بورسیه تحصیلی در سوئیس

9 مهر 1399 4 نظر

بورسیه تحصیلی در سوئیس

کشور سوئیس یکی از محبوب ترین کشورهای جهان جهت مهاجرت تحصیلی و زندگی می باشد و اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک هدف می باشد. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما عزیزان را با شرایط اپلای بورسیه سوئیس آشنا کنیم. هزینه های تحصیل در کشور سوئیس از رایگان تا هزینه هایی حدود 40 هزار فرانک در سال متغیر می باشد و با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل در بسیاری از دانشگاه های این کشور، اکثر دانشجویان با هدف دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. در کشور سوئیس بورسیه های متنوعی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود. برای درخواست بورسیه تحصیلی، پیش نیازهایی نظیر سطح زبان مناسب، معدل، انجام کارهای تحقیقاتی و پیش زمینه تحصیلی خوب مورد نیاز است. در این مقاله سعی خواهیم نمود تا موضوعاتی از قبیل شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس و اپلای بورسیه سوئیس را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل، آماده کمک به شما عزیزان و مشاوره دقیق جهت اخذ بورسیه تحصیلی و ارزیابی شرایط می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید با شماره تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و همچنین فرم تماس را در وب سایت این موسسه کامل فرمایید. عناوین بررسی شده در این بخش عبارتست از:

 • شرایط عمومی تحصیل در سوئیس
 • تحصیل رایگان در سوئیس
 • مزایای تحصیل در سوئیس
 • بورسیه تحصیلی در سوئیس مقاطع مختلف
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس
 • سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی در سوئیس
 • کلام پایانی درمورد بورسیه تحصیلی در سوئیس

بورسیه تحصیلی در سوئیسشرایط عمومی تحصیل در سوئیس

تحصیل در کشور سوئیس به 4 زبان انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی امکان پذیر می باشد. اکثر دانشگاه ها و دوره ها به زبان های آلمانی و فرانسوی به صورت تقریباً رایگان و یا با هزینه های بسیار پایین می باشند. از طرفی دیگر اکثراً دوره های انگلیسی زبان دارای شهریه هستند. نمی توان ادعا کرد که تحصیل در سوئیس نظیر آلمان و اتریش رایگان می باشد؛ زیرا از هر دو نظام تبعیت می کند و برخی دانشگاه ها از نظام آموزشی رایگان استفاده می کنند و برخی دیگر دارای هزینه هستند. اگر دانشجو به زبان فرانسوی و یا آلمانی پذیرش داشته باشد و دوره به زبان رسمی کشور سوئیس ارائه شود، تحصیل رایگان و یا با هزینه ای بسیار پایین خواهد بود. تحصیل در کشور سوئیس به علت شرایط مناسب اقامت پس از تحصیل و بازار کار خوب و کیفیت زندگی بالا به شدت محبوب می باشد و متقاضیان زیادی سالیانه درخواست اخذ ویزای تحصیلی، بورسیه تحصیلی در سوئیس و تحصیل رایگان در سوئیس را دارند.

بورسیه تحصیلی در سوئیس

تحصیل در سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل در برخی کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه رایگان می باشد و به همین جهت دانشگاه های دولتی و رایگان معمولاً بورسیه خاصی ارائه نمی دهند؛ مگر در موارد خیلی نادر که به بعضی دانشجویان برتر که امکان پرداخت هزینه زندگی خود را ندارند کمک تحصیلی ارائه کنند. ولی دانشگاه های خصوصی و یا دانشگاه هایی که شهریه تحصیل دارند، معمولاً بورسیه های مختلفی جهت کمک به پرداخت هزینه های دانشجویان در نظر گرفته اند. بعضی بورسیه های تحصیلی تمامی هزینه ها را شامل می شود و برخی بورسیه های تحصیلی کمک هزینه تحصیلی به دانشجو ارائه می دهند. یکی از تفاوت های تحصیل رایگان در سوئیس و یا تحصیل با بورسیه این است که در تحصیل رایگان، قبل از هر گونه اقدام مشخص است که دوره تحصیلی رایگان می باشد و در صورت پذیرش شخص به صورت رایگان تحصیل می کند. ولی در بورسیه تحصیلی معمولاً شخص باید ابتدا پذیرش خود را دریافت کند و پس از اخذ پذیرش درخواست بورسیه بدهد که حال در صورت موافقت با درخواست بورسیه، شخص از کمک هزینه تحصیلی برخوردار خواهد شد. به همین جهت یکی از مزایای تحصیل در سوئیس امکان اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان می باشد.

بورسیه تحصیلی در سوئیس

مزایای تحصیل در سوئیس

مزایای تحصیل در سوئیس بسیار زیاد است و بررسی آنها نیز به انتخاب دقیق تر کمک می کند. یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در کشور سوئیس، کیفیت زندگی و شرایط خوب کار در این کشور می باشد. با توجه به اینکه کشور سوئیس ویزای کار مستقیم به سادگی اعطا نمی کند و یکی از بهترین روش ها جهت دریافت ویزای کار و اقامت کشور سوئیس اقامت از طریق تحصیل می باشد. در لیست زیر برخی از مزایای تحصیل در کشور سوئیس مشخص شده است:

 • کیفیت بسیار بالای دانشگاه ها و مراکز آموزشی سوئیس
 • شرایط و تجربه زندگی در یک کشور با چند فرهنگ مختلف
 • دیدن رویدادهای فرهنگی مختلف و زیبا
 • شرایط بورسیه تحصیلی متفاوت و متنوع در دانشگاه های مختلف
 • تحصیل رایگان در برخی دانشگاه ها
 • یادگیری زبان های فرانسوی و آلمانی
 • شرایط اقتصادی قوی (یکی از برترین اقتصاد های جهان)
 • شرایط کار خوب و نرخ بیکاری پایین
 • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل
 • امکان تحصیل به 4 زبان مختلف
 • برخورد خوب با مهاجرین و عدم وجود هیچگونه نژاد پرستی

در کنار تمامی نکات مثبت و مزایای تحصیل در سوئیس، برخی نکات منفی نیز در خصوص تحصیل در این کشور وجود دارد که به آنها نیز می توان پرداخت. نکات منفی تحصیل در کشور در مقایسه با نکات مثبت تحصیل در این کشور قابل ذکر نیستند ولی از برخی نکات منفی می توان به هزینه های زندگی بالا و مدت زمان طولانی اقامت دائم پاسپورت اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی در سوئیس

بورسیه تحصیلی در سوئیس مقاطع مختلف

اعطای بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس از مقطع دبیرستان شروع می شود و تا مقطع دکترا امکان درخواست برای بورسیه تحصیلی وجود دارد.

اپلای بورسیه تحصیلی در دبیرستان ها: اعطای بورسیه معمولاً برای دبیرستان های شبانه روزی امکان پذیر است. تحصیل در مدارس رایگان در سوئیس برای دانش آموزان و افراد مقیم در سوئیس امکان پذیر است و افراد زیر 18 سال خارج از سوئیس، امکان اقدام برای تحصیل رایگان در سوئیس را نداشته و باید برای مدارس شبانه روزی اقدام کنند. مدارس بین المللی در سوئیس هزینه هایی بین 40 تا 100 هزار فرانک سوئیس در سال دارند و در برخی از مدارس به دانش آموزانی که معدل مناسب و یا سطح زبان خیلی خوبی دارند، بین 20 تا 50 درصد تخفیف روی شهریه ارائه می دهند. تحصیل در مقطع دبیرستان تقریباً در تمامی کشورها پر هزینه می باشد اما موسسه حقوقی ملک پور امکان تحصیل رایگان در کشور اتریش را برای شما عزیزان فراهم کرده است:

بورسیه تحصیلی در سوئیس

تحصیل رایگان در مدارس اتریش

اپلای بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس: برای تحصیل در مقطع لیسانس تحصیل به زبان فرانسوی و آلمانی در اکثر دانشگاه ها ارائه می شود و معمولاً در مقطع لیسانس بورسیه های زیادی ارائه نمی شود؛ به خصوص که در کشور سوئیس به زبان آلمانی و فرانسوی اکثر دوره های لیسانس رایگان می باشند و به همین جهت بورسیه های تحصیلی در برخی دانشگاه های بین المللی و به صورت بخشی از شهریه ارائه می شوند. برخی بورسیه های مقطع لیسانس در سوئیس:

 • بورسیه تحصیلی نشنال لویز: تا 50 درصد از شهریه دانشجو
 • بورسیه تحصیلی کالج کندال: تا 25 درصد از میزان شهریه

بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد: در مقطع ارشد بورسیه های مختلفی در کشور سوئیس ارائه می شوند. گاهاً بورسیه تحصیلی در سوئیس در مقطع فوق لیسانس حتی شامل هزینه های زندگی نیز می شود و دانشجویان می توانند در کنار تحصیل، از بورسیه برای هزینه های زندگی نیز استفاده کنند.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه IUBH: تا 13 هزار یورو در سال
 • بورسیه تحصیلی ریچارد مورلی: تا 20 درصد از شهریه

اپلای بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا: تحصیل در مقطع دکترا 3 الی 5 سال در کشور سوئیس زمان می برد و دوره های دکترا برخی به صورت تحقیقاتی و برخی جهت ورود به بازار کار می باشند. دوره های تحقیقاتی دانشجو به علت انجام امور تحقیقی و کار برای دانشگاه، معمولاً بورسیه تحصیلی دریافت می کند و این هزینه ها برای پرداخت تمامی هزینه های زندگی وی کافی می باشند. بیشترین بورسیه تحصیلی در سوئیس در مقطع دکترا ارائه می شود. البته امکان تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع دکترا نیز حتی به زبان انگلیسی وجود دارد.

 • فلوشیپ دانشگاه EPFL: بورسیه تا 1600 فرانک سوئیس در ماه
 • بورسیه های دانشگاه ژنو: تا 20 هزار فرانک در سال
 • بورسیه های مدیریتی دانشگاه IMD: بین 25 تا 50 هزار فرانک سوئیس در سال

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس

در کشور سوئیس بورسیه های مختلفی در مقاطع مختلف وجود دارد. برای اپلای بورسیه سوئیس، شخص باید از شرایط تحصیلی خوب و پیش زمینه تحصیلی مناسب برخوردار باشد. متأسفانه دیده شده است که افرادی که شرایط دریافت بورسیه را ندارند با پیشنهادات وسوسه انگیز برخی افراد، هزینه های بالایی جهت دریافت بورسیه تحصیلی پرداخت کرده اند؛ ولی هیچ گونه نتیجه ای در نهایت دریافت نکردند. این مقاله توسط تیم حقوقی موسسه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام می باشد. برای دریافت بورسیه تحصیلی، داشتن معدل خوب، مدرک زبان، کارهای تحقیقاتی، ارائه مقالات علمی، ترجمه کتب و مقالات علمی لازم است. برای دریافت بورسیه تحصیلی در برخی مقاطع نظیر لیسانس و فوق لیسانس، صرفاً پر کردن فرم بورسیه در دانشگاه در صورت داشتن شرایط درخواست کافی می باشد و در برخی موارد نظیر دریافت بورسیه در مقطع دکترا، پیدا کردن استاد راهنما یا سوپروایزر از مراحل دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس می باشد.

بورسیه تحصیلی در سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس

برای پذیرش در دانشگاه های سوئیس و تحصیل رایگان در سوئیس، داشتن مدرک زبان از موارد الزامی می باشد. برای افرادی که قصد تحصیل رایگان در سوئیس دارند، امکان گذراندن زبان فرانسوی در کشور سوئیس و یا گذراندن زبان آلمانی در این کشور وجود ندارد. بر این اساس شخص باید یا در کشور خود مدرک زبان را دریافت کند و یا در کشورهایی مثل فرانسه و اتریش، زبان آلمانی و فرانسوی را فرا گیرد و سپس در کشور سوئیس ادامه تحصیل دهد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان سوئیس و تحصیل رایگان در سوئیس می توانند با تهیه محصول آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی در خصوص یادگیری زبان اقدام فرمایید. برای درخواست بورسیه تحصیلی در سوئیس در حال حاضر بیش از 1300 موسسه و دانشگاه در کشور سوئیس بورسیه تحصیلی ارائه می دهند که شامل دانشجویان بین المللی نیز می شود. دولت سوئیس بورسیه های خاصی را به دانشجویان و محققین خارجی همانند شهروندان خود ارائه می دهد. برای درخواست اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس، دو روش وجود دارد: یک روش از طریق دولت و روش دیگر از طریق مؤسسات و آژانس های مختلف که به جای دانشجو درخواست بورسیه تحصیلی می دهند. بورسیه های تحصیلی ممکن است تمام هزینه ها و یا برخی از هزینه ها را پرداخت کند. دولت سوئیس بورسیه های تحصیلی سوئیس را در کمیسیون بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی ارائه می دهد. برخی کشورها نیز بورسیه های بیشتری در مقایسه با سایرین دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی در سوئیس

آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی

 

سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی در سوئیس

✅ شرایط تحصیل رایگان در سوئیس به چه صورت است؟

با داشتن مدرک زبان آلمانی و یا فرانسوی می توان به صورت تقریباً رایگان در کشور سوئیس تحصیل کرد.

✅ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در چه مقطعی ارائه می شود؟

در کشور سوئیس در تمامی مقاطع، امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد ولی اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود.

✅ هزینه های تحصیل در کشور سوئیس به چه صورت است؟

در کشور سوئیس امکان تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه هایی بین 15 الی 25 هزار فرانک سوئیس امکان پذیر است و تحصیل در برخی دانشگاه ها به زبان آلمانی و فرانسوی به صورت تقریباً رایگان می باشد.

✅ تحصیل در سوئیس چه مزایایی دارد؟

کشور سوئیس یک کشور چند زبانه با اقتصادی قوی و مردمی مهاجرپذیر است و یکی از بهترین روش ها جهت ورود به بازار کار کشور سوئیس و اقامت این کشور، روش تحصیل می باشد.

 

_____________کلام پایانی درمورد بورسیه تحصیلی در سوئیس_____________

همانطور که مشاهده فرمودید در این مقاله برترین دانشگاه های کشور سوئیس، شرایط اپلای بورسیه سوئیس، شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس و تحصیل رایگان در سوئیس به صورت حقوقی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در کشور سوئیس بورسیه های مختلفی ارائه می شود و از بهترین مزایای تحصیل در سوئیس، امکان تحصیل رایگان در سوئیس و دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس می باشد. دانشجویان بین المللی که امکان پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور سوئیس را دارند می توانند جهت بررسی بیشتر دانشگاه های مختلف کشور سوئیس، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس و مقطع مورد نظر جهت تحصیل رایگان در سوئیس با مشاورین ما تماس حاصل فرمایند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل، آماده ارائه کمک و مشاوره صحیح به شما عزیزان جهت ارزیابی شرایط مهاجرتی و اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس می باشد. شما بزرگواران می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین این امکان برای شما عزیزان فراهم است تا سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در پایان مقاله مطرح کنید و پاسخ را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرهانی
ضمن تشکر از مقاله خوبی که برای بورسیه تحصیلی در سوئیس ارائه دادین، ممنون میشم جواب سئوال منم بدین که آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی باید مدرک تحصیلی قبلی ما صادره از دانشگاه دولتی و معتبر باشه یا با مدرک دانشگاه آزاد هم میشه بورسیه تحصیلی در سوئیس گرفت. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما از رزومه علمی بالایی برخوردار باشید مثل مقالات قوی، نمرات زبن بالا و از همه مهمر سوپر وایزر یا استاد راهنما می توانید برای اخذ بورسیه اقدام نمایید و صرفاً دانشگاه آزاد یا دولتی بودن تاثیری ندارد. موفق باشید.
علیرضا
بازار کار سوییس برای کسی که در ایران مدیریت مالی خوانده چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه سوال شما کلی می باشد و هیچ اطلاعاتی از قبیل سن و تحصیلات نفرمودید لطفا با تماس با کارشناسان از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات کاملتر و دقیق تر در اختیارتان قرار گیرد .
پروین
سلام چطور با داشتن معدل بالا در مقطع لیسانس میتوانم در مقطع ازشد بورسیه بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور دارای هزینه بوده و نیاز به ارائه مدرک آیلتس می باشد. برخی دانشگاهها ممکن است در مقطع ارشد بورسیه ارائه دهند بتوانید رایگان تحصیل کنید. برای اخذ اطلاعات دقیقتر می توانید سایت دانشگاههای این کشور را سرچ کرده و اطلاعات کامل کسب کنید. سپاس
رضا نوایی
سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی رشته حقوق هستم.به نظر شما شرایط فعلی که دانشگاه های سوییس دارن یعنی جذب راحت تر دانشجو نسبت به دیگر کشور ها تا 3 سال دیگه هم ماندگاره.چون قصدم ادامه تحصیل در مقطع دکتری هست و 3 تا 4 سال دیگه وقت مونده تا ارشد بگیرم و در حال حاضر در مقطع کارشناسی هستم.در ضمن ایلتس و سطح زبان فرانسه باید در چه حدی باشه تا پذیرش صورت بگیره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام قوانین مدام در حال تغییر است. زمانی که قصد اقدام دارید باید شرایط بررسی شود
مشاوره رایگان