دانشگاه های انگلستان

25 آبان 1399 2 نظر

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان، تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های انگلستان و بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور از مهم ترین مواردی است که سعی داریم در این مقاله به تحلیل و بررسی علمی آن ها بپردازیم. موقعیت عالی و شرایط خوب زندگی و تحصیل و همچنین اهمیت ویژه کشور انگلستان در دنیا و نظام آموزشی بسیار قوی این کشور باعث گردیده که تحصیل در دانشگاه های انگلستان، هدف بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان گردد. مدارک بسیار معتبر و  هزینه های مناسب تحصیل می تواند هر دانشجویی را ترغیب به تحصیل در این کشور کند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با اعتبار و سابقه طولانی در امور مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان و دیگر روش های مهاجرتی راهنمایی کرده و در این راه همراه و امین شما باشد. عزیزان می توانند با برقراری تماس با موسسه و یا تکمیل فرم تماس، به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین متخصص موسسه در میان گذارند تا با بررسی دقیق و تحلیل شرایط، پیشنهاد بهترین روش مهاجرت را دریافت نمایند. موارد زیر در مقاله پیش رو بررسی شده است:

 • شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس
 • شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق لیسانس
 • شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلستان
 • هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان
 • رتبه بندی دانشگاه های انگلستان
 • شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلستان
 • پاسخ به سوالات رایج درباره دانشگاه های انگلستان
 • سخن پایانی در باب دانشگاه های انگلستان

تحصیل در قبرس

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس

می توان گفت اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه های انگلستان آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد. هر ساله هزاران دوره در دانشگاه های انگلستان برگزار می شود و مدارک تحصیلی معتبر به دانشجویان ارائه می شود. تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان، یک دوره 3 ساله است. دوره های لیسانس در دانشگاه های انگلستان در نمونه های مختلفی به دانشجویان ارائه می شود که از مهم ترین آن ها می توان به دوره لیسانس هنر"BA"، دوره لیسانس آموزش "BED"، لیسانس مهندسی "BENG" و دوره لیسانس علوم "BSC" اشاره کرد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی دارند با تمام کردن دوره متوسطه، برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیس باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و در صورت کسب نمره قبولی می توانند به تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان بپردازند. شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس بدین گونه است که دانشجویان در ابتدا باید از سوی یکی از دانشگاه های انگلستان، نامه پذیرش تحصیلی دریافت کرده و با اخذ نامه پذیرش می توانند برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان که TIER 4  نام دارد اقدام نمایند.

یکی از مواردی که برای تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان مورد نیاز است ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 می باشد که از الزامات اخذ نامه پذیرش دانشگاه و ویزای TIRE4  می باشد. همچنین داشتن مدرک دیپلم 12 ساله از دیگر موارد مهم جهت تحصیل دوره کارشناسی در انگلستان می باشد. از مواردی که دانشجویان به آن توجه بسیاری دارند هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان است. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان بسته به شهر و  امتیاز دانشگاه متغیر است و به صورت میانگین، سالیانه بین 10 تا 15 هزار پوند متغیر می باشد. در جدول زیر بعضی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان را برای شما عزیزان لیست کرده ایم:

 

شیمی

هنر و موسیقی

جامعه شناسی

رشته های پزشکی و پیراپزشکی

ریاضی

کامپیوتر

حقوق

مدیریت، اقتصاد

علوم زمین

تاریخ

فلسفه

ادبیات انگلیسی

رشته های مهندسی

باستان شناسی

روانشناسی

زیست شناسی

 

دانشگاه های انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق لیسانس

طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان معمولاً 1 سال است و این موضوع می تواند نسبت به سایر کشورهای اروپایی یک امتیاز مهم محسوب گردد. با توجه به واحد پول در انگلستان (پوند) و ارزش بالاتر آن نسبت به یورو، طول دوره یک ساله لیسانس در انگلستان می تواند هزینه های تحصیل را نسبت به سایر کشورهای اروپایی برابر یا حتی کمتر کند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان همانند دوره لیسانس نیاز به پذیرش از دانشگاه های این کشور دارند. از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق لیسانس، ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 می باشد. اما دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این مقطع انگلستان داشته و نمره آیلتس 6 دارند، این امکان را دارند که با ورود به دوره PRE MASTER  بتوانند سطح زبان خود را ارتقا داده و در دوره فوق لیسانس شرکت نمایند.

