مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

18 اسفند 1397 1 نظر

بازار ملک در کشور انگلستان پویا و فعال است و بسیاری از افراد که تابعیت و اقامت این کشور را ندارند به منظور بهره مندی از سودی که به واسطه رشد پایدار سالیانه ملک در این کشور حاصل می شود برای سرمایه گذاری به بازار ملک این کشور روی می آورند. علی رغم این که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، به طور صرف، حاصل نمی شود، ولی در صورت اقدام برای انواع دیگرطرق مهاجرت (شامل مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره)، برای فرد امتیاز محسوب شده و در فرایند مهاجرت به انگلستان مفید واقع می شود. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد  تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را  با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .

فرایند خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان را می توان در سه مرحله خلاصه کرد: جستجو و پیشنهاد، واگذاری و امور نهایی.

·    یافتن ملک مناسب و ارائه پیشنهاد خرید که معمولا از طریق اداره املاک مناطق صورت می گیرد. این پیشنهاد شما را از نظر حقوقی ملزم به خرید ملک نمی کند.

·    پس از پذیرش پیشنهاد باید تحقیقات لازم را صورت دهید. انجام تحقیقات برای تشخیص اولیه مسائل بالقوه قویا توصیه می شود. به طور کلی دو نوع تحقیق وجود دارد:

    ·    تحقیق ساختمانی

    ·    گزارش خریدار خانه.

انجام این تحقیقات هیچ تعرفه خاصی از نظر هزینه ندارد و باید در موردشان مذاکره شود.

·    انتقال قانونی ملک مرحله بعدی فرایند خرید ملک در انگلستان است. برای این کار باید از یک وکیل کمک بگیرید. مجددا هیچ تعرفه خاصی در مورد هزینه ها وجود ندارد و باید در مورد آنها مذاکره کنید. انتقال ملک از طریق تبادل یادداشت هایی میان وکیل فروشنده و وکیل خریدار صورت می گیرد. یک پیش نویس قرارداد توسط وکیل فروشنده تنظیم می شود که قیمت، اطلاعات مربوط به سند فروشنده و غیره را در بردارد.

وکیل خریدار این پیش نویس را بررسی کرده و با وکیل فروشنده به مذاکره می نشیند. جستجوها، تحقیقات و مطالعات صورت گرفته از سوی خریدار یک جستجوی مرجع محلی را شامل می شود تا اطمینان حاصل شود که ملک در میانه هیچ پروژه ای نیست؛ تحقیقی در ثبت زمین برای بررسی امنیت عنوان را در بر می گیرد. پرس و جوهای دیگر اموری چون حقوق معدنی، سیل خیزی، آلودگی و موارد دیگر را بررسی می کنند. این بخش از فرایند انتقال حداقل دو هفته به طول می انجامد ولی مدت آن گاها ممکن است به دو یا سه ماه هم برسد.

·    پس از رضایت و موافقت خریدار و وکیلش، قراردادهای نهایی امضا می شوند. این قرارداد هر دو طرف را به طور قانونی متعهد می کند – فروش باید صورت پذیرد. در این نقطه مبلغ ۱۰٪ از قیمت ملک را به صورت غیرقابل عودت پرداخت می کنید.

·    سپس یک قرارداد انتقال که انتقال عنوان را ثبت می کند توسط هر دو طرف تهیه و امضا می شود. در رابطه با یک تاریخ تکمیل هم توافق می شود. میان امضای قرارداد و تاریخ تکمیل، تنظیمات مربوطه توسط اداره ثبت زمین صورت می پذیرد: هزینه تمبر و باقی مخارج مربوط به ثبت پرداخت می شوند. اکنون پرداخت ها صورت گرفته و اسناد به خریدار منتقل می شوند و به این ترتیب فرایند خرید ملک در انگلیس به انجام می رسد.

 

امکان خرید ملک در انگلستان برای اتباع خارجی

فردی که تبعه کشور انگلستان نباشد می تواند در این کشور ملک خریداری کند، حتی اگر مقیم این کشور نباشد. به عبارت دیگر، خرید ملک در انگلستان به عنوان یک خارجی در صورتی که فرد قادر به پرداخت نقدی باشد آسان تر است – برای مثال، نیازی به درخواست رهن یا وام نداشته باشد چون درخواست برای این کار می تواند مشکل و پیچیده باشد.

