پاسپورت آمریکا

6 بهمن 1399 1 نظر

پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا و راه های گرفتن پاسپورت آمریکا، نحوه مهاجرت به آمریکا و ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا به صورت تحلیلی و دقیق بررسی می شود. اما چرا کشور آمریکا ؟ آیا با مهاجرت به این کشور می توان پاسپورت آمریکا را دریافت کرد؟ آیا با دریافت پاسپورت آمریکا می توان از تمام امکانات یک شهروند آمریکایی بهرمند شد؟ این مقاله به صورت اختصاصی در خصوص نحوه دریافت پاسپورت آمریکا از طرق مختلف برای شما عزیزان نوشته شده است. موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص می تواند راه های ورود به آمریکا و مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت آمریکا را برای شما عزیزان به تبیین و تحلیل بپردازد.ایالات متحده آمریکا، کشوری پیشرفته و برترین قدرت جهان غرب که در قاره آمریکا قرار گرفته است. ایالات متحده امریکا، کشوری فدرال که از 50 ایالت تشکیل شده است. جمعیت این کشور 325 میلیون نفر می باشد و پایتخت آن واشنگتن دی.سی می باشد. شرایط امروزی این کشور در سطح بین المللی بسیار مناسب ظاهر شده و از همین منظر افراد در صدد آن هستند که از طرق مختلف به این کشور مهاجرت کنند. آمریکا کشوری می باشد که از نظر مهاجر پذیری، امتیازات و ویژگی های خاصی را در نظر گرفته است. طی تقسیم بندی هایی که موسسه حقوقی ملک پور به صورت اختصاصی انجام داده است، ایالات متحده امریکا و هر کشور دیگر، به طور کلی 6 روش مهاجرتی دارد. روش هایی از قبیل کار، تحصیل، سرمایه گذاری،‌ تولد فرزند، ازدواج و پناهندگی از طرق دریافت پاسپورت آمریکا و مهاجرت و یا اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ طالاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های تماس موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان داشته باشید.

در ادامه به موضوعاتی که در این مقاله بررسی می کنیم،‌ خواهیم پرداخت.

 • زندگی در آمریکا و شرایط اخذ پاسپورت آمریکا
 • ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا
 • انواع روش های اخذ پاسپورت آمریکا
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق کار
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تولد فرزند
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج
  • دریافت پاسپورت آمریکا از طریق پناهندگی
 • تغییرات قوانین اخذ پاسپورت آمریکا
 • نکات مهم پیرامون اخذ پاسپورت آمریکا
 • وکیل مهاجرت به آمریکا
 • سخن پایانی درباره پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا

زندگی در آمریکا و شرایط اخذ پاسپورت آمریکا آن

پاسپورت آمریکا، سند رسمی که توسط دولت آمریکا صادر می شود، هویت و تابعیت شخص دارنده آن را تایید می کند که توسط آن افراد اجازه دارند به هر کشوری که بخواهند، تحت حمایت دولت آمریکا سفر کنند. پاسپورت آمریکا در دو صورت کتابچه و کارت صادر می شود. پاسپورت دفترچه ای آمریکا (Booked) برای سفر های بین المللی هوایی، زمینی، دریایی مورد استفاده می گردد. اما کارت پاسپورت آمریکا فقط مخصوص سفر های دریایی و زمینی به کشور های مکزیک، کانادا، جزایر کارائیب و برمودا می باشد. اعتبار پاسپورت آمریکا برای افراد زیر 16 سال، 5 سال و برای افراد بالای 16 سال 10 سال می باشد. پاسپورت به طور کلی برای سفر های بین المللی کاربرد دارد ولی با داشتن کارت پاسپورت، فقط از طریق پرواز های داخلی می توانید استفاده کنید.

سیستم اعطای تابعیت هر کشور می تواند از دو طریق خاک و خون اعمال شود. سیستم اعطای تابعیت خاک بدین معنی ست که اگر طفلی در خاک کشوری متولد شود (مثل برزیل) می تواند تابعیت آن کشور را کسب کند. اما سیستم اعطای تابعیت خون بدین معنی ست که فرزند متولد شده از ریشه خانوادگی تابعیت را به ارث می برد ( مثل آلمان) سیستم اعطای تابعیت در آمریکا، تلفیقی از سیستم خاک و خون می باشد. در ادامه به بررسی اعتبار پاسپورت آمریکا در کشور های جهان می پردازیم.

ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا به طور کلی از معتبر ترین اسناد هویتی جهان شناخته می شود. اعتبار این پاسپورت در بین تمام کشور های دنیا ، بین ده کشور معتبر دنیا می باشد. اما به صورت علمی به شرح جدول زیر است:

رتبه

 

کشور

رتبه اول

امارات متحده عربی

رتبه دوم

آلمان

رتبه سوم

دانمارک

رتبه سوم

سوئد

رتبه سوم

لوکزامبورگ

رتبه سوم

فنلاند

رتبه سوم

ایتالیا

رتبه سوم

سنگاپور

رتبه سوم

هلند

رتبه سوم

فرانسه

رتبه سوم

اسپانیا

رتبه سوم

نروژ

رتبه سوم

کره جنوبی

رتبه سوم

ایالات متحده آمریکا

 

همانطور که ملاحظه نمودید، کشور آمریکا در رده بندی سوم این جدول می باشد. اما اعتباری که شخص دارنده پاسپورت آمریکا می تواند از طریق تعداد کشور هایی که بدون ویزا داشته باشد، بسیار جالب است. شخص دارنده پاسپورت آمریکا، برای ورود به 33 کشور نیاز به ویزا دارد. کشور هایی مثل ایران، افغانستان، چین، غنا، گینه، عراق، لیبی، نیجریه و کره شمالی برای ورود اتباع آمریکایی به مرز های خود، نیاز به دریافت ویزا از آن ها می باشد. شهروندان آمریکایی برای ورود به باقی  کشور ها نیازی به اخذ ویزا ندارند.

انواع روش های اخذ پاسپورت آمریکا

هر کشوری برای مردم خود، مدارک هویتی دارد. این مدارک هم می تواند داخلی باشد (مثل کارت ملی ایرانی) و هم می تواند خارجی باشد. کشور آمریکا نیز این قواعد را رعایت کرده است. پاسپورت این کشور به عنوان سند هویتی رسمی می تواند برای امور بین المللی و داخلی استفاده شود. پاسپورت آمریکا انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 پاسپورت معمولی (آبی): این پاسپورت به شهروندان آمریکایی و اتباع خارجی که تابعیت آمریکا را کسب کرده اند اعطا می شود. این گذرنامه ها بیشتر در امور توریستی و مسافرتی بین افراد استفاده می شود. هر چند که در امور تجارتی، تحصیلی، کسب و کار و سایر اهداف نیز استفاده می شود. اعتبار این گذرنامه برای افراد زیر 16 سال 5 سال و برای افراد بالای 16 سال ، 10 ساله می باشد.

 پاسپورت رسمی: این پاسپورت برای افراد رسمی و یا کارمندان دولتی و یا مقام دولتی کشور آمریکا صادر می شود. کاربرد این پاسپورت در جهت انجام وظایف دولتی در سفر های بین المللی می باشد. این گذرنامه برای همسران و همراهان افراد در صورت اعطای مجوز، صادر می شود. این پاسپورت به مدت 5 ساله صادر می شود و برای سفر های تفریحی کاربرد ندارد. برای دریافت این پاسپورت هزینه ای تقبل نخواهید کرد.

 پاسپورت دیپلماتیک (خاکستری): این گذرنامه به افراد دیپلماتیک و یا افسر های خارجی که برای انجام ماموریت به کشور های دیگر سفر می کنند صادر می شود. این گذرنامه شامل سفر های تفریحی نمی شود و باید قبل از خروج از ایالات متحده، پاسپورت آبی دریافت کنند. برای صدور این پاسپورت نیز هزینه ای دریافت نمی شود و 5 سال هم اعتبار دارد. بعد از پایان انجام ماموریت، باید وضعیت پاسپورت را تغییر دهند و پاسپورت معمولی (آبی) دریافت کنند.

 کارت پاسپورت: این گذرنامه نوعی از انواع معمولی پاسپورت می باشد که تفاوت کمی با پاسپورت معمولی (آبی) دارد. این پاسپورت می تواند برای اهداف مشابه با پاسپورت معمولی (آبی) مورد استفاده قرار گیرد. این کارت برای سفر های دریایی و زمینی بین کشور های کانادا، مکزیک، جزایر کارائیب و برمودا می باشد. همچنین می تواند برای سفر های درون کشوری مورد استفاده قرار گیرد.

انواع روش های اخذ پاسپورت آمریکا

همانطور که ملاحظه شد، پاسپورت آمریکا از روش های خاصی می تواند دریافت شود. این روش ها به طور اختصاصی توسط موسسه حقوقی ملک پور تخصیص یافته است. به طور کلی هر کشور برای اعطای تابعیت به افراد تبعه خود و همچنین افراد مهاجر، روش ها و راه های پیش بینی شده ای را برای آن ها مد نظر گرفته است. در ادامه به بررسی مختصر این روش ها خواهیم پرداخت.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل

تحصیل در کشور آمریکا از رویا های هر فرد متقاضی تحصیل می باشد. چرا که بهترین دانشگاه های دنیا در آمریکا واقع شده است. برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور آمریکا، در ابتدا باید توسط یک نهاد آموزشی عالی در کشور آمریکا، تایید شوید و به شما پذیرش بدهند. بعد از دریافت پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا، می توانید برای ویزاهای F،J،M در خواست دهید. قبل از دریافت این نوع از ویزاها، شما در ابتدا باید فرم های I-20 و DS-2019 را تکمیل کنید و ضمیمه پرونده ویزای خود کنید. پس از دریافت نامه تایید که شما می توانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید، می توانید در یکی از مراکز زیر فرم های تاییدیه را ارائه دهید.

 • وزارت امور خارجه ایالات متحده – امور کنسولی(ویزای دانشجویی)
 • وزارت امور خارجه ایالات متحده – سفارت خانه ها و کنسول گری های ایالات متحده
 • وزارت امنیت ملی ایالات متحده – تحصیل در ایالات متحده

دانشجویان در حین تحصیل در کشور ایالات متحده، می توانند از امتیاز کار دانشجویی استفاده کنند و با توجه به مقطع تحصیلی خود، تا حد نصاب مشغول به کار شوند. تحصیل در آمریکا در مقاطع زیر انجام می شود:

 • پیش دبستانی
 • مقطع دبستان
 • مقطع میانه(دوره راهنمایی)
 • مقطع متوسطه (دبیرستان)
 • تحصیلات تکمیلی (کالج، مدارس تکنیکی و دانشگاه ها)

پس از تحصیل در کشور آمریکا،‌ افراد می توانند برای دریافت کار و استخدام در منسبی، درخواست دهند. شما با هر چند سال تحصیل در کشوری، نمی توانید اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور را دریافت کنید. با پیدا کردن شغل و پرداخت مالیات، می توانید کارت سبز (Green Card) این کشور را دریافت کنید و سپس برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام اساسی انجام دهید. در صورت نیاز می توانید با مراجعه به لینک های زیر، اطلاعات خاصی در خصوص تحصیل در آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا کسب نمایید.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق کار

دریافت ویزای کاری از معمول ترین و متداول ترین روش هایی ست که هر کشور می تواند برای افراد مهاجر که برای کشور مقصد دارای منفعت است، صادر کند. این منفعت ًعموما به رشد اقتصادی کشور کمک می کند. در این قسمت، به انواع ویزاهای کاری در کشور آمریکا می پردازیم.

EB1: این نوع از ویزا مخصوص افراد نخبه و دارای توانایی خاص می باشد که نیاز به هیچ گونه دعوت نامه کاری و یا حمایت از طرف کارفرمای آمریکایی وجود ندارد. سطح فعالیت سوپر حرفه ای شما باید در حدود علوم طبیعی و مهندسی، آموزش، هنر، تجارت و ورزش باشد.

H-1B: از محبوب ترین ویزاهای موقت آمریکا می باشد که برای افرادی تهیه شده است که پیشنهاد کاری از یک ارگان و سازمان در خاک آمریکا دارند. این منسب باید در عنوان شغلی خاصی باشد.

E1: این ویزا برای اتباع کشور های خاص می باشد که برای فعالیت های تجاری صادر می شود. برای دریافت این ویزا، دولت متبوع این کشور ها باید با آمریکا معاهده تجاری داشته باشد.

O1: این ویزا برای اتباع خارجی که توانایی های خاصی در زمینه های تخصصی خود فعالیت دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این نوع از ویزای آمریکا، باید از یک کارفرمای آمریکایی درخواست کار و پیشنهاد شغلی داشته باشید.

به طور کلی ویزا های کاری امریکا، از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای دریافت اقامت دائم از طریق کار در آمریکا، اگر در مدت 5 سال، 3 سال را در این کشور حضور داشته باشند و مشغول به کار و پرداخت مالیات شوند می توانند برای این مهم، درخواست دهند. همچنین مشکل شهروندی در پرونده شما درج نشده باشد.

پاسپورت آمریکا

کار در آمریکا

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آمریکا از جمله روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت کشور آمریکا می باشد. این ویزا که تحت عنوان EB5 نامیده شده است، برای افراد متقاضی در این روش، محدودیتی وجود ندارد. در ادامه به بررسی مختصر این روش می پردازیم.

EB5(منطقه انحصاری): مبلغ این سرمایه گذاری 500000 دلار آمریکا بود که در سال 2021 به 800000 دلار افزایش پیدا کرد. که باید در منطقه ای تعیین شده در ایالات متحده، انجام شود و به سود دهی برسد. مدت زمان تقریبی برای دریافت اقامت دائم از طریق این روش، 18 ماه تخمین زده شده است. دریافت کارت اقامت دائم (Green Card) مشروط به این است که سود دهی کافی برای این کشور داشته باشد. این اقامت شامل همسر و فرزندان شما نیز می شود. در این روش، متقاضی می تواند به تحصیل، کار و زندگی در ایالات متحده مشغول باشد و نیازی به ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سن مناسب ندارد.

EB5 (منطقه آزاد): مبلغ این سرمایه گذاری 1 میلیون دلار آمریکا بود که به 1800000 دلار آمریکا افزایش پیدا کرد که با آن باید کسب و کار خودتان را در مناطقی که تمایل دارید، راه اندازی کنید. در طی این سرمایه گذاری شما باید به مدت حداقل 2 سال، 10 نفر از افراد آمریکا را استخدام کنید. اخذ این ویزا برای مدت 18 سال به طول می انجامد. سابقه کار مورد نیاز در این پروسه، دو سال می باشد و می بایست حداقل 10 نیروی کار استخدامی داشته باشید. در این برنامه نیز امکان دریافت کارت اقامت دائم (Green Card) بعد از 18 ماه نیز وجود دارد که اگر با ویزای E2 تلفیق شود، می توان تا مدت 6 ماه این زمان را کاهش داد.

پاسپورت آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تولد فرزند

 همانطور که در ابتدا گفته شد، سیستم اعطای تابعیت کشور آمریکا از طریق تولد، تلفیقی از سیستم های خاک و خون می باشد. بدین صورت که افرادی که در خاک آمریکا و یا از پدر و مادری آمریکایی متولد می شوند، می توانند تابعیت و شهروندی کشور آمریکا را دریافت کنند. تولد فرزند در آمریکا طی سه حالت می تواند موجب دریافت تابعیت آمریکایی شود.

اول؛ طفل متولد شده در خاک آمریکا از پدر یا مادر آمریکایی باشد.

دوم؛ طفل متولد شده در خاک آمریکا از پدر و مادری خارجی باشد. (این قانون در دوره رئیس جمهور فعلی آمریکا دست خوش تغییر شده است)

سوم؛ طفل متولد شده در خارج از خاک آمریکا از پدر یا مادر آمریکایی باشد.

در این سه حالت، افراد می توانند برای دریافت تابعیت فرزند خود درخواست دهند. اما مدارک لازم برای دریافت پاسپورت آمریکا به شرح زیر می باشد.

 • گواهی تولد نوزاد که در آمریکا صادر شده است
 • نام و نام خانوادگی پدر و مادر و ارائه مدارک هویتی آن ها
 • گواهی معتبر ازدواج پدر و مادر
 • گواهی تولد نوزاد که در خارج از خاک آمریکا متولد شده است
 • تکمیل فرم DS-10 برای تکمیل مدارک

همانطور که ملاحظه کردید، از سه طریق می توان تولد فرزند را در آمریکا از موارد دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور محسوب کرد. 

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج

اکثر افرادی که از طریق ازدواج با یک شخص آمریکایی قصد دارند برای دریافت پاسپورت اقدام کند، خواهان زندگی و سکونت در ایالات متحده را دارند. ایالات متحده برای این دسته از افراد، ویزایی تحت عنوان K1 مد نظر گرفته است. این ویزا، نوعی فرصت ازدواج می باشد که تحت عنوان ویزای نامزدی مورد استفاده مهاجران قرار می گیرد. سن قانونی ازدواج در آمریکا 18 سال می باشد. افراد پس از ازدواج باید به مدت 2 سال باهم به زندگی مشغول باشند تا بتوانند کارت اقامت (Green Card) این کشور را دریافت کنند. همچنین فردی که متقاضی دریافت پاسپورت آمریکا می باشد، باید قادر به خواندن و نوشتن، صحبت کردن و داشتن اطلاعات کافی در خصوص تاریخچه و جکومت و قانون اساسی این کشور، داشته باشد. در ادامه مدارک مورد نیاز جهت دریافت پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج بررسی می شود.

 • گواهی ازدواج طرفین
 • گواهی تولد طرفین
 • اثبات تمکن مالی که خانواده آن ها بتواند هزینه های یک سال خود را مدیریت کنند.
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • ارائه گواهی عدم ممنوعیت ازدواج طرفین
 • تکمیل فرم N-400 بعد از ازدواج
 • انجام آزمایش خون برای طرفین

برای بررسی های دقیق تر شرایط ازدواج در کشور آمریکا و نحوه دریافت اقامت و تابعیت این کشور، می توانید به سایت موسسه حقوقی ملک پور و یا لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را در سطح وکلای مهاجرتی افزایش دهید.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق پناهندگی

در ابتدای این بخش می بایست مجدداً خاطرنشان نمائیم که موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و آن را توصیه نمی نماید!

پناهندگی از روش های قدیمی و پر خطر مهاجرت به هر کشوری می باشد. آمریکا کشوری می باشد که از سال 1975 تا کنون حدود 3.3 میلیون نفر را به عنوان پناهنده پذیرفته است. پناهنده کسی ست که از کشور خود فرار کرده و به کشور دیگری پناه آورده است. فرار او ناشی از ترس قریب الوقوع وی از آزار و اذیت توسط دولت کشور مبدا می باشد. این ترس وی ناشی از عضویت در احزاب خاص و سیاسی، ملیت، نژاد و عقاید خود می باشد. اما در خصوص پناهندگی که می توان گفت پر خطر ترین روش اقدام برای مهاجرت است، باید این را مد نظر گرفت که خیلی از افرادی که برای این مقصود، دست به اقدام می زنند، از ویژگی ها و شرایط خاص خود آگاهی و اطلاع ندارند. به طوری که فقط با یک جست و جوی ساده در سایت ها و مقالات موسسه حقوقی ملک پور، می توان اطلاعات خود را در سطح یک وکیل مهاجرتی افزایش دهید.

