ویزای آمریکا

23 خرداد 1400 2 نظر

کشور آمریکا یا به طور رسمی ایالات متحده آمریکا کشوری واقع در آمریکای شمالی، از 50 ایالت تشکیل گردیده است. ایالات متحده شامل ایالت آلاسکا، در منتهی الیه شمال غربی آمریکای شمالی و جزیره هاوایی، در اواسط اقیانوس آرام قرار گرفته است. ایالات متحده همچنین از شمال به کانادا، از شرق به اقیانوس اطلس، از جنوب به خلیج مکزیک و از غرب به اقیانوس آرام محدود است. ایالات متحده چهارمین کشور بزرگ جهان در منطقه است (بعد از روسیه، کانادا و چین). پایتخت ملی آمریکا واشنگتن است، که از همبستگی آن با ناحیه کلمبیا، منطقه پایتخت فدرال در سال 1790 ایجاد شده است. کشور آمریکا دارای چشم اندازها و مناظر بسیار زیبا و مختلف است که از کوه های راکی تا ساحل های گرمسیر را شامل می شود. آمریکا سومین کشور پرجمعیت جهان به حساب می آید و همه ساله افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند از این رو موضوعات مربوط به نحوه دریافت انواع و قیمت ویزای آمریکا به طور کامل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس های موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و یا برای تکمیل فرم تماس اقدام نمایید و از این طرق، از دانش و تجربه متخصصان امر مهاجرت بهره مند گردید. عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته اند:

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • انواع ویزای آمریکا
 • ویزای تحصیلی آمریکا
 • ویزای کاری آمریکا
 • ویزای درمانی آمریکا
 • ویزای بلند مدت آمریکا
 • ویزای توریستی آمریکا
 • ویزای آمریکا برای هنرمندان و ورزشکاران
 • مدارک لازم برای ویزای آمریکا
 • هزینه ویزای آمریکا
 • گرفتن وقت سفارت آمریکا
 • سوالات متداول راجع به ویزای آمریکا
 • سخن پایانی در باب دریافت ویزای آمریکا

شرایط اخذ ویزای آمریکا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

ویزای آمریکا

 

ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

لام به ذکر می باشد که یک تبعه خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده آمریکا است باید برای دریافت ویزا اقدام نماید که در واقع مجوز سفر، ورود و اقامت در ایالات متحده می باشد. بازدیدکنندگان از ایالات متحده باید از یکی از نمایندگی های دیپلماتیک ایالات متحده ویزا بگیرند مگر اینکه از یکی از کشورهای معاف از ویزا برای ورود به ایالات متحده باشند. پاسپورت آمریکا در رتبه بندی جهانی رتبه ۷ را کسب نموده است و با دارا بودن پاسپورت این کشور می توان به ۵۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر نمود. به طور کلی همه ساله افراد بسیاری متقاضی سفر به آمریکا و دریافت ویزای آن از طرق گوناگون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... هستند که دانستن جزئیات کافی در ارتباط با بهترین کشور برای گرفتن ویزای آمریکا، قانون جدید ویزای آمریکا، انواع ویزای آمریکا و چگونگی دریافت آن ها می تواند موضوع قابل توجهی باشد که در ادامه به بررسی چنین موضوعاتی خواهیم پرداخت.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد ویزای آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای آمریکا

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

کشور آمریکا از نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار بوده و همین امر یکی از دلایل محبوبیت ویزای تحصیلی آمریکا در بین متقاضیان است. همچنین وجود برنامه های تحصیلی و رشته های بسیار متنوع در این کشور موجب شده است تا دانشجویان بین المللی بسیاری، دانشگاه های آمریکا را به عنوان مقصدی برای تحصیل انتخاب نمایند. به طور کلی تحصیل در مدارس آمریکا از سن ۶ سالگی آغاز شده و دانش آموزان مقطع دبستان، متوسطه و دبیرستان را در مدارس آمریکا به اتمام می رسانند. پس از اتمام این دوره برای ورود به مقطع لیسانس اقدام می نمایند. مقطع کارشناسی یا لیسانس در آمریکا به مدت ۴ سال به طول می انجامد و متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای ورود به این مقطع نیازمند ارائه دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان آیلتس ۶ هستند.