در این دوره علاوه بر تدریس زبان، دروس مرتبط با رشته تحصیلی نیز تدریس می گردد که می تواند کمک بسیاری به دانشجویان برای آماده سازی دوره اصلی نماید. هزینه های تحصیل در دوره فوق لیسانس با توجه به شهر و امتیاز دانشگاه متغیر است؛ اما به صورت میانگین بین 11 تا 15 هزار پوند متغیر می باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری

دانشگاه های انگلستان می توانند هر دانشجوی که موفق به گذراندن دوره فوق لیسانس گردیده را در دوره دکتری پذیرش کنند، اما شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری بر این اساس است که شخص بتواند رزومه ای قوی ارائه دهد و باید مهارت های زبان انگلیسی او اثبات گردد و مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 را ارائه دهد. دانشجویان برای ورود به دوره دکتری و تحصیل در این مقطع در انگلستان نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما از دانشگاه های انگلستان دارند. دانشجویانی که نمره آیلتس آن ها از 7 پایین تر است می توانند برای دوره PRE PHD  اقدام نمایند و در این دوره سطح زبان خود را ارتقا دهند و با رسیدن به سطح زبان مورد نظر وارد دوره دکتری گردند. طول دوره دکتری در انگلستان به صورت تمام وقت 3 سال و به صورت نیمه وقت 6 سال است.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری می تواند گران باشد و دانشجویان اتحادیه اروپا سالیانه 6000 هزار پوند پرداخت می کنند و دانشجویان بین المللی هزینه بیشتری می کنند، هر چند که احتمال این که دانشجو از بورس تحصیلی و کمک هزینه نحصیل بهره مند نگردد پایین است و بسیاری از دانشگاه ها و شوراهای تحقیقاتی بخشی یا تمام هزینه های تحصیل را پشتیبانی می کنند. دانشجویان در مقطع دکتری در انگلستان اجازه کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلستان

سطح رفاه و آسایش بالا، سیستم آموزشی فوق العاده و در اختیار داشتن تکنولوژی های برتر و روز دنیا باعث گردیده تا انگلستان در زمره بهترین کشور های جهان قرار داشته باشد و همچنین هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان باعث گردیده تا از گرانترین کشور های جهان به شمار رود. مطمعناً هزینه های بالای تحصیل و زندگی برای دانشجویان یک نکته منفی در مهاجرت تحصیلی به انگلستان به شمار می رود و هر دانشجویی تمایل دارد با پایین ترین هزینه به تحصیل بپردازد. بی شک دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس برای هر دانشجویی می تواند یک نکته مثبت به شمار آید. دانشجویانی که معدل بالا و نمرات برتر را داشته باشند این شرایط برای آن ها فراهم است که با دریافت بورسیه از دانشگاه های انگلستان اقدام به تحصیل با هزینه های پایین تر در این کشور کنند. در جدول زیر نام تعدادی از بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

بورسیه تحقیقاتی جهانی دانشگاه ادینبورگ

بورسیه های تحصیلی دانشگاه برستیول

بورسیه دانشگاه صدراعظم دانشگاه غرب انگلستان

بورسیه های بین المللی وارویک صدراعظم

بورسیه های بین المللی کارشناسی ( علوم کامپیوتر) دانشگاه بیرمنگام

بورس جایزه صندوق یادبود جروین انسینک

بورس های تحصیلی مارشال پاپوورث برای کشورهای در حال توسعه

بورسیه توسعه جهانی معاون صدراعظم در دانشگاه پورتسموث

بورسیه تحصیلی ADNOC ( فقط دانشجویان امارات متحده عربی)