به طور مثال هر شخصی که دارای سطح تحصیلات و سن مناسب می باشد، می تواند برای اکثر کشور های دنیا درخواست اقامت و دریافت ویزا بدهد. فقط کافی ست که با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

شرایطی که از طریق اقدام برای مهاجرت و دریافت اقامت هر کشوری از طریق پناهندگی در انتظار شما می باشد، بسیار نا مطلوب و غیر قابل پیش بینی می باشد. شرایط بهداشتی محل های نگه داری پناهندگان که تحت عنوان کمپ های پناهندگان نامیده شده است، سطح رفاه جمعی، میزان رضایت و دیگر شرایطی که هر انسان برای زندگی خود باید داشته باشد، در این روش اقدام، بسیار نا مناسب و بحرانی ست. شیوع بیماری های خاص، کمبود نیرو های درمانی و... می تواند از پیامد های این روش باشد.

تغییرات قوانین اخذ پاسپورت آمریکا

تمامی پاسپورت ها در طول تاریخ، دستخوش تغییرات اساسی شده اند. پاسپورت آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. این تغییرات در جنبه های ماهوی و شکلی، انجام شده است و در جهت تکامل و سیر رفع نقص ها، قدم داشته است. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا، پیش نویس تغییرات قانونی پاسپورت آمریکا را در موارد زیر به شرح آورده است.

 • تمدید پاسپورت به صورت آنلاین
 • وضعیت پاسپورت به صورت پیام برای شما ارسال می شود(شامل مدت اعتبار)
 • ممکن است برای سفرهای هوایی درون کشوری نیاز به پاسپورت داشته باشد
 • کاهش مدت زمان تمدید اعتبار

نکات مهم پیرامون اخذ پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا نکات بسیار مهمی دارد که هم اشخاصی که دارنده این پاسپورت هستند و شهروند آمریکا می باشند، و هم اشخاصی که خواهان دریافت پاسپورت آمریکا هستند، و قصد سفر به کشور های خارجی را دارند، باید این نکات را بدانند.

 • داشتن اعتبار حداقل 6 ماه برای صدور ویزا و سفر لام می باشد
 • حداقل دو برگه خالی در پاسپورت نیاز می باشد
 • وقتی پاسپورت خود را عوض می کنید، ویزای خود را نیز باید عوض کنید. فقط برخی کشور ها می توانند هم پاسپورت قدیمی و هم جدید شما که شامل ویزای معتبر و هویت صحیح شما می باشد را قبول کنند. آن کشور ها عبارت اند از: چین، هند، عربستان سعودی و برزیل
 • آمریکا قدرتمند ترین پاسپورت دنیا می باشد
 • فقط 38 درصد از افراد آمریکایی به خارج از کشور سفر کردند.
 • ایجاد هرگونه تغییر در چهره افراد تابعه آمریکا مثل خالکوبی و عمل جراحی نیاز به دریافت پاسپورت جدید دارند
 • در عکس پاسپورت شما نمی توانید یونیفورم رسمی به تن داشته باشید
 • به چشم داشتن عینک طبی و آفتابی در صورت تجویز پزشک معطمن مشکلی ندارد
 • برای سفر به کشور های جزایر مارینا شمالی، پورتوریکو، جزایر گوام و ساموآی آمریکا نیازی به پاسپورت آمریکا ندارید
 • سفر به بعضی از کشور ها برای شما ممکن است مشکل ساز شود. مثلا کوبا
 • اکثر آمریکایی ها دو عدد پاسپورت دارند. چرا که یکی از آن ها برای صدور ویزا و دیگری برای تمبر مهر کشور هایی که نیازی به ویزا ندارند

وکیل مهاجرت به آمریکا

همانطور که پیش تر ملاحظه فرمودید، پروسه های دریافت پاسپورت آمریکا می تواند بسیار سخت و گاها پیچیده باشد. به گونه ای که ممکن است با بروز یک اشتباه، کل پرونده شما به خط بیوفتد. برای این امر، باید خیلی دقیق و برنامه ریزی شده به سوی هدف خود پیش رفت. اما چطور می توان این خطرات و ریسک ها را کاهش داد و در بهترین حالت تمام نقاط ضعف پرونده خود را پوشش داد؟ ًعموما این شرایط بسیار لازم است که برای امور مهمی که برای آینده و زندگی خود بسیار حساس هستند، از یک عامل آگاه که می تواند شما را از وجود هر گونه ریسک و خطر در امان نگاه دارد، استفاده کرد. این عامل می تواند یک کارشناس و متخصص امر باشد که کارشناسان امور مهاجرتی، ًعموما وکلای مهاجرتی هستند. موسسه حقوقی ملک پور همواره پشتیبان دلسوز شما بوده است و از بروز هر گونه خطر و ریسک و گمراهی در پرونده، شما را در امان نگاه داشته است. با استخدام یک وکیل معتبر، می توانید بسیاری از مشکلات و نقصان های پرونده خود را پوشش دهید.


سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت آمریکا

آیا خرید پاسپورت آمریکا امکان پذیر است؟
خیر. برخی از کشورها مانند قبرس جنوبی، در صورتی که مبلغی را در آن کشور سرمایه گذاری کنید بلافاصله به شما پاسپورت می دهند که به اصطلاح به آن خرید پاسپورت می گویند، اما آمریکا از آن دسته از کشور ها نیست.
اعتبار پاسپورت آمریکا چقدر است؟
پاسپورت آمریکا سومین پاسپورت معتبر در جهان است.
با داشتن پاسپورت آمریکا به چند کشور می توان سفر نمود؟
شخص دارنده پاسپورت آمریکا، برای ورود به 33 کشور نیاز به ویزا دارد. کشور هایی مثل ایران، افغانستان، چین، غنا، گینه، عراق، لیبی، نیجریه و کره شمالی برای ورود اتباع آمریکایی به مرز های خود، نیاز به دریافت ویزا از آن ها می باشد.
راحت ترین روش های برای گرفتن پاسپورت آمریکا کدامند؟
روش هایی مثل تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، کار را می توان بهترین روش های اخذ اقامت آمریکا دانست.


_____________________ کلام نهایی در باب پاسپورت آمریکا _____________________

پاسپورت آمریکا و راه های گرفتن پاسپورت آمریکا، انواع روش های مهاجرتی به آمریکا و ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا به صورت تخصصی و علمی در این مقاله بررسی شد. به عنوان نتیجه گیری می توان به این نکته اشاره کرد که دریافت پاسپورت آمریکا به صورت مستقیم از کشور هایی که نوعی محدودیت سفر و مهاجرت به آمریکا دارند، دارای سختی های فراوان می باشد. چرا که در ابتدا باید به این کشور سفر کرد، اقامت دائم یا گرین کارت گرفت، و سپس بعد از 3 الی 5 سال برای دریافت پاسپورت آمریکا اقدام کرد. اما به محض دریافت پاسپورت آمریکا می توان از تمامی امکانات یک شهروند آمریکایی استفاده کرد. به جهت سختی این راه، موسسه حقوقی ملک پور طی تجربیات سالیان متمادی، به شما عزیزان ایرانی تبار پیشنهاد می کند که برای سهولت در روش مهاجرت به آمریکا و دریافت پاسپورت این کشور، از کشوری که راحت تر و آسوده تر به افراد ایرانی اقامت دائم اعطا می کنند، استفاده کنند. به این حالت که در ابتدا برای کشور هایی مثل کانادا، اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و هر کشور برتر دنیا که به ایرانیان عزیز راحت تر ویزا و اقامت دائم اعطا می کنند، اقدام کنند و سپس برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم و پاسپورت آمریکا اقدام قانونی داشته باشند. در انتهای این مقاله در صورت بروز هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور می توانید تماس بگیرید و اطلاعات خود را در سطح یک وکیل مهاجرتی به روز کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ستاره احمدی
با سلام و احترام بنده 27 ساله هستم رشته مهندسی برق، ایا میتوانم با توجه به شرایط حاضر برای تحصیل به امریکا مهاجرت کنم و بعد کار و ایا منجر به پاسپورت میشود؟ ممنون از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی یکی از راه های مهاجرت ایرانی ها به آمریکا در حال حاضر ویزای F1 و J1 هستش. درخصوص تابعیت و اخذ پاسپورت هم باید شرایط ویژه ای داشته باشید و معمولا امتحان هم میگیرند،که با داشتن شرایط لازم می توانید موفق به اخذ پاسپورت شوید. موفق باشید.
مشاوره رایگان