ویزای تحصیلی اروپا

10 فروردین 1400 3 نظر

ویزای تحصیلی اروپاویزای تحصیلی اروپا، اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اروپا، و تحصیل در اروپا با هزینه کم  در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط کلی تحصیل در اروپا چیست؟ بهترین دانشگاه های اروپا کدامند؟ انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در اروپا و شرایط اخذ آن ها چگونه است؟ شرایط کاری پس از تحصیل در اروپا چگونه خواهد بود؟ آیا به صورت کلی کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای تحصیل می باشند؟ در مقاله پیش رو که توسط تیم تحقیق و پژوهش موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه و گرد آوری شده است، سعی گردیده که به تمامی پرسش های فوق و دیگر سوالات احتمالی در موضوع ویزای تحصیلی اروپا پاسخ داده شود. امیدواریم که شما عزیزان با دقت کافی این مقاله را مطالعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کلی اخذ آن را مشاهده نمایید. شما بزرگواران همواره می توانید با تکمیل نمودن فرم تماس و یا تماس با شماره تلفن های این موسسه، از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردیده و شرایط مهاجرتی خود و خانواده را بررسی نمایید. در این مقاله در باب ویزای تحصیلی اروپا عنوان هایی به شرح زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 • زندگی در اروپا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا در مدارس
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا
 • هزینه های زندگی در اروپا و شهریه تحصیل در دانشگاه های اروپا
 • کار دانشجویی در اروپا
 • شرایط اخذ ویزای همراه اروپا
 • معرفی دانشگاه های برتر اروپا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اروپا
 • موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا
 • اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اروپا
 • سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اروپا
 • سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی اروپا

بلوکارت اتریشزندگی در اروپا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی تحصیل در کشورهای اروپایی در این عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. کشورهای اروپایی به علت شرایط تحصیلی متفاوت، امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین شرایط اقامتی و کاری مناسب پس از تحصیل، مقصد مورد علاقه بسیاری از متقاضیان تحصیل می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل رایگان در برخی کشورهای اروپایی امکان پذیر است و برای این امر لازم است که پس از دریافت پذیرش، ویزای تحصیلی اروپا را دریافت کرد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در اروپا

 

جالب توجه است که امکان اخذ پذیرش و تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیز در برخی کشورها فراهم شده و دانشجویان با شرکت در دوره های زبان می توانند آمادگی لازم برای ورود به دوره اصلی تحصیل را به دست آورند؛ اما نیاز به ارائه مدرک زبان جهت دریافت ویزای تحصیلی اروپا می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل ارزان در اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل ارزان در اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل ارزان در اروپا

 

قاره اروپا که به قاره سبز مشهور می باشد دارای 50 کشور مستقل و 6 کشور وابسته می باشد. مساحت قاره اروپا در حدود 10 میلیون کیلومتر است و طبق آخرین آمار ارائه شده جمعیتی در حدود 750 میلیون نفر را دارا می باشد. برخی از اصلی ترین کشورهای اروپایی با تصویب قوانینی به نام پیمان شنگن، نیاز به ویزا را برای کسانی که در این کشورها زندگی می نمایند و یا به صورت قانونی وارد این کشورها می شوند را برداشته اند و افراد بدون اخذ ویزا می توانند در میان این کشورها بدون وجود مرز جابه­جا شوند. حوزه شنگن متشکل از 26 کشور اروپاییست که مرزی بین کشور هایشان برای جابه­ جایی وجود ندارد و هرگونه انتقال کالا، پول و اطلاعات به صورت قانونی در مابین این کشورها بدون هیچگونه ملاحظات گمرکی انجام می گیرد.

ویزای تحصیلی اروپا

برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا بسیار توصیه می شود که کشورهای حوزه شنگن را به عنوان مقصد تحصیل انتخاب نمایید تا بتوانید از مزایای این اتحادیه بهره مند گردید و بتوانید آزادانه در حین یا پس از تحصیل، در تمامی این کشورها به کاریابی بپردازید تا بتوانید ویزای تحصیلی اروپا را به ویزای کاری تبدیل نمایید. برای انتخاب مناسب مقصد تحصیل و زندگی و اقدامات مربوط به پروسه مهاجرت، نیاز به کسب اطلاعات فراوان از شرایط کشورها و جزییات متفاوت در خصوص قوانین مهاجرتی کشور مقصد می باشد. برخی از اصلی ترین اطلاعات ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کلی قاره اروپا در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

