کار ضمن تحصیل در انگلستان

13 اردیبهشت 1400 2 نظر

کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان، درامد کار دانشجویی در انگلستان، شرایط کار و میزان حقوق در انگلستان در این مقاله بررسی شده است؛ چرا که دانشجویان بسیاری کشور انگلستان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده و از آن جایی که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بالاست، موضوع کار ضمن تحصیل در انگلستان نیز اهمیت می یابد. دانشجویان و دانش آموزان واجد شرایط می توانند به میزان مشخصی در هفته مشغول به کار شوند و بدین ترتیب علاوه بر دریافت درامد کار دانشجویی در انگلستان، تجربه خود از زندگی در این کشور را نیز افزایش دهند. کار ضمن تحصیل در انگلستان دارای تقاضای بسیاریست و همین امر، دریافت اطلاعات بروز و دقیق در این زمینه را ضرورت می بخشد. چنانچه با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را در وب سایت این موسسه تکمیل نمایید، ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات کاملی به دست خواهید آورد. عناوین پیشنهادی ما به منظور پرداختن به موضوع کار ضمن تحصیل در انگلستان عبارتند از:

  • شرایط کار در انگلستان
  • شرایط کار دانشجویی در انگلستان
  • اقامت کار تحصیل انگلستان
  • میزان حقوق و دستمزد در انگلستان
  • دوره های کار و تحصیل انگلستان
  • هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان
  • سوالات متداول راجع به کار ضمن تحصیل در انگلستان
  • سخن پایانی راجع به کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستانشرایط کار در انگستان

در این بخش از مقاله به بررسی کلی شرایط کار در انگلستان می پردازیم. کشورهایی که از رشد و توسعه اقتصادی مناسبی برخودار باشند، بازار کار فعالی نیز داشته و نرخ بیکاری در آن ها پایین است. کشور انگلستان نیز که از دیرباز در حوزه صنعت و اقتصاد پیشگام بوده و به همین دلیل نرخ بیکاری آن در سال های متمادی نسبت به بسیاری از کشورها پایین بوده است.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت کار تحصیل انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد اقامت کار تحصیل انگلستان

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد اقامت کار تحصیل انگلستان

 

در سال 2020 نرخ بیکاری در این کشور به 5 درصد رسیده است. بر این اساس افراد توانمندی که در این کشور حضور داشته اند و موفق به یافتن کار و انعقاد قرارداد شده اند؛ و یا در خارج از این کشور به سر برده و پیشنهاد کاری دریافت کرده اند، جذب بازار کار شده و ویزای کاری انگلستان را دریافت کرده اند.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

در مقاله زیر می توانید شرایط لازم برای دریافت ویزای کار انگلستان را مطالعه نمایید.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان برای متقاضیان واجد شرایط امکان پذیر است؛ اما براستی دانشجویان در چه مشاغلی می توانند مشغول به کار شوند. با توجه به ضرورت صرف زمان کافی برای تحصیل و اولویت آن برای دانشجو و دانشگاه، مشاغل پاره وقت مناسب برای دانشجویان شناخته می شود. اما به جز مشاغل پاره وقت، کشور انگلستان به نیروهای کاری ماهر و متخصص در بخش های مختلفی نیازمند است و به همین دلیل هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان توسط دولت این کشور ارائه می شود. در جدول زیر می توانید با این لیست آشنا شوید.

 

لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان

کد استاندارد شغلی

لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان

کد استاندارد شغلی

دانشمندان فیزیکی

2113

دامپزشکی

2216

دانشمندان زیست شناس و بیوشیمی

2112

رادیولوژیست

2217

دانشمندان علوم اجتماعی و انسانی

2114

متخصصین کادر درمانی

2222

مهندس عمران

2121

پرستار

2213

مهندس مکانیک

2122

اقتصاددان و آمارشناس

2425

مهندس برق

2123

معمار

2431

مهندس طراحی و توسعه

2126

پیراپزشکی

3213

مهندس تولید و فرآیند

2127

هنرمند

3411

برنامه نویسان و متخصصان توسعه نرم افزار

2136

مهندسین کنترل کیفیت و برنامه ریزی

2416

متخصصان طراحی وب و توسعه

2137

نوازنده

3415

متخصصان فناوری اطلاعات

2139

طراحان گرافیک

3412

پزشک

2211

سرآشپز

5434

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

کشور انگلستان در زمره گران ترین کشورها برای تحصیل و و زندگی قرار دارد؛ اما با توجه به راه های متنوعی که پیش روی دانشجویان قرار دارد، می توان در تأمین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان موفق بود. از جمله این راه ها، دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان، کمک هزینه تحصیلی و یا وام های دانشجویی می باشد. در روش دیگر دانشجویان می توانند به کار ضمن تحصیل در انگلستان بپردازند. بسیاری از کشورها که به عنوان مقصد تحصیلی و مطالعاتی انتخاب می شوند، به دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل داده می شود. کشور انگلستان نیز از این قاعده مستثنا نیست. دانشجویان می توانند در هفته به مدت حداکثر 20 ساعت به کار ضمن تحصیل در انگلستان پرداخته و در روزهای تعطیلات به طور تمام وقت مشغول به کار باشند. میزان ساعات کاری مجاز برای متقاضیان، بسته به مقطع تحصیلی و قوانین کشور مورد نظر متفاوت است. اما به طور کلی در صورت داشتن شایستگی های لازم مانند داشتن حداقل سن مورد نیازمی توانید مجوز کار ضمن تحصیل در انگلستان را دریافت نمایید. در جدول زیر، ساعت کاری مجاز برای افراد با شرایط مختلف شرح داده شده است.

 

شرایط متقاضیان و دوره تحصیلی

ساعت مجاز کار ضمن تحصیل در انگلستان

دوره تمام وقت تحصیلی در مقطع لیسانس یا بالاتر در یک موسسه آموزش عالی شناخته شده؛

دانشجوی ثبت نام شده در یک دوره کوتاه مدت در یک برنامه از موسسه عالی خارجی مستقر در انگلستان

20 ساعت در هفته

دوره تمام وقت زیر مدرک لیسانس در یک نهاد یا موسسه آموزش عالی شناخته شده با بودجه عمومی؛

هر دوره ای شامل دانش آموزان بالای 16 سال و دارای ویزای tier 4 (درجه 4)

10 ساعت کار در هفته

دوره کارشناسی ارشد نیمه وقت یا بالاتر که توسط نهاد شناخته شده یا با بودجه عمومی پشتیبابی می شود؛

یک دوره آموزشی در هر سطح ارائه شده توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی؛

هر دوره ای شامل دانش آموزان زیر 16 سال دارای ویزای tier 4 (درجه 4)

صفر (مجاز به کار نیستند)

 

اکنون این سوال مهم مطرح می شود که در طول دوره تحصیل به چه کارهایی می توان پرداخت. درواقع یکی از نگرانی های دانشجویان، عدم مهارت آن ها برای پرداختن به کار ضمن تحصیل در انگلستان است؛ در پاسخ به این نگرانی باید گفت که اکثر مشاغل دانشجویی نیاز به صلاحیت و مهارت خاصی ندارند و شما می توانید از این فرصت برای کسب تجربه استفاده نمایید. در جدول زیر، فهرستی از مشاغل دانشجویی در انگلستان پیشنهاد شده است.

 

مسئول پشتیبانی دانشجویی

دستیار فروش

درایور داروسازی

درایور تحویل پیتزا

دستیار مراقبت دامپزشکی

دستیار شخصی

دستیار فیزیوتراپی

مسئول پذیرش

کارگر امکانات ورزشی

باغبان

مترجم آزاد

پیشخدمت

راهنمای محل اقامت

کارگر تبلیغاتی

مشاور ثبت نام

دستیار مالی

دستیار رسانه های اجتماعی

توزیع کننده روزنامه

عکاس

معلم خصوصی

میزبان یک رستوران

صندوقدار

وبلاگ نویس

طراح گرافیک

توسعه دهنده نرم افزار

راهنمای تور

سرپرست حیوان خانگی

تمیزکننده خانه

دستیار فناوری اطلاعات

پرستار بچه

 

اطلاع از لیست مشاغل دانشجویی در انگستان به تنهایی نمی تواند در موفقیت دانشجو در کسب کار دانشجویی تأثیر چشمگیری داشته باشد. کاریابی در انگلستان نیاز به مهارت ها و توجه به نکات مهم کاریابی دارد و با بکارگیری آن ها می توان به اهداف خود برای ورود به بازار کار کشور مورد نظر دست یافت. تهیه و مشاهده محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور که توسط استاد ملک پور تدریس شده است، راهنمای مؤثری در این زمینه می باشد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

اقامت کار تحصیل انگلستان

یکی از روش های جذاب و کمتر مورد توجه قرار گرفته شده برای اخذ اقامت کاری انگلستان، روش کار تحصیل انگلستان است. ین دوره ها که به نام کار تحصیل انگلستان شناخته می شود، شرایط کار و تحصیل همزمان دانشجویان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را فراهم می سازد. از نکات جالب کار تحصیل انگلستان، امکان کسب درآمد دانشجو و برخوداری از سابقه کار یک ساله می باشد. ضمن این که دانشجو می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشد. دانشجو در طول دوره کار خود از حقوق 17-18 هزار پوند در سال برخوردار خواهند بود. دانشجویان می توانند به مدت دو سال پس از پایان دوره تحصیلی خود در این کشور حضور داشته و در جستجوی کار باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

کار تحصیل انگلستان

کار تحصیل انگلستان

میزان حقوق و دستمزد در انگلستان

همانطور که قبلاً گفته شد کشور انگلستان از جمله کشورهای گران قیمت است و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بیشتر است. به همین دلیل افراد بسیاری در جستجوی کار ضمن تحصیل در انگلستان و دستیابی به درامد کار دانشجویی در انگلستان هستند.