دانشجویان با داشتن مدرک لیسانس و مدرک زبان آیلتس 6.5 و همچنین دارا بودن رزومه قوی قادر به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا می باشند. دوره کارشناسی ارشد در آمریکا بسته به رشته و برنامه تحصیلی از ۱ سال تا ۳ سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی همچنین با دارا بودن مدرک فوق لیسانس، آیلتس ۷، مقالات بین المللی معتبر و به طور کلی رزومه علمی پژوهشی قوی می توانند برای با داشتن یک سوپروایزر برای تحصیل در دوره های ۳ تا ۶ ساله دکتری اقدام نمایند.  

به طور کلی ویزای تحصیلی آمریکا شامل ۳ نوع ویزای F،M،J می شود. ویزای F مختص کسانی است که متقاضی تحصیل در مؤسسات آکادمیک همچون دانشگاه ها، کالج ها، مؤسسات آموزش زبان، مؤسسات آموزش هنر و... می باشد. ویزای نوع M مختص افرادی است که مایل به تحصیل در مؤسسات غیر آکادمیک هستند می باشد.

ویزای نوع J نیز یکی دیگر از انواع ویزای آمریکا به حساب می آید. این نوع از ویزای آمریکا مختص افرادی همچون پزشکان،پژوهشگران،معلم ها،مسافرین تابستانی،. . . می باشد. به منظور دریافت این ویزا ارائه دادن یک دعوتنامه از سوی موسسه ای در خاک آمریکا الزامی می باشد.

مدارک مورد نظر برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • تکمیل فرم های DS-160
 • ارائه فرم I-20
 • عکس
 • مدارک تحصیلی مقاطع گذشته
 • نامه تمکن مالی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • پذیرش تحصیلی
 • توضیح هدف از تحصیل در آمریکا و اثبات بازگشت

 

شما عزیزان می توانید برای تقویت رزومه خود و کسب دانش زبان از محصول بی نظیر آموزش زبان انگلیسی موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

ویزای آمریکا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

ویزای کاری آمریکا

ویزای کار آمریکا مختص افرادی است که متقاضی ورود به بازار کار و مشاغل موجود در کشور آمریکا هستند، این ویزا بسته به هدف فرد متقاضی به ۲ گونه بلند مدت و کوتاه مدت ارائه می گردد. با توجه به نرخ بیکاری پایین در کشور آمریکا (در حدود 6 درصد) متقاضیان بسیاری به دنبال دریافت ویزای کار این کشور هستند. در نمودار زیر وضعیت نرخ بیکاری در آمریکا را مشاهده می فرمایید:

کار در آمریکا

لازم به ذکر می باشد به منظور دریافت ویزای کار آمریکا داشتن یک کارفرما از شرکتی در این کشور مورد نیاز است. همچنین طبق قوانین حاکم در آمریکا اولویت استخدام افراد با شهروندان آمریکایی بوده و یافتن کارفرما برای متقاضیان خارجی امری دشوار است. در جدول زیر انواع ویزاهای کاری آمریکا را مشاهده می فرمایید:

 

توضیحات

انواع ویزای کار

در میان انواع ویزای کار در ایالات متحده، ویزای مشاغل تخصصی H-1B محبوب ترین است. ویزای کار موقت در اختیار اتباع خارجی است که در مشاغل تخصصی مانند مهندسی و علوم کامپیوتر کار می کنند. به دلیل تقاضای زیاد، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) سالانه 85000 دادخواست برای H-1B اعمال می کند که 20،000 مورد آن فقط برای افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد اختصاص دارد. تعداد بالای دادخواست ها و تعداد کم ویزاهای H-1B موجود باعث توجه بیشتر سایر ویزا ها در سال های اخیر شده است.

H-1B  مشاغل تخصصی

دسته ویزای L-1 مخصوص کارفرمایانی است که نیاز به انتقال مدیران، مدیران اجرایی یا کارمندان با دانش تخصصی از یک نهاد خارجی به نهاد ایالات متحده دارند. کارگر باید حداقل یک سال در سازمان باشد و کارفرما باید رابطه ای بین نهاد خارجی و ایالات متحده برقرار کند. ویزاهای L-1A در اختیار مدیران سطح بالای شرکت ها یا کارمندان مدیریتی با وظایف نظارتی قرار دارند. ویزای L-1B از مزایای مشابه L-1A برخوردار است، اما برای کارمندان خارجی با دانش تخصصی که به نفع کارفرمای حامی مالی است، در نظر گرفته شده است. برای احراز صلاحیت، کارمند باید دارای مدارک لازم باشد که دیگران در شرکت یا صنعت از آن برخوردار نیستند.

