تحصیل در انگلستان

26 بهمن 1399 6 نظر

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان، شرایط و هزینه تحصیل در انگلستان و محدودیت سنی تحصیل در انگلستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی چه شرایطی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کشور انگلستان چیست؟ آیا تحصیل در انگلستان به صورت رایگان امکان پذیر می باشد؟ تحصیل در کشور انگلستان با توجه به دارا بودن یکی از برترین نظام های آموزشی دنیا و وجود دانشگاه هایی همچون آکسفورد و کمبریج همیشه مورد سوال و درخواست متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان بوده است. ما در این مقاله علمی بنا داریم تا به صورت جامع و تفصیلی به اهم موارد و شرایط تحصیل در انگلستان بپردازیم. شما سروران عزیز می توانید درخصوص تحصیل در کشور انگلستان و اقامت پس از تحصیل در این کشور جهت کسب اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش از سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • آشنایی با کشور انگلستان و شرایط تحصیل در انگلستان
 • شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان
 • تحصیل در انگلستان در مقطع مدارس
 • تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری
 • تحصیل در انگلستان به همراه بورس تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • شرایط کار دانشجویی در انگلستان
 • دوره های کار تحصیل انگلستان
 • شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان
 • معرفی دانشگاه های برتر انگلستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
 • موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در انگلستان
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در انگلستان
 • سخن پایانی درباره تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

آشنایی با کشور انگلستان و شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان یکی از راه های مطمئن و سریع مهاجرت به کشور انگلستان می باشد. انگلستان دارای یکی از برترین نظام های آموزشی دنیا می باشد که سالیانه دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیاری از سراسر دنیا را به خود جذب می کند.

 

 • خلاصه توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در انگلستان

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملکپور درمورد تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملکپور درمورد تحصیل در انگلستان

 

 • دیگر ویدئوی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملکپور در مورد شرایط ویژه تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملکپور در مورد شرایط ویژه تحصیل در انگلستان

 

کشور انگلستان مهمترین کشور و عمده ترین بخش کشور بریتانیای کبیر را شامل می شود. کشور انگلستان با نرخ بیکاری 4 درصد و با ثبات اقتصادی پایدار یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا می باشد. کشور انگلستان دارای بیش از 3.000 موسسه آموزش عالی می باشد که گزینه های متنوعی را برای تحصیل در انگلستان پیش روی دانشجویان و دانش آموزان خارجی قرار می دهد. با توجه به اینکه دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور برای بسیاری از خارجیان و ما ایرانی ها کاری دشوار و سخت می باشد، تحصیل در انگلستان و اقامت پس از تحصیل در این کشور فرصتی بسیار مناسب را برای کار در انگلستان فراهم می آورد. دانشجویان بین المللی پس از تحصیل در انگلستان و دریافت شغل مورد نظر خود می توانند موفق به اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت کشور انگلستان شوند. نام ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 می باشد که به دو بخش:

 • Child student visa (Tier4) که برای افراد زیر 17 سال و 6 ماه می باشد.
 • General student visa (Tier4) که برای افراد بالای 17 سال و 6 ماه می باشد.

ما در این مقاله به تشریح و شرایط هر یک از ویزاهای تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت. این مقاله علمی توسط مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش به نگارش در آمده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف شرع و قانون می باشد.

شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان

همانگونه که می دانیم، از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند.

 دانشجویان خارج از انگلیس می توانند شش ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنند. طبق شرایط ویزای سابق، آنها فقط سه ماه برای درخواست و دریافت ویزا فرصت داشتند. بنابراین به متقاضی کمک می کند ویزای دانشجویی خود را خیلی پیش تراز دوره خود دریافت کنید. هزینه این ویزا 348 پوند است و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل انگلیس 475 پوند هزینه دارد.

به تازگی انگلستان که به دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده باشند اجازه می دهد برای مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشند یا اگر دکترای خود را گذرانده باشند سه سال اقامت پس از تحصیل بگیرند.

تحصیل در انگلستان در مقطع مدارس

تحصیل در انگلستان در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می باشد و اکثر مدارس از رده سنی 3 الی 18 سال برنامه های آموزشی ارائه می دهند. تحصیل در انگلستان برای دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی و با توجه به اینکه برای ما ایرانی ها از همان ابتدا دارای ویزای گاردین (همراه با پدر و مادر) نمی باشد، در مدارس شبانه روزی انگلستان امکان پذیر می باشد. به همین دلیل بهترین سن تحصیل برای دانش آموزان ایرانی 13 تا 18 سال است. با توجه به نظام آموزشی کشور انگلستان دانش آموزان ابتدا در مقطع GCSE1 که عموماً دانش آموزان با رده سنی 14 تا 16 سال و سپس GCSE2 که دانش آموزان با رده سنی 16 تا 18 سال می باشند شرکت می کنند. سپس دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان وارد دوره های A_level و Foundation می شوند:

 • A_level: این دوره دو سال به طول می انجامد و عموماً دانش آموزانی دارای معدل بالا با قصد ورود به دانشگاه های پزشکی شرکت می کنند.
 • Foundation: این دوره یک سال به طول می انجامد و عموماً دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته های مهندسی و غیر پزشکی هستند شرکت می کنند.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 می باشد که در برخی از رشته ها و دانشگاه های معتبر گاهاً نیاز به نمره 6.5 می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس 3 سال می باشد اما در برخی از دانشگاه ها و رشته ها ممکن است تا 4 سال نیز به طول بیانجامد. یکی از مزیات تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی این است که اگر در ارائه مدرک زبان نیم نمره کم داشته باشید با کامل بودن بقیه مدارک تحصیلی می توانید از دانشگاه پذیرش pressesional cours دریافت نمایید و با به حد نصاب رساندن و تکمیل نمره زبان در کلاس در مقطع لیسانس شرکت نمایید. عموم هزینه های تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس بسته به رشته و دانشگاه بین 10.000 تا 15.000 هزار پوند در سال می باشد. شرایط و ضوابط تحصیل در انگلستان بسته به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد اما مهمترین مدرکی که برای پذیرش تحصیلی در کشور انگلستان در مقطع لیسانس حائز اهمیت می باشد داشتن دیپلم 12 ساله (همراه با پیش دانشگاهی) می باشد.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد یک سال به طول می انجامد و یک فرصت عالی برای ورود به بازار کار انگلستان و دیگر کشورهای بزرگ دنیا را فراهم می کند. تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 می باشد، در برخی از رشته ها مثلاً رشته گفتار درمانی و برخی از دانشگاه هایی که رتبه بالاتری دارند داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 7 به بالا می باشد. یکی از مزیات و فرصت های مناسب تحصیل در انگلستان برای متقاضیانی که مدرک فوق دیپلم دارند یا نمره زبان آنها به حد نصاب دانشگاه مورد نظر نرسیده است، شرکت در دوره های pre master قبل از ورود به فوق لیسانس می باشد. پس از سپری شدن دوره pre master متقاضی می تواند وارد مقطع فوق لیسانس شود. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان عموماً تنها 9 تا 12 ماه زمان می برد. عموم هزینه های تحصیل در کشور انگلستان بسته به رشته و دانشگاه برای فوق لیسانس بین 11.000 تا 15.000 پوند می باشد.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری، بالاترین درجه آموزش عالی در این کشور می باشد که فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی فراوانی را برای دانشجویان این مقطع فراهم می سازد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری بین 3 تا 5 سال می باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجو باید دارای شرایط و ضوابط عمومی خاصی باشد تا بتواند موفق به اخذ پذیرش در مقطع دکتری گردد. با توجه به اینکه تحصیل در مقطع دکتری بیشتر به صورت تحقیق و کار تمام وقت در یک پروژه علمی می باشد، دارای شرط سنی نبوده اما متقاضی تحصیل در این مقطع باید:

 • دارای یک استاد راهنما (سوپروایزر که مهمترین نقش را در پذیرش دکتری دارد) باشد تا فرصت های تحقیقاتی مناسبی به وی معرفی نماید.
 • متقاضی باید دارای سطح زبان قوی عموماً آیلتس بالای 7 باشد و بتواند با اساتید مختلف به مکاتبه بپردازد.
 • ارائه یک پروپوزال قوی
 • دارای چندین مقاله علمی و چاپ شده در مجلات معتبر باشد.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل در انگلستان به همراه بورس تحصیلی

