تو دانشگاه انتخاب کنم و اقامت بگیرم و در همین زمینه هم در این کشور فعالیت کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی تان هستیم. اما بصورت کلی بلی یکی از امن ترین راه های مهاجرت روش تحصیلی می باشد که شما با گذراندن دوره ها در محیط شانس کاریابی خود را هم افزایش می دهید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سیدابوالفضل
با سلام و عرض ادب بنده فوق لیسانس شیمی کاربردی،۴۰ ساله و دارای سابقه کاری ۱۵ سال در صنایع دارویی میباشم. سوالم این است که آیا با این شرایط امکان اخذ پیشنهاد شغلی از دانمارک میتوانم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز گرفتن پیشنهاد شغلی ابتدا نیازمند به پیدا کردن کارفرما یا یک شرکت می باشد که بتوانید با آن به مکاتبه و مصاحبه بپردازید. معمولا ویزاهای کاری برای افراد زیر 40 سال، مدرک تحصیلی و سابقه کاری که شما دارید و همچنین داشتن زبان قوی است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سپیده رمضانی
چطوری باید اقدام کنم برای کار در دانمارک
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور دانمارک شما نیازمند به داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشید. اما می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و در محیط دنبال کار باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
دکتر رها معتضد
عرض ادب من پزشک عمومی هستم 38 ساله و متاهل.بین دو کشور دانمارک و سوئد که هر دو در حال حاضر نیاز به نیروی پزشک دارند.شرایط کاری و زندگی و هزینه های کدوم کشور مناسب تر هست؟ و در کدوم کشور زودتر به اقامت دائم و پاسپورت میشه رسید؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز هردو کشور از لحاظ زندگی و خدمات اجتماعی کشورهای خیلی خوبی هستند و نیاز ه کادر درمانی دارند. کشور دانمارک برای پزشکان ویزای دوساله و سوئد یکساله صادر می کند و بعد 4 تا 5 سال کار کردن می توانید اقامت دائم بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
یلدا راد
سلام و وقت بخیر در حال حاضر پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک چقدر زمان میبره؟ آیا اصلا سفارت دانمارک بازه؟ و بعد از تحصیل فرد چقدر زمان داره که دنبال کار بگرده؟ و با چند سال کار میشه به اقامت دائم رسید؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز از نظر پروسه ی انجام کار بین 6 تا 8 ماه اگر همه مدارک آماده باشد پروسه به طول می انجامد، معمولا بعد از تحصیل هم تا یک سال فرصت کاریابی دارید و پس از 5 _ 6 سال هم می توانید درخواست اقامت دائم و پاسپورت نمایید. موفق باشید.
سجادي
سلام و عرض ادب در خصوص مهاجرت به دانمارك براي پزشكان اطلاعاتي ميخواستم آيا در حين دوره زبان ميشه كار كرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای کار در دانمارک به عنوان پزشک باید معادلسازی انجام دهید و ابتدا دوره زبان را سپری کرده و در این حین معادلسازی انجام می شود و بعد از آزمون می توانید به عنوان پزشک مشغول به کار شوید.

مشاوره رایگان