مهاجرت به انگلستان

18 اسفند 1397 بدون نظر

انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان برای افرادی است که در صدد تحصیل و کار در یک کشور جدید هستند. هرچند، سیستم مهاجرت به انگلستان محدود کننده است. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ پنج دسته مهاجرتی انگلستان که امتیازبندی است به جریان افتاد و متقاضیان را نسبت به معیارهایی که برای ارزیابی شرایط آن برای ویزای کاری یا تحصیلی می سنجند. بیشتر درخواست های مربوط به ویزای کاری انگلستان، در کنار درخواست های ویزای تحصیلی هم اکنون از طریق این سیستم صورت می گیرند.

از سال ۲۰۱۰ دولت انگلستان مجموعه ای از تغییرات را در قانون مهاجرت اعمال کرده تا مهاجرت به انگلستان را به خصوص از خارج اتحادیه اروپا محدود کند.

سیستم ویزای پنج دسته ای انگلستان به این قرار است:

 

انواع روش های مهاجرت به انگلستان

ویزای Tier 1 انگلستان

در صورتی می توانید برای ویزای Tier 1 (کارآفرینی) انگلستان درخواست دهید که:

·        در صدد راه اندازی کسب و کاری در انگلستان باشید

·        تبعه کشوری خارج از حوزه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس باشید

·        سایر شرایط را احراز کرده باشید


شرایط مهاجرت به انگلستان با ویزای Tier1 :

باید حداقل ۵۰۰۰۰ پوند سرمایه برای درخواست ویزای Tier 1 (کارآفرینی) در اختیار داشته باشید

سرمایه شما باید:

·        در یک یا چند موسسه مالی تنظیم شده نگه داری شود

·        هزینه کردن آن در کسب و کار در انگلستان آزاد باشد (قابل عرضه باشد)


 

بررسی ویزای Tier 1 انگلستان

تحت شرایط زیر می توان برای ویزای Tier 1 درخواست داد. کارآفرینان می توانند بر اساس یک سرمایه گذاری ۲۰۰۰۰۰ یا ۵۰۰۰۰ پوندی در برخی شرایط محدود برای ویزای Tier 1 درخواست دهند. یک سرمایه گذار Tier 1 می تواند بر اساس مبلغ سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی ویزای کشور انگلستان را اخذ نماید. بعلاوه، شمار اندکی از افراد می توانند تحت گروه ویزای نخبگان قرار بگیرند.


گروه های ویزای Tier 1

ویزای کارآفرینی Tier 1 برای افرادی با حداقل ۵۰۰۰۰ پوند برای سرمایه گذاری در انگلستان با در اختیار گرفتن یا راه اندازی یک کسب و کار. در عمل، بدون در اختیار داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ پوند سرمایه، اخذ این نوع ویزا برای بسیاری از متقاضیان بسیار مشکل خواهد بود.

·        ویزای Tier 1 نخبگان استثنائی: برای افرادی که در زمینه های علمی، انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال، مد یا هنر، پیشرو هستند. این نوع ویزا ظرفیتی محدود به ۲۰۰۰ نفر در سال دارد.

·        ویزای Tier 1 کارآفرین فارغ التحصیل: برای فارغ التحصیل های دانشگاه های انگلستان که مورد تایید دانشگاه خود یا دپارتمان تجارت و سرمایه گذاری دولت انگلستان هستند.

·        ویزای Tier 1 سرمایه گذاری: برای افرادی که حداقل ۲۰۰۰۰۰۰ پوند در اوراق قرضه دولتی، سهام یا وام در شرکت های فعال و ثبت شده انگلستان سرمایه گذاری می کنند.


ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 مولفه مهمی از سیستم امتیازبندی UKBA برای مهاجرت نظام مند به انگلستان محسوب می شود.


اخذ مجوز کار

پیش از درخواست باید شرایط زیر را برای اخذ مجوز کار احراز نمایید:

-         پیشنهاد مورد تاییدی برای استخدام از سوی یک کارفرمای انگلیسی دارای مجوز داشته باشید که به مثابه اسپانسر شما عمل می کند؛ و

-         در حرفه ای مشغول به کار باشید که پشتیبانی مالی آن توسط کارفرمای اسپانسرتان صورت پذیرد؛ و

-         ارزیابی امتیازبندی را پشت سر بگذارید.

 

سه گروه عمده در مورد مجوز کار انگلستان وجود دارد که به این قرار هستند:

-         ویزای عمومی Tier 2 – نیروی کار ماهر

-         ویزای Tier 2 انتقال میان شرکتی

-         ویزای Tier 2 ورزشکاران

فرایند درخواست مجوزکار توسط کارفرمایی هدایت می شود که مسئول صدور مدرک حمایت مالی برای شما (به عنوان متقاضی) است.


مجوزهای کار (گروه عمومی) و اقامت دائم انگلستان

به عنوان دارنده مجوز کار انگلستان در صورتی که حداقل زمان پنج سال را در این کشور زندگی و کار کرده باشید، برای اخذ اقامت دائم انگلستان واجد شرایط خواهید بود. پس از احراز شرط حضور پنج ساله این امکان برایتان مهیا می شود که به مدت نامحدود در انگلستان اقامت داشته باشید که تابعیت انگلستان به تبع آن حاصل می شود.