ردیف

عنوان

جزییات

1

جمعیت کلی

746,419,440

2

مساحت کلی

10,180,000 km2

3

تعداد کشور ها

50 کشور مستقل و 6 کشور وابسته

4

تعداد کشور های عضو حوزه شنگن

26 کشور

ویزای تحصیلی اروپا در مدارس

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع مدارس و شرایط آن موضوع این عنوان می باشد. می توان گفت در اکثر کشورهای اروپایی و بخصوص کشورهای پیشرفته در این قار،ه تحصیل فرزندان در مدارس برای شهروندان اتحادیه اروپا و یا کسانی که به صورت قانونی در این کشورها اقامت دارند رایگان می باشد. به صورت کلی فرزندان برای ویزای تحصیلی اروپا بدون حضور دائم والدین نیاز به قیم قانونی دارند. برخی از کشورهای مانند انگلستان و اتریش، این شرایط را برای متقاضیان تحصیل فرزندان در مدارس شبانه روزی فراهم نموده اند تا مدارس، قیم قانونی این دانش آموزان شده و بتوانند بدون حضور پدر و مادر در مدارس شبانه روزی ثبت نام کرده و ویزای تحصیلی اروپا را اخذ نمایند و از کیفیت بالای آموزشی در مدارس این کشورها بهره مند شوند.

ویزای تحصیلی اروپا

تحصیل در مدارس اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی در این بند بررسی می گردد. ویزای تحصیلی اروپا به علت کیفیت بالای آموزش و همچنین شرایط تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی، بسیار مورد علاقه و توجه متقاضیان از سرتاسر جهان و به خصوص ایران قرار گرفته است. دانشگاه های فراوانی در قاره سبز وجود دارند که کیفیت فوق العاده آموزشی را به دانشجویان ارائه می نمایند و در رنکینگ های جهانی دارای رتبه فوق العاده ای می باشند. متقاضیان ویزای تحصیلی اروپا در مقطع لیسانس، علاوه بر بهره مندی از کیفیت بسیار بالای آموزش عالی، از استاندارد های بالای زندگی و فرصت مشاهده و سفر به مابقی کشورهای اروپایی نیز بهره مند خواهند شد. برخی از رشته های تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی بسیار پر طرفدار بوده و سطح علمی دانشگاه ها در این رشته ها بسیار بالا می باشد. برخی از رشته های پرطرفدار برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا عبارتند از رشته های پزشکی و پیراپزشکی، رشته های مربوط به علوم کامپیوتر و IT، تجارت، اقتصاد، هنر، علوم مهندسی و غیره. برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل رایگان در این قاره، در هریک از کشورها الزامات و شرایط خاصی مورد نیاز است. اکثر کشورهای اروپایی، تحصیل رایگان را به زبان رسمی کشور خود ارائه می نمایند و متقاضیان تحصیل رایگان باید آشنایی مناسبی با زبان آن کشور داشته باشند تا بتوانند از دانشگاه های رایگان، اخذ پذیرش کرده و سپس برای ویزای تحصیلی اروپا اقدام نمایند. یکی دیگر از الزامات ورود به دانشگاه های اروپا در مقطع لیسانس، داشتن دیپلم 12 ساله می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز، فرد متقاضی باید حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشد و یا در همین حد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد. در برخی از کشورها مانند فنلاند و مجارستان، شرط نمره آیلتس وجود ندارد و با نشان دادن سطح زبان مناسب می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمود. در برخی از کشورهای اروپایی به خصوص برای تحصیل رایگان، الزام به ارائه مدرک زبان رسمی آن کشور است. همچنین در برخی رشته ها و کشورها نیز نیاز به قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه می باشد. داشتن معدل، نمرات بالا و شرایط سنی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه های دولتی و رایگان بسیار تأثیرگذار است. به عنوان مثال برای بررسی شرایط تحصیل کشورهای با نظام آموزشی فوق العاده مانند اتریش و فرانسه و فنلاند می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید. گرچه در برخی کشورها امکان تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد، اما به منظور دریافت ویزای تحصیلی اروپا ارائه مدرک زبان الزامی است یا شانس فرد در اخذ ویزا را افزایش می دهد.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی اروپاویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا دوره تحصیلی فوق لیسانس در کشور های مختلف اروپایی و با توجه به رشته تحصیلی بین یک الی دو سال به طول می انجامد. رشته هایی که عموماً در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر مورد علاقه دانشجویان خارجی می باشد، رشته های علوم مهندسی، زیر شاخه های مدیریت، اقتصاد، هنر، بازاریابی و رشته های علوم کامپیوتر و IT می باشند. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور های مختلف الزامات و شرایط مختلفی را برای دادن پذیرش به دانشجویان و متقاضیان مد نظر قرار می دهند. در پروسه های تحصیل رایگان معمولا دانشجویان باید تسلط کتافی به زبان آن کشور داشته باشند و یا برای تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل آیلتس 6.5 به بخش پذیرش دانشگاه ارائه نمایند. بسیاری از فارغ التحصیلان دوره لیسانس و فوق لیسانس به بهانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور های اروپایی به این کشور ها وارد شده و از این طریق و با اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در این کشور ها تلاش می نمایند که وارد بازار کار شده و اقامت کاری اخذ نمایند. روش اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد یکی از کم هزینه ترین و ایمن ترین روش های مهاجرت به کشور های اروپایی می باشد که بسیار مورد علاقه متقاضیان مهاجرت به اروپا قرار دارد. شرایط سنی تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است و برخی از کشور ها مانند انگلستان شرایط سخت گیرانه تری برای سن و گپ تحصیلی دارند اما کشور های حوزه اسکاندیناوی و اتریش و برخی دیگر از کشور ها برای ورود دانشجویان خارجی کمتر شرایط سنی را در نظر می گیرند.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری در این بند مورد بررسی قرار می گیرد. به صورت کلی در اکثر کشور های اروپایی به خصوص کشور های پیشرفته تحصیل دکتری از لول بسیار بالایی برخودار است و در اکثر موارد تحصیلات دکتری و انجام پایان نامه بر روی پروژه های واقعی و بحث های پژوهشی است که برای بهبود شرایط علوم مختلف صورت می پذیرد. برای تحصیل در مقطع دکتری در تمامی کشور های اروپایی نیاز به تایید یک استاد راهنما (Supervisor) می باشد. به صورت کلی برای قانع نمودن استاد راهنما نیاز به معرفی پایان نامه، مقالات و تخصص متقاضی می باشد و باید تا جایی که امکان پذیر است رزومه قوی به استاد نشان داده شود تا بتوانید در برابر همه تقاضاهای موجود استاد راهنما شما را انتخاب نماید. در این پروسه نیاز است که حداقل نمره آیلتس 7 به بالا یا سطح بالایی همچون سطح C از زبان کشور مورد تقاضا داشته باشید و شاید حتی چند مصاحبه اسکایپی نیز بین شما و استاد راهنما انجام گیرد. پس از تایید استاد شما می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه محل خدمت استاد راهنمای مورد نظر اقدام نمایید. معمولا پروسه های دکتری دارای حقوق و یا بورسیه تحصیلی می باشند و در برخی از کشور ها دوره تحصیل دکتری جزوی از زمان رسیدن فرد به اقامت دائم محسوب می گردد.

ویزای تحصیلی اروپا

تحصیل دکتری در اروپا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

یکی از عوامل مهم در انتخاب مقصد ویزای تحصیلی اروپا شرایط بورسیه تحصیلی و حمایت های دولت کشور ها از دانشجویان می باشد. همانطور که گفته شد در اکثر کشور ها تحصیل در دانشگاه به زبان آن کشور و بخصوص برای شهروندان آن کشور ها رایگان می باشد و دانشجویان در حین تحصیل به صورت پاره وقت اجازه کار دانشجویی خواهند داشت. برخی از کشور ها در مقطع لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویانی که شرایط خاصی را احراز نمایند کمک هزینه های تحصیلی قائل می شود که دانشجویان می توانند پس از ورود به کشور مقصد برای این نوع بورسیه ها اقدام نمایند. برخی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بورسیه ها و کمک هزینه هایی را برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز قائل می شوند اما به صورت کلی تعداد این نوع بورسیه ها خیلی زیاد نبوده و در برخی از دانشگاه ها و برخی از کشورها رسیدن به آنها پروسه خیلی آسانی نمی باشد. معمولا رزومه، نمرات و شرایط مالی و سطح زبان فرد در شرایط اخذ بورسیه بسیار تاثیر گذار است. به طور مثال داشتن نمره های بالا در دروس تخصصی، مقالات معتبر جهانی مانند مقالات ISI، دانش زبان می تواند در اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیر گذار باشد. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه حقوقی ملک پور گردآوری و تهیه شده است و هرگونه استفاده از متن و جزییات این مقاله بدون اجازه و ذکر منبع غیر قانونی و شرعاً حرام می باشد و پیگرد قانونی خواهد داشت. همانطور که در بخش قبل اشاره گردید در مقطع دکتری با تایید استاد احتمال اخذ بورسیه برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار محتمل تر می باشد و در اکثر موارد به متقاضیان تحصیل دکتری تعلق می گیرد.

ویزای تحصیلی اروپا

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی

هزینه های زندگی در اروپا و شهریه تحصیل در دانشگاه های اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی در این قسمت مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. همانطور که در در عناوین قبلی مورد بررسی قرار گرفت شهریه دانشگاه های اروپا در صورت تحصیل به زبان رسمی آن کشور در بسیاری از موارد، کم بوده و یا رایگان است. اما شهریه دانشگاه های اروپا که به زبان انگلیسی تدریس می نمایند، در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های اروپایی سالیانه 3000 یورو می باشد و در برخی تا 30 هزار یورو در سال نیز متغیر است. بر این اساس، تعیین ارزان ترین دانشگاه های اروپا به عوامل مختلفی مانند زبان تحصیل، مقطع تحصیلی و رشته و شهر دانشجو بستگی دارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است و کپی برداری از آن، منجر به پیگرد قانونی می شود. هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی بسیار متفاوت است و حتی با توجه به شهرها نیز بسیار تغییر می کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه باید به مقالات مربوط به هر کشور مراجعه نمایید. در نقشه زیر هزینه های زندگی در کشورهای مختلف اروپایی نمایش داده شده است.

ویزای تحصیلی اروپا

برای افزایش آگاهی شما عزیزان موسسه حقوقی ملک پور برای اولین بار سری ویدئویی را با زحمات جناب استاد ملک پور تهیه نموده است که به صورت کامل تمامی روش های مهاجرتی و شرایط و قوانین کشورها را بررسی نموده تا بتوانید با مشاهده آن، خود وکیل خود بوده، پروسه مهاجرتی خود را پیش برده و بهترین انتخاب را در خصوص مقصد مهاجرت خود داشته باشید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در باب این محصول فوق العاده و تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا

کار دانشجویی در اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کار دانشجویی در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. می توان گفت در تمامی کشور های اروپایی دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دانشجویی خواهند داشت. تعداد شغل های موجود و احتمال کاریابی دانشجویان در حین تحصیل می تواند با توجه به شرایط اقتصادی کشور ها متفاوت باشد به طور مثال کشور هایی مثل یونان و اسپانیا که نرخ بیکاری بالایی دارند شانس کمتر و کشور هایی مانند آلمان، اتریش، فنلاند، نروژ و دانمارک احتمال کاریابی بالاتر است. میزان زمانی که به دانشجو در حین تحصیل اجازه کار داده می شود در کشور های مختلف با توجه به قوانین کشور ها می تواند متغیر باشد. به طور مثال در کشور هلند در حدود 16 ساعت در هفته به دانشجو در حین تحصیل اجازه کار داده می شود این درحالی است که در کشور فنلاند این زمان مجاز در حدود 25 ساعت می باشد اما به صورت میانگین در اکثر کشور های اروپایی می توان گفت حدود 20 ساعت اجازه کار برای دانشجویان وجود دارد. در صورت یافتن کار به صورت کلی می توان گفت فرد دانشجو با انجام کار دانشجویی می تواند در حدود 60-100 درصد هزینه های زندگی خو را در هر کشور تامین نماید.