 

امکان دریافت وام مسکن در انگلستان برای اتباع خارجی

اتباع خارجی، مقیم باشند یا خیر، می توانند به طور قانونی در انگلستان ملک خریداری کنند. به عنوان یک فرد خارجی می توان برای دریافت وام مسکن نیز اقدام کرد البته هر بانکی شرایط خودش را دارد. بسته به بانک انتخاب شده، به عنوان یک سرمایه گذار خارجی ممکن است شرایط نه چندان مطلوب و نرخ سود بالایی به فرد ارائه شود.

 

قیمت ملک در انگلستان

علی رغم هراس های مربوط به تصمیم بانک های انگلستان برای افزایش نرخ های سود، بازار ملک لندن پایدار باقی مانده است.

خانه ها در پایتخت به طور میانگین به قیمت €482,000 به فروش می رسند، که بر طبق آخرین ارقام ارائه شده توسط لند رجیستری و اداره آمار ملی انگلیس (ONS) یک افزایش قیمت 2.4 درصدی (€11,000) نسبت به سال قبل به چشم می خورد.

قیمت مسکن در لندن بالاترین جایگاه را در کشور انگلستان حفظ کرده ولی پایتخت همچنان پایین ترین رشد قیمت را تجربه می کند و این امر خریداران را با محدودیت هایی برای فروش مواجه می کند.

قیمت های فروش برای چهارمین ماه متوالی افت کرد و قیمت های ماه نوامبر ۲۰۱۷ در لندن تا 0.9 درصد در ماه اکتبر کاهش یافت.

 

تغییرات قیمت مسکن در لندن

در ادامه روند منطقه ای اخیر، لندن ضعیف ترین عملکرد را از نظر افزایش قیمت دز انگلستان دارد. قیمت خانه برای چهار ماه پی در پی از €490,000 در ماه جولای به €482,000 در ماه نوامبر افت کرده است.

ولی به دلیل رشدی که در اوایل سال ۲۰۱۷ صورت گرفت، قیمت ها باز هم نسبت به ۱۲ ماه قبل به میزان 2.3 درصد بالاتر است.

 

قیمت مسکن در سرتاسر انگلستان

به طور نسبی، میانگین قیمت خانه در انگلستان به طور کلی €226,000 بوده که تا حدی به لطف رشد سالیانه قوی در نواحی ارزان تر، سالیانه تا 5.1 درصد رشد داشته است.

در صدر این افزایش قیمت وست میدلندز قرار دارد که میانگین قیمت فروش در آن €192,000 بوده که 7.2 درصد از سال پیش بالاتر بوده است. ایست میدلندز با میانگین قیمت €185,047 در افزایش قیمت 6.4 درصدی در رتبه دوم قرار دارد.

تاکید بر نواحی ارزان تر یافته های مربوطه به یک گزارش جداگانه در مورد امور مالی انگلستان را پشتیبانی می کنند مبنی بر این که در شماری از رهن های خرید بار اول، یک افزایش قیمت سالیانه 15.2 درصدی – معمولا در خانه های ارزان تر در نواحی ارزان قیمت – در ماه نوامبر وجود داشته است.

همچنین علی رغم تصمیم بانک های انگلستان در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۷ مبنی بر افزایش 0.5 نرخ پایه، ارقام همچنین از افزایش ها در اعطای وام برای خرید خانه حکایت داشت.

این داده ها نشان می دهد که فعالیت بازار ملک در انگلستان همچنان فعال و پویاست.

افزایش های پایدار در اعطای وام برای خرید خانه، شوق خریداران را برای بهره مندی از نرخ های سود پایین و یک بازار بسیار رقابتی انعکاس می دهد.

 

انگلستان امکان خرید ملک در این کشور را در اختیار اتباع خارجی قرار می دهد و افراد غیرانگلیسی می توانند از سود پایداری که سالیانه بر قیمت املاک اعمال می شود بهره مند شوند. با این که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک حاصل نمی شود، ولی چنانچه فرد در صدد مهاجرت از روش های دیگر به این کشور باشد، ملک ابتیاع شده برای وی مزایایی به همراه خواهد داشت و می تواند به فرایند مهاجرت و اخذ اقامت در انگلستان به وی کمک کند.

در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد  تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را  با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .

ثبت پرسش
ارین
سلام و عرض ادب خدمت شما من فرزند 10 ساله دارم که میخوام از طریق تحصیل اون به انگلستان مهاجرت کنم ایا می تونم وقتی که رفتم با خرید ملک اقامت بگیرم؟ و حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که کشور انگلستان به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد و در این کشور شما باید 2 میلیون پوند شرمایه گذاری کنید تا به اقامت برسید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود موفق باشید.

مشاوره رایگان