انتقال درون شرکتی L1

ویزای O-1 طبقه بندی ویژه ای برای اتباع خارجی است که "توانایی یا موفقیت خارق العاده ای در علوم، آموزش، تجارت یا دو و میدانی" دارند. توانایی فوق العاده به این معناست که فرد در سطح بالایی از تلاش خود بالا رفته است و به خاطر دستاوردهای خود در سطح بین المللی یا ملی شناخته می شود.

ویزای توانمندی خاص

ویزای TN که در اصل به عنوان بخشی از موافقت نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) ایجاد شده است، طبقه بندی ویژه ای برای شهروندان مکزیک و کانادا است. این توافق نامه از آن زمان با توافق نامه ایالات متحده، مکزیک و کانادا جایگزین شده است، اما مفاد ویزای TN همچنان پابرجاست. شهروندان مکزیکی یا کانادایی واجد شرایط درخواست ورود به وضعیت TN شامل حسابداران، مهندسان، وکلا و سایر متخصصان مشخص شده هستند. این نوع ویزا از ارزش بالایی برخوردار است زیرا محدودیت سالانه وجود ندارد و می تواند به صورت نامحدود و به صورت سه ساله تمدید شود.

TN

دسته ویزای E شامل معامله گران و سرمایه گذاران معاهده ای است که طبق یک معاهده تجارت و ناوبری بین ایالات متحده به ایالات متحده می آیند و کشوری که معامله گر معامله گر یا سرمایه گذار آن شهروند یا تابعیت دارد. ویزای E-1 برای شرکتها یا اشخاصی که درگیر یا می خواهند تجارت قابل ملاحظه ای بین ایالات متحده و کشوری را که ایالات متحده معاهده مناسب آن را حفظ می کند، درگیر هستند یا می خواهند استفاده شود. تجارت اساسی به جریان عمده تجارت بین المللی اشاره دارد که معاملات زیادی را در طول زمان انجام می دهد. ویزای E-2 برای متقاضیانی استفاده می شود که می خواهند صرفاً برای توسعه و هدایت شرکتی که سرمایه قابل توجهی در آن سرمایه گذاری کرده اند، وارد ایالات متحده شوند.

E-1 و E-2

این دسته همچنین شامل ویزای E-3 است که برای کارگران مشاغل خاص یا مشاغل حرفه ای که تابعیت استرالیا را دارند در دسترس است. همچنین ویزای E-3 می تواند به همسر و فرزندان خردسال دارنده ویزای اولیه اعطا شود. سالانه حداکثر 10،500 ویزای E-3 صادر می شود. همسران و فرزندان خواهان های اولیه در برابر محدودیت های عددی حساب نمی کنند. برای احراز شرایط، درخواست کننده ویزای اولیه باید دارای مدرک لیسانس یا معادل خارجی باشد، یک پیشنهاد کار قانونی در ایالات متحده دریافت کند و یک شغل تخصصی را که نیاز به یک مجموعه مهارت خاص دارد، پر کند.

E-3

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای آمریکا جهت کار در این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • تکمیل فرم DS-160
 • عکس
 • پرداخت قیمت ویزای آمریکا
 • رسید تقاضانامه تأیید شده در اداره مهاجرت آمریکا
 • اثبات وابستگی به کشور مبدأ

ویزای درمانی آمریکا

به طور کلی بازدید از یک پزشک آمریکایی برای دریافت درمان پزشکی به نظر نمی رسد یک فعالیت معمول "یک گردشگر برای لذت" باشد؛ اما چنانچه شخصی به دلایل پزشکی قصد سفر با آمریکا را داشته باشد باید برای ویزای توریستی B-2 در سفارت ایالات متحده و یا کنسولگری درخواست دهد. فرد باید نشان دهد که این روش درمانی از نظر پزشکی ضروری بوده و در کشور خود در دسترس نیست و همچنین ثابت نماید که توانایی پرداخت هزینه های بسیار زیاد مراقبت های بهداشتی ایالات متحده را نیز دارد.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای آمریکا از نوع درمانی عبارتند از:

 • متقاضی باید نشان دهدفقط برای دریافت درمان پزشکی به ایالات متحده سفر می کند.
 • اگر باردار باشد، دلیل اصلی وی در سفر زایمان نباشد. (حتی اگر به دنبال مراقبت پزشکی در رابطه با تولد باشد.)
 • داشتن اقامت دائم در خارج از ایالات متحده و همچنین سایر روابط الزام آور (مانند خانواده و شغل دائمی) که نشان می دهد فرد قصد بازگشت به کشور خود را دارد.
 • ارائه یک گذرنامه معتبر تا فرد بتواند در پایان بازدید از کشور آمریکا به کشور خود برگردد.
 • ارائه توان مالی برای پرداخت هزینه های درمان پزشکی
 • اثبات عدم دسترسی به روش درمان در کشور مبدأ
 • ارائه توصیه نامه پزشک

 

*لازم به ذکر است هنگامی که متقاضی برای درخواست ویزا به کنسولگری ایالات متحده می رود، فقط مدت کوتاهی زمان دارد تا افسر کنسولی را متقاعد نماید که فقط به دنبال راهی برای اقامت دائم در ایالات متحده نمی باشد. به همین دلیل داشتن اسناد کتبی برای پشتیبانی درخواست فرد متقاضی بسیار مهم است.

ویزای بلند مدت آمریکا

ویزای EB5  آمریکا یا همان ویزای سرمایه گذاری از جمله ویزاهای بلند مدت این کشور محسوب می شود که همه ساله افراد زیادی متقاضی دریافت آن هستند. در خصوص انتخاب یک کشور به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری لازم است در ابتدا استانداردهای سرمایه گذاری در آن کشور از جمله نرخ مصادره اموال به طور کامل مورد برررسی قرار گیرد. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال در آمریکا را مشاهده می نمایید:

خرید ملک در آمریکا

همانگونه که مشاهده می فرمایید نرخ ریسک مصادره اموال در ایالات متحده آمریکا در سال های اخیر عدد ۱ بوده است ( ۱ از ۷) و این عدد نشان دهنده کمترین میزان ریسک مصادره اموال در این کشور بوده و امنیت سرمایه گذاری در این کشور را بالا برده است. نکته  مهم دیگر بررسی شاخص های مهم اقتصادی همچون نرخ رشد اقتصادی است که قبل از انتخاب مقصد مورد نظر برای سرمایه گذاری می بایست مورد بررسی قرار گیرد. در نمودار زیر وضعیت رشد اقتصادی آمریکا در سال های اخیر را مشاهده می نمایید:

خرید ملک در آمریکا

ویزای EB5 آمریکا نوعی ویزای سرمایه گذاری به حساب می آید که با عنوان کارآفرینی شناخته می شود. افراد با دریافت این نوع ویزا ‌در صورت سودرسانی به دولت قادر به اخذ اقامت دائم آمریکا هستند. همچنین حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آمریکا از این طریق از 500.000 دلار به 900.000 دلار و از 1.000.000 دلار به 1.800.000 دلار افزایش یافته است و افراد از این طریق می توانند برای اقامت خود، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال اقدام نمایند.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی نوع دیگری از ویزای آمریکا محسوب می شود. به طور کلی شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کند. ویزای توریستی، نوعی ویزای غیرمهاجرتی برای افرادیست که قصد دارند برای بازدید، تفریح و گردشگری وارد آمریکا شوند. ویزای توریستی آمریکا تحت عنوان ویزای B2  یا B1-B2  شناخته می شود. افراد ممکن است برای مقاصدی همچون دیدار خانواده، شرکت در مراسم های خانوادگی و یا درمان های پزشکی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا اقدام نمایند.

مراحل اقدام برای دریافت ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:

 • عکس دیجیتالی رنگی با فرمت و اندازه تعیین شدهتحصیل دکترا در اتریش
 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی
 • پرداخت مبلغ فرم درخواست ویزای آمریکا
 • گرفتن وقت سفارت
 • پرینت فرم درخواست ویزای آمریکا
 • مصاحبه در کنسولگری

 

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا، 3 ماه است ولی می توان زمان آن را تمدید نمود. اخذ ویزای توریستی آمریکا بهترین روش برای شناخت کشور آمریکا و آشنایی با شرایط زندگی در آمریکا است تا اشخاص بتوانند در مورد اقامت و یا عدم اقامت در آمریکا به درستی تصمیم گیری کنند. بی شک، به دلیل اینکه نظر نهایی را برای اعطای ویزای آمریکا به افراد خارجی، افسر سفارت یا همان آفیسر آن کشور می گیرد، هیچ تضمینی برای اخذ ویزا وجود ندارد و تنها اشخاص می بایست در چیدمان مدارک و فراهم نمودن شرایط لازم نهایت دقت را به عمل آوردند تا شانس اخذ ویزای آمریکا را افزایش دهند.

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا برای هنرمندان و ورزشکاران

دسته دیگری از انواع ویزای آمریکا با عنوان ویزای  P مخصوص هنرمندان و ورزشکاران شناخته می شود. این نوع ویزا به انواع p-1،p-2 و  p-3 تقسیم می شود:

 • ویزای p-1 A: این ویزا مختص ورزشکارانی است که در رشته های ورزشی همچون حاکی، فوتبال و تنیس فعالیت می کنند.
 • ویزای p-1 B: این نوع ویزا مختص هنرمندانی است که در زمینه هایی مثل سیرک، راک و جاز فعالیت دارند.
 • ویزای p-2: نیز به لحاظ دسته بندی همانند ویزای p-1 A  می باشد.
 • ویزای p-3 نیز مختص اشخاصی است که در زمینه موسیقی و فرهنگ ملی کشور خود فعالیت دارند.

لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای مخصوص هنرمندان و ورزشکاران افراد می بایست مدارکی مبنی بر حرفه و تخصص خود در سطح بالا و بعضاً در سطوح جهانی را ارائه نمایند. با توجه به وجود مسائل سیاسی میان دو کشور ایران و آمریکا در حال حاضر به جز راه تحصیل، سرمایه گذاری و ویزای افراد خاص (هنرمندان و ورزشکاران) در پروسه دریافت ویزای آمریکا تضمینی برای ایرانیان وجود نخواهد داشت و اکثر راه های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان قابل اقدام نمی باشند.

مدارک لازم برای ویزای آمریکا

همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، انواع مختلفی از ویزای آمریکا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، بسته به هدف و شرایط آنان وجود دارد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گرداوری شده و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. بدیهی است که مدارک لازم برای اقدام به دریافت هریک از انواع ویزای آمریکا متفاوت بوده و هریک نیازمند ارائه مدارک مخصوص به خود هستند، اما این مدارک را به طور کلی می توان به شرح زیر مطرح نمود:

 • پاسپورت معتبر (اعتبار حداقل ۶ ماه)تحصیل دکترا در اتریش
 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
 • مدارک ازدواج و سایر مدارک هویتی
 • ۲ قطعه عکس
 • مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی (برای ویزاهای تحصیلی)
 • تأییدیه تقاضای کاری (برای ویزاهای کاری)
 • نامه تمکن مالی
 • اثبات وابستگی مادی و معنوی به کشور خود

هزینه ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا در بخش های پیشین به همراه شرایط و مدارک مورد نیاز آنها مورد بررسی قرار گرفت. در این بخش از مقاله به یکی از مهم ترین موارد در زمینه ویزای آمریکا که هزینه و قیمت ویزای آمریکا می باشد اشاره می نماییم. در ادامه هزینه انواع ویزای آمریکا (برگرفته از وبسایت رسمی مهاجرت آمریکا) برای شما آورده شده است.

 • ویزاهای موقت غیر اقامتی (ویزای ویزیتور، ترانزیت، خدمه پرواز، دانشجویی و تحقیقاتی) 160 دلار آمریکا
 • ویزای کارگر موقت، ویزای نخبگان، ویزای ورزشکاران، ویزای تبادل فرهنگی و ویزای مبلغان مذهبی 190 دلار آمریکا
 • ویزای نامزدی 265 دلار آمریکا
 • ویزای بستگان در آمریکا 532 دلار آمریکا
 • ویزای همراه 325 دلار آمریکا
 • ویزای کار 345 دلار آمریکا
 • ویزای لاتاری گرین کارت 330 دلار آمریکا
 • تمدید ویزای آمریکا 120 دلار آمریکا

گرفتن وقت سفارت آمریکا

یکی از اقدامات مهم و اساسی برای دریافت ویزای هر کشور، درخواست ویزا از سمت متقاضی به سفارت و کنسولگری کشور مورد نظر است. همانطور که می دانید ایالات متحده آمریکا در کشور ایران سفارت ندارد، از این رو متقاضیان می بایست درخواست های مرتبط با دریافت ویزای آمریکا را به نزدیکترین کنسولگری آمریکا به محل زندگی خود مانند کشورهای امارات یا ترکیه ارائه دهند. مدت زمان تعیین وقت به تعداد درخواست ها بستگی دارد اما به طور میانگین می توان گفت که متقاضی تا نهایت ۲ هفته قبل می تواند برای رزرو وقت سفارت اقدام نماید. بعد از تعیین شدن وقت، متقاضی برای انجام مصاحبه می بایست به سفارت مراجعه نموده و پروسه انگشت نگاری و بایومتریک را نیز طی نماید. لازم به ذکر است که قیمت ویزای آمریکا برای هر نوع از ویزا متفاوت بوده و از ۰ تا ۵۰۰ دلار را دربرمی گیرد.


