ویزای EB5 آمریکا

23 خرداد 1400 بدون نظر

در این مقاله قصد داریم تا ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) و یکی از موضوعات اصلی آن نظیر: شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. امروزه تعدادی از افراد درصدد دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا می ‌باشند. آنان تمایل دارند تا در این کشور سرمایه‌ گذاری نمایند اگر شما هم یکی از صدها نفری می باشید که خواهان سرمایه‌گذاری در ایالات متحده هستید، قطعاً با سوالاتی رو به رو می شوید از جمله: شرایط اخذ ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) به چه صورت می باشد؟ شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا به چه صورت است؟ آیا دریافت کارت سبز آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای اتباع ایرانی امکان پذیر می باشد؟ قطعاً با مطالعه مقاله پیش رو تمامی ابهامات ذهنی شما رفع خواهد شد. ویزای eb5 آمریکا یکی از انواع ویزاهای سرمایه‌ گذاری در آمریکا می باشد که پس از چند سال منجر به اقامت دائم و گرین کارت آمریکا می شود. اگر پس از مطالعه مقاله ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) نیاز داشتید تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید توصیه می کنیم با مشاورین مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

 • شرایط کلی ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)
 • ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)
 • شاخصه ها و استانداردهای سرمایه گذاری در آمریکا
 • اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • مزایا و معایب ویزایeb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)
 • سوالات متداول راجع به ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)
 • سخن پایانی در زمینه ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)

شرایط مهاجرت به آمریکا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 

ویزای EB5 آمریکا

شرایط کلی ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)

آمریکا به نوبه خود یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کشور های جهان می باشد. امروزه برخی از اشخاص تمایل دارند از طریق سرمایه گذاری به این کشور بسیار پیشرفته مهاجرت نمایند. ایالات متحده از سرمایه گذاری خارجی حمایت و پشتیبانی می کند و به عنوان یک سیاست با سرمایه‌گذاران خارجی برخورد عادلانه منصفانه و بدون تبعیض را فراهم می کند. این کشور به دلیل داشتن بزرگترین اقتصاد جهان به عنوان مکانی جهت تجارت در سراسر جهان شناخته شده است. امروزه از طریق ویزا های متنوع می‌توان در این کشور سرمایه گذاری نمود که یکی از جذاب ترین آنان ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به آمریکا

 

سرمایه گذاران خارجی می‌توانند با اخذ این ویزا مستقیماً گرین کارت این کشور را دریافت نمایند. گرین کارت یکی از ارزشمندترین کارهای اقامت آمریکا می باشد. در ادامه به بررسی تمام جزئیات مربوط به ویزای eb5 آمریکا خواهیم پرداخت.

ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)

ویزای eb5 ویزای سرمایه گذاری آمریکا می باشد که در سال ۱۹۹۰ توسط دولت ایالات متحده ایجاد شد. این ویزا به تجار مهاجر این فرصت را می دهد تا در آمریکا سرمایه گذاری کنند و همزمان اقامت دائم قانونی آمریکا را برای خود و خانواده نزدیک خود به دست آورند. دریافت گرین کارت آمریکا(کارت اقامت دائم آمریکا) تقریباً ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد. جهت دریافت ویزای eb5 بایستی حداقل ۹۰۰ هزار دلار در یک شرکت آمریکایی سرمایه گذاری کنید و حداقل ۱۰ شغل آمریکایی، برای ۱۰ نفر شهروند آمریکایی ایجاد نمایید. البته شما می توانید مبلغ سرمایه خود را به ۱.۰۸۰۰.۰۰۰ دلار افزایش دهید. در سرمایه‌گذاری ۹۰۰ هزار دلاری شما بایستی در یک منطقه خاص از جمله منطقه روستایی یا منطقه‌ای که نرخ بیکاری بالایی دارد، سرمایه گذاری نمایید. در حالی که در سرمایه گذاری ۱.۸۰۰.۰۰۰دلاری شما می توانید به اختیار در یکی از شرکت‌ های موجود در ایالات متحده سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید به طور مستقل شرکت خود را در ایالات متحده ایجاد نمایید‌.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای eb5 در زیر این متن شرح داده شده است:

 • شواهدی مستند که نشان می‌دهد شما سرمایه گذاری کرده اید یا در مرحله سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری سود آور که در پس از سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است، می باشید. یا یک شرکت تجاری انتفاعی که قبل از سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است، را خریداری کرده اید. شواهدی مبنی بر این که شما شرکت جدید را مدیریت و نظارت خواهید کرد
 • مدارکی که نشان دهد سرمایه گذاری شما منجر به حداقل ۱۰ شغل تمام وقت جدید مستقیم یا غیرمستقیم شده است
 • شواهدی مبنی بر این که حداقل تا دوسال قصد دارید کارمندان جدید را حفظ کنید
 • اثبات این که شما حداقل سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده‌ اید
 • اثبات این که پول سرمایه‌گذاری شما به طور قانونی به دست آمده است
 • ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه اسناد مدنی مانند: گواهی تولد و ازدواج
 • فرم های معاینه پزشکی تکمیل شده

لطفاً توجه نمایید که جهت درخواست ویزای eb5(ویزای سرمایه گذاری آمریکا) بایستی به سفارت ایالات متحده موجود در کشور خود مراجعه نمایید. هزینه در خواست ویزای eb5 آمریکا تقزیبا معادل ۳.۶۷۵ دلار است.

شاخصه ها و استانداردهای سرمایه گذاری در آمریکا

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در خصوص سرمایه گذاری در خارج از کشور کسب آگاهی از شاخصه ها و استاندارد های سرمایه گذاری می باشد. در ادامه قصد داریم به طور مختصر و مفید اطلاعات به روزی را در خصوص استاندارد های سرمایه‌گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. استاندارد های سرمایه گذاری: یکی از مواردی که سرمایه‌ گذاران جهت سرمایه‌ گذاری در آمریکا یا سایر کشورها بدان توجه ویژه می‌نمایند، بحث مصادره اموال می باشد، اگر قصد دارید از طریق ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) به این کشور مهاجرت نمایید، بهتر است قبل از مهاجرت از نرخ مصادره اموال آگاه شوید. برای این منظور نموداری ترسیم نموده ایم که نشان دهنده نرخ ریسک سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

نموداری که در زیر این متن آورده شده است نیز نشان دهنده نرخ کنترل فساد در آمریکا می باشد.

ویزای eb5 آمریکا

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار: سرمایه گذاران خارجی علاوه بر استاندارد های سرمایه گذاری بایستی به شاخص های اقتصادی تاثیرگذار نیز توجه نمایند. روند رشد اقتصاد و نرخ بیکاری تاثیر بسزایی بر سرمایه‌گذاری در خارج از کشور دارد. آمریکا از لحاظ اقتصادی کشور ثروتمندی می باشد که در سال‌ های اخیر تولید ناخالص داخلی در آن رشد چشمگیری داشته است و در حال حاضر به ۱۳ هزار میلیارد دلار رسیده است. این عدد نشان دهنده این است که آمریکا یک اقتصاد بسیار قوی را دارد. نموداری که در این قسمت ترسیم نموده ایم، میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا و در نتیجه رشد اقتصادی این کشور را نشان می دهد.

ویزای eb5 آمریکا

اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های دستیابی به اقامت دائم آمریکا سرمایه گذاری در این کشور می باشد. راه های سرمایه گذاری در ایالات متحده متنوع می باشد که یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین آن ها ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) است. همان‌طور که بدان اشاره نمودیم اشخاص با دریافت ویزای بین المللی eb5 آمریکا، اقامت دائم آمریکا به‌ عبارتی دیگر گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند. به طور کلی ویزای eb5 مناسب اشخاصی می باشد که در صدد دریافت اقامت دائم هستند. با سرمایه‌ گذاری از طریق ویزای eb5 اقامتی که در ابتدا دریافت خواهید کرد اقامت مشروط می باشد. بدین معنی که گرین کارت شما دو سال اعتبار دارد. در این مدت شما می توانید در ایالات متحده مشغول به کار و تحصیل شوید. لطفاً توجه نمایید که شما نمی توانید بیش از یک سال از کشور خارج شوید. در این صورت وضعیت اقامت خود را از دست خواهید داد. پس از اتمام اعتبار گرین کارت می توانید، اقامت بدون قید و شرط به عبارتی گرین کارت ۱۰ ساله آمریکا را درخواست کنید و در صورت تمایل می توانید به طور مداوم آن را تمدید کنید. همچنین می توانید پس از گذشت پنج سال از وضعیت اقامت بدون قید و شرط (گرین کارت ۱۰ ساله)درخواست تابعیت دهید. به طور کلی شما بایستی حداقل ۷ سال قبل از اقدام برای تابعیت، در آمریکا زندگی کنید. همراهان همیشگی این مقاله توسط مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش به تحریر درآمده است. لذا هرگونه کپی برداری از آن حرام می باشد.

مزایا و معایب ویزایeb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)

همانطور که آگاهید، هر ویزایی نکات مثبت و نکات منفی در پی دارد. در ذیل این نوشتار به ترتیب به شرح مزایا و معایب ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) می پردازیم.