انتقال های میان شرکتی و اقامت دائم

به عنوان دارنده مجوز کار انگلستان تحت گروه ICT، در صورت اقامت و کار در انگلستان به مدت حداقل پنج سال و اعطاء یک ویزای میان شرکتی Tier 2 تحت قوانین قائم پیش از ۶ آوریل ۲۰۱۰ ، فرد برای اخذ اقامت دائم واجد شرایط خواهد بود. پس از احراز شرط حضور پنج ساله، می توانید برای اقامت دائم انگلیس درخواست دهید و به تبع آن به تابعیت انگلستان دست یابید.


تغییرات در استخدام

در صورت تمایل برای تغییر کارفرما، باید یک مدرک حمایت مالی جدید از یک کارفرمای دارای مجوز اخذ نمایید. همچنین باید نسبت به امتیازات جاری ارزیابی شوید و جایگاه شغلی مورد نظر باید شرایط آگهی تست بازار نیروی کار مقیم در کشور انگلستان را پشت سر بگذارد.


ویزای Tier 3 انگلستان

این گروه برای نیروهای کار کم مهارت طراحی شده که تخصص آن ها در انگلستان مورد نیاز است. دولت تا کنون هنوز ویزایی به این دسته اختصاص نداده است. متاسفانه این به این معنی است که مهاجرت به انگلستان تحت این گروه ویزا امکان پذیر نیست.


ویزای دانشجویی انگلستان (Tier 4)

دانشجویان بین المللی از خارج انگلستان یا اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند. تنها در صورتی می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید که قصد تحصیل در یک دوره تمام وقت در انگلستان را داشته باشید. ویزاهای دانشجویی برای دوره های کوتاه مدت صادر نمی شوند. شرایط شما با استفاده از یک سیستم امتیاز بندی تحت عنوان ویزای دانشجویی Tier 4 ارزیابی می شوند.


قوانین ویزای دانشجویی انگلیس

برای درخواست ویزای دانشجویی باید ۴۰ امتیاز کسب کنید. این امتیازات به این ترتیب حاصل می شوند:

 

×     تایید دوره: باید از دانشگاه مورد تایید ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVA) تایید پذیرش تحصیل (CAS) را اخذ نمایید.

همه دانشگاه ها باید برای وضعیت بسیار مورد اعتماد (HTS) در فهرست پشتیبانی Tier 4 درخواست دهند. کالج های درجه اول نیز می توانند CAS را صادر نمایند. درجه اول یک رتبه گذاری به مدت ۱۲ ماه است و همه کالج های درجه اول باید برای وضعیت HTS ظرف این دوره گذار ۱۲ ماهه درخواست دهند.

×     تمکن مالی: باید شواهد دال بر برخورداری از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و مخارج زندگی خود ارائه دهید (۱۰ امتیاز).

شهریه ها به طور میانگین ۱۲۰۰۰ پوند در سال هستند ولی ممکن است بین ۸۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ پوند فرق داشته باشد. همچنین باید نشان دهید که (تا حداکثر ۹ ماه) برای هر ماه اقامت تحصیلی خود در لندن ۱۲۶۵ پوند در اختیار دارید. بنابرین اگر بنا باشد در شهر لندن دوره ای به مدت ۹ ماه را بگذرانید، حداکثر مبلغی که نیاز دارید ۱۱۳۸۵ پوند خواهد بود.

این در مورد همه دانشجویانی که در صدد تحصیل در لندن هستند صادق است.

×     نمره IELTS: دانشجوی بالای ۱۸ سال باید نمره زبان متناسب با مقطع مربوطه را کسب نماید (۱۰ امتیاز).

 


ویزای Tier 5 انگلستان

این گروه شش زیرمجموعه نیروهای کار موقت را شامل می شود که نیروهای کار خلاق، ورزشی، خیریه، مذهبی و طرح پویایی جوانان را در برمی گیرد که کار حدود ۵۵۰۰۰ نیروی کار جوان در سال را در انگلستان در طول تعطیلات میسر می کند. این نوع ویزا به افراد جوانی اعطا می شود که با انگلستان در این زمینه تعهد دوجانبه دارند. 

 

اقامت در انگلستان همراه با اعضای خانواده (وابستگان)

امکان همراهی همسر و فرزندان در حین اقامت وجود دارد ولی باید نشان دهید که از تمکن مالی لازم برای تامین آن ها برخوردار هستید. آن ها می توانند برای ویزای خانواده درخواست دهند.


به صورت کلی با وجود محدودیت های فراوان ، امکان اخذ اقامت دائم و مهاجرت به انگلستان دور از دسترس نیست و در صورتی که علاقه مند که اخذ اقامت در این کشور هستید در صورت داشتن پرونده ای قانع کننده و می توانید به مقصود خود دست یابید نکته مهم در این خصوص این است که به دلیل وجود قوانین پیچیده کسب مشاوره از یک دفتر مهاجرتی معتبر و وکلای با سابقه بین المللی می تواند تا حد زیادی از اتلاف زمان و هزینه های شما جلوگیری نموده و روند اخذ اقامت انگلیس را برایتان راحت تر نماید

ثبت پرسش