ویزای تحصیلی اروپا

کار تحصیل انگلستان

شرایط اخذ ویزای همراه اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

در این زیر عنوان شرایط ویزای تحصیلی اروپا و ویزای همراه به صورت مختصر بررسی می گردد. به صورت کلی در اکثر کشور های اروپایی و می توان گفت تمامی کشور های اروپایی فرد دارای ویزای تحصیلی اروپا می تواند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد. این قانون برای ایرانیان سخت گیرانه تر خواهد بود و در برخی از کشور های محدود در اروپا مانند ایتالیا همراه اجازه ورود نخواهد داشت. البته به صورت کلی توصیه می شود برای ایرانیان همراهان به همراه فرد اصلی برای ورود اقدام ننمایند تا شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا داشته باشند. برخی از کشور های اروپایی در همان بدو ورود به همراه اجازه کار می دهند مانند دانمارک و فنلاند و برخی دیگر از کشور ها مانند هلند و اتریش فرد پس از یافتن کار می تواند برای اجازه کار اقدام نماید. به صورت کلی فرزندان در اکثر کشور های اروپایی می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی بهره مند گردند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط تحصیل در دانمارک و هلند و شرایط ویزای همراه در این کشور ها می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

معرفی دانشگاه های برتر اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و برترین دانشگاه های اروپا در این زیر عنوان تحلیل می گردند. با توجه به آمار رنکینگ دانشگاه های جهان توسط روزنامه تایم در سال 2020 که در آن 1400 دانشگاه برتر جهان مشخص شده اند بیش از 500 دانشگاه اروپایی قرار دارند. از این رو می توان گفت که در میان برترین دانشگاه های جهان 40 درصد آنها دانشگاه های اروپایی می باشند که آمار فوق العاده ای می باشد. دانشگاه آکسفورد در انگلستان در میان دانشگاه های اروپایی رتبه اول را دارد.100 عدد از دانشگاه های انگلستان در لیست رنکینگ روزنامه تایمز قراردارند و بعد از آن دانشگاه های آلمان با 48 دانشگاه در میان 1400 دانشگاه برتر جهان در میان کشور های اروپایی رتبه دوم را دارد. لیست 20 دانشگاه برتر اروپا به همراه رتبه آن ها در جهان در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

رتبه در اروپا

رتبه جهانی دانشگاه

دانشگاه

کشور/ منطقه

1

 1 

University of Oxford

United Kingdom

2

 3 

University of Cambridge

United Kingdom

3

 10 

Imperial College London

United Kingdom

4

 13 

ETH Zurich

Switzerland

5

 15 

UCL

United Kingdom

6

 27 

London School of Economics and Political Science

United Kingdom

7

 30 

University of Edinburgh

United Kingdom

8

 32 

LMU Munich

Germany

9

 36 

King’s College London

United Kingdom

10

 38 

École Polytechnique Fédérale de Lausanne

Switzerland

11

 41 

Karolinska Institute

Sweden

12

 43 

Technical University of Munich

Germany

13

 44 

Heidelberg University

Germany

14

 45 

KU Leuven

Belgium

14

 45 

Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris

France

16

 55 

University of Manchester

United Kingdom

17

 59 

Wageningen University & Research

Netherlands

18

 62 

University of Amsterdam

Netherlands

19

 67 

Delft University of Technology

Netherlands

19

 67 

Leiden University

Netherlands

 

همانطور که در جدول فوق مشاهده می فرمایید بیشترین دانشگاه های برتر در لیست 20 دانشگاه برتر اروپا از کشور انگلستان، آلمان، سوییس و هلند می باشند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اروپا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا در این بند، عنوان خواهد شد. برای ورود به اروپا نیاز به تهیه و ارائه مدارک و اسنادی است که باید به دانشگاه برای پذیرش و به سفارت آن کشور برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا تحویل داده شود. به صورت کلی مدارک پذیرش در تمامی دانشگاه ها متفاوت است و می توانید آن را در وب سایت دانشگاه ها و بخش پذیرش بیابید. این تفاوت در مدارک نه تنها در کشور و دانشگاه، بلکه ممکن است در یک دانشگاه و برای رشته های مختلف نیز وجود داشته باشد. به طور کلی می توان از اصلی ترین مدارکی که برای ویزای تحصیلی اروپا مورد نیاز خواهد بود به موارد زیر اشاره نمود که تقریباً در اکثر کشورها مشترک می باشد:

 • پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • مدارک نشان دهنده تمکن مالی
 • دانستن حداقل سطح زبان که بتواند مصاحبه را در سفارت انجام دهد. (در صورت وجود مصاحبه)
 • داشتن برنامه تحصیلی (Study plan)
 • نامه پذیرش دانشگاه