بورسیه تحصیل در انگلستان یک فرصت ایده آل و بسیار مناسب می باشد که دانشجویان بین المللی از این فرصت برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان می توانند استفاده نمایند. کشور انگلستان مثل بسیاری از کشور های بزرگ دنیا دارای بورس تحصیلی برای حمایت از دانشجویان با استعداد می باشد که عموماً از دو طریق صورت می پذیرد:

 • بورس تحصیلی دولتی
 • بورس تحصیلی غیر دولتی

برای دریافت بورس تحصیل در انگلستان با توجه به این این بورس ها محدود می باشد و افراد زیادی برای تحصیل رایگان از طریق بورس اقدام می کنند، عموماً دانشجویانی موفق به دریافت بورس می شوند که شرایط خاصی داشته باشند که در ذیل به برخی از آن اشاره می شود:

 • داشتن معدل بالا عموماً بالای 17 برای دانشگاه هایی که معدل محور هستند.
 • داشتن مقالات علمی معتبر حداقل 2 عدد برای دانشگاه هایی که تحقیق محور هستند.
 • نمره آیلتس بالای 7
 • داشتن سوپر وایزر یا استاد راهنما که برای دریافت بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ با شما همکاری داشته باشد.

بسیاری از دانشگاه ها در کشور انگلستان هستند که بورس تحصیلی منحصر به فرد خود را دارند که در ذیل لیست برخی از این دانشگاه ها آورده شده است:

 • بورس تحصیلی گیتز دانشگاه کمبریج
 • بورس تحصیلی خانه های رودز
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بین المللی ادینبورگ
 • کمک هزینه تحصیلی از شورای بریتانیا
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتسول

کار ضمن تحصیل در انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلیس

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

تحصیل در انگلستان و هزینه های زندگی در این کشور یکی از سوالات متداول و دغدغه های بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان بسیار تعیین کننده جهت انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می باشد. هزینه های زندگی در کشور انگلستان در شهرهای مختلف و همچنین بسته به نوع زندگی فرد متغیر می باشد. در جداول ذیل به اهم هزینه های زندگی در کشور انگلستان اشاره شده است. اولین جدول در ذیل به میزان میانگین هزینه هایی که در شهرهای مختلف لندن برای مواد غذایی صرف می شود اشاره دارد.

جدول ذیل به مجموع هزینه های یک دانشجو و اجاره منزل در کشور انگلستان اشاره دارد.

 

میانگین هزینه مواد غذایی در هر ماه (پوند)

شهر های انگلستان

265

لندن

255

ادینبورگ

245

بلفاست

240

منچستر

235

ناتینگهام

225

شفیلد

215

بیرمنگهام

205

لیورپول

 

جدول شماره دو در ذیل به مجموع هزینه های یک دانشجو و اجاره منزل در کشور انگلستان اشاره دارد.

 

مواد مصرف هزینه

هزینه ها

اجاره منزل یک خوابه در شهر

650 پوند

اجاره منزل یک خوابه در خارج از شهر

550 پوند

مجموع خدمات آب، برق و گاز به صورت هفتگی

40 پوند

وعده غذایی برای یک نفر در رستوران

10 پوند

کار ضمن تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

تحصیل در انگلستان و کار دانشجویی یک فرصت بسیار ایده آل برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد تا از این طریق بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را در کشور انگلستان پوشش دهند. علاوه بر تأمین بخشی از هزینه ها، کار دانشجویی یک فرصت مناسب جهت کسب تجربه کاری و همکاری با کارفرماهای انگلیسی را فراهم می آورد که باعث می شود پس از تحصیل در انگلستان بسیار سریع وارد بازار کار این کشور شوند. با توجه به نرخ بیکاری پایین در انگلستان و فرصت های مناسب شغلی در این کشور عموماً بسته به سن و مقاطع تحصیلی، دانشجویان خارجی اجازه کار پاره وقت همراه با تحصیل در انگلستان را دارند. همانند اکثر کشورهای اروپایی، دانشجویان در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس اجازه کاره پاره وقت هفته ای 10 تا 20 ساعت را دارا می باشند. تحصیل در مقطع دکتری با توجه به اینکه یک کار تحقیقاتی تمام وقت می باشد، فرصت کار دانشجویی بالای 30 ساعت در هفته را فراهم می سازد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان

دوره های کار تحصیل انگلستان

یکی از گزینه های پیش رو برای تحصیل در انگلستان، روش کار تحصیل می باشد. در این گزینه، طول دوره تحصیلی دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مدت یک سال افزایش می یابد و دانشجو به ازای یک سال اضافه تحصیل خود، به کار با حقوق می پردازد. در این روش، دانشجویان دوره کارشناسی پس از دو سال تحصیل در دانشگاه و پرداخت هزینه سالیانه، در سال سوم مشغول به کار شده و نه تنها ملزم به پرداخت هزینه سال سوم نیستند، بلکه همانند یک فرد شاغل در انگلستان حقوق دریافت می نمایند که مقدار آن به 17-18 هزار پوند در سال می رسد. سپس تحصیل خود را در سال چهارم دانشگاه ادامه داده و مدرک تحصیلی دریافت می نمایند. در برخی دانشگاه ها می توان شش ماه از سال سوم تحصیلی و شش ماه از سال چهارم تحصیلی را به کار و شش ماهه های دیگر سال تحصیلی را به تحصیل پرداخت. این روش برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز امکان پذیر است و دانشجویان پس از یک سال تحصیل، در سال دوم به کار می پردازند که جزوی از دوره تحصیل فوق لیسانس آن ها محسوب می شود. در این مقطع نیز، دانشجو در طول مدت کار خود حقوق سالیانه 17-18 هزار پوند دریافت می کند و نیاز به پرداخت شهریه سال دوم نمی باشد. بدین ترتیب دانشجویان، علاوه بر فارغ التحصیلی و کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلستان، از تجربه کاری نیز برخوردار می شوند. لازم به ذکر است که این موقعیت شغلی از سوی دانشگاه یا شرکت هایی که در همکاری با دانشگاه می باشند، به دانشجو پیشنهاد می شود.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

دوره های کار تحصیل انگلستان

شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان

تحصیل در انگلستان و بررسی ویزای همراه برای دانشجویانی که متأهل می باشند بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که در مهاجرت، همراه به همسر متقاضی تحصیل در انگلستان و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. در حال حاضر با توجه به سخت گیری هایی که در خصوص صدور ویزا برای شهروندان ایرانی در عموم کنسولگری ها و همچنین کشور انگلستان صورت می گیرد توجه به نکات ذیل در مورد تحصیل در انگلستان به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) بسیار مهم می باشد:

 • تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس دارای همراه نمی باشد اما در مقطع فوق لیسانس برای دوره های 2 ساله بردن همراه امکان پذیر است.
 • تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری دارای همراه می باشد.
 • تحصیل در انگلستان و استفاده از حمایت های دولتی برای دوره های بیش از 6 ماه دارای همراه می باشد.
 • دارا بودن تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • برای دانش آموزانی که زیر 17 سال می باشند پدر یا مادر با ویزای ویزیتوری و توریستی می توانند اقدام کنند.

اهم مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه جهت تحصیل در انگلستان به قرار ذیل می باشد:

 • شناسنامه و گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورت دو عدد
 • عکس مورد تایید سفارت
 • نامه تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • نامه عدم سوءپیشینه

کار ضمن تحصیل در انگلستان

ویزای همراه انگلستان

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

تحصیل در انگلستان در دانشگاه های برتر انگلستان مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. کشور انگلستان دارای یکی از برترین سیستم های آموزشی در دنیا می باشد و سالیانه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تکمیل دوره های آموزش عالی به این کشور مهاجرت می کنند. جدول ذیل لیستی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان می باشد.

نام شهر

دانشگاه

رتبه در دنیا

رتبه در کشور

آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

1

1

کمبریج

دانشگاه کمبریج

2

2

لندن

کالج سلطنتی لندن

9

3

لندن

UCL

14

4

ایدنبورگ

دانشگاه ادینبورگ

26

5

منچستر

دانشگاه منچستر

29

6

لندن

کینگز کالج لندن

38

7

لندن

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

57

8

بریستول

دانشگاه بریستول

78

9

وارویک

دانشگاه وارویک

79

10

گلاسکو

دانشگاه گلاسکو

93

11

دورام

دانشگاه دورهام

114

12

بیرمنگام

دانشگاه بیرمنگام

116

13

ساوتهمپتون

دانشگاه ساوتهمپتون

118

14

یورک

دانشگاه یورک

119

15

لندن

دانشگاه کوئین مری (ملکه الیزابت) لندن

130

16

اکستر

دانشگاه اکستر

141

17

لنکستر

دانشگاه لنکستر

146

18

ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام

149

19

شرایط تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان نیازمند اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان می باشد. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی انگلستان امتیازی است، ارائه مدارک کامل و درست به سفارت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. توصیه می شود در خصوص ارائه مدارک درست به سفارت و همچنین مدارک مورد نیاز تحصیل در انگلستان، قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت معتبر مشورت نمایید. در ذیل به برخی از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کشور انگلستان اشاره می شود:

 • نشان دادن مدارک معتبر اقامتیتحصیل دکترا در اتریش
 • دانش زبان انگلیسی (برای متقاضیان بالای 18 سال ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است)
 • ارائه گواهی تمکن مالی مناسب جهت زندگی در کشور انگلستان برای مدت زمان تحصیل در انگلستان
 • نامه CAS یا پذیرش تحصیلی معتبر
 • ارائه یک نامه از احوالات شخصی (SOP) برای متقاضیان تحصیل در انگلستان برای مقاطع لیسانس و بالاتر

برای دریافت ویزای تحصیل در انگلستان باید 3 ماه قبل از شروع برنامه های تحصیلی اقدام نمایید. مدت زمان پاسخ دهی سفارت به این ویزا تقریباً 3 هفته می باشد و عموم هزینه پرداختی به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان 348 پوند می باشد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس

موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل از نکات بسیار با اهمیت تحصیل در کشور انگلستان می باشد. کشور انگلستان با توجه به رونق و ثبات اقتصادی مناسبی که دارد سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را جهت تحصیل در انگلستان به سوی خود جذب می کند. با توجه به رونق اقتصادی در کشور انگلستان و کیفیت بالای آموزش در این کشور، راه کار پس از تحصیل در این کشور برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مفتوح می باشد. در حال حاضر کشور انگلستان سخت گیری های بیشتری نسبت به فرصت کاریابی پس از تحصیل در این کشور اعمال می کند و فرصت اندکی را جهت اقامت پس از تحصیل که در حال حاضر 3 ماه می باشد، صادر می کند.

کار در جمهوری چک

با توجه به رونق اقتصادی کشور انگلستان و فرصت کار ضمن تحصیل برای دانشجویان بین المللی عموم دانشجویان می توانند بسیار سریع وارد بازار کار شوند.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار در انگلستان

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل که در نهایت منجر به دریافت تابعیت و پاسپورت کشور انگلستان می گردد یکی از انگیزه های اصلی بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور انگلستان می باشد. دریافت پاسپورت کشور انگلستان دارای شرایط و ضوابطی می باشد که باید مسیر قانونی آن طی شود و تحصیل در انگلستان در ابتدای امر راه را برای اقامت و در نهایت دریافت تابعیت یا پاسپورت انگلستان مفتوح می سازد. تحصیل در انگلستان یک فرصت استثنایی برای اقامت کاری در کشور انگلستان و پرداخت بیمه و مالیات می باشد. عموم شهروندان خارجی با اقامت بیش از 5 سال در کشور انگلستان و پرداخت مالیات می توانند موفق به دریافت اقامت دائم و تابعیت شوند. به صورت خلاصه به اهم موارد دریافت تابعیت یا پاسپورت انگلستان در ذیل اشاره می شود:

 • سندی که نشان دهنده اقامت دائم شما در انگلستان باشد.
 • بعد از گذشت 12 ماه از دریافت اقامت دائم می توانید برای تابعیت و پاسپورت انگلستان اقدام نمایید.
 • افراد بالای 18 سال باید در مراسم شهروندی، سوگند وفاداری به کشور انگلستان را یاد کنند. هزینه مراسم شهروندی 80 پوند برای شرکت در یک مراسم گروهی می باشد.
 • انگلستان تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان


سوالات متداول در زمینه تحصیل در انگلستان

پرسش: سطح علمی دانشگاه های انگلستان چگونه است؟

پاسخ: دانشگاه های انگلستان همواره در لیست برترین دانشگاه های جهان بوده و با بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا در ارتباط می باشند.

پرسش: آیا تحصیل در انگلستان، به مدرک زبان نیاز دارد؟

پاسخ: تحصیل در کشور انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان دارد که سطح آن بسته به مقطع دانشگاهی، متفاوت می باشد.

پرسش: آیا بورسیه تحصیلی به متقاضیان تحصیل در انگلستان تعلق می گیرد؟

پاسخ: با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان، انواع بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی به متقاضیان تعلق می گیرد.


_____________ سخن پایانی درباره تحصیل در انگلستان درباره تحصیل در انگلستان ____________

تحصیل در انگلستان، شرایط و هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به رتبه های جهانی و وجود دانشگاه هایی همچون آکسفورد و کمبریج و کیفیت بالای آموزش در این کشور، از موضوعات مهم محسوب می شود، چرا که کشور انگلستان دارای یکی از با ثبات ترین اقتصادهای دنیا می باشد و فرصت های شغلی مناسبی را برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور فراهم می نماید. البته برای تحصیل در انگلستان می بایست به محدودیت سنی تحصیل در انگلستان نیز توجه نمود. تحصیل در انگلستان در حال حاضر برای ما ایرانی ها یکی از راه های مناسب و مطمئن برای مهاجرت و کار در این کشور می باشد. با توجه به اینکه کشور انگلستان یکی کشورهای مورد علاقه ما ایرانی ها جهت زندگی و ادامه تحصیل می باشد و شرایط، هزینه و بورسیه تحصیل در انگلستان همیشه مورد سوال شما سروران عزیز بوده است، در این مقاله به شرایط تحصیل در انگلستان و همچنین محدودیت سنی تحصیل در انگلستان به همراه موضوعات دیگر پرداختیم. مقاطع مختلف تحصیل در کشور انگلستان، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی انگلستان و اقامت پس از تحصیل در انگلستان، مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود جهت مهاجرت از طریق تحصیل به کشور انگلستان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت "ثبت پرسش" سوالات خود را مطرح و در کمترین زمان ممکن به پاسخ خود دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
امین فریدونی نژاد
سلام. با تشکر از سایت خوبتون. خواستم بدونم ایا با 23 سال سن میتونیم واسه پزشکی انگلستان اقدام کنیم؟ ایلتس 6 دارم. معدلمم هم بالای 18 هست. ولی رفتم سربازی و برگشتم فاصله افتاده. خواستم ببینم میتونم واسه تحصیل در انگلستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایطی که می فرمایید برای دبیرستان و دوره های پیش پزشکی انگلستان پرونده شما دارای ریسک می باشد. اما اگر بتوانید انگیزه نامه و احوالات شخصی قوی ارائه بدهید می توانید اقدام کنید و این گپ تحصیلی را پر نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سام سیلانی
میشه بگید منظور از معدل خوب حدودا چند برای شرکت در دوره پیش پزشکی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً بچه هایی دارای معدل 15 به بالا هستند از شراط پذیرش مناسبی برخوردار هستند، موفق باشید.
مهدیه محمدیانی
عرض ادب من شنیدم که stay back بعد از تحصیل در حال حاضر برای انگلستان دو سال شده. این درسته؟ و این که ایا در حال حاضر روی اقامت تحصیلی انگلستان ویزای همزمان برای همراه صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله تا دو سال می باشد. همراه هم به صورت همزمان ملحق نمی شود با فاصله می باشد.برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مریم کریمی
شرایط پذیرش دانشگاه آکسفورد و کمبریج چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام ایلتس ۷. معدل بالا. داشتن مقالات بین المللی و رزومه تحقیقاتی
رضایی
با سلام و عرض ادب ممنون میشم بفرمایین برای تحصیل در انگلستان تا چه سنی امکان اقدام وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما نفرمودید برای چه مقطعی قصد اقدام دارید اما به طور کلی نباید فاصله زیادی بین تحصیلات شما به وجود آمده باشد و عموماً تا گپ تحصیلی 2-3 سال قابل قبول می باشد.
خانم رحیمی
با سلام من ۳۷سال سن دارم میخوام برای دکتری بورسیه بگیرم در انگلستان. کارشناسی معدل ۱۷:۵۴و ارشد ۱۶:۷۲.ایا شرایط سنی دارم .ممنونم راهنمایی کامل کنید و میتونم بورسیه رایگان بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، در صورت داشتن مدرک زبان بالا، رزومه تحصیلی و پژوهشی خوب و پیدا کردن یک سوپروایزر این شانس را دارید تا در مقطع دکتری پذیرش دریافت کرده و یا حتی بورسیه دریافت نمایید.
مشاوره رایگان