سوالات متداول راجع به ویزای آمریکا

✅ آیا دریافت ویزای آمریکا برای ایرانیان امکان پذیر است؟

بله. پس از انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور کشور آمریکا، راه ورود به این کشور برای ایراینان و کشورهای دیگر مسلمان هموار تر شده است.

✅ حداقل میزان سرمایه گذاری در آمریکا برای دریافت اقامت چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در آمریکا ۵۰۰ هزار دلار می باشد.

✅ نزدیک ترین سفارت آمریکا به کشور ایران در کدام کشورها قرار دارند؟

سفارت آمریکا در کشورهای امارات و ترکیه.


_____________سخن پایانی در باب دریافت ویزای آمریکا_____________

ویزای آمریکا از جمله پرتقاضاترین ویزاها در میان کشورهای مختلف می باشد و علت این امر را می توان به شرایط مناسب زندگی در آمریکا، امکانات بالای زندگی، سیستم آموزشی پیشرفته در آمریکا نسبت داد. برای ورود به آمریکا و سفر به این کشور، انواع ویزاها وجود دارد که در دو گروه ویزاهای بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می شوند. ویزاهای توریستی و کوتاه مدت آمریکا، مجوز حضور در آمریکا را برای مدت زمان کوتاه و مشخص فراهم می نمایند که این به معنی اقامت در آمریکا نیست. ویزاهایی که اقامت در آمریکا را فراهم می سازد، ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و همچنین ویزای نخبگان و افراد خاص می باشد. با توجه به مسائل سیاسی که در حال حاضر بین کشور ایران و آمریکا در جریان است، تنها ویزای آمریکا که به طور مستقیم توسط ایرانیان قابل اقدام است، ویزای تحصیلی آمریکا است. توجه به این نکته الزامی است که صدور ویزای آمریکا بر اساس نظر مستقیم آفیسر است و به همین دلیل ویزای آمریکا تضمینی برای ایرانیان وجود نخواهد داشت؛ اما این بدان معنا نیست که دریافت ویزای آمریکا برای ایرانیان غیرممکن می باشد. انواع و قیمت ویزای آمریکا متفاوت است و دریافت اطلاعات تخصصی در این زمینه، نیاز به تحقیق و بررسی دقیق دارد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با دریافت اقامت از بهترین کشور برای گرفتن ویزای آمریکا، قانون جدید ویزای آمریکا و... با شماره تماس های موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرموده و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما عزیزان باشند.

امتیاز 4.78 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مارال پایدار
با سلام و عرض ادب و ارادت به تیم محبوب و قابل اطمینان ملک پور. بسیار ممنون هستم از فعالیت بی نظیر شما در اطلاع رسانی دقیق و درست در امر مهاجرت. ممنون میشم اگر سوال بنده را پاسخ بدهید. آیا موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای آمریکا فعالیتی دارد؟ چگونه می توان اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از لطف و محبت شما دوست گرامی بله موسسه ملکپور بسته به شرایط شما دوست گرامی می تواند روش های مختلفی را پیش برده و به نتیجه برساند و شما برای شروع کار باید یک مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین مجموعه دریافت نمایید تا شرایط شما برای مهاجرت به امریکا را بسنجند.
سیما خداداد
سلام . وقتتون بخیر. در مورد ویزای آمریکا سوالی دارم ممنون میشم اگر پاسخ سوالم رو بدید. طولانی ترین زمان ویزای آمریکا که به افراد داده میشود چقدر می باشد؟ ممنون میشم از اینکه پاسخ سوالم رو بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ویزای EB5 که برای کارآفرینان می باشد یکی از ویزاهای بلند مدت است که سالانه افراد زیادی برای آن اقدام می کنند. این ویزا نیاز به سرمایه بالای 900 هزار دلار دارد و بهتر است شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا بهترین مسیر را پیش روی شما قرار دهند.