تحصیل در مدارس سوئیس

5 اسفند 1399 5 نظر

تحصیل در مدارس سوئیس

با توجه به اینکه کشور سوئیس از منابع طبیعی زیادی برخوردار نیست، آموزش به عنوان یکی از مهم ترین منابع این کشور تبدیل شده است و سیستم آموزشی سوئیس یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا شناخته می شود. از این رو می توان نتیجه گرفت که تحصیل در مدراس سوئیس می تواند موجبات شکوفایی استعدادهای فرزندانتان را به وجود آورد. البته با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی بالا در این کشور، اغلب خانواده های متمول اقدام به ثبت نام فرزندان در مدارس ابتدایی و یا دبیرستان های سوئیس می نمایند. هر ساله خانواده های زیادی از سراسر دنیا در تلاش هستند تا مقدمات حضور فرزندانشان برای تحصیل در مدارس سوئیس را فراهم نمایند. در واقع تحصیل در مدارس سوئیس با استفاده از بهترین متدهای تحصیلی دنیا و با تدریس بهترین اساتید انجام می پذیرد که ارزش پرداخت هزینه های بالا را در صورت امکان خواهد داشت. مسئولیت خدمات آموزشی در سوئیس بر عهده ایالت های این کشور است و ممکن است سبک آموزشی بین ایالت ها متفاوت باشد و این باعث ایجاد رقابتی برای ارائه روش ها و خدمات بهتر به دانش آموزان می شود. در این مقاله شرایط تحصیل در دبیرستان های سوئیس به همراه قوانین مدارس سوئیس مورد بررسی قرار گرفته است. با مطالعه دقیق این مقاله که به توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) گردآوری شده است پاسخ بسیاری از سوالات خود در مورد تحصیل در مدارس سوئیس، قوانین مدارس سوئیس، روش تدریس در مدارس سوئیس و موضوعاتی از این دست را دریافت خواهید نمود. همچنین در صورت وجود سوالات دیگر در خصوص موضوعات عنوان شده می توانید با مشاورین کارآزموده موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.

عناوین زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 • شرایط تحصیل در سوئیس و نظام تحصیلی کشور سوئیس
  • تحصیل در مدارس ابتدایی سوئیس
  • تحصیل در دبیرستان های سوئیس
 • مدارس دولتی و شبانه روزی سوئیس
 • زبان تحصیل در مدارس سوئیس
 • برترین مدارس بین المللی سوئیس
 • نکاتی در باب قوانین مدارس و روش تدریس در سوئیس
 • هزینه های تحصیل در سوئیس
 • هزینه های زندگی در سوئیس
 • چرا تحصیل در سوئیس؟
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس
 • سخن پایانی پیرامون تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس و نظام تحصیلی کشور سوئیس

سوئیس به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در آموزش شناخته می شود و طبق قوانین مدارس سوئیس کودکان از سن 7 سالگی باید وارد پروسه آموزش شوند که البته این در استان های مختلف این کشور می تواند متناسب با سیستم آموزشی متفاوت باشد.

 

 • خلاصه توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس و اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس و اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس و اتریش

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدرسه لمانیای سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در مدرسه لمانیای سوئیس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در مدرسه لمانیای سوئیس

 

نظام تحصیلی سوئیس به این صورت است که دانش آموزان ابتدا باید به صورت معمول 9 سال در دو مقطعه ابتدایی و دبیرستان تحصیل در مدارس سوئیس را انجام دهند که تحصیل در مدارس ابتدایی برای تمامی دانش آموزان به صورت اجباری می باشد. دانش آموزان تبعه این کشور شامل تحصیل رایگان در سوئیس شده و در مدارس دولتی این کشور مشغول به تحصیل می گردند و پس از این دوران مدرک دیپلم را دریافت می نمایند و با داشتن این مدرک می توانند وارد سیستم آموزش عالی این کشور شوند و در برترین دانشگاه های این کشور که از بهترین دانشگاه های دنیا نیز می باشند به ادامه تحصیل بپردازند. همانطور که اشاره شد دانش آموزان سوئیسی می توانند از تحصیل رایگان در سوئیس استفاده نمایند و دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس سوئیس باید شهریه های بالایی را پرداخت نمایند.