اطلاع از میزان حقوق در انگلستان و درآمد ناشی از کار دانشجویی در این کشور، در چگونگی برنامه ریزی مالی دانشجو برای ادامه زندگی و تحصیل در انگلستان بسیار بااهمیت است. یکی از نکات جالب توجه در خصوص کار ضمن تحصیل در انگلستان، این است که اگر در هنگام دانشجویی مشغول هستید، ممکن است نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد و بیمه ملی داشته باشید. درصورتی که میانگین درامد کار دانشجویی در انگلستان بیش از 1،042 پوند در ماه باشد، دانشجو ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد است. همچنین اگر بیش از 183 پوند در هفته درامد کار دانشجویی در انگلستان داشته باشد بایستی هزینه بیمه ملی را پرداخت نماید. در این شرایط معمولاً کارفرما هزینه مالیات بر درآمد و بیمه ملی را از دستمزد کسر می کند. درامد کار دانشجویی در انگلستان بسته به شغل فرد متفاوت است؛ اما با توجه به میزان حقوق در انگلستان می توان نتیجه گرفت که درآمد در کدام یک از حوزه های کاری در انگلستان بیشتر است. با توجه به پرتقاضاترین مشاغل دانشجویی در انگلستان، میزان درامد دانشجویی در انگلستان در این مشاغل را خدمت شما عزیزان معرفی می نماییم. توجه شما را به مطالعه جدول زیر جلب می نماییم.

 

سودآورترین مشاغل دانشجویی در انگلستان

درامد کار دانشجویی در انگلستان

ساخت و ساز (سقف، نقاشی و تزئینات)

13.58 پوند در ساعت

حسابداری

12.34 پوند در ساعت

بازاریابی

11.61 پوند در ساعت

آموزش

11.04 پوند در ساعت

خدمات به مشتری

10.35 پوند در ساعت

بخش بهداشت و پزشکی

9.88 پوند در ساعت

حمل و نقل و لجستیک (مانند انبارداری)

9.52 پوند در ساعت

مراقبت های اجتماعی

9.05 پوند در ساعت

اداره (نیاز به مهارت های رایانه و دانش نرم افزاری مانند اکسل و...)

9 پوند در ساعت

فروش (نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی)

8.82 پوند در ساعت

 

در دیگر منابع، به میزان حقوق در انگلستان برای دانشجویان در حال تحصیل در لندن به مبلغ 17،678 پوند در سال اشاره شده است.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

دوره های کار و تحصیل انگلستان

یکی از گزینه های پیش رو برای تحصیل در انگلستان، روش کار تحصیل می باشد. در این گزینه، طول دوره تحصیلی دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مدت یک سال افزایش می یابد و دانشجو به ازای یک سال اضافه تحصیل خود، به کار با حقوق می پردازد. در این روش، دانشجویان دوره کارشناسی پس از دو سال تحصیل در دانشگاه و پرداخت هزینه سالیانه، در سال سوم مشغول به کار شده و نه تنها ملزم به پرداخت هزینه سال سوم نیستند، بلکه همانند یک فرد شاغل در انگلستان حقوق دریافت می نمایند که مقدار آن به 17-18 هزار پوند در سال می رسد. سپس تحصیل خود را در سال چهارم دانشگاه ادامه داده و مدرک تحصیلی دریافت می نمایند. در برخی دانشگاه ها می توان شش ماه از سال سوم تحصیلی و شش ماه از سال چهارم تحصیلی را به کار و شش ماهه های دیگر سال تحصیلی را به تحصیل پرداخت. این روش برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز امکان پذیر است و دانشجویان پس از یک سال تحصیل، در سال دوم به کار می پردازند که جزوی از دوره تحصیل فوق لیسانس آن ها محسوب می شود. در این مقطع نیز، دانشجو در طول مدت کار خود حقوق سالیانه 17-18 هزار پوند دریافت می کند و نیاز به پرداخت شهریه سال دوم نمی باشد. بدین ترتیب دانشجویان، علاوه بر فارغ التحصیلی و کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلستان، از تجربه کاری نیز برخوردار می شوند. لازم به ذکر است که این موقعیت شغلی از سوی دانشگاه یا شرکت هایی که در همکاری با دانشگاه می باشند، به دانشجو پیشنهاد می شود.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار تحصیل انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

علاوه بر هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه های انگلستان، در تخمین هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان باید هزینه بخش های مختلف مانند اجاره، خرید مواد غذایی، تفریحات و سرگرمی و... را در نظر بگیریم. در جدیدترین بررسی های انجام شده، هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در انگلستان، 807 پوند برآورد شده است. در این بین، هزینه های اجاره و محل اقامت و سپس هزینه تأمین مواد غذایی به ترتیب بیشترین هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان را به خود اختصاص داده اند. مقاله کار ضمن تحصیل در انگلستان که در حال مطالعه آن هستید به کوشش اعضای موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام و خلاف است. جالب است که بدانید هزینه های مربوط به تفریح و دورهمی های دوستانه در بین دانشجویان در انگلستان بالاست. بخش دیگری از هزینه های زندگی نیز صرف پرداخت قبوض و... می شود. در جدول زیر می توانید بخشی از جزئیات هزینه های زندگی در انگلستان را مشاهده نمایید.

 

جزئیات هزینه های زندگی در انگلستان

قیمت به یورو

1 وعده غذا در رستوارن ارزان قیمت

12 یورو

12 عدد تخم مرغ

1.93 یورو

500 گرم نان

0.99 یورو

بطری آب 1.5 لیتری

0.95 یورو

1 کیلومتر تاکسی

1.24 یورو

1 ماه باشگاه

30.63 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

758.11 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

616.09 یورو

 

کار ضمن تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان


سوالات متداول راجع به کار ضمن تحصیل در انگلستان

✅ نرخ بیکاری در انگلستان چگونه است؟

کشور انگلستان از جمله کشورهای توسعه یافته و دارای رشد اقتصادی بالاست و به همین دلیل نیز فرصت های کاری بسیاری در این کشور وجود دارد. نرخ بیکاری در انگلستان در سال 2019 کمتر از 4 درصد بوده است.

✅ شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان چیست؟

دانشجویانی که بیشتر از 16 سال داشته و دارای شغل یا تجارت نباشند می توانند مجوز کار ضمن تحصیل در انگلستان را با توجه به دوره تحصیلی خود دریافت نمایند.

✅ دانشجویان در حال تحصیل در انگلستان تا چه مدت اجازه کار ضمن تحصیل دارند؟

دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر در انگلستان می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به کار پرداخته و در ایام تعطیلات نیز به صورت تمام وقت مشغول به کار باشند.

✅ هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟

متوسط ماهیانه هزینه زندگی در انگلستان حدود 800 پوند در ماه است که هزینه های اجاره و مواد غذایی، بیشترین سهم از این مبلغ را به خود اختصاص داده اند.


_____________سخن پایانی راجع به کار ضمن تحصیل در انگلستان_____________

یکی از مهم ترین موارد قابل بررسی در زمینه تحصیل در انگلستان، شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان است. برای بررسی این موضوع، به جزئیاتی مانند شرایط کلی کار و میزان حقوق در انگلستان، درامد کار دانشجویی در انگلستان و هزینه زندگی دانشجویی در این کشور پرداختیم. دانشجویان با مجوز 20 ساعت کار ضمن تحصیل در انگلستان می توانند درآمد مناسبی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور گران قیمت را به دست آورده و با توجه به کار دانشجویی خود، تجربه کاری به دست آورید. ضمن اینکه می توانید بیشتر با فرهنگ محیط آشنا شده و تسلط خود بر زبان رایج در این کشور یعنی انگلیسی را افزایش دهید. با توجه به اعتبار علمی دانشگاه های انگلستان، تحصیل در این کشور دارای متقاضیان بسیار است. در این مقاله با درامد کار دانشجویی در انگلستان  آشنا شدیم. با برقراری تماس تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا پر کردن فرم تماس می توانید اطلاعات بیشتر را از مشاورین متخصص این مجموعه در مشاوره تلفنی رایگان به دست آورید. همچنین با طرح سوالات خود در پایان این مقاله، در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شمس
سلام. خسته نباشید. ۲۸ ساله هستم. کارشناسی ارشد ریاضی دارم ولی در زمینه کارهای گرافیکی کار کردم. اگه برای مدیریت دکتری اقدام کنم میتونم در زمینه گرافیک کار ضمن تحصیل در انگلستان انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در مقطع دکتری بهتر است که مدرک لیسانس و فوق لیسانس شما مرتبط باشد. اما می توانید با دوره های یک ساله با فوق لیسانس مجدد اقدام نمایید و به کار برسید. پبشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حامد محسنی
با سلام .خسته نباشید. ایا این روش برای رشته های مثل مدیریت یا رشته هایی از این قبیل امکان پذیر هست؟ ایا کار ضمن تحصیل در انگلستان فقط برای یک سال هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان دارد. شما در تمام طول تحصیل اجازه کار ضمن تحصیل دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
مشاوره رایگان