بورسیه های دانشگاهی وست مینستر برای دانشجویان کشور های در حال توسعه

هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان

از موارد اصلی که متقاضیان تحصبل در دانشگاه های انگلستان باید به آن توجه بسیاری نمایند، هزینه های زندگی در انگلستان است. در مطالب بالا به هزینه های بالا برای زندگی در انگلستان اشاره شد. اما هزینه های زندگی در هر شهر انگلستان نسبت به شهر دیگر متفاوت است. برای مثال هزینه های زندگی در لندن با هزینه های زندگی در منچستر و یا لیورپول متفاوت است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین گردیده و هر گونه استفاده از آن بدون استفاده از ذکر منبع شرعاً و قانونا خلاف مقررات است. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در شهر لیورپول را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

اقلام مصرفی

مقدار

قیمت

تخم مرغ

12 عدد

1.79 پوند

برنج

1 کیلو

0.79 پوند

شیر

1 لیتر

0.93 پوند

آب معدنی

1.5 لیتر

1.02 پوند

پیاز

1 کیلو

0.95 پوند

سیب زمینی

1 کیلو

1.23 پوند

 گوجه فرنگی

1 کیلو

1.91 پوند

پرتقال

1کیلو

1.61 پوند

موز

1 کیلو

1.08 پوند

سیب

1 کیلو

1.52 پوند

مرغ

1 کیلو

4.51 پوند

گوشت

1 کیلو

5.88 پوند

پنیر

1 کیلو

5.57 پوند

 

سایر هزینه ها از جمله هزینه مسکن شامل خرید و اجاره ملک نیز در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

3،945 پوند

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

1،725 پوند

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،022 پوند

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

684 پوند

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

658 پوند

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

471 پوند

 

در اینجا می توان جمع بندی ای از هزینه های تحصیل در انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار داد؛ همان طور که مشاهده می نمایید در بخش های قبلی مقاله، هزینه های تحصیل در هر بخش ذکر شد.هزینه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از 10 هزار پوند آغاز شده و تا 15 هزار پوند در سال ادامه دارد. هزینه های مقطع دکتری نیز 6 هزار پوند در سال برآورد شده است. در لینک زیر، هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در قالب مقاله جداگانه ای مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است:

دانشگاه های انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

توصیه می شود پیش از هر اقدامی در زمینه امر خطیر مهاجرت و اصولاً تحصیل در انگلستان، در خصوص روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلستان و قریب به هفتاد کشور دیگر در جهان، محصول ویدیویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه کرده و با مشاهده آن، شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشور ها بررسی نمایید. بدین ترتیب شما می توانید با آگاهی کامل و همانند یک وکیل مجرب در این زمینه، نسبت به امور مربوط به مهاجرت خود تصمیم گیری نموده و اقدام بفرمایید.

 

دانشگاه های انگلستان

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در رنکینگ جهانی

با توجه به این که کشور انگلستان یکی از قطب های بزرگ اموزش در جهان می باشد و متقاضیان بسیار زیادی سالانه خواهان پذیرش و تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند، بی شک دانشگاه های این کشور از بهترین دانشگاه های جهان به شمار می روند و بسیاری از دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی جهانی در جایگاه های خوبی قرار دارند. تعداد زیادی از دانشمندان بزرگ جهان در کشور انگلستان تحصیلات خود را گذرانده اند. از بهترین دانشگاه های انگلستان که آوازه خوبی در جهان دارند می توان به دانشگاه آکسفورد، کمبریج و دانشگاه منچستر اشاره نمود. اطلاع از رتبه بندی دانشگاه های انگلستان می تواند در انتخاب کشور و محل تحصیل شما تأثیر بسزایی داشته باشد. در این قسمت، جدولی از رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در سطح جهان ارائه شده است. همان طور که مشاهده می نمایید بهترین دانشگاه های انگلستان در صدر برترین دانشگاه ها در رنکینگ جهانی قرار دارند.

 

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی

دانشگاه آکسفورد

۱

 دانشگاه کمبریج

۳

 امپریال کالج لندن

۱۰

UCL لندن

۱۵

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

۲۷

دانشگاه ادینبورگ

۳۰

کالج کینگ لندن

۳۶

دانشگاه منچستر

۵۵

دانشگاه وارویک

۷۷

دانشگاه برستیول

۸۷

دانشگاه گلاسکو

۹۹

دانشگاه ملکه مری لندن

۱۱۰

دانشگاه بیرمنگام

۱۱۲

دانشگاه شفیلد

۱۱۷

دانشگاه یورک

۱۲۸

شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلستان

همان گونه که در مطالب بالا ذکر شد، ویزای تحصیلی انگلستان  tier 4 نام دارد و دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلستان دارند، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس tier4 اقدام نموده و مدارک خود را به سفارت انگلستان در کشور خود تحویل دهند. دانشجویان باید به این نکته توجه نمایند که در صورت عدم تکمیل مدارک یا استفاده از هر گونه مدارک جعلی، امکان ریجکت شدن ویزا برای پرونده آن ها وجود دارد. در این قسمت مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان
 • اثبات محل اسکان دانشجو (خوابگاه یا منزل)
 • ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره قبولی مورد نیاز برای هر مقطع
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 335 پوند
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه

پاسخ به سوالات رایج درباره دانشگاه های انگلستان

 • پرسش: ✅ آیا تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در انگلستان امکان پذیر می باشد؟
 • پاسخ:تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان تنها با دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی امکان دارد که در بعضی از موارد رایگان و در بعضی از موارد با هزینه های پایین تر امکان پذیر است.

 

 • پرسش:✅ آیا در مقطع لیسانس دانشجویان اجازه بردن همراه را دارند؟
 • پاسخ:خیر. در مقطع لیسانس دانشجویان اجازه بردن همراه را ندارند.

 

 • پرسش: ✅ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان چند سال طول می کشد؟
 • پاسخ:طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان 1 سال می باشد.

 

 • پرسش: ✅ نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان چقدر است؟
 • پاسخ:دانشجویانی که نمره زبان آیلتس آن ها 6 است می توانند با شرکت در دوره pre-master  سطح زبان خود را به حد نیاز برسانند و وارد دوره فوق لیسانس شوند.

_____________ سخن پایانی در باب دانشگاه های انگلستان_____________

دانشگاه های انگلستان، معرفی و رتبه بندی دانشگاه های انگلستان، شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های انگلستان و شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلستان از مواردی بود که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور انگلستان کشوری واقع در اروپا با سطح رفاه و امکانات بالای زندگی و شرایط آموزشی عالیست که به یکی از پرطرفدارترین کشور های جهان برای تحصیل و زندگی تبدیل گردیده و همه ساله افرادی زیادی از سراسر جهان، خواهان مهاجرت به این کشور و تحصیل و زندگی در آن می باشند. دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان در امر مهاجرت می تواند راهنمای شما عزیزان در امر تحصیل در دانشگاه های انگلستان باشد و در این مسیر همراه شما باشد. شما می توانید با تماس با موسسه، به بررسی شرایط مهاجرتی خود در یک مشاوره تلفنی رایگان بپردازید. این امکان از طریق تکمیل فرم تماس نیز در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. همچنین شما می توانید در راستای افزایش اطلاعات در زمینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان، در سایت های موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به مطالعه مقالاتی در این مورد بپردازید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا پیشنهاد می توانید آن ها را در بخش "ثبت پرسش"این مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کاظم زاده
سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون. خواستم بدونم برای تحصیل پزشکی برای کدوم دانشگاه های انگلستان راحت تر میشه اقدام کرد؟ و اینکه آیا اصلا جایی هست مثلا بریم دوره های A level بگذرونیم و بعد گارانتی برای ورود به رشته پزشکی داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله برای خیلی از کالج ها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
احمدی
سلام وقتتون بخیر باشه آیا می تونیم برای دوره های کار و تحصیل انگلستان هم اقدام کنیم؟ هزینه ها چقدر افزایش پیدا می کنه در این صورت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرقی نمیکنه فقط یکسال کاراموزی میکنید که حقوق هم دریافت می کنید
مشاوره رایگان