موسسه حقوقی ملک پور در تمامی 15 سال خدمات و فعالیت خود در عرصه انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری همواره تلاش نموده است که بالاترین کیفیت خدمات را به موکلین خود ارائه نماید و با برترین وکلای محلی برای انجام پرونده های موکلین خود همکارینماید. برای مشاهده برخی از ویزاها و کارت های اقامتی اخذ شده توسط این موسسه و همچنین اطلاع از نظرات برخی از موکلین در خصوص تجربه اقدام به مهاجرت از طریق موسسه حقوقی ملک پور می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا

گالری ویزاها

موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا

شرایط کار پس از پایان ویزای تحصیلی اروپا در این عنوان بررسی می گردد. در برخی از کشورهای اروپایی مانند کشور انگلستان، فارغ التحصیل مقطع لیسانس و فوق لیسانس پس از پایان تحصیل، در صورتی که قبل از پایان ویزای تحصیلی کار پیدا نکرده باشند باید سریعاً از این کشور خارج شود و اجازه کار پس از تحصیل و یا زمانی برای کاریابی وی دراین کشور وجود نخواهد داشت. اما در اکثر کشورهای اروپایی به خصوص کشورهایی که شرایط اقتصادی مناسبی دارند مانند آلمان، اتریش، دانمارک، هلند، فنلاند، نروژ و بسیاری دیگر از کشورها، به فردی که از دانشگا های این کشور فارغ التحصیل می شود در حدود شش ماه تا یک سال اجازه داده می شود که در این کشورها حضور داشته، به دنبال کار بگردد و پس از یافتن کار بتواند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل تماید.

 

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

کار در اروپا

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اروپا

بلوکارت اتریش

شرایط بعد از ویزای تحصیلی اروپا برای اخذ افامت و تابعیت در کشورهای اروپایی به صورت خلاصه در این بخش بررسی می گردد. بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی اروپایی علاقه دارند که پس از پایان تحصیل، در کشور مقصد بمانند و بتوانند اقامت دائم و پاسپورت کشور های اروپایی را اخذ نمایند. جزییات قوانین کشورهای مختلف اروپایی در شرایط اعطا اقامت دائم و پاسپورت با هم متفاوت است و دارای جزییات خاصی می باشد. به طور مثال، شرایط اخذ اقامت و پاسپورت کشورهای اتریش و اسپانیا پس از تحصیل در این کشورها، در لینک های ذیل بررسی شده است. به صورت کلی می توان گفت که در اکثر کشورهای اروپایی و پس از پایان تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، اگر فرد بتواند پنج سال در آن کشور زندگی کرده و مشغول به کار باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در برخی از کشورهای اروپایی، در صورتی که فرد در حال تحصیل، حقوقی دریافت کرده باشند، این مدت جزو 5 سال لازم برای اخذ اقامت دائم محسوب می شود. در اخذ پاسپورت، قوانین کشورها بسیار با هم متفاوت است. برخی از کشورها مانند اتریش پس از 6 سال زندگی و کار، فرد واجد شرایط پاسپورت می گردد ولی در برخی از کشور ها مانند اسپانیا، 10 سال پس از ورود به بازار کار و زندگی در اسپانیا می توانید برای پاسپورت این کشور اقدام نمایید.


ویزای تحصیلی اروپا

پرسش: برای کسانی که در مقطع کارشناسی تحصیل کردن و برای ارشد در رشته ی دیگر خواهان بورس تحصیلی در اروپا هستند چقدر سانش است و آیا این تفاوت رشته نکته ی منفی حساب میشه؟

پاسخ:


سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اروپا

شرایط تحصیل در اروپا چیست؟

شما می توانید در کشور های اروپایی در مقاطع مختلف به زبان همان کشور و یا زبان انگلیسی تحصیل نمایید.

آیا تحصیل در مدارس اروپا بدون هزینه است؟

شما می توانید در مدارس کشور های اروپایی غیر انگلیسی زبان به زبان همان کشور رایگان تحصیل بفرمایید.

آیا تحصیل رایگان در اروپا ممکن است؟

بله. تحصیل در کشور های اروپایی غیر انگلیسی زبان به زبان همان کشور رایگان است و شما می توانید برای تحصیل در این کشور ها اقدام بفرمایید. کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، فرانسه و نروژ نیز نظام تحصیلی رایگان را به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ارائه می نمایند.

شرایط سنی تحصیل در اروپا چگونه است؟

تحصیل در اروپا محدودیت سنی ندارد، اما در نظر داشته باشید که شرایط دریافت ویزای تحصیلی هر کشور متفاوت است و بسته به شرایط شما، شانس ویزایتان متفاوت می باشد.

هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کشور های اروپایی بسته به مقطع و حتی رشته تحصیلی شما در بازه های کاملا متفاوتی دسته بندی می شود و برای پاسخ به این سوال می بایست در ابتدا کشور مد نظرتان را انتخاب بفرمایید.


_____________ سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی اروپا _____________________

ویزای تحصیلی اروپا، اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اروپا، شرایط و تحصیل در اروپا با هزینه کم در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. در پروسه گرد آوری و تهیه مقاله فوق سعی گردید تا به همه سوالات طرح شده در مقدمه این مقاله در باب ویزای تحصیلی اروپا به صورت کامل و با جزییات پاسخ داده شود و در ذیل عناوین ارائه شده به اصلی ترین نکات ویزای تحصیلی اروپا اشاره شود. موسسه MIE اتریش با مدیریت جناب استاد ملک پور طی بیش از 15 سال فعالیت خود در انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی، همیشه تلاش نموده است که با استفاده کاربردی از تکنولوژی های روز دنیا و بهره گیری از برترین وکلای بین المللی در تمامی کشورهای جهان، اطلاعات آپدیت شده در زمینه انواع روش های مهاجرتی را به رایگان در اختیار عموم مردم قرار دهد. موسسه MIE با استفاده از تمامی وکلای منطقه ای و بومی و اطلاع از قوانین روز، همواره در نظر داشته است که بالاترین کیفیت خدمات تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را در اختیار موکلین خود قرار دهد تا بتواند آسایش خاطر و رضایت آنها را فراهم نماید. شما بزرگواران می توانید با تکمیل نمودن فرم تماس بر روی وب سایت موسسه حقوقی ملک پور و یا تماس با خطوط تلفنی این موسسه در سرتاسر جهان، از مشاوره رایگان مشاورین مجرب و کارآزموده این موسسه برای تکمیل اطلاعات مهاجرتی خود و بررسی شرایط مهاجرتیتان بهره مند گردید. اگر در حین مطالعه این مقاله در باب ویزای تحصیلی اروپا سوال یا نکته مبهمی برای شما پیش آمد به سادگی می توانید آن را در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا مشاورین متخصص این موسسه در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شایان مرتضوی
سلام ممنون از مقاله خوبتون من 20 ساله هستم و پیش دانشگاهی دارم البته سطح زبانم خوبه و میتونم آیلتس 6 بگیرم اما هنوز امتحان ندادم قصد تحصیل تو اروپا رو دارم تو چه کشورهایی میتونم تحصیل کنم؟ میخوام مهندسی کامپیوتر بخونم ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعت بیشتری هستیم اما باتوجه به سن و سطح زبانتان شانس تحصیل در انگلستان، کانادا، مجارستان، هلند، سوئیس، اتریش، دانمارک و... را دارید حتی می توانید برای دوره های کوآپ که همراه با کار هستند هم برای کانادا اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرجان اصغری
سلام و وقت بخیر. برای ویزای تحصیلی اروپا چقدر سرمایه لازمه؟ من 33 ساله هستم و 200 میلیون سرمایه دارم. لیسانس مدیریت دارم و معدلم بالاست. آیا می تونم در آلمان رایگان تحصیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل رایگان یا ارزان در کشورهای اروپایی باید به زبان همان کشور تحصیل نمایید. اگر سطح زبان انگلیسی شما مناسب باشد تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس کشور نروژ که انگلیسی است هم گزینه مناسبی برای شما می تواند باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مریم احمدی
سلام و عرض ادب در خصوص ویزای تحصیلی اروپا من خواستم بپرسم کدوم کشورها شرایط سنی واسه تحصیل ندارن؟ کشورهای فرانسه و نروژ و المان رایگان هست تحصیلش ولی گویا شرط سن دارن و سخت ویزا میدن. کشوری هست تحصیلش رایگان باشه ولی بحث سن مطرح نباشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر علاوه بر کشورهایی که فرمودید کشور اتریش هم از نظام تحصیلی رایگان بهره مند است و شرط سنی هم ندارد. اما برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم شرایط شما، مقطع تحصیلی و... باید کامل بررسی شود.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. موفق باشید.
مشاوره رایگان