مقاطع مختلف تحصیلی در سوئیس را می توان به این صورت دسته بندی کرد: پیش دبستانی (Kindergarten)، دبستان (Volksschule)، هنرستان (Berufslehre)، دبیرستان (Gymnasium)، دانشگاه (Universität) و دانشگاه فنی و حرفه ای (Fachhochschulen). در بین این دوره ها دوره پیش دبستانی که برای سنین 5 تا 6 سال می باشد اختیاری بوده و پس از آن تحصیل در مدارس ابتدایی در سوئیس اجباری بوده و سپس دانش آموزان وارد دبیرستان یا هنرستان می شوند و طبق قوانین مدارس سوئیس مدرک دیپلم را کسب می کنند و می توانند وارد دانشگاه شده و تحصیلات عالی را سپری نمایند. دانش آموزان سوئیسی در تمام طول تحصیل از امتیاز تحصیل رایگان در سوئیس استفاده می کنند.

 • تحصیل در مدارس ابتدایی سوئیس

طبق قوانین مدارس سوئیس، تحصیل در مدارس ابتدایی در سوئیس برای کودکان از سن 7 سالگی الزامی می باشد و در این سن آنها می توانند به مدرسه دولتی رفته و شامل تحصیل رایگان در سوئیس شوند و یا اینکه با پرداخت شهریه وارد دانشگاه های خصوصی این کشور می شوند. دوران تحصیل کودکان در مدارس ابتدایی در سوئیس حداقل 8 سال می باشد اما به طور معمول اغلب دانش آموزان این دوره را طی 9 سال پشت سر می گذارند. دانش آموزان بین المللی نیز می توانند برای سپری کردن دوران تحصیلی خود به مدارس خصوصی این کشور آمده و تحت روش تدریس در مدارس سوئیس آموزش ببینند. قاعدتاً این دانش آموزان قادر نیستند تا از تحصیل رایگان در سوئیس بهره ببرند و برای این منظور باید جهت تحصیل در مدارس خصوصی سوئیس شهریه پرداخت نمایند. البته بسیاری از سوئیسی های متمول نیز فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام می نمایند تا فرزندانشان از امکانات بی نظیر این مدارس استفاده کنند.

 • تحصیل در دبیرستان های سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس پس از اتمام دوران دبستان با توجه به علایق و توانمندی های دانش آموزان به دو گروه کلی دبیرستان (Gymnasium) و هنرستان (Berufslehre) تقسیم می شود. تحصیل در دبیرستان با تمرکز بر موضوعاتی که دانش آموزان تمایل دارند بیشتر به آن بپردازند متفاوت است. از جمله دبیرستان های تخصصی می توانیم به دبیرستان علوم و ریاضی (MUNG)، هنر (MG)، تربیت بدنی (SG)، اقتصاد (WG)، زبان های مدرن (NG) و زبان های باستانی (AG) اشاره نماییم که دانش آموزان در آن به صورت تخصصی به مسائل پایه ای در هر کدام از موارد اشاره شده می پردازند. اغلب دبیرستان ها چند زبان را به دانش آموزان یاد می دهند که زبان های انگلیسی و آلمانی رایج ترین آنها بوده و در برخی از استان ها زبان های فرانسوی و ایتالیایی نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود. دوره تحصیلی Gymnasium به طور معمول بین 4.5 الی 6.5 سال به طول می انجامد و دانش آموزان پس از پشت سر گذاشتن آن مدرک دیپلم فارغ التحصیلی فدرال (Eidgenössische Matura) را کسب می کنند که مدرکی معتبر برای تمامی دانشگاه ها می باشد.

البته دانش آموزان دیگری هم هستند که پس از پشت سر گذاشتن مدارس ابتدایی در  سوئیس راهی هنرستان می شوند. آنها بسته به حرفه مورد علاقه خود آموزش های تخصص می بینند که این دوره های کارآموزی حدود 2 الی 4 سال به طول می انجامد. این دوره های کارآموزی شامل مشاغل متعدد و متنوعی است، از مشاغلی همچون مکانیک، نجاری، نانوایی و آرایشگری گرفته تا مشاغل دفتری مثل حسابداری، منشی، دبیر و ... . این دانش آموزان در شرکت ها یا برخی سازمان آموزش می بینند و شاید حدود 2 روز در هفته در مدرسه حضور داشته باشند و مابقی ایام خود را در حال کارآموزی هستند. ضمن اینکه دوره ای به نام Fachmittelschule نیز برای علاقمندان به تحصیل در رشته های معلمی وجود دارد که دانش آموزان می توانند آن را نیز برای رسیدن برای مشاغل آموزشی انتخاب نمایند.

تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل در سوئیس

مدارس دولتی و شبانه روزی سوئیس

همان گونه که در مطالب قبل بیان شد دانش آموزان برای تحصیل در مدارس سوئیس باید در یکی از مدارس دولتی و یا خصوصی این کشور پذیرش دریافت کنند که البته تبعه این کشور می توانند از تحصیل رایگان در سوئیس استفاده نمایند و البته شرایط  تحصیل در مدارس خصوصی نیز برای آنان وجود دارد. این شرایط برای دانش آموزان بین المللی اتباع سایر کشورهای دنیا تفاوت هایی را به همراه دارد. دانش آموزان اتباع سایر کشورهای جهان امکان تحصیل در مدارس دولتی و در نتیجه تحصیل رایگان در سوئیس را ندارند ولی امکان تحصیل در مدارس خصوصی برای آنان وجود دارد. همانطور که میدانید تحصیل در مدارس این کشور هزینه های بالایی برای خانواده ها می تواند به همراه داشته باشد. دانش آموزان بین المللی تا رسیدن به سن 18 سال نیاز دارند تا یک قیم در این کشور داشته باشند و به همین دلیل مدارس شبانه روزی قیومیت این دانش آموزان را تقبل می کنند. دانش آموزان در اقامتگاه هایی با امکانات بسیار عالی و حتی در حد بهترین هتل های دنیا به تحصیل و یادگیری علوم و مهارت ها می پردازند.

زبان تحصیل در مدارس سوئیس

بسیاری از کشورهای دنیا و بخصوص کشورهای اروپایی یک زبان واحد را به رسمیت شناخته و در سیستم های اداری و آموزشی از آن استفاده می نمایند. اما در خصوص سوئیس باید به ذکر این موضوع پرداخت که با توجه به قرارگیری این کشور در مرکز اروپا، پذیرای سنت ها، فرهنگ ها و زبان های همسایگان خود بوده است. این کشور 4 زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی را به رسمیت می شناسد و در استان های مختلف به زبان های مختلف صحبت می نمایند. با این حال جالب است بدانید که مردم این کشور تسلط خوبی بر زبان انگلیسی نیز دارند و تقریبا 64 درصد از این افراد حداقل یک بار در هفته بیشتر از یک زبان استفاده می نمایند. اگرچه انگلیسی زبان رسمی این کشور به حساب نمی آید اما همواره یکی از زبان هایی است که برای تحصیل در مدارس سوئیس در نظر گرفته می شود. در برخی مقاطع با توجه به قوانین مدارس سوئیس، دانش آموزان با توجه به ایالتی که در آن تحصیل می کنند گاهاً زبان های فرانسوی و یا ایتالیایی را نیز می آموزند. نیازی نیست تا دانش آموزان بین المللی در خصوص آموزش و تسلط بر زبان نگران باشند، زیرا زبان انگلیسی ، آلمانی و ... به ایشان آموزش خواهد داده شد. اگر تمایل دارید تا فرزندانتان قبل از حضور در مدارس سوئیس با زبان های آلمانی و انگلیسی آشنایی داشته باشند می توانید محصول آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی و یا دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) انگلیسی را که به کوشش جناب دکتر و همکاران ایشان تهیه و تولید شده است را تهیه نمایید و زبان را در خانه بیاموزید.

برترین مدارس بین المللی سوئیس

هر ساله دانش آموزان زیادی برای تحصیل در مدارس سوئیس به این کشور وارد می شوند و در مدارس بین المللی این کشور مشغول به فراگیری علوم و مهارت های مختلف می شوند. تحصیل در این مدارس که از نظر امکانات بسیار مجهز و پیشرفته هستند سالانه شهریه بسیار بالایی را برای خانواده ها می تواند به دنبال داشته باشد و به همین دلیل اغلب خانواده های متمول از سراسر دنیا فرزندان خود را برای تحصیل به این مدارس می فرستند. دانش آموزان سوئیسی نیز می توانند طبق قوانین مدارس سوئیس در این مدرسه ها ثبت نام نمایند و در کنار دانش آموزانی از سراسر دنیا قرار بگیرند. اغلب این مدارس بین المللی دارای امکانات آزمایشگاهی، ورزشی، علمی و برنامه های تفریحی بسیاری هستند و با توجه به سن کمتر از 18 سال دانش آموزان نیاز است تا آنها به صورت شبانه روزی در این مدارس حضور داشته باشند که به این منظور امکانات بسیار زیادی در حد بهترین هتل های دنیا در اختیار ایشان قرار می دهد. این مدارس نه تنها جزو برترین مدارس سوئیس بلکه از بهترین مدارس دنیا به شمار می روند و مدارس محدودی می توانند از نظر امکانات با آنان رقابت نمایند. برخی از برترین مدارس بین المللی این کشور را در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

 

مدارس بین المللی سوئیس

College Du Leman

Institut auf dem Rosenberg

Surval Montreux School for girls

Leysin American School

Aiglon College Switzerland

TASIS the American School

Beau Soleil

ISOCS International School

Brillantmont International School

Institut auf dem Rosenberg

نکاتی در باب قوانین مدارس و روش تدریس در سوئیس

از مهم ترین مسائلی که باعث می شود تا خانواده ها فرزندان خود را در سنین پایین به کشوری دیگر برای آموزش بفرستند می توان به مواردی مانند سیستم آموزشی کشورشان، عدم رضایت از روش های تدریس، امکانات پایین آموزشی و عوامل مختلف دیگری اشاره نمود. حال خانواده ها با توجه به بودجه ای که می توانند برای فرزندان اختصاص دهند کشورهای مختلفی را انتخاب می کنند و با توجه به هزینه های تحصیل در مدارس سوئیس می توان گفت که این کشور بیشترین شهریه ها را در بین مدارس دنیا دریافت می کند و هزینه های زندگی در آن نیز بالاتر از سایر کشورهاست. ویژگی اصلی سیستم آموزشی سوئیس عدم وجود هرگونه کلیشه و استاندارد است: در هر ایالت ، قوانین مربوط به پذیرش ، ثبت نام ، روش های تدریس و برنامه های آموزشی خاصی تدوین شده است.

در خصوص قوانین مدارس سوئیس برای دانش آموزان بین المللی باید به این نکته اشاره نماییم که برای رسیدگی و انجام امور دانش آموزان باید سرپرست ایشان در کشور حضور داشته باشد و چون امکان حضور بسیاری از خانواده ها در این کشور فراهم نمی باشد، مدارس به عنوان قیّم و سرپرست دانش آموزان عمل کرده و افراد باید در مدارس شبانه روزی مشغول به تحصیل شوند.

در خصوص روش تدریس در مدارس سوئیس نیز ذکر این نکته ضروری است که دانش آموزان با توجه به علاقمندی های خود می تواند وارد رشته های مختلف تحصیلی، ورزشی، عملی و ... شود و بستر شکوفایی استعدادها برای کودکان فراهم می باشد. معلمانی که در این مدارس مشغول به تدریس هستند از بهترین معلم ها بوده و هر کدام از این اساتید به تعداد خاصی از دانش آموزان تعلیم می دهند. در رده های بالاتر برای دروس تخصصی اساتید تخصصی تر قرار داده و با بهترین متدهای آموزشی دروس و مهارت های مربوطه را به دانش آموزان می آموزند. آموزش زبان های انگلیسی، آلمانی و در برخی موارد فرانسوی و ایتالیایی نیز در دستور کار برخی مدارس قرار دارد. همچنین با وجود برنامه های تفریحی، فرهنگی و هنری در طول ایام تحصیل نشاط و پویایی بیشتر را برای دانش آموزان به ارمغان می آورند.

هزینه های تحصیل در سوئیس

وقتی خانواده ها تصمیم می گیرند تا فرزندانشان را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستند قطعا یکی از مهم ترین مواردی که مد نظر قرار می دهند هزینه های تحصیل دانش آموزان می باشد. همانطور که در موضوعات قبل نیز بیان شد تحصیل در مدارس سوئیس برای اتباع این کشور به صورت رایگان می باشد اما دانش آموزان بین المللی برای تحصیل باید شهریه پرداخت نمایند و با توجه به اینکه سرپرستی هم در این کشور ندارند باید در مدارس شبانه روزی پذیرش بگیرند که هزینه های آنها را به مراتب بالاتر خواهد برد. به طور کلی می توان گفت که هزینه های تحصیل در مدارس سوئیس به مراتب بالاتر از بسیاری دانشگاه ها است و اصلی ترین دلیل آن نیز اقامت دانش آموزان در اقامتگاه های مدارس است. تنوع دروس، امکانات، برنامه های تفریحی و ... در مدارس نیز عاملی شده است تا هزینه ها در مدارس مختلف نیز با هم تفاوت هایی داشته باشند اما به طور کلی می توان گفت هزینه های تحصیل در مدارس سوئیس برای دانش آموزان بین المللی در حدود 40 هزار فرانک سوئیس خواهد بود.

تحصیل در مدارس سوئیس

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس

یکی دیگر از هزینه های اصلی که خانواده ها باید آن را در کنار هزینه های تحصیل در مدارس سوئیس برای فرزندان خود در نظر بگیرند هزینه های زندگی آنان در سوئیس است. این هزینه ها نیز نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی بالاتر می باشد اما با توجه به اینکه خانواده ها کودکان خود را در مدارس شبانه روزی سوئیس ثبت نام می نمایند پس باید در نظر داشته باشند که دیگر نگرانی بابت محل زندگی فرزندشان وجود ندارد و این مبالغ از هزینه های زندگی در این کشور باید کسر شود. البته وعده های غذایی نیز برای دانش آموزان در مدارس شبانه روزی آماده می شود و در نتیجه هزینه اصلی خانواده ها که جا و غذا است با هزینه های تحصیل ادغام می گردد. اکنون شما می توانید تا برخی از هزینه های روزمره که در این کشور وجود دارد را در نمودار زیر مشاهده نمایید.

 

رستوران ها (فرانک سوئیس)

موضوع بررسی

حداقل قیمت

حداکثر قیمت

میانگین

وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

6.58

40

25

غذا در مک دونالد و یا رستوران مشابه

6.10

17

14

کاپوچینو

3.20

6

4.59

آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)

3.90

9

7

کوکا و پپسی (بطری 0.33 لیتری)

1.48

5

4.06

آب (بطری 0.33 لیتری)

1.03

5

3.45

بازار و احتیاجات روزانه (فرانک سوئیس)

موضوع بررسی

حداقل قیمت

حداکثر قیمت

میانگین

شیر (1 لیتر)

0.51

2

1.63

نان شیرینی (500 گرم)

1.30

4

2.90

برنج (1 کیلوگرم)

2

6.45

2.96

تخم مرغ (12 عدد)

1.46

8.88

5.52

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

5.59

40

25.62

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

10.67

85

50.43

سیب (1 کیلوگرم)

2.72

5.90

4.02

موز (1 کیلوگرم)

0.95

5

3.03

پرتقال (1 کیلوگرم)

2

6.02

3.70

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.60

4.21

2.84

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

2.50

6.50

4.16

آب (بطری 1.5 لیتری)

0.25

2.44

0.94

                                                    حمل و نقل (فرانک سوئیس)                                  

موضوع بررسی

حداقل قیمت

حداکثر قیمت

میانگین

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

0.98

5

3.60

تاکسی (1 کیلومتر)

1.36

6.50

3.90

بنزین (1 لیتر)

0.55

1.80

1.66

 

تحصیل در مدارس سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس

چرا تحصیل در سوئیس؟

امروزه تحصیل تنها یک عمل آموزشی صرف نیست و به یک صنعت تبدیل شده است، چرا که فردی که به عنوان مثال در برخی مدارس سوئیس تحصیل می کند به دلیل آشنایی و هم صحبتی با فرزندان اشخاص مهم و تاثیرگذار در کشورهای مختلف جهان، آینده متفاوتی با فردی که در یک مدرسه معمولی در کشور خود مشغول به تحصیل بوده است خواهد داشت. همچنین فردی که در کشوری غیر از کشور مبدا خود (مانند ایران) تحصیلات خود را سپری نموده است (مانند سوئیس) به راحتی جذب بازار کار آن کشور شده و به راحتی اقامت دائم و تابعیت را اخذ خواهد نمود. پس اگر شما والدین گرامی قصد دارید تا فرزند گرامی تان را به کشوری دیگر جهت ادامه تحصیل بفرستید، مدارس کشورهای تاپ اروپایی و جهانی مانند مدارس سوئیس را انتخاب نمائید تا به نوعی آینده درخشان فرزند دلبندتان را نیز رقم زده باشید.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس

موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) افتخار دارد تا اعلام نماید که شرایطی را فراهم نموده است که برای مدتی مشخص و محدود، تمامی هزینه های اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس سوئیس را حذف نموده و برای شما عزیزان رایگان نماید. همچنین این فرصت امکان را افراهم نموده است که تمامی امورات مرتبط با اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئیس را از طریق ما و با مساعدت مستقیم وکلای سویئسی تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری نمایید. شما عزیزان در لینک های زیر می توانید ویزاهای اخذ شده توسط موسسه را ملاحظه نموده و با سایر خدمات موسسه ملک پور آشنا شوید.

 


سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس سوئیس

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس سوئیس برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد؟

خیر. دانش آموزان بین المللی باید در مدارس شبانه روزی پذیرش شوند و هزینه های مربوط به شهریه و اقامت خود را پرداخت نمایند.

✅ آیا برای تحصیل در مدارس سوئیس به مدرک زبان نیاز است؟

خیر، در مقطع مدارس دانش آموزان نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند و زبان در مدارس به آنها آموزش داده می شود.

✅ امکان حضور خانواده در طول تحصیل در کنار فرزندان وجود دارد؟

اقامت تحصیلی فرزندان در سوئیس منجر به اقامت والدین نمی شود و آنها در صورت نداشتن ویزای شنگن نمی توانند در کنار فرزندان خود حضور یابند.

✅ چه امکاناتی در مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود؟

در این مدارس امکانات عالی آموزشی، ورزشی، تفریحی و اقامتی برای دانش آموزان فراهم بوده و دانش آموزان می توانند در هر زمینه ای که به آن علاقه دارند پیشرفت کنند.


______________ سخن پایانی پیرامون تحصیل در مدارس سوئیس ______________

در این مقاله در خصوص موضوعاتی حول محور تحصیل در مدارس سوئیس از جمله قوانین مدارس سوئیس، هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس، شرایط تحصیل در دبیرستان های سوئیس و مواردی دیگر تهیه و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده شده است. در بررسی های انجام شده طی این نوشتار به این نتیجه رسیدیم که این کشور با داشتن مدارسی با امکانات بالا و روش های خلاقانه در آموزش مورد توجه و تقاضای بسیاری از افراد برای تحصیل فرزندانشان است که با توجه به بالا بودن هزینه های آن نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان، دانمارک، اسپانیا و ... افرادی می توانند برای این مدارس اقدام نمایند که از وضعیت خوب مالی برخوردار باشند. در صورتی که امکان پرداخت هزینه های این مدارس برای شما وجود دارد می توانید قدم بزرگی برای شکوفایی استعدادهای فرزندانتان با تحصیل در مدارس سوئیس برای آنها بردارید. این مقاله به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده و به نگارش در آمده است. در صورتی که پس از مطالعه آن سوالی در خصوص تحصیل در مدارس سوئیس دارید می توانید با ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا سوالات خود در باب تحصیل در مدارس سوئیس و یا موضوعات مشابه را در پایان این مقاله نوشته و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سینا معینی
سلام وقت شما بخیر، آیا تحصیل در مدارس هلند از سن 11 سال امکان پذیر است؟ و این که آیا اعضای خانواده هم می تونن ویزا دریافت کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل فرزندان زیر 18 سال در کشور هلند نیازمند به داشتن قیم هست، اما در کشورهایی چون اتریش، اسپانیا، سوئیس و انگلستان می توانید در مدار بین المللی بچه ها را از سن 5 یا 7 سال تا 18 سال ثبت نام نمایید. که برای پدر مادر هم ویزای ویزیتوری یا کوتاه مدت می دهند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کامران
سلام واحترام من 14 سال دارم کلاس نهم و معدلم شد86 /18 شد و زبان هم عالی هستش خواستم ببینم که میشه در دبیرستان های اروپا یا کانادا درس خواند امتحان دارد یانه. باتشکر فراوان ازشما عزیزان.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما از شرایط سنی مناسبی برخوردارید و معدل خوبی هم دارید. اگر از نظر شرایط مالی هم در وضعیت مناسبی باشید می توانید اقدام نمایید، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرزین عباسی
سلام وقت بخیر من شنیدم کشور سوئیس 10 ساله اقامت دائم میده. من اگر فرزندمو از 15 سالگی بفرستم مدارس این کشور امکانش هست زودتر اقامت دائمشو دریافت کنه ؟ یا نه باید حتما چند سال درس بخونه بعد از اتمام درسش تازه 10 سال کار کنه تا اقامت دائم بگیره؟ مرسی از سایت و مقاله خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بنا به شرایطی ایشان می توانند سریعتر اقامت بگیرند و الزاماً حتماً 10 سال نیست. یکی از نکات مثبت ایشان این است که دیپلم و مدارک پایه تحصیلی اش را از سوئیس دریافت می کند و به طبع آن خیلی سریعتر از کسانی که با مدرک خارجی وارد کشور سوئیس می شوند می تواند کار و سپس اقامت دائم و تابعیت دریافت نماید. موفق باشید.
مهران احمدیان
با سلام من یک فرزند ۱۶ ساله دارم ایا تحصیل در مدارس سوییس به من هم اقامت میدهد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل فرزند منجر به اقامت شما نمی شود.
محمد فرجی
با سلام خدمت شما ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون آیا پس از فارغ التحصیلی از مدارس سوئیس امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان وجود دارد؟ اصلا این کشور نظام رایگان دارد؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر سوییس دانشگاه رایگان ندارد.
مشاوره رایگان