مزایای ویزای eb5 آمریکا:

 • اعضای خانواده از طریق این ویزا به اقامت دائم می‌رسند. آن ها می‌توانند در آمریکا مشغول به کار و تحصیل شوند و از زندگی خود در این کشور پیشرفته لذت ببرند.
 • شما گرین کارتی(کارت اقامت دائم دریافت می کنید که می توانید به طور مداوم آن را تمدید کنید.)
 • چند سال پس از زندگی در آمریکا می توانید در صورت واجد شرایط بودن و قبولی در آزمون تابعیت درخواست پاسپورت این کشور را دهید. بی شک پاسپورت آمریکا یکی از قوی ترین پاسپورت های جهانی است.
 • با اخذ آن می توانید بدون نیاز به درخواست ویزا به داخل و خارج از ایالات متحده سفر کنید.
 • پس از ۵ سال می توانید سرمایه خود را پس بگیرید.
 • شما می توانید در صورت نیاز از مراقبت های بهداشتی این کشور استفاده نمایید. خدمات درمانی آمریکا در کل جهان شناخته شده است.
 • نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.
 • نیازی به ارائه مدرک سطح بالا و تحصیلات عالیه نمی‌باشد.
 • در سرمایه گذاری eb5 آمریکا نیازی به سابقه مدیریتی نمی باشد.

معایب ویزای eb5 آمریکا:

دارندگان گرین کارت جهت حفظ اقامت خود بایستی حداقل ۱۸۰ روز در سال در آمریکا حضور داشته باشند.(مگر این که درخواست مجوز ورود مجدد را بدهند)

 • دارندگان گرین کارت باید درآمد و دارایی های جهانی خود را برای اهداف مالیاتی در ایالات متحده اعلام کنند‌.
 • ویزای eb5 نیاز به سرمایه‌ گذاری حداقل ۹۰۰ هزار دلاری دارد که این مبلغ بسیار بالا می باشد.
 • شخص سرمایه گذار موظف است، تمام هزینه هایی که برای ایجاد و حفظ اشتغال برای ۱۰ کارگر نیاز می باشد را پرداخت نماید.
 • سرمایه‌گذار باید ثابت کند که منبع مبلغ سرمایه‌گذاری، از طریق مشروع مانند: اشتغال، مالکیت، تجارت، ارث یا هدیه است. اگر هدیه باشد بایستی ثابت کند که هدیه از منابع قانونی تامین شده است که این کار کمی دشوار می باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)

✅ ویزای eb5 آمریکا چیست؟

ویزای eb5 نوعی ویزای سرمایه گذاری در ایالات متحده می باشد. از آن جا که با اخذ این ویزا می توان به اقامت دائم آمریکا دست یافت، به آن ویزای طلایی نیز می گویند.

✅ آیا با سرمایه گذاری در آمریکا می توان به اقامت دائم رسید؟

بستگی به نوع سرمایه ‌گذاری دارد. اگر سرمایه‌ گذاران از طریق ویزای eb5 آمریکا اقدام نمایند، در همان ابتدا گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند.

✅ شرایط اخذ ویزای eb5 آمریکا به چه صورت است؟

جهت اخذ این ویزا بایستی حداقل ۹۰۰ هزار دلار در آمریکا سرمایه گذاری نمایید.

✅ آیا اخذ پاسپورت آمریکا از طریق ویزای eb5 امکان پذیر می باشد؟

بله، به طور کلی پس از ۷ سال زندگی در آمریکا می‌ توانید در صورت واجد شرایط بودن و مرتکب نشدن به هیچ جرم و جنایتی آن را درخواست نمایید.


_____________سخن پایانی در زمینه ویزای EB5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا)__________

این نوشتار به ارزیابی علمی ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) و دریافت کارت سبز آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری پرداختیم. همچنین در مطالب فوق شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا و تمامی جزئیات مربوط به ویزای eb5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) مورد بررسی قرار دادیم.دانستیم که ویزای eb5 آمریکا نوعی ویزای جذاب و پرطرفدار جهت سرمایه گذاری در آمریکا است. سرمایه گذاران با دریافت آن از همان ابتدا گرین کارت که یک کارت اقامت ۱۰ سال است را دریافت می نمایند. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات کامل تر از طریق تماس تلفنی با مشاورین مؤسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. مشاورین ما بهترین راه مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.شما خوبان همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی در خصوص ویزای eb5 آمریکا(ویزای سرمایه گذاری در آمریکا) سوالات خود را در قسمت دیدگا ها بیان کنید. در صورت رضایت از این مقاله ۵ ستاره بدهید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش